Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10051) Picco válasza buherka (#10050) üzenetére


Picco
addikt

ha jol latom ott van lesarkazas vedo ha nem is tokeletes.
kerj segitseget mastol, o tartsa es szoritsa oda egyenletesen a hutobordat a laphoz te meg a 2 ujjaddal atlosan lehetoleg egyszerre pattints be 2 pockot igy elkerulheto a lesarkazas :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10052) Picco válasza Sk8erPeter (#10049) üzenetére


Picco
addikt

tudod en is sokszor szarok a mod-idore foleg ha 2 kulombozo embernek valaszolok, de nekem meg sem fordul a fejembe hogy ezzel hudejo 1 hsz-el tobbem van...az a baj h neked igen...pedig szvsz csak a figyelmesseg jele volt :((

mod: off

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10053) buherka válasza Picco (#10051) üzenetére


buherka
addikt

egyedül vagyok a melóhelyen :(((

Már ráraktam... :B

Úgy csináltam hogy jó alaposan bekentem MX-2-es pasztával majd ráraktam a bordát és felülről finoman bekocogtattam a pöcköt egy alkoholos filcel, mert az pont felfeküdt a pöcök tetejére. Az újjam sajnos nem fért oda :(((
Először az egyiket, majd a másikat pattintottam vissza.
De nem nyagyon volt megbillenve borda. Magára a bordára nem gyakoroltam fizikai hatást így szerintem nem sarkaztam le.
Addig kocogtattam finoman a pöcköt, míg be nem pattant. Maga a rugó remélem elnyelte kocogtatás nagy részét

Reménykedem :U

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10054) buherka válasza Picco (#10051) üzenetére


buherka
addikt

Azért köszi a választ :R :R :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10055) Sk8erPeter válasza Picco (#10052) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát én ezért már kaptam rendesen... Pont ugyanilyen gondolkodásmóddal segítettem több embernek is, és külön-külön hsz-be raktam a válaszokat. Ezért leoltott valaki, hogy miért nem EGYBE gyűjtöm a hsz-eket. Azóta megpróbálok erre odafigyelni, és jobban feltűnik, ha valaki rajtam kívül is ezt csinálja... :B Én is utálom amúgy a hsz-gyűjtögetős megjegyzéseket, de mostanában már annyiszor láttam ezt a szót más-más emberek által leírva, hogy már engem is megfertőzött... :DDD
Mondjuk az tény, hogy én figyelmességből sem írom le senkinek azt, hogy "Nem tudom mi a franc baja lehet a gépednek." :U Remélem érted mire célzok...

Sk8erPeter

(#10056) buherka válasza Sk8erPeter (#10055) üzenetére


buherka
addikt

Most én is hsz-t gyüjtögettem...mert külön köszöntem meg a segítségét a fórum-társnak?
Na fasza... :U

Most inkább azon reménykedek, hogy működjön a deszka :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10057) Sk8erPeter válasza buherka (#10056) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majd olvass egy kicsit vissza, és látni fogod, mennyit oltogattak engem amiatt, hogy hsz-vadász vagyok, mert egy oldalon több hsz-em is volt... :DDD Egyébként nem akartam senkit sértegetni, csak én is kaptam már eleget. De mi, hsz-gyűjtögetők, tartsunk össze! :D :R
Szóval csak azt mondtam az imént, hogy az olyan jellegű megnyilvánulások, mint a "Bocs, nem tudom." és hasonlók tényleg hsz-gyűjtésnek, vagy legalábbis értelmetlennek látszanak, és ezzel NEM rád céloztam. Nem is értem, minek vetted magadra. :U

Sk8erPeter

(#10058) Picco


Picco
addikt

tegyuk hozza h en 2 kulon embernek valaszoltam, ha egy embernek irok egy reagalasara es megtehetem akkor en is MOD-gombot hasznalok...sztem leri valakirol h hsz-t gyujt vagy van valami mondandoja is....ennyi off eleg mara, osszegyult az eloirt hsz-mennyisegem :DDD :C

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10059) buherka válasza Sk8erPeter (#10057) üzenetére


buherka
addikt

Nem vettem én ezt adolgot magamra... :(

hsz. gyüjtögetés...hihi :D

Foglalkozok én ilyennel...hát nem igazán. :o
Ha problémám van úgy is beírok több helyre, hogy minél hamarabb vélaszt kapjak :D

Amúgy faxa lett a lap, nem sarkaztam le ;) ...viszont esett 6 fokot az NB-em.
MX-2 rulez :C

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10060) poffsoft válasza Sk8erPeter (#10049) üzenetére


poffsoft
addikt

bmeg, megbuktam, igazi született hsz vadász vagyok. Megyek is a modkerbe, banoltatni magamat :W

szvsz túlreagálod a dolgot,[link] kolléga ráérzett a lényegre, továbbá a modkerben már kifejtettem ugyanezt is, régebben, és még mindig itt vagyok.

szerintem -főleg szakmai topikban - nincs hsz. összevonás, pontosan a threadok követhetősége miatt. Akinek ez nem tetszik, nyugodtan jelentse a modkerben.

