Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10501) fero02 válasza raskolnikoff (#10500) üzenetére


fero02
veterán

Saját gép / jobb klikk / tulajdonságok / speciális fül / indítás és helyreállítás / beállítások / rendszerhiba / automatikus újraindítás pipa kivesz. ;)

mazda626: Én Firefox 2.0.0.12 használok és nem tapasztalok hasonló dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#10502) raskolnikoff válasza fero02 (#10501) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Köszi szépen. Akkor legközelebb már olvasgathatom a kódokat és qva okos leszek. :DDD

Thx. :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10503) fero02 válasza raskolnikoff (#10502) üzenetére


fero02
veterán

Az olvasástól még nem hiszem :DDD ;] , de ha rájössz (keresel) h mi miatt van, akkor annál inkább! ;) :K

(#10504) raskolnikoff válasza fero02 (#10503) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Fura dolgok történnek mostanába a masinával. Kb ugyanaz az eset mint amikor egy dühös fogyasztó ütögetni kezdi a KV automatát és jó lesz. Csak a KV automatának nincs annyi élete mint a windowsnak hogy rohadjon meg. ;]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10505) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy ez a szar T-Online egy olyan modemet hozott ki, ami egyben router is. Na most: nem tok játékok alatt servert csinálni, mert ugye a router az saját maga generál nem létező IP -ket, amiket mások nem láthatnak. Így senki se tud join-olni a serverembe. Mit lehet ilyenkor csinálni? :U

Don't Tread On Me

(#10506) raskolnikoff válasza MPowerPH (#10505) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Húdeszívás :( Nem lehet a saját menüjében kiiktatni?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10507) MPowerPH válasza raskolnikoff (#10506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Néztem, de ott nincs ilyen menüpont. :( Vagyis én nem találtam...

Don't Tread On Me

(#10508) Sk8erPeter válasza mazda626 (#10499) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem Operával teljesen gyors. Nálad lesz valami gebasz. Törölj cookie-kat, temp-mappát, stb.

Sk8erPeter

(#10509) raskolnikoff válasza MPowerPH (#10507) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát ha minden kötél szakad szerintem őket meg lehet kérni hogy vmit tegyenek ez ügybe. Csak legyen vmi eredeti játék oszt kész. Ez teljesen jogos probléma. Adjanak egy másik routuert. Vagy nem lehet hogy ilyenre volt igény eleve? Vagy ilyen a csomag amit vettél?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10510) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Memtest86 hibaüzenetek: ez első teszt úgy, hogy két RAM-modul volt bent, ez pedig a második teszt, amikor már csak az egyik, gyanús modul volt bent. (Míg a NEM gyanúsnak tekintett modul nem is dobott hibát több mint 6 óra után sem.)

Azóta fordulnak elő a hibák, mióta áthelyeztem a RAM-ot, és egy kékhalál-üzenet után vettem csak észre, hogy nem pattintottam rendesen a helyére az egyik modult.
Most akkor a RAM-tól, vagy az alaplaptól kell búcsúznom? Mert ilyenkor gondolom kap egy ingadozó feszt, és ez tönkrevág valamit. :O

Sk8erPeter

(#10511) raskolnikoff válasza Sk8erPeter (#10510) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nade akkor most végülis az egyik hibás úgy hogy rendesen be van rakva? Másik sínben? De ettől sztem ilyen károk nem kéne hogy legyenek.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10512) poffsoft válasza MPowerPH (#10507) üzenetére


poffsoft
addikt

a dsl routerben van egy set up menü (valszleg a broadband főmenüben), alighanem ott kell a routed ppp-t bridge-re váltanod, de lehet hogy a dhcp letiltása segít, ebben nem vagyok teljesen biztos....
DMZ-d van a modemben?

