Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10101) R válasza R (#10090) üzenetére


R
aktív tag

azóta nem látom a szerver listát mióta a másik gépre telepítve lett, abban a szent pillanatban megszűnt a kapcsolatom,
mi lehet(ett)?

(#10102) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A következő problémával küzdök. A gépem néha nagyon lassú, lefagy stb.Már bootolás sem megy egyszerűen, a windows csík jópárszor végigmegy, aztán elsötétül sok másodpercre a monitor, majd betölti az asztalt, háttérképet, de még akkor sem használható, még legalább másfél perc mire a szkenert megmozgatva jelzi hogy kész.Néha használat közben is iszonyúan belassúl, néha fagy is, de van hogy egész nap gond nélkül megy.De az indulás az mindíg a fenti tortúrával jár.Van valakinek ötlete? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10103) Hörpi válasza dethroner (#10102) üzenetére


Hörpi
tag

milyen oprendszer? frissíteni szoktad?

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10104) Sk8erPeter válasza GrandeP (#10093) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, egyébként majdnem elfelejtettem, hogy butaságot írtál. Nincs olyan, hogy "EU-s" dugvilla... Írország, Dánia és az Egyesült Királyság is már 1973 óta az EU tagja, és mégis más a dugószabványuk, mint az EU többi országának... :U Max. olyan létezik, hogy az EU-országok TÖBBNYIRE ezt a szabványt (C, F) használják.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10105) Sk8erPeter válasza dethroner (#10102) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg megpróbálhatnál töredezettségmentesítést, a memóriát, procit feleslegesen terhelő programok uninstallálását, registry-tisztítást, temporary mappák ürítését, stb. (Ez utóbbiakra ajánlanám a CCleanert. Nagyon egyszerű és hasznos progi. Ja, és ingyenes... :K)

Sk8erPeter

(#10106) dethroner válasza Hörpi (#10103) üzenetére


dethroner
veterán

XP szervízpack 2. Néha engedem neki a frissítést. Ez annyira befolyásolhatja?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10107) Sk8erPeter válasza gogle (#10089) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És konkrétan MOST melyik alaplap BIOS-át szeretnéd frissíteni?? Melyik lépésnél akadsz el? :F

dethroner: biztos, hogy nem a frissítés és az SP2 a baj. (Sőt...) Próbáld meg, amit fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10108) dethroner válasza Sk8erPeter (#10105) üzenetére


dethroner
veterán

Töredezettségmentesítést szoktam csinálni, de nem végzi el tökéletesen.Azt írja néhány fájlt nem lehet töredezetteségmentesíteni.És a a színes grafikán is látszik hogy maradt néhány piros csík.Temporary mappát naponta ürítem, és szerintem nincs fenn felesleges program.Ezt a registry dolgot nem nagyon vágom, mi a felesleges, és mi a nélkülözhetetlen ott?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10109) Hörpi válasza dethroner (#10108) üzenetére


Hörpi
tag

akkor a fájlrendszerrel vagy a hdd-vel lesz valami gubanc...
ha nem jár túl nagy macerával akkor én újratenném az xp-t

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#10110) dethroner válasza Hörpi (#10109) üzenetére


dethroner
veterán

XP-t már olyan sokszor raktam újra, és mindíg ez az eredmény.Legutóbb múlt pénteken.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10111) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

Sziasztok!

Segitsen lecci valaki!
Adatok move-olasa kozben lefagyott a gepem, es reboot utan egy PqRP (PowerQuest Recoverable Partition)fajlrendszeru particio jott letre, amit csak formazni enged a pqmagic. A faq oldalukon talaltam, hogy PTedit nevu progiva vissza lehet csinalni az adatokat errol a particiorol...

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Van itt ez a randa tablazat, ehhez sem ertek, mit csinaljak vele?

Koszi a segitseget!

NAGYON SÜRGŐS LENNE, KELLENEK AZ ADATOK, MENTSETEK MEG!!

