Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11201) carrot válasza Sk8erPeter (#11197) üzenetére


carrot
tag

Audio (Realtek) eszközről van szól, és igen, a biostar hivatalos oldalán már megnézte a drivereket. A saját lemez téma is felejtős, lásd, még mindig sárga...
de köszi

(#11202) baliii


baliii
senior tag

mégsem ilyen könnyü: ott tartok h belépek, mutatja az asztalt és kifagy, elöhivom a feladatkezelöt, bezárok minden programot és feladatot ami mellett a felhasználoi nevem van, majd a felhasznéloi fiokoknál rámegyek h kilépés, kijelentkezik, majd ujra bejelentkezek, ekkor minden megy annak ellenére hogy kiirja a temp2 hibaüzenetet...
nem tudom mi lehet

(#11203) Sk8erPeter válasza carrot (#11201) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen oprendszer? XP/Vista? (Gondolom uninstall-reinstall nem oldotta meg.)

baliii: mi van, te nem olvasol? (Ha már kaptál választ... Nem úgy tűnik, mintha egyáltalán láttad volna. :U)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11204) carrot válasza Sk8erPeter (#11203) üzenetére


carrot
tag

XP Prof. SP2, uninstall-reinstall se segít

(#11205) localhost válasza Sk8erPeter (#11193) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én az n<10 elve mentén látom a megoldást és az imént jóváhagytam, ha teneked ennyit ér... oldd meg. SAJNOS én nem vagyok ebben partnered - sem tudásban, sem akaratban.
Kérlek, ezért ne haragudj rám :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11206) baliii válasza Sk8erPeter (#11203) üzenetére


baliii
senior tag

bocsanat, komolyan nem vettem észre csak a másik hozzászolást :) akkor alkalmazom amit tanácsolsz!
üdv

(#11207) virkir válasza baliii (#11202) üzenetére


virkir
veterán

A temp2.exe egy spyware.
Megoldások itt
Tudod, a gugli a barátod, nagyon jó barátod ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#11208) localhost válasza baliii (#11202) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Javasolt orvosság: CounterSpy telepítése és ha lehet a gép csökkentett módban való indítása, net nélkül.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11209) baliii


baliii
senior tag

köszönöm a javaslatokat, hozzálátok a kis sunyi kiirtásához :DDD ha nem sikerülne ismét a segitségeteket fogom kérni :B

(#11210) localhost válasza baliii (#11209) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... ha még vissza tudsz majd jönni..... :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11213) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem a hölgyeknek!
Komoly segítségre szorulok! xd
Gépet fogok venni és nem tudom hogy maradjak amd-n vagy átálljak intelre!

1.: gigabyte MA790X-DS4, amd 6400x2 BE, 9600gt oc2, 4gb ram,
2.: MSI P35 Platinum, Q6600, 9600gt, 4gb ram,

Ti melyik configot ajánljátok?
Van sok haverom mindenki mást mond! Szóljatok ha valami túl sok! pl a Q6600 :DDD

Inkább játékra használom a gépet, meg hogy gyors legyen mint a villám, a tesztek nem érdekelnek! :)
Később tervezem még egy 9600gt megvételét azért kell sli alaplap!

thx mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#11214) localhost válasza Benhill (#11213) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a FÓRUM az azonnali (vagy 2 három viszontválasszal) megválaszolható kérdések helye.
A Milyen gépet vegyek topic odébb egy kicsit. Bocs!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11215) Tybee


Tybee
tag

Hi!
tegnap este óta a vinyóm egyfolytában teker miután bejött a windows, memoriát teljesen elfogyassza és 2 gigás a lapozófájl. azóta csinálja miután játék közben egyszer csak újraindult (szabályosan, ki is jelentkezett magától). tudjátok esetleg milyen vírus/spy akármi okozhatta? hogy tudnám megnézni hogy melyik folyamat használ ennyi memoriát? task kezelő nem jelzni, a szerint csak pár száz mb-ot használok most is.