[ Szerkesztve ]

(#10513) poffsoft válasza fero02 (#10503) üzenetére


poffsoft
addikt

irq less or not equal: qrva sokatmondó kékhalálos üzenet.
Legtöbbször a kiváltója: feszültségingadozás (lásd tápcsere... ;) )

Másik kedvencem az ismeretlen hiba :D

[ Szerkesztve ]

(#10514) poffsoft válasza rii (#10486) üzenetére


poffsoft
addikt

szia!
Ha monitornak hiszi, higgye annak, úgyis rájön hogy 43 hz intrlaced, 640x480-as monitor az ;)
A catalyst telepítése után az asztal tulajdonságok(megjelenítés), Beállítások, speciális, megjelenítő eszközök fül alatt tudod ki-be kapcsolni a tv-t (hibakeresés gomb, és tv felismerés kipipálni),valamint az Átfedés- színház mód-nál pedig a kívánt módot (ami neked a 'mindegyiken azonos' lesz)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10515) hoby36


hoby36
senior tag

Mitől lehet az,hogy a vinyó ledje a gép elején folyamatosan világítt,még ha nem csinál semmit a gép akkor is.2 napja csak.

A logikában semmi sem véletlen!

(#10516) MPowerPH válasza poffsoft (#10512) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, van. Ott lehet állítgatni, de én nem láttam ilyen lehetőséget. Megnézem újra. :K A leírásokban nem írja, hogy van benne DMZ. :U De az mit számít? Itt végülis nem akadályoz meg semmilyen csatlakozást, hanem alapból láthatatlan vagyok mások előtt. :(

Don't Tread On Me

(#10517) MPowerPH válasza hoby36 (#10515) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rosszul van bekötve, valszeg.

Don't Tread On Me

(#10518) hoby36 válasza MPowerPH (#10517) üzenetére


hoby36
senior tag

Eddig jól működött,csak 2 napja csinálja ezt.Amióta kiszedtem az egyik vinyót.Nem lett a led átkötve.

A logikában semmi sem véletlen!

(#10519) Sk8erPeter válasza raskolnikoff (#10511) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát valamitől mégis vannak ilyen károk. A hibásnak vélt RAM-ot a kékhalál után természetesen normálisan beraktam a sínbe. De azóta is dobja az XP a kékhalálokat, ha benn van az a modul is. Most már csak azt nem tudom, hogy a RAM-tól vagy az alaplaptól (annak az ominózus foglalatától, amiben elcsesztem) kell búcsúznom. :F

Sk8erPeter

(#10520) MPowerPH válasza Sk8erPeter (#10519) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg nem szabadott volna ettől bedobnija az unalmast egyiknek se. Nálam is elő szokott fordulni, hogy sietni kell, és elfelejtem jól bepattintani. Még soha nem volt ilyen problémám belőle. :(

Don't Tread On Me

(#10521) Sk8erPeter válasza MPowerPH (#10520) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát akkor ez érdekes. Úgy látszik, ez az alaplap allergiás az ilyesmire. Vagy a RAM.
Ilyenkor gondolom az történik, hogy úgymond csak az egyik fele a RAM-nak kap feszültséget, a másik nem, és ez nem tesz jót neki.
Pedig tuning nem volt, feszemelés nem volt. :F

Sk8erPeter

(#10522) Asador


Asador
tag

Hello!

Gyors kérdés: mik az alapvető eltérések az 5. és a 6. generációs ipodok /60-80 Gb/ közöt /dióhéjban/? Most vennék, de semmi tapasztalaton a cuccal.

Kösz!

(#10523) MPowerPH válasza Sk8erPeter (#10521) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én amikor úgymond rosszul raktam be, nem is érzékelte a modult. De olyan is volt, hogy csak nem kattant, és egy idő után kifagyott, pont mint nálad. Akkor csak simán megigazítottam és minden rendben volt vele. Szóval elvileg nem lehet abból baj. Már párszor a VGA -val is csináltam ilyen hibát, ott sem volt gond. :(

Don't Tread On Me

(#10524) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Azért köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#10525) n-tek


n-tek
aktív tag

hy. t-kábeles vok és nem fogom a német rtl adást, pedig elvileg fizetek érte. mit lehet tenni vagy hol találom, mert most a helyén egy másik csatorna van.? köc

Escape is Just the Begining

(#10526) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na emberek én firmwaret akarok frissíteni csak még ilyet nem csináltam. azt mondják para.
szal mondjátok mire figyeljek. Elméleteileg a firmware meg van.