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#10112) dethroner válasza Sk8erPeter (#10107) üzenetére


dethroner
veterán

Letöltöttem a programot, le is futtatam a registry részét.Kijavítottam a talált hibákat, most újraindítom.Kiváncsi vagyok az eredményre, rögtön megosztom a tapasztalatom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10113) zoo8800 válasza dethroner (#10110) üzenetére


zoo8800
veterán

Lehet, hogy vad az ötletem: nincs véletlenül Huawei HSDPA modem a gépre dugva? Nekem ezzel kb 3 perccel tovább tart a bekapcs.

rip and tear, until it is done

(#10114) dethroner válasza zoo8800 (#10113) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, nem használok modemet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10115) dethroner válasza Sk8erPeter (#10107) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs semmi eredmény :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10116) R válasza R (#10101) üzenetére


R
aktív tag

szóval kellene egy külön port mint a default talán?!
ezt hogy?

(#10117) Sk8erPeter válasza zoo8800 (#10113) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nocsak, ez érdekelne... A modem miatt tart ennyivel tovább? Próbáltad már anélkül, és úgy nem rövidebb volt? Csak mert barátnőméknél is ez van, hát, én annyira nem voltam vele elégedett... Gondolom akkor neked is Vodafone-os neted van.

dethroner: egy XP-újrahúzás tuti megoldja, jobb ötletem nincs... :(
Szerk.: ja, most látom, hogy írtad, hogy az nem oldja meg. Ez elég furcsa, mivel szűz rendszernek normális sebességgel kell mennie.
Milyen konfigod van? Próbálkoztál már egy kis procituninggal? ;)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10118) dethroner válasza Sk8erPeter (#10117) üzenetére


dethroner
veterán

Szűz rendszer alatt nem érezhető ennyire a lassúság, de ugye kell arra a gépre néhány program, többségében elengethetetlenek.És ezek valahogy összeadódhatnak vagy nem tudom, mert ez azért kiábrándító.Gépben ezek vannak: Chieftec 500 watt, Gigabyte ep35 alaplap, Intel E6750 alap órajelen, Gigabyte 8800GTS 512MB, 2x1GB Kingmax DDR2 800MHz,NEC dvd író (ami szintén szarakodik mostanában, de erről majd később), LG dvd olvasó, Samsung SATA2 200Gb.Nem hiszem hogy ennek a rendszernek kellene ilyen lassúnak lennie.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10119) CséZé


CséZé
őstag

Hi kicsit nem ideillő de azért pls help :)
Meg kéne csinálnom ezt:

A probléma megoldásának érdekében kérem végezzen el egy pingelést az alábbiak szerint:

1. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.

2. Írja be a ping szerver neve parancsot a parancssorba, majd nyomja meg az ENTER billentyűt.

Az első pont megy is de a másodikat tulajdonképpen hogy csináljam?

(#10120) Sk8erPeter válasza dethroner (#10118) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sőt, az tuti, hogy nem a konfigod a gond... :Y Én azt hittem, régi konfigod van.
Gondolom a SATAII-vinyód sem lehet túl régi, mert még arra is lehetne gyanakodni, de mivel SATAII, ezért gondolom nem egy ócskavas... :P
Az oprendszerrel egyébként korábban nem voltak gondok? (Más konfigon próbáltad már? Nem buherált XP-ről van szó?)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10121) Lortech válasza CséZé (#10119) üzenetére


Lortech
addikt

Az első pontban megnyitottad a parancssort (cmd), ahova parancsokat tudsz írni. Na oda beírod, hogy ping szerverneve, aztán enter, ahol "szerverneve" a megpingelni kivánt szerver neve( dns név vagy esetleg a szerver ip címe). Hogy milyen gép ez, az nem derül ki ebből.