(#11216) CSorBA válasza Benhill (#11213) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia "kislányom" ! :P

A második opciót ajánlom..
de ez a kérdés tényleg másik topicba való.. :U

nincs mit :)

(#11217) Benhill válasza CSorBA (#11216) üzenetére


Benhill
senior tag

okok, sry egyébént "azonnal" jo lett volna, mert ma hívom fel a srácot hogy mit rendeljen :) de np

(#11218) Sk8erPeter válasza localhost (#11205) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ugyan már, dehogy haragszom. :) De van egy egyszerű megoldás: ha nem akarod megtalálni a probléma gyökerét, akkor ne is válaszolj az adott hsz.-re. Nagyon egyszerű. :P

Sk8erPeter

(#11219) Sk8erPeter válasza HiperG (#11211) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:W

Sk8erPeter

(#11220) baliii válasza localhost (#11210) üzenetére


baliii
senior tag

feltelepitettem a progit, lefuttattam, kiirtotta a dolgokat de ugyanaz, bejelentkezik, ott az asztal de ha a start fölé huzom az egeret akkor csak homokora van kattintás sehol sem ér semmit, nem ragál, csak a ctr alt del... most mi lehet? hibaüzenet nincs

[ Szerkesztve ]

(#11221) virkir válasza baliii (#11220) üzenetére


virkir
veterán

Próbáld csökkentett módban az irtást

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#11222) csellosi


csellosi
tag

AAA-s elemek (uj - bontatlan :) - energiizer ultimate/lithium/ultra+...) mikor kezdenek el vesziteni a hatasfokukbol? Vagy meddig hasznalhatoak fel? :P

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#11223) Picco válasza csellosi (#11222) üzenetére


Picco
addikt

attol fugg h hogy tarolod, minnel magasabb homersekleten vannak annal tobbet veszitenek.
amugy 3 ev lehet a szavatossaguk kb.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#11224) animatrix11 válasza djtoomi (#11149) üzenetére


animatrix11
őstag

aha akkor jól gondoltam :)
thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#11225) localhost válasza csellosi (#11222) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szinte a gyártás pillanatától "merül" és ez egyre rosszabb lesz!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11226) PazsitZ válasza csellosi (#11222) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bontatlan elem "merülhet", viszont csekély mértékben.
Bizonyos szinten a normálisabb (nem a sky és hasonló társai) elemek "túl vannak töltve", tehát vásárláskor rendelkezniük kell a megfelelő töltéssel.
Az elemeken egyébként található szavatossági idő, elméletben ennek lejárta után nem árusíthatók. Persze azért nem árt megnézni.
Tehát a dobozán, csomagolásán rajta kell lenni egy szav. dátumnak, ami, mint fenn említették tényleg olyan 3-5 év körül lehet, ha jól emlékszem.

- http://pazsitz.hu -

(#11227) Hold válasza PazsitZ (#11226) üzenetére


Hold
őstag

Kinai piacon árult elemek 99%-a miért nem ér semmit ? annyira rossz technológia vagy öregek ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#11228) aratnia


aratnia
csendes tag

Helló!
Én azt szeretném megtudni, hogy ha leszedem az XP SP3-at angol ( ha jól tudom még csak 3 nyelvben van meg) verzióban, fogom tundni telepíteni magyar XP-re?

(#11229) szandisas válasza Hold (#11227) üzenetére


szandisas
senior tag

szerintem a technológia :K

aláírás

(#11230) Hold válasza aratnia (#11228) üzenetére


Hold
őstag

Angolt csak Angol XP-re tudod

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#11231) Spyx


Spyx
tag

Hi allz

Írnom kellene egy drivert ami lehetővé teszi hogy egy hálozati tároló rendszert "bemountoljak" windowsba.
Első fontos kérdésem hogy KERNEL vagy USER mode driverre van-e szülségem?

előre is köszi

u.i.: szerintetek ez megérne-e egy új topikot a szoftverfejlesztés címszó alatt?
persze csak azért mert úgy is lesz még több kérédsem

[ Szerkesztve ]

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#11232) aratnia válasza Hold (#11230) üzenetére


aratnia
csendes tag

Köszi. Szóval akkor ez így felejtős. És esetleg olyant lehetne csinálni, hogy "angolosítani" a magyar xp-t?

(#11233) Sk8erPeter válasza aratnia (#11232) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Angolosítani" nem lehet. Csak úgy, hogyha felraksz helyette egy angol XP-t. :DDD De annyira nem jelent nagy gondot szerintem angol verziót letölteni, használhatod ugyanazt a kódot, ami a magyarnál működött, és utána felraksz egy magyar MUI-csomagot (Multilanguage Interface Pack).

