Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Voice24 válasza kecsawi (#17000) üzenetére


Voice24
őstag

Ezekkel tisztában vagyok, most is két beltérink van, és ha jól tudom, 4 kimenetes a fej. Tehát ha jól értem, mindenképpen egy újabb kábel kellene a fejtől a tévéig ahhoz, hogy lássam a tévén az fta adókat?

(#17002) Clever0 válasza Voice24 (#17001) üzenetére


Clever0
senior tag

Igen.

(#17003) Watt25 válasza Voice24 (#16999) üzenetére


Watt25
veterán

hogy a bejövő kábelen parasztosan mondva jön minden, fizetős, fta egyben, és a beltéri válogatja ki a beállításainak megfelelően
Ez valóban így van, egészen addig, amíg nem vezetjük be a polarizáció fogalmát a képletbe. Egy fej egyszerre csak egyféle polarizáltságú TP-ket tud behangolni. Van amelyik TP vízszintes, van amelyik függőleges polarizáltsággal jön. Amíg mindkét eszköz olyan TP-t akar behangolni, amelyik mondjuk vízszintes, addig nincs gond. Gond akkor lesz, amikor az egyik egy vízszintes a másik egy függőleges polarizáltságú TP-t akar behangolni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17004) Clever0 válasza Watt25 (#17003) üzenetére


Clever0
senior tag

Számít még az alsó-felső sáv is. Bár a Digi csak felsőben (11700-12750 MHz) ad, FTA van az alsóban is.
Nincs sok kódolatlan adó itt: 0.8°W FTA Érdekelnek ezek téged?

[ Szerkesztve ]

(#17005) Voice24


Voice24
őstag

Köszi a válaszokat, hát ezek az fta adók tényleg nem olyanok, amiért egy új kábellel nekiálljak babrálni.

(#17006) Formaster válasza Voice24 (#16999) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, létezik még az úgynevezett unicable megoldás, de fogalmam sincs, hogy szolgátatói boxok ezt mennyire kezelik. Itt 1 fejjel - 1 kábellel kiszolgálható 32 vevő egység, illetve multischalterrel tovább is növelhető.

(#17007) rosszcsont88 válasza Voice24 (#16999) üzenetére


rosszcsont88
tag

van több kimenetes fej , 2-4-8-as LNB fej kell
le kell húzni kábelt mindegyik mediaboxhoz ö tudja beazonosítani a műholdas/kábelt tv /földi jelet ,
vannak olyan tv-k amiben benne van műholdas csavaros kimenet

fej LNB
weboldalon a Unicable,Monoblock,Quattro nem több kimenetes fej !!

[ Szerkesztve ]

(#17008) Voice24 válasza rosszcsont88 (#17007) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, ezen már túl vagyok, írtam, hogy a tévé is alkalmas műholdas vételre, és azt is, hogy a fejen 4 db kimenet van. Csak azért dobtam fel a kérdésemet, mert reméltem, hogy akár ilyen elosztóval is megoldható a dolog, hogy a tévén nézhessem az fta adókat.

(#17009) Formaster válasza Voice24 (#17008) üzenetére


Formaster
addikt

Nem megoldható 1 kábelen, mert az LBN fej beáll egy vízszintes vagy függőleges polarizációra. Egyedül unicable fejjel lenne megoldható, de ezt a szabványt szerintem nem támogatják a szolgáltatói boxok.

(#17010) rosszcsont88 válasza Voice24 (#17008) üzenetére


rosszcsont88
tag

kábel tv re jó ez az elosztó ...
műholdas tv-re nem !
próbáld ki ,de nem fog menni ,nem is fog beltéri jelet találni

[ Szerkesztve ]

(#17011) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Beüzemeltük anyósoméknál az új tv-t, és felmerült egy kérdés: az bug vagy feature hogy a közszolgálati (M1-M5+Duna) HD adások hangja egyrészt alapból ordít, amikor a többi csatorna hangja pont jól van beállítva, másrészt a tv-n nem szabályozható a hangerejük ezeknek, csak a box hangerőszabályzójával? A nem HD adásaik rendben vannak, mindkét tv távkapcsolójával szabályozható a hang, és a többi HD adóval sincs gond.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17012) Clever0 válasza updog (#17011) üzenetére


Clever0
senior tag

"a tv-n nem szabályozható a hangerejük ezeknek"
A tévé távjával a tévé hangereje nem szabályozható? Elég fura lenne.