Thank you to god for making me an atheist

(#10122) Sk8erPeter válasza CséZé (#10119) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pl. így:

ping www.t-online.hu

vagy ha a levélküldő szolgáltatást szeretnéd tesztelni:

ping mail.t-online.hu

Ez csak példa, természetesen helyettesítsd be azzal a t-online-t, ami neked kell. Vagy írhatsz oda konkrét IP-címet is, ha tudod.

Szerk.: opsz, Lortech megelőzött. :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10123) dethroner válasza Sk8erPeter (#10120) üzenetére


dethroner
veterán

Picit több mint 1 éves a vinyó.Ezt a windows-t az előző gépemen is használtam.Ott bekapcsoláskor voltak sorozatban fagyások, de egy sata kábel csere ezt megoldotta, attól kezdve rendben ment.(természetesen nem legális xp-ről van szó :D )

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10124) CséZé válasza Sk8erPeter (#10122) üzenetére


CséZé
őstag

Na erre rájöttem most, DE pl egy játékszervert hogy pingeljek le? Aminek mondjuk ez az ip címe:62.112.194.67:28987
Viszont erre azt írja ki h nem érkezett válasz a megadott időn belül, ha a port nélkül írom be
Mivelhogy az a problámám h játékszerveren nagy lett a pingem kb 1-2 hónapja ami azt jelenti h 25-35 helyett mostanság 70-100.
Ha ilyen honlappal csinálom akkor ott megvan a 35-45.

(#10125) Sk8erPeter válasza CséZé (#10124) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is megpróbáltam, nálam is Időtúllépésre hivatkozik. Szerintem egyszerűen nem elérhető az adott játékszerver. Próbálkoztál már többször is a héten? Lehet, hogy valami gebasz van a szerverükkel, és még nem hozták helyre.

dethroner: próbáld meg egy legális XP-vel. (Vagy másolj egyet... :B)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10126) CséZé válasza Sk8erPeter (#10125) üzenetére


CséZé
őstag

Más szerverrel is próbálkoztam, ugyanilyen eredménnyel, saját szerverünkkel is, ugyanez az eredmény.

mod: 3. játékszerver sikeresen elérhető :D

[ Szerkesztve ]

(#10127) Picco válasza CséZé (#10126) üzenetére


Picco
addikt

esetleg valami tuzfal, nvidia hardware-s chipset tuzfala? az tud erdekessegeket okozni :)
amugy hasznos ha igy irod be h: ping -t xy.hu igy nem zarodik be 3 csomag utan.

mod: megpingeltem az origo-t altalaban azt szoktam es minuszba is van pingem :DDD

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10128) R válasza CséZé (#10126) üzenetére


R
aktív tag

jó neked..

(#10129) CséZé válasza R (#10128) üzenetére


CséZé
őstag

mármint mi jó?

(#10130) Picco válasza CséZé (#10129) üzenetére


Picco
addikt

szvsz nekem szanta :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10131) CséZé válasza Picco (#10130) üzenetére


CséZé
őstag

jaaaaa.... :DDD
Egyébként az előző postodra válaszolva: Comodo tűzfalam van. Nem tom milyen nvidia hardware chipset tűzfalról lehet szó

[ Szerkesztve ]

(#10132) poffsoft válasza ANT (#10068) üzenetére


poffsoft
addikt

Kössz! :R
meg is van.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10133) poffsoft válasza Sk8erPeter (#10083) üzenetére


poffsoft
addikt

a bővítménykezelő nem jelez valamelyik bővítménynél hibát?
Illetve, ha mindet letiltod, egyesével engedélyezgesd, hátha megtalálod melyik a hunyó?

[ Szerkesztve ]

(#10134) R válasza CséZé (#10131) üzenetére


R
aktív tag

én egy darab szervert nem látok sajna..
megmagyarázhatatlan h miért nem

(#10135) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Üdv.

Tudja valaki hogy egy magyar winen és magyar klaviatúrán hogy lehetne orosz (ciril) betűkkel írni? Tehát ha küld valaki egy orosz emailt arra hogy lehetne válaszolni hogy ugyanúgy orosz betűkkel írjak?

