Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) süti5 válasza at11 (#24399) üzenetére


süti5
őstag

Köszi!!!!!!

(#24402) F_Gergely válasza Rakeem (#24397) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem egy ilyen kamerám volt [link]
Az árához képest annyira botrányosan silány videót csinált, hogy pár nap múlva vissza is vittem, és kértem a pénzt vissza. Én nem voltam vele megelégedve, figyelembe véve az árat amibe kerül. Ha lenne 20 ezer forint azt mondom kb annyit ér de többet semmiképpen sem.
A tapadókorongos felfogatás egyébként sem szerencsés szerintem, mert sokat mozog a kamera rázkódás miatt, egy szélvédőre rögzíthető kamera szerintem sokkal stabilabb képet ad.

(#24403) Hauptmann válasza Laslow (#24395) üzenetére


Hauptmann
addikt

Először a telefonos programban a 'My Devices/Firmware' menüben letöltöd, majd csatlakoztatod wifin a kamerát, utána már írja, hogy mit kell csinálni.

(#24404) Laslow válasza F_Gergely (#24396) üzenetére


Laslow
senior tag

Sikerült frissítenem v1.0.15ww-re, köszönöm. Sajnos ebben sem találok lehetőséget az indítási hang kikapcsolására (vagy legalább lehalkítására).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24405) BBéci válasza sambenez (#24394) üzenetére


BBéci
titán

Ott kikapcsoltam, de induláskor mégis kolompol. méghozzá bántó hangerővel. Laslow is pont ezt írta.

#24400Upo
Köszi!

Valamelyik videóban, vagy írott tesztben említettek magyarítást. Az mi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24406) Upo válasza BBéci (#24405) üzenetére


Upo
addikt

Tőlem kérdezed? Fogalmam sincs, leginkább angolul használok mindent, alig valamit magyarul. De valami rémlik, hogy mintha valaki belehackelt valamelyik verziós 70mai appba magyar nyelvet. Vagy nem erre gondoltál?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24407) BBéci válasza Upo (#24406) üzenetére


BBéci
titán

Nem kifejezetten tőled kérdeztem, azért hagytam sorközt.
Nekem is megfelel az angol, pusztán kíváncsiságból érdeklődtem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24408) WaterWave válasza BBéci (#24390) üzenetére


WaterWave
veterán

Ha olvasnál összefoglalót ugye :D

Amennyiben valakit zavar a 70mai 500s, 800s, 500, 800 indítási hangja annak itt a segítség, amíg a fejlesztők beteszik a kikapcsolás lehetőségét az applikációba.

1. Csatlakozol a kamerához a telefonod wifijével.
2. play áruházból letöltöd a "mobile telnet" alkalmazást
3. Telnet beállítások---> Távoli gazdagép neve: 192.168.0.1 port: 23 (ez az alap)
4. Csatlakozás

elvileg megjelenik az NVTEAM login felirat
Írd be a "root" szót majd ENTER

Majd írd be ezt a parancsot:
mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw
Aztán ENTER

FONTOS:
Ha vissza szeretnéd rakni a hangot, akkor ezt kell beírni:
mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw

A leírást WaterWave fórumtársunk utánajárásának köszönhetjük.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24409) bikfic1


bikfic1
tag

sziasztok! bocs ha volt már téma. de nem találtam korábbiakban.
1. Az a800s - hez való hardwire kit figyeli a kocsi akku feszültségét? csakhogy hogy le ne meritse teljesen parkoló módban. vagy van másfajta ilyen kit ami tudja és lekapcsolja ha már merül nagyon az akksi?

2. használható 360 fokos dashcam- et tudtok ajánlani 50 ezer alatt? csak a parkoló mód rögzítése fontos. A menet közbeni maradna az a800s és akkor az szivargyujtorol menne csak.
köszi

(#24410) F_Gergely válasza bikfic1 (#24409) üzenetére


F_Gergely
őstag

A gyari Hw kit 11,4 voltnal.kapcsol le, errol en azt gondolom nagyon kicsi. Vannak kapcsolhato kitek ott te allitod be mikor kapcsoljon le:12,4-12,2-11,8 stb azonban ilyen nem talaltam meg micro usb-s csatlakozot.

