Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) at11 válasza xXx--89 (#24232) üzenetére


at11
tag

Ez univerzális akkuvédő autós kamerához, állítható a feszültség és időzítés is megadható. Szivargyújtó a vége, bármit dughatsz bele.

(#24252) sambenez válasza at11 (#24251) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ennek az árából már kamerát is lehet venni. ;]

(#24253) atees válasza ITI-san (#24243) üzenetére


atees
őstag

igen, ahova lehetne kötni a kamerát, pont ilyen :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24254) atees válasza at11 (#24251) üzenetére


atees
őstag

ez nem rossz cucc.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24255) at11 válasza sambenez (#24252) üzenetére


at11
tag

Igen, de új akksit a kocsiba garantáltan nem veszel ennyiből, ha letérdel, mert a kamera mélykisülésbe viszi. Nem nehéz, 12 Volt alatt bármikor megtörténhet télen, ha van más fogyasztó is, pl. riasztó :) Szerintem megéri, mint reggel bambán nézni, hogy hol kéne akksit venni :) (Mélykisülésből esélyes, hogy nem is tudja töltő feléleszteni, kuka. Szelektív természetesen :D )

(#24256) sambenez válasza at11 (#24255) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De itt a nevét fizeted meg, a viofo hw kitje fele ennyibe kerül és azon is lehet állítani a feszt.

(#24257) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok . keresgéltem es bar szó esett róla, de nem tudom eldönteni a pro/kontra.
lényegében a keresem melyiket érdemesebb venni
1: [link]
- ( nekem szimpi a paraméter es a marka, ezenkívül ((( szerintem )))) nincs igény h menet közben nézegessem . de ha van értelme a monitorak , szívesen meghallgatom

2: [link]
-( sokak álltál szeretett "ismertebb" marka, bar szerényebb tudás, es van lcd ( ??) --nem utolsó sorban most 50€ van olcsóbb matol pár napig ....

3: barmi egyeb, ebben a kategóriában .. bar nekem ez a 2 szimpi ...

érdemi válaszokat nagyon köszi !

(#24258) ITI-san válasza cpt rodgi (#24257) üzenetére


ITI-san
tag

Itt már sokszor elhangzott, nem biztos hogy indokolt a 4k.
Másrészt a 70mai kamerából is van 4k felbontás az A800S típus, ami ugyan annyiba kerül mint az azdome.
Azt már csa hallkan jegyzem, hogy nem feltétlenül készít jobb felvételt egy 4k kamera, főként este, vagy szürkületkor. Megnéztem ide vonatkozó videókat és én sem találtam szebbnek a képet. Pedig az egyik legjobbat akartam megvenni..
Hogy az azdome 4k-ban milyet készít azt nem tudom.
Na most itthonról kb ugyan ennyiért szerezheted be a 70mai A500S típust. Nem beszélve a garanciáról amit így könnyebben érvényesíthetsz, már ha kellene.
Nekem volt azdome kamerám és annak talán a chip miatt de az volt az érdekessége hogy minimálisan torzította a képet. Tudod a halszem effektus...
Hogy ez a típus ilyen e?....
A belső kijelző megléte szerintem nem szempont.
Nekem az A500s van és úgy tettem be, hogy nem látom. Egyszerűen így volt dekoratív másrészt engem zavar. Hameg induláskor úgy is kikapcsolódik automatikusan (beállítás függő) akkor igazából minek...
Nézegetni menet közben balesetveszélyes lenne.. :D .. És kissé értelmetlen, az a beállítások, kezelések végett van rajta.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24259) Yany


Yany
addikt

Egy kis roundup: [10 kamera tesztje @ TC]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24260) WaterWave válasza Yany (#24259) üzenetére


WaterWave
veterán

Itt is kijön, hogy a 800s abszolut nem több mint az 500s :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24261) Bogyó bá' válasza WaterWave (#24260) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, árban mindenképpen több. :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24262) BBéci válasza WaterWave (#24260) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg látószögben nyújt többet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24263) sambenez válasza WaterWave (#24260) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezért nagy kár hogy butítottak a sima a800-on, mert az viszont sokkal jobb mint az 500s. :((

(#24264) BBéci válasza sambenez (#24263) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de sokkal drágább. Nézegettem, nekem annyit nem ér. Az A500S Pro+ mindent tud ami kellhet, még annál többet is. Szívesen lemondanék az ADAS-ról, ha cserébe adtak volna hozzá SD kártyát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24265) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

a 170 fok nan van erdemi jelentösege? ( sose volt kameram ) az azdome van nekem az a csabito. meg a nincs lcd.. bar ahogy latom, meg 15 € olcsóbb lett .
en becsben vagyok, a garancia nem szempont.
tavaly összetörtek alattomosan, es azóta szeretnek egyet ..