(#17013) istnag válasza updog (#17011) üzenetére


istnag
addikt

Az box távirányítóján Audio gombot megnyomja rakd át másik hangsávra.

(#17014) updog válasza Clever0 (#17012) üzenetére


updog
senior tag

Lehet hogy hülyeséget írtam :) Tényleg logikusabb hogy a tv mint utolsó elem a láncban, az működik, és a box hangerőszabályzójával nem ment.

(#17013) istnag Köszi a tippet! Mindenesetre ezzel megvárom míg legközelebb megyek hozzájuk, mert csak összezavarom őket, ha telefonon elkezdem magyarázni :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#17015) istnag válasza updog (#17014) üzenetére


istnag
addikt

Nálunk is ugyanilyen, csak az segít, ha másik hangsávot állítasz be. Általában kettő HUN van és egy harmadik, az egyik HUN -nal jó lesz.

(#17016) Voice24 válasza istnag (#17015) üzenetére


Voice24
őstag

Látom, nem vagyok egyedül a problémával, a Philips tévés topikban is írtam erről. Míg korábban, a Pana plazmával inkább jóval halkabb volt az m4hd a többinél, most a Philipsen szinte ordít, és nálam pont a Digi távjával nem lehet a hangját állítani, csak üvölt, vagy 0-ra húzva kussol.
Megpróbálom én is a másik hangsávot, hátha sikerül. Amúgy fura, mert a tévécserénél a Kaon box beállításaithoz nem nyúltunk, ugyanaz a hangsáv szól az m4hd-n, és ahogy mondtam, a Panán suttogott, a Philipsen meg üvölt.

(#17017) AtHoS válasza istnag (#17013) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az jó, hogy nálatok ennyi hangsáv van, de nálam pl. a felsorolt adók közül egyedül az M1HD-nál van két hangsáv, a többinél csak 1 van mindössze

read-only mode on the forum

(#17018) istnag válasza AtHoS (#17017) üzenetére


istnag
addikt

(#17019) AtHoS válasza istnag (#17018) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Örülök, hogy nálad OK, de nálam csak 1 hangsáv van. Mi lehet a különbség oka?

Szerk.

Voice24

Na ez az, de akkor hol lehet az eltérés oka?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17020) Voice24 válasza AtHoS (#17019) üzenetére


Voice24
őstag

Én csak az m4hd-t néztem a beírásom után, de ott is csak egy hangsáv van.

(#17021) istnag válasza AtHoS (#17019) üzenetére


istnag
addikt

Lehet én voltam figyelmetlen, azt hittem ez a kábeles topik. Szóval ez kábeles box nem parabolás.
Bocsánat senkit nem akartam félrevezetni

A felvázolt problémára itt az a megoldás az viszont biztos.

[ Szerkesztve ]

(#17022) Voice24 válasza Voice24 (#17020) üzenetére


Voice24
őstag

Na, közben talán sikerült megoldanom a problémát:
A menüben a rendszerbeállítások - AV beállításokon belül a jobboldali oszlopban az alsó három hangbeállítást mind PCM-re állítottam, és jó lett a hang. Már nem üvölt, és tudom hangosítani, halkítani is.

(#17023) kovy79 válasza Voice24 (#17022) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi, ezt majd megnézem.
Nálam is fennáll ez a gond, de valahogy soha nem jártam utána.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17024) The Goth


The Goth
tag

Helló,
Lenne pár kérdésem ezzel a Digi műhoddal kapcsolatban.
Nekem most van felszerelve egy 60-as tányér, szépen belőve Thor-ra, lekábelezve. Természetesen működik, rendben van. Még UPCD-hez lett feltéve. Szóval az első kérdés, hogy a szerelési díjat, ami ahogy az oldalukon néztem 8000ft. Azt ilyenkor is ki kéne fizetni, vagy lehet úgy, hogy egyszerűen besétálok egy forgalmazóhoz, megkötöm a szerződést ott helyben, kezembe nyomják a boxokat, azt jónapot? Én is fel tudom hívni az ügyfélszolgálatot, hogy aktiválják. Már ha ez szükséges hozzá. Nem fillérbaszásból, de hadd ne fizessek már 8000 pénzt, hogy bedugjanak a konnektorba két dobozt. A másik, hogy a műsorrögzítés tényleg megy-e mindegyik boxal, illetve ezért kell-e plusz havi pénzt fizetni, mint a UPCD-nél? Egyáltalán, kiválaszthatom-e a konkrét típust, vagy adnak amit kapok? Nekem ugye konkrétan két HD digitális kéne. Ezt külön kell-e jelezni, vagy eleve ma már alapból ilyet adnak? Bocs, ha ezeket már kérdezték, nincs most túl sok időm visszaolvasgatni. Köszönöm!

