Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) at11 válasza Upo (#24104) üzenetére


at11
tag

Miért nem ilyet vettél? Ez való autós kamerába:

https://m.alza.hu/samsung-pro-endurance-microsdxc-128gb-sd-adapter-d5339759.htm

(#24152) Marci79 válasza pakfong (#24150) üzenetére


Marci79
aktív tag

Nem. Csak akkor kapcsolt be, mikor volt valami indoka.

(#24153) BBéci


BBéci
titán

Legutóbb három éve és hat napja jártam itt, azóta jegeltem a kamera vásárlást. Pár napja elém került az A500S Pro Plus, ami jónak tűnik és itt is elismertnek számít. Xiaomi Minidrive UP2 hardwire kitet választottam hozzá, már csak azt kell eldöntenem, miféle SD kártyát tegyek bele? Mindenképpen Samsung Pro Endurance az ajánlott?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24154) Bogyó bá' válasza BBéci (#24153) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vagy Sandisk high endurance. Érdemes 128 GB-osat venni bele.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24155) BBéci válasza Bogyó bá' (#24154) üzenetére


BBéci
titán

Nemrég írta itt valaki, hogy pont azt a Sandisket nem ajánlják. Mi a valóság?
[link]
Már bent van a cucc az eMag kosárban, a válaszra várok a rendelés elküldésével.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24156) BBéci


BBéci
titán

Most vettem észre, hogy a hardwire forgalmazója az Infolex és 1790 Ft szállítási költséget számolnak fel. Ezt durvának tartom, nem vagyok hajlandó kifizetni.
Honnan érdemes rendelni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24157) Radnix


Radnix
senior tag

Sziasztok!
70mai 500s-hez milyen sd kartyat javasoltok?
koszi :R
szerk: latom meg lett valaszolva nem reg.

[ Szerkesztve ]

(#24158) Bogyó bá' válasza BBéci (#24155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Többet használják ebben a topikban azt a Sandisket, megelégedéssel. Nekem múlt hétfőn jött meg, beraktam, formáztam, de még nincsenek gyakorlati tapasztalataim vele kapcsolatban. PC-n teszteltem ChrystalDiskmarkkal, aszerint teljesen OK kell legyen. Az előbbi linkről vettem (Szlovákia), mert ott jóval olcsóbb mint itthon. A DPD futár elhozta 1500 forintért Magyarországra, utánvétes fizetéssel - 3 munkanap alatt.

#24157Radnix : Ne tetézd! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24159) Keem1 válasza BBéci (#24156) üzenetére


Keem1
addikt

Pl innen, olcsóbb is mint az eMagon.

(#24160) BBéci válasza Keem1 (#24159) üzenetére


BBéci
titán

Köszi! A kamera elfogyott az emagnál, megrendeltem és kifizettem a 220voltnál. Ezerrel drágább a kamera, de annyival olcsóbb a hardwire.
Samsung kártyát emagtól rendeltem, szintén kifizettem.

#24154Bogyó bá'
Basszus, a Muzikerről elfeledkeztem, pedig tudtam, hogy ott jó áron van SD kártya.

A felhasználó kérésére módosítva.

[ Módosította: Viktor0610 ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24161) Bogyó bá' válasza BBéci (#24160) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem ők Samsungot nem forgalmaznak...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24162) BBéci válasza Bogyó bá' (#24161) üzenetére


BBéci
titán

Emag rendelést töröltem, Muzikernél megrendeltem, PayPal-lal kifizettem a Sandisket.
Köszi mindenkinek!
Majd jövök kérdésekkel, ha megérkeznek a csomagok és elkezdem használni a kamerát.

