Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) cigam válasza dchard (#1999) üzenetére


cigam
félisten

Sajna még nem repültem, de ez a poén nagyon tetszett :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2002) mogyesz válasza cigam (#2000) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Nekem 1ből felajánlja a letöltést, vagyis nem kér jelszót...

(#2003) Lala6 válasza cigam (#2000) üzenetére


Lala6
őstag

Szerintem próbáld meg a nagy nyilvánosság előtt a problémát felhozni, hátha olvassa a digi is. www.homar.hu

(#2004) cigam válasza Lala6 (#2003) üzenetére


cigam
félisten

Köszi, hogy ellenőriztétek. Biztos ami biztos feltöltöttem ide is:
http://videa.hu/main.php?page=play&v=WdqzuQdu4xQ4GdHb

Azt viszont nemértem miért nyúlt meg, holott ugynazt töltöttem fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2005) cigam válasza cigam (#2004) üzenetére


cigam
félisten

Hja, és még1 dolog: Ugye nálatok is így akadozik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2006) Locutus válasza cigam (#2005) üzenetére


Locutus
veterán

Én semmi ilyet nem tapasztalok az NGC-vel...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2007) Latency válasza Locutus (#2006) üzenetére


Latency
senior tag

Ami azért lehet, mert nem nézed eleget. Én szinte minden másnap látok rajta ilyen hibákat, ami viszont egyértelműen központi hiba, hiszen ilyen képeket pl: tesztábra bevillan a beltéri nem csinál. Amúgy ez már szinte a kezdetektől ilyen, annak idején mikor felkerült is ezt csinálta, most már ritkábban de még mindíg elég idegesítőt tud lenni.

[Szerkesztve]

(#2008) Nimrod válasza cigam (#2004) üzenetére


Nimrod
addikt

Azért, mert ezek az oldalak (nagy többsége legalábbis) csinálnak egy tömörítést a feltöltött videókon és ez okozhat csúszást vagy lassulást a képben, pláne ha már eleve eléggé össze van tömörítva az anyag.

(#2009) cigam válasza Nimrod (#2008) üzenetére


cigam
félisten

Ezt értem, de ez lett feltöltve neki:
http://idisk.mac.com/szekeres.tamas-Public/NGC.mpeg
Azért ez nem kis külömbség

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2010) tojsz™


tojsz™
aktív tag

S.O.S.
tud valaki nekem digi kötésében segíteni minnél hamarabb
(nem szertne barátom 2 hónapot várni rá)

(#2011) mogyesz válasza tojsz™ (#2010) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Ha legalább a várost - ne adj isten a kerületet is (ha van) - megadnád, lehet tudnának segíteni :)

(#2012) Nimrod válasza mogyesz (#2011) üzenetére


Nimrod
addikt

Adataiból ítélve Budapest, de majd csak megmondja. :U

(#2013) raczandris válasza tojsz™ (#2010) üzenetére


raczandris
tag

Tojsz Szia
Ha Bp.-i a barátod akkor hívjon fel .
T: 06 70 248 8485

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2014) szabi9811


szabi9811
tag

Hali!
Nem tudja valaki, hogy a HBO Comedy csatornája a Diginél is elérhető lesz.
A HBO-nál azt mondják, hogy a HBO Pak és a MaxPak -al rendelkezőknek ez a csatorna is nézhető lesz.

(#2015) Lidi válasza cigam (#2000) üzenetére


Lidi
aktív tag

Hi, nálunk is meg szokott akadni az ngc, meg talán a discovery is.
Amugy egy kalap sz...r ez a szolgáltatás, de legalábbis értem hogy miért ennyi amennyi... A kép sokszor kockavihar, egy jobb érzésű xvid simán lenyomja. Jó tudom az mpg4, ez meg 2.

