Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12301) Szpájki válasza spyduck (#12298) üzenetére


Szpájki
tag

:)) nemgáz, nem hittem el, és mostmár ezt is tudjuk :DDD

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#12302) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Van már esetleg Dell Mini 10ese valakinek?
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi :R

[ Szerkesztve ]

(#12303) xEon1337


xEon1337
őstag

Van valakinek információja róla, hogy a Dell Studio 14z mikor érkezik meg európába és hozzánk?

"Less but better" - Dieter Rams

(#12304) |AP|


|AP|
veterán

Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy melyik típusú garancia honosítható, ha a német dell oldalon konfigurálom a gépet?

Itt a konfigurátor, a "Hardware support"-nál vannak a különböző típusú garanciák.
[link]

Melyiket válasszam, ha azt szeretném, hogy itthon is elfogadják?

(#12305) asadasad22 válasza xEon1337 (#12303) üzenetére


asadasad22
őstag

ez meg milyen fajta? usa oldalon sem látom..

(#12306) gabs válasza asadasad22 (#12305) üzenetére


gabs
tag

(#12307) premete válasza |AP| (#12304) üzenetére


premete
veterán

NBD mindenképpen, a többi a linken: http://www.dell.com/downloads/global/support/emea_indirect_tag_transfer_policy_v_1_3.pdf

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12308) asadasad22 válasza gabs (#12306) üzenetére


asadasad22
őstag

hát, nemtom, de amíg amcsiban sincs még, itt sem lesz sztem, az biztos..

(#12309) gabs válasza asadasad22 (#12308) üzenetére


gabs
tag

Abban igazad van, hogy biztos nem itthon kezdik el forgalmazni.
Viszont a hivatalos oldal alapján Amerikában már elérhető: [link]

(#12310) premete válasza gabs (#12309) üzenetére


premete
veterán

Ahogy lenni szokott, mire ideér az ára is duplája lesz sajnos.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12311) asadasad22 válasza gabs (#12309) üzenetére


asadasad22
őstag

valóban, múltkor elkerülhette a figyelmem, amikor néztem..

(#12312) Szpájki


Szpájki
tag

Sziasztok!

vettem egy studio1535-öt és úgy szolnak a hangszorói h az kritikán aluli.. ultra dobozhang, undoritó, mintha egy FS lenne. ez alapban ilyen? vagy tul sokat várok el a 3-4 éves harman\kardon hangszorós toshibám után? valamit lehet rajta állítani? egy kalibrációt csináltam rajta, de édeskevés volt. :(
:R

szerk: mélyhang szinte nulla..

[ Szerkesztve ]

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#12313) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, van egy dell inspiron 1525 lapim XP-t raktam rá, Marvel 88E80XX Ethernet drivert felraktam.
Bedugtam a háló kábelt és onnantól kezdve folyamatosan csatlakozni próbál, de mindig ledob és kiirja, hogy nincs bedugva a kábel. Milyen beállítási probléma lehet?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#12314) vycman válasza Szpájki (#12312) üzenetére


vycman
tag

Hali!
Ez ilyen sajnos, nem tudsz semmit csinálni vele. Köss rá hangszórókat, vagy hallgasd fülessel a zenét. Filmhez sztem még elmegy, de zenére alkalmatlan... Egyébként a Toshibának sem akkora szám az a harman kardon hangszórója, csak több a basszus. Viszont nagyon minőségben nem közelíti meg a Dellt, nem lehet egy lapon említeni a kettőt.

(#12315) Gre@T


Gre@T
tag

Sziasztok,

Dell latitude C640-es notebokhoz kellene nekem magyar billentyűzet

Köszönöm.

(#12316) Szpájki válasza vycman (#12314) üzenetére


Szpájki
tag

hi

nem akarom h flémelésbe csapjon át, de leirom a véleményem :)
a harmankardon hangszorón a toshiba virtualsoundos XT truesoundot bekapcsolva, nem lehet egy lapon említeni a hangzást, de még ezt kikapcsolva sem, tulzás nélkül.. :B komolyan mondom, h használom a toshibát, átülök ehhez és rosszul vagyok tőle :) és én még azzal voltam elégedetlen :Y amugy ez azért jelent nekem ilyen "hatalmas" problémát mivel én legtöbbször az ágyamban fekve használom és a kábelek igy is idegesítenek. azért a táp és a hálókari csatiját rakhatták volna egy oldalra :))
ami még nem tetszik, h nem találtam dell power management progit hozzá és a vistáét kell használni. itt nincs lehetőség a hütés halkítására. ez a qiuckset meg nemsokat ér meglátásom szerint.
a minőségi kérdéshez nemnagyon tudok hozzászolni mivel a két gép között van pár év, az uj toshibákat nem néztem meg a **** hivatalos szervizes tapasztalatom miatt pedig el is vetettem egy ujabb toshiba lehetőségét. :(((

ami a dellben tetszik az a design és a serive tages support
:R

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#12317) Chris82


Chris82
senior tag

Kár hogy senki sem ismeri... :(((

(#12318) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

Inspiron 1501 és 6400 notebookokban működne 500 gigás sata2-es hdd? (WD5000BEVT)

