Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Andreas2 válasza nodar86 (#23884) üzenetére


Andreas2
tag

Ha kiveszed a szélvédő mögül, nem javul a videó minősége?

(#23902) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos tesóm 70mai Dash Cam 1S kamerája 2. alkalommal tört le, elsőnek még cserélték, de kijelentették, hogy újra már nem cserélik! Megnéztem és elég vérszegény a rögzítése :( Tudtok valami biztosabb megoldást? Mellékelek képet, hogy miként tört le. [link]

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#23903) huan


huan
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy Xiaomi 70mai kamerát venni. Melyik ajánlott jobb vétel a beépített GPS-esek közül?
Vagy az alábbiakon kívül más jobban ajánlott?

Ezek között mi a különbség?
Xiaomi 70mai A500S - 25ezer-től
Xiaomi 70mai Midrive A500 - 25ezer-től
Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus (A501) - 26ezer-től

(#23904) gebro válasza _Berci_ (#23902) üzenetére


gebro
aktív tag

Ha még működik rendesen, akkor ezzel tovább használható.

(#23905) _Berci_ válasza gebro (#23904) üzenetére


_Berci_
aktív tag

:R :R :R :R Nagyon kösziiii Jól néz ki a cucc :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#23906) bul07


bul07
nagyúr

MM BF

XIAOMI Mi Dash Cam 1S autós menetrögzítő kamera
[link]
7000Ft

Azért ezt nézzétek meg hozzá mert ez igen bosszantó dolog és kétesé teszi a használhatóságát

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23907) scrtaft válasza scrtaft (#22968) üzenetére


scrtaft
tag

Sziasztok.
Ezzel kapcsolatban valakinek van észrevétele?
Van aki használ itt Mio-t? Meg van elégedve vele?
Csak én szívtam meg ezt a kacatot. Most volt 3x szervízben második alaplap ugyan az a hiba.....

(#23908) btotyi válasza WaterWave (#23898) üzenetére


btotyi
tag

Szia,

erről hol találok bővebb infot? Mert a sírba kerget.

köszi

(#23909) btotyi válasza WaterWave (#23898) üzenetére


btotyi
tag

Közben megtaláltam!

(#23910) at11 válasza Hauptmann (#23886) üzenetére


at11
tag

Túl sokat gondolsz az autótolvajokról és a kocsi feltörőkről, lakótelepi tolvajokról, de a felhő arra is jó, hogy ha rá akarsz nézni a kocsira, mit szöszölnek vele szervizben - aszalós szerviz, vagy dolgoznak is pl. - vagy ha küld értesítést a kamera, hogy meghúzták a tragacsod, akkor meg tudod nézni, mi a szitu.

Ez a jövő, az kétségtelen, kérdés mikor jön ki a funkció az olcsóbb kamerákhoz. Tesla alapból tudja, Sentinel üzemmódnak hívják talán, de a többi elektromos autó, pl. VW ID3, ID4 nem.

(#23911) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Vettem egy A800s-t édesapámnak, és az a baja, hogy pár naponta kiírja, hogy az SD kártyán van valami oda nem illő formázza le a kártyát. Formázás után megy pár napot és megint kiírja. FW updatet nem találtam. Találkozott valaki ezzel a problémával? Esetleg meg is oldotta? Nem hiszem, hogy kártyahiba, korábban nálam is csinált ilyen 70mai eszközzel és végül egy fw update oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#23912) WaterWave válasza Tarokk79 (#23911) üzenetére


WaterWave
veterán

érdekes..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#23913) sambenez válasza Tarokk79 (#23911) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Másik kártyával kipróbáltad vagy csak nem hiszed?

(#23914) Tarokk79 válasza sambenez (#23913) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Igazad van ez nem hit kérdése. Kipróbálom.

(#23915) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!

Jó ideje nézegetek már menetrögzítő kamerát, mivel az utóbbi időben megszaporodtak az utakon a mások testi épségére kevésbé figyelő versenyzők... :/
Nagyon jó volna, ha a rendszámok olvashatóak lennének olyan esetben is, mint amikor lakott területek kívül állóra kellett fékeznem a szemben jövő előzése miatt.

