Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Anubis_9 válasza kano (#5546) üzenetére


Anubis_9
őstag

Vettem ma egy mérőműszert: standby-ban és bekapcsolt állapotban is 17-18 W-ot mutatott. :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5552) atala válasza TeeJay (#5548) üzenetére


atala
addikt

Fogalmam sincs, még nem szerelték fel, csak meg van rendelve. De mindenki azt mondja, hogy a T-sat-nál nincs kockásodás.

(#5553) atala válasza Anubis_9 (#5551) üzenetére


atala
addikt

Nekem is ilyen beltéri van, és én 20 wattot mértem be, és kikapcsolt állapotban is.

(#5554) totyax


totyax
aktív tag

Sziasztok! Végre felhívtak hogy szerelnék a digi-tv-t úgyhogy valamikor a jövő héten sor kerülhet rá. Előbb-utóbb három helységbe kellene, úgyhogy a duo csomag két kábele/vevője hosszútávon nem igazán lesz elég. Az érdekelne hogy miképp lehetne a 3 fele osztást megoldani (hivatalosan). Eleve hogy van megoldva a kábelezés duo-nál? Rögtön két koax jön a tányérból vagy csak egy, és ők osztják ketté egy szétosztó erősítővel teszem azt a padláson? Ez esetben gondolom az lenne a legjobb ha rögtön 3 felé osztaná, mert az hogy a szétosztó után még egy szétosztó erősítő legyen az nem hangzik ideálisnak.

A gyárilag érkező tányért úgy rémlik nem sokan dicsérik, érdemes egy kicsit költeni rá és venni egy normálisat inkább?

Ettől függetlenül, a többfejes parabolának mi az előnye, mire való?

(#5555) atala válasza totyax (#5554) üzenetére


atala
addikt

A fejtől egy koax megy a duál beltéribe. Onnan megy egy koax (lehet RCA is) a másik tévébe, plusz egy telefonkábel a végén egy infra vevővel.

Jól meggondoltad a digit? :N

(#5556) m0rd0k válasza totyax (#5554) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

Egy sima single fej van felszerelve ezáltal egy koax jön a fejből, azt beviszik az egyik szobába ahol van a dual beltéri aztán a dual beltériből megy át a másik szobába.Az elosztós módszerről amiről te beszélsz ahhoz két különálló beltéri kellene,de ugye ez nem kivetelezhető diginél vagy ha igen hosszú és bonyolult folyamat végeredményeként CSAK.3 fele osztás diginél nem lehetséges egy előfizetéssel,csak kettővel tehát 2x2700 ft.Viszont van a T-home Sat tv je. ami olcsó jobb és 3 helyre vihető.Nézz utána.Jobb választás főleg ha van telefonod és neted is náluk vagy csak egyik. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#5557) totyax válasza atala (#5555) üzenetére


totyax
aktív tag

Kösz a választ! Na mondjuk ez érdekes, mert mikor hónapokkal ezelőtt (...) kérdeztem a digi-boltost akkor azt mondta hogy régebben szereltek úgy ahogy te is mondod, újabban már eleve két kábelt hoznak le a tetőről. Nem gondoltam hogy ennyiféleképp szerelik :)
Egyébként igen, meggondoltam, más megoldás itt nincs ha magyar adást is akarok nézni, ez itt Szlovákia. Az analóg lassan megszűnik, a digitálist még a fővárosban se fogják rendesen, az UPC meg nem ad magyar adásokat műholdas csomagban. Szóval választottam :)

(#5558) totyax válasza m0rd0k (#5556) üzenetére


totyax
aktív tag

Kösz a választ, mondjuk te is hasonlót írsz. Nem értem igazán hogy miért korlátoznak kettőre, egy családi házban azért nem csak két szoba van, hanem jóval több. Akkor több előfizetéssel oldható csak meg, világos.