(#2016) tojsz™ válasza mogyesz (#2011) üzenetére


tojsz™
aktív tag

küldtem privit
thx :R

(#2017) cigam válasza szabi9811 (#2014) üzenetére


cigam
félisten

Legutolsó levélváltásunkban (mely szerint nincs központi hiba, és kiküldi a szerelőket) megkérdeztem az HBOcomedy-t is ,de nem valószínű, hogy érdemben hozzá tudnak szólni. Vagy ha mégis, hát ha lesz, lesz, ha nem, hát nem. :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2018) dchard


dchard
veterán

No hát bajban vagyok:

Reggel nézem a TV-t, egyszercsak elmegy az adás, rossz/zavart jel, nézem az értékeket:
10/10-en áll a jel/minőség, de van amikor a jel nulla. Újraindítottam már a beltérit, meg minden, de ugyan ez.

A tetőre ugyan nem tudok kimenni, de nem hiszem, hogy az antenna fordulhatott el, mert reggel semmi szél nem volt, és ennél jóval nagyobb viharban is működött. Kábelt se nyesték el, szóval nem tudom mi lehet.

Nincs valakinek ötlete?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2019) dchard


dchard
veterán

Felhívtam ÜFSZ-t, szeritük minden rendben, egyenleg OK, és beltéri hiba sem lehet, szerintük csak az atenna fordulhatott el.

Délután megpróbálok feljutni a tetőre, aztán meglátjuk mi lesz, de mindenestere fúrcsa, hogy 80-90km/h-s szélben minden oké, a szélcsendben meg elállítódik az antenna. Árboc is jól be van betonozva, ráadásul annak is az alján van, ahol kilengés kb. nulla...

Na mind1, meglátjuk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2020) dchard


dchard
veterán

Nah kiderült, hogy egyáltalán nem antenna, hanem beltéri hibáról van szó.

Egyik TV-n (koax) van, és a jel/minőség is 80/98,a másikon meg 10 alatti a jelszint, adás nincs, és mindezen túl a menü képét is elkezdte zavarni valami (mint amikor a mobil cellázik, csak annál durvábban).

Csere lesz belőle.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2021) dchard


dchard
veterán

Cserekészüléket megkaptam, a probléma megszűnt.

Nem tudom észrevettétek-e, de AXn crime és AXN Scifi névvel felkerült két csatorna, de egyelőre ''A csatorna nem működik'' jelzést kapok rajtuk. Mindenesetre bíztató.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2022) mogyesz válasza dchard (#2021) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Örülök, hogy megoldódott a probléma. A két tematikus AXN csatorna már hónapok óta rajta van*, de aszem csak a román előfizetőknek működik. Nekünk 1előre nem.

*valószinüleg nem kerestetted le őket, ezért nem tűnt fel korábban.

(#2023) Latency válasza dchard (#2021) üzenetére


Latency
senior tag

Pedig működik, csak a társbeltéris gépek nem tudnak a V polárra kapcsolni (amíg ki nem húzod a koaxot az egyikből), bár nézni úgy sem tudnád, mert csak romániában elérhető.

(#2024) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Tanácsot szeretnék, mert már nincs ötletem. A társ beltérin minden tp tökéletesen működik kivéve a 1275x (elfelejtettem), minden más tp-n 71-75% a jel de ezen soha semmi. Már nincs ötletem, hogy miért. A házban előlre legyártott és beépített kábelen van átlőve a másik szobába. Minden szobába van egy antenna bemenet és kimenet. A kimenetre lehet küldeni a másik szobából és ha a kedves upx elő van fizetve ő is erre dobja rá a jelet. Na most eddig semmi gond nem volt, és vagy 2 hete ez a tp halott. Nincs ötletem valaki?

Ja nem beltéri hiba mert megcseréltem a beltériket és fő beltériként tökéletes és ha a másikat viszem át ő ugyanezt csinálja. Kábel csere vagy csak a csatlakozó amit a konektorba dugok?

(#2025) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Tanácsokat kérnék, hogy milyen módon lehet megmondani tutira, hogy az antenna felhelyezhető-e arra a bizonyos helyre? 2-kor már nem süt oda a nap de még 1-kor igen és a velünk párhuzamos ház oldalán van egy Digi antenna ami alapján szerintem fel lehetne rakni a mi erkélyünkre is.

