Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) zsolti72837 válasza WaterWave (#24341) üzenetére


zsolti72837
őstag

Jaa, köszönöm! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#24352) Pist@bácsi válasza simonjoe (#24350) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Csak pár a teljesség igénye nélkül:
Dashcam Viewer ingyenesen csak két fájlt kezel egyszerre. A legolcsóbb fizetős verziója 35$
Ingyenes a Garmin VIRB® Edit
Alternatíva lehet az Animotica, itt a pro verzió fizetős, kb. 5.500 ft

(#24353) simonjoe válasza Pist@bácsi (#24352) üzenetére


simonjoe
őstag

Köszönöm szépen!! :R Lehet, h én vagyok láma, de volt Garmin kamerám, próbáltam is ezzel a progival összefűzni, de nekem nem sikerült. :F

Joe

(#24354) Pist@bácsi válasza simonjoe (#24353) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nem kifejezetten erre van, inkább akciókamerákhoz, de simán lehet vele. Nekem nem látott GPS adatokat (Garmin kamerával) és néha, főleg a lejátaszási sebesség változtatásakor lefagyott, úgyhogy nem nyűgözött le, de egyszerű a használata. Van egy Create video gomb és a kijelölt mappából drag&drop berakod a fájlokat. Tudod vágni, gyorsítani, lassítani, átmenetet, effekteket, feliratokat használni.

[ Szerkesztve ]

(#24355) Ciccuka


Ciccuka
veterán

👀

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#24356) F_Gergely válasza at11 (#24339) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen, ezert kene olyan HW kit ami beallithato mikor kapcsoljon ki, se micro usb csatival most nem talaltam ilyet, egyelore a parkolo funkciot kikapcsolom majd azt ennyi. Majd szerzek hozza kapcsolhato kitet.

(#24357) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok, van tapasztalat A500s esetén hogy kinek mekkora lökésre indul el a vészhelyzezi videó.
Nálam csak akkor ha magát a kamerát lököm, ütom meg, de nem igazán érzékeny. Azért ez már autó mozgásában már elég nagy ütközést feltételez. Parkoló üzemmódban szerintem semmit sem ér. El sem indulna.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24358) pakfong válasza ITI-san (#24357) üzenetére


pakfong
tag

Ha kintről megkopogtatod a szélvédőt az első kameránál, akkor be kéne kapcsolnia a parkoló/vészhelyzeti módnak. Ajtó becsapásra ugyanúgy. Meg ha nem vagy pille súlyú, beszállásnál is.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#24359) ITI-san válasza pakfong (#24358) üzenetére


ITI-san
tag

Hát ilyet hírből sem ismer. De köszi. Lehet cserélni kell.
Media markt -, ból vettem 11.19 - én. Tehát nem is régi.
Vab ilyenkor vmi poliszi arra vonatkozóan hogy cserélik vagy visszaküldik javítani?

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24360) sambenez válasza ITI-san (#24359) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kérdezd meg a MM-ot, ott azt hiszem hosszabb az elállási jog is, ha minden igaz. Esetleg élhetsz azzal is ha más megoldás nincs.

(#24361) BBéci válasza pakfong (#24358) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap szereltem be, utána autóztam egy keveset. Meglepődtem, hogy kiszállás után az ajtó becsapódástól feléledt és elindította a felvételt. Ezek szerint ez a normális működés, megnyugodtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24362) sambenez válasza BBéci (#24361) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az A800 ad 5 percet kiszállni csak utána élesedik.

(#24363) WaterWave válasza sambenez (#24362) üzenetére


WaterWave
veterán

500s is ilyen

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24364) .Sziszi. válasza WaterWave (#24335) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Én "oldalról" kábeleztem be, semmi fúrás, semmi látvány. Egy kis kalapgumi szépen félrehúzza, nem lóg be.

[ Szerkesztve ]

(#24365) BBéci válasza sambenez (#24362) üzenetére


BBéci
titán

Azt hiszem, hogy az A500S is, mert a motor leállítása és a kiszállás között eltelt annyi idő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24366) Tsiga1977


Tsiga1977
újonc

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy 2021 nyarán vásároltam egy 70mai dash cam pro plus+ (500S) típusú kamerát hátsó kamerával. Tökéletesen működött egy ideig, azonban pár hete nem mutatja a térkép útvonalakat és a sebességet sem rögzíti. Az ADAS aktív, zölden világít.
Jelenleg egy Sandisk memkártya van benne, lehet az a baja. (Időközben cseréltem egy itt említett Samsung kártyára, ez sem volt megoldás. :( )
Próbáltam az app magyar verziójával is, de ott sem működik. Valakinek hasonló probléma? Köszönöm előre is a válaszokat.

Senki nem találkozott még ezzel a problémával?

