Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13651) Rocko007 válasza medvegy (#13640) üzenetére


Rocko007
aktív tag

garba nem tudod kicserélni? elég zavaró lehet.

(#13652) DV válasza Tutivesztes (#13650) üzenetére


DV
senior tag

hmmm.. erdekes, megnezem a dell forumat...

(#13653) Tutivesztes válasza DV (#13652) üzenetére


Tutivesztes
tag

Az a nagy baj ezzel, hogy a dell support oldalán nincs is a 1015-höz se bluetooth, se wifi driver, XP-hez. Ezeket az itt leírtak alapján találtam meg, de az egyik az inspiron 1545 drivere, a másik meg mittudomén kié. Ha a leírásokat nézem a felénél csak g-s a wifi, de az enyémen még n-es matrica is van, plusz ahol vettem azok is állítják, n-es a wifi...Na de mit kéne felraknom hogy így is legyen? Tudom, a win7 a jövő, de én a múltban élek:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#13654) DV válasza Tutivesztes (#13650) üzenetére


DV
senior tag

Egy otlet a Dell forumabol.
Probaltad uninstallalni a jelenlegi wireless drivert (nem tudom, hogy most mi van fent) es utana feltenni a Dell driveret?

(#13655) Tutivesztes válasza DV (#13654) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen, kipróbáltam, nem ment, a felirat ugyanaz:"QMI device is missing"

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#13656) DV válasza Tutivesztes (#13655) üzenetére


DV
senior tag

Kerdezted mar a Dell Tech Support-ot eloben itt? Igaz angolul kell beszelni es kell a Service Tag hozza.

(#13657) flatron11 válasza DV (#13649) üzenetére


flatron11
csendes tag

Hát helyszínen elég érdekes lenne kipróbálni.(Anglia :) )Megkérdezem az eladót.

3DFX Forever!

(#13658) DV válasza flatron11 (#13657) üzenetére


DV
senior tag

Angliaban kerestem, mivel az van kozel nekem. Szerintem otthon (Magyarorszag) is talalhatsz 1-2 vga-t a gepedbe.

[ Szerkesztve ]

(#13659) DV válasza Tutivesztes (#13655) üzenetére


DV
senior tag

Biztos vagy benne, hogy neked ez a QMI halokartya driver kell?
Megnezted mar az eszkozkezeloben, hogy pontosan milyen fajta wifi-kartya van a gepedben? Csak azert kerdem, mert Vistahoz van tobb fajta driver, pl.: Dell Wireless 1397, 1510 Half MiniCard, Intel(R) WiFi Link 5000 Series WLAN Half-Mini Card es QMI305 Wireless LAN 802.11 b/g/n. Nekem 1510-es van a Studio gepemben es b/g/n-es.

(#13660) Tutivesztes válasza DV (#13659) üzenetére


Tutivesztes
tag

semmiben nem vagyok biztos, de felrakni csak az 1397-est tudtam, mást nem. Az eszközkezelőben addig ismeretlen eszközként szerepelt, utána meg a felrakott driver adta a nevét. De nekem úgy tűnik mintha az 1397 és az 5000series intel az együtt járna??? Vagy ezt is félreértem. Tanácstalan vagyok, relatíve lassú nettel.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#13661) DV válasza Tutivesztes (#13660) üzenetére


DV
senior tag

Van meg egy otletem, vedd ki az akksit, vedd le a gep also burkolatat es nezd meg a wifi halokartyan a tipusat. A garanciad ezzel meg nem fog elveszni.

(#13662) moland007


moland007
tag

Szia! Valaki régebben linkelt nekem processzorokrol összehasonlito oldalt. Most nem találom :( peig talán intel. Valami volt
Tnx

55A83J

(#13663) DV válasza moland007 (#13662) üzenetére


DV
senior tag

(#13664) ranatonta


ranatonta
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni!

Pár napja lettem tulajdonosa egy Studio 1555 gépnek (Intel Core 2 Duo P8700 2.53GHz / 3MB / 1066MHz, 4GB DDR2 800MHz (2*2GB), 15.6" Full HD TrueLife (1920x1080 fényes) WLED TFT, 500GB 5400rpm SATA HDD, 512MB ATI Mobility Radeon HD 4570, 9 cellás akkumulátor 85WHr, stb)
Csak most az ünnepek után volt időm foglalkozni vele.
Nagyon tetszik, de van néhány zavaró dolog.
Telepítettem a win7-et (64 bit).

