Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) WaterWave válasza at11 (#23748) üzenetére


WaterWave
veterán

a2-es extreme pro megoldotta a problémát.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23752) simonjoe válasza -Solt- (#23747) üzenetére


simonjoe
őstag

Lada 2107

Joe

(#23753) FireFox1996 válasza D@ny7 (#23743) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Mérd le a lencsét, hogy mekkora (a legnagyobb) adapter, ami ráférhet, és az alapján nézd meg pl. ebay/aliex-en, hogy van-e olyan adapter, és hozzá lehet-e kapni CPL szűrőt (pl. itthonról, a VÁM meg egyéb posta díj miatt).
Az enyémre pl. 39mm kör fér rá, és itthon 43mm CPL van (pl. Polariod), ezért vettem kintről egy 39-->43 adaptert, és itthon meg 43mm cpl szűrőt. Pillanat ragasztóval ráragasztottam az adaptert a lencsére, és kész :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23754) Atesz7007


Atesz7007
csendes tag

Sziasztok!
Vettem pár hete egy TRUECAM m9 WIFI kamerát hátsó kamerával és gps modullal együtt.
Mivel a kocsiban nincs alapban folyamatos 12 volt (VW Jetta) csak a szivargyujtóról üzemeltetetm.
Felfedeztem, hogy a felvételen és a kamerában lévő óra össze vissza mutatja az időt. Elméletileg ha gps hopldakat lát szinkronizálni kellene, de nem teszi meg, sőt mintha indításonként össze vissza ugrálna az óra értéke. A perc adat pontos.

Valakinek valami vélemény az esettel kapcsolatban?

Köszönöm!
:W

(#23755) attamb


attamb
junior tag

Szeretnék tőletek segítséget kérni autós kamera vásárlásával kapcsolatban.

Szempontjaim:
20 e alatti ár
Magyar megbízható webáruház
Max 1920-as képfelbomtás
Képstabilizátor, folyamatos felvétel, a legrégebbi felülírásával
GPS (pillanatnyi sebesség, idöpont)
Csak frontkamera, (hátsót nem tervezek venni)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#23756) D@ny7 válasza FireFox1996 (#23753) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Neten 2 videóban is 37 -49 mm-est tesznek rá. Lemértem tolómérővel 35mm, viszont befelé tágul ott már 36mm. Ebay-ről 6000 lenne a gyűrű és a cpl szűrő. Erre a pósta max 1000 ft.

(#23757) Dr.NX válasza attamb (#23755) üzenetére


Dr.NX
addikt

Sok az igény és kicsi a keret.
A képstabit felejtsd el, nem jellemző a dashcamekben.
A folyamatos felvétel viszont nagyon is.
Árukeresőben nem találtam semmi értelmeset, amiben lenne GPS és 20 ezer Ft alatt lenne, olyat meg pláne nem, amivel valakinek lenne is tapasztalata (Sencor meg hasonlók).
A legolcsóbb ajánlott kamera a Xiaomi 70mai A500S 25 ezerért.
A max. 1920-as felbontás miért jó?

Elfogadom a sütiket.

(#23758) FireFox1996 válasza D@ny7 (#23756) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha ez a 36mm miatt még belefér az adapter vastagsága, azaz a kamera lencséje nem ér a cpl szűrőig, akkor semmi gond. Akár nagyobb is lehet.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23759) attamb válasza Dr.NX (#23757) üzenetére


attamb
junior tag

Köszönöm! :R

(#23760) WaterWave


WaterWave
veterán

Én tényleg nem akarok senkit megbántani, és nem tudom kinek milyen az anyagi körülménye... De most nem mindegy, hogy 20 ezer alatt van egy kamera vagy 25 ezer?

