Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10301) zoo8800 válasza jpisti (#10300) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi mindenkinek IsoBusterrel sikerült. Majdnem minden fotót sikerült kiolvasni a CDről.
CD Roller nem segített.

rip and tear, until it is done

(#10302) Sk8erPeter válasza zoo8800 (#10301) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Drakulálok! :DDD Ezek szerint az Isobuster újabb verziói már érnek is valamit... :F

Valaki meg tudja mondani, hogy Frontpage 2003-ban hogyan lehet a hátteret és betűszínt kódszám alapján beállítani? A háttér #F09838, a betű #A03028 kódú szín kellene, hogy legyen. Fogalmam sincs, hol kell beállítani (azt még tudnám, hogy RGB szerint hogyan kell, de ezzel a kóddal még nem találkoztam).
Előre is köszi... :R

Sk8erPeter

(#10303) elektromech


elektromech
csendes tag

Hali!
Usb port sebességét szeretném tesztelni (mérni), tud valaki rá valami jó programot?
Előre is köszi a segítséget.

(#10304) donald_boy


donald_boy
tag

Hello!
Gyors kérdésem lenne. Egy ismerősömnek nagyon rossz a gépe, de így elmondásából nem tudom hova tenni a dolgokat. Sztem 1000 sebből vérzik. (512 ram van benne)
1. borzalmasan lassan tölt be, és a programok is lassan indulnak
2. egy dok fájl megnyitása 15 percet vesz igénybe
3. időtől és programoktól függetlenül kikapcsol, vmikor 1 óra után vmikor 16 óra használat után csak gondol egyet és kikapcsol...
4. film szaggat, nézhetetlen

Ő nem játszik a gépen. Csak film, net és officera használja. Sose tunningolt.

Én gyanakszom a memóriára, lehet h annak annyi. Akkor lehet, h vírus is van a gépen...

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#10305) L!NK->Q3 válasza sowi (#10274) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

nem sajna

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10306) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Újabb kérdés... :B Elég sürgős lenne. :K
Miért van az, hogy az alaplapom hangkarijának a "tesztere" szerint működik a hang, de mp3-ak és filmek zenéje nem megy?
Hogyan kellene átalakítani a 7.1-es hangot csak sima sztereóvá (2 hangfal)? Vagy nem ez a gond? :F :O

donald_boy: megpróbálhatnád tesztelni. Eléggé hardveres problémának tűnik. A kikapcsolgatás következhet tápegység- és alaplap-problémából is (megdagadtak a kondik). Vagy RAM-hiba.

Sk8erPeter

(#10307) V.Stryker válasza donald_boy (#10304) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Winfos reinstall? :U Ha van egy normális, "tiszta" rendszer fennt, akkor könnyebb találgatni. Így az is lehet,hogy régi a rendszer, tele van mocsokkal, sérült rendszerfájlokkal, esetleg néhány nemkívánatos progi....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10308) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Vettem egy 2 Gb-os mini SD kártyát, és a kártyaolvasómban Total Commanderrel nem tudom leformázni. Ugyanez a kártyaolvasó egy formázott 512-es MiniSD-t minden további nélkül tökéletesen kezel (akár formáz is). Az Everest is mutatja, hogy a kártyaolvasóban van egy 2 Gb-os miniSD.

Kérdésem: milyen progit ajánlotok, amivel MiniSD-t (formázatlant) tudok minden probléma nélkül formázni? Total Commanderrel nekem nem megy...

donald_boy: a kikapcsolás lehet táphiba is...

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#10309) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#10306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy amikor a hangkártya teszterét kipróbálom, akkor rendesen jön hang a hangszóróból, ezért végképp nem értem, miért nem hallom az mp3-akat és filmek hangjait. :(

Sk8erPeter

(#10310) shtml


shtml
őstag

Úgy néz ki, nem lesz otthon ADSL-em, mert Tré-Com másfél hónap alatt nem volt képes még az aláírt telefon-előfizetési szerződést sem rögzíteni a nyilvántartásában, ezért vsz. Vodafone mobilnet lesz. A kérdésem:

Az E220 USB modemet lehet csatlakoztatni valamilyen olcsóbb routerhez úgy, hogy ezután a router intézze automatikusan a betárcsázást? Úgy láttam, pl. az Asus WL500g Premiumnak van USB csatlakozója is, ez használható e célra? (Hasonlóan ahhoz, ahogy most a routerem kommunikál az ADSL modemmel és a gépem csak egy sima LAN kapcsolatot lát.)

