Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12501) premete válasza asadasad22 (#12500) üzenetére


premete
veterán

Valószínűleg fogsz kapni hozzá egy windows 7 coupont és kész. A Dell.com-on a windows 7 kérdéseket elég alaposan kivesézik; sajnos, az enyémhez nincs upgrade lehetőség elméletileg.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12502) asadasad22 válasza premete (#12501) üzenetére


asadasad22
őstag

windows 7 coupont? és az hogy működne?
szerintem igazából a legésszerűbb az lenne ha simán letölthetném ingyen, a serial-t/license-t pedig nyilván online lenne a legegyszerűbb intézni. beszéltem egy agent-el, hogy lesz-e ilyen lehetőség, de azt mondta hogy nem lesz, és csak akkor tudom megkapni a win 7-et, ha az usa-ban vagyok majd, és kiküldik lemezen..

[ Szerkesztve ]

(#12503) premete válasza asadasad22 (#12502) üzenetére


premete
veterán

https://win7.dell.com/FAQPage.aspx
ezt olvasd el, benne van szerintem minden.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12504) ByB válasza ByB (#12495) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm az infókat! :R

(#12505) asadasad22 válasza premete (#12503) üzenetére


asadasad22
őstag

ezt olvasgattam már, de a konkrét kérdésre, hogy mi van akkor ha más országban leszek, nem találtam benne választ..
itt ebben a listában:

"Country support for the Windows® 7 Upgrade Options program

The following countries are eligible to receive the Windows® 7 Upgrade kits. Requirements subject to change."

benne van Hungary, de nemtom, hogy az itteni win7 upgrade-hez itt is kellett volna h vegyem a cuccot, vagy hogy ez tökmind1-e. meg érdekes h ott vagyunk a listában, de a zöld számon nem sokat tudtak erről és azt mondták h inkább egy usa-beli ismerősön keresztül intézzem ha tudom..

(#12506) premete válasza asadasad22 (#12505) üzenetére


premete
veterán

Az van ott, hogy ki kell fizetned a DVD szállítási díjat és regisztrálnod kell, hogy megkaphasd, címmel és bankkártyaszámmal. vagy megvárod, amíg a neten felbukkan a Dell indows 7 OEM iso, letöltöd, felteszed, kulcsot sem kér, oszt jónapot. (A Biosból kiolvassa a slic 2.1 táblát a telepítő)
Én már hallottam olyanról, aki belebuherálta a régebbi A15-ös dell biosába a slic 2.1-et és már most futtatja a windows 7 ultimate-et, dell logoval a rendszer tulajdonságainál. De én ilyet nem tennék... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12507) asadasad22 válasza premete (#12506) üzenetére


asadasad22
őstag

az a része világos, viszont egy rep-el beszéltem, és azt mondta, hogy csak usa-n belül küldik ki.
szóval ha azt az iso-t leszedem ha kint lesz, akkor alapból menni fog, mert minden arra jogosult laptop biosába bele van tárolva valami infó ami alapján azzal a laptoppal alapból jogosult leszek használni és nem fog b@sztatni?

(#12508) premete válasza asadasad22 (#12507) üzenetére


premete
veterán

Így van az oem kérdés. A másik, a linkelt oldalon ott van a felsorolásban Hungary, ezt gondolom az us rep is érti.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12509) asadasad22 válasza premete (#12508) üzenetére


asadasad22
őstag

igen, ott van a listában, de ahogy írtam, a magyar dell-nél erről az egészről semmit nem tudtak. persze lehet, hogy azért, mert még >2 hónap amíg megjelenik, de én nem vagyok ilyen optimista..
egyébként épp most módosították a rendelés állapotát, mostmár shipped, elvileg 3 nap múlva kihozzák, 1 héttel korábban a vártnál :)

(#12510) premete válasza asadasad22 (#12509) üzenetére


premete
veterán

Az a dell zöld szám egy görögországi, magyarul beszélő ügyintéző. minden ő sem tudhat (előre)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12511) ByB


ByB
addikt

Dell XPS M1530 notebookba a gyári 667MHz-es memória helyére rakhatok 800MHz-est? :F

(#12512) asadasad22 válasza ByB (#12511) üzenetére


asadasad22
őstag

szerintem rakhatsz, legfeljebb nem fog 800-on menni..

(#12513) premete válasza asadasad22 (#12512) üzenetére


premete
veterán

Így van, az is csak 666-on fog menni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12514) smilis válasza herrLeon (#12451) üzenetére


smilis
csendes tag

Hali

érdeklődnék h mi a véleményetek erről a notiról?