(#5559) Rick4 válasza TeeJay (#5549) üzenetére


Rick4
félisten

mert mpeg4-el 2megabitből többet lehet kihozni mint mpeg2-vel...... ezt senki sem vitatta... Ellenben az az állításod, hogy:
mert pl az RTL Klub-ot gondolom mindkét cég ugyanolyan minőségben kapja csak éppen mpeg4-en sokkal szebb lesz az eredmény az előfizetőnél mint ha mpeg2-vel menne még mindig ne,m lett megymagyarázva, ismétlem, alaphelyzetben a képminőség nem attól lesz jobb, hogy a jel mpeg2 ben vagy mpeg4ben jön, ez az állítás szerinted igaz azza is, ha 0.3mbit mpeg4-es hasonlítunk össze 8mbit mpeg2vel? Most komolyan, még mindig nem érted, miről beszéltél idáig? :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5560) TeeJay válasza Rick4 (#5559) üzenetére


TeeJay
félisten

a SAT TV 2,5megabit körül megy mpeg4-ben
a DIGITV 2megabit alatt mpeg2-ben állítólag

akkor megbeszéltük a minőségbeli különbséget? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5561) Rick4 válasza TeeJay (#5560) üzenetére


Rick4
félisten

Namost vagy nem akarod, vagy nem tudod megérteni, mire mit írtál le, nem magyarázom többé, keress valakit magadnak, aki türelmesebb.. :U Nem tudom, észrevetted, hogy nem a két cég szolgáltatásával van bajom, hanem azzal, amit leírtál?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5562) Dízeles válasza kano (#5543) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Bocs nem nett. Nyet

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5563) m0rd0k válasza totyax (#5558) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Ja értem,Szlovákiában élő magyaroknak jó választás a digi,azthittem magyarországról van szó. :) Akkor egyetértek veled,sok sikert.

Minden szinten,szinte minden.

(#5564) radi8tor válasza atala (#5552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A kockásodás valóban csak LCD ill Plazma TVn látszik jobban. Ez a transzponderek (amiken belül a csatornák vannak) túlzott tömörítése miatt vannak.
A DIGI ráadásul a magyar adókat interneten továbbítja Romániába a feladóállomáshoz.

⭐ Stella

(#5565) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok!

Digi tv-t szeretnénk itthonra és nézegettem is az oldalt, de mivel nagyon nem értek az ilyen tányéros tv szolgáltatásokhoz ezért nem tudom összeszámolni hogy mennyi lenne havonta. Tudna valaki segíteni?
Amit szeretnék: több tv van itthon ezért legalább hárman szeretném hogy menjen. Elsősorban az alap csomag érdekelne a lehető legolcsóbban akár hűséggel is. Illetve érdekelni ugyanígy a digimini csomag is. Szerelési árak is.
Még egy olyan kérdésem is lenne hogy csak azokat a csatornákat lehet fogni amit a digi kínál vagy vannak más ingyenes csatornák is?

(#5566) TeeJay válasza Relisys (#5565) üzenetére


TeeJay
félisten

3tévére elfelejtheted a DIGI-t
ajánlom helyette a T-SAT-ot mert az minőségben is jóval DIGI fölött van
árban meg akár kedvezőbb is (ha van telód vagy internet is T-home-tól)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5567) m0rd0k válasza Relisys (#5565) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

3 tv diginél csak két előfizetéssel lehetséges,ami nemigazán éri meg.2700 Ft az ára havonta és két beltérit kaphatsz.Szerelési árakat én nemtudok, annyit tudok hogy nálunk ingyen szerelték.Lehet fogni szabad csatornákat is de azok hasznavehetetlen román sz@rok.Szóval azokkal nemsokat érsz, max 1-2 zenecsati ami elmegy.

Énis egyetértek az előttem szólóval hogy én a helyedben T-Sat ot kötnék főleg ha van T-home nál neted telefonod vagy akár egyik.

Minden szinten,szinte minden.

(#5568) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Mostanság mennyi idő alatt kötik be a Digi müholdas tv-t?
2008.Dec 6-7-e körbe rendeltem meg és azota nem is jelentkeztek, egyszer már hivtram őket és csak annyit mondtak hogy kérésemet továbitják...
erősen gondolkodom hogy keresek más müholdas tv- szolgáltatót :(((

WOT: kissio

(#5569) totyax válasza Dr.Én (#5568) üzenetére


totyax
aktív tag

Mondjuk ez más ország de a helyzet ugyanaz :) 1-2 hónap az elég reális, én is várok már annyi ideje, egyébként meg érdeklődni kell kb. mikor kerülsz sorra. Sok az igénylés, és ehhez képest hiány van a berendezésekből. Ha minden igaz nekem azért 1-2 hét és lesz.

