Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) sambenez válasza h1mpi (#23100) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Persze megfelelő fényviszonyok mögött. Ezt azért tedd hozzá.
Mert kétlem hogy szürkületben vagy éjszaka 50km/h sebesség mellett a szemből érkezők rendszáma mindig olvasható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23102) #52221184 válasza sambenez (#23101) üzenetére


#52221184
törölt tag

A 800s-nél meglepően jól látható!
De úgy gondolom,hogy amikor szükség lehet rá( reméljük nem lesz) akkor a letöltött videóból ki lehet kockázni ami kell,igen csak jó minőségben. Legalább is én ezért vettem.

(#23103) Pancsermeste válasza h1mpi (#23100) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A500S-nél már valóban jobban olvashatók a rendszámok, de az S1-ről volt szó, aminél nappali fénynél sem túl jól olvashatók... (szerintem elég határeset a használhatóságot illetően, bár egész közelről azért ezzel sincs nagy probléma)
Persze én nem csupán azért cseréltem le az S1-et. Mindenképpen olyan kamera kellett, ami nem csak használható felvételeket készít (pl. incidensek esetén), de olyan képminőséggel rögzít, amit pl. egy szép tájon történő áthaladáskor élvezhető minőségben lehet majd visszanézni. Nos, ez a jelenlegi DashCam-ek esetén erősen határeset, bár tény, hogy ezek nem is erre a célra készültek.

-= Pancsermeste® =-

(#23104) sambenez válasza Pancsermeste (#23103) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én erre egy akciókamerát használtam. Egy Gitup Git2 pro-t.
Dashcam helyett is teljesen megfelelt, csak túlzásnak tartottam. Annál nem volt gond az olvashatósággal sem.

[ Szerkesztve ]

(#23105) Pancsermeste válasza sambenez (#23104) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Óóó, hát annyit azért nem akartam rá áldozni... :B - főleg azért sem, mert ez még mindig nem teljesítette volna az igényeimet. (nem a képminőséget illetően)
Igazából kb. 30K-ban húztam meg a határt, ennyiből szerettem volna az S1-nél jobbat, ami ráadásul nem csak DashCam, hanem visszapillantó tükrös tolatókamera is egyben. Szóval akciókamera mellé még mindig kellett volna valami tolatókamerás rendszer - ami ha eleve benne lett volna az autóban, akkor persze teljesen mást választottam volna.

-= Pancsermeste® =-

(#23106) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

A800s-ről lenne két kérdésem:
- Másnak is előfordult már, hogy nem indul el a felvétel? MA néztem meg a kártyát és több óra videó hiányzik egy hosszú utamból, pedig a kártya nincs is megtelve.
- mi az a ".s_Front" mappa? tele van kb 20Megás alacsony felbontású másolatokkal.

Köszönöm!

(#23107) koanla


koanla
aktív tag

Sziasztok,

elvesztettem egy Viofo A118C kamera talpat.
Ha valakinek netán lenne ilyesmije elfekvőben, engem nagyon érdekelne. Szóval ha van valakinek ilyenje és nincs már rá szüksége, az küldjön egy üzenetet, legyen olyan kedves.

Köszönöm az esetleges segítséget előre is!

(#23108) sambenez válasza koanla (#23107) üzenetére


sambenez
Topikgazda

3D nyomtatás nem játszik?

(#23109) Ciccuka válasza Peathee (#23106) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem se kapcsol be magától mozgásra a 70mai 800S (be kell kapcsolni a gombjával külön). Pedig a 70mai Pro hibátlanul tette a dolgát. :(((

Az a mappa amolyan miniatűrök. Sokaknak teljesen feleslegesen foglalja a helyet, de nem lehet vele mit kezdeni nagyon egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23110) Hauptmann válasza Peathee (#23106) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az s_Front mappában lévő videókat tudod megnézni magán a kamerán.