Emag simán visszautalja a pénzemet, vagy kell valamit tennem ennek érdekében?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24163) Upo válasza at11 (#24151) üzenetére


Upo
addikt

Miért nem olyant vettem?
Egyrészt, mert U1, ami sebességben már határeset, mindenképp U3-at akartam hogy ne legyen gond idővel.
Amit vettem, az samsung evo plus, és azért bízok benne, mert a 70mai is evo plus kártyát ad a kamerákhoz, ha olyan csomagban árulják.
A 70mai pro kamerámat indiegogo kampányból vettem, az első szállítmányból kaptam. Kamera+gps+sd csomag volt, evo plus kártyát csomagoltak mellé. Az évek alatt _soha_ semmi gond nem volt a kártyával, pedig a net bőven tele van 70mai pro sd kártya gondokkal. Tehát ezek szerint nem mindegy a kártya típus jön be neki.
Úgyhogy jó lesz nekem olyan, amit a gyártó is rak a kamera mellé.
Másrészt, árban is duplája mint az evo plus, pedig csak U1, nem U3.
A samsung endurance-t nem ismerem, de az orosz fórumok szerint a sandisk és kingston endurance kártyákkal hosszabb távon akadnak gondok.
Inkább nem kockáztatok, jó lesz féláron a bevált. :K
Sajnos beugrottam a sandisk endurance-ba mielőtt felfedeztem a samsungot. Most itt hever bontatlanul a fiókban, de még lehet, hogy visszaküldöm a muziker-nek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24164) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Hol a legolcsóbb most a 70mai HW kit? Van valakinek felesleges, be nem épített esetleg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24165) Marci79 válasza Radnix (#24157) üzenetére


Marci79
aktív tag

Én Kingston Go plus-t vettem hozzá a dvdolcson.eu-ról. 128gb 9600ft. Kamerákhoz van 4K felbontáshoz.

(#24166) dethroner válasza dethroner (#24164) üzenetére


dethroner
veterán

Szerencsére olvastam [BBéci] írását, és már meg is rendeltem az Infolexből. Így a szállítást megspórolva ez a legolcsóbb nekem :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24167) sambenez válasza Upo (#24163) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem a YI dashcamben samsung evo volt, az A800-ban sandisk endurace van. Egyikkel sem volt soha semmi gond.

(#24168) WaterWave válasza BBéci (#24155) üzenetére


WaterWave
veterán

Én ezt használom:

[link]

Lehet kicsit túl van hypeolva, de szerintem az egyik legjobb, ez nem rohad le.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24169) atees


atees
őstag

Sziasztok! Van most vhol nagyon jó ajánlatba, 70mai a500s+hardwire kit+ Rc06 kombó?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24170) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok, hol elérhető most a 70mai Rearview Dash Cam Wide Midrive D07 HD Backup Camera Midrive RC04? Igazából csak a parkoló kamera érdekel, a menetrögzítés nem, de eddig ezt tűnt a legjobbnak.

Magyar boltokban ahol néztem mind ki van fogyva, a kínaiakban pedig furcsa mód drágábbak voltak. Köszi :R

(#24171) Laslow válasza atees (#24169) üzenetére


Laslow
senior tag

Első+hátsó kamerát én pénteken a Media Markttól rendeltem (személyes átvétellel), hardwire kitet pedig a 220V-tól (futáros kiszállítással). A szumma költség 36378 Ft lett.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24172) sambenez válasza S-eye (#24170) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mármint ha átszámolod forintra akkor drágább?
Ezen nincs mit csodálkozni ha mostanában láttál árfolyam grafikont.

(#24173) BBéci válasza Laslow (#24171) üzenetére


BBéci
titán

Írtak a 220-tól, hogy nincs raktáron hardwire kitjük, nem tudják pontosan, hogy mikor érkezik. Azt hiszem, lemondom és megrendelem máshonnan, ahol van és azonnal tudják postázni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24174) Laslow válasza BBéci (#24173) üzenetére


Laslow
senior tag

Akkor én kaptam meg az utolsót: ma délelőtt hozta a futár.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24175) BBéci válasza Laslow (#24174) üzenetére


BBéci
titán

A Lurdy Xiaomi boltban van raktáron, 3990 Ft az ára, ott fogom megvenni. Hetente többször járok arra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24176) S-eye válasza sambenez (#24172) üzenetére


S-eye
senior tag

Igen, Alin több mint 40-be jött ki.

