Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10251) Apollyon válasza Verus (#10249) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja OK, köszi! :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10252) L!NK->Q3 válasza poffsoft (#10230) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

esetleg egy hangkari drivert nem tudsz ajánlani az everest alapján?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10253) fero02


fero02
veterán

Hi all!

Le kellene szednem pannonék oldaláról videókat, amit egy házi dolgozat prezentálásánál használnék. Segítene ennek menetében vki?

Köszönöm! :R

Üdv!

(#10254) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Ma vettem egy usb s billentyűzeter (logitech classic keyboard 200) és addig nem működik míg be nem jön a windows, vagyis nem tudok vele belépni a biosba. Ez mindenkinél így van vagy ez egyedi és ha egyedi mit lehet csinálni, hogy működjön. Az alaplapom Asus a8n-sli deluxe.

(#10255) fero02 válasza Kommy (#10254) üzenetére


fero02
veterán

Logitech LX 700 Wireless keyboard and mouse...be tudok lépni biosba. ;)

Csúnya lenne, ha usb-s klaviatúrával nem lehetne belépni bios-ba! :DDD

Tuti vmi beállítás kérdése. Nekem van olyan pl, h USB keyboard enabled/disabled. Egy próbát megérn a régi bill-ettel átállítani.

[ Szerkesztve ]

(#10256) Kommy válasza fero02 (#10255) üzenetére


Kommy
veterán

hát énis erre a usb keyboardra gondoltam , de nem találtam ilyet a biosban ( lehet én vagyok a vak :) ) . most vissazállítottam alapra a biost ,de nem segített, átdugtam másik portba az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#10257) (Bundás) válasza Apollyon (#10248) üzenetére


(Bundás)
addikt

A 24-es tápkábelről le lehet választani 4 pint és van rajta külön 4-es, amennyiben az alaplap igényli.

(#10258) Pulsar válasza Kommy (#10254) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem ez alaplapra ill bios beállításra válogatja. Nekem volt, hogy a bios ment, de pl a winnél mikor elő jött, hogy mit akarok (csökkentett mód, stb) akkor meg nem, de a mostani ill az előző deszkával (bill ugyanaz) meg megy.

(#10259) Pulsar válasza fero02 (#10253) üzenetére


Pulsar
veterán

szerintem ugyanazek a videók megvannak a youtube-on, és onnan meg van millió egy progi ami le tudja szedni a videókat!

(#10260) fero02 válasza Pulsar (#10259) üzenetére


fero02
veterán

Amik kellenének, azok nincsenek fennt. :( :O

(#10261) Sk8erPeter válasza JamesHolden (#10231) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az általad linkelt kábel tényleg nagyon jó ajánlat ennyiért, szinte hihetetlennek tűnik, hogy hogyan érné meg 1 $-ért eladni. :Y De szállítási költséggel együtt már nem feltétlenül. (Kb. ha jól számoltam, 3,5-4 ezer közöttre jönne ki.) Bár így se annyira húzós, mint az itthoni árak, sőt. Itt van egy ajánlat, ami talán kedvezőbb, 2200 Ft-ért, itt meg 3300 Ft (2 m).

poffsoft: még egyszer köszi... :R :R Most már nyugodt vagyok, hogy ezzel sincs gond. :K De azért elég bosszantó, hogy egy ilyen nevetséges dolog okozott ilyen galibát. :((

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10262) Sk8erPeter válasza fero02 (#10253) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Fraps progival lehet készíteni videót az éppen képernyőn futó filmekről (is)!

Pulsar: a youtube-on sok minden fent van, de azért nem minden... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10263) fero02 válasza Sk8erPeter (#10262) üzenetére


fero02
veterán

Ismerem, utolsó esetben ez a megoldás maradna...azonban jobb szeretném, ha a letöltés megoldható lenne vhogyan.

Azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#10264) Pulsar válasza Sk8erPeter (#10262) üzenetére


Pulsar
veterán

hát azért érdemes lenne körbe nézni, mert nem lepődnék meg ha fent lenne! :)

fero02: Szerintem ha írsz nekik egy mailt, biztos hogy odaadják. Pláne, hogy iskolai tanulmányhoz kéne, meghát ez mégiscsak egy reklám... ;)

[ Szerkesztve ]

(#10265) fero02 válasza Pulsar (#10264) üzenetére


fero02
veterán

Hát őőő, izé :DDD

Csókolom pannon bácsi. Szeretném elkérni öntől a kutyás videókat, mert egy iskolai munkámhoz kellene. De ha nem teccik ide adni az sem baj, mert úgyis felveszem fraps-el.. :P

LOL :DD

[ Szerkesztve ]

(#10266) Pulsar válasza fero02 (#10265) üzenetére


Pulsar
veterán

most mivan?! :D
Szerintem tényleg odaadják! Fel kell hívni a marketing osztályt, és megkérdezni, hogy van-e erre lehetőség... szerinted diploma munkákat hogy szoktak írni?! :D Pláne az olyanokat, amik titkosítva is lettek, mint az enyém :DDD