(#5570) Dr.Én válasza totyax (#5569) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor még várok egy-két hetet, remélem lesz valami.
:)

WOT: kissio

(#5571) m0rd0k válasza Dr.Én (#5570) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

Én a helyedben néznék más szolgáltatót: mint már számtalanszor leirtuk itt a T-Sat elég jó,főleg ha van t-home nál telefonod vagy neted vagy ha mind2 mégjobb. és 3 tvn is nézheted akár.

Minden szinten,szinte minden.

(#5572) TeeJay válasza m0rd0k (#5571) üzenetére


TeeJay
félisten

plusz arról is szóljunk hogy a szerelési cuccok minőségiek
Hirschmann LNB, jóminőségű HD-s beltéri alapból
mpeg4 kódolás, sokkal nagyobb időjárástartalék (nálam még sosem volt hiba a képben január 5 óta)
és hiba esetén az ügyfélszolgálat reakcióideje is sokat számít ;)
ha van mellé T-home analóg teló vagy internet akkor pláne megéri :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5573) Oliverda válasza TeeJay (#5549) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha ugyanaz a minőség mint az IPTV-nél akkor cseszhetik az MPEG4-et. Két külön helyen láttam már IPTV-t és szerintem egyszerűen ramaty a minősége. Szerintem...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5574) Dr.Én válasza m0rd0k (#5571) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

T-Home részéröl se netem nincs, se telefonom sajnos.Amugy ha nem kötik be a Digi-t akkor azt fogom megprobálni valszeg :)

WOT: kissio

(#5575) syC


syC
addikt

Sziasztok! Valaki tudna segíteni nekem abban, hogy hogy a túróba kell a csatornalistát név helyett csatornaszám-sorrendbe állítani. Nem jövök rá és kezdek megőrülni :O. Előre is köszi a segítséget :R

üdv

(#5576) pojakcs válasza syC (#5575) üzenetére


pojakcs
senior tag

Használati utasítás?
Sárga gomb megnyom és exit.

Üdv: Csaba

(#5577) syC válasza pojakcs (#5576) üzenetére


syC
addikt

Újrprogramoztam, be kellett állítani a sorrendet, no mindegy. :R

(#5578) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Sziasztok! Eldöntöttük a családdal, hogy szintet lépnénk, és kipróbálnánk a tányéros tévét az analóg földi helyett. Mivel van itthon T-Home analóg telefon, és sokan írták hogy nagyobb az időjárási tartalék, jobb a minőség, egyre inkább a szolgáltató családi csomagjára hajlok.

Szeretnék érdeklődni, főleg tapasztalatokat várok, hogy az első telefonhívás után mikorra várhatom a szerelőt, illetve mennyibe fog nekem kerülni a szerelés. Van szabad nyugatra és délre néző falfelület, szóval nem kell a tetőre tenni az antennát.

Ha egy tévén szeretnénk nézni a családi csomagot, ha jól értelmeztem ez havi 2500 forintba fog kerülni nekünk. Van ezen kívül bármilyen egyéb költség amit havonta vagy a szerelésnél kell fizetni?

shorter of breath and one day closer to death

(#5579) totyax válasza LeG3Nd (#5578) üzenetére


totyax
aktív tag

A digitv-nek semmi köze a T-hez.

(#5580) pojakcs válasza LeG3Nd (#5578) üzenetére


pojakcs
senior tag

Alapszerelés ingyenes, extra igények fizetendőek. Időjárási tartalék elvileg kicsivel nagyobb. A várakozási idő itt is hosszú, ma december elején megrendelt bekötést csináltam. A többit megtalálod a weboldalukon.

Üdv: Csaba

(#5581) desigo


desigo
senior tag

Most hívott egy nő a digi kfttől és tukmálta volna a HBO-s és az egyel nagyobb csomagjukat.Nem volt szemtelen de eléggé rámenősen csinálta.
Jött itt nekem a mozijegyek árával stb...
vicces volt :)

(#5582) Youri válasza desigo (#5581) üzenetére


Youri
veterán

Az általad említett nő egy megbízott alválalkozó munkatársa aki hbo tukmálásra "szakosodott". Elég soki galibát szoktak okozni egyébként :)