Sk8erPeter

(#11234) Sk8erPeter válasza baliii (#11220) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha van esetleg másik gép a közelben, tedd be a vinyódat, és próbáld meg azon keresztül kiirtani a kártevőket. (Ha a csökkentett mód nem jön be.) Egyes vírusok "újragenerálják" magukat, hiába irtottad már le egyszer őket.
De mivel írtad, hogy frissen telepítetted fel az XP-t, és még sok fontos dolgot gondolom nem telepítettél fel, de máris megtámadták a kórokozók, ezért javasolnám, hogy az irtással való sz*rakodás helyett tedd újra az XP-t, rögtön rakd fel a szükséges programokat a védelem érdekében, rakd fel a drivereket, csinálj egy Ghostolást a működő rendszerről, és a viszontlátásra.

Sk8erPeter

(#11235) Lortech válasza Spyx (#11231) üzenetére


Lortech
addikt

Az érdekes lesz, ha azt sem tudod eldönteni, mire van szükséged. :)
A pár szavas leírás alapján nem igazán lehet eldönteni, hogy mire kell a driver.
Ha van egy hálózati tárolórendszered, amihez már van megfelelő kezelő, a mountoláshoz nem is kell semmi driver, csak egy sima win32 alkalmazás ami a mountolást kezdeményezi a driverből.

Thank you to god for making me an atheist

(#11236) Sk8erPeter válasza Lortech (#11100) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha én ezt értem... Most a mai nap során a tegnapi állítgatások után kipróbáltam a Corsair oldalát, és láss csodát, ma működik... Pedig semmi komolyabb változtatást nem eszközöltem tegnap, csak annyit, hogy feltettem a Shockwave-et, Flash Playert, ami után újraindítottam a böngészőt, de ugyanúgy nem volt hajlandó működni.
Ma bekapcsolom a gépet, próba, és működik. :Y Egy gépújraindításra lett volna szükség? Vagy mi a franckarika... :W
No mindegy, azért köszi a segítséget, Lortech, legalább foglalkoztál a problémával. :R

Sk8erPeter

(#11237) Spyx válasza Lortech (#11235) üzenetére


Spyx
tag

Írok akkor egy kicsit bővebb információt:

Van egy win32-es alkalmazás(kliens) ami kapcsolódik egy szerverhez és azon filokat tárol el. A kliens úgy néz ki kb mint egy total commander, és meg van valósítva a másol,áthelyez stb. műveletek a sajátgép és a szerver között.
Nekem az lenne a dolgom hogy ne kelljen mindig megnyitni a klienst(persze futhat a háttérben) hanem közvetlenül is lehessen a szerverre írni mintha hálózati meghajtóként lenne mountolva (kliens műveleteit kihasználva persze).
Tanerő midnig azt mondta hogy ehhez driver kell, ha mégsincs szükség rá akkor az nekem csak jó.
Egy pár tippet elfogadnék hogy milyen úton induljak el.

Előre is köszi. Spyx

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#11238) Lortech válasza Spyx (#11237) üzenetére


Lortech
addikt

Igen ettől tartottam, hogy nem csak a mountolás a lényeg, hanem hogy a mögötte lévő virtuális meghajtót is neked kéne összehoznod. (ehhez valóban kell a driver, kernel módú driver, még Vista alatt is) Ha nem írtál még drivert, nincs e téren tapasztalatod, akkor saccra lesz néhány * 10 óra míg képbe kerülsz annyira, hogy egyáltalán hozzá tudsz kezdeni valami ilyesmihez, vagy van a másik út, hogy egy hasonló példát megpróbálsz átalakítani. WDK-ra szükséged van kezdésnek mindenképpen, meg nem ártana egy-két könyvet elolvasni a windowsos driver fejlesztés alapkoncepcióiról (pl: Walter Oney- Programming the Microsoft windows driver model vagy részben a Microsoft® Windows® Internals, 4th Edition - Mark E. Russinovich, David A. Solomon féle könyv).
Itt találsz néhány példát, pl httpdisk: [link]
Sok sikert. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#11239) aratnia válasza Sk8erPeter (#11233) üzenetére


aratnia
csendes tag

Köszi

(#11240) Spyx válasza Lortech (#11238) üzenetére


Spyx
tag

WDK és az Oney könyv már megvan egy ideje. A könyvet és a dokumentációt már elkezdtem olvasni, csak közben felmerült a gondolat hogy esetelg lehet-e ezt egyszerűbben is, de ezek szerint nem. Igazából azt reméltem hogy a meglévő fájlműveleteket amiket a kliens metódusokal valósít meg csak szabványos formára hozom és hozzákötöm egy interfacehez és úgy működik majd.