Köszönettel: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#2026) raczandris válasza dchard (#2021) üzenetére


raczandris
tag

Szia Dchard
Ma kaptam a digitől egy e.mailt ,hogy valami gond van a vétellel és javítást kértél .
Holnap akartalak felhívni ,de látom a beirásod ,hogy kicserélték a beltéridet .
( hol cserélték ki ? a forgalmazónál ? ORCZY tér ? )

( látom az antennád bírta a szelet )
Üdv: Rácz András ant.szer.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2027) dchard válasza raczandris (#2026) üzenetére


dchard
veterán

Hali!
Ez egy érdekes történet: felhívom Digi-t másodszorra, mikor már biztos voltam benne, hogy beltéri hiba. Megadják az Orczy út 21-es telefonszámot. MOndja az ürge, hogy ő bezony csak hétfőn lesz bent legközelebb, de hívjam fel a szerelőjét, és ő még ma kivisz nekem egyet. Csak az a gond, hogy én nem akartam a kiszállásért valami 3 rongyot fizetni. Erre mondta az ürge, hogyha tudok valahol taliznia szerelőjével, akkor úgy ingyen van. Felhívom szerelőt, hogy hogynem autóval tőlem 10 percre szerelt, úgyhogy leugrottam és elintéztük a dolgot, de ez mázli volt, mert amúgy a 22. kerületben lakik, ahová biztosan nem megyek el.

A vicc az, hogy ők a budapesti és térségi központ, tehát ha bárki másnak tegnap bekotlik a beltérije, akkor hétfőig biztosan csak pénzért juthat cserekészülékhez. Ez azért minimum problémás szerintem.

Igen, a szelet bírja, bár még olyan igazi antenna kifordítós vihar nem volt, ezek augusztusban szoktak jönni :) majd meglátjuk.

A vicc az, hogy a Digi-s nek világosan memgondtam, hogy ne adjon le szerelésre hibajegyet, mert én is vissza tudom állítani az antennát, utána megy egyértelmű beltéri hiba volt, tehát.. Na mind1.

A probléma megoldva, ez a lényeg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2028) raczandris válasza dchard (#2027) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Ha szükség lett volna rá akkor jöhettél volna hozzám is cserélni beltérit .
Bp. 16. ker. Metró u. 6.
Lényeg ,hogy működik .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2029) kovasz


kovasz
senior tag

lehet valahol demo videot leszedni amibol megitelheto az adas minosege?

(#2030) pumpaduda válasza raczandris (#2028) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Nagyon irigyellek benneteket Pesten ilyen flottul mennek a dolgok!Nálunk Komlón nem így intézik a dolgokat, vasárnap behalt az egyik beltérim hívom a üsz-t közli a hölgy hétfőn vagy kedden jön a szerelő szerdán hívom azt aki beszerelte nálunk Ő már nem szerel de megnézi a számítógépben ha neki küldték ki a javítást akkor kijön,szerda este ismét üsz azt mondja a hölgy a szerelő beirta nincs már csere készüléke persze engem nem értesített,hölgy megigéri keres másik Komlói szerelőt,csütörtök este telefon üsz hölgy áttesz pécsre megad telefonszámot pénteken már érdeklődhetek, péntek dél az ipse pécsen azt mondja nem ő szerelte aki felvette érte a pénzt az javítsa majd ha a Digivel megeggyezik a jótálásos javításról akkor foglalkozik ilyenekkel,telefon üsz a hölgy nem úgyvan az Ő intézkedik és telefonon értesítenek mi történt.Felajánlottam hogy bemegyek a csere készülékért Pécsre kb 25Km mert a gyerekek már megnyúznak nincs tvjük de ez sem jó várjak türelemmel,hát televan a hócipőm a digivel bevágom az egészet a kukába aztán pereskedhetünk!

az élet habos oldala..