Visszaolvastam, részben igazad is van, többet kaptál mint amit érdemelnél, de ezért szép a világ, mert nem vagyunk egyformák.

Másrészt meg ha visszolvasol, számtalan esetben azért háborognak a kollégák, hogy 'és az én hsz-em, mi lesz, nincs válasz? /én is :B /', ezért próbáltam jelezni, hogy olvastam, értettem, de sajna nem tudok segíteni. Ennyi... ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#10061) poffsoft válasza buherka (#10059) üzenetére


poffsoft
addikt

komolyan csak az mx2 műve ? ennyire jó?
mondjuk r2d2 erősen ajánlja...

/modidőn belül, de külön thread.../

[ Szerkesztve ]

(#10062) buherka válasza poffsoft (#10061) üzenetére


buherka
addikt

Mindenhova már ezt kentem...8800GT, CPU, NB.

Átlagban 5-6 fokot esett a hőmérséklet a fehér pasztához képest.

Főleg terhelésnél látható az eltérés...idle-ben annyra nem (1-2fok).
Annyi a titka, hogy gyorsan kell vele dolgozni...tehát itt már nem lehet pöcsörészni, mert ez hamar szárad.

Ha 3-4 percig nem rakod a coolert a bekent cpu-ra, már megszáradt a teteje.

Meg az elektromosságot sem vezeti, mert nem ezüst alapú. Egy tubus nagyon sokáig elég. ;)
Bátran ajánlom :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10063) poffsoft válasza buherka (#10062) üzenetére


poffsoft
addikt

:R Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10064) poffsoft


poffsoft
addikt

Kérem a segítségeteket :
Lejárt hírdetés kereshető(található keresővel) valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#10065) L!NK->Q3 válasza L!NK->Q3 (#10048) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

#10048) L!NK->Q3 <--- erre vki?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10066) fuzik válasza L!NK->Q3 (#10065) üzenetére


fuzik
aktív tag

Eseménynaplóban nem találtál semmilyen hibát? Esetenként vinyópróbléma (vezérlő v. kábel v. vinyó) is okozhat ilyen akadozást - ilyenkor a letöbb esetben készül hibabejegyzés is.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10067) Pulsar


Pulsar
veterán

van egy vincsim, amire vista van (volt) telepítve. Egy másikra xp. XP-vel bebútoltam, és le akarnám törölni a vistát, de sok filest nem enged. Gondolom a jogok miatt! Hogyan, mivel tudnám letörölni?

(#10068) ANT válasza poffsoft (#10064) üzenetére


ANT
őstag

Google-val meg tudod találni, ha tudsz valami kulcsszót a hirdetésből: "kulcsszó site:prohardver.hu"-t írd a keresőbe.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#10069) net84 válasza Pulsar (#10067) üzenetére


net84
őstag

csak egy ötlet:
xp vagy vista telepítővel bootolsz be, és legyalulod a vista partícióját - amennyiben van fontos adat a vista partícióján, azt mindenképpen menteni kell elötte...

Read only...

(#10070) Pulsar válasza net84 (#10069) üzenetére


Pulsar
veterán

Pont ezt akarom elkerülni, mert kicsivel több mint 300G adat van rajta, ami kell. :)

(#10071) net84 válasza Pulsar (#10070) üzenetére


net84
őstag

így már érdekesebb, esetleg ERD Commanderrel boot-olsz be, az elviekben le tudja törölni a védett állományokat is (igaz én eddig csak mentettem le védett adatot vele, törölni még nem próbáltam, de ha jól tudom, akkor magasból sz*r*k a jogosultságokra és a védelmekre)

Read only...

