Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40001) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Matrox Milleneum G550.-es videókártyám van, windows xp oprendszerem és erre való driverem.
Feltelepítettem egy játékot (Sodier of fortune), de ha el akarom inditani azt irja, hogy szükség van OpenGL.-re.

Mit csináljak?
Rákerestem googleben sehol nem találtam olyat ahol letölthetnék opengl.-t csak olyan nvidia drivereket amik tartalmazzák.

Üdv.:
Misi

(#40002) Matthewka


Matthewka
csendes tag

hello all
asztali gépem van, és nemrégiben történt az velem hogy hallgatam zenét, közbe készülődtem, és elkezdett szaggatni a zene... géphez mentem majd fekete kép a monitoron, bekapcsoltam gépet és az fogadott hogy ventillátorok felpörögnek, csak éppen kép nincs a monitoron... lehuztam monitort a vga-ról, és rögtön check cable hiba volt, tehát a vga kommunikál a monitorral! ezután rögtön alaplapra gyanakodtam, amit el is vittem, ki lett cserélve vadonatújra, meg vettem új tápot is ha már ott voltam! hazajöttem, és ugyanez a baj!
vga-t kipróbáltam másik gépbe tökéletesen müködik! mi lehet a baj? már csak procira tudok gyanakodni, de azt meg nem tudom hol kipróbálni

Matthew

(#40003) Csabee. válasza misirulez (#40001) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Elvileg mikor elindítod a játékot akkor lehet választani hogy OpenGL és Directx legyen, rakd át directx-re!
Ha nem ugrik elő ilyen ablak akkor nézd meg még a startmenübe, játék mappa és ott 3d beállítás van-e!

Üdv: Csabee.

(#40004) 8nemesis8 válasza Matthewka (#40002) üzenetére


8nemesis8
veterán

Monitorod tutira jó?
Most akkor ha bekapcsolod akkor normálisan csippan és tölt is be?

(#40005) Barthezz2 válasza Matthewka (#40002) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Memória? :U

Everybody lies.

(#40006) Mian válasza Mian (#39991) üzenetére


Mian
aktív tag

senkinek sincs tippje? vagy nem történt hasonló valaki hangfalával?

(#40007) Barthezz2 válasza Mian (#40006) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem az erősítőnek volt szerencséje megköszönni a közreműködést, és köszöni szépen elment nyugdíjba.. ez csak tipp, de másra nem tudok gondolni, ha azt mondod a kábelok is jók, meg a hangfal is szól máshol..

Everybody lies.

(#40008) misirulez válasza Csabee. (#40003) üzenetére


misirulez
senior tag

Nem találtam ilyesmit. :(

(#40009) Csabee. válasza misirulez (#40008) üzenetére


Csabee.
nagyúr

És ahova a játékot feltelepítetted, ott abba a mappába sincs hasonló?3d settings ikon?

Üdv: Csabee.

(#40010) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

A táblázat széle a kép között hogyan lehet megszüntetni azt a kis rést?
A táblázat szélessége igazítva van a tartalomhoz.

(#40011) Mian válasza Barthezz2 (#40007) üzenetére


Mian
aktív tag

Köszönöm a választ, jók a hangfalak meg a kábelek is, am én is erre tippelnék, csak azér kérdeztem meg itt, mert hátha volt már másnak is ilyen és tudja, vagy ért a hangfalakhoz komolyabban is.....szóval bocsánat ha hülyeséget kérdeztem....de vacilálok egy új hangfalon....és nem szeretném feleslegesen megvenni....ha megcsinálják mondjuk 3-4ezerért akkor nem veszek újat.

[ Szerkesztve ]

(#40012) Vicoo válasza misirulez (#40008) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nekem is a SOF -nal volt ilyen bajom ,iga z a2. résszel és tényleg nem volt vmiért OpenGL a rendszeremen ,valahogy eltűnt, és nem is találta, csak az újratelepítés segített... Ugyanis ahpgy mondod nincs külön OpenGL , nem tudom hogy működik ,amit találtam telepítőtt az is vmi Win95höz való cucc volt,és semmmit se csinált természetesen. Új driver se rakta fel.

