Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10801) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Hali !

Köszönöm a válaszokat. :R

Intelre visszatérve, milyen proci ,milyen lap?
A max vagyonom úgy 50 k.
Ha ennyiért egyáltalán lehet jót venni. :DD

Üdv: :R

(#10802) Egon válasza Ze'_ (#10786) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem pl. akkor is csinált ilyet, amikor leesett egy memborda a régi vga-mról (6800 Ultra), és túlmelegedett...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10803) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Elnéztem...

[ Szerkesztve ]

(#10804) S.O.S. válasza KDavid17 (#10800) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Hali !

Nekem 3 hete játék közben egyszerűen megált a gép.
Kiderült a full extrás tápom ( Corsair ) megadta magát.
Az a vicc az egészben ,hogy vitte magával az új 8800 gts-em és a 2 éves alaplapom. :O
Azóta a táp és a kari is javítás vagy csere alatt. :U Szerencsére garis mind a kettő.Voltak vagy 6 hetesek. :K

Üdv : :R

(#10805) Egon válasza KDavid17 (#10800) üzenetére


Egon
nagyúr

Sztem a táp vagy az alaplap lesz a ludas...
Próbáld ki kölcsöntáppal, ha tudod. Illetve én szétszedném és összeraknám, hátha csak kontakthiba (meghajtók nélkül, csak a proci+ram+vga legyen a lapban).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10806) TazLeacher válasza S.O.S. (#10801) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Alaplap: GIGABYTE GA-P35-DS3 21K
Proci: marad procira 29K. Ha van egy kis plusz 3K-d, akkor egy E6550-es. Egyébként meg az E4xxx széria marad. A kártya megvan már? Mert lehet szerencsásebb lenne egy 8800GT + egy erőssebb proci páros, mint egy GTS + gyengébb provi.

Később kelleni fog egy proci hátő is, de az kellene az AMD-re is.

(#10807) Egon válasza S.O.S. (#10804) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne haragudj, de ez egy kicsit hihetetlenül hangzik... :U Egy Corsair kategóriájú táp, ha meghal is, nem nagyon visz magával semmit...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10808) KDavid17 válasza Egon (#10805) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Már próbáltam úgy, hogy csak alaplap, proci, ram és vga van benne. Meg szétszedtem már és újra összeraktam szóval nem tudom mi lehet a gond, kölcsön táppal lehet megtudom próbálni.

(#10809) Egon válasza KDavid17 (#10808) üzenetére


Egon
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy előbb a vga-t is kiveszed és úgy elindítod, majd ha nincs változás, akkor a vga visszadug, és a ramok kiszed. Remélhetőseg van speaker az alaplapra dugva. Ha sípol (hosszút, illetve rövideket), akkor valszeg az a ludas, amit kiszedtél.
Sajna valószínű, hogy elfüstölt a táp vagy a lap...:(

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10810) Egon válasza KDavid17 (#10808) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az adatlapodon levő konfigról van szó, akkor a tápot mindenképpen cseréld le...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10811) shtml válasza Egon (#10807) üzenetére


shtml
őstag

Igaz, amit írsz, de azért nem kizárt a dolog még egy Corsairnél sem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10812) KDavid17 válasza Egon (#10809) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Próbáltam már úgy, hogy kivettem a vga-t és úgy is szar, ramokat is kivettem, cserélgettem a slotokba is úgy is szar, speaker van rajt. Nem sípolt sehogy se.

(#10813) Egon válasza KDavid17 (#10812) üzenetére


Egon
nagyúr

Esélyek: 69% táphiba, 30% laphiba, 1% procihiba. Illetve peches esetben a táp elvihetett magával 1-2 alkatrészt az örök vadászmezőkre.
Ha nem segít a tápcsere, akkor az összes alkatrészt ki kellene próbálni másik (működő) gépben, a lap kivételével.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10814) TazLeacher válasza Egon (#10807) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Múltkor hallottam egyik srác egy 750 corsair tápt vett. Valamielyik csatit belerőszakolta valahova, (jó pontos az infóó, mi? :D ), pukk, elszált az egész gép, kuka. A táp megmaradt...

(#10815) szandisas


szandisas
senior tag

van a rendszer meghajtómon egy 1,6Gb os pagefile.sys dokumentum. mit tartalmaz ez? lehet törölni?

másik:
Egy filmet meg akartam nézni VLC -vel, és azt mondta neke, hogy hibás a film: [link] mit csináljak ezzel, hogy menjen rendesen? már több filmnél csinálta

aláírás

(#10816) Egon válasza TazLeacher (#10814) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó, extrém esetben nyilván el lehet füstöltetni vele egy konfigot: ha baromi erős volt az illető és fordítva dugta rá valamelyik tápcsatit valahova...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10817) Egon válasza szandisas (#10815) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Az a virtuális memória. Ki tudod kapcsolni, ha akarod, de ez problémákat okozhat.
2. Másik lejátszó, és/vagy VLC újratelepít.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10818) TazLeacher válasza Egon (#10816) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt most nem azért írtam, csak érdekesség képpen. Nem tudom milyen gép volt, haver modta, - nála vették a cuccot a boltba, és már 1 hónapja volt... - de pont ez a lényeg, hogy a tápnak nem lett baja...szerintem a köv kofigba én is 450-est veszek. Bár ezzel sincs semmi bajom, de lehet ahhoz már kelleni fog.

