Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47001) csiktor válasza DieHard (#47000) üzenetére


csiktor
tag

[link]

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47002) DieHard válasza csiktor (#47001) üzenetére


DieHard
senior tag

nem vagyok nagy angolos :) leirod röviden? 4 vagy 2 db 4 molexes dugjak bele? :D

(#47003) csiktor válasza DieHard (#47002) üzenetére


csiktor
tag

(Még nem csináltam ilyet, nem láttam ilyen kártyát...)

Ha jól értem akkor 2 db 6pin csatlakozó van a kártyán és van két darab 6pin-to-2x4pin átalakítód.
A fórumon olyasmit irkálnak, hogy nem volt elég 6 pines csatijuk és csak az egyiket kötötték be és így is ment. Mások meg azt írták, hogy bekötötték mind2-t és úgy is ment, tehát sokkal nem vagyunk előrébb... :)

Gondolom nem véletlenül adtak hozzá 2-t, én bedugnám mind2-t. Users Manual?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47004) DieHard válasza csiktor (#47003) üzenetére


DieHard
senior tag

[link]

ilyenem van kettő, ami belemegy a vgaba, igy lesz 4 áram csatim. bedugtam mind a négybe, mert kettővel nem nagyon moccant. és elvileg megy :B

(#47005) Qru válasza DieHard (#47000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvieleg elég 2-re is (ha elég erősek a tápod egyes 12V-os ágai), de a stabilabb, biztosabb működés érdekében mind a 4-re kössél molex csatit, lehetőleg másik-másik 12V-os ágról.

#nincsbennetarcsi

(#47006) DieHard válasza Qru (#47005) üzenetére


DieHard
senior tag

köszi srácok. rádugtam, eddig szuperál :R

(#47007) mobbo


mobbo
senior tag

UPC kabelmodem USB-n vs win7 temaban van valakinek tapasztalata?

hol talalok hozza drivert? egyaltalan hogy kell beallitani kezzel? netstartot hasznaltam,
utp-n mukodott az elso restart-ig, azota nincs net ott se
:F

(#47008) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Kérdésem, hogy az alábbi átalakítóba 2 db periféria-táp kábelt kell-e dugni vagy csak egyet? P35-ös alaplapba menne.

(#47009) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok!

Feltelepítettem valami buzi programot az Xp-s rendszermre, és most bejelntkezésnél nem tölti be automatikusan az asztalt, hanem rá kell kettintanom az egyetlen felhasználó ikonjára, és úgy tudok csak belépni. Hogyan tudom visszacsinálni ezt?

(#47010) csiktor válasza zeorsdfd (#47008) üzenetére


csiktor
tag

Szerintem ebbe is mehet mind2, ugyanúgy mint pár hsz-el feljebb... :)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47011) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Budapest X.kerületében tudnátok egy jó net szolgáltatót ajánlani ?

Sajna UPC egyáltalán nincs, DIGI-nek csak a lassú 2 ill. 4Mbit-ese érhető el a házunkba.
T-Online kérdéses, mert csak a szerződéskötés után derül ki, hogy tudnak szolgáltatni vagy sem. ( róluk sok rosszat halottam )
Jelenleg az Invitel-nél vagyok 01.20.-ig és váltani szeretnék.
Nem tudom, hogy számít-e, de T-Com-os telefonvonal van a lakásban.

Köszönöm.

(#47012) csiktor válasza VinoRosso (#47009) üzenetére


csiktor
tag

ŐŐŐ. Töröld le a programot? ;)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47013) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

tudna valaki segíteni usb pendrivera h tok bootolható xp setup "cd" t csinálni? olvastam itt a ph n egy megoldást 5 ször megcsináltam és nem sikerült a dolog... gondoltam itt rákérdezek nem e lenne egy vállalkozó kedvű emberke aki segítene?
kösz

Life is Short... Ride Hard!!!

(#47014) Jodanovich válasza zodo (#47011) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

szted az invitel kinek a hálózatát használja? nyugodtan válaszd a t-home ot évek óta náluk vagyok és sosem volt baj a nettel se az iptv vel...

Life is Short... Ride Hard!!!

(#47015) zeorsdfd válasza zodo (#47011) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Datanetet nézted? Hátha.
csiktor: köszi

[ Szerkesztve ]

(#47016) zodo válasza Jodanovich (#47014) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi ez gyors volt!
Gondoltam, hogy a T vonalát használom, de 5 percenként szakad a netem.
Azt nem tudom, hogy ez kinek vagy minek a hibája, de bosszant kicsit.