RTX ON

(#5583) kano válasza Anubis_9 (#5550) üzenetére


kano
nagyúr

Nem, az enyém az egy kártyás Hunyadi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5584) kano válasza Anubis_9 (#5551) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ilyen műszert vettem, de mint leírtam a beltérim típusát, nem olyan mint a tiéd. :U Egyébként ha a hátulján kikapcsolod a kapcsolót akkor nyilván 0 W-nak kell lennie a fogyasztásnak.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5585) Rick4 válasza desigo (#5581) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis ha azt nézed, hogy minden filmet megnézhetsz egy hónapban legalább 15X, akkor nem rossz kör, akármikor bekapcsolod a tévét, egy nap alatt megnézheted az összes filmet, amit egész hónapban adnak. Emlékszem, anno még, mikor úgy működött az HBO, hogy d.u. 4-kor indult a műsor, és még nem műholdról, hanem videokazettáról nyomták (bezony, ilyen is volt az elején, a jóember 4-kor betette a kazit a kábeltévé központban, és arról ment az adás) akkor egy filmet összesen hatszor játszottak le egy év alatt... Na akkor azt mondom oké volt, volt választék..de most? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5586) totyax


totyax
aktív tag

Hát ha valaki azt mondja hogy a digitv beszerelés ingyenes, csak a (plussz) kábelt kell fizetni, azt nyakon vágom, kiherélem, felnégyelem. Szlovákiában 130 eurót, azaz kb 38e ft-ot fizettük a beszerelésért. Ilyen finomság van benne pl. hogy a fejet számla szerint mi fizettük, annak okán hogy a digitv nem küld... a kivitelező cégnek magának kellett beszereznie. Díj azért is hogy elmagyarázták hogy kell használni. Ha többet nem írnék, börtönben vagyok többszörös gyilkosságért.

(#5587) Rick4 válasza totyax (#5586) üzenetére


Rick4
félisten

a fejet számla szerint mi fizettük, annak okán hogy a digitv nem küld....innentől viszont holnap reggel jogod van leszerelni, kalapáccsal szétverni, mert a tied. Ezután lehet egy szép levelet írni nekik, hogy ha szeretnének neked szolgáltatni, akkor lesznek szívesek egy fejet felszereltetni, számlád van, hogy a szerelőtől vbetted, így tönkretenni is jogod van. Olcsó trükk, a digis tányérról hígítóval lemossák a digi feliratot, és eladják neked a tányért, a fejet is megvetetik, holott azt a digi adta nekik ingyen.. no comment..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5588) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

Ha péntektől-péntekig elutazom otthonról és áramtalanítom a beltéri egységet, akkor még nem tiltják le a kártyámat, ugye?

(#5589) Dízeles válasza kerelyfe (#5588) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nem.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5590) totyax válasza kerelyfe (#5588) üzenetére


totyax
aktív tag

Nem nagyon értek hozzá, de a beltéri egység alapvetően egy vevő. Ha vissza tudna adatokat sugározni a műholdra, akkor tudna adatokat eljuttatni a diginek. Viszont egy vevő meg egy parabola ilyenre nem képes. Szóval egyáltalán arról nem tudnak hogy te mit csinálsz a vevőddel, vagy nézed-e egyáltalán.

(#5591) totyax


totyax
aktív tag

Még nem nyugodtam le teljesen de nem is baj. Az ingyenes szerelés alatt az ember azt érti (és azt is mondták az irodájukban!!!) hogy kijönnek, felszerelik, fizetni csak a plussz kábelért kell, annyi. Azt már tudjuk hogy az ingyen az kb 40e ft átszámolva.
Erre fel magában a szerződéseben is az van, hogy a kiszállás díja kapáspból 11 euró. Miért fizessek azért mert ő kijön? Ráadásul mikor kijött (egyszerű személyautó) megkérdezi hogy hol a létra. Mondom milyen létra? Amivel feljut a tetőre. Mondom ééén adjak olyan létrát? Családi háznál sem divat hogy az embernek 10m-es létrája van. Na és erre a szakemberre vár az ember két hónapot.
A szerződésben van pl. olyan rész, hogy alá kell az embernek írni a nevét, ez ügye evidens. Az már viszont nem, hogy ott van az is, hogy aláírásommal engedélyezem hogy marketing célra felhasználják(!!!) a nevem címem. Anyukájukat használják fel. Meg olyan finomság hogy kell nekik a fénymásolt igazolvány és egy bankszámla kivonat. Mindegy... erről komplett oldalakat lehetne írni, röviden annyit hogy a digi legalábbis itt egy szélhámos rablóbanda.

