Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Saca0311 válasza Rick4 (#5049) üzenetére


Saca0311
tag

Az a retek ami nálunk van dual beltéri, hiába kapcsoltam ki a társt, nem volt elég, nem ment a főbeltérin egy v poláros csatorna se. Ki kellett húzni az "áthidaló" vezetéket. Szerintem ez azért van, mert mondtátok már sokan, hogy igazából nem is kapcsol ki, csak leveszi a képet a tvről. Sok küszködés van vele...Meglehetett persze oldani, de elég kacifántos volt, most kihúzom a zsinórt, most V poláros csatornára állítom, visszadugom, rákeresek...

(#5052) m0rd0k válasza Saca0311 (#5051) üzenetére


m0rd0k
senior tag

igen,ez egyértelmű,hogy nem kapcsol ki,húzd ki vagy ugye az áthidalót kihúzod ahogy írtad.Vegyél twin fejet vagy várj egy kicsit(sokat) és összes csati H polaritáson lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#5053) Saca0311 válasza m0rd0k (#5052) üzenetére


Saca0311
tag

Egy AC vezeték van, szóval ha kihúzom akkor egyik részébe se lesz áram, szal konektorból nem tanácsos kihúzni. :DDD

(#5054) o.gaby


o.gaby
tag

a 11785 tp-n nyitva van az AXN-Sci-fi, és aCrime is de a nyelv csak angol

(#5055) o.gaby


o.gaby
tag

végetért a móka mára lekapcsolták a csatikat :(

(#5056) Saca0311 válasza o.gaby (#5055) üzenetére


Saca0311
tag

szívás

(#5057) knbs


knbs
senior tag

Udvozletem a Digiseknek!

Soha nem volt kozom a muholdas tv-hez ezidaig! Kedves baratnomet a minap koltoztettem ki magamhoz hollandiaba,neki volt otthon egy digitv-s elofizuja.Gondoltam befer meg az autoba a tanyer es az egyseg,igy jott o is velunk.
Hozzaertok segitseget kernem mit kene tegyek a felszerelessel kapcsolatban. Mint irtam teljesen hozza nem erto vagyok! Milyen iranyba forgassam,mi a legegyszerubb modszer a jo allas megtalalasara.
Varok minden javaslatot es tippet, tudom google es tarsai de jelen pillanatban az asszonynak szerelhetem ossze a 4-ajtos ruhasszazekrenyet es utanna hordhatom estig bele a holmijait,aki egy legenylakasba bekoltoztette mar a kedveset az biztos jol tudja ilyenkor mik jonnek...
A segitseget elore is koszonom,legjobbakat!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#5058) m0rd0k válasza knbs (#5057) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Magadtól szerintem nehéz lesz, itt egy kis segítség.

Dél vagy délkelet irányba kell forgatni,nemtudom pontosan de majd valaki leirja nemsokára itt.

Minden szinten,szinte minden.

(#5059) Rick4 válasza knbs (#5057) üzenetére


Rick4
félisten

ha ilyet még sohasem csináltál, akkor szánj rá legalább egy napot. nem lesz egyszerű..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5060) Saca0311 válasza m0rd0k (#5058) üzenetére


Saca0311
tag

Mármint Hollandiában délkeletnek?

(#5061) csibor válasza m0rd0k (#5044) üzenetére


csibor
őstag

A fiam már kb 1 hete megtalálta magyar nyelven.

(#5062) m0rd0k válasza csibor (#5061) üzenetére


m0rd0k
senior tag

már nemazért de énis egy hete irtam azt a hszt... és asszem még aznap este nézhető volt vagy másnap,már nemtudom,nekem nézhető volt mihelyst feltették,szóval nemtudom pontosan mikor lehetett előfizuval is nézni.de ez a hsz minek kellett ide? kötekedés szaga van...

Minden szinten,szinte minden.