[ Szerkesztve ]

(#24411) bikfic1 válasza F_Gergely (#24410) üzenetére


bikfic1
tag

köszi. és olyan átalakító micro usb- re nem létezik , ugye? vagy átkötni a vezetéket egy micro usb csatlakozóra?

(#24412) F_Gergely válasza bikfic1 (#24411) üzenetére


F_Gergely
őstag

Van atalakito, csak nekem nincs hozza hely, meg hulyen nezne ki, igy en olyan kitet vadaszok ami alapbol micro usb-s.
Mini usb csatis mindegyik.

(#24413) bikfic1 válasza bikfic1 (#24411) üzenetére


bikfic1
tag

ez se jó?
[link]

(#24414) sambenez válasza bikfic1 (#24413) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez 11,6V-nál kapcsol le.

(#24415) WaterWave


WaterWave
veterán

Nah bekötötték újra a kamerámat, most tesztelem hogy lesz -e anomália:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24416) BBéci válasza WaterWave (#24408) üzenetére


BBéci
titán

Olvastam az összefoglalót, különben nem tudtam volna kritizálni az angol szöveget. ;]
Akkor még nem volt használatban a készülék, nem tudtam a rettenetesen irritáló hang lehalkíthatatlanságáról.
A módszer sokak számára megfelelhet, én biztosan nem állok neki, számomra túl bonyolult. Valamint nem szeretek garanciális készüléket rootolni.

Más.
Mit szóltok a Xiaomi shop videójában látható hardwire kit bekötési módhoz? Ember csak rátekerte a drótot a biztosíték lábára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24417) sambenez válasza BBéci (#24416) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én nem kritizálhatom, én is így csináltam. :D

(#24418) WaterWave válasza BBéci (#24416) üzenetére


WaterWave
veterán

ez nagyon messze van a rootolástól:DD
De hagyjuk, ki miben erős... :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24419) BBéci válasza WaterWave (#24418) üzenetére


BBéci
titán

A root szót kell beírni, tehát rootolás. Legalábbis az én ismereteim szerint.

#24417sambenez
Mennyire biztonságos? Okozhat-e tüzet, zárlatot?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24420) sambenez válasza BBéci (#24419) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Annyira szoros a biztosíték lábánál az a foglalat, elmozdulni nem tud. Én úgy csináltam, hogy a biztosíték lába mellé legyen beszorítva, ne csak simán rátekerve legyen. Elvileg semmi problémát nem okozhat. Egy hátránya mindenképpen van, nincs külön biztosítékon a kamera.
De nekem nem fért al az a plusz csatlakozó amit egyébként ajánlanak. Már egy éve így van, semmi gondom nem volt vele eddig.

(#24421) BBéci válasza sambenez (#24420) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az a hosszan fityegő biztosíték bypass nekem sem szimpatikus, elég macera magát a hardwire dobozt elhelyezni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24423) BBéci válasza Csubakkka (#24422) üzenetére


BBéci
titán

Ezen a téren valóban hiányosak az ismereteim, nem érthetek mindenhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24425) BBéci válasza Csubakkka (#24424) üzenetére


BBéci
titán

Mivel számomra azt jelenti, nem írhatok mást. Hozzátettem, hogy az én ismereteim szerint, tehát 100 %-ig korrekt voltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24427) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!

70mai a500s és RC06 kamera harwire kábellel lett bekötve az autóba. A parkolás mód 5 perc múlva aktiválódik elvben.
Viszont hektikus a működése. Hiába lököm meg az autót, rugóztatom meg a vonóhorogra állva, kopogtatom meg az üveget, nem aktiválódik a felvétel minden esetben. Magas érzékenység van beállítva.

Amikor aktiválódik, akkor kb 10-12 másodperc mire a pirosról zöldre (felvételre) vált a kamera.

A másik kérdés, ha timelapse módba rakom a kamerát, ha jól értem, az folyamatosan megy, nem csak "eseménykor". Gondolom ez a leginkább "akkugyilkos" megoldás.

Már az 1.15-ös firmware van az A500s-en.
Illetve a magyarított 70mai appot használom. (ha ez befolyásol valamit)

Az autó akkuja nincs fél éves. 2007 Kia Carnival. Vészvideót megcsinálta egy egyszerű parkolásnál, a padkához érésnél. Ezért nem értem, ha meglököm, kopogtatom, miért nem indul be a parkolás közbeni rögzítés.

