Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12901) Whaazzup válasza Scatty (#12898) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Ne izgulj nem egy nagy dolog semmit nem veszt el el. :P

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#12902) Raga


Raga
senior tag

Hello!

Dell Inspiron 1525!!!

Kérdés:

Hogyan kerülhetem el HD film nézésekor, hogy a hang ne csússzon el, illetve ne akadozzon a kép.
Programok amiket használok:
-KMPlayer
-Win Media Classic Home Cinema
-BsPlayer

Legújabb DivX kodek felrakva.

(#12903) McLaca válasza Raga (#12902) üzenetére


McLaca
őstag

Milyen proci és mennyi RAM van a gépedben?
Nekem Quictime alternative kodekkel a Media Player Classic Home Cinema, és az adatlapomon látható procival az 1080 soros HD filmek is akadás-, és hangcsúszás nélkül mennek. Persze nem DivX, hanem mkv formátumúak. Kodeknek az említett Quicktime alternatíve-on kívül ffdshow van, meg egy real alternative, de az most itt nem játszik szerepet. Más (codec pack) nincs, felesleges.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12904) #34784256 válasza Raga (#12902) üzenetére


#34784256
törölt tag

A hang elcsúszása a képtől természetes folyamat, mivel a fény gyorsabban terjed mint a hang :)

(#12905) Gabesz84 válasza hinkusz (#12899) üzenetére


Gabesz84
őstag

ajánlom, jó kis gép, ilyenem van hugomnak is (most epp szervizben :), hangkimenet kontaktos az elejen... ) Nekem az akksija t4200-vel meg 256-os ugyanezzel a vga-val: filmnezes kozben 2,5 orat kibir, netezessel kicsit tobbet mint 3-at. Ha a videokartya jatssza a filmet, akkor 3-at is.
Jatek teren sok jora ne szamits, annyira nem eros az a vga ami benne van, de pl GRID az egesz jol elfutkoraszik rajta mediumon. FIFA-krol nem tudok nyilatkozni.

Az iponos teszten azert huztak le, mert ok 4 cellas akksival szereltet teszteltek. Amit te nezel az 6 cellas.

Viszont szolok, h nincs a gepen 1 darab visszajelzo led a power leden kivul, tehat se hdd led, se wlan, se caps lock ilyenek nincsenek. Ja oldalt a dvd meghajton van :)

(#12906) Raga válasza McLaca (#12903) üzenetére


Raga
senior tag

Üdv McLaca!

A vasam a következő:

Dell Inspiron 1525
Proci: Intel Celeron CPU 550 2 GHz
RAM: 1 giga

Természeesen MKV formátumokról beszélek én is.

[ Szerkesztve ]

(#12907) asadasad22 válasza Scatty (#12898) üzenetére


asadasad22
őstag

beszelj a supporttal..

(#12908) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!
Akiknek Dell Studio XPS 16 laptopja van, azoktól kérdezném, hogy mik a tapasztalatok? Mennyire melegszik benne az aksi? Milyen a teljesítménye (mondjuk egy Radeon HD 4670-essel)? Kényelmes a tapipadja? Sajnos nem volt még alkalmam boltban kipróbálni, ezért kérdezem. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12909) Badb0y válasza szabogabor10 (#12908) üzenetére


Badb0y
addikt

Aksi semennyire nem melegszik :D
4670 elég korrekt, notebookchecken graf teljesítményben videó kártyák közül benne van az első 25-ben.
Tapipad jó, egybe van a kéztámasszal, így nem megy be a kosz a touchpad és a kéztámasz közé, mint régebbi gépekben.

Ha kell RGBLED-es SXPS16 áfás számlával írj

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12910) csgeza


csgeza
csendes tag

Eladó D800, hátha vkit érdekel:

http://hardverapro.hu/apro/dell_latitude_d800_1_7_ghz_1g_ram_60gb_hdd_wifi_bl/hsz_1-50.html

(#12911) Scatty válasza asadasad22 (#12907) üzenetére


Scatty
csendes tag

Ma írtam nekik, ha lesz fejlemény, beszámolok.

