Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) premete válasza Csapi007 (#12349) üzenetére


premete
veterán

A megfelelő firmware drivert tetted fel? Nem mindegy, hogy Dell 355 BT (Toshiba) vagy Dell 360 BT (Broadcomm) van a laptopban!

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12352) Csapi007 válasza premete (#12351) üzenetére


Csapi007
veterán

Ezt raktam fel, tudtommal 350 van benne.
Illetve raktam volna mert kilép azzal hogy nem talált eszközt.

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#12353) tibibi válasza premete (#12337) üzenetére


tibibi
őstag

nekem dell D510-en is megy szépen a win7 :U :K

(#12354) premete válasza Csapi007 (#12352) üzenetére


premete
veterán

Nézd meg everesttel, melyik van benne, azonos típusnál sem mindig ugyanaz a BT. Másik driver nem megy fel, csak a sajátja.
Vagy a Service Tag is kilistázza.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12355) premete válasza tibibi (#12353) üzenetére


premete
veterán

Ja, mondják hogy még P-II-eseken is elmegy. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12356) Marci_


Marci_
tag

Üdv mindenki!

Mostanában szeretnék laptopot vásárolni és ebben kérném a segítségeiteket, ötleteiteket!

Dell Studio 1555 és Dell Alienware m17x között vacilálok. Új Studio-t még elvileg nem lehet rendelni, legalábbis mindenhol ezt mondják, Alienware-t pedig nem hoznak be, nem értem miért. Eddig beszéltem több nagykerrel, köztük HumanSoft-tal, HRP-vel (HRP válaszára még várok). Dell azt mondja, hogy Magyarországra nem lehet rendelni és beszéljek a viszonteladókkal. Sokat gyüjtögettem egy szinvonalasabb desktop replacement laptopra és most, hogy megvan a pénz, nem tudom megvenni :)

Tudtok olyan viszonteladót mondani, akinél meg lehetne rendelni egy Dell US/UK oldalon konfigurált laptopot?

Előre is köszi!

(#12357) Csapi007 válasza premete (#12354) üzenetére


Csapi007
veterán

Vistán a 350-es driverrel működött.

"Csak úgy mondom"

(#12358) mate0217 válasza Marci_ (#12356) üzenetére


mate0217
aktív tag

Ezt ide tedd fel

Hol a nyuszi? - Hole a new see? Hideg van. - He dag one. Van két macskám. - One Kate much come. http://s1.bitefight.hu/c.php?uid=117708

(#12359) Marci_ válasza mate0217 (#12358) üzenetére


Marci_
tag

Rendben, jogos, köszi :)

(#12362) meili


meili
tag

Hali!
Most vettem egy DELL Vostro A860-as laptopot, de az üzletben Ubuntut tettek fel rá. Helyette szeretnék XP-t felrakni, de mivel Linux van rajt, nem adtak hozzá driver CD-t, azt mondták, XP-hez töltsek le. A Dell oldalán ehhez a típushoz a driver letöltéseknél csak Windows Vista 32-bit-hez lehet drivereket letölteni. Ötlete van valakinek, hogy mit csináljak? Honnét tudok leszedni hozzá XP drivert?
Köszi előre is!

(#12363) premete válasza meili (#12362) üzenetére


premete
veterán

Keresd ki Everesttel, milyen hardware elemekhez kell driver és itt megtalálod őket:
ftp://ftp.us.dell.com/
egyébként ubuntu alatt is van google és ha beírod, hogy "DELL Vostro A860 xp drivers", meg fogsz lepődni mennyi találatod lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12364) klambi


klambi
addikt

szevasztok
hallottam olyan dell notiról, amiben valamilyen hdd titkosítás van, minek ha elfelejted a jelszavát akkor visszamenteni se tudják a cuccokat róla...
van ilyen?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12365) herrLeon válasza klambi (#12364) üzenetére


herrLeon
tag

nem feltétlenül noti függö ez, bitlocker teszi ezt

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#12366) DIEGO15 válasza herrLeon (#12365) üzenetére


DIEGO15
őstag

Jaja, Windows 7ben is van, de rikta sokáig tart egy egész vinyó titkosítása.