Edit: Tudom, hogy a modemnek van saját topicja, de ott nem kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10311) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gördeszkás Péter: Milyen kodekek vannak fent a gépen? Megfelelően be vannak állogatva? A legtöbb filmnek mp3, vagy ogg, illetve ac3 kodek kell. Ha ezek nincsenek fent a gépen, akkor nem fogja lejátszani a gép... Wav-val (sima audio Cd-n lévő zenével) mit csinál a hangkártya?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#10312) Sk8erPeter válasza Vertigo18 (#10311) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Időközben rájöttem, annyit cs*sztettem. Megoldás az volt, hogy Vezérlőpult-Hangoknál az Audió fülön a Hanglejátszást át kellett álítani ATI HD Rear Audio Outputról Realtek HD Audio Outputra.
Mondjuk akkor nem igazán értem, hogy miért működött a hangkari tesztere (hallani lehetett a hangot), és miért nem lehetett hallani az mp3-ak, filmek hangját. :F

Már csak azt kellene megoldani, hogy a TV-re kirakott kép NE legyen fekete-fehér. :F :Y HD 3850 kártya, S-Video-RCA átalakítóval összekötve egy viszonylag régi TV-vel, ami az előző videokarimmal (Geforce4 MX440 :B) még működött. Amikor ott ugyanez a hibajelenség előfordult, akkor csak átállítottam néhány dolgot (frissítési frekvencia, gamma, telítettség, stb.), és ez megoldotta.
Itt próbálkozom, de semmi. :(
Telepítsem újra a drivert? Vagy más 5let?

Szerk.: Vertigo18: Semmilyen kodek nincs fent. Utálom a szemetelős kodekeket, helyette használom a VLC Playert+Winampot. Mindenre elég. :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10313) JóGéza válasza micro (#10275) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az Xp telepítésekor válaszd azt a partíciót, amelyikre akarod telepíteni. A telepített rendszer azt a partíciót fogja C:-vel jelölni, amelyikre telepítetted, ha jól emlékszem :) .

[ Szerkesztve ]

(#10314) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Az én problémámra esetleg valaki a választ??? :F

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#10315) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#10312) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megoldódott a fekete-fehérség is. Az S-Video-RCA átalakítóval volt a baj... Kicseréltem a régit az új átalakítóra, aminek asszem mostanság 3-mal több tűje van. Nem igazán értem, hogy ettől miért lesz színes önmagában, mert tudtommal az RCA-ra csak egy jelet küld. :Y A régi videokarival működött a régi S-Video. Szóval ez kb. olyan lehet, mint hogy miért érdemesebb 40 eres helyett 80 erest használni. ;)

Sk8erPeter

(#10316) greatchaos


greatchaos
addikt

használható win alóli fsb (főleg felfelé) állítási lehetőséget tudó programot tudnátok ajánlani?

előre is köszi

(#10317) #96302336 válasza greatchaos (#10316) üzenetére


#96302336
törölt tag

Abit uGuru. :D
Esetleg setFSB.

(#10318) #96302336 válasza Vertigo18 (#10308) üzenetére


#96302336
törölt tag

(#10319) sowi válasza shtml (#10310) üzenetére


sowi
őstag

nem fog menni, arra a portra csak vinyot tudsz csatlakoztatni, nem hinnem hogy a voda modem drivere benne van az asus router oprendszereben

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10320) donald_boy


donald_boy
tag

köszi a gyors válaszokat, sztem is az lesz a legtisztább, ha mindent levakarunk róla és egy teljesen új tiszta rendszeren keressük a hibát...

a tápot hogyan tudjuk ellenőrizni, h jó-e?
alaplapot?