Most próbálok inkább arra koncentrálni hogy mi van, amiben a járatosabbak esetleg segíteni tudnának nekem.
Humax beltériket hoztak ki, és egy dolgot nem értek. Menü/üzembe helyezés/antenna beállítás. Itt az látszik hogy vételi szint 75%, jelminőség 100%. Mikor beállította tegnap, még 85% volt a vételi szint de mindegy. A műhold intelsat1002. Na most amit nem értek, hogy a rendszer/jelmérés alatt már ezt látom: vételi szint 85%, vétel minőség 60%. Most akkor melyik az igazi, és mennyire jók ezek az értékek?

Másik. Direkt rákérdeztem a digi irodában a sráctól, aki nem aktakukac mert maga is jár szerelni, sőt a műhold pozícionálásakor itt is volt (ami annyiből állt hogy én kiabáltam ki mit ír ki a vevő mennyi a szint...tehát beállító műszer nuku) szóval megkérdeztem hogy ügye nem szar koaxot hoznak hanem rendes rézárnyékolásút? Azt mondta igen. Ezzel szemben vékony szar koaxot hoztak, ami egy árnyékoló fólia, és pár szál láthatóan nem réz ér. Tehát a legtrógerebb kábelt. Végül is mivel a jel rajta erősített hiszen a (parabola)fej maga erősít ez nem zavar, persze ha ténylegesen nem rontja a jel minőséget. A gond az hogy a végén F csatlakozó van, mert a digi beltérijének ez a bemenete. Ezzel eddig nem kéne bajnak lennie. De van. Ugyanis az F csatlakozó normális, azaz vastagabb koaxra van méretezve, tehát nem is lehetne használni rajta, mivel lötyögne. Az okos szerelő azt csinálta hogy összenyomta az F csati hátsó részét, majd körbetekerte szigszalaggal. Csodálatos. 40e szerelésért ezt kapom. Ezzel az is a baj a gusztustalan kinézeten kívül, hogy a csatlakozó nehezen tekerhető a helyére, mivel a lapítás miatt feszül. A kérdésem az tehát hogy nem ilyen gány módon hogyan lehetne összehozni egy F csatit egy vékony koax kábellel, hogy ne ilyen F csati lapítós szigszalagos gány munka legyen.

Köszönöm.

(#5592) m0rd0k válasza totyax (#5591) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

A minőség/jellel ne igazán foglalkozz,mert szarok a beltérik nemtudják kimutatni a reális értéket,amugy tpn ként változik mind2.Van ameik tp erőssebb a jel van ahol gyengébb,de 50% os jel amig van a minőség ugyanolyan.Én ilyenre emlékszem,de ha nemigyvan majd megcáfol valameik kolléga.

Az f csati,hát az szerintem nemnagyobb,azt ugyszokták hogy van egy több ponton fogó kombinált fogó féleség,és azzal erősitik rá,namost ez ugye pénz,ami nembiztos hogy minden szerelőnek van ezért egyszerü fogóval erösitik rá,de azt nemtudod meg vele hogy mind az összes oldalát egyszerre nyomja,tehát valahol rányomja,valahol meg szétszélesedik és lecsuszik, Ezért a szigszalag jó ötlet volt :), Nekem a szerelő ugy tette rá az egyiket hogy mindig leesik,de én ezt ugy oldottam meg hogy rávan csavarva a belétire,aztán csak beledugom a koax kábelt :) ,de szigszalag is jó megoldás,vagy esetleg ha valakinek van 6 ponton záró fogója,sokmindenhez kellhet,akkor inkább azzal csináld,(asszem 6 ponton kell nyomnia de ez nembiztos.ahány oldala van,mind1 érted godnolom :) nem teljesen kerek az f csati hanem vannak rajta peremek.Nem feltéltel rossz az amit adnak,bár igen, célszerü magadnak venni ha ugysem ingyenes és jobbat akarsz.50-80 ft/m között van igen jó koax kábel.De ha már felszerelték hagyd,annyira nemrossz,minőségen se fog javitani a jobb koax. A szerelést nemértem, ez túlsok. 10 e forint max amit esetleg aztmondom talán,de amugy ingyen a reális.Pojakcs szerelő, ezeket ő vágja nagyon.Reméljük elmondja nekünk mi mennyi. :) Köszönjük Csabi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#5593) totyax válasza m0rd0k (#5592) üzenetére


totyax
aktív tag

Ránézésre az f-csati (egybe fém) koax felőli része ugyanolyan vastag mint a sima antennadugó (egybe fém). Legutóbb mikor csavartam antenna csatlakozót még le is kellett venni az árnyékolásból annyira feszült, és semmilyen szigszalag meg nyomkálás nem került szóba. Szóval szerintem ezek a minőségi csatlakozók minőségi kábelekhez valók. Persze ha van hozzá spéci fogó ahogy mondod, akkor nyilván ez is egy megoldás, viszont akkor miért nem csinálnak vékonyabb bemenetű f csatit?