(#24367) WaterWave válasza .Sziszi. (#24364) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam a kábel csonkját ami vastagabb a kábelnél nem tudod átfűzi a lemez és az üveg között... Nincs rá mód... Ezért csak így lehetett...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24368) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Ma bekotottem az elso kamerat (A800S) . Mazlim volt mert a fejegyseg usb portja meghajtja, igy vegul semmit nem kellett mokoljak, gyujtasra indul a kamera, auto leallitasanal meg kikapcsol. Majd ha talalok olyan micro usb csatis HW kitet aminel kapcsolhato a feszultseg erteke bekotom a parkolo modot de egyelore ez is jo. Hatso kamerat mar problemasabb lesz bekotni, ahhoz le kell bontanom a csomagterajto karpitjat, igy az szerintem jovore tolodik vagy amikor lesz legalabb +10 fok hogy ne torjenek a patentok. A kamera altal keszitett videokat valami progival lehet "ertekelni" pl ahol mutatja a terkep hogy hol keszult a felvetel? Tudtommal meg ilyen nincsen, nem tudom azota van e erre megoldas.

(#24369) sambenez válasza F_Gergely (#24368) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mintha a legutolsó FW már tudná.

(#24370) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Egyebkent azaz antisztatikus foliaamit a szelvedore kene felrakni, ti felraktatok? En megprobaltam de egyaltalan nem tapadt,pedig letakaritottam az uveget elotte. Ugyhogy felraktam anelkul a kamerat. Van ennek jelentosege?

(#24371) Bogyó bá' válasza F_Gergely (#24370) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fólia nekem sem akart fennmaradni (pedig előtte gondosan zsírtalanítottam az üveget), így az én kamerám is direktben lett felragasztva.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24372) tobias40 válasza F_Gergely (#24370) üzenetére


tobias40
veterán

Én is fólia nélkül raktam fel a kamerát már több autóba is és egyszer sem esett le!Pedig itt a tiszántúlon vannak xar utak... ;]

(#24373) BBéci válasza F_Gergely (#24370) üzenetére


BBéci
titán

Remekül odatapadt a fólia, el sem akartam hinni.
Egyelőre nálam is a fejegység USB-je adja az áramot, mégis bekapcsolt éjszaka és felvett egy perc semmit.
Jó lenne olyan hardwire, ami mondjuk 11,8 volton kapcsolna, a 11,4 kevésnek tűnik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24374) F_Gergely válasza BBéci (#24373) üzenetére


F_Gergely
őstag

Van olyan ami kapcsolhato, csak edsig amiket talaltam mind mini usb-s, es nekunk ugye micro usb csatis kene.
De ha talalok majd belinkelem ide is.

(#24375) sambenez válasza tobias40 (#24372) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem is ezért hasznos a fólia. Hanem ha egyszer le akarod venni a kamerát. Na akkor rájössz miért is érdemes használni. :D

(#24376) tobias40 válasza sambenez (#24375) üzenetére


tobias40
veterán

Simán(kicsit nehezen :DDD ) leszedtem már pár alkalommal és vissza is ragasztottam egy másik autóba.
Most egy vékony kétoldalas ragasztót tettem alá a biztonság kedvéért de már vagy 3x a gyári ragasztóval tettem fel..

(#24377) atees válasza BBéci (#24373) üzenetére


atees
őstag

Ha bevolt kapcsolva a parking mod, akkor akksiról is elindul simán, megnéztem akksiról kb 5percet tud rögzíteni.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24378) BBéci válasza atees (#24377) üzenetére


BBéci
titán

Nem engedte bekapcsolni azt a funkciót, a felvett anyagot a normál mappába tette, nem a parkingba. Nem értem, de nem fontos.

A telefonomon nézve a felvételeket, nem enged nagyítani. Mit nem vettem észre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24379) BBéci


BBéci
titán

Még valami: engedélyeztem a hangrögzítést, mégis néma a viszajátszás. Mit rontottam el?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24380) at11 válasza sambenez (#24343) üzenetére


at11
tag

Gondolom a rendszámokat te "maszatoltad" ki a képen, de az óriásplakát felirata miért nem látszódik? 200kb-os kép, nincs is gondolom agyontömörítve. Tényleg csak kíváncsi vagyok, nem kötözködés.

(#24381) sambenez válasza at11 (#24380) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem én maszkoltam, ebből a szögből a rendszámok soha nem fognak látszani ilyen fényviszonyok mellett.
Az óriásplakát pedig messze van, ekkora távolságból csak akkor látszana ha nem lenne kiégve a kép a naptól ami pont telibe süti azt a falat ami meg fehér.
Ráadásul az üveg alap sötétítése ezzel a kicsi lejtéssel ami miatt nagyon hegyesszögben van a kamera lencse az üveg felületéhez képest, sem tesz jót a láthatóságnak.

[ Szerkesztve ]

(#24382) WaterWave válasza F_Gergely (#24370) üzenetére


WaterWave
veterán

Fel is kell rakni, mert ha majd egyszer leveszed a kamerát az üvegről akkor érnek majd meglepetések...

Nekem a fólia úgy odatapadt mint a parancsolat.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24383) F_Gergely válasza WaterWave (#24382) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát én felraktam de le is esett, de nem is értettem ha semmi ragasztós bevonat nincs a fólián mi tartaná ott? Pláne ha még a kamerát is a fóliához rögzítem. Mind1 felkerült, aztán ha majd le kell szedni picit szenvedek vele, mondjuk én nem a sima üvegre tettem, hanem nekem a fény és esőszenzor mellett kétoldalt ilyen fekete pöttyös én arra raktam mert így nem látszik, hogy van az autóban kamera.