(#2031) raczandris válasza pumpaduda (#2030) üzenetére


raczandris
tag

Azért ehhez szerencse is kell ,mert ha éppen nincs nálam beltéri nem tudnám kicserélni . Általában hetente szállitanak új beltérit .
Azért viszont ,hogy sok szerelő már nem érhető el mert már nem szerelik a digit ebben a Digi tv is ludas mert nem fizette meg a nekik dolgozó szerelőket .
Ezért nincs is biztositva a szerelői háttér és a garanciális javítás sem ingyenes .
Gyorsan cserélődnek a szerelők mert pár hónap után rájönnek ,hogy nem éri meg szerelni a digi -nek . ( Sajnos )
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2032) Nimrod válasza raczandris (#2031) üzenetére


Nimrod
addikt

UPC-nél is így volt, nem sok jutalékot kapnak, sokan át is mentek Digis szerelőnek mi meg mondtuk jóhiszeműen a szerelő elérhetőségét, utána jött vissza az ügyfél hogy bocs de már Digis, mi meg adtunk egy másik szerelőt és reménykedtünk (pontosabban forgalmazót). Hova mennek most a szerelők? Vissza UPC-hez? :F

[Szerkesztve]

(#2033) dchard válasza raczandris (#2031) üzenetére


dchard
veterán

Ahhoz képest, hogy fővárosban vagyunk, kb. nálam is annyi időbe tellt volna kicserélni a beltérit, ha nem vagyok elég rámenős, mint a komlói kollégának. Plusz az oltári mázli, amit az előző hozzászólásomban ecseteltem.

Azért, hogy csütörtökön és pénteken munkanapon nem lehet budapesten beltérit cseréltetni csak mázlival meg autókázással, az több mint szánalmas, és elsősorban a digi-t minősíti. Persze ezért az árért nem várható el, hogy ügyfélszolgálatot működtessenek :(

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2034) pumpaduda válasza dchard (#2033) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Én még nemlátom a végét a cserének mert még semmi konkrétum nem történt!

az élet habos oldala..

(#2035) raczandris válasza dchard (#2033) üzenetére


raczandris
tag

Dchard szia
A Digi indulásánál ( 2006. Februárban ) a forgalmazók még lelkesek voltak és komolyan is gondolták a kapcsolatukat a digivel és az ügyfelekkel . .
A bp.-i forgalmazónak volt irodája ,boltja és személyesen be lehetett menni érdeklődni .
Ki lehetett probálni ,meg lehetett nézni ,hogy milyen is az a digi tv .
Lehetett egyéb anyagot venni hozzá pl : nagyobb tükröt , dual fejet stb....
Be lehetett menni és a boltban kicserélték a hibás készüléket röktön .
Ilyen Forgalmazó volt pl: a DIGITAL SAT Bp. 14.ker.ben a Jeszenák utcában .
Sajnálom ,hogy nem vállalták a további együttműködést a digivel .
Biztosan meg volt az okuk miért nem csinálják tovább .

A mostani forgalmazóknak még talán egy antennája sincs amiről kipróbálhatnák a készüléket .
Több ügyfél emlitette ,hogy a lépcsőházban cserélték ki a hibás beltérit és ki sem tudták próbálni .
Sajnos ez azért van mert a digi nem fizeti meg a forgalmazóknak semmilyen költségét . Így nem tudnak fentartani egy megfelelő irodát .
A forgalmazók ezért kénytelenek a szerelési díjból ''lecsípni '' pár ezer Ft-t és a maradék marad a szerelést végzőknek .
Ez olyan (TESCÓ) helyett digi gazdaságos szolgáltatás .
Ez a magyarázata a dolgoknak sajnos . ( Véleményem szerint )
R.A.


[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2036) pjtr válasza raczandris (#2035) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia Andris!

Felraktam a tükröt, és utána 10 perc alatt beállítottam az egészet.Ez az új csúcs, eddig mindig eljáccottam vele legalább egy fél napot :))) (igaz hogy most telefonon segítettek a dőlésszög megadásában :D )
Köszönöm hogy segítettél megint!!!
A digis falraszerelhető szett tényleg nem egy nagy vasziszdasz, de ideiglenesen jó lesz, hosszú távon biztos lecserélném vni komolyabra.

Szombaton elfelejtettem megkérdezni pontosan, hogy is van az, hogyha vki megvette a beltéris mótyót, annak beszámolják 15e ft-ért, abból lejön a kártyaaktiválási dijak 6e ft, és utána lesz neki 2 kártyás beltérije, ami a digi-jé marad. Ezek után nincs már 2 éves hűségidőszak?
HA Lesz egy kis időd, ird le lécci, ha vmit rosszul értettem!