Mivel Budapesten utcán parkol az autó, ráadásul nem is túl feltűnő helyen, mindenképp olyan eszközt keresek, ami könnyen levehető és felrakható. Nem szeretném, ha valakinek megtetszene a kamera, és azt gondolná, milyen jó ötlet elvinni.

A 70mai Lite pont megfelelne árban, tudásban és minőségben, de úgy látom, a kialakítása miatt nem könnyű minden utazáskor feltenni, majd levenni, ráadásul nem is a konzolon keresztül kap tápot, még a kábellel is molyolni kell.
Jól gondolom, hogy ilyen felhasználásra nem a legoptimálisabb választás?

Nem szeretnék 25-nél többet kiadni, és jó volna rendes jótállás is, viszont jó hír, hogy tömérdek típus elérhető ebben az árkategóriában is, sok mágneses tartóval szerelt.

Eredetileg Truecam H5 lett volna a kiszemelt, de szükség esetén erre nehézkes lehet polárszűrőt szerelni, és árkategórián kívül is esik vagy 30-40%-kal.

Esetleg ezeket ismeritek, érdemes-e gondolkodni rajtuk?
Azdome M17 (Mondjuk itt az eladóról sem tudom, megbízható-e www.autos-kamera.hu)
DDPai Mola N3 (Igen, picit 25 feletti, de a specit elnézve messze árkategória feletti a tudása)
DDPai Mini3 (ez is picit drágább, de nagyon egyedi és van beépített 32GB)
Lamax T4 (www.emaki.hu őket sem ismerem, mennyire megbízhatóak)
Yi Dash Cam (ennél talán a tápellátással szórakozás nem kényelmes, de kibírom, ha ár-érték arányban nagyon jó)

Esetleg:
Niceboy Pilot XRS (mágneses tartó miatt)
Xblitz Z8 Night (mágneses tartó miatt)
Navitel R700

Esetleg egy teljesen más kategóriát is el tudnék még képzelni, a visszapillantóra szerelhető menetrögzítőt. Itt nem feltűnő kívülről sem a kamera jelenléte, nem valószínű, hogy feltörnék miatta az autót, viszont a kialakítás miatt talán jobban rezonálhat a kamera, ami a képminőséget ronthatja. (Javítsatok ki, ha rosszul gondolom) Illetve a beépített kijelző miatt este zavaró lehet, ha felvillan. Egy összehasonlótó videóban Vályi Pista pont ilyesmire panaszkodott.
Ebben a Navitelben sajnos nincs wifi, pedig egy autóban maradó fix eszköznél nem jönne rosszul. Mindenesetre árban rendben van.

Előre is köszi a segítséget, tanácsokat!

(#23916) Đusty válasza joci86 (#23915) üzenetére


Đusty
addikt

Szép gyűjtemény. Lehet be is nevezek én is egyre. Elsőre a lamax tetszett de aztán megnéztem a többit is, így már nem tudom. :)
Még annyi, hogy van akciólamerám az volt a terv, hogy gyorsan ki be tehető majd jó lesz erre, de nem a franc se fog foglalkozni még azzal a pár mozdulattal sem minden indulás előtt erre rájöttem, úgyhogy nekem lehet fix is csak tutira ne bántsa az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#23917) sambenez válasza joci86 (#23915) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A YI dashcam nem annyira könnyen ki/be rakható mint gondolod, ilyenem volt.
A többivel nincs tapasztalatom, de a ddpai jó kamerákat csinál. Egy időben gondolkodtam is egy régebbi típusban, nagyon tetszett a mágneses rögzítés.

(#23918) _NCT válasza _NCT (#23899) üzenetére


_NCT
őstag

Time-Lapse Photography módnak nem kellene folyamatosan működnie? Igaz beállítottam, hogy leállítás után 10. percben kapcsoljon ki a kamera, azt gondoltam ennek nincs köze a time-lapse módhoz.

