Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10151) poffsoft válasza Traxx (#10149) üzenetére


poffsoft
addikt

mintha az nv-nek is lenne konkrétan a videolejátszáshoz saját profilbeállítás a forceware-ban, mint a vivid...

[ Szerkesztve ]

(#10152) poffsoft válasza DeltaPower (#10148) üzenetére


poffsoft
addikt

Greatchaos-t kérdezted már???

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10153) Traxx válasza poffsoft (#10151) üzenetére


Traxx
őstag

Profilt nem találok...

Az előző karinál semmit nem kellett állítanom, ment minden pöpecül...az megoldás lehet, ha eggyel régebbi driververziót rakok fel? Tehát a 87.xx-et?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10154) Traxx válasza Traxx (#10153) üzenetére


Traxx
őstag

Még valami...bekavarhat a képbe az, hogy DVI-os a VGA-m, a monitorom meg analóg CRT? Tehát átalakítózok...viszont, mint mondom, az asztali színekkel nincs gond...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10155) L!NK->Q3 válasza poffsoft (#10147) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

te is és fuzi is kapott 1 mailt, köszi hogy segítetek

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10156) DeltaPower válasza poffsoft (#10152) üzenetére


DeltaPower
őstag

toltam neki egy privit, kösz a tippet! :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10157) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

Érdeklődnék,hogy adsl-t szeretnék megosztani két ház között kb 50m kábel kellene,eggy kábellel ez megoldható? vagy kell valami erősítés közben? a másik lehetőség wi-fi lenne így 25m és eggy fal van a két épület között.wi-fihez milyen rutert ajánlanátok? mire figyeljek? már nemtudom követni a szabvány rengeteget ami most van :B

(#10158) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziaszok!

Igen sokszor szoktam füllhalgatóva játszani és zavaró hogy közben nem tudok állítani a hangerőn csak a menübe kilépve...
Olyan progi érdekelne, melyet be tudnék konfigurálni hogy pl. a + és - gombokkal hangosítson vagy halkítson a hangerőn (úgy ahogy a "sokgombos" billentyűzetek funkciógombjai :) )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10159) #65675776 válasza <>jana<> (#10157) üzenetére


#65675776
törölt tag

UTP kábel hossza max 100m lehet. Szóval megoldható.

(#10160) poffsoft válasza DeltaPower (#10156) üzenetére


poffsoft
addikt

Kecsó topikba is bekérdezheted, vannak ott egy páran a szakértők.... ;)

ja, csak tipp volt ám!

[ Szerkesztve ]

(#10161) poffsoft válasza Traxx (#10154) üzenetére


poffsoft
addikt

nem , az nem kavar be.
Minden driverben van ilyesmi, külön a video meghjelenítés, asztal, megjelenítők, stb.

(asztalon jobbklik, tulajdoságok, speciális, és ott lehet keresgélni.)

Ha úgy mondom, hogy NV control panel?

L!NK->Q3 : ok, megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#10162) poffsoft válasza <>jana<> (#10157) üzenetére


poffsoft
addikt

igazándiból csak a pénztárcád szab határt, ill. mire akarod használni.
az 54 mbp-s , b és g szabványos wifi már elég neked, azt meg bármeylik tudja. Kérdés a jelerősség, a fal + 25 m miatt
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10163) poffsoft válasza Dr. Romano (#10158) üzenetére


poffsoft
addikt

Itt próbáld meg (engem is érdekel) ;)

mod: próbáltad, meg is kaptad a választ: [link]

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10164) Traxx válasza poffsoft (#10161) üzenetére


Traxx
őstag

Az megvan, hogy van külön ilyen, meg először a Control panelt néztem (az asztalnál alkalmaztam is némi hangolást korábban, mivel egyszerűbb volt, mint a monitort állítgatni :) , de ezt is visszavettem defaultra, és így se jó).

A videó beállításokat is próbálgattam, azzal se javult :(

Jah, nem tudom írtam-e: van tv-tunerem, az jól működik.