Köszi a beltérit mégegyszer!!!


peti

(#2037) Jarod1


Jarod1
addikt

Humax beltérink van, mindenkinek marhára melegszik? nincs letakarva semmivel..

(#2038) pumpaduda válasza Jarod1 (#2037) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Általában mindenkinek melegszik nagyon!
Az én szappanoperám tovább folytatódik ma telefon az ügyfél szolgálatnak hölgy meg igéri a csillagos eget is, de szerintem semmi nem fog történni mert Pécsről nincs kedve senkinek kijönni Komlóra.Azt nem értem ha nem éri meg csinálni miért szerződnek a Digivel?Az én etikám azt sugja ha nem éri meg felmondom a szerződést de addig megcsinálom amit kell!Most már csak a fogyasztó védelem következik és aztán inkább fizetem a dupláját de ilyen tróger társasággal nem foglalkozok többet!

az élet habos oldala..

(#2039) raczandris válasza pumpaduda (#2038) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Nem nekem szólt a leveled ,de engedd meg ,hogy hozzá szóljak .
Miért nem csinálják a szerelők ha vállalták ? .
Azért mert amikor leszerződtek nem erről volt szó !!!
Egyes beltéri szerelés munkadíja majdnem a duplája ( 8000 Ft ) volt az indulásnál .
Azóta csökkentették a kifizetett munkabért ( jelenleg 4-5 ezer Ft számla ellenében ) , és az egyes szerelés helyett szereltetni akarják a több munkával járó dual beltérit .
A digi elvárná ,hogy a távoli címekre is ingyen menjen ki a szerelő a saját autójával ,saját műszer és szerszám készlettel valamint vállaljon 12 hónap garanciát is .
Miért nem hagyják abba ?
mert beruháztak műszer és egyéb anyag téren és a legfontosabb ,hogy
szeretik csinálni . Ingyen is dolgoznának mert ez a hobbijuk is de ,hogy a hobbijukat csinálhassák komoly T.B. , nyugdíj ,egészségbiztositási és egyéb járulékokat valamint adót és a vállalkozás fentertását kell fizetni.
Ezért valamit bevételt is szeretnének elérni ami ezeket fedezi . A nyereségről nem is beszélve .
R.A.



[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2040) pumpaduda válasza raczandris (#2039) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Valóban nem neked szólt!Hidd el régóta olvasgatom ezt a fórumot ha nem is írogattam és úgy hiszem ismerem a hozzá állásod csak az a baj nagyon kevesen vannak hozzád hasonlók, pl.hány szerelő ír a fórumokra azért, hogy másoknak segítsen?Azt a vitát meg már sokan lejátszották :szegény válalkozók őket mindenki elnyomja.Én és családom bérből probálunk megélni és ha minden alkalommal amikor bedöglik valami akkor nekem kell megfizetni a vállalkozók rossz szerződését a szolgáltatóval akkor már nem is sporoltam a családomnak.Ugye kötöttem egy szerződést a Digivel én fizetek havi 2700 Ft-ot Ők szolgáltatják a műsort és biztosítják a feltételeket,gondolom az is levan írva hiba esetén hány munkanapon belül kötelesek javítani.Gondolom a szerelő is köt egy szerződést a Digivel miért nincs benne mit mennyiért csinál?Hogyan indít valaki vállalkozást fektet be tőkét ha nem köt körültekintő szerződést?Hol van a vállalkozó kockázata, ha velem ohajtja megfizettetni?

az élet habos oldala..