(#23111) koanla válasza sambenez (#23108) üzenetére


koanla
aktív tag

Akár még játszhatna is, de ahhoz totál fogalmatlan vagyok. Azt sem tudom, milyen anyagból kéne, hol készítenek ilyesmit Szfvár környékén, foglalkoznak-e ezzel olyan mélységig, hogy nincs kész 3D modellem, hanem le kéne mérni a meglévők közül egyet, stb...

(#23112) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok! A500S a videók lejátszása közben micro laggot tapasztalok, mind1 hogy letöltöm vagy a készüléken játszom le. High Endurance Sandisk 64 GB Class 10 kártya van benne. Mi lehet a gond? Wdr On, High Compression On, 60Hz a képfrissítés.

Firmware a legfrissebb,1.0.10ww.

[ Szerkesztve ]

(#23113) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok.. Nem 70mai tipusu kamerám van, de mivel megakarok spórolni egy 12v aljzatot szivargyujtótöltővel, tud nekem valaki leirást adni, hogy melyik biztositékra kell bekötnöm a kamerát, hogy gyujtásra kapjon 12 voltot? Vagy ki kell mérnem multiméterrel? Vagyy vigyem autovillamosságiba? Nem fontos a parkoló üzemmód, csak gyujtasra kapjon áramot.

KÖszi elore is a valaszt.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23114) bul07 válasza WaterWave (#23113) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézd meg a kocsid könyvében abban benne kell lenni a biztosíték tábla kiosztásának

Ha a szivargyújtód csak gyújtásra kap feszültséget akkor érdemes annak a biztosítékára bekötni.
Ha az nem ilyen akkor érdemes egy olyat keresni ami nem létfontosságú a kocsi szemszögéből, pl ha a rádió csak gyújtásra üzemmel akkor annak a biztosítékára

Esetleg ha elárulod a kocsi pontos típusát akkor akinek van kedve kikeresi a biztosíték tábla kiosztását és akkor lehet segíteni hogy melyikre

Viszont ha hibrid vagy full elektromos a kocsi lehet érdemesebb szakemberre bízni

Amúgy a kocsid biztosítékának megfelelő ilyen kábelt érdemes beszerezni akkor tényleg se perc legyen bekötni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23115) sambenez válasza bul07 (#23114) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Hibridnél ugyanúgy rákötheti a szuvargyújtóra. Miért lenne az más?

(#23116) bul07 válasza sambenez (#23115) üzenetére


bul07
nagyúr

Ki tudja mennyire fejlett a fedezeti rendszere, mennyire figyel mindent vagy mennyire sérülékeny akár onnan is(Nem a sok sok éves hibridekre gondolok)

Egy új kocsinál ami nagyon fejlett simán eltudom képzelni hogy figyeli a felvett áramerősséget, és mondjuk a kamera meg egy combosabb telefontöltő ami fullra van terhelve esetleg már át is lépheti a védelmi szintet, már ha van ilyen benne, de ezt a rendszert jól ismerő tudhatja, vagy a gyártó

Egy 7-8-10milliós kocsi esetén(Bár nem tudom mennyi a belépő új hibrid) kifizetni azt a pár ezer akár tízezer forintot egy rendes villamos szakinak aki garanciát is vállal a szerelésére szerintem bele kel hogy férjen

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23117) WaterWave válasza bul07 (#23114) üzenetére


WaterWave
veterán

Köszönöm a választ... be is szerválok egy ilyenre amit linkeltél.

Hyundai i20 N-line

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23118) NGA


NGA
addikt

Sziasztok a 70mai pro gps modullal tudja a sebességet és koordinátát?

