Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12601) kacsyx válasza asadasad22 (#12600) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha jól rémlik akkor az egyik építőipari multinál (Baumax) lehet kapni mindenféle átalakítót.

(#12602) asadasad22 válasza kacsyx (#12601) üzenetére


asadasad22
őstag

aha. hát, mint utolsó lehetőség talán jól jöhet, de szerintem jobb lenne csak simán egy kábelt beszerezni hozzá. ezeket egyébként "power cord"-nak hívják kint. igazából az is lehet h valami tök szabványos tápcsatlakozója van, de az is lehet h csak valami spéci kábel jó csak hozzá, ebben sem vagyok most biztos..

(#12603) Badb0y válasza asadasad22 (#12602) üzenetére


Badb0y
addikt

Van, 1000ft kb. Ha érdekel PM és hvégén át tudod venni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12604) premete válasza asadasad22 (#12602) üzenetére


premete
veterán

Én a Praktikerben vettem 280.- Ft-ért olyan kábelt, ami rádiókhoz van, lapos, villás, a másik vége passzol a tápba, ha nem, akkor középen be kell vágni

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12605) Badb0y válasza premete (#12604) üzenetére


Badb0y
addikt

Van olyan is, de a rendes soros 3 villás, ami rendesen hozzávaló az drágább.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12606) ArrayOfLilly válasza asadasad22 (#12600) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Mindenhol lehet kapni, ahol elektromos cuccokkal foglalkoznak és kb. 600 ft..

Átalakítót is lehet kapni, de azzal még bumfordibb és az riztkább, plusz drágább. Kényelmetlen, na.

http://www.arrayoflilly.com

(#12607) premete válasza kacsyx (#12598) üzenetére


premete
veterán

Nem az enyém xps M1330.
Az biztos, hogy a DELL által használt, 52 diódás wled 36%-kal kevesebbet fogyaszt, 10%-kal könnyebb és 10%-kal vékonyabb ennél a gépnél.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12608) premete válasza Badb0y (#12605) üzenetére


premete
veterán

Nekem a lényeg, hogy ne az a nagy bumfordi pc-s dugó legyen rajta, ami vastagabb, mint a laptop és 200 gramm. (Másfél kilós laptopnál)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12609) asadasad22 válasza premete (#12604) üzenetére


asadasad22
őstag

szerintem ez nem teljesen ugyanolyan, 3 ágú kellene bele, elvileg ezen a képen: [link] a legbaloldalibb csatlakozó fog kelleni, csak persze itteni véggel. ránézésre hasonló egyébként a sima kétágúhoz, nemtom hogy azzal működne-e, de ilyesmivel szerintem már nem fogok spórolni

ArrayOfLilly: igen, átalakítót javasoltak pár helyen, de hosszútávú használatra, meg főleg hurcolás közben szerintem eléggé kényelmetlen lenne, nem mellesleg valóban drágább mint a másik megoldás, hiszen ott csak egy sima kábelről beszélünk. szóval mindenképpen praktikusabb lenne a simán a kábel lecserélésével megoldani a dolgot :)

Badb0y: ment pm

(#12610) premete válasza asadasad22 (#12609) üzenetére


premete
veterán

Teljesen felesleges a 3. csati, laptopnak nem kell védőföldelés, nem villanykályha ez, a két, egymás melletti kell csak a 220-hoz.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12611) ArrayOfLilly válasza asadasad22 (#12609) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nekem is USA-ból jött a Dellem (én rendeltem mellé egy átalakítót is, de az tényleg rémes), és komolyan bárhol lehet kapni ilyet: ez van a régi monitorokhoz, az összes ilyen laptop adapterekhez, úgyhogy nyugodtan nézz körül a közeledben.

Sőt, nagy eséllyel otthon is van olyan, ami jó hozzá...

Földelés meg jó, nem földelt kábellel nekem a T61-em és az XPS M1530-am is veszettül ráz. (A Dell korábban földeletlen kábelt adott, de pont az XPS-nél ez komoly para volt, úgyhogy cseréltek vagy kedvezményesen adtak a végén, mindenesetre téma volt, notebookreview.com-on megtalálni a nyomát.)