(#10267) fero02 válasza Pulsar (#10266) üzenetére


fero02
veterán

1.: warez ;] :DDD
2.: tel és tarhálás
3.: fraps

(#10268) Pulsar válasza fero02 (#10267) üzenetére


Pulsar
veterán

no comment :R :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10269) tizot


tizot
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy 2 hónapos DB 3-g egerem.Eddig tökéletesen működött, de egy pár napja(semmi előzmény nélkül) nem indul el a razer progi.Az egér világit, működik mint egy sima egér.(a beállított gombok nem működnek)
Ha megnyitom a progit akkor, be tudom állítani az egeret, de az OK gomb lenyomása után a program bezáródik.(nem fut a háttérben)
Esetleg van valakinek valami ötlete hogy mit kellene csinálni?(már nagyon érett egy új rendszer telepítése is, lehet hogy az zavar be?Esetleg egy új driver segíthet?Most az alap van fent amit küldtek hozzá)

(#10270) Incognito


Incognito
senior tag

Nállatok sem megy a Google, Gmail?

(#10271) Lenry válasza Incognito (#10270) üzenetére


Lenry
félisten

nálam megy minden, Google, iGoogle, a GMail webes felületen, és Thunderbird-ön keresztül is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10272) Lenry válasza tizot (#10269) üzenetére


Lenry
félisten

start / futtattás / msconfig / automatikus indítás vagy szolgáltatások fülnél ott van a program? ha nincs akkor nem fog indulni... nézd meg a progam beállításánál, hogy be van-e állítva olyasmi hogy "run in background" vagy "send tray on close" illetve az automatikus indítás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10273) Hosssszu válasza fero02 (#10263) üzenetére


Hosssszu
őstag

A böngésződ cache könyvtárában nem marad meg?
Én most néztem meg, és ott marad(firefox).

(#10274) sowi válasza L!NK->Q3 (#10048) üzenetére


sowi
őstag

ide vezerlod nem maradt veletlenul pio modban?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10275) micro


micro
addikt

Sziasztok,

OPrendszer nelkuli gepen milyen CD-rol bootolhato programmal lehet a particiok betujelet megvaltoztatni? (C:, D: csere)
Utana szerenek az uj C:-ra XP-t telepiteni. A masik paticion van sok adat.

PM 8.0-ben nem sikerult. De lehet csak en voltam lama. :U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10276) Hosssszu válasza micro (#10275) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem nem nagyon lehet csak így simán betűjelet váltani. :(
PM-ben esetleg csinálhatod azt hogy letörlöd azt a partíciót amin nincs adat, aztán a másikat primary-re konvertálod, és aktívvá teszed (már ha erre szeretnél xp-t tenni). Továbbá a azt a helyet ami felszabadult mikor letörölted a partíciót felhasználod arra, hogy csinalj belőle egy "d" meghajtót.
Fúúú, bocsi ha nem érthető. Majd leírom pontosabban is!

(#10277) E300TD


E300TD
tag

Valaki meg tudná mondani, hogy van-e kölönbség az SLI-ready és az EPP-s ramok között? Mindegyiket SLI-snek ismeri fel az alaplapom? (Asus P5N-E SLI)

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#10278) Kommy


Kommy
veterán

A tegnap esti usb bill próblémámból annyi megoldódott, hogy a biosba be tudok lépni , de az operációs rendszer választó menüben nem működik valamiért a billentyűzet nem tudok választani (Vista és xp , Vista boot menü vel). és nem jó mert használnom kell a régi billentyűzetet is.
Az lehetséges , hogy egy usb-->ps/2 átalakítóval használjam az usb-s billentyűzetet, nem lehet ettól baja a billnek vagy az alaplapnak? Eddig nem mertem kipróbálni.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#10279) fero02 válasza Hosssszu (#10273) üzenetére


fero02
veterán

Az hol van? :B

(#10280) micro válasza Hosssszu (#10276) üzenetére


micro
addikt

Moat van 2 particio egy vincsin: A mostani C: amin vannak adatok es egy mostani D: ami ures.
Ezt a kettot szeretnem felcserelni, hogy a nyamvadt XP az uresre (C:) keruljon.
Tegnap eleg sokat probalgattam PM-mel, de nem jott ossze... :(

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10281) Hosssszu válasza Kommy (#10278) üzenetére


Hosssszu
őstag

Én úgy tudom, hogy simán lehet használni!

(#10282) Hosssszu válasza fero02 (#10279) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ha firefoxot használsz meg xp-t akkor alapból itt van:
c:\Documents and Settings\felhasználónév\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\sehojc4b.default\Cache\
A továbbiakat így javasolnám: Ürítsd ki a cachet (vagy a firefoxból, vagy manuálisan), utána lépj be ebbe az alkönyvtárba mondjuk total commanderrel, utan indítsd el a firefoxot, nézz meg egy videót (ne zérd be), utána (vagy közben) válts át total commanderre és nézd meg a cache alkönyvtárat, ott lesz videónként egy darab néhany megás fájl, nos ezeket másold át valahova és adj nekik .swf kiterjesztést!
Kb. ennyi!