(#12912) dawil válasza nbk (#12893) üzenetére


dawil
tag

szia szerintem inkább térj át win7-re. ahogy irtam egy pár hsz-szel feljebb a win7 szinte mindent megtalált alapbol. tudom, hogy nehéz a jol megszokott rendszerrol áttérni egy ujra, de megéri. azzal nem lesz ennyi szivás, és lehet hogy egy-két honapon belul felkerul a xp-s driver is dell honlapjára.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#12920) McLaca válasza Raga (#12906) üzenetére


McLaca
őstag

Hát, ott lehet, hogy a proci kifullad.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12921) Tomics


Tomics
addikt

vostro 1015 vagy ins. 1545?

netezésre, filmnézésre, tanuláshoz (dokukezelés) lenne használva. hosszútávra kellene, ez a legfontosabb, tehát legyen megbízható, strapabíró.

sajna csak ez a kettő fér bele dellből

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#12922) Vhunter


Vhunter
tag

Csövi,
Dell 1535-öt használok és jelenleg két fő problémával küszködök:
1. durván melegszik a cucc. sima avi filmet nézek, és 80 fokos a proci, játszok egy gagyi játékkal, és 80 fokos a proci.Nem csinálok semmit, és 65 fokos a proci(10 perce kapcsoltam be a gépet, mert szétszedtem megnézni, hátha a ventibe akadt bele valami cucc, de nem, és azóta semmit nem csináltam, csak bootolt, és feljöttem írni, jelenleg 66 fokos). Van valakinek valami 5lete, hogy mi lehet a probléma? Esetleg valami dell software amivel lehet navigálni a hűtő forgási sebességét? (asus alaplapokhoz volt ilyen az asztalimon)
2. Ha elküldöm aludni a gépet, akkor amikor felébresztem az esetek 80%-ban nem jön vissza a kép. maga a rendszer fut a háttérben, mert hallom, hogy dolgozik, és tudom navigálni, de semmi kép. Megjavítani csak újraindítással tudom. 5let?
Win7 prof, dell 1535, intel core2 2GHz, ATI HD 3450(256 MB), 4 GB RAM
köszi.

(#12923) origamihl


origamihl
csendes tag

Sziasztok ! Van egy egy éves 1525-m és az lenne a kérdésem, hogy mindenkinek hangos a ventije ? Idegesít ! Ráadásul a legrosszabb, hogy nem azt csinálja, hogy alacsony fordulaton pörög, hanem 2 percenként maxon. Ha netezek vagy wordben írok vmit akkor is ez van. 5let ? Szokjam meg, vagy szóljak a szervíznek, hátha egy venti csere megoldja ?

(#12924) Rocko007 válasza origamihl (#12923) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Sajnos ez teljesen normális hang. Venticsere nem befolyásol semmit, már két éve használunk 2 1525-öt, és a kezdetektől ilyen volt. Talán egy hűtőpad segítene.

(#12925) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Az XPS tulajokhoz lenne egy olyan kérdésem, hogy windows 7 alatt a webkamera működik-e jól? Annyi bajom van vele, hogy csak fekete-fehér képet ad. Nem tudok rajta semmit se állítani, ami a színre vonatkozik. A gyári drivert nem tudom felrakni, mert a telepítés végén hibát jelez. Több forrást is kipróbáltam, de nem volt színes kép. Jelenleg a windows update-ről származó drivert vagyok kénytelen használni.

Köszönöm!

Rocko007

(#12926) Rocko007 válasza szabogabor10 (#12908) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Nekem egy hónapja van meg a vas, nagyon jó! Minimális használat mellett (ppt/pdf, wifi) mellett 3-4 órát megy lehúzott fényerővel. A játékok 720p-ben max grafikával mennek, full HD-ban már csak közepes szint körül teljesít. A tapipad kényelmes, gyors. Ha boltból szeretnéd megvenni, akkor a pécsi laptopszalont ajánlom. [L:www.laptopszalon.hu][link][/L]
Ha több infó kell, akkor privi.

(#12927) asadasad22 válasza Rocko007 (#12925) üzenetére


asadasad22
őstag

en az alap drivert hasznalalom amit a windows feltett hozza, es nincs ilyen gondom, ahol eddig probaltam (skype), szines kepe volt.. mondjuk egy olyan progi jol jonne amivel fullscreenben latom a kamera teljes felbontasat (elvileg 2 mpx) es videot, kepet is lehetne csinalni vele, ilyet nem latok a win7ben alapbol..

(#12928) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron 1545-ös megvételén töröm a fejem, 150k körül, oprendszer nélkül.

Mindenképpen XP-vel szeretném használni a gépet, de minden forgalmazónál ahol néztem csak Vistával árulják.

