Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30001) Sk8erPeter válasza R (#29948) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdemes, de léteznek egyébként hibrid alaplapok is, pl. mint ami nekem van, Gigabyte GA-P35C-DS3R, amibe betehető DDR3 RAM is. Persze csak úgy használható, hogy DDR2 VAGY DDR3 RAM-ot használsz. Tehát mindkettőt egyszerre nem tudod használni.
Való igaz, hogy ma még a DDR3 RAM-ok aránytalanul drágák és nélkülözhetőek.

Sk8erPeter

(#30002) Sk8erPeter válasza xrvman (#29960) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1 hibás szektor nálam is van, ez még nem oszt, nem szoroz. Egyszer valamilyen okból (átmeneti hibás tápellátás vagy rossz érintkezés és egyebek miatt is lehet) keletkezett egy hibás szektor, és ezért a tartalék területre helyezte a vinyó, de használ helyette másikat, emiatt tehát nem kell aggódni, csak akkor, ha sűrűn szaporodni kezd a hibás szektorok száma.
A driverek telepítgetése meg az újabb verzió kipróbálása után majd azért szólj, hogy mi a helyzet! :)

Sk8erPeter

(#30003) kerlac válasza 8nemesis8 (#29999) üzenetére


kerlac
őstag

Hát, én nagyon tartok tőle, hogy semmi köze a problémához, ez majd holnap reggel indításkor fog kiderülni, estig nem merem kikapcsolni. :U

(#30004) tucsike86 válasza seN2 (#30000) üzenetére


tucsike86
tag

Nálam kb 1 hete ugyanezt csinálja (Budapest, külváros). A szolgáltató karbantartásra és bővítésre fogja a dolgot, és azt mondták, hogy kb 1 hónap és jobb-szebb-gyorsabb netünk lesz, addig el kell fogadni, hogy ez van :(

(#30005) tupacamaru válasza fabko (#29990) üzenetére


tupacamaru
veterán

A laptop proci nem lesz jó 478-as alaplapba mert kisebb, csak átalakítóval lehetne beletenni, de ilyet csak az ASUS dobott piacra annak idején. A terminál PC-t esetleg egy csendes letöltőgépnek tudnék elképzelni, már ha lehet beletenni merevlemezt. Másra nem igen jó a kis teljesítménye miatt. Nekem is hasonló van beállítva.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#30006) tucsike86 válasza The DJ (#29989) üzenetére


tucsike86
tag

Van egy olyan beléptető javascript, ami rendkívül egyszerűen a beírt név és jelszó összességéből álló string alapján dob át, úgy kell elnevezni a könyvtárat, hogy oda dobja a usert. Tehát pl
user: user
pass: pass
könyvtár -> userpass
Ebbe dobja át, ott meg automatikusan megnyitja az index.php-t. Ennél egyszerűbb megoldást én nem találtam a problémára.
Free oldalon találtam, szerintem hamar ráakadsz, ha nem, akkor megkeresem valahol a scriptet.

(#30007) hungabo


hungabo
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek jó ez a gép vagy mit változtatnátok rajta?
Alaplap: Gigabyte GA-EP45C-DS3R

CPU: Intel Core2 Quad Q6700 2.66ghz vagy Q8200 2.33ghz vagy Intel Core 2 Duo E8400 3.00ghz

RAM: GEIL Black Dragon 2048mb ddr2 800mhz CL5 KIT

Videókártya: Sapphire 4870 512mb Sapphire Edition vagy Sapphire 4870 1gb LITE vagy Sapphire 4870 TOXIC 512mb FULL

Ház: Coolermaster RC-331 KKN1-GP Elite

Tápegység: Corsair VX450W

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#30008) seN2 válasza tucsike86 (#30004) üzenetére


seN2
csendes tag

Ha ez ténleg igy van akkor az elég röhelyes huzás lenne, fogyasztó védelem vajon mit szól ehez?

(#30009) The DJ válasza tucsike86 (#30006) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, rákeresek, ha nem sikerül megtalálnom, akkor lehet, hogy majd zaklatlak még :B :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#30010) jenei92


jenei92
senior tag

valaki tud valamit erről?mi lehet a probléma[link]

(#30011) V.Stryker válasza jenei92 (#30010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Boot sorrend legyen a HDD az első.