(#2041) raczandris válasza pumpaduda (#2040) üzenetére


raczandris
tag

Nem akarom a témát más irányba vinni .
A Digi ügyesen oldotta meg a dolgot , mert neki semmi kapcsolata sincs a szerelőkkel .Semmilyen jogi kapcsolat nincs köztük mert közöttük vannak a forgalmazók és utánna a szerelők . A forgalmazóknak már nincs olyan ráhatása a szerelőkre mert keveset tud adni a forgalmazó a szerelőnek . Nem sokat veszit a szerelő ha nem csinálja meg jól a munkát ,vagy nem szerel mert örül a forgalmazó ,hogy egyáltalán talál embert aki dolgozik neki , hiszen Ő csak jutalékot kap darabonként a szerelési díjból lecsipve ,
. A szerelőt meg nem érdekli a javitás ,a garancia hiszen lehet ,hogy csak átmenetileg csinálja ezt a munkát sokan csak másodállásban .
Lényeg ,hogy én másképpen szerveztem volna meg a digi helyében a szerelést és a háttér munkát ,javitásokat stb...
Üdv: R.A.

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2042) kenwood


kenwood
veterán

raczandris : a szerelokkel kapcsolatban mindig csak a (szamukra) negativ szelsosegeket hozod fel.
azon esetekre nem tersz ki,amikor 1 kmes korzetben 4-5 embernel is 20-30 perc alatt elvegezheto a munka.
ilyenkor azert irigylem az oraberuket :)
foleg,amikor a digitol kapott penz melle kulonbozo mondavacsinalt indokokkal meg meg 5-10 ezret szamla nelkul beszednek az illetotol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#2043) Füleske válasza kenwood (#2042) üzenetére


Füleske
addikt

Azt mondjuk megnézem hogy 20-30 perc alatt megcsinál valaki egy szerelést.(2 ember)
Nálam anno 3 óra volt. Akkor még plusz pénz nélkül szerelték fel , tetőre. Csak a plusz tartóért kellett fizetni.
- ki kell érni a helyszínre (meg kell találni , jó esetben tudod merre keresd)
- fel kell hordani a cuccot , szerszámokat(lehet hogy a 10. emeletre)
- össze kell szerelni az antennát
- fel kell szerelni (fúrás , csavarozás)
- be kell állítani
- kábelt el kell vezetni az ablakig
- ablakkeretet át kell fúrni
- vezeték végére rászerelni a csatlakozókat
- beltérit elrendezni , lekerestetni a csatornákat , beállítani
- papírokat , számlát tölteni
Ez a minimum , de problémák is adódhatnak. (pl. selejt kábel , fej , antenna , beltéri , vagy pl. ahogy hallom a dupla beltérinél iszonyat sok kábelezés , fúrás)

(#2044) kenwood válasza Füleske (#2043) üzenetére


kenwood
veterán

a felsorolt dolgok,ha nem utkoznek akadalyokba,belefernek a 20-30 percbe,foleg 2 ember eseten,ha rutinosak.

termeszetesen csak a kabelezes vagy a kulteri rogzitese is igenybe veheti ennek a tobbszoroset,de ennek pluszmunkanak az arat jogosan elkerheti a szerelo.

amugymeg nem azt irtam,h minden szereles 20-30 perc,hanem azt,hogy nem mindenhol adodnak nemvart akadalyok es egy szerencses,okosan megszervezett napon azert eleg sok szereles elvegezheto.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#2045) pumpaduda válasza kenwood (#2044) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Esetleg nincs valakinek ötlete honnan juthatnék egy működő beltéri egységhez?

az élet habos oldala..

(#2046) denespapa válasza kenwood (#2042) üzenetére


denespapa
tag

...''azon esetekre nem tersz ki,amikor 1 kmes korzetben 4-5 embernel is 20-30 perc alatt elvegezheto a munka.
ilyenkor azert irigylem az oraberuket ...''
Szerintem ilyen eset csak elméletben lehetséges, a gyakorlatban ilyen nincs!... Nem tegnap kezdtem a Digi szerelést, de a duál készülék szerelésével ilyen még nem fordult elő... Ha Te képes vagy ennyi idő alatt:
a tartót felfúrni, felszerelni,- az antennát (kb 98 %-os minőségre) beállítani, a kábelezést (akár falfúrással) megcsinálni,- csatlakozókat felszerelni,- csatornákat letölteni,- távirányító használatát elmagyarázni,- a kártyát felaktiválni,- a szerződést kitölteni
akkor szivesen látlak a szerelői csapatomba!!!
Azt pedig csupán apróságként említem meg, hogy az elvégzett munkádért 6-8 hét elteltével kapod meg a béredet. (ja és mindezek mellett még a garanciális javításokat is ki kell gazdálkodnod a szerelési díjadból...)
Ezek után próbáld kitalálni hogy miért ír Rácz Andris a negatív példákról...
:Y

