Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) molvany válasza Mate (#11000) üzenetére


molvany
senior tag

Nem gond, hogy nem értesz velem egyet :N
Szerintem akkor is az ügyfél a bünös ha nem tudja, milyen eszköze van és hogy az képes - e arra, jelen esetben az ügyfél TV - je képes - e az S2 vételére.
Mint az elöbb is írtam: Megnézem a TV - hátlapját. Nem csak a Kártyafogadót hanem a Koax fogadó részt is.
Ha valamelyik nincsen, akkor valamire nem jó.
Szerintem ennyire lenne egyszerü az élet :R

Ha megbizonyosodtam, mire képes az én eszközöm, utánna keresem a megfelelö szolgáltatót ( szolgáltatást ).

WhatsApp :+491737182060

(#11002) Mate válasza molvany (#11001) üzenetére


Mate
nagyúr

Leírom még egyszer, mert úgy látszik nem sikeredet megérteni.

Bebújok a tv mögé, végigolvasom a kézikönyvet, megnyalom a kábel végét.

Megállapítom, hogy tv-m DVB-T és DVB-C-t képes és CI+-os.

Ezután megnézem szolgáltatom (ez esetben digi) honlapján, hogy mi kell a reklámozott kártyához:
DVB-C és CI+. Ó, hát ez remek, ugyan az kell neki, mint ami nekem is van.

Hazaviszem és bumm. Nem jó.

Tehát szerinted ebben az esetben én vagyok a hibás, amiért nem tudom, hogy milyen technológia szükségeltetik hozzá, hanem szolgáltató által támasztott szempontoknak teszek eleget?

De befejeztem, mert ugyan az lesz megint, mint múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#11003) molvany válasza Mate (#11002) üzenetére


molvany
senior tag

Akkor csak két mondat:
Mikor jutott a páciens eszébe, hogy a Tányértól érkezö Koaxot hová teszi ?
Mivel azt ( Tányérost ) szeretné igénybe venni. :DD

WhatsApp :+491737182060

(#11004) danbal válasza molvany (#11003) üzenetére


danbal
csendes tag

Én megnézem a tv hátulját. Látok egy kis kerek izét ahová kb 32 éve dugom a tv kábelt és oda bedugom a tányérból érkező kábelt. Ilyen egyszerű. Most már tudom, hogy külön csatlakozó kell neki, de ezt korábban nem tudtam.

Na de a lényeg, hogy én is elbasztam, a digi se tájékoztat kellően (inkább sehogy).

Amúgy megnézem az új tv-ket, nem egy nagyon gyakori dolog az -s/s2.

(#11005) Watt25 válasza danbal (#11004) üzenetére


Watt25
veterán

Elvileg a tányérból érkező kábelen F-csatlakozó van, ami a "kis kerek izé"-be nem megy bele átalakító nélkül... Tehát gondolom vettél átalakítót. Amikor megvetted, akkor azért picit el kellett volna gondolkozni azon, hogy vajon jó lesz-e a dolog így....

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11006) danbal válasza Watt25 (#11005) üzenetére


danbal
csendes tag

Nem kötekedni akarok, de ez az átalakítás nem sok mindent jelent. Gondolok itt régen a scart-rgb átalakítóra esetleg magyar dugvilla-angol dugvilla átalakítókra és még sorolhatnám. Mind jól működött átalakítva is.

Ma visszakaptam a humaxomat, az ügyfélszolgálatos srác nagyon rendes volt, elnézést kért a történésekért. Látszott rajta, hogy kell egy kis idő míg neki is mire leesik ez a dvb-s dolog.

(#11007) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Nem akarok beleszólni a vitába, de az tény, hogy a Digi honlapján nincs az ember megfelelően tájékoztatva erről az egész modulos dologról Az én tv-met is kiadja arra, hogy kompatibilis a kártya fogadására. Pedig a tv honlapja szerint csak DVB-C és DVB-T van benne!!! Tehát a Digi-nek kéne naprakészen tartania a saját honlapját. Mert ami ott van az ember azt gondolja hiteles információnak. És ez így félrevezető.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11008) zoli60


zoli60
csendes tag

sziasztok. A kerdesem ci+ kartyat hasznaloknak szol. Van olyan muholdas csatorna kodolatlanul ami miatt erdemes kartya nelkul kiprobalni?