(#12515) premete válasza smilis (#12514) üzenetére


premete
veterán

Korrekt gép, ebbe nem kell plusz ramot és vinyót venni, ennyiért még nem láttam, csak drágábban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12516) ByB válasza ByB (#12511) üzenetére


ByB
addikt

Végül 800-as ramokat vettem (olcsóbb volt, mint a 667-es) és tökéletesen működnek. Érezhetően gyorsabb lett a gép 4GB rammal, mint 2-vel volt. :R

(#12517) herrLeon válasza smilis (#12514) üzenetére


herrLeon
tag

Valóban nagyon jó kis gép, enyémben is ezek a cuccok vannak. Semmi bajom vele. Az ára hááát szerintem a Magyar dell árakhoz jó, amugy viszont 30-40 ezerrel drágábban adják mint az eredeti ára.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#12518) magua.


magua.
tag

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem: adott egy DELL studio 1535-ös gép, kb 3 hónapos, szervizben volt a DVD miatt, elvileg cserélték a billentyűzetet is, valamint újra is lett telepítve.
Egy kis probléma maradt: a c billentyűn nem működik a & jel. Az az érdekes, hogy a c egyébként jó és az alt gr is jó a többi billentyűvel. A szervizesek azt mondták, hogy szoftveres a gond. Van ilyen? A driverek rendben vannak. Gondoltam holnap teszek rá virtuálgépre linuxot, ha azzal se lesz jó, akkor biztos nem szoftveres a gond. A kolleganőmé a laptop és neki fontos lenne a & jel. Valamint ugye elvárná az ember ettől a géptől, hogy kifogástalanul működjön, főleg szerviz után. Tippeket, ötleteket előre is köszönöm

(#12519) XtoRR


XtoRR
tag

Hello. Van egy Dell Inspiron 1525 lapittóm, majd' egy éve, 6 cellás akkuval. Mostanság ha pár napig kikapcsolva hagyom, akkor az akku ne marad 100%-on. Volt ugy, hogy egy hetig nem volt bekapcsolva, és 60%on volt utána. Ez normális jelenség?

Üdv,

(#12520) XtoRR válasza magua. (#12518) üzenetére


XtoRR
tag

Probaltad mar mas nyelvbeallitassal? ezt tapasztalatbol mondom: nekem sikerult olyan US nyelvet kivalasztanom, ami az idézőjelt és a társait csak akkor volt hajlandó kiírni, ha kettőt nyomok le egymás után. ki voltam akadva, hogy megbolondult a gép. :B

(#12521) Duke11 válasza Duke11 (#12454) üzenetére


Duke11
csendes tag

Ismét én vagyok, Dell Inspiron 1525, 1,5 éves, 6 cellás akku hiba.
Akku le van merülve 4%ra, elkezdem adapterel tölteni, 10 perc után, 4%ról felugrott hirtelen 100%ra, töltés megáll. Akkuról járatva 1 perc után visszaesik 4%ra.
Szerintetek biztosan akku a hibás? Cellazárlat? Mert nem akarok sok pénzt kiadni egy akkura, és közben kiderülne, hogy nem is az romlott el, persze szerintem az akku rossz, de nincs ilyenben tapasztalatom.
Ja és ebbe a típusú notebookba olyan akkut tesznek gyárilag, amin van kis töltöttségmérő led-sor a hátán? Mert az enyémen nincs ilyen gomb. Lehet boltban nem gyári akkut adtak?
Lehet-e akku-cellákat külön venni, és átforrasztani? Neten láttam rá példát.
Úgy bosszant, hogy alig használtam akkuról a gépet, mindig kivettem belőle. És ennek ellenére tönkrement.

[ Szerkesztve ]

(#12522) asadasad22


asadasad22
őstag

közben meg is jött az SXPS16-om, én személyesen csak 3-4 hét múlva fogom a kezeim között tudni, kiváncsi vagyok rá

(#12523) Miracle27


Miracle27
csendes tag

Sziasztok!
Én még nem sokat hallotam a Dell notebookokról de most unokanövéremnek én segitek vsárolni és nem igazán tudom hogy ajánljam-e neki a Dell-t!
A dell inspiron1545 öt néztük. Nektek mi a véleményetek róla?
Elöre is köszi a segitséget kicsit sürgös lenne! :R
Puszi Mindenkinek! :C

(#12524) wwhy válasza Miracle27 (#12523) üzenetére


wwhy
veterán

a Dell jó, Nekünk jó a véleményünk róla :) service tag legyen+a garira kérdezz rá, nehogy 1 évvel átverjenek. És te teckóban vegyél laptopot, hm szaküzletben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12525) Miracle27


Miracle27
csendes tag

Garanciára 3évet irtak, az üzletben a dellekre! És szaküzletnek számit egy notebook ház is? oda akarunk menni megnézni őket! én nézem a belsejét mi legyen benne ő meg a külsejét :) :D

(#12526) Miracle27


Miracle27
csendes tag

És ha hasonlitani kéne a Dell notebookokat melyik márkához hasonlitanátok? a többit jobban ismerem!