T-Online-nál, milyen modemet adnak az előfizetéshez ?
Az jó féle?

( ,mert az Invitelnél a Dlink Dsl-360R-t amit sokan szídnak és lehet, hogy amiatt szakad a netem )

Szerk:

(#47015) zeorsdfd

Nem néztem még, mert nem akartam minden szolgáltató honlapját végigbogarászni, hogy elérhető-e a szolgáltatásuk vagy sem a mi házunkban.
Neked ott van előfizetésed?

[ Szerkesztve ]

(#47017) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Ide is bevágom, hátha valaki ki tud okosítani.

Alaplapi gondom van. Egy Gigabyte M52L S3 -mindeddig elég boldog- tulaja vagyok...

Az ügy kezdődött azzal, hogy megérkezett az új vidikártyám (Ati 4850) és ezért kiszedtem a 8800GT-met, aztán be az újat. Össze is raktam ahogy azt kell, indítanám, erre elkezd sípolni, mint mikor rosszul teszed be a kártyát. Hmmm...kiszedtem, újra be, tápcsatikat ellenőriztem. Megint sípolás. Aztán visszatettem a régi karit, azzal is :(
A szekrényből felkotortam egy száz éves Virge GX-et ami ugye sima PCI-os, de akkor is megvolt a sípolás, miközben ugye már a PCI Exp. foglalatban nem is volt kártya. Aztán a lenti szintén PCI exp-szel is rendelkező géppel kipróbáltam szépen sorban és az összes vidkártya tökéletes. Másik táppal is bepróbálkoztam, memória cserével is, de semmi sem segített. Egyedül a procit nem rúgtam már csak le róla, de erősen kétlem hogy bármi köze lenne, ezért nem is tervezem.
Mit gondoltok ez mitől lehet?
Az alaplap sértetlen, a csatlakozó szintén. Nem is értem :W :(

Volna valami javaslatotok?
Remélem, hogy itthon is megoldható a probléma, mert ahol ezt a kütyüt vettem, ott anno is másfél hónapot kellett várnom az új cuccomra, amit gariba vittem nekik vissza :W

Köszönöm!

Üdv
Ádám

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#47018) zodo válasza GomezGTS (#47017) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Nem vagyok egy pc guru, de talán közelebb kerülnénk a hiba okához, ha elárulod, hogy milyen sípolást hallasz.

(#47019) Jodanovich válasza zodo (#47016) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

egy ilyen cuccot visznek ki sztem kurva jó Pirelli DRG A225G B-401-200-2-2

Life is Short... Ride Hard!!!

(#47020) GomezGTS válasza zodo (#47018) üzenetére


GomezGTS
tag

Hali!

Folyamatos sípolás : memória vagy videokártya probléma

De azt hittem írtam is hogy mire gondoltam, ha mégsem hát bocsi :B

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#47021) gamer0101 válasza Sk8erPeter (#46965) üzenetére


gamer0101
aktív tag

:) ...nem a "mindenféle addonnal" van a baj, hanem csak és kizárólag a NoScipt-tel...illetve annak a milliómnyi beállítási lehetőségével, amihez tény, hogy hozzáértésem sincs és kedvem sem volt, hogy állítgassam. Egyébként Winner_hun kolegával biztosan jóízűen tudnál még e témában vitázni, mert Ő is azt állította nekem MSN-en, hogy tökéletes Add-On, csak én nem értek hozzá.... :D Szóval...ennyi. Kikapcsoltam, töröltem. Csak a NoScript-et. Azóta bámulatosan működik a böngésző. ;)

Üdv! :R

(#47022) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van olyan program ami kijelzi a gép megszakítási kérelmeit? win alá kellene
kíváncsi vagyok rá

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47023) zodo válasza GomezGTS (#47020) üzenetére


zodo
nagyúr

Lehet, hogy hülye kérdés, de a videokártya tápcsatija is jól csatlakozik?
Tápodról közvetlenül vagy a kártyához kapott "Y" átalakítón keresztül kapja a kakaót?
Néha ez sem mindegy, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#47024) VinoRosso válasza csiktor (#47012) üzenetére


VinoRosso
veterán

de nem a program csinálja, hanem a win. átállítódott a bejelentkezés, és nem tom, hol lehet visszaállítani. ha letörlöm a progit is, akkor is ugyanabban az állapotban marad, valahol be lehetett állítani, csak már nem emékszem pontosan hol.