Előre is köszi az ötleteket, tanácsokat.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#24428) atees válasza sebijani1982 (#24427) üzenetére


atees
őstag

Nem a kérdésedre válasz, de melyik a magyar app?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24429) Taybor


Taybor
tag

Szisztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Ajándékba kéne vennem egy kamerát. A fő felhasználási rész a parkolás védelem lenne, de a menetrögzítés is kell. Ezért egy első hátsó kombot néztem ki: Xiaomi 70mai dash can pro plus+rear cam set. [link]
Ez a típus ajanlott a parkolás védelemre?
Az nem világos, hogy ez most a G szenzoros védelem vagy akkor vesz fel ha mozgást érzékel az optika? Vagy mindkettő típust tudja?
köszi előre is!

(#24430) sebijani1982 válasza atees (#24428) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Ebben a hozzászólásban a Gidano féle linkről tudod leszedni.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#24431) ITI-san válasza Taybor (#24429) üzenetére


ITI-san
tag

A parkoló mód a G szenzor jelére indul el és rögzít egy egyperces videót.
Azt a parkoló módot nem tudja hogy akkor indul a felvétel ha mozgást "lát" a kamera.
Helyette van benne Time laps mód, ami folyamatos fényképezést jelent 1mps /kép sebességgel leállított, parkoló autónál, amit aztán 30 percenként összefűz egy egyperces videóvá.
Tehát folyamatosan fényképez.
Viszont egyelőre a hátsó kamerával így, Time laps-ban nem rögzít.
Bekötő készlet ( hardware kit) kell mindkét funkcióhoz, hogy a kamera leállított autónal is kapjon áramot.
A bekötő készletnek (4-5 eFt) három vezetéke van, 2 áram alatti egy gyújtásra és egy pedig állandóra, valamint egy test.
Így mikor leállítod, érzékeli hogy melyik vezetékrők kapja az áramot és ez alapján vagy a menet közbeni folyamatos felvételt, illetve a parkoló és/vagy time laps funkciót aktiválja. Tehát ez utóbbit két szolgáltatás tudja együtt és külön külön is.

[ Szerkesztve ]

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#24432) polonic


polonic
félisten

Üdv,

Vettem egy 70mai A800s kamerát. Hamarosan be is szerelem. Hozzá egy U3-as kingston canvas plus microsd-t vettem 128 gb méretben. Egyébként jó lett volna U1-es is?
Mennyire bírják ezek a microsd-k a folyamatos írást? Volt már, hogy valakinek meghalt emiatt?
Hátsó kamerán is gondolkozom még. Nem tudom, az mennyire lehet szükséges. Plusz még az van, hogy fóliázott a járgány és azon keresztül mennyire lenne normálisan látható a felvétel.

(#24433) WaterWave


WaterWave
veterán

1 napos teszt után az anomália oka a gps tracker volt úgy néz ki.
Mivel 30 másodpercenként küld egy jelet sim kártyáról annyira bezavarhatta mikrofeszültséggel az azonos vezetékre kötött kamerát, hogy beindult tőle ajtónyitásra.

Megoldás, át kell kötni a trackert egy másik vezetékre és messzebb kell rakni a kamerától.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24434) WaterWave válasza polonic (#24432) üzenetére


WaterWave
veterán

Én is ilyen kártyát árulok, szerintem jók nagyon... Nem szokott velük gond lenni.
Hátsó kamera mindig előny, meg lehet nélküle is lenni, de jó ha hátul is van szemed.
Fólia nem zavaró, nekem gyárilag sütétített az üveg és gond nélkül tiszta, két fűtőszál közé kell befókuszálni akkor tisztább a kép.
Arra a feladatra, hogy lásd mi volt, és a rendszámot, tökéletes.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24435) koxkids válasza WaterWave (#24433) üzenetére


koxkids
őstag

Ezt jó hogy írtad.
Nekem egy USB HUB-on van az A800 és a GPS tracker, és random menet közben kikapcsol a kamera. Akkor simán lehet hogy a GPS tracker zavarja be. :U

Ki kell próbálnom hogy átteszem máshova.