(#12527) wwhy válasza Miracle27 (#12526) üzenetére


wwhy
veterán

Minőségben? IBM/Lenovo, HP. Ezeken belül persze megvannak a saját célközönség: pl. tömeg: inspiron/Lenovo N/ HP b-s sorozat, üzleti: Latitude/IBM-T/HP-p

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12528) premete válasza wwhy (#12527) üzenetére


premete
veterán

A HP b-t nem nevezném tömegcikknek, az inkább üzleti modell.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12529) wwhy válasza premete (#12528) üzenetére


wwhy
veterán

nem akarok kötözködni, de ha a b üzleti, akkor a p csúcsszuper? :) csak vesd össze az árait.
van nálam b és p is --- és kb. inspiron/latitude a viszony (az is van:) )

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12530) McLaca


McLaca
őstag

Szerintetek mivel lehetne kiváltani egy Vostro 1400-ast? Vagyis mire érdemes cserélni, ha cserélem? 15,4-esnél kisebb kellene, nem ártana, ha szintén teljes fémkasznis lenne és lehetőleg matt festésű, ill. hasonlóan kussos hűtése és jól szóló hangszórói lennének, mint a V1400-asnak. Ha nincs ilyen, akkor inkább nem cserélem. :)

(És persze akkor már erősebb proci - most 2GHz-es van benne - és 4GB RAM - most 2GB van benne - , N-es WiFi, 6 cellás akku, HDMI csati, DE továbbra is integrált VGA!)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12531) wwhy válasza McLaca (#12530) üzenetére


wwhy
veterán

semmire:) vagy IBM T61-re.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12532) premete válasza wwhy (#12529) üzenetére


premete
veterán

Akkor mi az s, a pavilion, az 550, stb. cuccok?
nekem is van Compaq 6710b, most adtam el a 6910p-t, mindkettő sokkal masszívabb, mint pl. egy Lenovo T61, jobb a billentyűzete, nem nyikorog a csuklótámasza, nincs kipúposodva a bekapcsoló gombnál, nem az usb cuccokon áll, ha valamit bedugok, lassan 4 éves és hibátlan, gyári akkuval a 6710b. Ez is 320.000 felett volt, vista business-szel és 3 év garival.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12533) wwhy válasza premete (#12532) üzenetére


wwhy
veterán

húúú bakker BOCS mindenkitől: kicsit összefolytak a laptopok előttem: a b/p felső, persze és a HP s tömeg (6730s). Köszi a helyreigazítást! :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12534) carrot


carrot
tag

Csak most vettem észre, h létezik a thinklight megfelelője Dell-nél is. Látom a ledecskét a képernyő bal részénél, de nem egészen a sarkánál (ha az valóban az), ám az Fn plusz jobb nyilacska (képecskén mutat egy bill és felette fényáradat) gombra nem reagál semmit. Akkor nem működik, vagy félretájékozott vagyok? Dell d620.

(#12535) Csepy válasza carrot (#12534) üzenetére


Csepy
őstag

Nem, az egy fenyerzekelo, ami akksinal allitja a kijelzo fenyerejet a szerinte megfelelo szintre, a korulmenyekhez kepest.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12536) carrot válasza Csepy (#12535) üzenetére


carrot
tag

Igen köszi, az az ambient light sensor, arról tudtam, akkor így jártam.

(#12537) wwhy válasza carrot (#12534) üzenetére


wwhy
veterán

jó is lenne :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12538) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok!
Kinéztem egy Dell Studio 1537 -est.
Kérdés. Egyes helyeken látszik h az akku nincs síkban a gép aljával , megemelei a végét.
Helyenként pedig síkban van vele szépen. Ez azért van mert a magas az 9 cellás akksi és nagyobb a sík meg 6 cellás ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12539) premete válasza .Benett (#12538) üzenetére


premete
veterán

Így van, a 9 cellás akku kissé megemeli a laptop hátulját: ezzel a szellőzése is jobb lesz, valamint a gépelés is kényelmesebb, nem beszélve a +50% akkuidő-növekedésről.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12540) .Benett válasza premete (#12539) üzenetére


.Benett
tag

:R
Nemtudjátok hogy honnan érdemes rendelni :
Studio 1537
Core 2 Duo T5750 2.0GHz
ATI Radeon HD3450 -es felszereltségű dell-t ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12541) Beka88


Beka88
csendes tag

Sziasztok az a kérdésem lenne hogy van egy dell xps 1730-as gépem amibe a 8700gt sli grafikus kártya van és arra lennék kiváncsi hogy szerintetek meghajt egy 30 colos monitort ami 2560*1600 pixel felbontásu.
mi a véleményetek?