(#11009) molvany válasza zoli60 (#11008) üzenetére


molvany
senior tag

Ha lehetne, akkor Magyarul ezt a kérdést :K
Lehet, velem van a gond, de én ebböl egy kukkot sem értek.
Ja, mellékesen, én használok Kártyát TV - ben.

WhatsApp :+491737182060

(#11010) _Norbi_ válasza Roshan (#10982) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

csak kábeltv lehet

(#11011) _Norbi_ válasza zoli60 (#11008) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

mooz dance HD digi upc részen

9E eurobird m2 duna,duna world

19,2E dél , astra sok német adás

diseq 1.0 relé kapcsolóval megoldhatod fej/antenna összekapcsolását
diseq 8/1 fej kapcsoló

(#11012) zoli60


zoli60
csendes tag

koszi. Bar az en tv -en cssk thor0.8-at lattam bar egxeb muhold is van. Talalt is 400-feletti csatornat. De csak keves kodolatlan.

(#11013) _Norbi_ válasza zoli60 (#11012) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

rá kell állítani ezekre műholdakra antennát majd evvel osztóval összekötni
tvbe beállítani antenna beállításnál diseqC 1.0

LNB 1 thor 0.8W
LNB 2 eurobird 9E
LNB 3 astra 1M 19,2E
+ amit akarsz

(#11014) zoli60


zoli60
csendes tag

koszi. De ennyire nem masztam bele a muholdas technikaba. En inkabb a szamitastechnikaban vagyok otthon. Tudtommal nagra kodolasok vannak tobbsegben ezzel kellene inkabb kezdeni valamit.

(#11015) bigangel


bigangel
csendes tag

Bocs a kérdésért, de most akkor lehet smart kártyát igényelni a műholdas digihez vagy nem? Most már teljesen belezavarodtam. A Digi honlapján csak a kábel tv - hez találok.
:O

(#11016) Tomdriver válasza bigangel (#11015) üzenetére


Tomdriver
őstag

Lehet igényelni minden további nélkül. Régi és új előfizetőknek is, csak a TVd legyen alkalmas a fogadására (CL+ interfész)
Egy előfizetéshez max. 3 beltéri igényelhető, ebből max. 2 kártya is lehet a beltérik helyett.

[ Szerkesztve ]

(#11017) Mate válasza bigangel (#11015) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet műholdas digihez igényelni kártyát.

De mint előttem lévő hozzászóló hiányosan megjegyezte, 2 követelménynek teljesülnie kell:

A TV-nek CI+ foglalattal rendelkeznie kell és DVB-S2 tunerrel is rendelkeznie kell!

(#11018) molvany válasza Mate (#11017) üzenetére


molvany
senior tag

Föleg a másodikat ellenörizni otthon a TV - n és nem utánna a " Digit szidni " :N :R

WhatsApp :+491737182060

(#11019) Mate


Mate
nagyúr

Mi a fene?

2014. márciusi DTH előfizetői számok

zolgáltató Előfizetők száma Változás
DIGI 323490 +2206
Telekom 308928 +121
UPC Direct
267321 +104

Lassult a kivérzés :D

[ Szerkesztve ]

(#11020) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Rendeltem CI+ kártyát műholdhoz április 17-én. 15 napon belül jönnek,ígérték. Vártam,vártam,nem jött. Sok volt az ünnepnap,hétvége,ezért vártam tovább. Ma,majdnem 1 hónap múlva felhívtam őket,hogy wátáfákk van? 10 percig tartottam a telefont,majd közölte a hölgy, hogy jönnek majd. Nem tudja,miért nem jöttek eddig,de majd most jönnek. Mondtam neki,hogy remélem nem 15 nap múlva,mondta,hogy nem tudja...

Kicsit bánt a dolog,na.