1. Kb. 30 perces használat után az egérpad melegszik (nem tűzforró, de sokkal melegebb mint a gép bármely része (a gép alján ugyan itt szintén meleg). Van egy Vostro 1015 és egy Inspiron 1520-as a családban azoknak egyiknek se ilyen meleg az egérpadja)
Feltettem a CPUID Hardware Monitor-t a proci max 44 fokos, a HDD 42 fokos, az ACPI-nél (nem igazán tudom mi ez) az egyik hőmérséklet (TZ02) 56 fokos.
Ezek az adatok normálisak? Normális a melegebb egérpad?

2. a CD (slotload (nem tálcás, kis nyílásos)) meghajtón nincs cd-t kiadó gomb, de van a billentyűzeten. Nos ez OP rendszer alatt nem működik. Op rendszeren kívül (pl BIOS beállításánál) simán megy.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata???

Segítsetek PLÍZ!!!

[ Szerkesztve ]

(#13665) DV válasza ranatonta (#13664) üzenetére


DV
senior tag

Nekem Studio 1535 van es ahogy elneztem a manual-t hasonlo a geped felepitese az enyemhez. Nem tapasztaltam ilyen melegedest meg sosem.
Win7 install utan mindig fel szoktam telepieni a Touchpad, Bluetooth, Wifi es a Card reader drivert.
Probald meg feltenni a Touchpad (egerpad) driveret, hatha segit.
Amugy az egerpad alatt csak a halokartyak vannak es az expresscard nyulik be oldalrol.
Nekem van egy eSata express card-om, az melegszik, igy az egerpad mellett balra meleg a keztamasz terulete (alul is), de nem zavaro.
Esetleg megnezheted, hogy a legujabb BIOS van-e fent, az is segithet.
Majd elfelejtettem, a Quick Set drivert is fel szoktam tenni, valoszinu az sincs fent nalad, azzal mennie kell a CD kiadasnak.
Dell Studio 1555 driverek.

[ Szerkesztve ]

(#13666) moland007 válasza DV (#13663) üzenetére


moland007
tag

hasonlo de nem az. ami akkor volt linkelve az tartalmazza szinte az összes intel cpu adatait (telj, fogyasztás, cache) stb. <-ilyet keresek

55A83J

(#13667) Tomeewap válasza ranatonta (#13664) üzenetére


Tomeewap
tag

Szia, nekem is melegszik az touchpad. igaz, nekem XPS 1640 van, de ilyen paraméterekkel. Valószínű, hogy ez "direkt" ilyen. Szóval ne aggódj miatta, mindegyik ilyen. Azt nem tudom hogy mi van az egér alá beépítve, de szerintem oka van, mert legalább a két kéznek a gép két fele nem melegszik, és ez jó. Gondolom ide pakoltak valami "eszközt".

(#13668) ranatonta válasza DV (#13665) üzenetére


ranatonta
csendes tag

DV!
Köszönöm a gyors és értékes segítséget!!!
A CD kiadás megoldódott, ahogy írtad feltettem a quick set-et és működik.
A melegedés még mindig jelen van (win 7 telepítéssel együtt fel raktam azokat a drivereket is, ezekkel együtt) melegszik. Úgy érzem, hogy gép aljának középső (tenyérnyi méretű része) melegszik és ez melegíti át az egérpadot.

Köszi mégegyszer a segítséget!!

Tomeewap!

Köszi a gyors választ!
Egy kicsit megnyugtattál!!!

[ Szerkesztve ]

(#13669) ranatonta válasza spyduck (#13637) üzenetére


ranatonta
csendes tag

Ilyen ropogás sajna előfordul.
Nekem egy Inspiron 1520 van/volt (épp eladom) azon szintén volt ilyen, illetve egy Vostro 1015 -os van a kollegámnak, Ő is erről panaszkodott.

Kellemetlen, de a működést nem befolyásolja.