(#24266) sambenez válasza BBéci (#24264) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az ADAS a legnagyobb szemfényvesztés amit kitalálhattak egy dashcamba. Ha belegondolsz lehetetlen hogy jól működjön. Semmi értelme de legalább jól hangzik. :D

(#24267) sambenez válasza cpt rodgi (#24265) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Bécsben tilos a dashcam. Remélem ennek tudatában akarsz venni.

(#24268) cpt rodgi válasza sambenez (#24267) üzenetére


cpt rodgi
tag

ajjaj .. tudod? vagy csak mondtak ? ( pesten ugrott elem egy kocsi padlofekkel. ugye leginkabb a hazai utakra tervezem , de itt is van hülye bőben ! )

(#24269) sambenez válasza cpt rodgi (#24268) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Tudom.
Tilos és keményen büntetik.

(#24270) Sonja


Sonja
veterán

Ajándékba szeretnék venni egy autós kamerát, és olyan 30eHUF-ig mennék el árban. Mi lenne az ajánlott? Pl. a fent említett Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S? :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#24272) sambenez válasza Sonja (#24270) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Abban az ársávban az egy teljesen jó kamera.

(#24274) BBéci válasza sambenez (#24266) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértünk. Próba kedvéért majd bekapcsolom, egyelőre nincs engedélyezve.

#24273fsanyi78
Ha megvan hozzá a számla és az egyéb papírok, akkor átveszem. Holnap akartam menni a Lurdyba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24275) sambenez


sambenez
Topikgazda

fsanyi78 Egyszer már szóltam ne kelljen jobban felhúzni a szemöldököm.

(#24276) BBéci válasza Sonja (#24270) üzenetére


BBéci
titán

Az egy valóban jónak tűnő szerkezet, de ne hagyd ki a kalkulációból az SD kártyát és a hardwire kitet. Azokkal együtt máris 40000 forintnál fogsz tartani és akkor még csak egy rakás alkotóelem van a kezedben, a szakszerű beszerelés szintén pénzbe kerül. Hacsak nem te fogod ezt elvállalni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24277) Sonja válasza BBéci (#24276) üzenetére


Sonja
veterán

Van egy bontatlan 64GB-os Sandisk microSD kártyám (U3-as), szóval az (most) nem kerülne pénzbe. :) Viszont muszáj a hardwire kitet is megvenni és beszereltetni? :F Szerintem nem fontos, hogy egyből az akkuról menjen (mindig). :B

#24272sambenez: Köszi, valószínűleg ennél maradok. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#24278) at11 válasza sambenez (#24256) üzenetére


at11
tag

Már megint a pénz. Nem minden esetben a legolcsóbb a legjobb megoldás. Viofo kittjébe csak mini usb-s kamerát tudsz dugni, és időzítő sincs benne, ebbe meg bármit bedughatsz, aminek van szivargyújtó csatija ÉS kapcsoló is van rajta, hogy szeretnéd-e a parkoló módot, vagy éppen nem kell, ne terhelje az akksid. Pl. garázsban állva.

(#24279) atees válasza at11 (#24278) üzenetére


atees
őstag

Használja valaki úgy a A500S parkolo módját, hogy a kocsiba nincs állandó 12voltra kötve, hanem csak a kamera akksiról működtetve? A kocsi napi szinten megy, ugyh mindig lenne töltve, ha működik így akkor nem szívesen használnám erre az autó akksiját.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24280) at11 válasza sambenez (#24267) üzenetére


at11
tag

Nem tilos már Ausztriában, Bécsben a dashcam!
Csak nem szabad folyamatos felvételt csinálni, ha kérdezik, azt mondod, hogy ezt az útszakaszt akarod felvenni saját célra.

"Ausztria
Nekünk magyaroknak talán az egyik legfontosabb kérdés. És sajnos nem tudunk egyértelmű tanácsot adni, mert osztrák berkekben is vita van róla, hogy lehet-e használni vagy sem. Az mindenesetre jó hír, hogy az a szabályozás már megszűnt, amely egyértelműen büntette a fedélzeti kamerát akkor is, ha az nem volt bekapcsolva. Viszont született egy olyan szabályozás, amely regisztrációt ír elő minden olyan kamerára, amely közterületről készít felvételeket. Ez azonban az osztrák autóklub – ÖAMTC – véleménye szerint nem vonatkozik a dashcamekre, így azok használhatók. Ami viszont nem változott: nem szabad közzétenni őket. "

(#24281) TheMarci válasza sambenez (#24267) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezt en eddig nem tudtam, jarok Becsbe, akkor eddig lehet szerencsem volt, hogy nem szoltak erte. Mi tilos pontosan? A kamera, vagy rogziteni a felvetelt? Le nem szednem, ha nincsen benne kartya, az jo?