A kérdés adódik, lehet-e rá problémamentesen SP3-as XP-t telepíteni?

Dell honlapon utánanéztem, fent vannak az XP-s driverek, más fórumon viszont panaszkodtak hogy vannak problémák a telepítéssel, mivel az XP telepítő alapból nem látja a SATA merevlemezt. Aki tudja kérem cáfolja meg, ha tényleg olyan macerás, keresek egyet oprendszerrel, bár a 150k igencsak a maximum amit a gépre tudok szánni.

Let the Zone take me if I am.

(#12929) t_felh


t_felh
csendes tag

Sziasztok
A jelenleg kapható 'legjobb-konfigos' DELL Studio 1555 (15) fekete gép fedlapja/teteje csillogós vagy matt?
Rengeteg videót megnéztem a masinákról: nagyjából ezeknek a "háromnegyede" csillogós volt, maradék pedig matt.

Igazság szerint nekem mindenképpen matt fedlappal kellene

Ez mitől függ?
Vagy egyszerűen lehet választani fekete-matt és fekete-csillogós között?

Valamint érdekelne, a gép háza milyen anyagú? Műanyag mindenhol? Festés van rajta?
Mennyire kopik, mennyire időtálló?

Előre is köszönöm
Üdvözlettel
t_felh

(#12930) asdasdasd


asdasdasd
tag

VOSTRO 1700-on fut rendesen a windows7?
Dell oldalán nem láttam hozzá drivert...

4GB ram, T9300-hoz érdemes 64bites OP-t rakni? Van valami előnye/hátránya?

Kösz

(#12931) premete válasza asdasdasd (#12930) üzenetére


premete
veterán

Amin az xp, vagy a vista elfut, azon a w7 is. Driver w7-hez nem nagyon kell, mert mindent feltesz magának; ha esetleg mégsem, akkor a 64 bites vista driverek jók neki. Ha nem ment át, egyértelműen a 64 bitest javaslom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12932) McLaca válasza Vhunter (#12922) üzenetére


McLaca
őstag

Szerintem nem megfelelő a proci hűtőjének kenése. Ha le tudod szedni róla, érdemes lenne megnézni, rendesen felfekszik-e, ill. normálisan alá van-e pasztázva. Az én masinámban is Core2Duo 2GHz-es van, és most netezés és torrent mellett 42,5 fokos úgy, hogy a venti 2500-on pörög (ilyenkor még nem hallható). Igaz, fémkaszniban van, de a 60 fok álltában akkor is soknak tűnik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12933) kutga válasza kutga (#12928) üzenetére


kutga
nagyúr

#12928-ra valaki?

Használ itt bárki 1545-öst XP-vel? :U

Let the Zone take me if I am.

(#12934) premete válasza kutga (#12928) üzenetére


premete
veterán

Fel lehet tenni problémamentesen, a sata driverek integrálása a telepítőbe is egyszerű, ha szükség van rá.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12935) eami válasza t_felh (#12929) üzenetére


eami
addikt

nekem vörös (bordós) matt fedlap van. Kicsit gumírozott érzést kelt.

(#12936) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Kaptam tök ingyen a Dell Latiude C840 PP01X-et, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

1. Sajna csak 512 Mb RAM van benne. Mennyire macerás a memóriabővítés, kényes a modulokra? Nagyjából milyen áron lehet hozzájutni a hozzávaló modulhoz?

2. Sajna wifi nincs benne, de ha jól látol, lehetett hozzá kapni egy belső wifi kártyát. Na ilyet hol lehetne beszerezni?

3. Fel lehet rá pakolni egy normál Windows XP Pro-t, vagy csak a saját, hozzásdott Windows cd-ről települ csak az op. rendszer (ez utóbbi sajna nincs meg).

Köszi a segítséget. :)

(#12937) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Pontosítanék. Szóval mini pci-s wifi kártya mehet bele, viszont elvileg akkor kellene lennie beépített wifi antennának valahol a gépben. Ezt honnét tudom meg, hogy rendelkezik-e a cucc ilyennel?

(#12938) Vhunter


Vhunter
tag

Csövi,
Van Dell honlapon az alkalmazások között egy Dell PC TuneUp progi. Namármost amikor akarom feltenni, akkor licence kódot kér. Tudja valaki, hogy mér kell neki ilyen, ha egyszer elvileg jár a géphez a progi? Vagy hogy mi lehet ez a kód?
köszi.

