Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) tojsz™ válasza Rick4 (#5148) üzenetére


tojsz™
aktív tag

na ja
csak nem olyan egyszerű
mert be van építve a falba egy-néhány méteren
de megoldom...

(#5152) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék a hozzáértőktől:
Hamarosan jön a Digi szerelő bekötni. Szeretném 2 külön tv-n fogni a csatornákat. Az egyik nálam, a másik a szomszédban, szüleimnél. Családi házak, közös fallal, 1 méteren belül a 2 TV (persze a fal egyik-másik oldalán)
Melyik fejet érdemes kérni?
A 2 külön beltéri, vagy a dual a jobb megoldás?
Természetesen a minőség érdekel, ráfizetek az alap költségre. Nem szeretném ha a szaki rábeszélne a gyengébb megoldásra :U

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#5153) pojakcs válasza apóka (#5152) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem teljesen kívánságműsor ez. Amennyiben egyszerre kéred két tv-re a bekötést, duált kapsz. Kévéve, ha műszakilag indokolt a két single beltéri beszerelése. Ez Nálad nem áll meg elvileg, mivel közel van a két tv, a kábelezés megoldható. Amennyiben nem így lenne, akkor is külön engedélyeztetni kell a központban, ami macera és idő.
Egy dolgot tudsz csinálni, ha mégis két különálló készülékre vágyakozol. Most bekötteted egy tv-re, és egy hónap múlva rendelsz egy társkészüléket. Így két különálló beltérit kapsz.
Még egy apró probléma lehet, szerintem egyes beltéri most nem nagyon van, csak duál. Szerencsétlen szerelő meg kimegy hozzád duál szerelés tudatában, Te pedig elkezdessz variálni.... :Y :W

Üdv: Csaba

(#5154) pepe0419 válasza pojakcs (#5153) üzenetére


pepe0419
tag

Hiába kéred később a második bekötését, akkor elviszik az single készüléket, és a helyére raknak duált. Max jó kapcsolatokkal lehet két single, nekem pl. visszavették jó áron a saját tulajdonú, és pont elromlott single beltérim, mikor kértem a második tévé bekötését.

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#5155) pojakcs válasza pepe0419 (#5154) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem viszik el, ez az akció megszűnt. Most társnak különálló készüléket kapsz.

Üdv: Csaba

(#5156) hugobossi


hugobossi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt, múlt héten jeleztem az előfizetési szándékomat a Digi felé. Remélem sok hasznos infóval gazdagodom itt köztetek :D

Első észrevételem, hogy azt mondták, minimum 6 hét a beszerelés, ez naggyon sok, főleg, h az upc-t már lemondtam :W
Nem tudtok vmilyen lehetőséget, hogy hamarabb "élvezhessem"(?) a szolgáltatást? Hallottam vmi olyasmiről, h ha találok szerelőt, akkor ő felszerelheti nekem?

Köszi :)

Egy számítógép néhány másodperc alatt képes akkora hibát csinálni, melyet csak egy csomó ember több hónapos munkájával javíthatunk ki.

(#5157) apóka válasza pojakcs (#5155) üzenetére


apóka
aktív tag

Köszönöm a válasz :R ...ma csak megbeszélésre jön a szerelő, elkerülendő a későbbi problémát.
Vagyis most a duált adják.....ez a kevésbé szerencsés megoldás? Vétel minőségben, vagy a megbizhatóságban érezhető a kölönbség? Mert akkor később kérem a másodikat...

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#5158) pojakcs válasza apóka (#5157) üzenetére


pojakcs
senior tag

A duálokkal némileg több a probléma, gyakrabban meghibásodnak, lefagynak. Ha van rá mód, jobb a két különálló beltéri.

Üdv: Csaba

(#5159) pepe0419 válasza pojakcs (#5155) üzenetére


pepe0419
tag

rájöttek, hogy milyen rossz üzlet volt ez részükről :)
én lassan beköttetem a Digikábelt, úh. leszerelem a parabolát az erkélyről, és a tojásfőzőlapot (dual) is elviszik végre. :)

A munka azoknak való, akik nem tudnak horgászni.

(#5160) Dízeles válasza hugobossi (#5156) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Ha műholdas digiröl beszélünk a következőt teheted :kérd el a szerelő számát olyantól ahol mostanság szereltek digit .Hívd fel és beszéld meg vele ,hogy adja oda cucokat .Kérd meg állítsa be és fűzze össze a beltérit és az antenna dőlését is állítsa be és kis ügyességgel fel és összeszereled.
Én is így tettem.Sok sikert

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5161) hugobossi válasza Dízeles (#5160) üzenetére


hugobossi
csendes tag

szia!

köszi, lehet én is ezt fogom tenni :)

DE van még egy problémám... nem ismerek egy szerelőt sem, ez a legnagyobb baj... Nem tudna vki ajánlani egy megbízható szerelőt, aki tudna segíteni rajtam a 13. kerületben?