(#10819) #65675776 válasza szandisas (#10815) üzenetére


#65675776
törölt tag

DivFix-szel építtesd újra az index-et.

(#10820) S.O.S. válasza Egon (#10807) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Hali.

Pedig sajna így volt. :O

Egy corsair 520-a (24k) az ára.
Én is biztam a minőségi tápomban,hogy majd jó hosszó ideig megleszünk mi együtt. Aztán pukk :F
Ennél még az a viccesebb ,hogy szünetmentes tápról kapta a feszkut.
Dupla védelem és tessék.
Nekem is azt mondták,hogy nem szabad lett volna kiütni a többi cuccot.
De ha nem a táp a felelős akkor..

Üdv : :R

(#10821) S.O.S. válasza TazLeacher (#10806) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszi :R

(#10822) szandisas válasza #65675776 (#10819) üzenetére


szandisas
senior tag

kössz szépen! mi okozhatja ezt amúgy?
Egon: thx neked is

aláírás

(#10823) icons válasza ML320 (#10784) üzenetére


icons
addikt

Thx! Hát akkor megmondom neki, hogy hanyagolja a 800Mhzeset, vagy még azt lehetne, hogy lehúzza a frekvenciáját, de sajna az neki nem menne, tehát sztem marad a 667Mhz es modul. Vagy hátha ki tudja próbálni.

(#10824) Sleed


Sleed
aktív tag

sziasztok!
nemrég csináltam az asztalra egy mappát,és már nincs szükségem rá..
akárhányszor törlöm,1-2 óra múlva visszakerül a helyére :DDD
hiába neveztem át,nem segített..
valami ötlet? :DDD :DDD

(#10825) TazLeacher válasza Sleed (#10824) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ilyen nekem is kellene otthonra! Akármit szanaszét hagyok, 1-2 óra múlva visszakerül a helyére! :D

(#10826) Picco válasza Sleed (#10824) üzenetére


Picco
addikt

ne allitsd vissza a torolt file-okat a lomtarbol :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10827) #65675776 válasza szandisas (#10822) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leginkább hibás letöltés.

(#10828) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
Akár IE-vel akár Firefoxszal nézem ezt az oldalt, az ékezetes betűk helyén csak rovásírásos karakterek, illetve hieroglifák láthatóak, mit lehetne vele kezdeni, viszonylag igencsak fontos lenne, hogy el tudjam olvasni:
[link]

(#10829) Picco válasza Szten Márs (#10828) üzenetére


Picco
addikt

operaval is, az oldallal van baj :K

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10830) Pancsermeste válasza Szten Márs (#10828) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Firefox: Nézet-karakterkódolás-közép-európai.

-= Pancsermeste® =-

(#10831) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!

Asztali dvd lejátszót szeretnék venni, mit javasoltok?

-olcsó (max 15k)
-divx-xvid kompatibilis
-USB bemenet, kezelje a külső vinyót és a pendrive-ot is
-minnél jobb felirat támogatás!

nagyon köszönöm!

:R :R

(#10832) Lenry válasza shouryuken (#10831) üzenetére


Lenry
félisten

létezik olyan program, ami laptop akku lemerülése előtt bizonyos idővel szól, hogy "le fogok merülni"?... mert nem figyelem és elmarad és egyszercsak lemerül....

bocsi, nem neked válasz, csak félrekoppintottam

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10833) Xirtam válasza Lenry (#10832) üzenetére


Xirtam
veterán

szerintem
magában az xpben belehet állítani hogy jelezen, vagy a biosban! :F :F

(#10834) Lenry válasza Xirtam (#10833) üzenetére


Lenry
félisten

Vista van a laptopon.... a tálcán az óra mellett van egy kis ikon ami írja, de az nem elég feltűnő, hogy észre is vegyem...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10835) ANT válasza Lenry (#10834) üzenetére


ANT
őstag

És az nem dob fel egy figyelmeztetést, ha már nagyon a végét járja az akku? Nekem úgy rémlik, hogy valahol 3% körül mintha riasztana egy felugró ablakban. (Bár nem vagyok benne biztos, nekem is csak egyszer sikerült annyira lemeríteni az akkut. :F )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#10836) Pancsermeste válasza Lenry (#10834) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Vistát nem ismerem, de valszeg a beépített SideBar-hoz van vmi plugin, ami jelzi...
Ha nincsen, akkor pl. a Samurize progi, bár azzal meg ügyeskedni kell kicsit... de megéri...