(#23119) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, A500s+hátsó kamera szett.
Rendeltem a hátsó kamerához hosszabbító kábelt, mert a gyári rövid.
Ami érkezett, bár szintén 4 pines, de vagy 3x akkora, mint a kamera csatlakozója.
Meg tudnátok mondani, hogy pontosan mi a neve a hátsó kamera 4 pines csatlakozójának, honnan tudnék rendelni egy olyan 3-4 méteres hosszabbítót?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23120) kapitany69


kapitany69
újonc

Sziasztok! A500S Dashcam Pro Plus autóskamerám beszerelve parkolási üzemmódban csak akkor csinál felvételt ha leszedem a helyéről. Ha leállás után 5 perccel ránehézkedek az elsőkerékre vagy oldalról lökdösöm a yarist a leengedett ablak felső részének támaszkodva teljes erőmból akkor sincs parkolási felvételem. A beállításoknál a high sensitivity van beállítva és mégse reagál a G-senzor.
EZ CSAK AZ ÉN KÉSZÜLÉKEMNÉL VAN ÍGY?

(#23121) kapitany69 válasza kapitany69 (#23120) üzenetére


kapitany69
újonc

Az előbb elfelejtettem megemlíteni hogy az A500s-t mikor felfelé kipattintom a helyéből persze vigyázzva, hogy neszakadjon meg a tápellátása, na ekkor a felfelé pattintáskor kezd csak parkolási felvételt csinálni. Már azon is gondolkodtam, hogy nem lenne jobb kiszálláskor egyből visszakapcsolni a készüléket, hogy vegyen egyfolytában mint út közben, akkor biztos meglesz ha valaki parkoláskor meghúzza. Mivel a xaomi 70mai hardwarekit figyeli állítólag az aksi lemerülési szintjét így ha több napig nem indulok el akkor lekapcsolja, hogy ne merüljön le. Másoknak is kiírja ha gyújtás nélkül lép a menűbe ahol a parkolási üzemmód van, hogy nincs is a parkolási kábel csatlakoztatva vagy csak nekem? (Persze gyújtással a menüben már beenged a parkolási részbe)

(#23122) sambenez válasza kapitany69 (#23121) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Biztosan jól van bekötve?

(#23123) SZATA


SZATA
senior tag

Nálam mostanában frissült az A500S firmware-e. 1.0.10ww
Létezik, hogy levették a felbontást 1920x1440-re? RC06-tal használom.

Esetleg az app nem egészen kompatibilis a új fw-rel, és ezért ajánlja fel kizárólag ezt a felbontást? A kamerán magán még nem néztem, mert most jutott eszembe, hogy eltérhet.

(#23124) kapitany69 válasza Pikaa (#23082) üzenetére


kapitany69
újonc

Szia! Én is pont ezt vettem hardware kittel. Neked sikerült parkolási üzemmódban felvételt produkálni, mert nekem high sensitivity beállítással csak akkor ha kézzel lepattintom a kamerát a helyéről és kicsit megmozgatom. Nálad is nehezen lehet parkolási videót produkálni?

(#23125) SZATA válasza kapitany69 (#23124) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem egy erőteljesebb csomagtérajtó lecsapás beindítja a parking surveillance videót, ha High sensitivity-n van a beállítás.

(#23126) kapitany69 válasza sambenez (#23122) üzenetére


kapitany69
újonc

Nem tudom. Csak azt tudom hogy ha gyújtás nélkül a lemerült kamerát beteszem a helyére akkor betudom kapcsolni, tehát szerintem kap gyújtás nélkül áramot. Utazás után pedig mondja hogy 5 perc múlva bekapcsolja a parkolási üzemmódot. Esetleg tudsz valakit aki ránézne a bekötésre?

(#23127) sambenez válasza kapitany69 (#23126) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha gyújtás levétel után mondja hogy bekapcsolja, akkor jól van bekötve.

(#23128) kapitany69 válasza SZATA (#23125) üzenetére


kapitany69
újonc

És ha úgy az ablakot leeresztve oldalról jól megmozgatod? Persze ne nyisd ki az ajtót! Ezt azért mondom mert az ajtó kinytáskor nekem a világítás is felkapcsol az utas térben és én direkt azt néztem hogyha ott hagyom valahol akkor ha beletolatnak ferdén oldalról akkor is vesz-e? Megyek és kipróbálom a motorháztető lecsapását. Majd írok.