Kösziiii :))

[ Szerkesztve ]

Egy számítógép néhány másodperc alatt képes akkora hibát csinálni, melyet csak egy csomó ember több hónapos munkájával javíthatunk ki.

(#5162) Rick4 válasza Dízeles (#5160) üzenetére


Rick4
félisten

nem mondod komolyan, hogy az antennadőlést egy másik rúdon beállítva a tieden is jó lesz? egy esetben lesz, ha mindkét rúd tökéletesen függőleges... :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5163) pjtr válasza Rick4 (#5162) üzenetére


pjtr
aktív tag

függ az a magasságtól is szerintem :)

(#5164) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok!
Volt már itt köztetek olyan, aki lemondta a szolgáltatást? Lenne pár kérdésem. Lehet privátban is. :)

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5165) Rick4 válasza Atom Maki (#5164) üzenetére


Rick4
félisten

szerinted? :U ;) pl rám is privizhetsz..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5166) Dízeles válasza Rick4 (#5162) üzenetére


Dízeles
aktív tag

HY
Nálam bevállt.A dőlést beálította a szerelő ,csak a tájolásra kellet odafigyelni.
Az antenna rúd függőleges ha már csinálom legyen jól megcsinálva.Hátnemhátde!

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5167) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

üdv topiklakók
mostanság tervezem megrendelni a szolgáltatást 2-3 hónapon belül
ha jól értem akkor a weblapon az szerepel,hogy lehet részletfizetést kérni a tányérra meg a beltérire vagy pedig meg lehet vásárolni egyösszegben
namost ha részletfizetést választom akkor az egy év után ugyanúgy az enyém lesz a beltéri
bocs a lámázásért de pl a u*c csak a tükröt meg a fejet hagyta meg
minden építő jellegű hszt. megköszönök nem szeretnék hülyeségekbe beleszaladni mert annó a u*c direct-tel sikerült :(((

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5168) Rick4 válasza Kicsirics77 (#5167) üzenetére


Rick4
félisten

jobban jársz, ha csak telepítást kérsz, vagyis sem a fej, sem a tükör, de még a beltéri sem lesz a tied, csak használod. ha elromlik, ingyen kapcs másikat, mert ugye az a cucc a szogáltatóé, nem neked kell javíttatni, ráadásul 2 év múlva ha megszüntetnéd a szolgáltatás, egy fabatkát sem érne a beltéri sem, nem érdemes megtartani. ezt a lehetőséget az "árak hűségnyilatkozat nélkül, csak telepítés esetén" résznál találod meg. ;) láttál már ilyen digis műsort beltérin, tévén? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5169) pjtr válasza Rick4 (#5168) üzenetére


pjtr
aktív tag

Igazad van :R én megvettem 2 éve a beltérit, a fejet, és a lavórt. Mai eszemmel kidobnám a beltérit, de a lavórnak, és a fejnek most már örülök,. Ha lemondom a digit, akkor marad az echóm ;]

(#5170) Rick4 válasza pjtr (#5169) üzenetére


Rick4
félisten

pedig az a lavór inkább rossznak mint jónak mondható, a fejből egy jó meg kemény 2500ft..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5171) pjtr válasza Rick4 (#5170) üzenetére


pjtr
aktív tag

igazad van, csak ez már fel van szerelve, és nem kell vele kinlódani

(#5172) krystman


krystman
őstag

Üdv. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az Alap csomagot szeretném lemondani, és át akarnám tenni a Mini csomagba. Most, én nagy nehezen elértem az ügy.f-ot, de ott azt mondták, hogy ezt nem itt kell elintézni, írni kell egy levelet (nem e-mail) hogy váltsanak át. Kérdeztem, hogy e-mailbe ezt nem lehetne-e, de azt mondta, hogy nem. Ez tényleg így működik a Diginél, hogy sima normál levelet kell írni, egy egyszerű csomag módosításhoz?? Mert, ez így eszméletlen kőkori megoldás. Minden cégnél már simán ügy.f-on keresztül, vagy akár már Online át lehet váltani csomagot. Valaki esetleg aki hasonló esetbe volt leírhatna konkrétan miként is menne ez a váltás. Köszi előre is.

