Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10601) jpisti válasza sgergi (#10596) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez csak egy elmebeteg ötlet de szokott ilyesmi előfordulni. A bekapcsoló gomb néha kontaktusban marad bekapcsolás után is.
Detektálási javaslatok:
1,) Próbálj kicsit durvábban bánni a gombal.
2,) huzd le az alaplapról a csatit és próbáld szimulálni egy csavarhúzóval vagy csipesszel az indító rövidzár impulzust.

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10602) Sk8erPeter válasza sgergi (#10596) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alaplapi elem kimerülése NEM okoz ilyen galibát. Az alaplap meg inkább akkor, ha pl. a kondik már meg vannak dagadva, kiszáradtak, stb.
De nem lehet túl régi az alaplapod, ha már P31-DS3L. :U

Hogy rakhattál egy ilyen konfigba egy szar noname tápot?? :Y Tudhatnád, hogy a tápegység tipikusan az az összetevője a gépnek, amin NEM szabad spórolni. :U (Ugyebár tudjuk, hogy pl. a gagyi Codegen-tápok halálozásuk esetén nem egyszer magukkal rántották a gép összes többi áramot igénylő alkatrészét...)

Szerk.:
jpisti: nem annyira elmebeteg ötlet, de én akkor is inkább azt javasolnám sgerginek, hogy sürgősen cserélje le a tápját, nem éri meg a rizikót az, hogy spóroljon azon a 6 ezer Ft-on, amibe mondjuk egy FSP 350PNF kerül. Mert lehet, hogy sokkal többet bukik rajta, ha nem teszi meg...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10603) jpisti válasza Sk8erPeter (#10602) üzenetére


jpisti
senior tag

Az tápegységgel kapcsolatosan nekem is ugyanez a véleményem de szerintem itt nem az lessz a gond. azért ezek a no-name tápok is kibirják 1~2 évik ha nincsennek kopra terhelve.
És csak annyit, hogy ha a táp megy akkor szinte mindent visz márkától függetlenül (néha az FDD megússza ad dolgot)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10604) Hörpi


Hörpi
tag

sziasztok!

lehet hogy hülye kérdés, de létezik Sata-s mobil rack?

(tehát amibe IDE csatolófelületű winchester megy, de az alaplapra már SATA-val vagy SATAII-vel csatlakozik...)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10605) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Adott egy gép 2x256MB Rammal. Ezek a ramok 1 oldalasak. Bele akarok tenni a 3. slotba egy 512-es modult, azonban ez 2 oldalas.
Azt tudom hogy a dual elveszlik, de így a 2db 1 oldalas és az 1db 2 oldalastól egyáltalán működni fog a gép?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10606) jpisti válasza Hörpi (#10604) üzenetére


jpisti
senior tag

Vannak EIDE>SATA átalakítók de ennek "de az alaplapra már SATA-val vagy SATAII-vel csatlakozik" nincs sok értelme mert a kettő között a sávszélességben van különbség itt viszont a vinyó lesz a szűk keresztmetszet. Szerintem hamarabb találsz USB-s racket amibe EIDE vinyó használható

Izé... akkor az már nem rack hanem külső ház.... :U
Tehát ami neked kell az egy sima rack + egy EIDE->SATA átalakító

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10607) GrandeP válasza Dr. Romano (#10605) üzenetére


GrandeP
őstag

Miért nem müködne? Semmi baja nem lesz.... max annyi h gyorsabb lesz. :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10608) fuzik válasza Hörpi (#10604) üzenetére


fuzik
aktív tag

Például... már ha erre gondolsz....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10609) jpisti válasza Hörpi (#10604) üzenetére


jpisti
senior tag

Ha mégis a sima rack + átalakító lesz a választásod.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10610) Hörpi válasza fuzik (#10608) üzenetére


Hörpi
tag

ő lesz az köszöm :R

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10611) Dr. Romano válasza GrandeP (#10607) üzenetére