(#40013) whited


whited
addikt

sziasztok
tudtok neked mondani ingyenes domain szolgáltatót? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#40014) Sk8erPeter válasza Barthezz2 (#39997) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, az nagyon hülye ötlet :D Ahogy RootRulez is mondja, a GetDataBack annyira nem 100-as megoldás, hogy ilyenekkel kockáztass. Egyébként nincs valami ismerős, akinek lenne sok felesleges szabad helye? :D Legalább a legfontosabb adatok számára. Mondjuk én - szerintem joggal, de - kicsit paranoiás vagyok ilyen téren, inkább nem szeretek utólag buherálni ilyen particionáló programokkal, mert túl nagy a kockázata az adatvesztésnek. Meg az csak gányolás.

Sk8erPeter

(#40015) Csabee. válasza whited (#40013) üzenetére


Csabee.
nagyúr

atw uw extra.hu freeweb, stb

Üdv: Csabee.

(#40016) whited válasza Sk8erPeter (#40014) üzenetére


whited
addikt

mennyi hely kell kollega?van 200gigám :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#40017) Sk8erPeter válasza MIFtIli (#40010) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most miről beszélsz? :DDD Honlapszerkesztés? Akkor border-t, margin-t, padding-et állítsd 0-ra... De ha már írsz fórumra, akkor egy kicsit bővebben fejtsd már ki, mit is szeretnél... :D

______________________________

Szerk.:
(#40016) whited:
Köszi a felajánlást, de nem nekem kell, hanem Barthezz2-nek :D :R Neki még jól jöhet :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#40018) Barthezz2 válasza whited (#40016) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy kb 400 giga :D De fele akkor már megvan :R :DDD

Sk8erPeter: tudom, hogy utólag nem szerencsés, de hát előre nem gondoltam, hogy mégse kéne szétszedni. Amúgy próbáltam tegnap PQ-val, de nem tette össze, valami fájl(rendszer) vagy milyen hibát dobott, és megszakította a folyamatot. Utána futtattam chkdsk-t hibajavítással, de 1 partíció volt vagy másfél óra, és arra se írt hibát, úgyhogy nemtudom mi gondja volt. Lehet szimplán a progim régi, és nem tettszenek neki az ekkora partíciók.. :U

Everybody lies.

(#40019) Enton


Enton
addikt

Találkozott már valaki ilyenel:

*.mmw
MediaCatalogMMW

Mstore.exe-t irna neki de az nem műxik valamiért, ha meg mintha megnyitná akkor meg sehol semmi adat a file-ból, amit már notpadban láttam benne.

Valamit találtam hogy registriben lehetne irni, de ott benne van már minden.
Szal lenne valakinek ötlete, mivel tudnám érdemlegesen megnyitni?

[link]

Nekem ez a sok szöveg itt már nem nagyon tudot segíteni ezek után.
Valakinek valami ötlet? :R

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#40020) Pörp


Pörp
senior tag

Üdv!

Szerenték a vinyón csinálni egy x száz megás partíciót, és arra dos 6.22-t feltenni. Azt kérdezném, hogy fog menni a dos rendesen attól hogy E6300 meg ilyenek vannak a gépemben? Kellene a dvd-rom is hogy menjen :) Kellene még egy alap autoexec.bat és config.sys is. :)

(#40021) joe2005 válasza Pörp (#40020) üzenetére


joe2005
senior tag

Egy kis leírás, ha boot kell, akkor csak az elsődleges aktív partíción lehet!
Miért kell egyébként a merevlemezre?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#40022) Pörp válasza joe2005 (#40021) üzenetére


Pörp
senior tag

THX! Azért kell, mert egy dos-os programot akarok futtatni, teljes ablakban, nem dosbox-al. Mire tegyem, ha nem merevlemezre?

(#40023) kételkedem válasza Pörp (#40020) üzenetére


kételkedem
addikt

dos emulátor nem jó?

Ha dos kell:
Innen le tudod szedni a dost.
autoexec.bat és config.sys-hez itt találsz segítséget.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40024) joe2005 válasza Pörp (#40022) üzenetére


joe2005
senior tag

USB pendrive esetleg, milyen progik, amelyek nem futnak teljes ablakban xp alatt?
Parancsikont kell készíteni és beállítani.
Esetleg a dosos configot (autoexec.nt, config.nt) kell buherálni.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#40025) Pörp válasza joe2005 (#40024) üzenetére


Pörp
senior tag

kételkedem: Köszönöm!!!