(#13670) atatax


atatax
csendes tag

sziasztok! van egy dell inspiron 1525 notebookom, leejtettem és elszállt a háttérvilágítása. egy sráccal megnézettem, azt mondta, hogy a hiba nem a kábelekkel van, valószínüleg a monitorral lesz a gáz. lehet ezt javítani, vagy vadásszak egy hibás ugyanilyen laptopot? mit tanácsoltok?

(#13671) DV válasza atatax (#13670) üzenetére


DV
senior tag

Nezesd meg egy masik szakertovel/szervizzel, mielott barmit is veszel.

[ Szerkesztve ]

(#13672) atatax válasza DV (#13671) üzenetére


atatax
csendes tag

gondolod, hogy anyagilag így jobban jövök ki?

(#13673) DV válasza atatax (#13672) üzenetére


DV
senior tag

Azert gondoltam erre a megoldasra, mert mi van akkor, ha a hibas alkatresz nem a monitorban van?
Ismerosomnek van egy ilyen Dell-je, mint neked, nala olyan hiba jott elo, amikor a gep halozatrol mukodott, akkor nem tudott fenyerot allitani, szervizben kicsereltek a hibas alkatreszt kb. 10000Ft+munkadij volt.
Arra gondoltam, hogyha a szerviz meg tudna mondani, akar a story alapjan, hogy mi a hiba (ugy tudom, a monitor nem tortott), egyszeru hibara gondolok, akkor te is meg tudod javitani otthon, marmint kicserelni a hibas alkatreszt.
Szoktam ilyet csinalni, hogy elmondom, mi tortent, megmondjak, hogy mi lehet a hiba es otthon meg megjavitom - altalaban bejon, es nem is kell erte fizetnem.

[ Szerkesztve ]

(#13674) Béló


Béló
aktív tag

sziasztok
Dell 1525ös notebookom van, HDMI kábellel összekötöttem a tv-vel, és klónoztam a képet: a tv-n is a noti képét látom, azt szeretném beállítani hogy az lcd tv-t monitorként használja a laptop, tahát a saját monitorján ne legyen kép,
mivel a tv fullHD-s, a notebook csak 1280*960as, tehát ha HD filmet nézek az a TV-n nem full HDben jelenik meg, hanem csak 1024*768ban (a nagyobb felbontásokat nem engedi beállitani és a laptop képernyője se birja ki őket)
ebben kérnék segítséget!

előre is köszönöm!

(#13675) kenacs


kenacs
csendes tag

Sziasztok Srácok,
Nekem is egy dell Inspiron 1525-öm van Vistát használok rajta.Nekem az a problémám,hogy nemrég raktam a Vistát .Az energiagazdálkodási lehetőségeknél ott van ugye a dell által ajánlott, de amint átváltoztatom pl(energiatakarékosra) eltűnik az a lehetőség,hogy dell által ajánlott, helyét a kiegyensúlyozott veszi át.Ez még nem is lenne akkora probléma.De ilyenekkel társul hogyha lehajtom a monitort nem hibernálja magát hanem újraindul a gép :F Megnéztem az energiabeállítási lehetőségeknél és ott a monitor lehajtásánál hibernálás van megadva:F Amikor újra felrakom a Dell energiasémáját az első lehajtásnál tökéletesen működik a hibernálás de a következőnél már újraindul.

Valaki tapasztalt már hasonlót?

:S

(#13676) flatron11


flatron11
csendes tag

Helló!
Találtam ilyet:
http://www.vatera.hu/dell_inspiron_4150_videokartya_es_szalagkabel_159159948.html
Ez biztos jó.

3DFX Forever!

(#13677) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy Dell Inspiron 1520-as laptop-ja. Megígértem neki, hogy újratelepítem, mert összeesett az XP-je. Win7-et akarnék rá telepíteni, de a Dell honlapján nem találok hozzá driver-eket.

Nem tudnátok adni egy linket, ahonnan le tudnám esetleg tölteni?

Előre is köszi!

