Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Jól sikerült nálunk a hétvégi szoftver frissítés.A TV2 már ritkábban "pixelesedik",RTLKLUB viszont sűrűbben "tömbösödik" .Talán egyformán gyeng minöségűre akarják mindkét csatit ahelyett ,hogy javitanának szinvonalon.Óh Szabadka,óh Palics,óh piac.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4152) tojsz™ válasza Dízeles (#4151) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát ezt nem a frissítésnek köszönheted sztem
nekem semmi sem változott

egyébként romániába se olyan vészes a helyzet mint rég
és a kaja nem másfélszerese az itthoninak :Y
az durva volna a 60k-s fizuból

[ Szerkesztve ]

(#4153) v.attis válasza tojsz™ (#4135) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem nem társbeltérim van, hanem a kétkártyás (dual). Ennél hogy lehet megoldani a második "leválasztását"? Kártya kivesz? Vagy ilyesmi?

(#4154) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

Mennyi lehet a max. távolság a két beltéri között, ami még nem okoz jelveszteséget? Elvileg két szomszéd osztozkodhat? Kb. 15-20 méterről lenne szó.

(#4155) m0rd0k válasza Rick4 (#4150) üzenetére


m0rd0k
senior tag

hát előtte volt egy szócsata és igy hirtelen irtad rá hogy nézem szabadkai vagy közel van :D
Ezt akár fenyegetésnek is vehette volna :D

De csak pooéénból irtam,eddig fogtad őket most nemnagyon :D :)) ;] ;] ;] :C :K ;)

Minden szinten,szinte minden.

(#4156) m0rd0k válasza kerelyfe (#4154) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ha veszel hosszú kábelt simán még más várossal is osztozkodhatsz de ahhoz már télelg hosszú vezeték kell erre sztem párat összedugsz vagy ilyesmi :)

Minden szinten,szinte minden.

(#4157) Rick4 válasza kerelyfe (#4154) üzenetére


Rick4
félisten

2700ft miatt érdemes a szomszéddal egyáltalán erről beszélgetni? illetve nem is 2700, csak 1350.... :Y mert ha egyedül fizetsz elő, akkor 2700, ha osztjátok, 1350...szerintem az egész nem ér annyit, scarton nem tudsz annyi jelet átvinni, koaxon meg RF-en sem, max ha társasházban laktok, és egy fal van köztetek... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4158) m0rd0k válasza Rick4 (#4157) üzenetére


m0rd0k
senior tag

nem egy érzékelő megy át abba a szobába ahol van a másik tv meg egy scart vagy koax,vagy rf??? mert scart hosszabitó biztos létezik vesz párat és kész ha ennyire szeretné :)

Vagy megeveszi azt ameikkel csak ugyanazt lehet nézni minta másik tvn és akkor ő otthagyja használatlanul a másik beltérit vesz egy olyat ő kapcsolgatja és kész azzal is meglehet nem?

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#4159) Dávid24 válasza m0rd0k (#4155) üzenetére


Dávid24
csendes tag

Nem, dehogy vettem fenyegetésnek. Minek tettem volna? Nem vagyunk összeveszve. :DD :DD

Majd én megyek Szegedre. :D :D

(#4160) Rick4 válasza m0rd0k (#4158) üzenetére


Rick4
félisten

az Rf csatlakozó az, amelyik olyan, mint a tévé tunerbemenete, oda koaxot dugsz, és úgy is össze tudod kötni a tévével. talán azt lenne értelme ilyen távolságra elvinni. tapasztalat: a 10m-es usb kábel végén a gamepad már nem működik, tehát a beltéri gyenge RF része sem hiszem, hogy sok sok méteren tudná átadni a korrket képet. Scart kegyetlen drága, 1-5 méteres 600-700ft, 10 méter már megintcsak húzós. szerintem az egész nem ér annyit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4161) kerelyfe válasza Rick4 (#4157) üzenetére


kerelyfe
csendes tag

Nem rólam van szó. :) Eddig két szomszéd osztozott a kábeltévén, amiért nem fizettek, mert az egyik a szolgáltatónak dolgozott. Most gondolkoznak a DIGI-n.