(#23919) joci86


joci86
senior tag

Köszi!

Ezek szerint a Yi Dash Cam-et nem javaslod, ha állandóan fel-le szerelgetem?

Ár/érték arányban tetszett volna, + millió kiegészítő van hozzá akár Alin is, de ha körülményes olyan használatra, amire nekem kell, akkor inkább másfelé mozdulok.

A 70mai Dasch Cam Lite szintén ár/érték arány bajnoknak tűnik, de olyan ideót nem találtam róla, amikor felteszik/leveszik. A GPS és ADAS miatt ennek a Pro változata jobban megéri +10-ért, de ott olyan a kialakítás, hogy biztosan nem lehet felvinni a lakásba, ha nem akar az ember állandóan ragasztgatni.

(#23920) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , ezzel mit tudok kezdeni szerintetek ?
Egy 70mai a800s egy volvo s80 (2009) -ban kit-ben de az most nem számít. Megpróbálok egy videót linkelni hozzá. [link]
Ha nappal megyek és úgy süt a nap akkor elég rossz a kép , nagyon tükröződik a műszerfal. A kamera a középső tükör konzolja alatt van , máshová nem szeretném rakni.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#23921) joci86 válasza BPéter1984 (#23920) üzenetére


joci86
senior tag

(#23922) sambenez válasza joci86 (#23919) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"de ott olyan a kialakítás, hogy biztosan nem lehet felvinni a lakásba, ha nem akar az ember állandóan ragasztgatni."

Ez nem így van mert a tartó van ragasztva és a kamera egy sínen kicsúsztatható. Kérdés mennyi idő alatt kopik ki ha rendszeresen kiveszed.

(#23923) joci86


joci86
senior tag

A Lite-nál láttam a sínt, Pro-nál nem, ott úgy nézett ki, mintha egyben lenne.

(#23924) BPéter1984 válasza joci86 (#23921) üzenetére


BPéter1984
tag

Köszönöm.
Ezt egyszer felrakom rá és utána nem kell foglalkozni vele ?
Bocs még nem volt ilyen szűrőm és nem is foglalkoztam a témával ennyire.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#23925) sambenez válasza BPéter1984 (#23924) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Elvileg igen, de tökéletes nem lesz. Plusz csökkenti a beérkező fényt ami sötétedéskor és utána lehet gond.

(#23926) parazstaposo


parazstaposo
újonc

Sziasztok!

Vettem egy MIO C312 kamerát. Ha ráadom a gyújtást automatán bekapcsol, de ha beindítom a motort, akkor vagy kikapcsol vagy újraindul. Ez normális?

(#23927) sambenez válasza parazstaposo (#23926) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amennyiben az autód lekapcsolja az összes fogyasztót a gyújtás ráadás pillanatában akkor az.

(#23928) parazstaposo válasza sambenez (#23927) üzenetére


parazstaposo
újonc

Köszönöm a választ!

(#23929) joci86


joci86
senior tag

Mennyire mérvadó 1-1 YouTube videó a kamera minőségével kapcsolatban?
Előfordulhat, hogy a nagy tömörítés következtében elvesznek részletek, amik a nyers videón, közvetlenül a kamerából mentve még rajta vannak?

Pl sok esetben 1-1 szembe jövő rendszáma teljesen olvashatatlan a videót megállítva.
Lehetséges, hogy PC-n nézve az eredeti filet jobb a minőség?

(#23930) kmarci25 válasza joci86 (#23929) üzenetére


kmarci25
veterán

Tudtommal a youtube a feltöltés során/után tömörít valamilyen mértékben, de legalábbis konvertál, így lehet eltérés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#23931) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Használ valaki Xiaomi menetrögzítőt hátsó kamerával? Szereztem egy A400-at hátsó kamerával, viszont a Mai70 appal, telóra nem tudom kirakni a képét (az elsőét igen), csak a saját kijelzőjére.
Ez valami személyiségi jogos baromság vagy mit nem veszek észre :F

(#23932) csakb válasza Milka 78 (#23931) üzenetére


csakb
őstag

Sokan használunk itt valamilyen 70mait hátsó kamerával. Most hirtelen nem ugrik be, és lusta vagyok ezért lemenni a kocsihoz, de van valami ikonka az appban, arra bökve vált át a hátsó kamerára a kép, ha jól emlékszem.