Mod: erről van szó

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10165) <>jana<> válasza poffsoft (#10162) üzenetére


<>jana<>
senior tag

thx! olvasgatok egy kicsit :) kicsit lemaradtam mostanában.

(#10166) Dr. Romano válasza poffsoft (#10163) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10167) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Nem biztos hogy jó helyre teszem fel a kérdést, de azért remélem hogy tudtok segíteni. Szóval van egy Revoltec lightmouse precision 2-es egerem. És lenne vele egy olyan problémám, hogy ha újraindítom a gépet akkor az egér sebessége mindíg visszaáll a leggyorsabbra és bekapcsolja a rámutatás pontosságának javítását. A kapott drivernél jól van, de a vezérlőpultosnál mindíg visszamegy a leggyorsabbra aztán kicsit zavaró hogy mindíg vissza kell állítgatni. És azt hogy hány dbi-n megy az egerem azt hol tudom megnézni? Mivel ezen 2 közzül lehet választani egy gombal, de azt nem tudom meg hogy hány dbis... Előre is köszi :))

(#10168) poffsoft válasza Traxx (#10164) üzenetére


poffsoft
addikt

aha, értem.
Akkor még a kodek marad, nem tudom mit használsz...
/minden mplayeres video ilyen, esetleg csak a dvd, mpeg ? mp4, avik-kal mi a helyzet?/

[ Szerkesztve ]

(#10169) Traxx válasza poffsoft (#10168) üzenetére


Traxx
őstag

Semmilyen codec nincs még fent...szombaton raktam össze a gépet...médialejátszóból A power DVD és a VLC van egyedül.

Avival ugyanez, VLC-vel lejátszva. Amúgy a VLC-t csak a mostani DVD lejátszás sikertelensége után raktam fel.

Mod: "ForceWare (GeForce 6 & 7 Series ONLY) 91.45 WHQL verziójú driver Windows 2000/XP alá." Ezt találtam még a driver leírásánál...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10170) poffsoft válasza Traxx (#10169) üzenetére


poffsoft
addikt

pedig kodek téma lesz szerintem...
kodek nélkül nincs lejátszás, max az alap kodekek vannak telepítve.
Próbáld telepíteni a kedvenc pakkodat....

próbálj meg régebbi drivert feltenni, hátha....

Aztán én passzolok....
:O

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10171) poffsoft válasza L!NK->Q3 (#10155) üzenetére


poffsoft
addikt

nem jött mail.

[ Szerkesztve ]

(#10172) fuzik válasza poffsoft (#10171) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nekem megjött, de nem lettünk vele sokkal beljebb. Esetleg szóba jöhet még, ha közvetlenül csatlakozik a netre, hogy folyamatosan próbálnak behatolni a kis gonoszok ;] .... más 5let most hirtelen nincsen.

Illetve még nem tisztáztuk, hogy mindenből a legfissebb driver van e telepítve.

Szerk: Esetleg még lehet periféria hiba is... piszok nehéz az ilyen hibákat kiszűrni :O

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10173) Traxx válasza poffsoft (#10170) üzenetére


Traxx
őstag

Fejlemény: feltoltam az ffdshow-t, változás nuku.
Na ekkor gondoltam, hogy inkább újabb drivert rakok alá, és kapott egy 93.71-et.

És most műkszik :C Nagyon szépen köszönöm a türelmedet és a segítséget! :) Végre nézhetek kézimeccset...kaptam 3 DVD-t, és tiszta ideg voltam, hogy nem láthatom...most megvan minden örömöm

Már csak a tv-tuneren kell csiszolnom, de az már egy másik kör lesz.

Amúgy a nem azonnali desktop indulást a vírusölő happolja el előlem szerinted?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10174) L!NK->Q3 válasza fuzik (#10172) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

alap windows tűzfal is megy, meg kaspersky is
nod32 legfrissebb folyamatosban megy, antispy nincs fent
milyen drivereket ajánlatok a vgahoz a chipsethez meg az audiohoz?
küldök everest reportot is

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10175) gaben


gaben
aktív tag

Egyy szünetmentes tápot hogyan kell üzembe helyezni?Miket kell tudni?