Reggel frissítettem firmware-t a kamera, most már tudja a timeleapse funkciót, ó mondom királyság. Aha - csak bekapcsolni nem engedi mondván kell neki a gyári HW kit. Honnan a retekből tudja ez, hogy a gyári kábel van rákötve nem a HW kit? :((

(#24384) sambenez válasza F_Gergely (#24383) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mert a hw kitnek van állandóan fesz alatt lévő szála.

(#24385) BBéci válasza F_Gergely (#24383) üzenetére


BBéci
titán

Arra a pöttyösre tapasztottam a fóliát, pár percig masszíroztam ablaktisztító folyadékos Viledával. Egyrészt zsírtalanítás, másrészt a légbuborékok kinyomása, vagyis a tökéletes stabilitás érdekében. Miután felragasztottam a kamera talpát, többször megrángattam, nem mozdult. Azt persze nem tudhatom, meddig fog a helyén maradni. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24386) MaCS_70 válasza F_Gergely (#24383) üzenetére


MaCS_70
félisten

"ha semmi ragasztós bevonat nincs a fólián mi tartaná ott?"

A vákuum. Helyesebben a külső légnyomás. Szerintem. Ezért zűrös a pöttyös rész. Meg elektrosztatikus vonzás is játszhat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24387) BBéci válasza MaCS_70 (#24386) üzenetére


BBéci
titán

Azt gondoltam, nem fog rátapadni a pöttyosre, de tévedtem. Meglepően stabilan tartja a kamerát. Állítólag elektrosztatikus.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24388) sambenez válasza BBéci (#24387) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Igen az. Amíg nem feszegeti valaki a fólia szélét nem is fog leesni.

(#24389) ITI-san


ITI-san
tag

A time laps alatt úgy látom nincs hátsó kamera rögzítés.
Nálam csak front van..... Ez így van?

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24390) BBéci válasza sambenez (#24388) üzenetére


BBéci
titán

Szombat kora délután óta a helyén van.
Senki nem válaszolt a kérdéseimre. :(((
Hogyan tudom kikapcsolni az indítási hangot? Rémesen fülsértő és zavaró.
Átmásoltam egy felvételt a telefonomra. Mi a legjobb módszer PC-re átvinni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24391) sambenez válasza BBéci (#24390) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Sajnos erre nem tudok válaszolni, nekem A800 van.

(#24392) BBéci válasza sambenez (#24391) üzenetére


BBéci
titán

Erős a gyanúm, hogy ezekben nincs közöttük különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24393) F_Gergely válasza BBéci (#24390) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem az A800S-ben van olyan menupont hogy inditasibhang kikapcsolasa En minden hangot kikapcsoltam, semmi hangja nincs a kameranak.

(#24394) sambenez válasza BBéci (#24392) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A mobil appban nézd meg. Nekem speaker volume van, itt lehet off, de én nem kapcsoltam ki mert nem látom a kamerát és így tudom hogy elindult.

(#24395) Laslow


Laslow
senior tag

70mai A500S kamerának a menüjében van Update menüpont. Ezt hogy? Amikor Wifi hotspotként üzemel, és a telefonom meg rá van kapcsolódva?
A hangját kikapcsoltam, már nem csipog végre minden gombnyomásra, de indításkor marha hangos hangot ad ki. Azzal lehet esetleg valamit kezdeni?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24396) F_Gergely válasza Laslow (#24395) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én sem igazán értettem a szoftver frissítés menetét de néztem róla youtube videót.
[link]

(#24397) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a MIO MiVue kameráival?
Most kaptam egy 866-ot és jól jönne pár gyakorlati tanács.
Rendeltem már hozzá hátra egy A50-et és egy SmartBox III-at a parkolási felvételekhez. (Elvileg a héten meg is kapom a csomagot.)

(#24398) süti5


süti5
őstag

Sziasztok,

dash cam vásárlás előtt állok és szeretnék kérni tanácsot.
Még sosem volt ilyenem, ezért hajlok az itt javasolt modellt venni, egyedül azt szeretném kérdezni, hogy ha jól olvastam valahol, van olyan kamera, amelyik pl tudja/figyeli és jelez, hogy pl. megtorpan a sor az úton. Sokat közlekedek M0-on és ez hasznos funkció lenne nekem, ezért érdekel nagyon.
Tudtok olyan modellt ami ezt tudja?

Köszi

(#24399) at11 válasza süti5 (#24398) üzenetére


at11
tag

Szia, úgy keresd, hogy ADAS funkció.

(#24400) Upo válasza BBéci (#24390) üzenetére


Upo
addikt

Indítási hang kikapcsolást ígérte a kínai, hogy beleteszi a következő firmware-be. Aztán jött a következő (1.15), és nincs benne. Talán majd a következőben. :)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.