(#5063) csimav


csimav
senior tag

Hy!
1.Ha veszek egy ilyet akkor nézni tudok több magyar csatornát több műholdon?
2.Találtam egy ilyet,igaz,hogy ha regelek a sat.hu ra akkor kapok 1 ilyen ajándékot:D ? és mire jo ez? hova kell szerelni?
Üdv.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5064) Rick4 válasza csimav (#5063) üzenetére


Rick4
félisten

ilyen forgatóm van, teljesen jó cucc, egyszer kell csak belőni, nekem a keleti 53 foktól a nyugati 37.5- ig mindent lát, ez épp 49 műholdpozíció, és ennél sokal több műhold tele tele csatornával, sajnos a beltérim csak 3000 csatornás... :DDD

a satfinder nem rossz, egy ilyenem is van, :R Bandus99-től :R kaptam ajándékba..gondolm a dátumot nem nézted, kb 2 évvel késtél le a regisztrációról.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5065) csimav válasza Rick4 (#5064) üzenetére


csimav
senior tag

És mire jo az?:D Nekem is kérj egyet:D

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5066) Chip


Chip
aktív tag

Sziasztok!

Festés idejére szeretném másik szobába áthelyezni a beltérit. De a kábel nem elég hosszú. Vettem koax kábelt.
Hogy kell összekötnöm? Mert ha csak a vastag rézszinű kábel van összetoldva akkor a beltérin nem jönnek be az adók.
Későbbiekben szeretnék másik Digis beltérit is. Van olyan elosztó szerű dolog ami a fejről lejövő jelet kétfele ossztja?

(#5067) csibor válasza m0rd0k (#5062) üzenetére


csibor
őstag

Nem néztem a dátumot,csak hsz-ást,és nem kötözködni akartam,csak nálunk a fiam tv-zik nagyrészt :R

(#5068) Rick4 válasza csimav (#5065) üzenetére


Rick4
félisten

úú, ez nem olyan, hogy kérni lehet. én sem kértem, csak kaptam...rákötöd a fej meg a beltéri közötti kábelre, és mutatja, ha műholdat (jelet találtál) digitális beltérivel kissé nehézkes keresni, mert stabil jelnek kell lenni ahhoz, hogy kép is legyen, tekergetés közben ezt nem egyszerű összehozni, anno az analóggal sokkal egyszerűbben ment.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5069) m0rd0k válasza Chip (#5066) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Egy ilyenre van szükséged:F csatlakozó toldó, ezt összecsavarod a régi kábellelaztán a másik végébe bedugod a koax(réz drót) kábelt és az új kábelre felteszel egy ilyet:F csatlakozó aztán rácsavarod a toldó másik végére,aztán az uj koax kábel másik végére ami ugye réz drót ha lehámozod,arra is teszel a fentebb emlitett f csatit és rátekered a beltérire, és kész megvan toldva a kábel,a csatlakozó rátételét megtudod oldani fogó nélkül is,de akkor lazán fog benne állni és könnyen kijöhet,célszerű lenne szerelőt hivni vagy ismerőst akinek van olyan fogója(esetleg még toldója is van.)Van olyan elosztó igen,a digi 2 beltérit engedélyez egy előfizuhoz,ha elosztót veszel akkor ha az egyik beltérin H poláros csatit nézel akkor nemtudsz a másik beltérin V set nézni,viszont ha V poláros csatit nézel az egyiken akkor a másikon tudsz nézni V set is meg H sat is.De ha akarsz még1 belétirt akkor szerelőt kell hivni mindenképp és az megoldja,valószínűleg már új nagra 3 as kártyával fogod kapni a beltéridet és a a régi kártyát is kicserélik

elosztó

Minden szinten,szinte minden.

(#5070) m0rd0k válasza csimav (#5063) üzenetére


m0rd0k
senior tag

magyar csatornát nem tudsz többet nézni mivel csak szabad adókat tudsz nézni és azok ugye szarok... :/ rick könnyne beszél neki van "előfizetése" több céghez is és tud nézni jobb külfödli csatikat,viszont te nem szóval fölösleges beruhását neked egy ilyen,ha több magyar csatit akarsz nézni akkor irj egy püt és megmondom mit vegyél :)

Minden szinten,szinte minden.

(#5071) Saca0311 válasza Chip (#5066) üzenetére


Saca0311
tag

Lecsupaszítod a kis rézszálat, a két vezetéknek a rézszálait összetekered kombinátfogóval, beszigetelőszalagozod és jó éjszakát.