(#4162) m0rd0k válasza kerelyfe (#4161) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ja akkor ez most digi kábel és panelbe? az simán megoldható!

Minden szinten,szinte minden.

(#4163) Rick4 válasza kerelyfe (#4161) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, ez most a digi "direct" vagy a digi kábel? esetleg panelprogram? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4164) proper


proper
őstag

tv2-n kicsit késik a kép a hanghoz képest :DDD

(#4165) Rick4 válasza proper (#4164) üzenetére


Rick4
félisten

persze, mert a fény gyorsabban halad, mint a hang.. ;) nem beszélve arról, hogy a szemed is előrébb van, mint a füled.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4166) Dízeles válasza Rick4 (#4165) üzenetére


Dízeles
aktív tag

:D

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4167) kano válasza Rick4 (#4165) üzenetére


kano
nagyúr

De főleg a 2. indok lehet az igaz. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4168) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

Tehát:
Eddig volt X szolgáltató kábel TV csomagja átpasszolva a szomszédba. Ebből kiindulva lehetséges-e a DIGI TV (parabolás/tányéros/stb...) 2 beltéris előfizetés csomagja nézhető, kb. 20m távolság lenne a két beltéri között?

(#4169) tojsz™ válasza kerelyfe (#4168) üzenetére


tojsz™
aktív tag

sztem igen
csak valami jobb minőségű koaxot használj
a telefonkábelnek meg mind1
bár lehet nincs igazam

[ Szerkesztve ]

(#4170) pojakcs válasza kerelyfe (#4168) üzenetére


pojakcs
senior tag

20m simán menni fog.

Üdv: Csaba

(#4171) cigam válasza kerelyfe (#4168) üzenetére


cigam
félisten

Nagy ötlet. Nagyon sok jelző, és hasonlat jutott eszembe. De valószínű a moderátoroknak (se) tetszene. Megkockáztatom még büszke is lesz magára.

Akinél a dualbeltéri egység, annál folyamatosan üzemelni kell. Különben a szomszéd is csak akkor néz tv-t ha a tulaj tv-zik (bekapcsolja a beltérit)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4172) Rick4 válasza cigam (#4171) üzenetére


Rick4
félisten

de ha az infravevő ott van a tévéd mellett, azzal tudod ki be kapcsolni, nem? és ha a szomszédnél van a beltéri, nálad meg egy koax+ infravevő áthúzva? másrészt a hyundai beltérik sosem kapcsolnak ki, a kikapcsgomb megnyomásakor standby üzemmód helyett csak a képet veszik el, fogyasztani is ugyanannyit fogyasztanak mint "bekapcsolt állapotban"

persze más kérdés, hogy minderről érdemes-e így beszélni, csak a tisztázás végett írtam le.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4173) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

Köszönöm mindenkinek!

(#4174) tojsz™


tojsz™
aktív tag

mondjuk egy nagyobb családi kégli
simán elnyeli a 20m-t :K

(#4175) tojsz™


tojsz™
aktív tag

tegnapi igazmondós műsor a tv2-n ütött :DD ;]

ismét beismerte egy 2 gyerekes családanya ország-világ előtt, hogy mizu :K
ja és teljesen ingyé :C :DD

(#4176) Rick4 válasza tojsz™ (#4175) üzenetére


Rick4
félisten

már látom magam előtt a képet, hogy te minden alkalommal erre gyúrsz... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4177) tojsz™ válasza Rick4 (#4176) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát csak számomra felfoghatatlan hogy "rongyospárszázezerért" (főleg mikor nem is nyer ;] )
miket vállalnak fel az emberek a tv-ben
másnap meg bemegy a gyerek az iskolába és mondják neki a többiek:
"láttuk anyukád a tv-ben!"
ok hogy ma már sok mindent tolerálnak az emberek (én is)
de nem kell világgá kürtölni a tv-ben

én kurv@ őszinte gyerek vagyok,
ami a szívemen az a számon és ez sokszor nem jó!
de ez van
de én nem pénzért csinálom :))

[ Szerkesztve ]