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17025) kovy79 válasza The Goth (#17024) üzenetére


kovy79
őstag

Mindenképpen kell fizetni a szerelésért (tehát mindenképpen ki kell mennie a szerelőnek).
Ami beltéri van készleten/szerelőnél, azok közül választhatsz, bár nekem azt mondták, hogy hibajeggyel cserélik a meglévőt, ha más kellene és az a más van raktáron/szerelőnél.
Ehhez is ki kell menjen a szerelő, de ez ingyenes.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17026) The Goth válasza kovy79 (#17025) üzenetére


The Goth
tag

Köszi.
Közben átfutottam az ÁSZF-jüket és az alábbit találtam benne:
"Amennyiben az Előfizető nem kér beüzemelést,
úgy abban az esetben csak HD beltéri egységet
igényelhet a Szolgáltatótól, melyet köteles
megvásárolni."
Vagyis ha jól értelmezem a helyzetet, vagy kifizetem a szerelési díjat, amit az ÁSZF a két TV-re 13.000 Ft.-nek ír, gyakorlatilag a semmiért vagy megveszem a két set-top-boxot, sima HD-s esetén is 30.000 Ft.-ért, HDMI-st meg ez esetben nem is adnak. Hát, mit mondjak ez elég komoly így. :(

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17027) Formaster válasza The Goth (#17026) üzenetére


Formaster
addikt

Ez a szöveg szerintem már rég nem él, nem lehet megvenni a boxot.

(#17028) The Goth válasza Formaster (#17027) üzenetére


The Goth
tag

"Készítés időpontja: 2006. január 30.
Utolsó módosítás időpontja: 2019. január 29."
Pedig ez az aktuális, jelenleg hatályos ÁSZF-jük.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17029) AtHoS válasza The Goth (#17026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha HD-s, akkor azon van HDMI

Amúgy meg 8k -ért szerelnek 2 TV-re + anyagköltség (2év hűséggel)

read-only mode on the forum

(#17030) The Goth válasza AtHoS (#17029) üzenetére


The Goth
tag

Igen, mást írnak a weboldalon, és mást az ÁSZF-ben. Többek közt ezért is kérdezek itt is. Nyugodtan nézzétek meg az ÁSZF-et, tényleg írnak benne erősen elavultnak tűnő dolgokat, de az ember azt gondolná, hogy ha idén módosították utoljára, akkor a már nem aktuális részeket azért kivették volna. Ezek szerint mégsem? :(

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17031) Formaster válasza The Goth (#17030) üzenetére


Formaster
addikt

Nem, én beszéltem velük, nincs lehetőség boxot venni. Valahol még a csak CAM modul igénylését is megtaláltam, pedig vagy 3 éve nem aktuális már, sőt olvastam a 3 boxos verziót is, pedig már csak 2 boxra vsn lehetőség.

(#17032) lszlogal válasza AtHoS (#17029) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az antennát is megvetetik veled? Erre érted, hogy anyagköltség?

(#17033) AtHoS válasza lszlogal (#17032) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, plusz kábel, csatlakozók, stb..szerelési dolgok, amire szükség van (gondolom, ha tányér van és tudják használni: értsd: nem 60cm-es tányér, akkor azt talán nem kell szerelni és így nem emeli a költséget sem ). A BOX és tartozékai maradnak a szolgáltató tulajdonában, ha bérléses a konstrukció

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17034) lszlogal válasza AtHoS (#17033) üzenetére


lszlogal
senior tag

És mennyiért adnak egy tányért? Egy 50cm-es tányérom van. Kábelezni nem kell, mert ki van húzva a koax.

Gondolom nem a szerelőknek kell fizetni, hanem majd jön a számla.

(#17035) AtHoS válasza lszlogal (#17034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

ÁSZF-ben [link] ott vannak a listaárak, de hogy abból mennyi kedvezményt adnak most azt nem tudom, de hátha erre jár valaki, akinél mostanában kötöttek

read-only mode on the forum

(#17036) lszlogal válasza AtHoS (#17035) üzenetére


lszlogal
senior tag

Köszi. A 19. oldalon lesz. Viszont csak a 110 centis antenna ára van ott, az 50 centisé nincs.