(#10321) greatchaos válasza #96302336 (#10317) üzenetére


greatchaos
addikt

egyik sem jó. a lap, amihez kellene, az adatlapomon lévő.

uguru nem indult el. a setfsb pedig az ismeretlen chipsetre hivatkozva nem enged semminemű beállítást

(#10322) #96302336 válasza greatchaos (#10321) üzenetére


#96302336
törölt tag

A setFSB-nél az is elég, ha a clock generator chip típusa megegyező. Ha nincs benne az ami a lapodon van, akkor valóban nem megy.

(#10323) micro válasza Hosssszu (#10287) üzenetére


micro
addikt

Ez bejött, köszi. :C :R

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10324) greatchaos válasza #96302336 (#10322) üzenetére


greatchaos
addikt

clock generator chip. ezt honnan tudom megnézni?

(#10325) #96302336 válasza greatchaos (#10324) üzenetére


#96302336
törölt tag

Egyik módszer, hogy keresni kell az alaplapon egy olyan chipet, aminek ICS kezdőbetüik vannak. Az alapján tudod, hogy milyen az órajelszabályzó chip. Vagy esetleg körbenézni a neten, hátha valahol megvan. Pl. az Extremesystems-en.

(#10326) greatchaos válasza #96302336 (#10325) üzenetére


greatchaos
addikt

milyen jellegű/alakú chipet keressek?

(#10327) greatchaos válasza #96302336 (#10325) üzenetére


greatchaos
addikt

kipróbáltam az összes lehetséges varriációt, és nem jött be. feladom:D

(#10328) shtml válasza sowi (#10319) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm a választ, ez nem jó hír. S akkor gyanítom, más eszköz sincs ahhoz, hogy ne a gépemnek kelljen "betárcsáznia".

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10329) dragonfx


dragonfx
veterán

a hétvégi tuningautó kiállításra tudja valakimilyen jegyárak lesznek? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10330) #96302336 válasza greatchaos (#10327) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez is megoldás :D

(#10331) greatchaos válasza #96302336 (#10330) üzenetére


greatchaos
addikt

esetleg valami más megoldást tudnál még javasolni? - ez egy a fs -nek gyártott asus lap, így az asus termékpalettáján nincs is rajta...

(#10332) #96302336 válasza greatchaos (#10331) üzenetére


#96302336
törölt tag

Bios szinten lehet tuningolni? Már csak azért, mert ha nem, akkor nincs lehetőség Win alól sem.

(#10333) Zoty@


Zoty@
tag

Szép napot Uraim!

Lenne egy nagy segítségre szükségem!
A probléma a köv.:

Egy duplamagos gép Gigabyte 8600 GT-vel és 3dmark futatása közben ezt írja ki:

"Reliable benchmarking canot be completed because the 3dmark display window lost focus"

Ez mi lehet? Mi nem jó?

Ja és játék közben is kilép egy idő után!

A HELP-t előre is köszi!

Texas HoldEm for ever!

(#10334) Pulsar válasza shtml (#10328) üzenetére


Pulsar
veterán

van olyan router amibe be tudod rakni a sim kártyát, és már megy is amit szeretnél!

(#10335) Hosssszu válasza micro (#10323) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nincs mit! :D

(#10336) Hörpi válasza Zoty@ (#10333) üzenetére


Hörpi
tag

Azok alapján amit elmondtál számomra a vidi karival nem stimmel valami.
A megfelelő videókártya driverek vannak feltelepítve?
(ha van akkor próbálkozhatnál frissebbel...)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10337) greatchaos válasza #96302336 (#10332) üzenetére


greatchaos
addikt

épp ez a lényeg, mert bioszban nincs. ez egy fs gépből van bontva, aztán nagyon buta biosszal bír...