A LAN-ról és az USB-ről való bootolási lehetőséget tedd Disable-ra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30012) xrvman válasza Sk8erPeter (#30002) üzenetére


xrvman
őstag

Igen feltétlenül szólni fogok, csak most közben az Altec Lansing 251 mini din dugójában amiben 9 tüske van, megtört benne a vezeték. (ez megy a jobb oldali hangszóróba, amelyen a vezérlő emelek vannak) Elvágtam, kb 3 cm-re és a maradék pici vezetékeket megnéztem műszerrel hogy mely lábakhoz csatlakoznak... most ott állok, hogy kellene olyan dugó, mert ez tele van öntve műanyaggal, a puhábbik fajtából. Most lesem a Conrad oldalát, hátha találok... de eddig csak 8 pólusút láttam.
Persze más baj is előjött, de ezt majd próbával meglesem. 2 vezeték nem érintkezik a 10 ből. Ennek a kettőnek 2 szabad tüske van vagy az egyik, vagy a másik lesz, majd kiderül.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5b/MiniDIN-9_Diagram.svg

[ Szerkesztve ]

(#30013) 8nemesis8 válasza kerlac (#30003) üzenetére


8nemesis8
veterán

AZért majd írj, ha gond lesz vele valamit csak kitalálunk a megmentésére :B

(#30014) kerlac válasza 8nemesis8 (#30013) üzenetére


kerlac
őstag

Oké, köszi, jelentkezek, hogy mi a helyzet! :R

(#30015) squallzell


squallzell
csendes tag

Sziasztok!

A sacred c. játékkal lenne egy kis gondom.(bár lehet nem ide kell írni )
Na szóval felrakom és amikor elakarom indítani 1 perc után elsötétül minden.Már sok patch-et felraktam.Miért van ez???Segítsen valaki!!!PLEASE

(#30016) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Adatfeltöltéssel kapcsolatos problémám van:
MediaFire-ön, data.hu-n és MegaUpload.com-on is szarakodik a feltöltésem, kb. 10%-nál következetesen megáll mindegyiknél. A MediaFire-ön írt ki egyedül hibaüzit: "There was an error uploading one of the files, your connection timed out. Please try again, if you use a router, you may need to restart it."
Csak a routerrel tudom összefüggésbe hozni a hibát, mert az nem létezik, hogy mindegyik oldallal baj legyen, tehát nálam van a hiba. Furcsa, hogy pl. a cFosSpeed kisablakában meg Netlimiterben is az látszik, hogy egyfolytában megy a feltöltés, tehát valamit mégis csinál, de eredmény nélkül.
De hol kéne keresni vajon az okát? Ötlet? :F
:R

Sk8erPeter

(#30017) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#30016) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megpróbáltam a tűzfal kikapcsolásával is, úgy is ugyanaz a helyzet.
Bármilyen ötletet szívesen fogadok!
Valami portállítgatással kapcsolatos a probléma? Vagy mi lehet?

Sk8erPeter

(#30018) mave13 válasza Sk8erPeter (#30017) üzenetére


mave13
őstag

Iktasd ki a routert. Kösd a netet direkt a PC-be. Nekem a Digi-t osztja bűn szarul egy DI-524. Két gép között oszt, és majdnemhogy harmadolja a sebességet, ha csak az én gépem megy akkor is. Ha direkt a gépbe van dugva a net, akkor semmi baja, megy, mint a barom.

Vagy, a netszolgáltatód szivat.

Icewolf || kósza ||

(#30019) localhost válasza mave13 (#30018) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valószínűtlen, hogy router miatt lenne! (legfeljebb valami rossz beállítás). Tippem nincs.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30020) RootRulez válasza squallzell (#30015) üzenetére


RootRulez
félisten

Milyen videókarid van? Nekem ATI 9550essel pont ezt csinálta...