Köszi: Zooka

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#12319) vycman válasza Szpájki (#12316) üzenetére


vycman
tag

Mondtam, hogy gagyi a hangszóró. Nem ezért kell laptopot venni egyébként...:) az enyémen alapból volt power management. de mit akarsz még a hűtésen halkítani? enyémnek kb. semmi hangja nincs. :K

[ Szerkesztve ]

(#12320) Szpájki válasza vycman (#12319) üzenetére


Szpájki
tag

hát meg-meg ijedek amikor beindul a süvítés hirtelen :DDD tehát inkább menjen többet de sunyin csendben, ezt szeretném.. :P

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#12321) premete válasza Szpájki (#12320) üzenetére


premete
veterán

Én sem hallottam még egyik Dell laptopon sem a ventillátor hangját.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12322) gabs válasza Szpájki (#12320) üzenetére


gabs
tag

Szerintem ez lesz a te barátod: I8kfangui
M1330-on is szépen fut, pedig nincs is a kompatibilitási listában.

Amúgy meg vagyok lepve, hogy sokan dicsérik a Dell-ek csendességét. Tudom, hogy általánosítani nem lehet, de...
Dobozból kivéve, amikor még teljesen "friss" volt a gép, akkor oké, teljesen néma. Miután elkezdtem testre szabni, pl. Office, Corel, stb. egy újraindítás után üvöltő dervisek költöztek a gépbe. Elég sokat keresgéltem mire rátaláltam az I8kfangui-ra.

(#12323) MajaG válasza Szpájki (#12297) üzenetére


MajaG
senior tag

Hmm, nekem már csak base warranty van a gépemre a dell oldal szerint. Tavaly vettem 3 év garival Magyar disztritől. Úgy tudtam, h ez magyarországon annyit jelent, h 1 év nemzetközi gari, onnantól kezdve forgalmazói garancia. Most van a gépem szervízben, ezekszerint számolhatok szervíz díjjal? :O :Y

(#12324) premete válasza MajaG (#12323) üzenetére


premete
veterán

A Dell csak azt látja, amit ő adott, a plusz éveket a magyar forgalmazónál lehet érvényesíteni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12325) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A notebookom elromlott, és sajnos sehol nem találom hozzá a számlát és garancia levelet. Tudok ezek nélkül is érvényesíteni vmilyen gyártói garanciát?

(#12326) mecsek20 válasza Pharaoh (#12325) üzenetére


mecsek20
tag

van a géped alján egy service tag, ezt kell bemondani a szerviznek. papír nem kell.

(#12327) Pharaoh válasza mecsek20 (#12326) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Köszi!
Van hivatalos Dell szerviz vagy a forgalmazók szervizénél érdeklődjek?forgalmazók

(#12328) premete válasza Pharaoh (#12327) üzenetére


premete
veterán

Service Tag alapján a Dell zöldszámán tudsz érdeklődni, ők küldik a szerelőt, ha NBD, illetve megmondják, hova viheted.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12329) Szpájki válasza MajaG (#12323) üzenetére


Szpájki
tag

base warrantynál sztem nem kell, legalábbis nekem azt mondta az ügyfélszolgálat h onnantol h a szervizben van költségmentes, igaz azt is mondta h elöbb őket kell hivni..
szerencsére még nem volt baja a gépnek, ugyhogy nemtudom!

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#12330) Red Fox


Red Fox
csendes tag

Sziasztok

Erről a gépről érdekelne a véleményetek:

Dell Vostro A860 V860103060

Egészen jó áron van :)

(#12331) premete válasza Red Fox (#12330) üzenetére


premete
veterán

Ram kellene bele, 12 ezerért, 4 GB, egyébként nem rossz, ha nem kell a virtualizáció.
A kérdés, hogy mire használnád.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12332) premete válasza Szpájki (#12329) üzenetére


premete
veterán

Pontosítanám: a Dell éves NBD gari mellé adnak 1-2-3-4 évet is akár a forgalmazók. Ott a forgalmazó állja a számlát, a ST-ben nem is látszik. Szerencsés esetben a Humansoft, vagy a Getronics javítja; van még pár lehetőség, de azokat vagy nem tapasztaltam, vagy kritikán aluliak, mint pl. a CHS Budaőrs.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12333) asadasad22


asadasad22
őstag

nah, tegnaptól végre elérhető a HD4670 az SXPS16-hoz. asszem hamarosan berendelem, majd ha ez megtörtént, tudok pontos konfiginfót is bemásolni :)

(#12334) tsu válasza asadasad22 (#12333) üzenetére


tsu
tag

Sziasztok!
Felajánlottak egy Dell notit megvételre, érdekelne is a dolog, de ahogy nézegettem, sérült alul a service tag matrica. Felmerült bennem a gép kétséges előélete, ezért érdekelne hogyan lehet utánanézni, úgy tudom valahol a bios setupban is megtalálható ez a szám. Ha ezt megtudom, hogyan lehet megtudni, hogy a gép biztosan tiszta? A szám alapján valaki meg tudná nézni (magyar billentyűzetes, angol winnel), vagy én is hozzá tudok férni ehhez az infóhoz? Elvileg még kb. 9 hónap garancia van rá, de a papírjai első pillantásra hiányosak.