(#47025) csiktor válasza Speeedfire (#47022) üzenetére


csiktor
tag

Everest. Eszközök-> Eszköz erőforrások.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47026) csiktor válasza VinoRosso (#47024) üzenetére


csiktor
tag

Jelenleg nem XP van fent, de ha jól emlékszem akkor:
Vezérlőpult -> Felhasználói fiókok és ott valahol (talán ball oldalt) van olyan, hogy bejelentkezés módjának megváltoztatása.
Ha nem is pontosan így és itt, de valahol ezen a környéken nézelődj...

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47027) csiktor válasza GomezGTS (#47020) üzenetére


csiktor
tag

Húzz le minden felesleges cuccot a gépről. Összes meghajtót, usb-s vackot, hangot, stb. Memóriából is csak egy maradjon bent az első slot-ban, olyan amivel működött.
Próbáld meg így a vga kártyákkal.

Ha ez nem, akkor próbálj egy BIOS resetet (jumper, gomb, elem vagy ilyesmi...).

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47028) Speeedfire válasza csiktor (#47025) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

de ez csak a táblázat h kiknek van engedélye és h mi a száma
engem real tima-ba érdekelne ez, h jelenleg mi az ami a megszakításokat kéri

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47029) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Tudtok valami egyszerű progit ubuntu alá amivel tudok zenét vágni (pl.: mp3 directcut, csak ez ubuntu alatt nem megy)?
Igazából csak annyira kell, hogy csnegőhangnak megtudjak vágni.
Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#47030) GomezGTS válasza csiktor (#47027) üzenetére


GomezGTS
tag

Köszi, egy BIOS resettel még megpróbálom. Hátha..

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#47031) zodo válasza Klemens (#47029) üzenetére


zodo
nagyúr

Audacity ?

(#47032) csiktor válasza Speeedfire (#47028) üzenetére


csiktor
tag

Nem vagyok biztos benne, hogy ilyet lehet egyáltalán, de hátha valaki rám cáfol majd... Ezek baromi gyors folyamatok és baromi sűrűn játszódnak le. Nem tudom, hogyan lehetne "láthatóvá" tenni.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47033) Klemens válasza zodo (#47031) üzenetére


Klemens
őstag

Ubuntun nem megy. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#47034) zodo válasza Klemens (#47033) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt hittem megy.

Szerk: Synaptic alól is elérhető. :U

Szerk 2: (#47035) csiktor Azt hittem már a google se a régi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47035) csiktor válasza Klemens (#47033) üzenetére


csiktor
tag

Már hogy ne menne? Előbb volt linuxra, mint win-re... :(((
konzolba: sudo apt-get install audacity
Beírod a root jelszót, települ és ott lesz az alkalmazások közt a tálcán. Vagy telepítheted a Programok hozzáadása/eltávolítása menüvel is.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#47036) Speeedfire válasza csiktor (#47032) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

linux alá van azt tudom az intel készítette powertop a neve


Klemens: van ubuntu alá [link]

ahogy csiktor is írta terminálban sudo apt-get install audacity -y

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#47037) tomekt válasza Racecam (#46956) üzenetére


tomekt
tag

Bocs,de nem én találtam ki. :N Nekem is külték :K Egyébként meg mi a baj a képpel ?:F sajnos nagyon sok helyre ki lehetne rakni. :W

(#47038) Klemens válasza zodo (#47034) üzenetére


Klemens
őstag

Na, most már megy.
Leszedtem Chip-ről, de úgy nem tudta telepíteni.
Ha a szoftverközponton kersztül szedtem le úgy megy. :D
Köszönöm a segítséget! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#47039) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Nos, a fent említett problémám megoldódott, ugyanis...az egyik memóriát, -ami eredetileg is a gépben volt már egy éve- kivettem és így elindult minden...eszembe sem jutott, hogy esetleg az okozhatná a dolgot, egyik napról a másikra...a másik 2 gigás ramot hagytam benne és így minden oké.