(#5072) m0rd0k válasza Saca0311 (#5071) üzenetére


m0rd0k
senior tag

most irta hogy próbálta már de nemjó.

Minden szinten,szinte minden.

(#5073) csimav válasza m0rd0k (#5070) üzenetére


csimav
senior tag

Pü ment. :K

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#5074) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Single fejes Dual beltérisek FIGYELEM!!!

Az uj Horizontális Tpn A Hbo Comedynek van magyar hangsávja és a NaTGeo Wild nak is,a Fish&Huntingnak is. :)

Frekvencia: 11785
Polaritás: Horizontális
Szimbólum sebesség: 28000

Tehát ezek V polaritásról kerültek át H polaritásra.Comedynek a képe is jobb minőségű és a hangja is.Aki tudja élvezze.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#5075) Chip válasza m0rd0k (#5069) üzenetére


Chip
aktív tag

Köszi a segítséget.

Egyelőre a csak megtoldottam a kábelt az általad ajánlott toldóval. Az Fcsatlakozóból nem csúszik ki a kábel mert menetes a kábel felőli vége is, nem csak az ami a beltéri felöl van.

A második beltérihez adnak második fejet is vagy csak egy fej két beltéri?

Olyan elosztót nem találtam mint amit linkeltél de mutattak nekem 2 way spiliert 900-2200 Mhz. 500 Ft/db
De szerintem ezt már a szerelőre bízom ha kihozza a beltérit.

A második beltéri telepítésének van vmi díjja költsége? Ha igen kinek kell fizetni? Digi Tv-nek vagy a szerelőnek?

(#5076) Szabi981


Szabi981
csendes tag

Sziasztok!
Nálatok is rosszalkodnak a függőleges TP-k?

Hol van jel hol nincs.
twin fej 2 különálló Huday van rákötve

(#5077) Szabi981


Szabi981
csendes tag

Úgy néz ki, hogy a twin fejnek az egyik kivezetése rossz, de csak a függöleges Tp-k nél, mert őssze cseréltem a kábeleket a beltérik között és a hiba át ment a másik beltérire.
Horizontálisnál tőkéletesen műkődik. Elvileg még garis, meg próbálom kicseréltetni. 6000Ft volt FAVAL tipusú.

(#5078) m0rd0k válasza Szabi981 (#5077) üzenetére


m0rd0k
senior tag

jódrága volt :)

[link]

Minden szinten,szinte minden.

(#5079) jata


jata
csendes tag

sziasztok!

van 1 humax II fő beltérim meg 1 humaxIII dual beltérim! a humax III foly elveszti a csatornákat majd nemtalál semmit, szerintetek mi a megoldás?! :O

(#5080) m0rd0k válasza jata (#5079) üzenetére


m0rd0k
senior tag

én egy beltéri resetelést meg próbálnék aztán 10 percig levenném az áramról.Ha ezek után sem jó akkor szoftverfrissités,de ez legutsó eset.

Minden szinten,szinte minden.

(#5081) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Lehet az ellen tenni vmit, hogy ne késsen másodperceket a magyar hang az EUROSPORT2-n? Kíváncsiságból áttettem románra. Ezen szinkronban volt a kép a hanggal. :(((

Februárban feltették ezt a kérdést ketten is, de nem kaptak rá választ. Eseteg azóta kiderült vmi?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5082) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Anyáméknál még digi van.Nem jön be náluk az eurosport 2.Szerintetek mi lehet a gond?

A logikában semmi sem véletlen!

(#5083) Rick4 válasza hoby36 (#5082) üzenetére


Rick4
félisten

kerestetni kellene a beltérivel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5084) hoby36 válasza Rick4 (#5083) üzenetére


hoby36
senior tag

Tegnap volt keresés.Nem találta meg.Minden van,csak az nem.

A logikában semmi sem véletlen!

(#5085) Rick4 válasza hoby36 (#5084) üzenetére


Rick4
félisten

próbáld konkrétan a 12608-as TP-n keresni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5086) hoby36 válasza Rick4 (#5085) üzenetére


hoby36
senior tag

Holnap megyek hozzályuk,akkor megpróbálom.