(#10176) fuzik válasza L!NK->Q3 (#10174) üzenetére


fuzik
aktív tag

Lehetőség szerint a legutolsót....

Hogyan csatlakozol a nethez? Illetve ha kihúzod a hálózatot (ethernet, leszeded a modemet, azaz kizársz minden külső behatást) akkor is jelentkezik a probléma?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10177) ML320 válasza gaben (#10175) üzenetére


ML320
aktív tag

Néhány típusnál az egyik saru nincs rögzítve az aksihoz, de ezt fel is tüntetik (pl sárga figyelmeztető ragacs)
Amúgy semmi extra. Összerakod, bekapcsolod, megvárod, míg feléled, és utánna kapcsolod be az eszközeidet.

Ember tervez, Isten perverz...

(#10178) Suba22


Suba22
csendes tag

szaisztok
mac cím alapján szeretnék korlátozni a hálozaton gépeket.
no de hogy tudhatom meg a mac címet mert a routerbe meg találtam a helyet hogy hol kéne de nem tudom hol es milyen mac cimet kéne meg szerezni

előre is thx

(#10179) poffsoft válasza Traxx (#10173) üzenetére


poffsoft
addikt

Hurrá! :C
Igen, a realtime scannelés miatt lassulsz be boot-nál... vírusshiled, tűzfal, s a többi rezisztens progi.
Hogy a régi gépnek miért sikerült azonnal desktopot adnia, azt passzolom (de emlékeim szerint pl. programot indítani akkor sem tudsz, amíg a bootup-pal nem végez (csak homokóra...))

[ Szerkesztve ]

(#10180) WillChi válasza Suba22 (#10178) üzenetére


WillChi
senior tag

Minek a MAC címét szeretnéd megtudni?

Win alatt nyiss egy parancssort, majd: ipconfig /all ... Ez kiírja a hálókártyák MAC címeit (ami az adott gépben van).

[ Szerkesztve ]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10181) poffsoft válasza Suba22 (#10178) üzenetére


poffsoft
addikt

futtatás: cmd
ipconfig /ALL

vagy a hálózati kapcsolatok, hálókártya, tulajdonságok, támogatás, ott lesz a mac cím (fizikai cím)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10182) Suba22 válasza WillChi (#10180) üzenetére


Suba22
csendes tag

csak szamitogepek mac cimet szeretnem meg tudni
ennyi ip config /all es latom az osszes gep mac cimet?

(#10183) poffsoft válasza Suba22 (#10182) üzenetére


poffsoft
addikt

nem, az adott gép összes hálókártyájának látod a mac címeit (fizikai-cím)
A routerre csatlakozó gépeknek a címeit a routerben 'pc database' vagy hasonló menü alatt lehet megtalálni...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10184) WillChi válasza poffsoft (#10183) üzenetére


WillChi
senior tag

Az egyéb kütyükön (pl.: router) általában van egy matrica is, amin fel van tüntetve a MAC.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#10185) poffsoft válasza WillChi (#10184) üzenetére


poffsoft
addikt

Az ok, de nem az kell neki, hanem a routerre csatlakozó pc-ket akarja szűrni mac alapján (pontosabban gondolom a web elérést...)