Gyártó: _NEC
Modell: DVD_RW ND-2500A

Na most a gyártó honlapja egy rakás szar szerintem már ha jó oldalon voltam. Lényeg hogy a firmware frisstéshez elkalauzol valami sony oldalra ahol asszem meg is találtam a DVD írom jó régi típusde után nincs semmi ott hogy letöltés vagy valami.
Szal máshonnan töltöttem le a firmware-t. NA ennyi please help .

(#10527) #96302336 válasza #65675776 (#10487) üzenetére


#96302336
törölt tag

TV2000xp RM a kártya, 32 bites Vista 20240-es PVR2 verzió. Régebbi sem tudta.

(#10528) #96302336 válasza #65675776 (#10487) üzenetére


#96302336
törölt tag

A help sem segített, :O beállítva minden szükséges lejátszó/ felvételi eszköz, és néma a felvétel.

(#10529) virkir válasza n-tek (#10525) üzenetére


virkir
veterán

Kivették a programok közül sokak bánatára.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#10530) raskolnikoff válasza Sk8erPeter (#10519) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Talán kőccsönlapban kiderül.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10531) #65675776 válasza #96302336 (#10527) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt tudod, hogy a PVR2 elméletileg nem támogatja a kártyádat? [link]

A külső átkötés miatt a bemenetek közül a Line-in-t kell egyébként választanod. Bár HD Audio codec esetén elég buzik az elnevezések, XP alatt is meg tudja izzasztani az embert, a Vista-s felületét meg egyáltalán nem ismerem.

(#10532) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A logonui.exe az micsoda? Hibát okozott a memoriában és valami emiatt nem olvasható. :F

(#10533) #96302336 válasza #65675776 (#10531) üzenetére


#96302336
törölt tag

Alaplapi csatlakozót használok, és nem külső átkötés van (mármint nem a gépen kívüli, hanem gépházon belüli,. végül i külső kábel, gépházon belül) Nem tudok line-in csatlira kötni, mert nincs az alaplapi tüskesoron, csak CD-in.
Lehet, hogy hivatalosn nem támogatja a PVR2, de XP alatt simán, problémamentesen működött. A PVR, meg hogy is mondjam, elég szar.

(#10534) raskolnikoff válasza SzalaiG (#10532) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Futtass le egy spyware irtót.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#10535) SzalaiG válasza raskolnikoff (#10534) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tudsz ajánlani egyet? Valami ingyeneset?

(#10536) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!Point of wiew 480k tip.web camhoz keresnék drivert,ebben kérném a segítségeteket! Köszönöm!

(#10537) #65675776 válasza #96302336 (#10533) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tisztában vagyok vele, hogy működik jól XP alatt.

Ha belső átkötésű, akkor tényleg CD Player vagy hasonló kellene, hogy legyen. Felvételi hangerőt nem húztad le nullára a PVR2-ben?

(#10538) #96302336 válasza #65675776 (#10537) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem. Fél hangerőn van, XP alatt ott volt jó. Mindegy, megróbálom még az IUVCR progit, hátha jobb Vista alatt. Bár sok jövője nincs nálam a Vistának, visszakerül az XP.

(#10539) hoby36


hoby36
senior tag

A 10515 problémámra tud valaki választ? :D

A logikában semmi sem véletlen!

(#10540) ML320 válasza hoby36 (#10539) üzenetére


ML320
aktív tag

Szedd le a kábelt, egyengesd el, majd rakd vissza. Lehet, hogy valami kontakthiba végett van.
Vagy ha van rá lehetőség, próbáld ki egy másik kábellel.

Ember tervez, Isten perverz...