Dr. Romano
veterán

OKé köszi :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10612) Sk8erPeter válasza jpisti (#10603) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A megbízható tápoknak nem szabad magukkal vinni a halálba az összes eszközt, mivel túlfeszültség-védelemmel rendelkeznek, és ez megakadályozza, hogy tüskét kapjon a többi alkatrész, amitől meghalhatnak. Szóval az egyáltalán nem egy általános érvényű igazság, hogy "ha a táp megy akkor szinte mindent visz márkától függetlenül". Azért ez egy kicsit durva lenne. :U
Egyébként nekem van egy több mint 4 éves 400 W-os Codegen-tápom, ami még mai napig hibátlanul üzemel a régi gépben, de nem merném rábízni az életemet, a mostani konfigomba biztos, hogy nem raknám bele. Nézz be a "Melyik tápegységet vegyem?" topicba, és ott tuti kiokítanak, hogy miért is nem igaz az, amit mondtál. Ott kicsit jobban konyítanak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10613) MPowerPH válasza sgergi (#10596) üzenetére


MPowerPH
félisten

A konfigot nézfe biztos a táp a ludas. Ne is nagyon használjátok így, mert nem egészséges. :(

Don't Tread On Me

(#10614) jpisti válasza Sk8erPeter (#10612) üzenetére


jpisti
senior tag

Biztosan igazad van, de én láttam már olyat amikor a hálózati ~230V ment "át" a tápon... mondjuk a márkára már nem emléxem.

A kolega hibáját viszont simán okozhatja az általam leírt hiba (teszteltem és pontosan az történt amit a skacika leírt beindul de 3~4 sec után leál)

Néha a hibáknak idegesítően egyszerű okai lehetnek, engem már szívatott kh-s reset gomb... és sünt szültem mire rájöttem ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10615) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Azt mi okozhatja, hogy az asztalon egy újraindítás után "újrarendezve" jelennek meg az ikonok.
Tehát az "elhelyezési" poziciójukat nem jegyzik meg. :F

- http://pazsitz.hu -

(#10616) sgergi válasza Sk8erPeter (#10602) üzenetére


sgergi
veterán

Nem az én gépem, félreértés ne essék, a tulaj nem volt hajlanó tápot cserélni, akárhogy próbáltam rábeszélni. Az új, jóminőségű táp nálam alapkövetelmény. Újra megpróbálom rábeszélni egy tápra.

Egyébként kösz mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10617) zoo8800 válasza PazsitZ (#10615) üzenetére


zoo8800
veterán

restart előtt átrendezed, és restart után visszarendeződik, v maguktól mászkálnak az ikonok?

rip and tear, until it is done

(#10618) jpisti válasza PazsitZ (#10615) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez fura hiba, általában akkor történik ilyesmi amikor az asztalt átméretezik. Tehát valszeg ez történt (ez előfordul akkor is ha a user nem is tud róla.) Vagy ha valamilyen ikon elrendezési séma él (mondjuk ABC sorrend szerint, vagy méretszerint stb...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10619) Sk8erPeter válasza jpisti (#10614) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ilyen előfordul a feketelistára tett tápoknál, de pl. már egy 6 ezer Ft-os FSP-táp esetében sem kell ilyentől félni. Rengeteg ilyen eset fordult elő a régen oly népszerű Codegen-tápok esetében, sajnos... Sokan megszívták ezzel.
A bekapcsoló/reset-gombos szitu nagy sz*pás lehetett... ;] :P Valószínűleg nekem is ez lett volna az utolsó dolog, ami eszembe jutott volna... :Y
sgergi: mondd meg a haverodnak, h jó tápot is lehet olcsón venni! :K