(#17037) AtHoS válasza lszlogal (#17036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gondolom azért, mert 110-essel szerelnek, azalatt nem, tehát ha attól kisebbel rendelkezik valaki, akkor kibasszák a 110-est neki (bár nem mértem le milyet raktak fel nálunk anno)

read-only mode on the forum

(#17038) The Goth válasza AtHoS (#17037) üzenetére


The Goth
tag

Ez a része nem teljesen világos, mert anno a digi is 60-as tányérokat szerelt Thor-hoz, ugyanúgy ahogy a UPCD a mai napig. Keresztanyáméknál is azt adták hozzá, azt vígan megy vele. Mióta van ez a 110-es tányérozásdi? Nekem igazából csak 3-4 hónapra kéne, azt mennék vissza UPCD-re. Mert jelenleg csak így, a szerződés felmondása-újrakötése módon lehetne megoldani, hogy a mostani, mostanra kicsit elszállt havidíjú box-os megoldást kártyásra cseréljem. (Igen tudom, hogy másik névre azonos címre lehetne új szerződést kötni, és ha ez opció lenne, nem is szórakoznék ezzel.) Így ha tényleg csak teljes újra szereléssel lehetne megrendelni, nekem már rohadtul nem érné meg. Egyébként a műsor rögzítéssel kapcsolatos kérdésemre tudja esetleg valaki az aktuális tényállást?

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17039) AtHoS válasza The Goth (#17038) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom mióta, de most lemértem a tányért amivel itt szereltek 10-12 éve és 90 cm-es. A műsorrögzítés megy a HD-s boxokkal, nem kell érte különfizetni, de a tárhelyet magadnak kell biztosítani hozzá.

read-only mode on the forum

(#17040) The Goth válasza AtHoS (#17039) üzenetére


The Goth
tag

Valahol azért poén, hogy folyamatosan növelik a tányér méretét, még ha a jobb vétel miatt érthető is. De akkor úgy tűnik egyéb átmeneti megoldást kell keresnem, mert ez nekem így nem érné meg. Sajnos opciók errefelé nem sok akad. Azért köszi.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17041) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Másnál is kockásodnak ezerrel a csatornák?

twin fej, mindkét kanon HD-n tapasztalható :F

Szerk

Galaxy4-en régi Poirot adnak 4:3-as képpel, na azon nincs kockásodás...érdekes, Filmnow szintén nem kockásodik, Moziverzum megint nemkockásodik + paramount sem

kockásodik: m4HD, Film+, Mozi+, TV4, Story4, AMC

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17042) AtHoS válasza AtHoS (#17041) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kockásodik még: Sport1HD, Eurosport2, M2HD, M3anno, M5HD

Nem kockásodik: Digisport 1, 2, 3, Sport2, Spíler1, Spíler2, Eurosport1HD, Eurosport2HD, M1HD de erről közben elment a teljes adás :F

Na asszem egyelőre hagyom a francba

read-only mode on the forum

(#17043) yanna válasza AtHoS (#17041) üzenetére


yanna
őstag

Fél, egy percenként kicsi foltokban kockásodik, de az nem is zavar annyira, hanem a vele járó pityennés olyan frekvencián, hogy bántja a fülem az rohadt idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#17044) The Goth


The Goth
tag

Csak hogy szembesítsem magam a számokkal, matekoztam kicsit, és elég durva dolog jött ki.
Na szóval az én esetben kellene akkor az alábbi: (ÁSZF alapján)
Telepítési díj – 8000ft. A honlap szerint. (az ÁSZF 13000ft.-ot ír)
Kártya aktiválási díj 2 kártyára -12000ft.
1db 110-es tányér – 14500ft.
1db twin fej – 3000ft. (lehet, hogy ami fent van maradhatna, ki tudja mennyire ette meg az idő, habár működik)
1db (itt nem tudom pontosan, hogy oldalfalra a 110-es tányérhoz melyik kéne) tányér tartó – 3400 – 15000ft.-ig.
+ tiplik a falba, csavarok, kábelkötegelők, 2-3 méter toldás a koaxba, csatlakozók, apróságok – kb. 1-2 ezer Ft.
Vagyis ha jól számolom új belépőként nem kevesebb mint kb. 41000 – 54-60000ft.-ig lenne a költség. Ez komoly, hiába az alacsony havidíj. Mire ez megtérül…
Mondok konkrét példát:
Most UPCD-re fizetek két szolga boxal 5720ft.-ot. A digi műhodja lenne 3600 – 3800ft. Attól függően, hogy most 300, vagy 500ft. második boksz.
Számoljunk az egyszerűség kedvéért 2000 forint különbséget. Eszerint a Digi belépési költsége nekem kb. 20 – 30 hónap alatt jönne ki nullára. Azért ez komoly.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17045) Watt25 válasza The Goth (#17044) üzenetére