(#10541) _ak_


_ak_
addikt

Gondoltam kipróbálom a Mercury Messengert. Linuxos MSN klón java alá. Az 1.8as elindul szépen, mindenféle probléma nélkül fut, de nem egy nagy durr..viszont az 1.9es már nagyon megtetszett, csak vmi nem kerek vele. Amint elindítom, minden más "megáll körülötte". Pl első indításnál jönne a win security, a kérdéssel, h blokkolom-e vagy sem, de, már abból is csak egy üres ablak jön fel. Jobb klikk az asztalra, akkor el kezd dolgozni a gép (pontosabban az egér mutató szerint), nem tudok sem elindítani sem bezárni programokat, de a m.messenger természetesen működik. Amint kilépek belőle, minden addigi kattintásom életre kell..egyszerűen fogalmazva teljesen feltartja a rendszeremet, amíg be nem zárom. Illetve nem rég vettem észre, h az always on top beállítással a KMPlayer "irányítható" marad egészen addig amíg le nem küldöm a tálcára, tehát olyan mintha secure desktop-ot kapcsolna...
Valakinek esetleg egy tippje, h mi lehet a probléma? Vista x64, java 1.6 update 5

(próbálkoztam a honlapján is, de csak addig jutottak amíg el nem kérték a log infoját, azóta semmi.., hátha mond valakinek vmit. [link]

Let's begin, de gozaimasu!

(#10542) #41635072


#41635072
törölt tag

Most vagy én vagyok a hülye vagy a megoldókulcs...
Szerintetek menniy az x és az y értéke?
A feladat:
2x+(3/y-1)=-1
11x-(6/y-1)-13
Eléggé dedós feladat, de szerintem fos a megoldókulcs.
Remélem azért nem harapjátok le a fejem! :B
Köszi. :R

(#10543) Icewind


Icewind
aktív tag

hali

van egy avi video, és egy srt felirat hozzá.

Megtudja valaki mondani hogy milyen progival, vagy hogyan tudnám "beleégetni" a videoba a feliratot? :)

(#10544) #65675776 válasza Icewind (#10543) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább nyomd át avi-ból mkv-ba, az nem jár áttömörítéssel, és a felirat is benne lesz.

(#10545) rii


rii
nagyúr

hello

az XP hol mondja meg az alaplap tipusát?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10546) Icewind válasza #65675776 (#10544) üzenetére


Icewind
aktív tag

ööö... ha csak szimplán átkonvertálom hogy kerül bele a felirat? :)

most találtam virtual dubos megoldást, kicsit körülményes, de megpróbálom.. :U

(#10547) ML320 válasza rii (#10545) üzenetére


ML320
aktív tag

Inkább az Everest, vagy más diagnosztika adja meg. Az eszközkezelőn belül max a chipkészletet hozza fel.

Ember tervez, Isten perverz...

(#10548) #65675776 válasza Icewind (#10546) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell hozzá VDub, VDubMod-dal simán megcsinálhatod. És a lényeg, hogy nem kell konvertálni, csak átrakod egyik konténerből a másikba. Az mkv tartalmazhat feliratot is, ezért mondom, hogy csak simán rakd át. Streams -> Stream list... -> Add... kiválasztod az srt-t és betőltöd, az meg is fog jelenni a listában a hangsáv mellett. Ezután elmented az egészet mkv-ba Direct stream copy módban. Meglesz a filmed változatlan formában, beintegrált felirattal.

Ha kedved támad, akár chaptereket is létrehozhatsz.

(#10549) Icewind válasza #65675776 (#10548) üzenetére


Icewind
aktív tag

megpróbálom, köszi :R

(#10550) djxp01


djxp01
senior tag

Valaki nem tudna nekem segíteni abban, hogy az FSP 700-as tápomban hogyan cseréljem le egy halkabb 12centis ventire a gyárit? (gari nincs hozzá, mert USA-ból van, úgyhogy már mindegy:) Ja és milyet tegyek bele? (Scythe-t hallottam, hogy az elég jó bele, és halk is, mert a gyári egy förmedvény.. még hogy silent fan van benne gyárilag... vicc.....)

Nem nagyon merek belekezdeni, mert ismerős is cserélt a tápjában fan-t, és abszolute nem is indult be a venti neki...pedig azonos ellenállású cuccost rakott bele...

Plz HELP :) :R

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.