(#10283) Hosssszu válasza micro (#10280) üzenetére


Hosssszu
őstag

Így már értem!
Tehát akkor szerintem ez a folyamat:
PM-be töröld le a mostani d-t ami üres (ne formázd, hanam töröld), utána a mostani c-t konvertáld at primery-ről arra amire engedi (extended, vagy logikai most nem vagyok otthon nem tudom pontosan) ez lehet hogz sokáig fog tartani. Utána amit (d) letöröltél annak a helyén hozz létre egy primary partíciót, és tedd aktívvá!
Elvileg kész is van!

(#10284) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

Nagy a baj. Van egy CD tele fontos családi fotókkal, amit kb 4 éve írtam. Nem karcos, de nem lehet megnyitni. A CD olvasó nem pörög fel, csak szenved. 3 gépben próbáltam beolvasni, egyikkel se megy. Más CDket beolvas, tehát a CD olvasók jók.
Mit lehet tenni? Az nem megoldás hogy kuka.

Köszi Z.

rip and tear, until it is done

(#10285) micro válasza Hosssszu (#10283) üzenetére


micro
addikt

Azt hiszem ezt csinaltam, mert szuttyogott 3-4 orat a konvertalassal, de nem sikerult.
Az aktivva tetelen mire gondolsz? Lehet, hogy az kimaradt.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10286) B-L-A-C-K válasza zoo8800 (#10284) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tisztisd meg valamivel nekem is volt már igy, és jó lett...

(#10287) Hosssszu válasza micro (#10285) üzenetére


Hosssszu
őstag

Jobb gomb a partícion advanced és set active.
Ha jól emlékszem!

(#10288) levill


levill
tag

Hello!
most fogom újra rakni a vistát most 32 bites van fent. érdemes felrakni a 64bitest?

(#10289) zoo8800 válasza B-L-A-C-K (#10286) üzenetére


zoo8800
veterán

Patyolat tiszta, nem lett jó. Ugyanúgy nem olvassa be.

rip and tear, until it is done

(#10290) Hörpi


Hörpi
tag

Zoo8800:
Létezik valami progi, ami arra hivatott hogy a rossz CD/DVD-ket beolvassa...
Itt ebben a topicban ajánlották nekem de már régen!
A nevére sajnos nem emlékszem de keresem...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10291) GrandeP válasza levill (#10288) üzenetére


GrandeP
őstag

Az adataidnál szereplő géphez teljesen fölösleges! :)

ui: én ehhez a géphez inkább még mindig a 32 bites xp-t ajánlanám, vista style-al. :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#10292) Hörpi válasza zoo8800 (#10289) üzenetére


Hörpi
tag

próbáld ezt:
[link]
igaz hogy csak shareware de remélem segít...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10293) Sk8erPeter válasza zoo8800 (#10289) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezen a helyen kipolírozzák a CD-t 950 Ft-ért úgy, hogy tökéletesen olvashatóak legyenek róla az adatok. Ha nem sikerülne, nem kell fizetned.
Itt meg 800 Ft-ba kerül.
Ezen a fórumon még érdemes körülnézned ilyen ügyben.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10294) Hörpi válasza Sk8erPeter (#10293) üzenetére


Hörpi
tag

...hogy te mindenki hibáját észreveszed :(((

egyébként a "polírozás" jó ötlet :C

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10295) Sk8erPeter válasza Hörpi (#10292) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az IsoBusterrel már próbálkoztam, szerintem nem ér lósz*rt se. :( Pár karcos CD-t már próbáltam megmenteni, ezzel nem sikerült.
He? Miről teCCCik beszélni? :DDD (Visszavontam a válaszos cuccot, mert a köv. hsz-ben már használtad. :K :R)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10296) jpisti válasza zoo8800 (#10284) üzenetére


jpisti
senior tag

liksoftot keresd ez a hdd-s topikja de szerintem segít ha tud vagy papírkosár. (az mégsem kuka)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#10297) Sk8erPeter válasza levill (#10288) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyelőre csak gondod lenne vele. A legtöbb szoftvert még nem írták meg 64 bitesre. PH!-s tesztek szerint egyelőre jelentős sebességnövekedést sem lehet elérni vele. (Megkeresem a tesztet, ha érdekel.) Maradj a 32 bites XP-nél, jó az. :K

Sk8erPeter

(#10298) micro válasza Hosssszu (#10287) üzenetére


micro
addikt

Majd kiprobalom, koszi.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#10299) zoo8800 válasza Sk8erPeter (#10293) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem karcos a CD. Tényleg semmi karc nincs rajta. Az egyik gépen Millenium van, az azt írja ki "beolvasás" után, hogy a lemez nincs megformázva.
Találtam olyan progikat, hogy CD Roller és Clone CD. Ezekről tudtok valamit?

Azért köszi

rip and tear, until it is done

(#10300) jpisti válasza zoo8800 (#10299) üzenetére


jpisti
senior tag

Ha nem tudod beolvasni a lemezt (nem ismeri fel az olvas) akkor semmi sem segít csak a speciális adatmenés amihez spec cuccokra van szükség. Keresd liksoft kollégát!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.