-= Pancsermeste® =-

(#10837) Sleed válasza Picco (#10826) üzenetére


Sleed
aktív tag

de ez nem vicc :D
átneveztem,töröltem,ürítettem a lomtárt és most megint ottvan xD

(#10838) Xirtam válasza Sleed (#10837) üzenetére


Xirtam
veterán

sztem spyware ! :D Vagy csak utál a géped xD

(#10839) TazLeacher válasza Sleed (#10837) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak a poén kedvéért: próbáltál már töbet csinálni, és azokat kitörölni?

(#10840) enamessias


enamessias
aktív tag

valaki?
[link]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#10841) Sleed válasza TazLeacher (#10839) üzenetére


Sleed
aktív tag

ezt kipróbálom :)

(#10842) Sk8erPeter válasza ML320 (#10781) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A soros portok egy panelen voltak, jellemzően egy 9 és egy 25 portos. COM1-re a 9 pol volt rakva, COM2-re a 25." és utána: "spórolás végett már csak két 9 pólusú csatival adták ki a lapokat". Így már stimmel, mert a COM2 az én régebbi lapomon ugyanúgy 9 tűs. Tehát COM1, COM2 egyaránt 9 tűs. A printer port viszont jódarabig maradt.
Pl. az én alaplapom (GA-P35C-DS3R) korábbi revízióján (rev. 1.x) még ugyanúgy van 25-tűs (párhuzamos) printer és 9 tűs soros port. Tehát nem stimmel az az állításod, miszerint eltűntek a soros és párhuzamos portok, mert ez annyira nem régi lap. Persze egy igazán "mai" lapon már valóban nem igazán találsz ilyen kivezetéseket. (pl. már az én lapomon - egy későbbi revízió - sincs :O).
Ez is csak arra jó, hogy: 1.) dobd ki a régi nyomtatódat, és vegyél újat, vagy 2.) vegyél bővítőkártyát, hogy véletlenül se úszd meg a pénzköltést. :(

mezis: hát akkor tényleg nem egy új darab... :D Mondjuk gondoltam is, de itthon találtam a nagyon eldugott, régi dolgok között, és elkezdett érdekelni, mi is lehet ez... :K Köszi a segítséget, így már egyértelműbb és tisztább. :R (Volt amúgy 286-os gépünk!!! :K Hát az se ma volt... :D)

Sk8erPeter

(#10843) szandisas válasza #65675776 (#10827) üzenetére


szandisas
senior tag

lehet, hogy béna vagyok, de nekem nem nem csinált vele semmit :F

aláírás

(#10844) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Mencoderhez kellene egy kis help. Asztali dvd lejátszón szeretnék lejátszani egy wmv fájlt. Ezzel konvertáltam át:

mencoder forras.wmv -ovc xvid -xvidencopts pass=1 -oac mp3lame
-ffourcc XVID -of avi -o cel.avi

A lejátszó jó sokáig olvassa és elindul a lejátszás, de olyan lassan, hogy hihetetlen (1/5 sebességgel vagy még lassabban). Mi a gubanc?
Ha senkinek nem lesz ötlete ffourcc=DX50 vagy DIVIX -et próbálom ki.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#10845) GödiAli


GödiAli
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Van 1 Abit kn9 ultra lap amin leégett az alaplapi hangkártya, ezért vettünk 1 audigy se hagkarit de mikor berakjuk a gépbe és felismeri ezt írja az eszközkezelőben : " Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. (Kód: 12)

Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."
Mi lehet a baj? ( vista ) Előre is köszönöm! :R

(#10846) greatchaos válasza GödiAli (#10845) üzenetére


greatchaos
addikt

az alaplapi handkártya a bioszban le van tiltva? - nézd meg, hogy melyik eszköz használja még azt az irq-t

(#10847) Gyusz


Gyusz
őstag

A megfelelő topikban nincs valami nagy mozgolódás, erre a kérdésre tudna valaki válaszolni?

(#10848) GödiAli válasza greatchaos (#10846) üzenetére


GödiAli
tag

Igen le van tíltva. Hol tudom megnézni h melyik eszköz használhatja még?

(#10849) PazsitZ válasza GödiAli (#10848) üzenetére


PazsitZ
addikt

Sajátgépnél tulajdonságok, ott hardver fülön az eszközkezelő.
Eszközkezelőben a nézetet váltsd át erőforrások kapcsolat szerint-re és ott látni fogod a megszakításkérés (IRQ) alatt mi, mit használ.

- http://pazsitz.hu -

(#10850) Hosssszu válasza GödiAli (#10848) üzenetére


Hosssszu
őstag

Esetleg, még próbáld meg átrakni másik slotba.
Illetve, ha régebbi az alaplapod (p3, vagy régebbi p4) ott még volt olyan, hogy jumperrel is le kellett tiltani az integrált hangkarit!
Egyébként szerintem is egyszerűbb megnézni/módosítani az irq-kat. Ezeket én csak másodlagos megoldásoknak írtam, ha azz irq-bizergálás nem hozna eredményt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.