[ Szerkesztve ]

"Nincs megállás"

(#11021) Tomdriver válasza Mr.Rain (#11020) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én másfél hónapig vártam egy beltéri egységre ugyanígy, aztán mikor egy keményebb hangvételű levelet írtam nekik, akkor kijött a szerelő nagy nehezen. Azt mondta, van aki 2 hónapja vár, egyedül van az egész régióban és nem győzi ellátni a munkát. Nem is értem miért jó a Diginek ez a sok reklamáció.
Egyébként ha már előfizetőjük vagy bemész a legközelebbi ügyfélszolgálatra és ott adnak egy kártyát, ennek hátránya ugye hogy neked kell beüzemelned, de nem olyan nagy durranás az sem. Én így csináltam, mikor becseréltem az egyik beltérimet egy ilyen karira.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Anonymus23 válasza Mate (#11019) üzenetére


Anonymus23
veterán

Telítődött a piac....

;) - The Power of the Light Side

(#11023) _Norbi_ válasza Anonymus23 (#11022) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

főleg hogy vidéki falukban nincs digi kábel tv se digi internet ...telecom megy mindenhol ....rossz minőségű adsl és IPTvje,
vidéki faluban micro net megy nagyon lassú sebességgel 5000FT értékben ...+
van szomszédomba micros 2megabajtot ad csomagba de csak 512 kb/s os sebessége vezetékeshez mérve

[ Szerkesztve ]

(#11024) Winnie The P válasza _Norbi_ (#11023) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor én örülhetek, hogy van egy 5 mb-os netem és nincs vele bajom. Kopp-kopp-kopp.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11025) Anonymus23 válasza Winnie The P (#11024) üzenetére


Anonymus23
veterán

Korábban nekem is wifis net volt, 2 MB 3,5 eFt, most 5,5-ért van 25-ös. Jelenleg több a feltöltésem is mint a korábbi letöltés volt :)

;) - The Power of the Light Side

(#11026) zoli60


zoli60
csendes tag

ma voltam szegeden a digi ugyfelszolgalatan. Holnap cserelem le a regi sd-s belterit cam kartyara. Beszeltem egy hivatasos szerelo baratommal szerinte a tukor rossz iranyba van. De en ezt hivatalos digissel allitattam be. Ennyit roluk.

(#11027) bigangel válasza Mate (#11017) üzenetére


bigangel
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ. A tv-m szerintem tudja LG-LA740.

(#11028) Mate


Mate
nagyúr

Meghalt a Kaon beltérim :D Nem kap jelet. Feltűnt, hogy a csatlakozója körbetekeredik ahogy rátekerem az fcsatit. Gondolom belül elcsesződött valami :)

(#11029) berbatov2 válasza Mate (#11028) üzenetére


berbatov2
senior tag

Azért csinálj egy két gyárivisszaállítást nekem bevált amikor ilyen volt.

(#11030) Mate válasza berbatov2 (#11029) üzenetére


Mate
nagyúr

Megcsinált, csak szét kellet szedni :D

(#11031) Mr.Rain


Mr.Rain
senior tag

Megjött a CI+ kártya. LG 42LA620-hoz használom.

Tegnap lett beszerelve,de nem bántam meg. Gyönyörű képet ad az SD adásokhoz, a HD adásokról már ne is beszéljünk,élmény nézni.... A tv saját távirányítójával tudom irányítani,ég és föld ez is a beltéris megoldáshoz képest.... Saját csatornalista,egyszerűbb kezelés, saját program újság,GYORSABB CSATORNAVÁLTÁS,stb.

Akinek ilyen tv-je van,csak ajánlani tudom a kártyás megoldást.

üdv.

"Nincs megállás"

(#11032) Roshan


Roshan
tag

Minap erdeklodtem itt hogy jo e a tv-m hez a digi kartya, valaki azt mondta nem, nos en utana neztem a kezikonyvben es tamogatja a tv a cl+ meg a - ist, 2 db 2tvhez is szeretnek rendelni , es elvileg mind2 tamogatja,
1: Samsung UE40D5000 ( ez a digi honlapjan is fentvan a tamogatott keszulekek kozott)
2: Samsung UE40D6000

(#11033) Mate válasza Roshan (#11032) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem támogatott a készülék!

Komolyan nem értem, hogy:

1. Miért nem lehet visszaolvasni, ahol világosan le lett írva, hogy a honlapon fellelhető tv ellenőrző a kábeles kártyára vonatkozik és nem a műholdasra.
2. 2 rohadt dolgot kell összesen figyelni. CI+ és DVB-S2.!