Elöre is köszi

(#12542) Beka88 válasza .Benett (#12540) üzenetére


Beka88
csendes tag

De tudom tőlem érdemes!!!
:)

(#12543) herrLeon válasza .Benett (#12540) üzenetére


herrLeon
tag

Direkt a dell-töl érdemes, bárhol máshol rendeled egyrészt nem biztos, hogy pont olyat tudnak szállitani ami neked kell, másrészt ráteszik a maguk kis (nagy) százalékukat. Pl: az én gépemet a Magyar kereskedök szerint nem is forgalmazza a dell és kétszerannyiért adták volna kisebb gépet. Ennyit a Magyar dell visszonteladókról.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#12544) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Nos, úgy látszik igénybe kell vennem a Dell garanciális ügyintézését.

Ma be akartam kapcsolni a gépet, de boot közben egyszer csak kikapcsolt és azóta nem ad életjelt a szerkezet. Valószínűleg a tápegység adta meg magát, mert a dokkoló készenléti fénye sem világít. Másik tápegységgel és akkuról sem üzemel a laptop.

Angliából van a gép, papírjai már nincsenek meg, ellenben 2011-ig van még rá Next Business Day garancia. Mi a teendő? Mi az a zöld szám, amiről nemrégen szó volt (amin hibát lehet bejelenteni és küldenek szerelőt)?

(#12545) ArrayOfLilly válasza mob_zzz (#12544) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Dell Hungary Ügyfélszolgálat/Support: 0680 016157

http://www.arrayoflilly.com

(#12546) djrudolf


djrudolf
csendes tag

Sziasztok

Nemrég vettem egy inspiron 1545-öst, semmi problémám nincs vele, de lenne egy olyan kérdésem, hogy ha tölröröl vagyok és fullon van az aksi, akkor kivegyem, és ugy hasnzáljam, vagy nyugodtan maradhat benn végig? általában csak itthon használom és mindig töltőről megy.

(#12547) mob_zzz válasza ArrayOfLilly (#12545) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Köszi. Az előbb felhívtam őket, korrekt a call center. Holnap délutánra vagy holnapután délelőttre ígérték a szerelőt.

(#12548) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok!
Most lesz egy dell gépem!
A kérdésem pedig az lenne ha meghibásokdik mi a teendő?(garanciás)
Van már valakinek Dell szervizes tapasztalata?
Tehát.
1. Dell Hungary Ügyfélszolgálat/Support: 0680 016157 felhívom és ott mire számítasak ?
Küldenek érte valakit, vagy nekem kell elküldeni valahova ? A postát ki fizeti stb ? hogy zajlik ez? Mennyi idő mulva kapom vissza a gépet? A garancia a náluk lévő idő altt is pörög ?
:R

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12549) smilis


smilis
csendes tag

Hali,

Most vettem egy Dell 1555-öst, és mikor megpróbálok beregisztrálni a win7-es frissítéses oldalra, akkor azt írja a service tag érvényesítésénél, hogy nem jogosult rendszer, pedig a leírás minden követelményének eleget tesz elvileg.. Mi lehet a probléma?

(#12550) gabs válasza .Benett (#12548) üzenetére


gabs
tag

Szia!

Kicsit beleástam magam a garancia-kérdésbe mostanában, mert sajnos szükségessé vált. Épp ma beszéltem négy hivatalos szervizzel is, (CHS, Getronics, Humansoft, Duna Elektronika) és telefon alapján mind nagyon korrektek.

Alapvetően kétféle garancia van:
Parts Only Warranty - itt neked kell elvinned a szervizbe, és ha a garancialevelet kiállító szervizbe viszed, nem kell semmit fizetned. Ha nem a garancialevelet kiállítóba viszed, akkor az alkatrészt nem, de a munkadíjat ki kell fizetni. A javítás attól függően, hogy mi a baja a gépnek illetve elérhető-e az alkatrész lehet azonnali, de eltarthat 6-8 munkanapig is.

Next Business Day - ez egy magasabb szintű szolgáltatás, amikor is a hibabejelentést követő munkanap a Dell küld egy szakit bárhová az országban, aki a helyszínen elvégzi a szükséges dolgokat.
Ez utóbbi esetén vagy a Dell zöld számon kell bejelentened a dolgot, vagy pedig a szervizeknél közvetlenül. Javítási idő itt ugye szinte azonnali.

Postázásról szerencsére nincs szó - a Magyar Postát ismerve erősen szerencsére.
A garanciaidő tudtommal a vásárlás napjától számítva pörög attól függetlenül h épp javítják-e vagy sem, de ez nem biztos. ha valaki okosabb, javítson ki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.