Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) ArrayOfLilly válasza mob_zzz (#12547) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nagyon jó a szervizük, valóban.

Érdemes költeni rá, hogy legyen kényelmes és megbízható garanciád, ja.

http://www.arrayoflilly.com

(#12552) kisninja


kisninja
őstag

Zsír gyorsan meg is néztem még 154 nap van vissza és Next Business Day em van.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12553) .Benett válasza gabs (#12550) üzenetére


.Benett
tag

Értem! Köszönöm ! :R

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12554) mob_zzz válasza ArrayOfLilly (#12551) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Na meg is volt a szervizelés. Csillagos ötös.
Vasárnap észleltem a hibát, hétfőn koradélután tudtam felhívni a supportot és ma (kedden) délelőtt meg is érkezett a szerelő és kicserélte a hibás alaplapot.
Semmi plusz adminisztrációt nem jelentett az, hogy nem hazai a gép.

(#12555) djrudolf


djrudolf
csendes tag

haliho

nemrég irtam ide de senki sem válaszolt még.. :\ ezért feltenném mégegyszer a kérdést:

Nemrég vettem egy inspiron 1545-öst, semmi problémám nincs vele, de lenne egy olyan kérdésem, hogy ha tölröröl vagyok és fullon van az aksi, akkor kivegyem, és ugy hasnzáljam, vagy nyugodtan maradhat benn végig? általában csak itthon használom és mindig töltőről megy.

(#12556) premete válasza djrudolf (#12555) üzenetére


premete
veterán

Semmi értelme kivenni, a töltés csak 93% alatt kapcsol be, kéthavonta viszont nem árt csontra lemeríteni (3% alatt automatikusan kikapcsol) majd teljesen feltölteni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12557) djrudolf válasza premete (#12556) üzenetére


djrudolf
csendes tag

értem. köszi a választ :)

(#12558) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.van nálam egy dell inspirion 6400-as gép és bios beállítások közt performance és azon belül van egy olyan h hdd acoustic mode.Ennek van 3 lehetősége Bypass, Quiet, és Performance alapból Bypass-on van....Olyan kérdésem lenne h ezzel mit tudok állítani és melyik lenne a legjobb beállítási lehetőség h minél gyorsabb legyen a gép.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoleee

(#12559) mob_zzz válasza Zoleee89 (#12558) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Performance mód a leggyorsabb és leghangosabb,
Quiet nyilván ennek ellentéte,
Bypass pedig nem avatkozik be a merevlemez-kezelésbe.
Azt nem tudom, hogy gyakorlatban van-e hallható és érezhető különbség, próbáld ki!

(#12560) premete válasza djrudolf (#12557) üzenetére


premete
veterán

Milyen jóleső érzés, ha valaki megköszön valamit; azt hittem, ez már végleg megszűnt. :C

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12561) Zoleee89 válasza mob_zzz (#12559) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

köszi a segitséget

(#12562) ByB


ByB
addikt

Szerintetek mit szólna a Dell XPS notebookom, ha húznék rá egy Windows 7-et (64bit RC 7100), valaki esetleg már próbálkozott vele? :F

(#12563) Csepy válasza ByB (#12562) üzenetére


Csepy
őstag

XPS M1330-am van: T9300, 4GB RAM, 500GB 7200rpm HDD (Seagate 7200.4), nvidia 8400M GS VGA-val és simám megette a windows 7 RC (7100) x64-et.

Csak ajánlani tudom. Száguld vele.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12564) asadasad22 válasza ByB (#12562) üzenetére


asadasad22
őstag

a win 7 ajánlott, az rc viszont kevésbé, mivel van már végleges, rtm változat.

(#12565) ByB válasza asadasad22 (#12564) üzenetére


ByB
addikt

Létezik hivatalosan letölthető rtm változat? :F

(#12566) asadasad22 válasza ByB (#12565) üzenetére


asadasad22
őstag

létezik, csak nem sokmindenki részére. nekem már van MSDNAA-n keresztül (egyetem miatt), hivatalosan a nagyközönségnek októbertől lesz csak asszem.