Más:
Szerintetek miért van az, hogy az Operában a PH! néha igen érdekesen (alább látható) keveri az avatarokat és smiley-kat? :F Mi a megoldás, talán a cookie-k lehetnek az okai? (Mármint hogy esetleg bezavar, ha nem törlöm őket, vagy hasonló.) :Y :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10620) jpisti válasza Sk8erPeter (#10619) üzenetére


jpisti
senior tag

Csatlakozom. 10K környékén már elég jó tápokat lehet beszerezni és nem biztos, hogy a KW-os teljesítményűek kellenek lehet, hogy elég egy 350W-os is. (Azért nézzétek meg a kapcsolókat is... bár ti tudjátok.)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10621) Sk8erPeter válasza jpisti (#10620) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem kell 10k hozzá. FSP 350PNF most 5.856Ft. Fasza táp olcsón.
Ja, igen, sgergi, azért nem árt, ha megnézed, amit jpisti mondott fentebb.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10622) jpisti válasza Sk8erPeter (#10621) üzenetére


jpisti
senior tag

Ott a pont!

Azért itt lehet számolgatni. (azokon az oldalakon ahol egy töbszáz wattos szörnyet hirdetnek ott illik fentartásokkal kezelni a z eredményt. p.l.: az eXtreme kalkulátora elég jónak tűnik.)
Vegyétek figyelembe, hogy itt a MAX kraftot számolod tehát ha 339W az eredmény akkor simán jó egy 350-es jóminőségű táp is.

Azért kiváncsi leszek, hogy mivolt a gubanc... Kedves sgergi várjuk az infókat.

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10623) ádyz válasza jpisti (#10622) üzenetére


ádyz
addikt

Én sose hittem, és nem is fogok hinni az ilyen "számolgatós" cuccoknak. :K

(#10624) jpisti válasza ádyz (#10623) üzenetére


jpisti
senior tag

Sokat én sem adok az eredményre de arra jok, hogy nagyából belődd mekkora tápot kell venni. (az sem jó ha túl nagyot veszel... illetve ártani nem árt csak fölösleges pénzkidobás + energia pocsékolás. = bedölsz a parasztvakításnak.)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10625) #65675776 válasza jpisti (#10624) üzenetére


#65675776
törölt tag

Arra se.

(#10626) jpisti válasza #65675776 (#10625) üzenetére


jpisti
senior tag

O.K! Neked hiszek.... :R :R :R

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10627) Sk8erPeter válasza jpisti (#10626) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Legtöbbször ordító hülyeségeket írnak ezek az oldalak. Ez kb. olyan, mint az, hogy a HD3850-em dobozára rá van írva, hogy 450W-os vagy nagyobb (!) teljesítményű tápegység kell a működéséhez 30 Amperrel a 12V-os ágakon, stb... Totál hülyének nézik az embert. :W
Sokkal jobban jársz, ha itt a PH!-n megkérdezel egy pár szakértőt. :K

Ja, és a smiley-s problémára valaki? (Hsz. 2. fele.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10628) ádyz válasza jpisti (#10624) üzenetére


ádyz
addikt

Az általad belinkelt linken a legelsőt kipróbáltam.
300W-ot adott az én konfigomra.
Nevetséges, röhej. :DD

Ne vedd sértésnek, csak a véleményemet irtam el.

(#10629) sgergi válasza jpisti (#10622) üzenetére


sgergi
veterán

Persze, kipróbáljuk, majd megírom, hogy mi volt a hiba.

(#10630) #41635072


#41635072
törölt tag

Hali!
Keresek egy C64-es játékot csak nem tudom mi a neve.
Valami kenguru szerű állattal kellett benne meni, amelynek a lába alatt valami kerék szerzetek voltak, és ezen gurult. Gödröt, farönköt kellett ugrani. Aztán volt valami tó, ahol krokodilok/teknősbékák hátán kellett ugrálni, úgy hogy ne süllyedjünk el tóban. Valmikor valami gólyaféleség is felkapott.
Nem tudja esetleg valaki a nevét?
Köszi!