Kozben latom a valaszt, koszonom, a kovetkezo kerdesem lett volna, hogy a kocsiban gyarilag van par kamera, azokkal mi lehet a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#24282) at11 válasza sambenez (#24269) üzenetére


at11
tag

Nem az, legalább olvasd el amit linkeltél:

"Engedélyezett: Magáncélú felvételek:
1. Felvétel :
Természetesen előfordulhat, hogy valaki csak a gyönyörű tájat, vagy egy autós, motoros, kerékpáros kirándulást szeretné dokumentálni. Ha egy videót kizárólag magáncélból rögzítenek, az akkor sem sérti az adatvédelmet, ha más személyeket vagy azonosítókat rögzítenek. Nem lehet azonban szó szisztematikus megfigyelési tevékenységről vagy az esetleges bizonyítékok tudatos gyűjtéséről."

(#24283) at11 válasza atees (#24279) üzenetére


at11
tag

Hát nézd meg, hogy mennyit megy az autó, hány percet, és az alatt mennyit tölt a kinézett akksi. Célszerszám pl. 40 perc töltéssel 24 órát üzemel, de annak az ára nem egy power bank ára. Ha sokat megy az autó, órákat, akkor működhet az olcsóbb megoldás is, pl. riasztó akksi töltő elektronikával.

(#24284) sambenez válasza at11 (#24282) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Nem lehet azonban szó szisztematikus megfigyelési tevékenységről vagy az esetleges bizonyítékok tudatos gyűjtéséről."

Márpedig a dashcam ezt csinálja. De mindenki azt csinál amit akar. Én biztosan nem használnám ausztriában.

(#24285) BBéci válasza at11 (#24282) üzenetére


BBéci
titán

Elolvastam és egyáltalán nem szerepel a szövegben az, hogy a dashcam-ek használata szabályszerű és engedélyezett.
Pont azt tiltják, amiért felszereljük és használjuk ezeket az eszközöket: "Verboten ist jegliche Form systematischer Überwachung. Also ist das Aufzeichnen jeglichen Geschehens vor der Linse - ohne einen anderen vorrangigen Zweck - als Überwachungstätigkeit einzustufen. Diese Tätigkeit ist der staatlichen Verwaltung vorbehalten."
Nekem semmi kedvem nem lenne leállni vitatkozni a hatóság embereivel, akik egy ideje előszeretettel pécézik ki és vegzálják a magyar autósokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24286) ITI-san


ITI-san
tag

Sziasztok! 70mai A500S!
Úgy tudtam hogy 2592×1944 felbontásbál 4/3 képarány van de 2560×1920 16/9. Lehet az A800S esetén van így?

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24287) BBéci válasza ITI-san (#24286) üzenetére


BBéci
titán

Számolgatok, de nem jön ki a 16:9. Mindkettő 4:3 aránynak felel meg.

Ha lehetséges, kérlek válaszolj a privátban feltett kérdéseimre! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24288) simonjoe válasza sambenez (#24284) üzenetére


simonjoe
őstag

Sokat járunk ki kirándulni, volt már ellenőrzésem. Talán háromszor állítottak meg. 1x jól körbenézték a kocsit és még valami régi xar lenyúló nagydarab kamera volt fent de nem szóltak érte.

Joe

(#24289) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Ausztria kapcsán kérdés: 70mai A500s+hátsó kamera páros kapcsán létezik olyan, hogy ha az első kamera le van szedve (a kábelek kihúzása után könnyen eltávolítható), de a hátsó meg fixen ragasztva van (ami nyilván nem üzemel, csak lóg a levegőben a kábele), akkor megbüntetnek, mert ott látszik az ablakban egy hátsó kamera? Vagy ennél azért normálisabbak, és így nyugodtan végigmehetek az országon?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24290) JóGéza válasza Laslow (#24289) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Tapasztalat a motoros topikból.