(#24436) WaterWave válasza koxkids (#24435) üzenetére


WaterWave
veterán

1000%

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24437) polonic válasza WaterWave (#24434) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként is élettartam garanciát adtak rá. Ha baj lenne, gondolom cserélik.

Beszereltem a kamerát. A vezetéket el tudtam vezetni rendesen, nem is látszik. Viszont az elhelyezésben szerintem kompromisszumot kellett kötni. Ha a visszapillantó mellé jobb oldalra tettem volna, akkor az eső és fényérzékelő bumszli belső része nagyon belelógott a képbe. Így a visszapillantó bal oldalára tettem, kényelmesebb is így használni, de még így is belelóg a jobb alsó sarokba. Feljebb nem akartam rakni, mert akkor meg a fóliacsík látszódik bele felülről.
Egy teszt videó, látszik is. Szerintem ez így rendben lesz. Viszont a tükröződés az zavaró. Bár ahogy látom más videón is van, ezzel nem lehet mit kezdeni akkor.

(#24438) tobias40 válasza polonic (#24437) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen felbontással készült a felvétel mert elég kockás nálam..

Vagy a youtube butítja így vissza a minőséget? :U

(#24439) polonic válasza tobias40 (#24438) üzenetére


polonic
félisten

4k a felvétel. De ahogy látom, youtube-on csak fullhd-t lehet kiválasztani.
Lehet, még nem dolgozta fel.

(#24440) WaterWave válasza polonic (#24437) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem jó az elhelyezés, bár én kicsit lejjebb raktam volna a sziget alá, látni kéne hozzá..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24441) polonic válasza WaterWave (#24440) üzenetére


polonic
félisten

A sziget is elég nagy középen, jól lelóg. Ha alá betenném, akkor szerintem, nagyon zavarna a kilátásban, sok mindent kitakarna. A mostani helyén meg egyáltalán nem zavaró.
Csinálok holnap képet, hogy néz ki jelenleg.

(#24442) WaterWave válasza polonic (#24441) üzenetére


WaterWave
veterán

Rendben.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24443) Laslow válasza WaterWave (#24408) üzenetére


Laslow
senior tag

Működik, köszönöm! Megszűnt az indító hang.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24444) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van vkinek Lamax T10 kamerája?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#24445) at11 válasza polonic (#24439) üzenetére


at11
tag

Polárszűrő nincs ehhez? Műszerfal tükröződés ellen.

(#24446) polonic válasza at11 (#24445) üzenetére


polonic
félisten

Erről nem tudok. De nem rossz ötlet.
Hogy lehetne vajon megoldani.

(#24447) F_Gergely válasza at11 (#24445) üzenetére


F_Gergely
őstag

Azt meg nekem is rendelnem kell, de van hozza CPL szuro, sot a hatso kamerahoz is lehet venni.
De ahogy nezem kb 5-6 ezer az 1 db, ha a hatso kamerara is kell akkor 11 ezer korul van a ketto.

(#24448) polonic válasza F_Gergely (#24447) üzenetére


polonic
félisten

Linked van róla?

(#24449) Upo válasza F_Gergely (#24447) üzenetére


Upo
addikt

A szűrővel csak az a gond, hogy csökkenti a fényerőt.
A viofo kamerákhoz árulnak gyári szűrőt, de ott is benne van a leírásban, hogy éjszaka ajánlott levenni.
Elöl még csak-csak, de a hátsó kamerához mindig bemászni rakosgatni, az nem nagyon életszerű. Mondjuk talán a hátsó annyira nem is csillog, ott legtöbbször meredekebb az üveg, közelebb van hozzá a kamera optikája.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24450) polonic válasza WaterWave (#24442) üzenetére


polonic
félisten

Meg vannak a képek.
Így van jelenleg.


Ha a tükör alá teszem, akkor nagyon lent lesz középen. Arra is kellene ott figyelni, hogy a tartóról felfelé jön le. Arra is kellene helyet hagyni. És még messze is lenne, nem érném el.
Kívülről talán jobban látszik, mennyire nagy a szenzor sziget.


Hátulról pedig ilyen a fólia


Belülről ilyen.


Akkor itt is megfelelő lenne a hátsó kamera?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.