(#5594) pojakcs válasza m0rd0k (#5592) üzenetére


pojakcs
senior tag

Először annyit ,hogy Totyax kollégát csúnyán lehúzták szerintem. Nem tudom Szlovákiában mi a szokás, a Beherovkát meg a rumcsájt ismerem a sípályáról. :)
Elvileg az alapszerelés ingyenes, de a szerelők azért "törekednek" rá, hogy olyan ne legyen. Pár ezer forint mindig jól jön, mert a digi leginkább l**aszt fizet, azt is 3-4 hónapos csúszással. A tetőre szerelés viszont nem tartozik az ingyenes kategóriába. A 130 ejró viszont nagyon durva, ráadásul hitvány munkáért! :Y

F csatlakozóból létezik több féle, mivel eltérő átmérőjű kábelek vannak. Nekem van a táskában minimum 3 féle méret, krimpelős és sima rátekerős verzióban. Egy fogó kb. 6000 Ft, amivel ezt rá lehet préselni. Ez a minimum, hogy ilyen van egy szerelőnek, no meg egy létra. :)

A beltéri szintjelzője erősen tájékoztató jellegű. Függ a szint ,hogy éppen melyik tp-én van a készülék, mennyi felhő van az égen, etc.. A 11.785-ös tp a legerősebb, ott illik 80%-os szintnek lennie legalább. Ja, és ezt műszerrel szokták beállítani jobb helyeken. Létezik erre drága megoldás, satlock, és összehozható egy beltéri+lcd tv+szünetmentes aksi+ mindez egy táskában combóval, pár tízezer forintból. Ennyi kell ,ha valaki antennaszereléssel foglakozik.

Szóljatok ,ha van valami kérdés.

Üdv: Csaba

(#5595) pojakcs válasza pojakcs (#5594) üzenetére


pojakcs
senior tag

F csatik:

Üdv: Csaba

(#5596) totyax válasza pojakcs (#5594) üzenetére


totyax
aktív tag

Lehet hogy nem írtam, de a digitv táblázatából kalkulált a szerelő, csak éppen ezt a táblázatot meg kellett volna mutatni még szerelés előtt hogy ők mit értenek ingyenesség alatt. Nekem végül is nem az összeggel van gondom, mert nem kell miatta eladni a házat, de a 0 és 130 euró között van egy kis különbség.

A tetőre szerelés viszont nem tartozik az ingyenes kategóriába

Látod te is kezded. Nem azért lett a tetőre szerelve mert oda szerettük volna, hanem mert máshova nem is volt szerelhető. Tehát ha egyszer ingyenes szerelést ígérek, akkor mi az hogy kikötöm hogy "tetőre nem ingyenes". Lehet ez neked természetesnek tűnik, nekem szélhámosság kategória. Főleg hogy többször rákérdezve elmondták csak a plussz kábelt kell fizetni. Tetőre pedig szerintem egyszerűbb szerelni, mivel csak a csővasra kell ráhúzni a tartókat, míg oldalra szerelésnél lyukat kell fúrni, tiplizni...

A csatik tekintetében kösz az infót. Szóval keressek (én) kisebb F csatit, vagy költsek 6000ft-ot fogóra, és ahhoz való F csatira. Mindezt 130 eurós szerelés után. Ja, és a szerződésben itt van, hogy a "szerelés minőségével elégedettek vagyunk".

A beltéri szintjelzője erősen tájékoztató jellegű.

Azt mondod én mint vevő nem állapíthatom meg hogy a vétel megfelelő-e. Szép. 2mbit alatti mpeg2-nél - ami hivatalosan a kifejezetten rossz képminőség - nehezen tudom eldönteni hogy vajon azért ocsmány a kép mert ennyit tud a jelfolyam, vagy mert gyenge a vétel.

Kösz az infókat!