Ráz alatt két dolgot értsetek - már akié ráz, mert ezek szerint premetéé nem. Az XPS rezgett és a fémes felületek picit bizseregtek. T61 esetében a vga, ethernet, stb. csatlakozók fémes szélei csíptek, erősebben.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#12612) premete válasza ArrayOfLilly (#12611) üzenetére


premete
veterán

Engem még sosem rázott egy sem, ott más hiba lehet, pedig 19 éve, minden laptopomnál az első, hogy azt a fucking nagy dugót kidobom. A T61-esem sem rázott, sem a 6910p.
A védőföldelésről pedig annyit, hogy a konnektorok nagyobb hányadában be sincs kötve. Mármint Magyarországon. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12613) ArrayOfLilly válasza premete (#12612) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem volt más, volt kinn szervizes a Getronicstól teljesen más miatt, ő szólt, hogy (nálam nem a vezeték, hanem a konnektor volt a ludas), tegyem át egy földeltbe, és lám, azóta semmi.

Valóban, 6-ból vagy 2-be volt bekötve abban a lakásban.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#12614) asadasad22 válasza ArrayOfLilly (#12611) üzenetére


asadasad22
őstag

nálam ezen már tényleg nem múlik, a földelt változattal szerintem biztosan nem lesz több bajom mint a másikkal lenne, ha már kiadtam ezért a laptopért ~1650 usd-t, nem azon a párszáz forinton fogok spórolni :)

NBR-n te is fent vagy? én is ott kötöttem ki némi keresgélés után, az egyik legjobb nemzetközi fórumnak tűnik, hónapok óta követem, sokat segített a laptop kiválasztásban is, meg már most tudok sok dolgot, amire majd érdemes lesz figyelnem, elég fasza hely :)

(#12615) ArrayOfLilly válasza asadasad22 (#12614) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Vagyok, de rég nem jártam arra, max olvasgatni. Ugyanezen a néven vagyok ott is egyébként, de általában nem lépek be, csak olvasok.

Szerencsére mostanában nem volt sürgős kérdésem, amire nem kaptam választ.

De igen, én annak idején, amikor élénkebben fórumoztam a gépvásárlás/garancia/javítás miatt, akkor mindenkit, aki kérdezett oda irányítottam.

Sokkal többen vannak, mint a magyarul beszélők, az anyagi helyzetükből kifolyólag több notebook-tapasztalatot is gyűjtenek az átlagos felhasználók, úgyhogy ott nagyon komoly mennyiségű infó gyűlik össze.

Pláne a Dell alfórumban, a többi, amit néztem: Toshiba, Lenovo jóval kisebb látogatottságú.

http://www.arrayoflilly.com

(#12616) asadasad22 válasza ArrayOfLilly (#12615) üzenetére


asadasad22
őstag

jaja, tényleg nagyon sokan vannak. én arra is lusta vagyok, hogy az ottani Dell részleget olvasgassam, annak is csak a "Dell XPS and Studio XPS" alszekcióját szoktam nézegetni, és néha még így is óráim rámennek :) mondjuk én azért hozzá is szólogatok rendesen, van ott is egy elég jófej (és jó nagy) közösség.
egyrészt anyagi helyzet miatt is sokkal többen vannak ott (főleg abban a kategóriában, amiben az én laptopom is van), másrészt pedig nem is tisztán amcsi (noha azért abból van ránézésre a legtöbb) oldal, hanem teljesen nemzetközi, vannak ott angolok is, meg mindenféle nemzetek :)
az biztos, hogy ha valakinek van valami konkrét kérdése/problémája, akkor ha valahol, akkor ott jóeséllyel megtalálja a megoldást rá.

(#12617) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem most magamnak egy [DELL Inspiron 1545-685] gépet. Megbízható ez a gép? Elsősorban netezni + munkára kellene (meg nagyon néha minimális játék, ezért a HD4330), de szívesen várnék tanácsokat még típusokra amik olcsóbbak, akár IGP-vel.

Szerk.: Alternatívaként egy Toshiba L500-14Z-t ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#12618) adtewa


adtewa
csendes tag

Hello!

Nagyon valószínű, hogy egy DELL Studio 1555 - t fogok megvenni. Van valakinek ilyen? Tudna róla mondani pár szót, esetleg képet feltölteni róla?

link:
http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Studio-1555-Notebook.17767.0.html

(#12619) Badb0y válasza asadasad22 (#12616) üzenetére


Badb0y
addikt

Megérkezett a várva várt kütyü :D ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12620) cd334


cd334
tag

Sziasztok!