Legyen már mindegy, mikor 460 ft 1 liter benzin és a telitank is 16-18 ezer forint.
Ezeket a kamerákat egyszer megveszed és utána kenyeret nem kér... ne szöszöljünk már az ezresekkel, nagyon idegesítő.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23761) vihartigris válasza WaterWave (#23760) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#23762) attamb válasza Dr.NX (#23757) üzenetére


attamb
junior tag

Hol kezdődnek a képstabilizálással rendelkező kamerák?

(#23763) merqree válasza attamb (#23762) üzenetére


merqree
őstag

Nem értem a problémát. Fixen felragasztod a szélvédőre, egy merev tartókonzollal.
Az út hibáit és rezgéseit egyik sem stabilizálja.
"Drága" kameraszettem van, de abban sincs stbilizátor. Jellemzően kézi kamerákba raknak ilyet.

(#23764) FireFox1996 válasza WaterWave (#23760) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez majdnem olyan, mint az, hogy van több millió ftos kocsim, de nincs bent gyárilag Bluetooth kihangosító, de költeni nem akarok rá pár tízezer ft-ot, hogy vegyek egyet bele, vagy szereltessek bele, és vezetés közben veszélyesen kézben tartva a telefon, telefonálok...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#23765) attamb válasza merqree (#23763) üzenetére


attamb
junior tag

Ok.

(#23766) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Egy CPL szűrőt érdemes használni ? Főleg városban vezetek, nem volt még szerencsém ilyen cucchoz.

Megérné az a 8-9.000 Ft ráfordítás(2-s csomag, amiben csak első kamerára van, a következő majd 2x ennyi és az RC06ra is van benne egy másik lencse)??

Sima lencsevédőnek se lenne rossz, de csak arra használni túlzás az ára

(#23767) simonjoe válasza F1r3b1rd (#23766) üzenetére


simonjoe
őstag

...én megmondom őszintén, egy kicsit csalódtam benne, nem akkora flash mint gondoltam, ráadásul parányit sötétít is a képen, este ez kifejezetten hátrány.

Joe

(#23768) Domc30


Domc30
csendes tag

Üdv Mindenkinek.
Tanács lenne szükségem Dashcam vásárláshoz.
Régóta szeretnék beruházni, most végre rászántam magam.

2 Csatornás
Minimum full HD
140 fokos látószög
Menet közben jó Kép minőség (Amennyire lehet éjszaka is)
Parkoló védelem (Ha tudja ok, ha nem az sem baj)
Megbízható legyen baleset esetén is
Minimum 30fps
Összeghatár nélkül

Lényegében egy stabil megbízható kamerát szeretnék a lehető legjobb képminőséggel.
De bizonyára sokan így vannak ezzel :D

:R

(#23769) Andreas2 válasza F1r3b1rd (#23766) üzenetére


Andreas2
tag

Ha napsütésben erősen tükrözödik a műszerfal a szélvédőn, akkor sokat javít a képen, de tényleg sötétít a képen egy kicsit.

(#23770) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Elolvastam az összefoglalót, de a Xiaomi-hoz tartozó kamerákból nem találtam esztétikailag is vállalhatót. :F Csak tényleg nekem lenne rohadt fontos, h gyárias, alig észrevehető házban lapuljon a kamera? Valamint, h a kábel csatlakozása nem kunkorodjon ki oldal irányba 10cm-eket.. nem értem erre miért nem gondolnak a gyártók. Nyilván olyat keresnék ami videóminőségben is nagyon jó, valamint egy egyszerű minden irányból "burkolt" fekete házban foglal helyet és a kábelezését is meg lehet úgy oldani, h felhelyezésénél lehetőleg a tetőkárpithoz közeli élén legyen a kivezetése.. Rögtön bevinném a tetőkárpitba a kábelt, tehát a célom tényleg az volna, h minél kevésbé legyen észrevehető, mind az egység, mind a kábelezése.
Létezik ilyen ajánlott típus?
Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23771) sambenez válasza runner 125 (#23770) üzenetére


sambenez
Topikgazda

10cm-eket? Szerintem max 3cm a nagyobb csatlakozó, és annyit áll el a kamerától majd felmegy a tetőkárpit alá.
Nem tudom mi a vágyad, de nézd meg a viofo--kat, hátha az megfelel.
De szerintem annak is az oldalán van az usb csatlakozó.