(#10072) Sk8erPeter válasza poffsoft (#10060) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Picco, buherka, poffsoft: "örülök", hogy a beszélgetés ismét majdhogynem flame-war-ba torkollott... :DDD Jó ez a PH!, soha nem unalmas... :)) Nos, akkor ezek szerint ha pl. segítek több embernek, nekem sem kell ezentúl figyelnem arra, hogy összevonjam a hsz-eket, ennek örülök. Csak ezért kaptam már egyszer beszólást. Meg az alapelvek is kimondják, hogy "Ha 1-2 szavas választ akarsz adni több hozzászólásra, akkor azt az átláthatóság érdekében lehetőleg 1 hozzászólásba hozd össze." Igaz, ez 1-2 szavas hsz-ekre vonatkozik. Egyébként szerintem is jobban áttekinthető, hogy ki melyik hsz-re válaszol, ha ott van konkrétan, és nem minden egy hsz-be van gyűjtve.
Szóval a végére azt hiszem, kompromisszumra jutottunk, úgyhogy ismét világbéke van. Respect everybody! :R

Nos, senki nem tudja megmondani továbbra sem, miért van az, hogy az Internet Explorer 7 XP-újratelepítés, a driverek felrakása és Update után CSAK bővítmények nélkül hajlandó elindulni? :F (Más böngésző gond nélkül megy.)

Sk8erPeter

(#10073) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Írországban vásárolt elektromos terméket szeretnék nálunk használni - ott ugye más a konnektor kialakítása - de sehol sem találok olyan adaptert ami használható! :O
Tudtok segíteni?

Köszönettel
Ventura

Szerk: Egy kis biztosíték is van a konnektor fejében, át lehet tenni az európai dugvillába?

[ Szerkesztve ]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#10074) Lenry válasza Sk8erPeter (#10072) üzenetére


Lenry
félisten

akkor használj más böngészőt...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10075) GrandeP válasza ész ventura (#10073) üzenetére


GrandeP
őstag

Üdv!

Bemész a bótba és kérsz 220v-os mezei dugvillát a többi meg értelemszerüen...

EGy átalakító 500 ft-ol kezdődik a dugvilla meg 50 ft-tól, melyikkel jársz jobban?! Hekkeld meg a madzagot. :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10076) ész ventura válasza GrandeP (#10075) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Köszi!

Nézz még rá a szerkesztésemre, utólag írtam. Szerinted így is működne a dolog?

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#10077) GrandeP válasza ész ventura (#10076) üzenetére


GrandeP
őstag

Azzal ne foglalkozz.... illetve kellenev de nálunk nem fogod hasznát venni és nem is tudod be operálni ...

Nekem a konyhában minden angiliai cuccos,(illetve van még tv/dvd..) mind így van megcsinálva... van átalakítom is, de egy idő után mind zárlatos lett, pedig minőségi.. azért mondtam h inkább eu dugvillát tegyél a végére.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10078) R


R
aktív tag

hogy lehet kideríteni hogy egy program milyen porton futott?
hogy tudom megváltoztatni az alapértelmezett portját? ("C:\(name of dir)\game.exe" +set ilyesmi?)
XP

[ Szerkesztve ]

(#10079) ész ventura válasza GrandeP (#10077) üzenetére


ész ventura
aktív tag

OK, köszi!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#10080) GrandeP válasza R (#10078) üzenetére


GrandeP
őstag

Hát leginkább a tűzfalad jegyzi h melyik porton épp melyik progi dolgozik...

Beállítani, meg a program vagy a játék beállításainál lehet...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10081) gogle


gogle
aktív tag

Sziasztok.
Tudna nekem segíteni valaki?
Régen frissítettem biost Abit Bh6-ra.
Már régen volt és elfelejtettem hogy is kell.
Arra emlékszek hogy valami bin fájlt kell leszedni meg még valamit amit át kell rakni flopi lemezre.
De volt még valami amit be kellet írni....
Ha valaki tud segítsen.
Köszi.
Ja esetleg egy link-et stb..
:R

(#10082) Sk8erPeter válasza gogle (#10081) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Példa:

A:\>awdflash AB9_14.BIN /py /sn /cd /cp /cc /cks /R

Ez pont egy abit alaplapra vonatkozik. Egyébként a BH6 lapod BIOS-frissítései itt találhatók.
Ezen az oldalon meg részletes BIOS-frissítési tájékoztatást kapsz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10083) Sk8erPeter válasza Lenry (#10074) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne már, hogy ez az egyetlen megoldás (ezt már egy másik kolléga is javasolta)... Ha másnál nem fordult elő ilyesmi, akkor csak kell lennie valami oknak, ami miatt nálam előfordult... Ha bővítmények nélkül megy az IE7, akkor kell lennie valaminek, ami bezavar a működésben. Csak tudnám, mi az, amikor csak az alaplapi drivereket, videokártya-drivert, Update-eket tettem fel. :O

Sk8erPeter

(#10084) Sátán44


Sátán44
addikt

3 hete jelentkezett egy olyan problémám,hogy a letöltésem a wlan-on keresztül maximálisan jó,de a játékoknál 999-es pingem van.Nincs ruoterem.Cfost is használok,de most az sem segít.Miért magas a pingem?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#10085) R válasza GrandeP (#10080) üzenetére


R
aktív tag

egyik pillanatról a másikra eltűnt a szerver lista,
tűzfalban nem látom a port számát, játék beállításnál csak SOCK van azt hiába változtatom.