Pár napja ellopták a Vostro 1310-es notebookomat. Ha ilyet kínálnak nektek eladásra vigyázattok. Szerintem nem túl sok ilyen Vostro mászkál itthon. Magánba küldök service tag-et is, ha az kérdéses.
Szerintetek a dell felé lehet ilyet jelezni, hogy többé ne szervizeljék, vagy valami hasonló.

A másik kérdés, ami lehet itt kicsit offtopik, de a laptopomat azóta csatlakoztatták a nethez, így a telepített LogMeIn jelezte, az utolsó online dátumot és IP címet. Természetesen ezt közlöm a rendőrséggel feljelentés kiegészítés formájában, de Ti még mit tennétek ebben a helyzetben? Van erre valahol valamiféle topik?

Köszi a választ!

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#12621) asadasad22 válasza Badb0y (#12619) üzenetére


asadasad22
őstag

elegge, jaja. :)
a par orat amit ma rendelkezesemre allt vele, nagyreszt formatra, telepitgetesre szantam (vista volt rajta, meg tele volt haszontalan dell bloatware-ekkel, full formattal kezdtem a dolgot, aztan win 7 install :) )
eddig eleg bejovos a cucc, tetszik a kijelzoje, majd kesobb talan tudok bovebben irni rola.

(#12622) asadasad22 válasza asadasad22 (#12621) üzenetére


asadasad22
őstag

3dmark 06:
3DMark Score 6646 3DMarks
SM 2.0 Score 2491
SM 3.0 Score 3061
CPU Score 2142

(#12623) Badb0y válasza asadasad22 (#12622) üzenetére


Badb0y
addikt

15.6-os vagy 16-os kijelzős ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12624) asadasad22 válasza Badb0y (#12623) üzenetére


asadasad22
őstag

16.0 RGBLED, alap :)
egyebkent kozben felhivtam a hazai dell-t, hogy a gari el legyen intezve, minden zokkenomentesen ment, 3 ev NBD garim van vele itt is. meg regisztraltam a win 7 programos oldalon, remelem ki tudjak majd ide kuldeni (bar mar fent van egy pro, de ha mar ingyen windows, sosem arthat :) )

(#12625) swics


swics
csendes tag

sevasztok !!!!
egy gamer laptopot szeretnék vásárolni !!
egy dell-t néztem ki abbol is a studio 1555 - öt !!!
nem rosz árban van és nem rosz cuccai is vannak !!!
ti miket ajánltok???????

(#12626) zoli03


zoli03
őstag

Elromlott testvérem Inspiron 6400 laptopjának a töltője. Bevittük ahol vettük, elküldték a szervizbe, azt mondták kb 1 hónap és kész lesz. Már 8. hete nincs töltő. Múlt héten biztosra mondták, hogy ezen a héten megjön, de úgy néz ki, hogy nem fog. Kb mire várható, hogy megjön?

(#12627) asadasad22 válasza swics (#12625) üzenetére


asadasad22
őstag

a studio 1555 abszolut nem gamer noti. a dell gamer notijai xps neven futnak (illetve csak futottak, mivel mostanaban hagyjak abba ezt a jelolest), innentol viszont elvileg csak az alienware brand-et fogja hasznalni a dell ezekhez, szoval ha gamer noti kell, foleg ott nezz korul. de ezek altalaban sokkal erosebbek es dragabbak az altalad emlitett notinal.

[ Szerkesztve ]

(#12628) wwhy válasza zoli03 (#12626) üzenetére


wwhy
veterán

be kellett volna vinnetek vmelyik nagy szervizbe személyesen, és rég készen lenne (Dunaelektronika, Humansoft)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12629) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok! Studio 1555-öm van .
Hol kell beállítani azt, hogy ha lehajtom a képernyőt csak kikapcsoljon a kép és ne készenlétibe mennyen ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12630) .bandi


.bandi
csendes tag

Sziasztok!

Valaki vitt már vissza Dell laptopot CHS szervizbe?
Szerintetek egy ventilátorcserét hány nap alatt tudnak elintézni?

(#12631) gabs válasza .bandi (#12630) üzenetére


gabs
tag

Szia!

Igen, épp mostanában. A kb. két hétig volt oda a gép (bár közötte volt az aug. 20-as hosszú hétvége is).
Amúgy valószínűleg attól függ leginkább az idő, hogy mikor kapják meg külföldről az adott alkatrészt.

Érdemes telefonon érdeklődni.