Ha lehet pü-ben válaszoljatok, köszönöm!
:R :R :R

(#10631) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok.
Adott egy Asrock PE Pro alaplap, benne egy Cerka, meg 2db 512-es 400Mhz-es Kingston ram.
Feladat volt, hogy húzzam újra a rendszert rajta, mert katasztrofális állapotok uralkodtak...
Neki is láttam, először adatokat lementeni, Xp-t legyalulni, majd újra telepíteni.
Itt jöttek a gondok a vinyó kerregett össze-vissza, szörnyű zajok jöttek belőle telepítés közben, nomeg 1-2 késleltetett írás hiba, de nagy nehezen felment, viszont ahogy gondoltam is előre, fagyott a rendszer. Volt már ilyen vinyó problémám azért gondoltam. Mondtam is kell bele egy új vinyó. Meg is vettem, bele is raktam és megdöbbenésemre hasonló jelenség fogadott (pedig a vinyót otthon leteszteltem és jó is volt).
Hiba jelenség, hogy vinyót folyton felpörgeti-leállítja a gép és közben hallani az olvasófejet is ahogy kattan egyet-egyet.
Telepítés rohadt lassan ment úgyanúgy megvolt valami késleltetett írási hiba, de azért felment az Xp, de onnantól pl office-t sem tudtam telepíteni, mert valami írási hibával kilépett, közbe spontán fagyások, még kék-halál is volt, egyem a szívét. Próbálgattam a 2 IDE csatornára felváltva kötni a vinyót Optikai meghajtót le fel dugni, de semmi.
Még a reinstall előtt volt egy olyan probléma, hogy a 2db 512-es ramból, csak egyet látott a rendszer, de kiszedtem mindkettőt, majd jó sok portól megszabadítottam, visszaraktam és onnantól ment már mind az 1 giga.
Végül pedig a gép azóta fagy ahogy rádugunk egy USB-s eszközt, mindennek tetejébe....
Szóval a kérdés, hogy az ilyen vinyó hiba eredhet-e az alaplap vezérlőjének hibájából, vagy táp, esetleg memória hibára.
Én így a tünetek alapján alaplapra gondolnék, hogy mind a 2 vinyó, még a vadi új is hasonlóan viselkedik és az USB-k is elszálltak.
Gondoltam hátha látott már valaki hasonlót, vagy van valami egyéb ötlet.
Héten jön hozzám a gép és akkor csinálok memória tesztet, meg másik táppal is kipróbálom, de több alkatrészem nincs S478-as rendszerhez:)
Köszi előre is a válaszokat

(#10632) Winner_hun válasza Sk8erPeter (#10619) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ctrl+F5

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10633) True válasza Dufresne (#10631) üzenetére


True
aktív tag

Én 99%-ban tápot mondanék... Sztem kilehelte magát...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#10634) Dufresne válasza True (#10633) üzenetére


Dufresne
addikt

Énis gondoltam rá és már említették ezt itt, szóval lehet akkor egy másik táppal fogom kezdeni a próbálkozást.
Remélem nem vágott taccsra mást is a táp... :U

(#10635) raskolnikoff válasza Dufresne (#10631) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nekem az alaplap is gyanus. Tápot mngyuk könnyebb kicserélni az igaz...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10636) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!

Abban tud valaki segíteni, hogy hogyan tudok pontos képmértet alapján képeket keresni? Valami f@sza háttérképet akarok nézni, még nem tudom mit, de 1680*1050-be kellene, de miníg csak 4:3-as arányú képek vannak, átalakítgatni meg vagy nem lehet, mert béna lesz, vagy lemarad valami... Valakinek valami tipp? Köszi!

(#10637) raskolnikoff válasza TazLeacher (#10636) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Wow!

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10638) TazLeacher válasza raskolnikoff (#10637) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kössz, jó arc vagy.

A kérdésem, hogy hogyan lehetne képet konkrét méret szerint keresni?

Tudom milyen témában keresek (csak több kellene). Ha átmegyek a google képkeresőjébe, ott csak "Nagyon nagy képek", "Nagy képek", meg ilyen baromságok vannak...nekem konkrét képek kellenének. Játékok, filmek, meg ilyenek képei, de 1680*1050-be. Pl. beírod, hogy Bioshock, és egy normális háttérkép nincs 1680-ba, csak 1600-be...