(#23772) F1r3b1rd válasza Andreas2 (#23769) üzenetére


F1r3b1rd
tag

simonjoe, Andreas2 köszönöm a válaszokat, ez esetben még tesztelem egy kicsit nélküle a kamerát.

Még egy kérdés: a hideget és párát mennyire bírják? Tehát ha télen kint hagyom pl a hátsót(az talán nem kivehetős tokban van, még nem jött meg), akkor érdemes pár percet még rászánni a fűtéssel indítás előtt? Nem szeretném se a kamerákat se az autó elektronikáját hazavágni a szivargyűjtón keresztól.
Régi, 21 éves autóm van, kell neki egy kis idő mire elkezd érezhetően langyosabb idő bent lenni.

(#23773) WaterWave válasza runner 125 (#23770) üzenetére


WaterWave
veterán

Visszapillantó mögé kell rakni, takarásba... Nálam úgy van beállítva, hogy pont rálátok a kamera ledjére, így látom, hogyha veszi fel az anyagot akkor zölddel világít.
Tehát vezetőülésből csak a szélét látom épphogy, anyósülésről abszolút nem látom.
Kintről se észrevehető.

Volt pár kamerám, lamaxtól kezdve istentudja meddig.... mágneses megoldás se rossz de sose fogod magaddal vinni a kamerát mert vagy lusta az ember vagy elfelejti.. Messze ez az egyik legjobb forma a 70mainak.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23774) Keem1 válasza WaterWave (#23773) üzenetére


Keem1
addikt

Eleinte én is kiszedtem, mert hát Budapest, feltörik, satöbbi. Azt nem mondom hogy biztos nem törik fel érte, hanem inkább hogy én is lusta vagyok. F#%@m se fogja mindig kiszedni-berakni. :DDD

(#23775) WaterWave válasza Keem1 (#23774) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem általánosítok, és az ördög nem alszik, de már elmúltak azok az idők, mikor ezért feltörik a kocsit...

Kocsit inkább ellopni szoktak nem kamerákért feltörni. És mikor már mindenhol gps van, és nyomkövető, inkább az ellopás is abból áll, hogy parkoltatják az autót egy kinti parkolóban és várakoznak, hogy jönnek-e érte.
Viszont ha van kamera kevesebb a konfliktus. Biciklibovden karral kiintegetős 50 kilos hurkalégyurkának azért ha átszólsz, hogy kamera van a kocsiban egyből megy a dolgára, nem szívózik.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23776) Keem1 válasza WaterWave (#23775) üzenetére


Keem1
addikt

Persze, csak tudod ez a régi beidegződés... Kb 15 éve van jogsim és nagyjából 8 éve vezetek rendszesen, és bennem még mindig az van, hogy látható helyen kb semmit nem hagysz.
Egy üres vászonszatyrot is inkább bedobok a csomagtartóba, mint hagyjam a hátsó ülésen.

(#23777) hefot


hefot
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata hogy a 70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S kamera kezel 256GB és 512GB-os kártyákat? A műszaki adatai szerint max 128GB-ot kezel, de hátha mégis kezel nagyobbat is.

(#23778) Andreas2 válasza F1r3b1rd (#23772) üzenetére


Andreas2
tag

Én most nyáron vettem a Viofo-t, még nincs téli tapasztalatom. A kánikulában nem volt gond. Inkább a kártyát szokták gyenge láncszemként emlegetni. -10 és +65 fok közötti induló hőmérséklet, 1-3 naponként felülíródik az egész kártya, ezért az Endurance jelöléssel rendelkező kártyák ajánlottak.