(#4178) Rick4 válasza tojsz™ (#4177) üzenetére


Rick4
félisten

de én nem pénzért csinálom.....úgy látszik, ők sem... :DDD engem nem zavar, nem külömb ez, mint a sok fogatlan bemegy 10K-ért acsarkodni a maonikasóba.... :DD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4179) tojsz™ válasza Rick4 (#4178) üzenetére


tojsz™
aktív tag

na az a másik kedvenc bár azt rég láttam.....
üres is az életem azóta :DDD

(#4180) Dízeles válasza tojsz™ (#4179) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Emlékeztek Pongóra?
Részemröl tv2 = NICS , Dr House

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4181) sgery


sgery
őstag

hát nekem a tv2 mostani műsorairól meg van a véleményem... bármibe lefogadom hogy az igazmondós is humbuk, meg van írva mit mondd és kap is pénz zsebbe.. (bár nem nagyon tudom miről szól mert 5percet néztem, az is elég volt..) ahogy mónikában is megvan írva a sztory és a pénz is a szereplőknek.. szánalmasak ezek a csatornák, nem is tudom miből tudják fenntartani magukat. Pedig pénzük van bőven, láttam régebben rtl vezérigazgató kéglijét. nemsemmi:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4182) Dávid24


Dávid24
csendes tag

A popdaráló ma kicsit furán kezdődött. A műsorvezető mikrofonja nem működött. A zene rendben volt, szóval nem hiszem, hogy digi lenne a hibás, de mindegy. Most már működik.

(#4183) Dávid24 válasza sgery (#4181) üzenetére


Dávid24
csendes tag

Egyetértek. Én Tv2 néző vagyok. Az RTL-t egyáltalán nem nézem. Minden műsorának van egy párja a TV2-n. Nem értem, hogy ez a két csatorna mindig lopkodja egymástól a műsorokat. Fókusz-Aktiv, Big Brother-Való világ stb. stb. Nem is beszélve a reggeli műsorokról meg a nemrég indult délutáni főzőműsorokról. A tv2-n elindult a hal a tortán, ma olvasom egy újságban, hogy az rtl klubon meg megy valamilyen kajacsata. Meg pár hónappal ezelőtt ott volt a Tv2 megatánc, az rtl-en a Szombat esti gáz.

[ Szerkesztve ]

(#4184) m0rd0k válasza Dávid24 (#4183) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ez azért van mert pl én és van még 1 pár ember aki leszarja azokat a mindennapi emereket amik rtlen mennek viszont tv2őn "sztárok" mennek és van köztük aki érdekel vagy csak azért nézem meg mert valaki nagyon jó nő benne gondolok itt dukai reginára :D(esetleg nők esetében nagyon jó pasi : :D )

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#4185) Rick4 válasza Dávid24 (#4182) üzenetére


Rick4
félisten

nem jött válasz a privire.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4186) Dávid24 válasza m0rd0k (#4184) üzenetére


Dávid24
csendes tag

Mint "mindennapi emberek" ezt úgy érted, mint új műsorvezetők? Hát belőlük tényleg van az rtl-en, de hát nekik is el kell kezdeniük valahol. Mindkét csatornán nagyjából ugyanaz megy a sztárhirekben. Volt olyan nap, hogy a Fókuszban meg az Aktivban ugyanaz a téma volt.

Én a Tv2-s műsorvezetői csapatot birom. Tudom, mindenki mást néz, de valahogy az rtl sosem érdekelt.

Az rtl meg a tv2 nemcsak a műsorokat lopkodják egymástól, hanem a sztárokat is. Régebben voltak bizonyos sztárok, amik csak azon az adott csatornán adtak riportokat és másikon adón meg sem emlitették. Például: nemrég volt győzike meg a barátok köztből egy szereplő az tv2-n, a megasztáros csapat egy része ma már csak az rtl-en mutatkozik. Szerződés ide vagy oda, de ezek tényleg utálják egymást. :D

(#4187) m0rd0k válasza Dávid24 (#4186) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ezt most konkrétan a főzős müsorra értettem :) nem a műsorvezetőkre,és ilyen müsorokba nekem is jobban bejön a tv2 de a filmekbe inkább rtl :) általába már látom a filmeket amit tvbe nyomnak de azért megnézem még1x ha jó :D

Minden szinten,szinte minden.