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#2047) raczandris válasza kenwood (#2042) üzenetére


raczandris
tag

Szia
''ilyenkor irigylem az órabérüket ''
A vállalkozásban dolgozó szerelőknek ne egy kiragadott szerelés alapján állapitsd meg az órabérüket ,hanem havi átlagban . Figyelembe véve azt is amikor kimegy a szerelő a helyszínre és kiderül ,hogy a szerelés nem megoldható ,vagy csak fizetős egyéb anyag felfasználásával oldható meg pl 20-25 m plussz kábel vagy 2-3 e Ft -os hosszú falikar segitségével ,vagy csak a tetőre szerelve , akkor inkább nem kérik a digi tv-t.

A kiesett időt , az ilyenek miatt elmaradt más szerelést , a 20-30 km hiába autózást stb...időnként a parkolási bírságot ,mert nem állhatnál meg a ház előtt (van olyan nap ,hogy semmi bevétel nem jön össze csak kiadás )
ezt is számitsd bele és röktön nem olyan túl jó az átlag órabér .
Mindezek ellenére azért csinálják a szerelők a dolgukat .
Tudomásul kell venni ,hogy a munkának van ellenértéke .
Az alkalmazottként dolgozók után a mankaadók kemény összegeket fizetnek be .
Az egyéni vállalkozóknak ezt maguknak kell ki termelni ,hogy aztán saját maguk után befizethessék amit kell . Bevételtől függetlenül min havi 100.000 Ft -ot.
Az ingyen munka nem létezik vagy olyan is az .
Ha az alkalmazotti átlag órabér 1000 Ft körül van akkor az iparengedélyes szerelő,vállalkozó átlag órabére jogosan lehet 2500 Ft .
(Ez egyébként a digi tv ajánlása az ÁSZF -ben .)
Tehát a kb 1órán felüli 2-3 órás munkáért óránként 2500 Ft -ot (nem lehúzás ,saját zsebre dolgozás stb.. ) hanem , jogosan elkérhetné a szerelő ,de ezt nem minden esetben teszik meg .
R.A.




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2048) raczandris válasza raczandris (#2047) üzenetére


raczandris
tag

A szerelők bérében nem csak a munkájuk , ismeretük ,stb ... ellenértéke hanem a saját ,műszerüknek , szerszámaiknak autójuknak a bérleti díja és fentartási költsége is benne van .
Amig a szerelés helyszinén vannak ezeknek is ketyeg az idejük .
Ez mind benne van .
Így már nem is olyan sok ugye ?

(ezt is kitárgyaltuk )

R.A.

Nem hivatalos hírek szerint
megegyezett a Digi tv és az EUROSPORT 2 a sugárzásról .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#2049) pumpaduda válasza raczandris (#2048) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Na most már mindent tudunk a szerelőkről.Arra nincs valakinek ötlete mit csináljak a beszart beltérimmel?Nincs véletlenül egy csere beltérid felmegyek érte Pestre mert azt 6000-ből megúszom, ha ne agy Isten mégiscsak kisétálnának Pécsről és elkezdenének itt nekem duált beszerelni az tuti egy tízes.

az élet habos oldala..

(#2050) Bandus99 válasza pumpaduda (#2049) üzenetére


Bandus99
őstag

Megprobalom az okokat kitalalni, miert nincs neked csere keszuleked.

Abba gondoltam bele, regebben hiany volt a belteri. Szereloknel a lista alapjan 3x annyi munkat vegezhettek volna, ha lett volna mibol.
Gondolom sokat nem javult a dolog. Namost egy szamodra teljesen ''idegen'' szerelo akinek nem erdeke neked ingyen kicserelni a feltve orzott belterijet, helyette azt mondja nincs, vagy valami hasonlot es elmegy felszereli azt jopenzert uj ugyfelnek.....

Persze tisztelet a kivetelnek.

Lehet tevedek, de en igy gondolom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.