(#13678) DV válasza Béló (#13674) üzenetére


DV
senior tag

Nalam win7 van fent, ha az asztalon jobb klikk-et nyomok es a screen resolution menut valasztom, akkor ezt a kepet kapom:

A 2. szamu a TV-m, ha a pirossal bekarikazott reszt bepipalod, akkor a TV lesz az elsodleges monitorod, ott lesz a start menu es a tobbi ikon is. A te helyedben a klonozast (duplicate) atallitanam kiterjesztett-re (extended), mint nalam lathato. Ez azert jo, mert ket kulonbozo felbontast be tudsz allitani a ket "monitoron" marmint nezhetsz full HD-t a TV-n! (amennyiben a TV gyarilag tamogatja a full HD felbontast es nem csak HD Ready)

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#13679) DV válasza kapicsabi (#13677) üzenetére


DV
senior tag

Ne aggodj, a Vista-s driverek jok a win7-hez.

kenacs
Inkabb tegyel fel egy win7-et, ha teheted.
Nem jartam meg igy, mint most te, de nem is szoktam hasznalni a Dell fele semakat, es uj telepitesnel sem szoktam feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#13680) kapicsabi válasza DV (#13679) üzenetére


kapicsabi
tag

Köszi a segítséget! Ki is próbálom! Ha valami nem frankó, akkor jövök! :-)

(#13681) kapicsabi válasza DV (#13679) üzenetére


kapicsabi
tag

Ja, még egy kérdés! Érdemes feltenni rá a Windows 7-et vagy inkább az XP-t tegyem fel?

(#13682) DV válasza kapicsabi (#13681) üzenetére


DV
senior tag

1 GB memoria melle mar feltennek egy 32 bit-es win7-et. Amugy mindenkeppen ajanlott.

(#13683) kapicsabi válasza DV (#13682) üzenetére


kapicsabi
tag

Most néztem meg, 2 Gb van benne. Akkor azt rakom fel! Köszi!

(#13684) Béló válasza DV (#13678) üzenetére


Béló
aktív tag

köszi szépen azonnal ki is probálom!

(#13685) kenacs válasza DV (#13679) üzenetére


kenacs
csendes tag

Úgy tűnik megoldódott! :C :C :C :s Annyi hogy amikor lehajtom az eredeti rendszernél villogott a bal szélső led. Mostmár semmi sem villog. Persze ez nem zavar:)De ez inkább alvó állapotnak tűnik mint hibernálásnak.Nha mind1.Olyan kérdésem lenne hogy olyat lehet csinálni hogy lehajtom a kijelzőt de az internetletöltés attól függetlenül megy?

Ha újra belassul a rendszer a Win 7 lesz a következő.Annyi csak h a gép Vista matricával van ellátva ez garancia szempontból befolyásoló vagy nem?Vagy ha esetleg garanciára kerülne a sor(Ilyen reméljük nem fordul elő) pattintsam vissza az eredetit?

:S

(#13686) DV válasza kenacs (#13685) üzenetére


DV
senior tag

Igen, megoldhato. Az energiagazdalkodasnal beallithato, hogy a gep mit tegyen, ha a fedelet (lid) lecsukod.
A helyzet az, hogy en a garanciaval sosem foglalkoztam, (de erre nem is buzditalak), amint megjott az uj gepem, win7-re csereltem a Vistat + a HDD-t is kicsereltem. Remelem neked sem lesz gondod a gepeddel miutan feltetted a win7-et.
A garancias dolgot nem tudom, hogy hogyan mukodik, de elvileg nem lehet gond, mivel tobb ember is win7 upgrade-del vett gepet az utobbi honapokban.

(#13687) flatron11


flatron11
csendes tag

Egy utolsó kérdés:
Olyan probléma nem lehet mint régen az AGP-s gépekben?Hogy a lap csak 2X-est tud de mondjuk beleraksz egy 4X-est és tönkremegy?Mert azt olvastam régebben valahol ,hogy az AGP 2X-es kártyák 3V-ról mennek ,de a 4X-es kártyák 1.5V-ról mennek.

3DFX Forever!

(#13688) DV válasza flatron11 (#13687) üzenetére


DV
senior tag

Ez jo kerdes, sajnos erre nem tudom a valaszt, nem vagyok ilyen guru. Esetleg kerdezd meg az Azonnali VGA-s kerdesek , vagy az AGP-s videokartyak topic-ban.