Az a helyzet, hogy Turbo Pascal-ozni akarok, de ilyen nosztalgiázási vágy miatt, úgy mint régen a dos-os időkben :) Ezért kell egy teljes értékű dos nekem :) Ilyen hülye vagyok na :B Win7 van fenn, illetve lesz fenn, de xp-n se megy szerintem teljes ablakban. USB-ről is jó!

(#40026) heaven


heaven
tag

Érdeklődni szeretnék, ha 1 gépet szeretnék 2 munkaállomásról használni, akkor milyen elosztó kell? Tehát 1 gépre 2 monitor+egér+billentyűzet?

(#40027) localhost válasza heaven (#40026) üzenetére


localhost
Közösségépítő

KVM -switchnek nevezik. {K}eyboard {V}ideo {M}ouse példa

Várj elbizonytalanodtam :) Hogy is van ez? KVM az egy billentyűről/egérrel/monitorral több gép között kapcsol, hjaj de bizonytalan lettem! :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40028) 8nemesis8 válasza localhost (#40027) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jó drágák, egyébként 2gépet tudsz vele használni 1monitorra kötöd és egy billentyűzet és 1egérrel tudsz irányítani, amikor pedig a másik gép kell simán átváltassz és a perifériák máris a másikhoz csatlakozva működnek.

(#40029) localhost válasza 8nemesis8 (#40028) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt mondom én is, de ugye ennek a fordítottja volt az eredeti kérdés :) Egy gépet több billentyűzetről, egérrel. (pontosabban "2 munkaállomásról " - ez kissé homályos)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40030) RootRulez


RootRulez
félisten

Hali!
Multkor találtam egy oldalt, ahol össze voltak szedve online tv csatornák, de nem mentettem el :F Volt benne pár magyar csatorna is, esetleg ti ismeritek vagy tudtok mondani ilyen oldalakat?

Kösz: RR

═════════════════════════════════════════

(#40031) RootRulez válasza RootRulez (#40030) üzenetére


RootRulez
félisten

Konkrétan a EuroSportot nézném, a U20as foci vébé elődöntőt Ghána - Magyarország

═════════════════════════════════════════

(#40032) 8nemesis8 válasza localhost (#40029) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah az is érdekes.
1gépet kétfelé akarnak osztani?
Szerintem nem igazán lehetséges, de hátha csak elírta, hogy mit is szeretne valójában.

(#40033) RootRulez válasza localhost (#40029) üzenetére


RootRulez
félisten

Én is sokszor játszottam a gondolattal, hogy vajon egy gép ből lehetne e több gépet csinálni "logikailag". Nagy vonalakban úgy hogy: rákötök két monitort, egeret, billentyűt és had szóljon. Lehet ilyet nem is lehet, egy itthoni átlag felhasználónak, de érdekes lenne :K

═════════════════════════════════════════

(#40034) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Új MSN van fent, amikor egy linkre akarok kattintani és firefox már fut mellette, kiírja, hogy nem tudja megnyitni a firefoxot mert már fut.Kéri, hogy indítsam újra vagy stb.
,de akkor sem lesz jó.
Vajon mit tehetek?

(#40035) localhost válasza RootRulez (#40033) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Biztosan lehetséges! :K
Szememmel láttam: Közjegyzőnél, körzeti orvosnál, szakrendelőben működik például ilyen megoldás! (jelszó: MÚKODJ!!!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40036) jacekLFS


jacekLFS
tag

Hello all!

Ruter problémám lenne!

Lenne egy TP link TL-WR941ND (ruter) és hozzá egy TP-link TL-WN951N tipusú pci kártya!

300mb N szabványt is tudja már MIMO tech stb szal sok mindent tud de még is a ruter és a gép között van kb 4 méter és ha játszok laggolok folyamatosan! közvetlenül kábellel csatlakozva a ruterre semmi probléma wifivel viszont gáz van!kábelezni meg nem nagyon szeretnék!

internet sebességmérővel lemértem! azt a sebességet méri amire elő vagyok a szolgáltatónál fizetve! Szóval 1általán nem értem a dolgot!