Watt25
veterán

Én csak abból indulok ki, hogy józan paraszti ésszel belátható, hogyha valóban ennyi lenne minden esetben a belépési költség, akkor nem lenne műholdas Digi előfizető Magyarországon... De majd valaki mindjárt pontosítja, hogy mennyi az annyi. (Remélem.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17046) Formaster válasza The Goth (#17044) üzenetére


Formaster
addikt

Beszélsz a szerelővel, hogy te nem kérsz semmit, maradjon minden a régiben, így csak belépési és kiszállási díjad lesz. Ez szerintem tartalmazza az aktiválási díjat is. Mond meg neki ha így nem jó, akkor nem is kéred.

(#17047) Nahki válasza The Goth (#17044) üzenetére


Nahki
csendes tag

A meglévő fejet kérheted hogy rakják fel a digi-s antennára, jobban is jársz azzal a szép nagy tányérral. Az antenna 5000, ha van kábel már kihúzva akkor azt spórolod. A telepítés 8000, tehát 13000-ért megúszod.
Ami antennát kapsz az ezért elég jóféle, 5k-ért megéri. 8000-et azért fizetsz mert kimegy valaki és törődik a gondjaiddal.

Ha nem kérsz üzembe helyezést akkor is ki kell fizetned a telepítési költséget.
Ha nem kérsz 1 év hűséget akkor valóban 13000ft a bekötés de a hűség csak 1 év.
Ha kötsz 1év hűséget akkor 3300ft kedvezményt kapsz az első havi díjból.
Ha két beltérit kérsz akkor a havidíj 3600ft.

Tehát a te esetedben 18000 hűség nélkül vagy 13000 1év hűséggel.

Nem értem miért annyira elképesztő hogy fizetni kell azért mert valaki munkát végez neked.

(#17048) Nahki válasza Formaster (#17046) üzenetére


Nahki
csendes tag

Ha a szerelőnek azt mondod hogy nem kéred, akkor azonnal lezárja az igényed. Ne hidd hogy lehet őket ezzel fenyegetni. Kérheted beüzemelés nélkül és telepítésnél nincs kiszállási díj csak telepítési költség de ha új (kék dobozos) beltérit ad akkor az nem fog elindulni aktiválás nélkül.

(#17049) The Goth


The Goth
tag

Látom sikerült belenyúlnom.
Akkor vegyük sorra;
Az egész abból indult ki, hogy nekem már fel van rakva egy 60-as UPCD szett, lekábelezve, működik. Na már most itt jött az, hogy a Digi aktuális ÁSZF-je (amiről mostanra talán megállapíthatjuk, hogy ír furcsa dolgokat) szerint nem lehet saját beüzemelést kérni, pedig nekem (legalábbis eleinte azt gondoltam) elég lenne a boxokat kicserélni, azt lenne öröm és bódógság. De egye fene kifizetem a telepítési költséget a semmire, legyen hát.

"Beszélsz a szerelővel, hogy te nem kérsz semmit, maradjon minden a régiben, így csak belépési és kiszállási díjad lesz."

Itt jött az, hogy a 60-as tányér a diginek nem is elég, pedig ugye ugyanaz a műhold, szóval akkor a belépéshez kb. ugyanaz kéne, mintha nem is lenne semmim hozzá, majdhogynem teljes újraszerelés. Ekkor szedtem elő a már sokszor felemlegetett ÁSZF- et, és számoltam ki a fentebb láthatókat.

Nahki:
"Az antenna 5000" Ez nem tudom honnan jött, mert 14500ft.-nak írják.
"Nem értem miért annyira elképesztő hogy fizetni kell azért mert valaki munkát végez neked."

Valamit nagyon félre értettél. Semmi bajom azzal ha valakinek a munkáját meg kell fizetnem. Én se dolgoztam soha ingyér senkinek, nem is tenném, csak arról volt szó, hogy konkrétan a semmire (már ha a 60-as szett elég lett volna hozzá) fizettem volna ki. Ez a nem mindegy.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#17050) Santino


Santino
aktív tag

Én ugyan ebben a cipőben jártam, UPCD-ből lett nekem DIGI.
Minden rendben volt, 6000 a kiszállás, hozta a beltérit. Ennyibe került. Plusz az előfizetés.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.