(Ha NBD garanciád van, akkor viszont bejelentést követő munkanapon elintéződik a dolog.)

(#12632) Gabesz84


Gabesz84
őstag

hol lehet ellenorizni a dell oldalan a garancia allapotat?

masik, dell1545-on tenyleg nincs se hdd se semmilyen visszajelzo led (az elejen levo power ledet leszamitva), vagy vak vagyok es nem latom a sajat gepemen?

(#12633) Jester01 válasza Gabesz84 (#12632) üzenetére


Jester01
veterán

[link]

Jester

(#12634) Gabesz84 válasza Jester01 (#12633) üzenetére


Gabesz84
őstag

thx.

viszont azt irja h nem ervenyes a service tag-em. Lehetseges ez? Most csutortokon vettem a gepet, lehet h meg nem regisztraltak (hrp-s kiskerbol lett veve)?

(#12635) cd334 válasza Gabesz84 (#12634) üzenetére


cd334
tag

Igen lehet, nekem is eltelt fél év mire megjelent a rendszerben.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#12636) .bandi válasza gabs (#12631) üzenetére


.bandi
csendes tag

Mit jelent az NBD garancia?

Lenne még egy kérdésem a garanciával kapcsolatosan: a laptopot az iPon webáruházban vettem, ezért ott próbálkoztam először garanciafutárral elvitetni, de ezt nem teljesítették arra hivatkozva, hogy a laptopomnak van az országban hivatalos márkaszervizük, keressem fel őket.
Márkaszerviznek ajánlották a HRP-t, a dobozomon pedig CHS van feltüntetve (gondolom az iPon onnan szerezte be előtte). "Csak" 1 db iPon által kiállított garanciajegyem van, ami nem tartalmaz semmit, hogy hol tudom garanciálisan szervizeltetni. Szerintetek HRP-ben és a CHS-ben is megcsinálják nekem garanciálisan? Az utóbbi azért lenne jobb mert helyben van egy szervizpartnerük, akik elszállítanák és vissza is hoznák.

(#12637) Csepy válasza .bandi (#12636) üzenetére


Csepy
őstag

Szia!

1: NBD = Next Business Day garancia. Ez ráadásul "on-site", vagyis helyszíni. A hibát a DELL zöld számán bejelented, majd következő munkanap (néha 2 nap is kell) elmegy hozzád egy többé-kevésbé képzett szervizes és kicseréli az alkatrész(eke)t.

2: Garanciánál annyi a lényeg, hogy meg kell lennie a Service Tag-nek, ami a gép alján egy 7 számjegyű kód és az alapján áll, vagy bukik a garancia. Persze a CHS nagy cibész, mint cég, szóval nem árt, ha vered az iPON-nál az aztalt, hogy kéred az eredeti CHS garijegyet. Fura, mert eddig sosem hallottam, hogy nem adták a CHS, HRP, DunaElektronika, Humansoft..., vagyis a disztribútori garjegyet.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#12638) .bandi válasza Csepy (#12637) üzenetére


.bandi
csendes tag

Értem. Köszönöm a választ.
És azt hogyan tudom megállapítani, hogy NBD garanciám van vagy sem?

(#12639) mob_zzz válasza .bandi (#12638) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

(#12640) .bandi válasza mob_zzz (#12639) üzenetére


.bandi
csendes tag

Description: Parts Only Warranty

Part Description:
- DISTRIBUTOR UPG TO 3Y PARTS ONLY WARRANT
- BASE WARRANTY
- 1YR PARTS ONLY WARRANTY
- DECLINED DELL RECOMMENDED NEXT BUSINESS

Akkor gondolom ez nem NBD garancia...

(#12641) DasH_001


DasH_001
tag

Sziasztok!

Két éves 1521-esemben tegnap procit cseréltem (TL-50 -ről TK-55 -re), hogy végre kihasználhassam a 800 MHz-es memóriabusz előnyeit 2x1GB-os Kingston RAM-jaimmal.
Sajnálatos módon továbbra sem úgy mennek, sőt, effektív 600-on futnak, a 800-as időzítésekkel. Vagyis igen lassan.
A legfrissebb BIOS van fent, mely 667-esnek látja a modulokat.

Láttam néhány programot (MemSet, ClockGen, SetFSB) melyekkel lehetne RAM frekit emelni, de egyik sem működött.
SetFSB-nél az órajelgenerátor típusa kellene, lehet, hogy benne is van, de még nem kattintottam végig az összes lehetséges opciót, így elképzelhető, hogy valamelyikkel tudja majd kezelni.