(#24177) sambenez válasza S-eye (#24176) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amilyen erős a forint, ha nem változik az ára nekünk akkor is drágul sajnos.

(#24178) atees válasza Laslow (#24171) üzenetére


atees
őstag

37.459Ft-ért sikerült házhozszállítással megrendelni a 2 kamerát a mediából, a mi xiaomi storeból meg a hardwire kitet. Kintről sem lett volna olcsóbb.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24179) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok
En is csatlakoznek a topichoz,ma erkezett egy Nextbase 622 GW,rendeltem hozza egy 128 gigas,San Disk High Endurance kartyat.
Eles bevetesen meg nem volt,majd holnap tuszkolom be az autoba :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24180) Beni2360 válasza BBéci (#24153) üzenetére


Beni2360
félisten

Te 3 éve jegelted nekem kb annyi éve a fiókban van, közbejött ez a covid és nem autoztam. Pedig minek kitt meg van hozzá.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24181) BBéci válasza Beni2360 (#24180) üzenetére


BBéci
titán

Olyan kamera piaci megjelenésére vártam, ami teljesíti az elvárásaimat. Ebbe a műszaki tulajdonságok mellett az ár is beletartozik. Tetszett az A800 is, de nagy és drága a totál felesleges, mókusvakító 4K miatt. Tud olyat a telefonom, de eszembe sem jut használni, minden igényt kielégít a 1080/60 fps.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24182) Beni2360 válasza BBéci (#24181) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már azt se tudom milyen van. FHD de csak 30 fps, na megvan 70mai. 2 éve vettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24183) at11 válasza BBéci (#24181) üzenetére


at11
tag

A 4K addig mókusvakítás általában, míg ki nem kell nagyítani egy alapból nem látszódó rendszámot. Full HD-nál nem fog sikerülni, 4K-nál igen. És általában a látószög is nagyobb.

(#24184) at11 válasza Upo (#24163) üzenetére


at11
tag

Aham, értem, bár a nagyobb gyártók ezeket a káryákat ajánlják autós kamerákhoz, ha nem a sajátjukat használod. De ha neked jó a tapasztalatod, akkor biztos jó az is.

Oroszoknál szerintem sok a hamis márkás kártya. (Ahogy az Aliexpressen is, és sok orosz is rendel onnan, ahogy a magyarok is.) Általában egy év után szoktak lerobbanni ezek (egy téli és egy nyári szezon,), de nem minden kamera jelzi, hogy gáz van a kártyával., azoknál akkor derül ki, mikor baleset után vissza akarják nézni a felvételt.

(#24185) WaterWave válasza at11 (#24183) üzenetére


WaterWave
veterán

1944p-ben (2.7k) is látod a nagyított rendszámtáblát

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24186) BBéci válasza at11 (#24183) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik rendszám nem látszik 1080-on, az annyira távoli, hogy érdekteken. Megnéztem pár tucat felvétel részletet és erre jutottam. Ha az lenne a helyzet, amit állítasz, akkor a 4K-nál alacsonyabb felbontású kamerák nem látnák el a feladatukat, tehát nem lenne szabad árulni és megveni azokat. Minél kisebb egy pixel, annál kevesebb fényt képes befogadni és feldolgozni. Ráadásul a megjelenítők döntő többsége, amin a felvételeket visszanézik, legfeljebb Full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24187) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