(#5597) pojakcs válasza totyax (#5596) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ez az ingyen szerelés propagálása a digi részéről nagyon elhibázott dolog. A hivatalos verzió szerint, az ászf. valamelyik apróbetűs része tartalmazza, függőleges falfelületre 2-3 méter magasságig, 10m kábelhosszig ingyenes a szerelés. Ez minősül alapszerelésnek. Ezzel szemben a cég azt propagálja, hogy minden ingyen van. Ez egy nagyon nagy hiba! Egyrészt nézz meg egy a kissebbség által sűrűn lakott területet. Tele van digis antennákkal. Valószínűleg tisztességgel fizetik is a havi számlákat. Másrészt a még fizetőképes ügyfélben is ez rögzül, és nem mindig lehet műszaki okokból alapszerelésen belül megoldani a vételt.

A tetőreszerelés számomra azért egyértelműen fizetős kategória, mert jóval veszélyesebb mint álldogálni egy kis kettes létrán. Amúgy 2500Ft/óra/fő a hivatalos díjtétele nálunk.

Természetesen mindezeket illik a szerelés megkezdése előtt közölni az ügyféllel. Ez alapvető!

Az F-csatlakozók közül nem mindegyikhez kell fogó. A képen bal oldalon lévők a fogóval a rágyomhatóak. A jobb oldalon lévő 3db simán rátekerhető a kábelre. Egy durva menet van a hüvely részében, ez szorul rá a kábelre. Fogóval nem is lehet rápréselni. 20-30Ft/db.

A képminőséget a jelfolyam "minősége" okozza. :( Ha egy 50% fölött van a jel szintje, akkor sem lesz jobb a kép, ha feljebb megy a jelszint. :( A digi nem a minőségéről híres.

Üdv: Csaba

(#5598) totyax válasza pojakcs (#5597) üzenetére


totyax
aktív tag

Kösz a válaszokat!

A jobb oldalon lévő 3db simán rátekerhető a kábelre

Kérdezem én, ha ilyen egyszerű a helyzet - tehát ahogy fentebb is kilogikáztam - hogy ótvar szigetelésű és minőségű azaz vékony kábelre való F csatlakozó is van, akkor miért nem azt rakta rá a szerelő ahelyett hogy lapítgat meg szigszalagoz? Lehet nem is tud róla hogy van ilyen csati?

Gondolkodom egyébként hogy kiszámlázom a létrahasználatot - digi módra - mondjuk 10 euró/ óra, szerintem korrekt. Én se szóltam előtte hogy pénzbe kerül, ahogy ők se szóltak.

(#5599) m0rd0k válasza totyax (#5598) üzenetére


m0rd0k
senior tag

ja ez a kiszámlázás nemrossz ötlet. :) Támogatom,amugy amikor én rendeltem f csatit,akkor nemvolt csak nyomogatós,lehet a te szerelőd is igyjárt :)

Minden szinten,szinte minden.

(#5600) totyax válasza pojakcs (#5597) üzenetére


totyax
aktív tag

Antenna csatlakozókat szereltem már, de F csatikkal még nem volt dolgom, egyszerűen azért, mert nem volt olyan berendezésem amihez kellett volna. Viszont megnézve a készletemet, találtam párat, és alaposabban megnézve azt is látom hogy különböző méretű kábelekre valók. Ezt onnan látni, hogy ha a csavaros bemenet felől megnézem, akkor a fal vastagsága eltér, az külső átmérő egyébként azonos. Kívűlről is látszik a különbség, 3, 2, vagy egy részben van a recézettség - ennél a fajtánál legalábbis.
Viszont továbbra is fenntartom, hogy a vékony koax szemét kategória, hiszen egy normális koaxnál nagyon sok réz szál van árnyékolásra, ha rácsavarom az f-csatit, akkor még ha a fele meg is szakad, még mindig elégséges marad az árnyékolás összeköttetésre. Viszont ennél a vékony koaxnál, ami sacc 20 vékony szálacska+ harmatos fóliácska, ha rácsavarom az f-csatit ami szorul rendesen, hát nem tudom hogy nem-e szakad meg az összes. Szóval ilyen vékony koaxra szerintem inkább az a X ponton nyomogatós változat a jobb. Ha legalább fél métert itt hagyott volna ebből a vacak koaxból akkor megnézhettem volna hogy fel és le tekerés után mennyi árnyékoló szál marad épen. Na de ami késik...

Egy kérdésem van, a fejbe hogy csatlakozik a koax? Felteszem az is F csati, és akkor az is olyan gányul van szerelve...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.