(#5173) Kicsirics77 válasza Rick4 (#5168) üzenetére


Kicsirics77
veterán

semmilyen tapasztalatom nincs még a digivel annó upc-volt de az ha esett ha köd volt akkor élvezhetetlen volt
gondolom ennél is igaz a 90 cm-es tükörrel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5174) Rick4 válasza Kicsirics77 (#5173) üzenetére


Rick4
félisten

akkor legalább lesz összuehasonlítási alapod a minőséggel kapcsolatban..szerencsére mostmár egyre ritkább az összezuhanó kép, elvben nézhető, persze módjával. nézz meg egy ismerősnél vagy valakinél egy ilyet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5175) Kicsirics77 válasza Rick4 (#5174) üzenetére


Kicsirics77
veterán

most kicsit elbizonytalanodtam mert anno a upc-nél is szétesett a kép már ha köd volt
akkor lehet várok még ezzel és nem kapkosok el semmit mert nem sürgős
akkor ha más megoldás nincs marad a kábelszolgáltatóm

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#5176) Rick4 válasza Kicsirics77 (#5175) üzenetére


Rick4
félisten

az a képszétesés sajna magából a műholdas vételtechnikából adódik az okosok szerint..bár akkor nem értem, a kábeltévéknél miért van ugyanolyan kép, mint egyébként, holott nyilvánvaló, hogy azok is műholdról beszik a jelet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5177) Lala6 válasza Rick4 (#5176) üzenetére


Lala6
őstag

Azoknak azért kicsit nagyobb az antennájuk és profibb fejet használnak.

(#5178) Lala6 válasza Kicsirics77 (#5175) üzenetére


Lala6
őstag

Az a hír járja, hogy a T-home DTH szolgáltatása december elején indul az AMOS műholdon. Konkrétumokat még nem lehet tudni. A fellövés a kőbányai T állomásról fog történni(az a nagy torony a Határ útnál), az antennákat már felszerelték, beállítva még nincsenek.
Lehet érdemes megvárni, hátha valami nagyon újat fog hozni.

(#5179) Rick4 válasza Lala6 (#5177) üzenetére


Rick4
félisten

ezzel én is tisztában vagyok, csak ugye ezt a digi szajkózza, mármint hogy a technológiából adódó korlátokba ütközik a vétel felhős időben. össze lehetne számolni, hogy olyan óra van egy évben, amikor emiatt nem tudod nézni... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5180) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Szép estét kívánok!

Jelenleg hozzávetőlegesen 16500 forintot fizetek havonta Tré-online ADSL, Tré-com telefon és Dili Tv műholdért.

Most beszéltem a T-homeos haverommal, azt mondja, hogy digitális kábeltévét+1 opciós ismeretterjesztő csomag, ADSL, DSL telefon+ 1 opciós belföldi 0 forint csomagért 13700-at kellene fizetnem.

Akkor miért maradjak ennél a trágya Dili Tv-nél?

Mi a véleményetek?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#5181) Dízeles válasza KovácsGéza (#5180) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Válts át T-home dupla optimumra (1év hűség) 1Mb/s korlátlan 100 percet beszélhetsz trékom és barátaival=5900ft.
Digi műhold 2700ft hűség nélkül.
Az összesen 8600ft.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5182) KovácsGéza válasza Dízeles (#5181) üzenetére


KovácsGéza
tag

Az igazság az, hogy nagyon elegünk van már a Dili Tévé bandából, sátáni gonoszsággal fogom megírni nekik a szolgáltatás felbontásáról az e-mailt. ;]

De mivel teve nélkül nem akarok maradni, ezért a teljes csere így néz ki:

Dili Tv (2700Ft) helyett Tré-kábel Digitál (4890ft) + Globe Max csomag (990Ft, Discovery 3 mutációja + Viasat Exp., Viasat Hist. + History Chanell+ Set-top Box 400Ft), végre nem kell majd a román AXN-t néznem, és talán a Turneren is lesz felirat vagy magyar hang.

Tré-online ADSL Maximum 8Mb/s (8500Ft) helyett Tré-online Kábelnet Medium 8Mb/s (6890Ft)

Tré-com Favorit Plusz (5200Ft+ amennyit beszélek) helyett Tré-kábel kábeltelefon (1500Ft+Országos Opció 690Ft+ amennyit beszélek)

Akárhogy számolom, ez nem csak, hogy jobb szolgáltatás, mint ami eddig volt, főleg tévé szempontjából, hanem olcsóbb is, 2000-4000 forinttal.

[ Szerkesztve ]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#5183) Lala6 válasza KovácsGéza (#5182) üzenetére


Lala6
őstag

Ha meghagyod a digi-t, akkor többet spórolsz pontosan 3580-Ft-al.

(#5184) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok.
Van arra lehetőség, hogy az alapból beállított DIGIS tányérral (80 cm-es lavór), a THOR és a HOTBIRD holdakon kívül még más műholdat is fogjak?
Arra gondolok, hogy több fejjel/fejtartóval van erre lehetőség?
(csak mert nem igazán van helyem újabb lavórt feltenniés nagyon nem értek hozzá, ezért kérdezem.) :)

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5185) Kiskutya válasza KovácsGéza (#5182) üzenetére


Kiskutya
veterán

Szerintem mostanság 1 a lényeg hogy hűséget nem szabad aláírni! Most sok változás lesz mindenhol és nagyot lehet bukni ha leköti magát az ember!