(#12367) premete válasza klambi (#12364) üzenetére


premete
veterán

Régebbi D630-830-asokban volt olyan speciális Seagate vinyó, amire gondolsz, de manapság nem láttam olyat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12368) klambi válasza premete (#12367) üzenetére


klambi
addikt

na erre gondoltam, és ilyet nem lehet venni, vagy csak laptoppal 1ütt?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12369) premete válasza klambi (#12368) üzenetére


premete
veterán

Miért ne lehetne venni encrypted HDD-t? Google a barátod :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12370) klambi válasza premete (#12369) üzenetére


klambi
addikt

kössz nem tudtam mi a neve!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12371) premete válasza klambi (#12370) üzenetére


premete
veterán

Mondd szépen angolul: titkosított

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12372) Doresz


Doresz
tag

Sziasztok!
Van egy Dell Inspiron 1501es gépem, kb. 2 éve vettem. Év elején kicseréltük az akksit, és ha jól tudom, egy 9 cellás került bele, bár főleg tápról megy. Mostanában többet használom a gépet, van olyan, hogy egész délután-este megy. Általában egy-két böngésző van megnyitva, meg egy médialejátszó. Néhány hete nagyon melegszik a gép, ölben nem is lehet használni. Ha túl sokáig megy, a billentyűzet melletti rész is elég meleg, kellemetlen hozzáérni.
Lehet, hogy valahogyhogy a nagyobb akksihoz van köze? Van erre vmi megoldás? Nem nagyon tudok merre elindulni vele, hozzáértőknek van valami ötlete?

(#12373) meili válasza Doresz (#12372) üzenetére


meili
tag

Lehet, hogy kezd koszolódni a belseje, és nem olyan hatékony a hűtés, de valószínű, hogy a nyári meleg miatt nem tud annyira lehűlni, mint máskor, nálam is mindig ez van nyáron.

(#12374) DIEGO15 válasza meili (#12373) üzenetére


DIEGO15
őstag

Jah Nálam is.Főleg, ha az ágyamba gépezek mert akkor annyira nem tudom szabadon hagyni a hűtőnyílásokat.

(#12375) Doresz válasza meili (#12373) üzenetére


Doresz
tag

Rendben van, köszi. Már kezdtem aggódni, hogy vmi komolyabb baja van. Megtisztogatom, ahol tudom. Aztán próbálom szabadon hagyni a melegedő részeket, hogy ne legyen mindig alátámasztva.

[ Szerkesztve ]

(#12376) Rellind


Rellind
senior tag

Hello!

A DELL Inspiron 1011 netbookjáról ha tudna valaki néhány infot csepegtetni nagy megköszönném. :R
Dell szervizelés az hogy megy kis hazánkban?
Nagy köszönet! :R

(#12377) Chris82 válasza Rellind (#12376) üzenetére


Chris82
senior tag

A szervizelés nagyon jól megoldott.
NBD garanciával vettem a gépet. A bejelentés után 1 nappal már hozták a cserealkatrészt, és háznál meg is javították, el se szállították.

(#12378) Immy


Immy
őstag

Üdv

Dell inspiron 6400-al rendelkezek már 3éve ;)
Van lehetőség a wifi kártya kicserélésére? (azon fantáziálok, hogy a/b/g kártyát kilehetne-e cserélni dradtN -re?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12379) cegez


cegez
csendes tag

Sziasztok!

-
A Dell honlap nálam megbukott. Másfél napja van egy Studio 1537-em. Egészen addig tűnt úgy a Dell honlapján, hogy támogatják hozzá a 64 bites Vistát, amíg el nem kezdtem felrakni a drivereket. A feléről kiderül, hogy csak a 32-eshez jó, beleértve pl. a wi-fi és a videokártya vezérlőt... (A wi-fit még azóta sem oldottam meg, várom az ötleteket. :))

+
A gép egyébként masszívnak tűnik, alap konfig is kiváltott nálam egy asztalit, csak egér kell majd hozzá. Ja, és gyönyörű! Knight Ridert idézően villog bekapcsoláskor.

(#12380) cira


cira
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik jobb notebook:
Dell xps 1330 vagy Lenovo sl300 ?????????????????????
Hasonló konfigurációval lenne, igaz újonnan a Dell drágább, de használtan kb hasonló lenne. Ezért nem tudok dönteni. Mindkettőről olvastam a hozzájuk tartozó fórumon jót is rosszat is.
Köszi! :B

(#12381) viztelen


viztelen
tag

Sziasztok.
Barátnőmnek DELL Inspiron 500-as laptopja van a legfrissebb biossal (A03), és a gép nagyon melegszik. Fentebb olvastam, hogy ezzel más is így van. Lehet tenni ez ellen valamit?