═════════════════════════════════════════

(#30021) mave13 válasza localhost (#30019) üzenetére


mave13
őstag

Először én sem hittem volna, de kipróbáltam, és router nélkül semmi gond. Nem tudok rajta nagyon mit állítani, esetleg az MTU-val variálhatok, de azt meg nem akarom (most gyári 1492) . Örülök, hogy ennyire megy. Router csak néha kell, amikor van aki használja amásik gépet, vagy kell a WLAN, tehát annyira nem gáz. De pl. kedvenc programunk max. 100-al tölt felfelé, ha router van, nélküle meg néha 1 mega. Nem mindegy. Tűzfala megy a D-Linknek, de portforward természetesen van, és működik is. nekem sincs rá ötletem. Esetleg majd egy Firmware frissítést megpróbálok, mert még a gyári 2.07-es van rajta.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#30022) ballington


ballington
addikt

hello!
a következő problémasorozattal állok szemben:
vettem egy razer egeret használtan...ment egy darabig, de egy idő után azt csinálta, hogy fogta magát, és nem reagált semmire. a kábel kihúzása majd bedugása után jó lett, de csak pár percig, aztán megint szar lett. azt hittem, hogy az egér szar.
erre most megint előjön a fenti dolog régi mx510-esemmel, de eddig csak játék alatt vettem észre.
van vkinek vmi 5lete, mi lehet a gond? lehet hogy az alaplap a szar? bár az nem lehet, mert az pendrivokkal nincs semmi gond.
lehet ez az egér is szar?

mod: javítok, mot már win alatt is észreveszem, hogy meg-meg akad az egér

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#30023) mezis válasza ballington (#30022) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Tiszta az egér ? Nincs tele szöszmösszel az optikája ?

mezis

(#30024) ballington válasza mezis (#30023) üzenetére


ballington
addikt

nem látok benne semmi különöset
de azt fogom csinálni, sztem, cégtől elhozom az ottani egeremet. ha jó, akkor valszeg az egerek szarok.

addig is várom a tippeket.
előre is köszi

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#30025) mave13 válasza ballington (#30024) üzenetére


mave13
őstag

Próbáld meg az egér driver le, majd vissza trükköt, vagy vidd be az egeret a céghez, próbáld ki ott is. Esetleg egy windows reinstall végső esetben? :U

Icewolf || kósza ||

(#30026) jenei92 válasza V.Stryker (#30011) üzenetére


jenei92
senior tag

bios resetet csináltam de köszönöm a választ :R :R

(#30027) ballington válasza mave13 (#30025) üzenetére


ballington
addikt

na most visszadugtam egy próba erejéig a razer-t, most azzal jó...eddig...a rosseb se érti ezt
amúgy az mx510-hez nem használtam drivert

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#30028) Sk8erPeter válasza mave13 (#30018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez nem megoldás. Minimum 2, de van, hogy 3 gép között osztom meg a netet, azzal nem oldottam meg a problémát, hogy kiiktatom a routert.
Kétlem, hogy a netszolgáltatóval (téhóm) lenne a baj.
Egyébként meg a sebességgel semmi bajom, ha routert használok. (Amúgy cFosSpeed arra való, hogy optimalizálja a kapcsolatot.)
Érdekes egyébként, hogy máskor volt már, hogy sikeresen feltöltöttem ugyanezzel a kapcsolattal és routerrel... :F

(#30019) localhost: miért zárod ki a router hibáját? :F

Sk8erPeter

(#30029) Henryk


Henryk
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy gyors megoldás erre:

Widows 7 az egyik vinyón, egy régi Vista egy másikon.
A vistát újrahúztam ugyanoda, mert túl sokminden volt rajta, és kellett 1-2 játék miatt.
A probléma az, hogy a vista telepítés után ugye az lett a C meghajtó, a win7-es meg F ,
és ha nincs bent valameik telepítőlemez, akkor besem bootol (bootmgr not found), ha bentvan a lemez, és a win7et választom, nem találja a winstartot, mert ugye nem aza betűjele. Tehát csak a vista indul, és csak akkor ha bentvan a lemez.

próbáltam már mindkét telepítővel a recoveryt, a win7es dolgozott is mindig fürgén, de sajnos eredménytelenül. os loadert nem találta, és itt elszállt.
keresgéltem gugliba, próbáltam a "bootrec /fixboot" , "bootrec /fixmbr" -t is, kiirta minden rendben, de mégse.. :(
valamint próbáltam feltuszkolni bootmanagert vagy 3-4fajtát, de mind elszállt még telepítésnél.