(#12567) Csepy válasza asadasad22 (#12566) üzenetére


Csepy
őstag

Bizony, és innentől ez warez :(

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12568) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy egy inspiron 1525-ről
szétszedés nélkül honnan lehet megállapítani, hogy van-e
benne PCIe csatlakozó az integrált vga kiváltására?
M.O.-n egyáltalán hol lehet hozzá vga-t venni?

(#12569) Akcept


Akcept
tag

Hali! Segítséget szeretnék kérni:

Van egy 4 éves Dell Latitude 110L gépem. Az eredeti állapotot szeretném visszaállítani a recovery partícióról. Csak nem tudom hogyan kell.

Előre is köszi.

(#12570) Csepy válasza Isti2 (#12568) üzenetére


Csepy
őstag

Szia!

Egyik 1525-ben sincs, miniPCI-E csatlakozó az integrált vga kiváltására.
Sosem készült 1525 csak és kizárólag intel inegrált vga-val.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12571) Isti2 válasza Csepy (#12570) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszönöm. :R :R :R
Hát akkor ezen nem fognak menni a szüleim
kedvenc játékai(3d-s flipperek, bus driver) :W
Maradnak a 2d-s logikai, stb. game-k.

(#12572) atesss


atesss
addikt

Egy barátom hugának hosszas keresgélés után egy Dell 1545-ös laptopot vennének.
[link]
Ma délután elmentek, hogy megvegyék, és mint kiderült a laptop belül mégis ezüst szinű, pedig ponthogy feketét akarnának.
Most 1 napra elrakták a laptopot, még eldönteni, hogy megveszik-e vagy nem.

Amit megnéztünk korábban képeket, az alapján az újabb 1545-ös, amiben ATI Mobility Radeon HD 4330 van, annak lenne csak ezüst szinű a belseje, a többinek fekete.
Most kiderült, hogy mégsem így van. :F
Tudja valaki, hogy pontosan melyik 1545-ösnek van (még ?) fekete belseje, és melyiknek ezüst.
Az IPON-on 2009.05.25-n tesztelt Celeron M 585-ös 1545-nek még biztosan fekete a belseje: [link]
Vagy egyszer csak lecserélték a belsőt, és azóta már mindegyik ezüst ?
Vagy az 1 magos Celeronosak lehethogy még feketék lennének most is ?

(#12573) Vhunter


Vhunter
tag

Csövi,

Studio 1535-el szaladgálok, és tolnám rá a win7-et, de olyan problémám van, hogy hivatalos oldalon nincs hozzá driver, meg azt is írják, hogy nem kompatibilisek. Az RC-nél ezt tapasztaltam, egészen egyszerűen órákig tartott, mire sikerült a slotos DVD meghajtót üzembe helyeznem, és szoftveres problémái is voltak.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek várható ehhez a modellhez is win7-es driver, vagy oldjam meg máshogyan?
köszi.

(#12574) Vhunter válasza magua. (#12518) üzenetére


Vhunter
tag

Szevasz!

Volt hasonló gondom, az ATI vid. kari a gond, annál ez nem működik, mert van valami hotkey-e a driverének, ami foglalja a altgr+c t. Egyszerűen az ATI programban állítsd át ezt a hotkeyt és megjavul. Legalábbis nekem ennyi volt.

(#12575) polip


polip
addikt

kapható a Sudio XPS 13: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#12576) qky


qky
tag

Így járt qky:

Három éves Inspiron 6400-as gépem vinyója egy hónappal ezelőtt elkezdett furcsán viselkedni.
Értem ezalatt, hogy bármilyen másolás max. 1800 kb/s ment. A két megát soha nem sikerült elérnie. Illetve ha filmet próbáltam nézni, vagy esetleg Winamp+firefox combóval próbálkoztam annak belassulás, szaggatás lett az eredménye majd a végén kékhalál. Mindig.
Na mondom, elkezdem lementegetni a dolgokat, még a végén teljesen kinyiffan a kicsikém.