(#23779) kmarci25


kmarci25
veterán

Ausztriában mi a helyzet a kamerával? Ha jól tudom akkor tiltott. Addig rendben, hogy az A500 első kameráját lepattintom a tartóról, de a hátsóval mi van? Ha megállít az osztrák rendőr, akkor mit mondok neki?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23780) pakfong válasza kmarci25 (#23779) üzenetére


pakfong
tag

Azt, hogy saját magadnak rögzíted a felvételt és nem töltöd fel nyilvános helyre.
Ha 3 osztrák rendőrt megkérdezel, 3 különböző választ fogsz kapni. Ők sincsenek teljesen tisztában ezzel.
Kb fél éve van dashcam az autómban (német rendszámos). Rendőr azóta nem igazoltatott Mo/A/De vonalon sehol. Határőr meg amikor megállított, egy szót se szólt miatta. Ha meg nekiállnak kötekedni, az első kamerát elrakod a kesztyűtartóba, így a hátsó áramot se kap.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#23781) runner 125 válasza kmarci25 (#23779) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudomásom szerint törölték már a korábbi jogszabályt, ami egyértelműen tiltotta, a mostani pedig a dashcam-ekre nem vonatkozik. Ahogy pakfong is írja, nem lehet nyilvánosan megosztani a rendszámok, arcok miatt a felvételt sehol.

sambenez, WaterWave

Köszi nektek!

A 70mai A800 és A800S között van bármi különbség? Próbáltam google-zni, néhol azt írták ugyanaz, de nem vagyok benne biztos, h tényleg így van.
Egyébként gondolom akkor ez ajánlott modell.
[link] - itt találtam sima A800-at hátsó kamerával együtt 47-ért, ez gondolom korrekt ajánlat.
Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23782) Dr.NX válasza runner 125 (#23781) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az A800 modellben Huawei chipset van, ami állítólag nagyon megdrágult, ezért váltottak az A800S-ben használt Sigmastar-ra.

A kiálló kábelre meg megoldás lehet egy egydolláros microUSB L-csatlakozó átalakító Aliexpressről.

Elfogadom a sütiket.

(#23783) kmarci25 válasza pakfong (#23780) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23784) sambenez válasza runner 125 (#23781) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amennyiben tényleg van, mert több mint fél éve sehol nem lehet kapni a sima 800-ast.

(#23785) sambenez válasza Dr.NX (#23782) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"A kiálló kábelre meg megoldás lehet egy egydolláros microUSB L-csatlakozó átalakító Aliexpressről."

Ezt nem értem mire gondolsz, a kábelen a kameránál eleve L alakú a csatlakozó.

(#23786) Dr.NX válasza sambenez (#23785) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én sem értem eleve a problémáját a csatlakozóval, de hátha ez a lehetőség ötletet ad. :)

Elfogadom a sütiket.

(#23787) Pancsermeste válasza pakfong (#23780) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én rögzítettem, mikor az osztrák rendőr megállított "gyorshajtás" miatt.
Akkor mondjuk nem volt vicces, de utólag érdekes volt a felvételt megnézni. :)
Természetesen aztán töröltem... ;)

-= Pancsermeste® =-

(#23788) pakfong válasza Pancsermeste (#23787) üzenetére


pakfong
tag

Ha nem titok, leírnád a teljes sztorit? Csak hogy okuljunk.Német/osztrák rendőr ritkán állít meg, ha normálisan közlekedsz. :)

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#23789) Pancsermeste válasza pakfong (#23788) üzenetére