Illetve hogyha Win7 alatt játszik, akkor egy idő után magától kikapcsol / újraindul a gép. Ugyanez a jelenség Ubuntu 9.04 alatt is előfordul, de ott játék nélkül is csak úgy, menet közben (zenehallgatás+netezés alatt (firefox) ).
Én arra tippelek, hogy túlmelegszik, és amiatt kapcsol le,de ebben nem vagyok biztos.

Még garanciális a gép, el is vinném a szervízbe, de nem igazán reprodukálható a hiba, ill. csak sokára jön elő, így félek, hogy visszadobják, mondván nincs is baja...

Tudnátok segíteni? Vagy ajánlani valamilyen progit, amivel lehetne rendesen meg lehetne hajtani a gépet, hogy előjöjjön a hiba?
Előre is köszönöm.

(#12382) Chris82 válasza cira (#12380) üzenetére


Chris82
senior tag

Ilyet ne kérdezz egy Dell-es topicban :)

(#12383) dr.dina


dr.dina
csendes tag

Sziasztok!

Laptop-ot szeretnék venni, és már sokat utánaolvastam, de nem tudom milyet válasszak, ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Árban maximum 150ezerre gondoltam. Dell-re, vagy Toshiba-ra gondoltam, mivel azt hallottam ezek elég jók. Nagyon megtetszett a Dell inspiron 1545, de azt olvastam, hogy nagyon alapnak számít, és az árát sem éri meg. Hogy mire használnám: elsősorban iskolai dolgokhoz, internethez, ilyesmi..Játszani nem akarok rajta, viszont jó lenne, ha filmet tudnék nézni rajta. Szóval nincsenek nagy elvárásaim vele szemben, de azért ne alapkategóriába tartozzon. Szeretném, ha strapabíró és megbízható lenne. Ja, és nem feltétlen fontos, hogy milyen az akkumulátora, mivel elsősorban "bedugva" használnám, nem akkumulátorról. Érdekelnek a személyes vélemények, tapasztalatok is, de kíváncsi vagyok, hogy mit gondolnak a "szakértők", elsősorban a Dell inspiron 1545-ről,Dell vostro-ról(főleg A860), meg úgy általában a Dellről és a Toshiba-ról. De nyitott vagyok teljes mértékben, ha esetleg tudnátok ajánlani a fentiek alapján nekem megfelelő, megbízható laptopot kb.150ezer Ft-ig. Még annyit, hogy külsőre a már említett Dell inspiron 1545-féle tetszik nagyon, vagy a hozzá hasonló, kerekített szélűek tetszenek, nem a szögletesek. Nekem ez is számít,bár ez tényleg kevésbé fontos:) Előre is köszönöm a segítséget!

(#12384) wwhy válasza dr.dina (#12383) üzenetére


wwhy
veterán

a Toshiba helyett Lenovo
ha nincsenek elvárásaid, akkor miért nem jó az alapkategória?
a vostro felsőbb kategória mint az Insp.
általánosségban érdeklődj ITT is

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12385) dr.dina válasza wwhy (#12384) üzenetére


dr.dina
csendes tag

Rosszul fogalmaztam. Jó az alapkategória, csak úgy értettem, hogy ne gagyi legyen.
Köszönöm, hogy válaszoltál. És Dell vagy Toshiba jobb?
Köszi!

(#12386) premete válasza dr.dina (#12383) üzenetére


premete
veterán

Szerintem a dell xps m1330, vagy a Toshiba u200/300/400 lenne, ami árban és formában is belefér, az ebayen mindkettő 400-500 GBP között van, illetve egy ismerősömnek van u200 eladó, ami alig volt használva, emiatt az akkuja gyenge, egyébként dobozos, újszerű.
Régebben a Compaq, Dell, IBM hármas volt a befutó, de már egyik sem a régi: A Compaq-ot megvette a HP, a Lenovo sem említhető egy napon az IBM-mel, a mai lengyel Dell sem olyan, mint az ír volt.
Reggel láttam itt a hardveraprón 2 Vostro 1400-ast, 150, illetve 160 ezerért, azok azt hiszem amerikaiak, jó vételnek tűnnek. Szervizháttérben szerintem a Dell a legjobb, huszonezerért lehet venni 2 év NBD garit, bár Dellem (Compaq, IBM detto) nem látott szervizt 1991 óta, pedig nyúztam őket rendesen, mert asztali gépen sosem volt, ahogy madarasteszkós "gazdaságos" laptopnak látszó tárgyak sem, mint acer és fusi &Tsai

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12387) DIEGO15 válasza viztelen (#12381) üzenetére


DIEGO15
őstag

Win 7 van nekem is és most h feldobtam egy game-t nekem is eljátsza h újraindul, eddig semmi ilyen nem volt, úh biztos h a játék miatt. Arra gondoltam, h ram hiba, de ha neked is az a baja akkor arra nem sok esély van.