(#23129) kapitany69 válasza kapitany69 (#23128) üzenetére


kapitany69
újonc

Gyújtás levétel után mondja angolul a parkolási üzemmód 5 perc után dumát és ki is írja,majd képernyő és az oldalsó led is kialszik. 2 perc múlva oldalról nagyon megmozgatom-semmi, majd kinyitom az oldalajtót de nincs autovilágításra kapcsolva az utastér lámpa és becsapom az ajtót-semmi, autómatikusbekapcsolásra állítom az utastérlámpát és újra kinyitás után becsapom az ajtót-és láss csodát elindul a parkolási felvétel mert kipiroslik majd zöldre vált az oldalsó ledje. Ilyenkor mi van?

(#23130) sambenez válasza kapitany69 (#23129) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Lehet mégis rossz a bekötés. Meg kellene nézni biztosan van-e fesz azon a szálon ami a kameránál fixre van kötve. Lehet akkor kap feszt amikor a belső világítás bekapcsol. Így viszont nem jó a bekötés.

(#23131) kapitany69


kapitany69
újonc

Igazad lehet, csak sajnos én ehez már kevés vagyok. Írtam pm-t.

(#23132) kapitany69 válasza SZATA (#23125) üzenetére


kapitany69
újonc

SZATA, nem lehet hogy nálad is csak a belső világításkor indul be a parkolási felvétel? a csomagtér kinyitása is szerintem a legtöbb autónál csomagtérvilágítással jár. Ha rossz a tippem akkor megadnád a beszerelő elérhetőségét?

(#23133) SZATA válasza kapitany69 (#23132) üzenetére


SZATA
senior tag

Most jutott eszembe, hogy egyszer az önkiszolgáló mosóban is bekapcsolt a gőzborotvázás alatt. Viszont nálam van egy olyan is, ha a kulccsal a zsebemben közelítek az autóhoz, akkor bekapcsol a világítás.

Na, majd még próbálkozom vele.

A szerelőm csak Toyotával foglalkozik, és ha jól tudom, a fejegység környékéről vette a tápot.

[ Szerkesztve ]

(#23134) #52221184 válasza SZATA (#23133) üzenetére


#52221184
törölt tag

Azért az autóvillamosság, nem márkaspecifikus.
Ahol biztos mindig van áram, az a vészvillogó!
Aztán a szivargyújtó alapból csak gyújtásra működik. (de van állandó áram alatti is)
Ezeknek mindegyiknek elég erős a biztosítékja,és a kocsin belüli biztosítéktáblán van.
Ezekre kötve a Hardware KIT, biztos jól működik.

(#23135) yng80


yng80
csendes tag

Üdv, a napokban beszereztem egy Lamax S9 kamerát. Az érdekelne, hogy ez ilyen és ehhez hasonló visszapillantó tükörre fogatható, és annak funkcióját is ellátó kamerákat ti parkolás előtt el szoktátok távolítani? Picit macerás visszarakáskor folyton újra beállítgatni, de olyan értéket képvisel, amit már nem szoktak ajánlani, hogy a kocsiban őrizetlenül látható helyen legyen.

(#23136) Akar_olina


Akar_olina
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Mio Mivue A30-as hátsó kamerát a kocsimba, most épp parkoló üzemmódban figyel. A gondom az, hogy nagyon meleg, szinte süti a kezem.

Elöl egy Mio Mivue 788-as van, az is meleg szokott lenni, mikor épp felvesz, de most, parkoló üzemmódban nem annyira az, csak langyos volt, mikor fél óra után visszanéztem rá. A hátsó viszont forró.

Normális dolog ez?

Köszönöm a válaszokat!