Ez is csak úgy ment, hogy pendrive-ra másoltam, majd azt a lakótárs asztaliján dvd-re kiírás. Közben persze semmi mást nem tudtam csinálni mert pl egy kis böngészés a másolás közben és azonnal kékhalál.
Ezzel egy időben előkerestem a gép papírjait, hogy megtudjam belecsúszok-e még a garanciába. Tudtam, hogy valahol a hármadik év végefelé járhatok.
Nagy szerencsém volt 2006.09.07.-én vettem. Király mondtam, nem lesz itt gond lementegetek róla mindent aztán újrahúzom az XP-t az image-fájlból ami alapból a gépen volt. Aztán ha így sem javul meg akkor megy a szervizbe.

Néha-néha azért így is, hogy csak másoltam és semmi mást nem csináltam, benyaltam egy-két fagyást.
Míg az egyik ilyen fagyás utáni újraindítás alkalmával valami ilyesmit írt ki a gép hangos sípolások közepette, hogy nem található eszköz ahonnan bootolni tudna. Nagyszerű, gondoltam, akkor nem lesz itt semmilyen újra telepítés, irány a szerviz.

Másnap reggel megpróbálkoztam még egy indítással. Nagy nehezen be is töltődött az XP, csodálkoztam is, majd ami személyes dolog volt még a gépen azt töröltem.
Biztos ami biztos.

Na a szervizben leadva a gépet a csávó megemlítette, hogy ráírja a munkalapra, hogy a hátlap karcos.
Gondoltam én azért, hogy miután megcsinálták ne reklamálhassak azért, hogy ők karcolták össze. Jogos.
Majd folytatta, hogy hátha azt is kicserélik. Ja, gondoltam, hogy ezért? Erre még megemlítettem egy kis repedést a bal sarkon. Hátha.

Mondta, majd értesítenek.

Na múlt pénteken (3 hét után) jött az e-mail, elkészült, menjek.
Ma reggel átvettem.
"back cover-t + bezel cserélve" Na cool, ezeken eddig se láttam semmilyen karcot, de legyen.
Amit én mutattam repedés, az ugyanúgy ott figyel. Nagyszerű!!!
Gondoltam mindegy csak menjen.
A munkahelyre beérve egyből bekapcs és láss csodát ugyanolyan mint volt. Mint kiderült nem cserélték a vinyót, csak a munkalapról látszik, hogy "teszt OK" ??????

Bocs a hossz miatt de kicsit le vagyok törve.

Egy 80 GB-os vinyóról beszélünk. Nem nagy tétel, de akkor is...
Szerintetek?
Vigyem vissza, vagy esetleg vigyem másik szervizbe?
Vagy inkább hagyjam és vegyek bele egy nagyobbat, úgy is mindig hely szűkében voltam?

üdv.

qky

ui: csak most látom, hogy mennyit írtam :Y , még egyszer bocsesz :R

[ Szerkesztve ]

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#12577) mob_zzz válasza qky (#12576) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Kellemetlen. Szerintem menj egy kört mindenképpen. Mondd el nekik, hogy pont azt nem cserélték/javították, ami miatt használhatatlan a gép.

(#12578) qky válasza mob_zzz (#12577) üzenetére


qky
tag

Legszívesebben hagynám az egészet és vennék bele egy nagyobb merevlemezt.
Csak az a gond, hogy szeretném lecserélni a gépet. Nagyobb vinyóval biztos könnyebb lenne eladni, de lehet, hogy nem is azzal van a gond és akkor buktam. Nem is beszélve arról, hogy addigra meg már fizetős lenne a dolog.

Na mindegy. Holnap felhívom őket.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#12579) Akcept válasza qky (#12576) üzenetére


Akcept
tag

Egy kis vitatkozást azért megér, hátha nem csak vinyó...