(#12388) wwhy válasza dr.dina (#12385) üzenetére


wwhy
veterán

Toshiba felejtős a szervize miatt.
Amiből válogass: Dell (D sorozat), HP - (P sorozat), Lenovo (T sorozat) - ha ezek árban sok, akkor uezek a márkák, csak más sorozat (Dell Inspiron-Vostro/ HP - S)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12389) dr.dina


dr.dina
csendes tag

Á, köszi a sok választ!!
Mostmár erősen húzok a Dell-hez. Mit gondoltok a Dell vostro A860-ról?
Köszi!

(#12390) Badb0y


Badb0y
addikt

Ha valakit érdekelne angol laptop billentyűzet, akkor 2500/db-ért ezek vannak.
Érdeklődni privátban légyszi. Sry offért.

Latitude E4300 1db
Inspiron mini 9 3db
Studio 1735 1737 1db
XPS M1330 M1530 4db
Inspiron 1540 1545 3db

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#12391) -bh-


-bh-
aktív tag

Hello mindenki!

XPS M1330 és Win7 használók segítségét kérném egy (számomra) érdekes esetben. Arra lennék leginkább kíváncsi, h ez most a Win7 problémája (beállítás, driver), vagy a notiban van vmi bug (bios beállítás esetleg? Biosból az a11-es verzió van fent a flashelő progi szerint...)
Elnézést, ha bonyolultan fogalmazom meg, remélem, érthető :B
Szóval adott a fenti noti (Intel VGA-s, Intel T5500, Win7 x86 build7100), és a furcsaság: altatásból visszatérve a kijelző fényerejét max. 50%ig lehet feltekerni (lefele megy kb. 3-4 "lépcsőt", felfelé csak odáig - tovább nem; Win szerint csutkán van... :U )
Ezek után, ha töltőre van dugva, visszatér 100%ra (win7 szerint marad a csúszka maxon...), ha lehúzom megint, újra csak 50% a max.
Ha újraindítom (töltővel, vagy anélkül), szintén megy 100%ig (és a töltőt lehúzva marad 100%on, és engedi "0"-tól 100-ig..).
Amint alvásba kerül (és onnan vissza..), megint előjön a fenti bug (töltő nélkül max 50%, a töltővel 100%).
Ezelőtt Vista volt a gépen; a tulaj kérte, h dobjam neki fel neki, mert idegesítette a vista lassúsága...annál viszont (tudomásom szerint) ilyen probléma nem volt.
Esetleg találkozott-e már ilyen esettel valaki?

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#12392) premete válasza -bh- (#12391) üzenetére


premete
veterán

Biosban állítsd az alap3-ról 9-re a fényerőt akku esetén, hátha megoldja.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12393) -bh- válasza premete (#12392) üzenetére


-bh-
aktív tag

Maxon van/volt mind2 :U (akksi és AC...)
Viszont most meg egyszercsak "elmúlt" :F :W
Nem ismerem igazán ezt a gépet - haver áthozta, h nézzem már meg, miért ilyen sötét a kép....

Köcce a tippet azért :R

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#12394) premete válasza -bh- (#12393) üzenetére


premete
veterán

Ezen a laptopon a 7229-es változat ment kifogástalanul, 71xx-eket nem nagyon szerette.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#12395) userZ válasza dr.dina (#12389) üzenetére


userZ
tag

Én ma beugrottam a szegedi mediamarktba, mivel az asztalim mellé egy notit szándékozok vételezni a közeljövőben. A Dell Vostro A860-at néztem ki én is elsősorban a kedvező árfekvése miatt, itt elég jó áron kapható: [link]
Viszont engem nem győzött meg, ahogy az üzletben tapogattam, próbálgattam. A fedele fényes, ergo minden ujjlenyomat meglátszódik rajta. Egy Fusi Esprimo V5535 C2D -val [link] hasonlítottam össze és azt kell mondjam lehet hogy az olcsóbb fusit veszem. Melegedni kb mindkettő ugyanúgy melegedett. A fusin már a win7 egyik teszt verziója volt felpakolva és nem okozott neki gondot. Egyébként megtapiztam sony-kat, drága delleket is és azok is melegedtek rendesen. Engem valahogy nem győztek meg a több százezres kütyük személyesen. Bár tény hogy nem sok közöm volt eddig a notikhoz. Véleményeket nagy noti guruktól szívesen veszek! :)

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#12396) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Használt már valaki olyan notit, amiben nincs hűtőventillátor, mi a véleményetek róla? csak azért kérdezem, mert szeretnék vásárolni egy Dell Inspiron 10 Minit (bocs, hogy ide írom csak a saját topicjába nem ír vissza senki) és abban elvileg nincs, nemtudom, hogy működik az ilyesfajta noti...
Amúgy ez lenne az első notebook jellegű gépem így nemsokat tudok a notikról, amúgy jó minőségű gépeket gyárt a Dell?