(#10136) poffsoft válasza IIIstIII (#10135) üzenetére


poffsoft
addikt

Ha jól tévedek, a cirill billentyűkiosztást kell telepítened (nyelvi eszköztár, az óra mellett a tálcán), valamint magában a levelező kliensben is be kell állítanod a kódolást cirill-re, és menni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#10137) Torry


Torry
addikt

Hi all!
Kellene kis segítség, barátnőm számítógépe a következőket produkálja:
config: 2500+ Barton, 2*256 ddr400, 9600pro, samsung 160g, Abit nf7-s
-vírusos volt nagyon ezért nekiálltam win reinstallnak amit észrevettem, hogy 1100Mhz-en ment a gép :F
-szóval bios, 2500+ beállít, boot cd-ről
-particios képernyőnél valami nagyon idióta módon voltak címkézve a meghajtók (D meg E talán) aztán D-t töröltem, erre E-t átrakta C-re, mindegy ez a kisebb probléma
-Másolja felfelé a fileokat, egyszercsak kép eltűnik, gép megy de nem csinál semmit
-próba újra, megint sötét kép, csak most hamarabb
-memtestet elindítom, fut egy kicsit aztán megint fekete képernyő, de volt olyan, is hogy post-ot sem mutatta, volt hogy a post felénél adta be a fekete képernyőt
CMOS reset volt.

Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm! :R

(#10138) fuzik válasza L!NK->Q3 (#10091) üzenetére


fuzik
aktív tag

"Sajátgép -en" jobb egér gomb, majd kezelés. Ott már fel fogod fedezni. Vagy beírod a futtatásba hogy "eventvwr". A pirosokat, illetve a sárgákat nézegesd át, ha vannak egyáltalán.

Bár ha több lemezzel is nézted, akkor az radikálisan csökkenti a lemezhiba lehetőségét.

Mindenesetre érdemes átfutni az eseménynaplót, hátha lesz benne nyoma. A shared irq kezelés már nagyon régóta nem jelent gondot.

Még egy kérdés: minden driverből letöltötted a legfrissebbet, és azt raktad fel?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10139) poffsoft válasza Torry (#10137) üzenetére


poffsoft
addikt

cseréjj tápot :)

Ha jól értem, a winyóról nem akarsz megmenteni semmit, azt érdemes a setuppal teljesen letörölni, és új partíciót adni a telepítéshez.

a fagyásnál mi is történik?' gép megy, de nem csinál semmit': magyarul nem kapcsol ki, de sem hdd, sem winyó nem dolgozik???

Mindenesetre érdemes lenne az órajelet visszavenni, hátha olyasmi a baja, ill. cmos reset is jól jöhet(load setup defaults)...

Nem tudod, mikor, és miért lett safety-re (1100mhz) állítva, ugye?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#10140) poffsoft válasza L!NK->Q3 (#10091) üzenetére


poffsoft
addikt

start menu, vezérlőpult, felügyeleti eszközök, /eseménynaplo) vagy tovább számítógép kezelés, eseménynapló...

[ Szerkesztve ]

(#10141) Torry válasza poffsoft (#10139) üzenetére


Torry
addikt

Fogalmam sincs mikor lett visszavéve, de volt náluk valami szaki...
Annyi történik, hogy megy a gép de nem csinál semmit, fekete a képernyő.
Ezt a safety-s dolgot megpróbálom. 1100Mhz ez valami konkrét érték, vagy lehet tudna fentebb is dolgozni?

(#10142) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Olyan problémám volna, hogy játszanék le a gépemen DVD-t, de nem igazán megy a dolog...vagyis a kép ilyen szürkés-barnás árnyalatú lesz...először arra gondoltam, hogy azért, mert VIDEO_RM és VIDEO_TS egyaránt van a lemezen, de nem, a "sima" DVD-vel is csinálja. Próbáltam 6-os Power DVD-vel, Windows MP-el és VLC playerrel is.