(#10338) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Vista Business 32bites OS-m van, gyári DVD-t néznék vele, de azt írja a Windows Media Player, hogy állítsam kisebbre a felbontást és a színmélységet, holott 1024*768-ra van téve és 16 bit-re.
Feltettem a 4.6.1-es Vista Codec csomagot is, az sem segített!
Mitévő legyek? :F

Ventura

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#10339) Lenry válasza ész ventura (#10338) üzenetére


Lenry
félisten

sztem tedd át 32bitre, amúgy DVD lejátszáshoz tudtommal nem kell codec

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10340) Asador


Asador
tag

Sziasztok!

Bratyó tervezget egy 22" W LCD-t a mostani CRT-je helyett. Azt hallottuk hogy ha az lcd-t nem az ajánlott felbontáson, hanem alatta használjuk a képminőség romlik. Szeretne nagy képernyőt /TV filmek miatt is/ de tart tőle hogy a gyengébb VGA /7900 GTX/ miatt többször vissza kell vennie a felbontást. Igaz ez, tényleg látványosan rondább kisebb felbontáson az LCD monitor képe vagy annyira nem vészes?

Kösz!

(#10341) ész ventura válasza Lenry (#10339) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Volt azon is!
Amikor nem volt feltéve a Codec akkor sem játszotta, más lehet a bibi!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#10342) greatchaos válasza Asador (#10340) üzenetére


greatchaos
addikt

nem tűéles képet keptok. ennek inkáb a monitoros topicban lenne helye. egy 22"-s lcd-t nagyon kevéske vga hajt meg játékok alatt (még) normálisan.

amúgy meg túllehet élni a képromlást. én is így használok eg 19" wide-ot, van, hol 800x600-ban. kicsit torzul a kép...

(#10343) gban válasza Asador (#10340) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ahogy great mondja, sokkal rosszabb lesz a kép, de hogy ez kinek mekkora fájdalmat okoz, az ízlés kérdése - meg a futtatott alkalmazásé.
Próbáld ki egy akármilyen TFT-n, hogy megy pl. 1024-ben, és visszaveszed 800ra vagy 640-re. Nagyon látszik a különbség, még egy 15"-oson is.

Postázást nem vállalok.

(#10344) Picco válasza Asador (#10340) üzenetére


Picco
addikt

hali

nekem 22" wide tft-m van, tul lehet elni, amugy ha nem hasznaltok AA-t meg AF-t, akkor nem olyan veszes, persze nem artana egy ujabb vga sem.
nem olyan veszes a kepromlasa kisebb felbontasban sem...ha nem figyeled es nem veszed vissza nagyon kicsire a felbontast akkor nem eszreveheto.
1 jotanacs: csak es kizarolag DVI bemenettel is rendelkezo monitort vegyetek!

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10345) Qru válasza Picco (#10344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért csak DVI-s monitort vegyünk? Nekem volt mind a kettő és nem sok különbséget láttam. a jelveszteség szvsz nem látható nagyon (legalábis én nem láttam). Inkább a panel minősége a meghatározó.

#nincsbennetarcsi

(#10346) Picco válasza Qru (#10345) üzenetére


Picco
addikt

nekem d-sub bemenete van csak es szemetel a szurke kulombozo arnyalatainal, node en auugusztusba vettem 50ert, akkor ez igencsak jo arnak szamitott, 2ev 10 honap garival :))

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10347) STC Speed válasza Picco (#10344) üzenetére


STC Speed
őstag

igen erre figyelni kell

(#10348) Picco válasza STC Speed (#10347) üzenetére


Picco
addikt

neha zavaro csak...de akkor elegge, foleg jateknal, filmnel ugyanis tavolabbrol nezem.
de egy 17"os crt utan olyan erzes volt h....csak na :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10349) Qru válasza Picco (#10348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem Acer volt Dsub-osból 17-es de azzal nem volt ilyen gondon.

#nincsbennetarcsi

(#10350) Picco válasza Qru (#10349) üzenetére


Picco
addikt

DVI-ra kototted ra atalakitoval?

mod: masik h lehet h azert van mert 1680*1050-nel mar nagyobb adag adatot kell tovabbitani

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.