Üdv: Balázs.

(#12397) cegez válasza Balázs1621 (#12396) üzenetére


cegez
csendes tag

Szia Balázs!

A netbookoknál szerintem ne a ventillátorra figyelj, ha ez az első hasonló próbálkozásod. Csak akkor vegyél olyat, ha szövegszerkesztésnél és netelésnél többet nem akarsz csinálni a gépen, mert elég lomhák szegények. A Dell hiába jó, 100k alatt ők sem raknak össze asztali géphez viszonyítva használhatót. Ha csak netelni fogsz vele, akkor ajánlom az Inspiron 10 Minit. Minden egyéb esetre +100k és egy rendes notebook.

C

(#12398) herrLeon válasza Badb0y (#12390) üzenetére


herrLeon
tag

magyar érdekelne 1737-re

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#12399) Villantl válasza Doresz (#12372) üzenetére


Villantl
csendes tag

A többiekkel szemben én nem hiszem, hogy meleg napokon normális, hogy olyan meleg, hogy nem tudod ölbe venni!!! Gondolom sokat használod ölbe, ágyon,,,

Nekem egy inspiron 6400 van 2+ éves és kb. fél éve vagy kevesebb nagyon kezdett pörögni a venti és melegedni a cucc, akkor egyszer megpróbáltam az alján lévő szűrőt kitisztogatni(csak alulról ecsettel, mert sok szösz volt ott).

Kicsit jobb lett egy ideig!

Megpróbáltam szét szedni, de megbuktam vele és akkor feladtam. Ma megint nagyon idegesített, hogy meleg és akkor kezdtem kutakodni(ekkor akadtam a te hozászolásodra is).
A dell support oldalán megkerestem a szerviz manuált és annak segítségével szét dobtam és meg is találtam a hiba okát a venti és a borda között fullra tele volt szösszel amit felszívott a már említett helyekről és teljesen eltömítette a bordákat és lefedte a venti kimeneti nyílását. Csodálom, hogy nem gyulladt meg!

Sajnos eléggé meg kell bontani(legalábbis az enyémet meg kellet, bill., displ. hdd, dvd) ezért, ha nem vagy műszaki szaki, akkor azért nem javaslom, hogy neki állj, de egy bármilyen műszaki ember, aki szedett már szét finom elektronikát (mobil, számítógép, diskman, walkman, dvd) a leírás alapján meg tudja tenni. Bár egy kis figyelmesség kell mert drága dell-es support kihagyott egy két apró lépést, de nem komoly, odafigyeléssel megoldható, nekem pl. elfelejtették odaírni, hogy a DVD meghajtót is ki kell szedni...

Persze szervizbe is elviheted, sőt ha nincs a közeledben műszaki szaki, akkor inkább ezt javaslom, nehogy tönkre tegyél benne valamit, mert akkor az drága mulatság lesz!

(#12400) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok
Nemrég én is beszereztem egy Dell Latitude D630 notit teljesen megvagyok vele elégedve.
De egy két dolgot ha lehetne szívesen beállítanék rajta pl: a procim c2duo T8100 3mb L2 .
De ha elindítok egy alkalmazást legyen az egy őskőkori játék vagy kisebb terhelés a proci vezérlés egyből fell.. a procit maxra pedig semmi szükség rá az adott alkalmazáshoz ekkora órajel.
És mostanra már kezd idegesíteni hogy ennyit fűt és félek hogy tönkre fogom tenni vagy lerövidűl az élettartama.
Ez nevetséges most akkor ne használjam a notit :( :( :(
Persze az is a pakliba van hogy a int,videó vezérlő miatt fűt ennyit csak furcsállottam hogy mindig akkor indul be amikor a proci magas órajeleken dolgozik.
Nem tudtok olyan programokat amivel konkrétan tudom szabályozni az órajelet és további energia dolgokat. A bátyám Toshiba T A8 -ba volt ilyesmi progi ha jól emlékszem de a dell oldalán nem találok semmit .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.