Köszi előre is :R

(#30030) localhost válasza Sk8erPeter (#30028) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem a router hibáját zárnám ki, hanem azt, hogy ez az eset azért áll fenn, mert router van. Valami beállításra gyanakszom, de konkrét ötletem = 0

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30031) Csabee. válasza Sk8erPeter (#30028) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de ha kiiktatot a routered, és úgy próbálsz feltölteni, akkor meglátod hogy feltölti-e vagy sem, ha nem tölti fel, akkor meg kár a routerrel próbálkozni, mert nem az a hibás!
Milyen böngészővel töltöd fel? :)

Üdv: Csabee.

(#30032) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok! Volna egy láma kérdésem IDE kábelek terén. Tudom hogy a hdd-nek 80 eres kell, az optikai meghajtóknak elég a 40 eres. Viszont, ha az optikai meghajtóval egy kábelen van egy mobilrack is egy vinyóval, akkor mi a helyzet? A dvd író miatt mindenképp vissza lesz fogva annak is a sebessége, vagy , ha 80eressel kötöm őket össze, akkor a hdd gyors(abb) marad?

(#30033) mezis válasza Tv (#30032) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !
Nem marad gyorsabb, az optikai elektronikája határozza meg a sebességet. A 80 érnek fele árnyékolás. Ha van 80 eresed, csatlakoztasd azzal. A SATA úgyis kisöpri ezeket a kábeleket.

mezis

(#30034) Zazo


Zazo
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok egy tapasztalt informatikus, néhány windows telepítést, egyebeket már csináltam, de hasonlót még nem tapasztaltam. A problémám a következő: Vettem egy komplett gépet, a lényeges összetevői:
Gigabyte sAM2 GA-M61PME-S2 nForce 430 DDRII alaplap
AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 Box processzor
2GB DDR II 667Mhz Kingston memória
640 Gb Serial- ATAII merevlemez
DVD-RW/+RW DVD író, fekete
M-Tech sztereó TV Tuner FM Rádióval
ATI Radeon HD 3650, 512MB, TV out, DVI ,AVIVO PCI-E videókártya
Tegnap feltelepítettem rá egy Xp-t, meg a videokártyához, az alaplaphoz meg a TV tunerhez kapott CD-kről az egyéb drivereket és kiegészítőket. Minden működött is, kivéve a hangszórókat. Akár az alaplapra integrált, akár a TV tuner kártyán levő audio-csatlakozóba dugtam a jack dugót, az eredmény semmi. Ha megnyitottam a mintazene fájlt a Media playerrel, akkor csak azt írta ki, hogy nincs csatlakoztatva audioeszköz, vagy nincs, vagy nem jó a hangkártya. Ma reggel munkába menet előtt megpróbáltam újra kezdeni az installálást, hátha a driverek felpakolásakor rossz volt a sorrend (az alaplapi cd audio driverét csak a TV tuner driverek feltelepítése és a hiba első jelentkezése után raktam fel - látszólag felment, de semmi változás). Szóval reggel újra kezdtem az installálást, de most meg a windows az első újraindításkor nem újraindul, hanem egyszerúen leáll. Ha újra bekapcsolom, akkor megint újraindulás helyett kikapcsol.
Ja és a képhez hozzátartozik, hogy a hangszórók amúgy (másik gépen) működnek.
Mi lehet ez? Alaplap? Vagy valamit a driverek installálásakor eltoltam? Ha valaki tudna nekem mondani valami biztatót (a hajrá, így továbbon kívül :) ) azt nagyon megköszönném. :R

(#30035) Csabee. válasza Zazo (#30034) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én azt ajánlom hogy telepítsd fel az xp-det újra! Amint kész vagy, telepítsd legelőször a chipset drivert! :) Külön hankártyád van vagy alaplapba integrált? ha alaplapba integrált, akkor a Bios-ba lehet hogy le van tiltva a hangkártyád, tedd Enable-dre! és biosba Save and Exit Setup.

Ezt követően telepítsd fel a hangkártya drivert a videókártya drivert, illetve a további szükséges drivereket!
Mellesleg a sajátgép jobbklikk eszközkezelőt nézd meg ha feltetted a drivereket!
Ha nincs sárga kérdőjel, akkor minden drivert feltelepítettél, és működniük kellene!
Amíg van sárga kérdőjeled, addig valamilyen drivered nincs fenn, amit megtudsz nézni az eszközkezelőben, illetve ha ott nem mutatja pontosan hogy mi is az, akkor az everest-el megtudod nézni!