(bocsi asadasad22, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

×××

(#12335) mecsek20 válasza tsu (#12334) üzenetére


mecsek20
tag

szerintem hívd fel a dell zöld számát, a service tag ismeretében gondolom meg tudják mondani, ha lopott a gép. Tudják azt is h kinek a nevén van.

(#12336) Red Fox válasza premete (#12331) üzenetére


Red Fox
csendes tag

általános felhasználás, internet, film, irodai munkák
ezekre biztosan jó
XP-t raknék rá vagy WIN 7-est

(#12337) premete válasza Red Fox (#12336) üzenetére


premete
veterán

Arra alkalmas, 2 GB rammal is. A w7 a kezembe került Dellek (d630, e5500, e6400, vostro, xps) minden hardverelemét felismeri, most már az ujjlenyomat-olvasót is. Kipróbáltam az xps-emen, 2 GB ram, lapozófájl kikapcsolva xp és w7 is tökéletesen fut.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12338) Red Fox válasza premete (#12337) üzenetére


Red Fox
csendes tag

emlékeim szerint ebben nincsen ujjlenyomat olvasó
12 000 ft bele a 4Gb RAM?

(#12339) MajaG válasza premete (#12324) üzenetére


MajaG
senior tag

Igen, szerencsére ingyen szerelték. :)

(#12340) premete válasza Red Fox (#12338) üzenetére


premete
veterán

Nagyjából annyi, de ha komolyabb gépet szeretnél, egyik Dellemet eladnám.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12341) antibarbie


antibarbie
csendes tag

sziasztok! a napokban vásároltam egy dell 1537 notebookot. a problémám az vele, hogy a hangerőt kb. félmax fölé tekerve nagyon torzan, recsegve szól. meg alapból is csalódás, olyan dobozhangja van, mint egy telefonnak. szerintetek ez valami beállítás-nyavalya, vagy vigyem vissza az üzletbe? előzőleg egy 1520-asom volt, imádtam, csodásan szólt, csak sajna betörtek a lakásba, és elvitték...:(((

(#12342) DIEGO15 válasza antibarbie (#12341) üzenetére


DIEGO15
őstag

Az ilyen nem fogsz tudni nagyon módosítani rajta, sajnos.

(#12343) antibarbie


antibarbie
csendes tag

naneeee!!! :O pedig a leírás moziszerű élményt nyújtó térhatású hangzásról szólt...

(#12344) DIEGO15 válasza antibarbie (#12343) üzenetére


DIEGO15
őstag

Hát attól nagyon messze van.

(#12345) wwhy válasza antibarbie (#12343) üzenetére


wwhy
veterán

ugye nem gondoltad komolyan h egy lapiban egész házimozit rejtettek el a mérnökök: ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12346) antibarbie


antibarbie
csendes tag

a 1520-asomban ugyan el is rejthettek, az olyan nagyon profin szólt.
érdeklődnék, hogy van-e tapasztalata valakinek inspiron 1525-tel, jó, rossz, minden érdekel, elsősorban mondjuk erre a hangzás dologra pörögtem rá. a studio megy vissza szépen a boltba. kedves hozzáértők, nagy butaság lenne-e visszafele lépni, és egy erősebbre konfigurált 1525-re cserélni?

(#12347) vycman válasza antibarbie (#12346) üzenetére


vycman
tag

Én nem vagyok nagy hozzáértő, de azért cserélni Inspironra, mert nem jó a hangszóró, sztem hülyeség... Közben a hangkártyája teljesen jó.

(#12348) DIEGO15 válasza vycman (#12347) üzenetére


DIEGO15
őstag

Egyetértek.

(#12349) Csapi007 válasza SzaboZE (#6488) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Dell L 830-ra XP-t szeretnék feltenni Vista helyett. Az a problémám, h a Bluetooth-t nem is látszik. Vistával 1.5 évig tökéletesen működött.
Ahogy futtatom a FW installert a végén nem talál BT eszközt.

Közvetlen XP telepítés után még működött.

"Csak úgy mondom"

(#12350) Béló válasza antibarbie (#12346) üzenetére


Béló
aktív tag

Hello
nekem 1525ösöm van, sztem hangzásilag ennek sem a legtökéletesebb a hangja, recsegni nem recseg magas hangerőn sem, de mglátszik hogy hiába jó a hangkártya a hangszórók nem oly tökéletesek, én Sennheiser fülessel használom igy nekem tökéletes.
tehát szerintem sem érdemes cserélned a hangszóró miatt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.