(#13689) medvegy válasza Rocko007 (#13651) üzenetére


medvegy
aktív tag

pü ment...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#13690) Zseni88


Zseni88
csendes tag

Dell laptop vásárlásán gondolkodok. Kinéztem Dell Studio 1555-t. Azt hallottam, hogy a kijelző nem elég szoros, instabil. Ha vkinek van tapasztalata kérem írja meg, a kijelzőről illetve az egész gépről.
Valaki megtudná mondani mit tud egy Intel GMA 4500?

Előre is kösz!!

(#13691) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Volna egy Dell D610-es laptop, aminél win-t kéne újratenni. A noti hátán win xp prof matrica kóddal. A porblémám az, hogy hiába szedtem le OEM-es XP Profot, a kulcs hibás. Esetleg létezik, hogy alapból a Dell notihoz nem is OEM-es XP-t kell használni? Vagy netán csak a saját Dell-es XP fogadja el a kódot?
Sajna semmilyen cd-m nincs a notihoz :(

(#13692) mecsek20 válasza Mr. Teddy (#13691) üzenetére


mecsek20
tag

lehet h nem oem cd-t szedtél le, valakitől kérj kölcsön. Én nem raknék fel netről letöltött gányolt verziót. Azok általában volume license lemezek vagy szerencsésebb esetben msdn verziók, de ahhoz meg dobozos kulcs kell. OEM lemezről telepítve jónak kell lennie a gép alján levő kódnak.

(#13693) DV válasza Zseni88 (#13690) üzenetére


DV
senior tag

ranatonta kolleganak van egy Dell 1555-os gepe, o talan tobbet tud majd mondani.
Vga tesztek itt, a 150. sorban van egy Intel GMA 4500-os kartya.

(#13694) Mr. Teddy válasza mecsek20 (#13692) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Most megpróbáltam egy másik Windows-al és most felment. Valóban az XP hibája volt először, most jó.

(#13695) Vyndree válasza Zseni88 (#13690) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez a VGA interneztezéshez, filmezéshet tökéletes, de játékokhoz használhatatlan. Talán a F.E.A.R., COD régebbi verziói még lefutnak rajta. Ha játékhoz kell, akkor ne ilyet vegyél.

Nekem 3 éves Inspironom van GeForce Go 7900 GS van benne (64. a teszten), a 9600GT-t is veri, bizonyos helyzetben, valamint egy 17"-os kijelzőt hajt. A COD6 (Modern Warfare 2) 1440x900-as felbontásban, minden grafikai elemekkel 45-50 FPS-sel megy XP alatt (DX 9.0c-vel).

Ha mai játékokhoz szeretnéd használni, akkor a listán a 75-80. helyezéssel jobb hellyel rendelkezzen.

(#13696) eami válasza ranatonta (#13664) üzenetére


eami
addikt

nekem is pont ugyanilyen gépem van.

1) igen, nekem is melegszik. pontosabban érezhetően melegebb a tapipadnál, de én ezt ebben a hideg időben inkább featurenek nevezem :D komolyra fordítva a szót annyira nem zavaró, nyáron észre sem lehet majd venni szerintem.

2) nekem pont ma jött meg a delltől a win7 kópiám, de még egy ideig várat magára az install mert a gyári csak egy partició nekem nagyon nem jön be és amúgy is szeretnék venni egy e-sata wincsit ami a backuphoz sem árt.

btw, vki tud ajánlani vmi jó e-sata wincsit?

(#13697) eami válasza Zseni88 (#13690) üzenetére


eami
addikt

szerintem nincs vele túl nagy probléma. kicsit inog de nem jobban mint a thinkpad.
nekem ati van benne így arról nem tudok nyilatkozni :(

(#13698) DV válasza eami (#13696) üzenetére


DV
senior tag

Nekem eSata-s kulso HDD keretem van es abba tettem egy Sata-s HDD-t.

(#13699) eami válasza DV (#13698) üzenetére


eami
addikt

egy linket esetleg tudsz írni?:)

(#13700) DV válasza eami (#13699) üzenetére


DV
senior tag

eBay-rol vettem, de szerintem barmelyik szamtech boltban kapsz ilyet. eSata-s Kulso Haz (External HDD Enclosure).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.