„...aztán újrahúzom az XP-t az image-fájlból...” Gondolom recovery partícióról. Nem írnád le hogyan kell? Bár nekem kb. 4 éves Latitude-om van.

(#12580) qky válasza Akcept (#12579) üzenetére


qky
tag

Igen a recovery partíció lesz az.
Bár a három év alatt még soha nem kellett "használnom".
Ha minden igaz akkor induláskor erősen csapkodni kell a DEL gombot majd a BIOS-ban be tudod állítani, hogy erről a bizonyos partícióról bootoljon.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#12581) Akcept válasza qky (#12580) üzenetére


Akcept
tag

Köszi!
Én a négy év alatt sem használtam :) . Majd kipróbálom.

(#12582) Johnzy


Johnzy
tag

Sziasztok!

Nekem a DELL 500asomban most egy [link] ilyen zörög, viszont kaptam egy nagggyon jó ajánlatot egy ilyenre: [link]
Olyan kérdésem lenne, h a jelenlegi celeronom az micro-FCPGA-s míg a leendő új Core2Duo viszont micro-FCBGA-s, bele fog e passzolni rendesen majd ez a BGA-s Core2Duo az én notimba, annak ellenére is hogy most PGA van benne???

Előre is köszi a válaszokat! :) és lehetőleg privátba irjatok mert azt látom a leghamarabb!! :)

Örök hálám!!! :R :R :R :R :R

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#12583) Johnzy válasza qky (#12576) üzenetére


Johnzy
tag

sztem nyugodtan lőjj bele vmi nagyobat, nekem a vorstro dell 500asba 120as hitachi volt, de semmi baja nincs szerecsére, viszont hely szükében bekerült egy 500as Samsung

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#12584) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok! Valakinek van "Studio" szériás Dell-je?
Ha minden igaz egy ijen boldog gazdája leszek hamarosan és érdekelne pro és kontra tapasztalat.

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12585) asadasad22 válasza .Benett (#12584) üzenetére


asadasad22
őstag

nekem, de csak félig, nekem Studio XPS van :)

(#12586) Csepy válasza Johnzy (#12582) üzenetére


Csepy
őstag

Nem lesz jó, hiszen az FC-BGA-s procok egytől egyik forrasztottak, nincsenek lábtűi.
Szerintem ennek a procnak az FC-PGA-s verzióját ajánlották fel neked, ugyanis egy használt BGA-s proc ki lett forrasztva valahonnan, és azt neked be kellene forrsztanod oda, ahová nem lehet.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12587) vycman válasza .Benett (#12584) üzenetére


vycman
tag

Nézd meg az aláírásom :C

(#12588) pista1235


pista1235
tag

Dell Inspiron 1545ös laptopom van és az a gondom hogy nem tudom beállítani a hypermemory funkciót. Ati Mobility Radeon HD 4330as kártya van benne. köszi előre is mindenkinek a segítséget

(#12589) Che Guevara válasza polip (#12575) üzenetére


Che Guevara
csendes tag

Nekem is Studio XPS-em van, nagyon jó gép és eladó! Akit érdekel, megtalálhatja a hirdetések között.

Üdv,

Ernesto

(#12590) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Dell Studio 1537-hez honnan tudok minden XP-drivert letölteni gyorsan, és ingyen?

Vannak fent a neten megbízható XP-driverek a 1537-hez?

Tud valaki segíteni?

A segítséget előre is köszönöm: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#12591) Badb0y válasza Veriakilis (#12590) üzenetére


Badb0y
addikt

Dell oldalán más gépek driverei jók szoktak lenni. XPS M1330 esetében pl az xps m1730 driverei is jók voltak xp alá. Mi nem megy ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12592) premete válasza Veriakilis (#12590) üzenetére


premete
veterán

Itt megtalálsz mindent: http://wickmanstudios.com/content/view/17/29/

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12593) Veriakilis válasza premete (#12592) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm! :)

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#12594) Veriakilis válasza Badb0y (#12591) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hang, VGA, Hálózat, Wirless-hálózat, stb...
A szokásos.