A logikában semmi sem véletlen!

(#5087) Rick4 válasza hoby36 (#5086) üzenetére


Rick4
félisten

vigyázz, bele nem ess abba a hozzályuk-ba... :))

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5088) hoby36 válasza Rick4 (#5087) üzenetére


hoby36
senior tag

:DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#5089) m0rd0k válasza Anubis_9 (#5081) üzenetére


m0rd0k
senior tag

semmi megoldás nincs rá,diginek kellene kijavitani,ment már sok kérés ezzel kapcsolatban feléjük,nem javították..

Minden szinten,szinte minden.

(#5090) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Hírek:

Állítólag már nem nagyon akarnak osztogatni sima beltérit csak ha muszály romániában mert szeptembertől hd re átállás kezdete lesz.(állitólag).

Ősztől sok új magyar adó lesz példáúl Film+2, Reflektor TV, Póén+, Sorozat+, Krimi+Comedy Central, (októbertől) Filmmúzeúm, ( decembertől) Doqu Tv, Sportklub+, Movies24, ezek lesznek hamarosan.

Olyan hírek is vannak hogy a a tulajdonos kivette a pénzt a vállalkozásból.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#5091) Anubis_9 válasza m0rd0k (#5089) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ez szomorú... Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#5092) pojakcs válasza m0rd0k (#5090) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem tudom mi volt a valódi oka az eddigi beltéri hiánynak, de megtört a jég, ma kaptam ismét készüléket. Hozzáteszem, nem vagyok digi alkalmazott, sima külsős vállalkozó vagyok, aki digit is szerel.

Üdv: Csaba

(#5093) m0rd0k válasza pojakcs (#5092) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Netboardon is írták ,hogy most már kapják a beltériket, állítólag leltár volt.Bár ott még azt is írták hogy beltérivel együtt a fizetésüket is megkapták.A Digi TV román oldalán van Online Kártyaaktiválás,egyre jobban fejlődik a digi.

Minden szinten,szinte minden.

(#5094) #41635072


#41635072
törölt tag

Nekem Sehogy sem találja a HBO Comedyt, pedig let volna egy jó film. :W

(#5095) m0rd0k válasza #41635072 (#5094) üzenetére


m0rd0k
senior tag

11785 H polaritású tpn keresd.28000 a szimbólumsebesség.

Minden szinten,szinte minden.

(#5096) #41635072 válasza m0rd0k (#5095) üzenetére


#41635072
törölt tag

Megvolt, de semmi. :(
A digiportálon másik TP-t írtak, azzal is kipróbáltam. A keresésben csak AXN valamit talált, de aztán az is eltűnt. Lehet kellene egy teljes szoftverfrissítés, és teljes keresés... :U
Amúgy volt róla szó, hogy Új kártyákat fognak osztogatni? Ti kaptatok? Vagy azt csak az új előfizetők kapnak? :U

[ Szerkesztve ]

(#5097) m0rd0k válasza #41635072 (#5096) üzenetére


m0rd0k
senior tag

még nem kapott senki aki nem új előfizető,egyelőre az újak kapnak aztán,még mielőtt átálnának kap minden előfizető.

Reseteld a beltérid és aztán keress amit megadtam tpn,mert ami digiportalon van nemjó mert azóta áttették H polaritásra(előbb irtam tpt azon van :) ) Ha reset sem megoldás akkor 10 perc áramszünet(huzd ki konnektorból) aztán ha ezsem jó(Ami valószínű) akkor szoftverfrissités.

Minden szinten,szinte minden.

(#5098) kerelyfe


kerelyfe
csendes tag

A 12563 Függ. tp-n az HBO Comedy-n nincs magyar nyelv. Melyiken van?

(#5099) m0rd0k válasza kerelyfe (#5098) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Frekvencia: 11785
Polaritás: Horizontális(vízszintes)
Szimbólum sebesség: 28000

Minden szinten,szinte minden.

(#5100) kerelyfe válasza m0rd0k (#5099) üzenetére


kerelyfe
csendes tag

Kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.