DVB-S2!

(#11034) molvany válasza Mate (#11033) üzenetére


molvany
senior tag

Valószínü úgy gondolta, hogy a tányértól érkezö Koaxot a saját hátsójába csatlakoztassa és onnan küldi a jelet a kártyának. :DD

Nem tudom megérteni az ilyeneket, hogy alapból miért nem tudják megnézni a saját Tévéjüket hátulról.
A beírásából az jön le hogy egyik van a tulajdonában.

Bocs, nem vagyok roszmájú, de az ilyenek meg is érdemlik hogy " ilyen helyzetbe " kerüljenek. :C

WhatsApp :+491737182060

(#11035) Mate válasza molvany (#11034) üzenetére


Mate
nagyúr

Én azt nem értem, hogy 12x elmondtuk a dolgot. Ezek után megkérdezi, ahol ketten is elmondják, hogy nem alkalmas és azt is, hogy miért nem.

Erre még ezek után is visszajön, hogy de pedig a kézikönyv szerint van benne Ci+. Na engem ez húz fel, mert ilyenkor olyan érzésem van, hogy teljesen feleslegesen írtam le 100x a dolgot....

(#11036) molvany válasza Mate (#11035) üzenetére


molvany
senior tag

Az ilyenre rá kell hagyni. Megérdemli. :D
Had égjen utánna a képe ( sebb fele ) amikor kézzelfoghatóan rájön arra, amit már többször elmondtak neki.

Most azt is eltudom képzelni, hogy a következö lépése az is lehet, hogy átalakítót keres a Tányértól érkezö Koaxnak, hogy csatlakoztattni tudja a Tévéjébe :C

WhatsApp :+491737182060

(#11037) _Norbi_ válasza Mr.Rain (#11031) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

tölcsél már fel képet 20gigapixelel hogy mindenki lássa .... :C
csak müholdas DVB S2 rendelkezö tv készülékeket kéne gyártani :D

[ Szerkesztve ]

(#11038) jegenye77 válasza _Norbi_ (#11037) üzenetére


jegenye77
addikt

Valakinek meg vissza kellene menni a suliba! :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11039) Mate


Mate
nagyúr

(#11040) _Norbi_ válasza Mate (#11039) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

:R :DD szerintem UPCtöl fogja átvenni

(#11041) Winnie The P válasza Mate (#11039) üzenetére


Winnie The P
őstag

Már kezdtem örülni, aztán egy kicsit szomorú lettem :((( . Mert a set-top box-on még nincs, de remélem nem sokat kell rá várni! :DD

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#11042) zoli60


zoli60
csendes tag

hali. Megkaptam a kartyat. Kb husz perc telefonalas es ket ugyintezo utan vegre mukodik is a dolog. A tapasztalatot kesobb osztom meg.

(#11043) Mr.Rain válasza _Norbi_ (#11037) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

A kártyáról, vagy a tv képéről? :)

"Nincs megállás"

(#11044) _Norbi_ válasza Mr.Rain (#11043) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

mind2 készülékről :C

(#11045) zoli60


zoli60
csendes tag

a tv-m jo. Bar igaza volt itt valakinek aki azt irta hogy kicsit lassu az lg.

(#11046) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

(#11047) Mr.Rain válasza zoli60 (#11045) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Az enyém nem. Sőt,gyorsabb lett, mint az SD beltérivel. :K

"Nincs megállás"

(#11048) Prien válasza _Norbi_ (#11046) üzenetére


Prien
addikt

Klassz hír! :C

A kevés is több a semminél.

(#11049) karldergroße


karldergroße
senior tag

Szerintetek hol lehet a Kaon beltérin szoftvert frissíteni illetve az új csatornákat megkeresni? Nálam hiányzik a szoftverfrissítés menüpont a beállításoknál (amit egyébként a használati útmutató hoz). Hol lehet csatonákat keresni?

(#11050) marion1 válasza karldergroße (#11049) üzenetére


marion1
tag

Nálam így is frissítette a csatornalistát.[link] De ha nem akkor beállítások gyári értékek vissza állítása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.