Most valószínű, hogy átviszem a netem a upc-hez mert az externet /pill 8500ft 8/512 a upc viszont 7500 10/2 hűség nélkül! Elkezdték kiépíteni a digi kábelt és ugye ott a net valami 4500ft körül mozog és gyorsabb mint a upc ezért valószínű, hogy évközben átmegyek!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#5186) jankó81


jankó81
csendes tag

sziasztok!
valaki írja már meg hogy hogyan lehet digi-n megkeresni a TV6-ot?
hunyadi dual, saját tányér. :))

[ Szerkesztve ]

(#5187) Atom Maki válasza Kiskutya (#5185) üzenetére


Atom Maki
tag

A DIGIkábelnél a net 2500 Ft a 20/10-es. :C Nekem ilyenem lesz, csak még az üvegszál hiányzik a házig, de az utp már a spájzban van. :)
Hab a tortán: a digitelefon meg 0 ft havonta, 100 perc ajándékkal.

Azaz, van havi 2500 Ft-ért 20/10-es NET, mellé telefon 100 perc ajándék beszélgetéssel (belföldi hívás).
Van még olyan szolgáltató kis hazánkban, amelyik ezt űbereli?

(mifelénk tré-kom nincs, csak upc, de tőlük meg most fogok megválni, eleget szívták a pénztárcámat nagyon sokáig, bekpahatják)

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5188) malacyka válasza jankó81 (#5186) üzenetére


malacyka
tag

Engem is a TV6 érdekelne. Hogy tudom úgy megkeresni, hogy ne kelljen újrainstallálni az összes csatornát? HumaxII van.

Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

(#5189) Kiskutya válasza Atom Maki (#5187) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igazad van de nekem akkor is megéri váltani (főleg hűség nélkül) addig amíg nem húzzák be a kábelt a digisek!

hmm...

(#5190) Atom Maki válasza Kiskutya (#5189) üzenetére


Atom Maki
tag

Persze, én csak az árra írtam, hogy van ólcsóbb is.

5184-re valaki? :U

[ Szerkesztve ]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5191) pojakcs válasza Atom Maki (#5184) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az alapból beállítotott digis tányérral a Thor és az Intelsat 1002 műholdakat tudod fogni. A Hotbird ,kb. 13 fokkal keletebbre van. Ez a digis tányér nem hiszem hogy jól működne sok fejjel ,a relatív nagy pozíció eltérések miatt. No meg valahogy rá kellene aplikálni egy többfejes tartót, szóval szerintem nem biztos hogy sikeres lenne a műtét.
Inkább egy diseqmotorral próbálkoznék. Én is azt használok.

Üdv: Csaba

(#5192) Lala6 válasza jankó81 (#5186) üzenetére


Lala6
őstag

(#5193) Atom Maki válasza pojakcs (#5191) üzenetére


Atom Maki
tag

A hotbird szépen fogható, pedig az sem "irányban" van. Sajna nincs helyem forgatni sem.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5194) pojakcs válasza Atom Maki (#5193) üzenetére


pojakcs
senior tag

Akkor örűlni kell annak hogy Nálad a Hotbird ugyanabból a pozícióból bejön mint a Thor. :) Miért nincs hely? Hosszabb tartó ? Avagy kilátás nincs más irányokba? Mert akkor a többfejes rendszer sem működne.

Üdv: Csaba

(#5195) csibor


csibor
őstag

Várható a Comedy Central megjelenése a diginél?

(#5196) Atom Maki válasza pojakcs (#5194) üzenetére


Atom Maki
tag

Igen, sajnos falon van, így a fal is takar.

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#5197) Rick4 válasza csibor (#5195) üzenetére


Rick4
félisten

várható, sőt még az is, hogy az összes adás HD-ben jön majd. más kérdés, hogy ez 10 év távlatában, de várható.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5198) csibor válasza Rick4 (#5197) üzenetére


csibor
őstag

HD az ami a legkevésbé érdekel :)

(#5199) Rick4 válasza csibor (#5198) üzenetére


Rick4
félisten

tudod, hogy ezeknél semmit sem lehet tudni előre, még két hétre sem, a múltkor még a viasat3-nak is rezgett as léc....egyszer csak azt veszed észre, hogy egyes csatik vannak, mások meg nincsenek... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5200) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Másnál is csúszik Eurosport2-nél a hang kb 1 másodpercet? Érdekes így nézni a meccseket, hogy már rég berúgták a kapuba a labdát, mikor a riporter elkezdi emelni a hangerőt.

Tányéros digi van, 1 fejjel duplakártyás Hyundai beltérivel

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.