(#4188) Rellind


Rellind
senior tag

Így 3héttel digitv bekötése óta tudom miről beszéltek a minőséggel kapcsolatban....Kíváló jelerősségnél is néha eltünik ezaz...vagy csak elmosodik.... azé :DD

(#4189) Kiskutya válasza Rellind (#4188) üzenetére


Kiskutya
veterán

milyen tv-n nezed?

hmm...

(#4190) Latency válasza Kiskutya (#4189) üzenetére


Latency
senior tag

Nem mind1, az adáskimaradást minden TV-n látni... :DDD

(#4191) Saca0311 válasza Latency (#4190) üzenetére


Saca0311
tag

Szégyelled a tévédet? :)

(#4192) Kiskutya válasza Latency (#4190) üzenetére


Kiskutya
veterán

nem azert kerdeztem de 1 hagyomanyos 55 cm-es tv-n jonak mondhato a kep viszont 1 nagyobb lcd-n mar elojonnek a digi hianyossagai.

hmm...

(#4193) Dávid24 válasza Kiskutya (#4192) üzenetére


Dávid24
csendes tag

Nekem egy 55 centis TV-re van bekötve a digi és ott tűrhető a kép. A kockásodást nagyjából csak gyors kameramozgásnál lehet észrevenni. Van egy pár csatorna, amik még ilyen kisebb tévén is elég rossz minőségűek, mint például a Viasat3, StoryTV, TV2, meg talán az RTL. A viasat3 folyamatosan kockás, nem csak gyors kamera mozgásnál. A storynál meg a TV2-nél akkor jönnek elő legjobban a kockák, ha gyors fényvillanás van. A storyin ilyenkor siralmas a helyzet, a Tv2-n a popdarálót sem olyan élvezetes nézni. És én most az 55 centis tv-ről beszélek. Na akkor mi lehet a helyzet azoknak, akiknek ennél jóval nagyobb TV van.
Talán egyszer majd javul a helyzet....talán.

[ Szerkesztve ]

(#4194) Kiskutya válasza Dávid24 (#4193) üzenetére


Kiskutya
veterán

igen sajna ez van bar en az 55nel nezhetonek neveznem de nagyobb tv-n gaz:(

hmm...

(#4195) Latency válasza Saca0311 (#4191) üzenetére


Latency
senior tag

Nem az enyémről volt szó én csak válaszoltam. Amúgy egy Samu 72cm-es 50Hz-es TV, sajnos már abból az időből amikor már leálltak a jó minőségű CRT-k gyártásával (nem csak a samu az összes gyártó).

(#4196) South Velen


South Velen
addikt

most az eurosport2 nincs a tv-k kozott. van arra lehetoseg hogy "ott legyen" anelkul, hogy ujrahangoljam az osszes csatornat?

(#4197) Rick4 válasza South Velen (#4196) üzenetére


Rick4
félisten

keresd meg a TP-k közül a 12608H-t és ott kerestess egyet vele.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4198) noel35 válasza Dízeles (#4151) üzenetére


noel35
csendes tag

Nálam sose kockásodik.A megoldás kulcsa a helyes beállítás és a megfelelő méretű antenna.2 éve vagyok alőfizető.A kisebb hibáktól eltekintve (ami a szolgáltatás jellegéből adódik)tökéletessen működik.Európai szintű szolgáltatás ráadásul olcsón.Ez a Digi.

(#4199) noel35 válasza sgery (#3952) üzenetére


noel35
csendes tag

hétvégi hibajavítás sehol sincs.Nincs az a szerelő aki vasárnap vagy szombaton kimenne.

(#4200) Kiskutya válasza noel35 (#4198) üzenetére


Kiskutya
veterán

ha eruropa szintu a szolgaltatas megfelelo meretu antennaval akkor a digi miert nem azt adja hozza?
ez kb olyan mintha 1 internet szolgaltato 8megas net melle csak 2megas modemet adna:)

[ Szerkesztve ]

hmm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.