(#12939) premete válasza Vhunter (#12938) üzenetére


premete
veterán

Jár hozzá, ha megveszed évi 39.95 USD áron. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12940) premete válasza Hauptmann (#12937) üzenetére


premete
veterán

Leveszed a wifi kártya fedelet, és megnézed, hogy van-e antennacsatlakozó(k).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12941) Hauptmann válasza premete (#12940) üzenetére


Hauptmann
addikt

Megnéztem, van. :)

Azt nem tudod véletlenül, hogy ebbe a gépbe mekkora winyó mehet maximum? Azt láttam, hogy van hozzá bios frissítés.Gondolom 160-as még biztos mehet, de azért winyóméretből soha semmi sem elég.

Az továbbra is érdekelne, hogy csak a géphez adott Windows XP megy fel a cuccra, vagy bármelyik OEm-et rá lehet telepíteni?

(#12942) asadasad22


asadasad22
őstag

akinek aktualis: "ajandek" win 7 lemezekert itt lehet regisztralni, elvileg ingyen kihozzak magyarorszagra is.

[ Szerkesztve ]

(#12943) eami válasza asadasad22 (#12942) üzenetére


eami
addikt

ez vajon mindenki számára elérhető? nekem studio 1555 van.

(#12944) Whaazzup válasza dawil (#12919) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A helyzet öreg sokszorosítasz be ragadt a billentyű. :((

Ha így folytatód nem marad oldal. :O

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#12945) Whaazzup válasza Hauptmann (#12936) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nézz körül itt a PH-án,biztosan találsz mindent. :Y

Általában a Samsung,A-Data ramot kedveli de bármelyikkel megy. :K

Simán megy bármelyik OP-renddel. :Y

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#12946) Scatty válasza Scatty (#12911) üzenetére


Scatty
csendes tag

Vagy a Dell-es hibabejelentő vagy a magyar supportos e-mail címekre küldött üzenetek egyike volt hatásos, de sikerült feliratkoznom a Windows 7-re.

[ Szerkesztve ]

(#12947) premete válasza Hauptmann (#12941) üzenetére


premete
veterán

Bármelyik xp felmegy, de a dell oemek nem kérnek kulcsot. Vinyót akkorát teszel bele, amekkora belefér abból a fajtából, ami benne van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12948) premete válasza eami (#12943) üzenetére


premete
veterán

Túl fárasztó lett volna elolvasni a linken lévő feltételeket?
copy/paste:
Vásároljon jogosultságot biztosító Dell™ rendszert 2009. június 26. és 31.12.09 között, látogasson el a Dell™ Windows® 7 frissítési program weboldalára a http://www.dell.com/windows7upgrade címen, regisztrálja a rendszert és hozzon létre fiókot. A regisztráció határideje 31.12.09 A regisztráló ügyfeleket e-mailben értesítjük, amikor a frissítés rendelkezésre áll. Az ügyfeleknek bármikor kérhetjük a bankkártya információik megadását az adó, szállítási és kezelési költség kifizetése érdekében. A frissítő csomagot a kifizetés után szállítjuk (a szállítás idejéről tájékoztatást küldünk a megrendeléskor).

Amennyiben a szövegértéssel van gondod, azon ez sem segít. :D

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12949) eami válasza premete (#12948) üzenetére


eami
addikt

Köszi szépen, hogy ilyen nagyon ügyes feltételezéseid vannak.... esetleg az nem jutott eszedbe hogy mobilról nem ment az az oldal és kíváncsi lettem volna egy segítőkész válaszra?

btw, azóta már regisztráltam is... de várakozó státuszban van a dolog, gondolom a magyar nyelvű verzió miatt.

(#12950) Hauptmann válasza premete (#12947) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem kér kódot? A gép alján ott van az XP matrica a kóddal. Végülis tökmindegy, majd akkor felteszem az OEM-et a gépen lévú kóddal, aztán meglátjuk.

Csak azért kérdeztem ezt a Win-es dolgot, mert egyrészt ahol a Win kiírja a procit meg a memóriamennyiséget, ott van egy Dell specifikus rész (kiírja a service tag-et, meg pár dolgot), de akkor alighanem ezt valamelyik külső program teszi az XP-re. Másrészt láttam már olyan HP-t, amire csak a hozzáadott oprendszer ment rá.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.