(#23137) zsorizs


zsorizs
friss újonc

Olyan valakinek kellene kamerát ajánlanom aki nem tud angolul és a technikai kérdésekben sem túl járatos.

Az itt ajánlott 70mai vonal az szimpatikus lenne, csak nem tudom, hogy magyarítva vannak-e a menük. Ha jól értem akkor az applikáció sem magyar, de van egy magyar nem hivatalos változat. De nem szívesen javasolnék olyan alkalmazást ami nem elérhető a Play Store-ból.

Mi lenne a jó választás ebben az esetben? Ha lehet, akkor legyen opció hátsó kamerára is.

(#23138) Pancsermeste válasza yng80 (#23135) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az enyém nem olyan "márkás", kb. fele annyiba került, mint a Lamax, de ha drágább cucc lenne, akkor se venném ki az autóból. (Sajnos az autóban keletkezett kár is nagyobb lenne, mint maga a kamera értéke.) Nagy macera lenne mindig ki-be rakosgatni, főleg a pontos beállítás miatt.
Mondjuk ezeket a tükröseket talán kevésbé veszik észre, nem annyira feltűnő.

-= Pancsermeste® =-

(#23139) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

70Mai pro, nem megy a felvétel (No rec), be is mondja.
SD kártya gond lehet?
(Kép van, a "No rec" felirat balra fent)
Ha telefonnal csatlakozok rá, akkor mindkét eszközön látszik a kép, eddig ilyenkor kikapcsolt a kamera.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#23140) sambenez válasza zeon.hu (#23139) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én arra tippelnék. Próbáld meg formattálni a kártyát ha a kamerában nem megy akkor pc-n. Vagy csak simán kártya csere.

(#23141) Careesh


Careesh
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy 70mai A800S készüléket és nekem kritikán aluli a képminőség :(( ! Valaki tudna segíteni miért van ez?
Itt egy felvétel:
https://www.youtube.com/watch?v=bhcpCJdje9I

(#23142) Hauptmann válasza Careesh (#23141) üzenetére


Hauptmann
addikt

az s_Front könyvtárból mentetted ki?

(#23143) Careesh válasza Hauptmann (#23142) üzenetére


Careesh
csendes tag

Igen.

(#23144) sambenez válasza Careesh (#23143) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az csak a telefonos nézegetésre van. Nem látod a méretét?

(#23145) Careesh válasza sambenez (#23144) üzenetére


Careesh
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R :R :R
Így már minden ok!
Nem néztem! :F

(#23146) Careesh válasza Hauptmann (#23142) üzenetére


Careesh
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R :R :R

Nem néztem a másik mappát! :F

(#23147) #52221184 válasza Careesh (#23146) üzenetére


#52221184
törölt tag

Ne aggódj,mindenki "megszívja" először. Ahogy én is... :-)

(#23148) yng80 válasza Pancsermeste (#23138) üzenetére


yng80
csendes tag

Köszi! Azért aggasztó, mert sajnos kintről látszik a tükrön, hogy erősen be van kábelezve és az is, hogy nem csak egy klasszikus kockaladás panorámatükör van rápántozva, hanem vmi komolyabb érték. Egy napi tapasztalat után még a hátrányára írnám azt is, hogy mivel nem szorosan a szélvédő mögött van, ezért beletükröződik az autórádió kijelzője jelentős teret kitakarva a felvételen. Valamint így érzékenyebb a szélvédőn lévő koszra jobban, mintha szorosan előtte lenne. Gondolkodom, hogy lecserélem egy klasszikus, könnyen eltávolítható verzióra.

(#23149) Pancsermeste válasza yng80 (#23148) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, sajnos az nagy hátránya ezeknek, hogy a szélvédő tükröződések sokkal jobban látszódnak.

-= Pancsermeste® =-

(#23150) Ciccuka válasza Ciccuka (#22955) üzenetére


Ciccuka
veterán

800S Firmware

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.