(#10639) raskolnikoff válasza TazLeacher (#10638) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:D Azt írtad hogy 1680x1050 kell... De egyébként hogy pl 687x362,1 képpontút hogy lehet... :F

Bioshock: itt van egypár...ez elég gáz...ezek nagyobbak, de talán be lehet állítani

többet megnéztem de tényleg nincs sok.gugli 1. oldalt amit kidobott, néztem csak végig[link]

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10640) Sk8erPeter válasza Winner_hun (#10632) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kösz, ez "Az összes oldal frissítése", ahogy itt is látható.
A sima F5 is megteszi... Már próbáltam, de ez nem oldotta meg. Mondjuk MOST éppen teljesen hibátlanul megy, sose fogom megérteni, az Opera miért válogatja kedvére, hogy mikor megy jól és mikor nem.
Az Opera nagyon gyors böngésző, de nagyon hibás. Pl. iwiw-es üzeneteket nem lehet vele megtekinteni!! :Y :(

Sk8erPeter

(#10641) ANT válasza TazLeacher (#10638) üzenetére


ANT
őstag

"Pl. beírod, hogy Bioshock, és egy normális háttérkép nincs 1680-ba, csak 1600-be..."
Letöltöd, átméretezed? :U
Szerk: ha esetleg 4:3 forrásból wide-ot akarsz, akkor sajna vagdosni is kell a képet.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#10642) Winner_hun válasza Sk8erPeter (#10640) üzenetére


Winner_hun
félisten

A ctrl+f5 a cache-t üríti, az f5 csak az oldalon levő dolgokat tölti le újból.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10643) TazLeacher válasza ANT (#10641) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor ennyi...akkor továbbra is vagdoshatok, meg szerkezgethetek....köszi.

(#10644) Sk8erPeter válasza Winner_hun (#10642) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi! :R

Most kell lecserélnem a RAM-ot, mert hibás az egyik modul a KIT-ből.
Érdemes szerintetek 800 MHz-esre cserélni a 675 MHz-eset (Corsair) inkább plusz 2500-ért? Többet tud? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10645) Xirtam válasza Sk8erPeter (#10644) üzenetére


Xirtam
veterán

Erre a kérdésre énis kivi leszek!!!! De szerintem ha a procid kihasználja akkor érdemes! :C

(#10646) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Van egy Samu 22"-es tft-m, meg egy Genius 1250X hangfalam. Ha kozel teszem a kettot egymashoz, elronthatja/karosithatja a hangfal a monitort? (crt-nel zugas, magnesezodes tortent)

(#10647) jpisti válasza sto1911 (#10646) üzenetére


jpisti
senior tag

Ha nagyon közel teszed és még a lendület is nagy akkor van rá sanszod, egyébként semmi. A CRT és a TFT monitorok alapvetően más elven működnek.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10648) sto1911 válasza jpisti (#10647) üzenetére


sto1911
veterán

Lendület? Nem hozzavagni akarom... :DDD Tehat akkor nem lesz baja :)

(#10649) simpi válasza sto1911 (#10646) üzenetére


simpi
csendes tag

Nem károsítja.
A régi katódsugárcsöves monitorodban elektronsugarat pásztáztat egy elektromágnes és így rajzolja a képet.Ezért érzékenyek a crt monitorok a mágneses térre.
Viszont a TFT monitorokban már folyadékkristály változtatja a polarizációját ami már nem érzékeny a mágneses térre.

(#10650) simpi válasza Dufresne (#10631) üzenetére


simpi
csendes tag

A winyó tápcsatiját nézted mert attól hogy passzosan dugod attól még csak a műanyag passzos,az érintkezők nem biztos.Próbáld 1 kicsit összenyomni az érintkezőket a tápcsatin.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.