Köszönöm a segítséget. Üdv.

U.i.: a néhány *10 órában igazat adok neked már ennyi olvasás után is.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#11241) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
A gép bekapcsoló gombja beragadt és nem tudom elindítani a gépet. Ki kellett húznom az alaplapból a kapcsoló csatlakozóját hogy ne kapcsolódjon ki-be. Az lenne a kérdés, hogyan lehetne billentyűzettel elindítani a gépet (hotkey nincs beállítva).
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11242) csellosi


csellosi
tag

Kossz skacok. Szaraz, nyaron is nemileg huvos helyen es napfenytol vedve van tarolva, szoval akkor 2 evet minimum bir meg anelkul, hogy komolyabban "merulne". Thx.

Bar feltuntetett szavatossagi idot nem latok rajta.
Igaz van rajta olyan hogy "Use by 2014/2021 stb.." De az kizart, hogy meg tizenakarhany evig birna :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#11243) szandisas válasza JetiRulez (#11241) üzenetére


szandisas
senior tag

BIOS-ban kell beállítani keyboard power on- ilyesmit keress

aláírás

(#11244) JetiRulez válasza szandisas (#11243) üzenetére


JetiRulez
őstag

Csakhogy nem tudtam bekapcsolni a gépet, de megoldottam. A reset gombot dugtam a bekapcsoló helyére az alaplaban és így be tudtam állítani a hotkeyt a biosban.

[link] Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#11245) ML320 válasza JetiRulez (#11244) üzenetére


ML320
aktív tag

A kék csatlakozóra (USB56 jelzéssel) kell ráhúzni a 2db 4-es csatit.
Az 1-es jelzésnél legyen a piros szál. Mellé ugyanúgy tedd be a másik 4-est.
Ha jól csinálod, a különállót nem feltétlen kell bekötni, azt spec hagynám, had lógjon.

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#11246) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem a hölgyeknek!

Szerintetek létezik olyan SLI-s alaplap aminek mind2 pci-e -es slotja x16?

(#11247) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Lehet pont nem ide illő a kérdés de akadt egy kis gondom.

A kolléganőmnek a gépére én raktam fel 4-5 hete a winxp-t.
Ugyanaz mint nállam.......nállam gond nélkül megy.

Nálla viszont egy érdekes gond jött elő :

Bizonyos weboldalak szinte teljesen olvashatatlanok !
Az ékezetes betűk helyett más "ákom-bákom" karakterek vannak.

www.travian.hu -n és a www.iwiw.hu-n.

Más oldalak rendben vannak. A PH oldala is tökéletes....meg 7-8 amit hirtelen megnéztem.

Tippje van valakinek ,hogy mi lehet a gond ?
Nyelvi beállításokhoz nem nyúlt.

Köszönöm előre is !!! Ya és sürgős lenne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11248) Thrawn válasza Benhill (#11246) üzenetére


Thrawn
félisten

Létezik.

Borisz76: A böngészőben állítsd át a karakterkódolást UTF-8-ra, vagy Central European-ra.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11249) Eagl3


Eagl3
veterán

Hello!

Van egy új vortex ( :F szúnyogírtó...) asztali DVD lejátszó, az a gondom vele, hogy DVD filmeknél van hang, zene stb. csak éppen szöveg nincs. Tehát az emberek csak tátognak. divx-es filmeknél mnden rendben van, ott műlödik rendesen. Én arra tippelek, hogy az 5.1 miatt van, tehát, hogy csak 2hangszóró van rákötve. Rosz lehet a lejátszó? Vagy mi lehet a gond?

(#11250) ANT válasza Eagl3 (#11249) üzenetére


ANT
őstag

Ha csak két hangszóró van rákötve, akkor állítsd be a sztereó lekeverést a játékos menüjében (downmix stereo vagy ilyesmi).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.