Pancsermeste
őstag

20-as úton autókáztam békésen, majd beértem Schmelz-Sägemühle településre, ahol kb. tartva az 50-est haladtam (nem jellemző rám, hogy tartósan jelentősen túllépjem a megengedett sebességet). Egy elsőbbségadás táblánál viszont kicsit dinamikusabban gyorsultam ki a védett útra, mivel jármű közeledett, nem akartam feltartani. Pár másodperc, és már vége is volt a falunak, de a falu vége tábla előtt meglepetés várt, kilépett elém a helyi serif a kézi radar pisztolyával. Kb. 65-tel mehettem, mikor bemért. Alapvetően rendes tag volt, semmivel nem kötözködött. Vázolta a tényállást, és elkért 35 eurót. Én meg még ürültem is, hogy ilyen olcsón megúsztam a kalandot. Kamerát nem vette észre (szerintem nem is figyelte), pedig míg írta az adatokat pont előtte állt, szóval jó felvétel készült az eseményről. :K

-= Pancsermeste® =-

(#23790) pakfong válasza Pancsermeste (#23789) üzenetére


pakfong
tag

Azt hittem történt vmi a kamera miatt.
Érdekes egyébként ez a szabályozás az egyes országok részéről, annak fényében, hogy most már széria tartozék is tud lenni a dashcam. Egy ilyen autóval mit kéne csinálni? Letakarni a lencsét?

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#23791) at11 válasza Domc30 (#23768) üzenetére


at11
tag

Összeghatár nélkül mondjuk ez a legjobb, semmi sem üti.
De ami a legjobb manapság szerintem, a sim kártyás változata, az csupán full HD.
Szuper funkció, bárhonnan, bármikor ránézhetsz a kocsira, mit látnak a kamerák, hol van, stb, értesítést is küld, ha piszkálják parkolás közben.

(#23792) at11 válasza pakfong (#23790) üzenetére


at11
tag

Igen, pl. Tesla esetében. (Kínában ki is vannak tiltva egyes helyekről, gondolom félnek, küldi az usába a felvételeket, ahogy a kínai telefonok is dolgoznak.)

(#23793) sambenez válasza at11 (#23791) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezeknek az árából 5 kamerát veszek.
Nem hinném hogy aki itt keres az pont ebben az árkategóriában gondolkodik.

Bár látom a kérdező pont felső határ nélkül keresett. Kíváncsi vagyok vajon mit szól ezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#23794) WaterWave válasza sambenez (#23793) üzenetére


WaterWave
veterán

szerintem kidüllednek a szemei:DD

Teljesen felesleges a felhőbe mentés, meg a ránézek a kocsi kameráira mit lát... Első körben megnézegeted, utána leszarod már.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23795) at11 válasza WaterWave (#23794) üzenetére


at11
tag

Persze, kivéve, ha mondjuk ellpják, kiveszik a kamerát az sd kártyával együtt ;)Az sem rossz, ha szól a telefonod, ha mozgás van a kocsidnál, vagy ha mondjuk az ütésérzékelő felvételt indít, mert nekitolattak vagy benyomták az ablakot.

(#23796) at11 válasza sambenez (#23793) üzenetére


at11
tag

Egy jó iPhone árából is lehet venni 5 gyengébb telefont, mégis sokan a drágábbat választják, mert jobb :) Ezek a dél-kóreai kamerák is jobbak, mint sok kínai kamera. Van igény mindenre, és van akinek telik rá, hiszen ha van egy 20 milliós kocsi, akkor abba csak belefér egy jó kamera is.

(#23797) sambenez válasza at11 (#23796) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"mégis sokan a drágábbat választják, mert jobb"
Na ez azért így ebben a formában nem igaz.

(#23798) Gebriel


Gebriel
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy kamerát a kocsiba.. az összefoglalóban ajánlott 70mai Dash Cam 4K A800S szerintem nekem teljesen megfelelne.
Kérdés az lenne, hogy rendelkezik-e saját akkumulátorral a kamera?

Köszi előre is!

(#23799) simonjoe válasza Gebriel (#23798) üzenetére


simonjoe
őstag

igen, az más kérdés, h semmire sem jó. :W

[ Szerkesztve ]

Joe

(#23800) sambenez válasza simonjoe (#23799) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Pont arra jó amiért beletették..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.