Mellesleg vannak audio driverek amik sp3as xp-re nem mennek fel, tehát sima sp2es xp-re mennének fel. Ha teheted sp2-es xp-t telepíts fel, tedd fel az összes drivert, és ezt követően az sp3-al frissítsd!

Mindennek működnie kell, hiszen elég modern konfigról van szó :)

Üdv: Csabee.

(#30036) Zazo válasza Csabee. (#30035) üzenetére


Zazo
csendes tag

Köszi Csabee!
Az eszközkezelőben jártam és valóban van sárga kérdőjel, konkrétan "PCI eszköz" név alatt (nem biztos, hogy pont ez a szöveg, de a lényeg a PCI). És ugye a TV tuner kártya, amin látok többek között "audio out" szövegű csatlakozót, a PCI2 slotban van... Egyébként van integrált hangkártya az alaplapon is, és pont az hökkentett meg, hogy az se működik. Na akkor este megpróbálom újra a telepítést, ügyelve a sorrendre. De mi a fenétől áll most meg le újraindulás helyett? Remélem ezen túl tudok lépni.
Még egyszer köszönöm a választ!

ZaZo

(#30037) Zazo válasza Csabee. (#30035) üzenetére


Zazo
csendes tag

Ja, és megnézem a BIOS-t!

(#30038) Csabee. válasza Zazo (#30037) üzenetére


Csabee.
nagyúr

azt hogy mért áll le nemtudom, de egy normális újratelepítés után jó lesz :) hajrá

Üdv: Csabee.

(#30039) Tv válasza mezis (#30033) üzenetére


Tv
senior tag

Köszönöm a választ :R

(#30040) Zazo válasza Csabee. (#30038) üzenetére


Zazo
csendes tag

Még egyszer köszönöm, este nekiállok.

Zazo

(#30041) zsamsi


zsamsi
csendes tag

Sziasztok !

Szerettem volna egy P4 procit kicserélni, levettem a gyári hűtőt és azt tapasztaltam, hogy a hűtő aljától elvált egy kicsit egy vékony fém lap. :((

Valahol olvastam, hogy ezt ilyenkor le kell venni, és tökéletesen működik tovább ?

Jól emlékszem ?

Előre is köszi :
Zsamsi

(#30042) Csabee. válasza zsamsi (#30041) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha a hűtőről vállt le akkor tényleg így van, hőpasztát nyomjál rá! :)

Üdv: Csabee.

(#30043) zsamsi válasza Csabee. (#30042) üzenetére


zsamsi
csendes tag

Köszi, próbálom :R

(#30044) Henryk válasza Henryk (#30029) üzenetére


Henryk
aktív tag

Erre senki nem tud megoldást?

(#30045) Csabee. válasza Henryk (#30044) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nemértem, most a win7es particiódra is vistát tettél? és két vista particiód van?

Üdv: Csabee.

(#30046) RootRulez válasza Zazo (#30034) üzenetére


RootRulez
félisten

Hoppp, már válaszoltak :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#30047) Henryk válasza Csabee. (#30045) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nem, minden úgy maradt ahogy eddig volt, 1 vista, 1 win 7, csak a win 7 meghajtójele már nem C, és nem indul, a vistát tudom használni, de csak a telepítőlemezzel indul el.

(#30048) Sk8erPeter válasza Csabee. (#30031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, majd megpróbálom a router nélkül is.
Böngészők, amikkel próbálkoztam (természetesen már én is gyanakodtam erre): Opera, Google Chrome, Firefox... azt hiszem, ez elég bizonyíték arra, hogy nálam van nagyon elcseszve valami... :D
Vagy a netkapcsolattal, vagy tényleg valami beállítással, de egyszerűen nincs ötletem, hogy hol kéne kotorászni... :(

Sk8erPeter

(#30049) Sk8erPeter válasza Henryk (#30047) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mindkettőt szeretnéd használni, de egyik sem megy, vagy hogy is van ez? :D
EasyBCD-vel próbálkoztál? [link], [link]

Sk8erPeter

(#30050) Csabee. válasza Henryk (#30047) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha lehúzod az egyik vagy a másik winyót, akkor betölt vmelyik oprendszer?

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.