Köszönöm a segítséget. :R

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#47040) zodo válasza Klemens (#47038) üzenetére


zodo
nagyúr

A lényeg, hogy sikerült feltenni és működik! :)

(#47041) Sk8erPeter válasza gamer0101 (#47021) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván Winner_hun kolléga azért mondta, hogy tökéletes Add-On, mert tudja, hogy mit kell vele csinálni, nem csak telepítget, hanem el is olvassa a hozzá tartozó szövegeket (és/vagy rájön a működésére). :D Neked is javaslom ezt a módszert. :P Az pl. nem tűnt fel, hogy a NoScript oldalán írják, hogy "this free, open source add-on allows JavaScript, Java and Flash and other plugins to be executed only by trusted web sites of your choice"?
Sőt:
"You can enable JavaScript, Java and plugin execution for sites you trust with a simple left-click on the NoScript status bar icon (look at the picture), or using the contextual menu, for easier operation in popup statusbar-less windows.
Watch the "Using NoScript" video kindly contributed by John Wilkerson.
Staying safe has never been so easy!"

Van leírás hozzá bőven. Amíg nem tudod, hogyan működik egy addon, addig ne telepítgess. Vagy nézz utána rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#47042) attiati


attiati
veterán

.hu és .com-os domaineket hol lehet venni megbízható helyről?

És ezek hogy mennek? Bizonyos időszakonként újítani kell?

(#47043) attiati válasza attiati (#47042) üzenetére


attiati
veterán

és esetleg egyéb egzotikus domaineket?

kínai, török, indiai, japán...

[ Szerkesztve ]

(#47044) Sk8erPeter válasza attiati (#47042) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Regisztrálj itt domaint: [link], és kapsz mellé INGYEN 3 GB tárhelyet is. Már a harmadik domaint kezelem itt gond nélkül. :R
Itt évente be kell fizetni az 1800 Ft+ÁFA költséget, és ennyi a dolgod. Ha utánaszámolsz, az bruttó 2250 Ft, ez pedig havonta 187,5 Ft, ez meg mondjuk egy középárú sör ára a boltban. :D Ennyi pénze egy hónapra meg mindenkinek van. :)

Nem igazán vágom, hogy éri meg a cégnek, hogy 3 GB tárhelyet biztosítanak mellé ingyen (úgy, hogy nem kell reklámcsíkot sem felrakni az oldalra! :Y), amikor ennyi tárhelyet más szolgáltatóknál horror árakon adnak, de annyira nem is izgat, a lényeg, hogy működik, és gyors. :D

Szerk.: és azt is hozzáteszem még, hogy a szolgáltatások minősége (PHP, MySQL, phpmyadmin, webes levelezőfelület, stb.) sem hagy maga után kívánnivalót.
Mondjuk csak egy adatbázisod lehet, dehát legfeljebb akkor azonbelül terpeszkedsz sok-sok adattáblával, az se para. Legalábbis eddig ez volt az egyetlen, amit hiányoltam webfejlesztés során, de aztán rájöttem, hogy annyira azért nem fontos, hogy több adatbázisom legyen. Ez max. komolynak nevezhető adatbázissal rendelkező honlapoknál érdekes.
Eddig összesen kétszer tapasztaltam problémát éjjel 0 és 2 óra között az FTP-hozzáférésnél, de több hónap alatt azt hiszem, ez BŐVEN belefér.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#47045) tomcsi23 válasza Sk8erPeter (#47044) üzenetére


tomcsi23
veterán

:K :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#47046) lancellott


lancellott
tag

sziasztok! ASUS Striker II NSE laphoz (790 chipset) tudnátok ajánlani valami hasonló tuningprogramot mint az Nvidia nTune nevű progija? Sajnos ezt a szériát nem kezeli.
Manuálisan be tudom kb lőni, de nem valami stabil. Az nTune meg az előző lapomból kihozta a stabil maxot.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#47047) Klemens


Klemens
őstag

Ez az Audacity tök jó, meg is vágtam azt a számot amit kellett, de hogy mentem le mp3-ba?
Ez teljesen más kiterjesztést használ... :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#47048) Sk8erPeter válasza tomcsi23 (#47045) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja tényleg, Te is tanúsíthatod. :) Azóta is minden okés az oldallal?

Sk8erPeter

(#47049) tomcsi23 válasza Sk8erPeter (#47048) üzenetére


tomcsi23
veterán

Teljesen. Bármikor megnéztem, vagy ftp-zni akartam, mindig ment. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#47050) csiktor válasza Klemens (#47047) üzenetére


csiktor
tag

Exportálni kell és aszem kell hozzá valamilyen külső kodek is (pl. Lame). Próóbáld meg exportálni, vagy mentés másként...

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.