A másik gondom az volna, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor még mielőtt betöltené a desktopot (a háttér azonnal bejön egyébként), gondolkozik az ikonok betöltésével vagy 15 mp-et. Ez kb a NOD32 és a Zone alarm felrakása után keletkezett kb. Ez az előző gépen nem jelentkezett, ha jól emlékszem, ugyanijen progiverziók mellett. Szóval hogyan kapnék kapásból komplett desktopot?

Köszi előre is a válasz(oka)t :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10143) L!NK->Q3 válasza fuzik (#10138) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

thx, megvan és volt hiba és figy is a rendszernél és az alkalmazásoknál is
csak nemtom mi mit jelent
[link]
[link]
thx neked is poffsoft

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#10144) Picco válasza Traxx (#10142) üzenetére


Picco
addikt

ez a virusirtok miatt van...normalis dolog.
1 vagy tobb dvd-vel probaltad?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#10145) fuzik válasza L!NK->Q3 (#10143) üzenetére


fuzik
aktív tag

Ha kiexportálod, és elküldöd, akkor ránézek tüzetesebben. Így elég nehéz, mert az érdemi infó rákattintás után jön elő!

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10146) poffsoft válasza Torry (#10141) üzenetére


poffsoft
addikt

100 mhz-re veszi az fsb-t (manual beállítással), a szorzó meg 11.

Mondjuk ha jól tévedek, a 2500+-nak 10,5*166 a gyári fsb-je, asszem...

Persze, ha úgy megy a gép, lehet emelgetni, hogy megtaláld a még stabilat.

Meg a biosban azért lehet lesni a hwmonitort is (feszültségek, hőmérsékletek)

Plusz érdemes a memóriák időzítéseit a by spd-re rakni (ezeket intézi el a setup defaults), de a procit akkor is lassítanod kell majd manual-ban....

De ez a hiba olyan, mintha a tápoddal lenne tényleg gond...

[ Szerkesztve ]

(#10147) poffsoft válasza L!NK->Q3 (#10143) üzenetére


poffsoft
addikt

Mostmár a hibaosztályokat tudjuk, a konkrét hibakleírásokat ha elküldenéd a log-ból.... :)

[ Szerkesztve ]

(#10148) DeltaPower


DeltaPower
őstag

mivel a keresővel nem találtam értelmes véleményt (tudom béna vagyok) ezért megkérdezem:
939 X2 4200+ melyik jobb tuningra, E4 vagy E6?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10149) Traxx válasza Picco (#10144) üzenetére


Traxx
őstag

Mármint gondolom a második kérdésemre adott válasz van a vírusírtók miatt...pontosabban akkor a NOD a ludas, ugye? Csak mert a régi, 2,4-es cerkán kapásból jöttek az asztali ikonok is...szal, a mostani E6550 túl gyorsan tölt be? :) Vagy lehet valami köze annak, hogy a bekapcs után a gépen nem kapcsolódik rögtön (automatikusan) a netre?

Több DVD-vel is próbáltam. 91.47-es Forceware driver van fent (az előző Geforce 4-nél talán 87.valamennyi volt...). Amúgy a netes live streaming videknél teljesen jó volt a kép, és az asztali színekkel sincs gon. Csak a filmeknek van olyan ocsmány szürkésbarna képe :(

poffsoft: tehát, ha jól értem, akkor a nem azonnali kész desktopnak integethetek? :(

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#10150) poffsoft válasza Picco (#10144) üzenetére


poffsoft
addikt

(szia!)

És mivel normális dolog, nem is tud azonnal desktophoz jutni, hisazen minden egyes folyamat (pl explorer) elindítása előtt kénytelen a vírusvédelem realtime scannel-ni az össze object-et (pl. ikonok, taskmanager, tray)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.