De már a legtöbbre leszedtem a megfelelő drivert.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#12595) Golya86


Golya86
csendes tag

sziasztok!

milyen a tapasztalatotok azokkal a dell notikkal (insp 1545 mondjuk), amikben 4 cellás akku van? ez mire elég? miben áll a legnagyobb különbség mondjuk egy 6 celláshoz lépest? valaki írna pár szót az akksikról vagy küldene valami linket, leírást.

köszi

(#12596) dellelverve válasza Golya86 (#12595) üzenetére


dellelverve
csendes tag

kb 2 órát bír. Az enyém kb. 20 nap alatt teljesen tönkre is ment. Igaz eleve alaplapi hibás volt.
Ahol vettem a vásárlás másnapján elhajtottak, DELL egy nagyon rossz választás volt. A magyar forgalmazókra ezt mindenképp igaznak tartom.

(#12597) premete válasza Golya86 (#12595) üzenetére


premete
veterán

Az enyémben 9 cellás akku van, ez 7.5 órát bír wlannal, alacsony fényerőn, igaz ez WLED-es; volt ugyanilyen xps-em, CCFL, az 9 cellás akkuval 6 órát bírt, 6 cellással 4.5 órát, tehát 4 cellással 3 órát bírna. Volt vagy 20 Dell notebookom, egyikben sem volt akku gondom, legfeljebb annyi, hogy 1 év után az Everest 96%-osra vette. Egy Dell laptopom látott szervizt, abba magyar billentyűzetet vettem, azért. 1991 óta egyetlen laptopomból sem vettem ki az akkut, legfeljebb sim kártya behelyezése miatt, mindegyik bírta, amíg használtam (általában hálózatról mennek nálam), Kéthavonta csontig le szoktam meríteni az akkukat és utána egész éjjel tápon lógnak. Igaz, nem is volt huzamosabb ideig más laptopom, mint Dell, HP business, IBM; ebben a sorrendben jöttek be, de itt már inkább szubjektív szempontok alapján listáztam, mert meghibásodás egyiknél sem volt soha.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12598) kacsyx válasza premete (#12597) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szia!
Őróla lenne szó csak 9 cellás akkuval? 6 cellás akkuval is elmenne 4 óra körül nem?

(#12599) asadasad22 válasza premete (#12597) üzenetére


asadasad22
őstag

mondjuk szerintem ez nagyon laptopfüggő. xps 1640 például az alap 6 cellás aksival visszafogott használattal 2 (esetleg max 2,5) óránál azt mondják nem bírja tovább, és durva terheléssel (minden maxon pörög, max fényerő, wifi, stb) elvileg 1 órán belül ki lehet készíteni. van hozzá 9 cellás is, amivel visszafogott használattal elvileg 3,5-4 óra körül is bír, viszont egy ideje érthetetlen módon megduplázódott az ára és azóta sem ment vissza, így még nem is vettem meg hozzá, pedig mindenképpen megakarom/akartam.

(#12600) asadasad22


asadasad22
őstag

a hét végén elvileg itt is lesz a laptopom, csak közben egy újabb probléma is eszembejutott, amire eddig nem sokat gondoltam: a töltő. usa-ban lett véve, tehát a töltője vége full más, és nem vagyok most benne biztos, hogy van itthon megfelelő átalakító hozzá, hosszútávra meg szerintem jobb ha nem átalakítóval használom majd hanem veszek hozzá egy normális véget.
itt egy kép róla: [link]
nem túl jó minőségű a kép, de nagyjából látszik, hogy a töltő 2 részből áll, a laptop oldali vége (ami a tápot is tartalmazza gondolom) szerintem jó lesz, csak a kisebb részét kell lecserélni ami a konnektorból jön a tápig. tudja valaki, hogy ilyet itthon lehet-e/hol/mennyiért lehet kapni?
szombatig kéne elintézni mindenképpen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.