Jelerősség fullos legújabb szoftverek fent vannak!

Segítséget előre is köszönöm!

Légyszi pü ben segítsetek ha leg hestséges!

Üdv

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#40037) ollie válasza localhost (#40035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezen jót nevettem. :D

***

(#40038) 8nemesis8 válasza jacekLFS (#40036) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem tudom esetleg kell e a játéknak nyitni valami külön portot, ha neten játszol :F
Mert lehetséges ez okozza a lassulást.

(#40039) jacekLFS válasza 8nemesis8 (#40038) üzenetére


jacekLFS
tag

hmm eddig nem csináltam nagyon ilyet!

Csak most mióta uj rendszert dobtam össze azóta van ez a problémám!

Előzőnél tuti nem volt port nyitva neki!

De elvileg ha nem lenne prot nyitva akkor ki sem tudna menni!

Szal szerintem a ruter és a wifikártya közti kommunikálásban lesz a baj de nem tudom hogy mi!?:S
próbálkozom még

Üdv és köszi előre is a segítséget

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#40040) localhost válasza jacekLFS (#40039) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd meg az INSSIDER programmal, nem ugyanazon a csatornán megy-e a routered, mint a szomszédé, keress szabad csatornát, vagy olyan foglaltat, aki távol van tőled, kicsi a jelszint-bucka letöltés
A portoknak ehhez semmi köze. :(

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#40041) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Lenne nekem egy l7310w Fujitsu Siemens Notebookom. Tönkr emennt a DVD írója, nemtudja valaki, hog yhol lehet hozzá venni másikat. minélolcsóbban.

(#40042) 8nemesis8 válasza Zefír (#40041) üzenetére


8nemesis8
veterán

Eredeti kellene?
Esetleg külső DVD író?

(#40043) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Egy pendrive partícióját meg lehet osztani két felé?

Press any key to continue ...

(#40044) Owerlord


Owerlord
tag

Olyan gondom lenne hogy vettem egy asus xonar hangkártyát betettem friss win7-el és amikor filmet játszottam le kiakadt a hang és fagyás,kivettem a karit, újratelepítettem a win7-et és sajnos alaplapival is csinálja.Mi lehet ez memórai , alaplap? Még egy érdekes dolog,hogyha flash ablakban nézem a videót sosem fagy ki :S:S: megőrülök pls help, THX

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#40045) Zefír válasza 8nemesis8 (#40042) üzenetére


Zefír
őstag

jaja eredeti.
:U

(#40046) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Adott egy 5.1es SB Live hangkari,be szeretném rakni a gépbe,a kérdéseim hogy kell e neki külön driver(gondolom kell), valamint hogy az alaplapit hangkártya driverét le kell e törölnöm/tiltanom?
Thx :)

(#40047) Immy


Immy
őstag

Érdemes 2db 32gigás ssd-t alaplapi raid-ben összekötni? (vagy jobban járnék ha azt a pénzt nagyobb kapacitásúba fektetném?)
(teljesítmény miatt kötném össze őket)

off: Igaz az, hogyha tönkremegy ssd-ben az egyik memória cella akkor még mindig kitudom olvasni róla az adatokat? (ergo nem történhet adatvesztés?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#40048) Scroll Lock válasza Sk8erPeter (#39916) üzenetére


Scroll Lock
tag

Köszi srácok, sikerült, végülis leszedtem egy Cygwin nevezetű progit meg a Gcc-t, de lehet, hogy Virtual Pc -t is felteszem.

(#40049) Gabás válasza Owerlord (#40044) üzenetére


Gabás
addikt

úgy tudom, a sonar vezérlőprogramja még nem támogatja a win7-et

(#40050) mg105 válasza szakalistvan (#40046) üzenetére


mg105
senior tag

a driver oprendszer függő, mert vistában meg win7ben benne van alapból egy driver hozzá (de nem tuti).
csak akkor kell letiltanod az hangkártyát, ha a PCI slot ugyan azt az IRQ-t kapja, mint az integrált hangkártya. (bár én mindenféleképpen letiltanám, biztos ami biztos!) kapd elő az alaplap doksiját és mazsolázz, nem mindegy melyik slotba teszed, mert lehet hogy mással lesz IRQ ütközés!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.