A Totalcar tesztjén felbuzdulva vettem egy Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus A500S kamerát.
Már a memóriakártyával is meggyűlt a bajom, van néhány itthon de csak eggyel működik a Fat32-re formázott kártyával nem csak az NTFS-re. A gond igazából a telefonnal történő párosítás, mivel ez nem sikerült. Elindítom az appot (70mai) kiválasztom a kamerát ((70mai Dash Cam Pro Plus+) A kamerán bekapcsoltam a hotspotot, az Iphone 11-en kiválasztom a wifi hálózatot (70mai_Pro_Plus+_310d) a jelszó beírását követően a telefon csatlakozik a hálózathoz de az appban nem látszik. A telefonon próbáltam a privát címet ki bekapcsolni, átállítottam alacsony forgalmú módra is de egyik variációban sem csatlakozik az apphoz.
Van erre valakinek megoldása, javaslata? Sok bejegyzést visszaolvastam másnak is vannak csatlakozási problémái de megoldást nem találtam. Szúrok be néhány fényképet is:

Más is szeretné két autóban használni azoknak egy kis segítség. Rendeltem egy ilyen tapadókorongos tartót, kifejezetten ehhez a modellhez: https://www.ebay.com/itm/193675252537

[ Szerkesztve ]

(#24188) tomcsi23 válasza csabi1971 (#24187) üzenetére


tomcsi23
veterán

A kapcsolódáshoz engedélyezd az appnak a helymeghatározást.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#24189) csabi1971 válasza tomcsi23 (#24188) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Használat az alkalmazás közben opció volt eddig. Most átállítottam mindigre de így sem kapcsolódik.

(#24190) Beni2360 válasza csabi1971 (#24189) üzenetére


Beni2360
félisten

Kell a hotspotot bekapcsolni? Kell most nézem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24191) Beni2360 válasza csabi1971 (#24187) üzenetére


Beni2360
félisten

na elvacakoltam én is vele mivel a régi telefonomra volt megcsinálva és nem használom a kamerát.
A telefonba engedélyezni kel a hotspotot és én oda is beírtam a kamera jelszavát. Így nagy nehezen sikerült párosítani. Mutatja is az appban mit kell csinálni.
Nálam több wifi elérhetőség van de csak azon ment amivel elsőre alkalommal csináltam a wifi elérési procedúrát. Hátha sikerül ezek alapján.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24192) BBéci


BBéci
titán

Ha már szóba került az applikáció, pár perce telepítettem, miért kér email címet és jelszót? Illetve azt honnan vegyem? Most kreáljak egyet?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24193) sambenez válasza BBéci (#24192) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Úgy emlékszem be kell jelentkezni mi accounttal.

(#24194) BBéci válasza sambenez (#24193) üzenetére


BBéci
titán

Az benne van a kamera dobozában?

Más: a topik összefoglaló első mondatai szóhiányosak, ezért értelmetlenek. Valamint jó lenne a műszaki adatokat magyarra fordítani, mivel magyar nyelvű fórumon vagyunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24195) csabi1971 válasza Beni2360 (#24191) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Minden variációt kipróbáltam wifi kiválasztva, jelszó beírva. A telefon kapcsolódik a hálózatra (lásd feljebb a fotón) de az applikációban nem kapcsolódnak össze, nem látja a kamerát. de nem kapcsolódik. Próbáltam a 70mai applikáció helyett a Xiaomi appját a Ni Dash Cam-ot de azzal sem.

(#24196) Beni2360 válasza BBéci (#24192) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen egy g-mail vagy face ott is fel is ajánlja. Valahogyan be kell lépni az appba és ugye nem jó ha akárki bele turkalna a kamerába. Oda jön a jelszó elfelejtes esetén a segítség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24197) BBéci válasza Beni2360 (#24196) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, megoldottam.
A kamerát még nem üzemeltem be, mert a memóriakártya várhatóan holnap fog megérkezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24198) BBéci


BBéci
titán

Azon gondolkodom, kell-e nekem hardwire kit? Egyszerűbb lenne a belső világítástól adni a kamerának áramot, akkor nem kellene méternyi vezetéket kárpit mögé gyömöszölni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24199) Beni2360 válasza BBéci (#24198) üzenetére


Beni2360
félisten

5 V működik és az nincs mindig áram alatt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24200) sambenez válasza BBéci (#24198) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Valamivel a 12V-ból 5V-ot kell csinálnod. Ha nem HW kit akkor mivel tervezed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.