Kérlek benneteket, ha tudtok, segítsetek! Bármilyen ötletet szívesen fogadok!

Amúgy ezen a kevésbé apró problémán kívül megérte a csere, mert egyrészt nagyon jó áron jutottam hozzá, másrészt kevésbé melegszik, bár ebben valószínűleg az újrapasztázás, és a felnőtt porcica eltávolítása a hőleadó bordáról is szerepet játszott.

Üdv

(#12642) laz


laz
csendes tag

Tudna valaki segiteni hol lehet budapesten 1920*1080-as Xps 16-ot kapni?

(#12643) Pbazs válasza smilis (#12549) üzenetére


Pbazs
csendes tag

Hello!

Ugyanilyen notit (Studio 1555) vettem augusztus végén Windows Vista Home Premiummal. És a hivatalos Dell Win7 Upgrade oldalon azt írja a Service Tag-re, hogy nem érvényes. Pedig az oldal tanúsága szerint az kell (!) hogy legyen... :(( A problémát tetőzendő, amikor e-mailt akarok írni a Kapcsolatfelvétel címkén keresztül (https://win7.dell.com/), elirányít egy oldalra, ahol Magyarország nem is szerepel. Szóval ennyi pénzért ez elég halvány teljesítmény tőlük... :( Ennek simán kéne mennie!
Valaki nem tud segíteni? Esetleg aki már járt hasonló cipőben. Van magyar Dell support szám, amit fel lehet hívni és elbeszélgetni velük?

Kezdek nem nyugodt lenni... :)

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!!!

:)

----------
Balázs

(#12644) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlása előtt állok, lekonfiguráltam egy Studio XPS 16-ot az amerikai oldalon. Ezt a szerkezetet hogyan lehetne elpostáztatni úgy, hogy legyen róla ÁFÁs számla? A garancia az hogy működik?

Köszönöm a segítséget!

Rocko007

(#12645) asadasad22 válasza laz (#12642) üzenetére


asadasad22
őstag

itt vegulis lehet ahogy latom, az ar alig 4-5-szorosa az amerikai arnak.. :(

(#12646) premete válasza asadasad22 (#12645) üzenetére


premete
veterán

Mert itt ennyivel magasabbak a keresetek; amíg odaát havi 10000 jónak számít, addig nálunk a minimálbér is 70000. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12647) asadasad22 válasza premete (#12646) üzenetére


asadasad22
őstag

jaja, csak kicsit mas a penznem :DDD

(#12648) ksanyo


ksanyo
tag

Sziasztok!

Egy dell d600 notebookom van és az a gondja, hogy kontaktos lett a gép töltö csatlakozója. Nem a töltö tört meg, mert kipróbáltam másik töltövel is. Csak akkor hajlandó tölteni ha kézzel bizonyos szögben tartom a csatlakozót, de már akkor is csak néha...
Volt már valakinek ilyen problémája? Gondolom a csatlakozót ki kell majd cserélni. Mennyibe kerülhet ez? Illetve rábízható-e egy akármilyen vidéki szervizre?

(#12649) Vhunter


Vhunter
tag

Üdv,
Dell studio 1535-öm van. Felnyomtam rá a win7-et, és nagyon nem akar működni. Eleve folyamatosan 2GB memóriát eszik, de ez lenne alegkevesebb. Órákat szenvedtem a slotos DVD meghajtóval, hogy működjön, általában nem kapcsol ki a gép(eljut odáig, hogy kikapcsolás, és annál a képernyőnél leáll, és nem csinál semmit, egy csomo program nem fut rendesen, rendszeresen lefagy bizonyos funkciok elérésekor, iszonyatosan lassú néha, pedig 64-bites van fenn, stb . . .
Valami 5let? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12650) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Vetem egy Dell notit a Notebookstore-ban tavaly tavasszal,sajnos a winyó 3 hete tönkre ment állandóan kiírta a win7,hogy mentsek le mindent mert sérült a lemez.Elvittem a garis papíron megadott szerízbe amely a CHS ott van már 2 hete szerintetek ez jogos,hogy ott ülnek egy sima 160GB winyó cserén ilyen hosszú ideig?Mivel már kellene nekem a noti de nem akarok követelődzni,meg lehet valahogy siettetni?Vagy ez a természetes gariztattási idö?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.