(#24291) WaterWave


WaterWave
veterán

Anomáliák vannak a HW kit-emmel és sajnos a beszerelő kamerájával is hasonló tüneteket produkál.
Csere nála megoldotta, szerdán vinnem kell nekem is...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24292) 20tek


20tek
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősömnek kinéztem ezt a Xiaomi 70mai A500S-t:
https://www.emag.hu/xiaomi-70mai-a500s-dash-cam-pro-plus-menetrogzito-kamera-2-7k-1944p-ips-2-0-140-fov-adas-gps-night-vision-wi-fi-midrive-a500s/pd/D8CZJTMBM/
és hozzá ezt az sd-t:
https://www.muziker.hu/sandisk-microsdhc-high-endurance-video-64-gb-sdsqqnr-064g-gn6ia

A biztosítótáblába való kötéshez szüksége lesz még valami kütyüre? Nem kétbalkezes, szóval csak az a kérdés, hogy kell pluszaban bármilyen csatlakozó, miegymás a bekötéshez.
A 64 Gb-os kártya kb mennyi időt tud rögzíteni, ha max minőséget állítok be?
Be lehet szerezni ezeket esetleg máshol olcsóbban?
Köszi!

(#24293) Bogyó bá' válasza 20tek (#24292) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kamera jó választás.
A kártya ott a legolcsóbb, de érdemes lehet 128GB-osat venni. (A 64GB-os 6 óra felvételre elég, emez meg 12-re).
Ha nem akarsz "parkolási baleseteket" rögzíteni, akkor a legegyszerűbb / legolcsóbb a hozzá adott szivargyújtós töltőt használni, semmi macera nincs vele.
Ha igen, akkor viszont hardwire kit kell hozzá, meg kötögetés.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24294) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Végre ki tudtam próbálni, működik a Driving Route A800S-en is. A visszajátszás sebességét nem lehet valahogy változtatni, lassítani?

(#24295) ITI-san válasza WaterWave (#24291) üzenetére


ITI-san
tag

Mit tapasztaltál? Mik voltak az anomáliák?
Köszi

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24296) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Kaptam ajandekba egy A800S-t es hozza hatso kamerat. Van valami tanacsotok?
HW kitet meg kell vennem, de remelem bevalik. Tavaly vettunk egy Mio792-t (asszem ez volt a tipusa) de az borzalmas kepminoseget produkalt, ahelyett lett most ez.
Timeleapse funkciot tudja?

(#24297) WaterWave válasza ITI-san (#24295) üzenetére


WaterWave
veterán

Kb 80%ban jól működik, a maradék 20%-ban anomáliás...
Magyarul 10 esetből 2x

Parking módban
-Ajtó kinyitásra vagy már beülésre elindul a kamera. Ilyenkor menüben a parking menüben azt írja a kamera, hogy nem érzékeli a HW kitet, viszont eleve el se indulhatna mivel az ajtó nyitásra nem kaphat áramot... Ki van mérve, szakember csinálta.
-Ha nincs beállítva hogy 5 perc után kapcsoljon ki a kamera ezzel az anomáliával ha beindul akkor óriási cumi van mert a végtelenségig menne így lezárt autóval is a kamera.
-Eleve nem lehet szó arról, hogy azért indul a kamera mert az ajtó nyitásra vagy az ülésbe huppanásra indulna el, mert akkor csak 1 percig kéne mennie a kamerának, nem 5 percig vagy ha ez nincs beállítva akkor végtelen.
-Mikor anomáliával indul a kamera (nyitás vagy huppanás), akkor nem csak a hw kitet nem érzékeli a kamera de a jobb felső sarokban ott a P betüs jel... Ez akkor lehetséges ha parking mód aktÍv de ezt is csak akkor tudod aktiválni ha HW kittel van bekötve, viszont a kamera szerint ilyenkor nem érzékeli a HW kitet viszont a P jel látható... Teljes dráma...
-Mivel OBD csatlakozó mögé van forrasztva a KIT nem tákolt biztosíték hosszabbítókkal a csatlakozótáblára, esélye nincs, hogy elcsússzon vagy meglazuljon. Tehát ha rossz lenne akkor 10-ből 10x lenne rossz, nem 10 esetből 8x jó.
-Ha az ember kikapcsolja a kamerában a parking funkciót, és ugyanigy néha nyitás, huppanásra a fenti eseteket produkálja, amire esélye se lenne elindulni, hisz menüben tiltva van.

Kittel van gond, mert aki berakta nekem, nála is jelentkeztek ezek a gondok csere után jó neki.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24298) F_Gergely válasza WaterWave (#24297) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez milyen HW kit?

(#24299) WaterWave válasza F_Gergely (#24298) üzenetére


WaterWave
veterán

Xiaomi 70mai Hardwire Kit

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24300) F_Gergely válasza WaterWave (#24299) üzenetére


F_Gergely
őstag

ez nem jo hir mert en is azt akarok venni... :U
Lehet rajta allitani a kapcsolt feszultseg erteket? Hogy milyen feszultseg eseten kapcsolja le a kamerat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.