[ Szerkesztve ]

(#10186) Suba22 válasza poffsoft (#10185) üzenetére


Suba22
csendes tag

igy van tokeletes meg fejtes:)
mar csak azt a lista izet kene meg talalnom a routerbe
ami egyenlore nincs meg:S
mas megoldast nem tudtok
előre jegyzem nem tok minden gépet elérni (oda menni es be irni ezt azt)

egyebként az eddigiekert is nagyon nagy THX mert eddig sajat cimem se tudtam:):):)

[ Szerkesztve ]

(#10187) poffsoft válasza Suba22 (#10186) üzenetére


poffsoft
addikt

Olvassgass

többet nem tudok segíteni :o

[ Szerkesztve ]

(#10188) Suba22 válasza poffsoft (#10187) üzenetére


Suba22
csendes tag

oks thx meg egyszer a segitseget:)
:R :R :R :R :R :R

(#10189) L!NK->Q3 válasza fuzik (#10176) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

kipróbálom, de asszem volt akkor is

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10190) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

ugyanúgy szaggat ez a .... grrrrrrr

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10191) Sk8erPeter válasza poffsoft (#10133) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez egy jó 5let, nagyon köszönöm. :R Most sajnos nem leszek annál a gépnél kb. két napig, de utána megpróbálom, ez még nem jutott eszembe. THX! :R
Persze csak akkor, ha nem fagy annyira, hogy még a menü sem elérhető... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10192) Norbiiii


Norbiiii
tag

Sziasztok,van egy ilyen régi lapom: Acorp 6lx/ex68
2gb-os vinyoval rendesen mükszik,de a 40-es maxtorom nem ismeri fel,pedig jo a vinyo! Mit lehet tenni ilyen esetben? Nem igazán vágom mi baja,lehet bioszfrissités kell?
Légyszi segitsetek,tanácstalan vagyok.

(#10193) Sátán44


Sátán44
addikt

3 hete jelentkezett egy olyan problémám,hogy a letöltésem a wlan-on keresztül maximálisan jó,de a játékoknál 999-es pingem van.Nincs ruoterem.Cfost is használok,de most az sem segít.Miért magas a pingem?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#10194) fuzik válasza L!NK->Q3 (#10190) üzenetére


fuzik
aktív tag

:((

Nekem most muszály eltennem magam holnapra... Holnap átfutom az everest riportot, hátha kiszúrok valamit.

Addig is még egy kérdés - usb eszköz mi van rádugva? esetleg egy másik bill/egér van e a közeledben?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10195) nyunyu válasza Norbiiii (#10192) üzenetére


nyunyu
félisten

Sziasztok,van egy ilyen régi lapom: Acorp 6lx/ex68
2gb-os vinyoval rendesen mükszik,de a 40-es maxtorom nem ismeri fel,pedig jo a vinyo! Mit lehet tenni ilyen esetben? Nem igazán vágom mi baja,lehet bioszfrissités kell?

Nem sokkal fiatalabb 6BX67-nek nem okozott gondot a 60GBs vinyo a "legfrissebb" BIOSszal.
De ezek a chipsetek meg nem tudtak a 48bit LBA-t, igy maximum 120GB-s fog menni benne, 160-ast mar nem tudja megcimezni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10196) Norbiiii válasza nyunyu (#10195) üzenetére


Norbiiii
tag

Én is gyanitom hogy bioszfriss kell neki,de sosem csináltam még! Köszönöm a választ! Majd kitalálok vmit!

(#10197) L!NK->Q3 válasza fuzik (#10194) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

usbre csak egér van rádugva ami folyamatosan megy
van asszem itthon ps2es majd holnap megnézem
bill ps2es

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10198) gogle válasza Sk8erPeter (#10107) üzenetére


gogle
aktív tag

Már sikerült köszi!
Amúgy írtam hogy Abit bh6-os lapról lenne szó.
Az volt a baj hogy a bin fájlt is le kelet szedni meg a betőltéshez awdflash.exe-is!

(#10199) GrandeP


GrandeP
őstag

Üdv!

Hol tudnám megnézni h 1 dvd lejátszónak mi távírányító kódja? :F

VAn egy jó dvd lejátszóm, aminek meg ette a kutya távírányítóját, vettem egy univerzálisat 3000 ft-ért, de hát kód nélkül nem dolgozik vele...

köszi

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10200) True válasza GrandeP (#10199) üzenetére


True
aktív tag

Elvileg a hozzá kapott füzetkében van leirva, hogy mire kell állítani a típusnak megfelelően...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.