(#10086) GrandeP válasza R (#10085) üzenetére


GrandeP
őstag

Melyik tűzfal és melyik játék? Biztos be lehet azt állítani..

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10087) R válasza GrandeP (#10086) üzenetére


R
aktív tag

XP, SoFII

(#10088) GrandeP válasza R (#10087) üzenetére


GrandeP
őstag

Az xp az nem tűzfal.... tegyél fel vmi normálisat... mondjuk comodo..

A Sof II-nél ha jól láttam télleg nem lehet beállítani... Bocsi.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10089) gogle válasza Sk8erPeter (#10082) üzenetére


gogle
aktív tag

Hát nem jó de mindegy azért köszi hogy próbálkoztál!
Ez egy p2 es lap ami p3-as procikat be tud venni ha biost frissíted,de ez így .... :(

(#10090) R válasza GrandeP (#10088) üzenetére


R
aktív tag

kikapcsolt tűzfalnál se moccan,
SOCKS me culpa

(#10091) L!NK->Q3 válasza fuzik (#10066) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

hol találom az esemény naplót?
próbáltam pata és sata vinyóval is

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10092) Sk8erPeter válasza ész ventura (#10073) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez az átalakító nem jó? (ld. AC 01 utazóadapter, 3450 Ft) Elvileg ez univerzális, tehát a legtöbb szabványt "támogatnia" kell.
Mint azt a Wikipédián megtudtam, Írországban "G" típusú csatlakozók vannak (jó hülye formája van... :D). Ezt kell átalakítani F típusúvá (vagy C), ami a nálunk elterjedt szabvány.

Sk8erPeter

(#10093) GrandeP válasza Sk8erPeter (#10092) üzenetére


GrandeP
őstag

NA de ne vicceljél már...... boltban 50 ft az eu dugvilla és 2 perc alatt megcsinálod..

Qrva drága... meg lehet kapni simát ami a G-ből csinál eu-st!
Én 500ft-rét vettem anno, de vmiért mindig zárlatos vagy kontaktos lett aztán meguntam és barkácsoltam normális dugót a végére! :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10094) Sátán44 válasza Sátán44 (#10084) üzenetére


Sátán44
addikt

Valaki tudna segíteni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#10095) Sk8erPeter válasza GrandeP (#10093) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, csak gondoltam ez máskorra is jó, és nem kell minden egyes cuccát megbarkácsolni. Tényleg nem sok idő, de így még gyorsabb. :D

Sk8erPeter

(#10096) Hörpi


Hörpi
tag

Valaki nem tudna nekem egy Abit KR7A nevű alaplaphoz manual (user guild)-t ?
(Természetesen néztem az Abit honlapján de ott nincs...)

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10097) Qru válasza Hörpi (#10096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt nézd meg.

#nincsbennetarcsi

(#10098) GrandeP válasza Hörpi (#10096) üzenetére


GrandeP
őstag

Nidd csak...

Ui: googléval fél percembe került.....

szerk: megelőztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10099) Zozzant válasza Hörpi (#10096) üzenetére


Zozzant
addikt

Itt van az összes, ha megelőztek ha nem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#10100) Hörpi válasza Zozzant (#10099) üzenetére


Hörpi
tag

ez az ftp-s lesz a nyerő
köszönöm szépen :R

Egyébként mi a véleményetek erről:
Abit Kr7A alaplap + AMD 1,6 GHz, GeForce MX440, 256 MB

Format, majd Windows reinstall után furcsán viselkedik...
Van hogy bekapcsol szépen és tökéletesen megy!
Vannak esetek, amikor nem hajlandó elindulni és összevissza sípol!
Megnéztem a hibakódokat a sípolás alapján; hol memória, hol processzor, hol HDD...
Bios frissítés volt a hiba továbbra is fennált...
Alaplapi elem csere volt a hiba továbbra is fennált...
Lehúztam róla a floppy meghajtót, (ami tökéletesen működik a mai napig egy másig gépbe) és a probléma megoldódott :C

Elképzelhető szerintetek, hogy a floppy gajdította meg, vagy csak szerencsém van és most szépen megy, de holnap reggel újra jelentkezik a hiba???

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.