(#23933) Milka 78 válasza csakb (#23932) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy deka ikon sincs nálam az app-ba :N

(#23934) csakb válasza Milka 78 (#23933) üzenetére


csakb
őstag

És valóban! Bocs, rosszul emlékeztem.

(#23935) joci86


joci86
senior tag

Aki esetleg NAGYON olcsón keres GPS-es eszközt, az Alzánál ez a Wowme Z150-A nem egészen 8400 Ft "blekkfrájdéj" keretében.
Nem írják az adatlapon a GPS-t, de az oldalra feltöltött használati utasítás alapján van benne.

Videót nem találni róla, de az Alza korrekten betartja a jogszabályi előírásokat, internezten rendelve 14 napig meggondolhatja magát az ember.

[ Szerkesztve ]

(#23936) Milka 78 válasza csakb (#23934) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem gond...akkor ez valami személyiségi jogi marhaság lesz vagy nem tudom :R

(#23937) joci86 válasza kmarci25 (#23930) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi a választ! Ezek szerint elméletileg tényleg lehetséges, hogy a YouTube ront egy picit a minőségen.:/

(#23938) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Na, most látom, hogy az A800S-re kij9tt az 1.0.10, végre benne van a driving route. Valóban működik is?

(#23939) simonjoe válasza Hauptmann (#23938) üzenetére


simonjoe
őstag

..mit csinál a "driving route"?? :F

Joe

(#23940) Hauptmann válasza simonjoe (#23939) üzenetére


Hauptmann
addikt

Térképen mutatja, hogy hol készült a felvétel.

(#23941) simonjoe válasza Hauptmann (#23940) üzenetére


simonjoe
őstag

:R

Joe

(#23942) simonjoe


simonjoe
őstag

...frissítettem én is a kamerát.
Találtam egy "time-lapse recording" menüt a video főmenü alatt. Ez idáig nem volt benne, vagy csak én nem vettem észre? :F
Mire szolgál, mit lehet ezzel beállítani?

Joe

(#23943) Hauptmann válasza simonjoe (#23942) üzenetére


Hauptmann
addikt

Time lapse videót csinál, alacsony képkocka/másodperc rögzítésű filmet rendes 24, vagy 30 képkocka/másodperccel játszunk le.

Példa.

(#23944) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!
A "time-lapse recording"és "driving route" az A800-ba van esély, hogy bele teszik ?
Köszi:

(#23945) simonjoe válasza Hauptmann (#23943) üzenetére


simonjoe
őstag

Akkor ez azt jelenti, h vagy ez vagy a 3 perces blokkok normál felvétellel?
Én nem sok értelét látom, mert ha szükség lenne részletekre akkor ezzel a gyorsított felvétellel elvész.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#23946) Hauptmann válasza simonjoe (#23945) üzenetére


Hauptmann
addikt

Gondolom, ha be van kapcsolva a vészhelyzeti felvétel, visszaáll normál sebességű felvételre. Ki kéne próbálni. De ha meg nincs bekapcsolva (mint pl. nálam, minden kátyúra beindul, alacsony érzékenységen is), akkor szopó. Inkább érdekes funkció ez, mint hasznos.

zoli669,

Kérdezd meg a gyártót.

(#23947) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Elméletileg az A800s firmware nem lehet jó A800-hoz, mert elméletileg csak a proceszorba külömbözik? :)

(#23948) sambenez válasza zoli669 (#23947) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Miért az intel driverei jók az amd rendszerhez?

(#23949) Upo válasza simonjoe (#23945) üzenetére


Upo
addikt

https://xiaomi.hu/custom/xiaomi/image/data/srattached/xiaomi-70mai-dash-cam-pro-plus-a500-manual-hu-xiaomi.pdf
Másodpercenként vesz egy képkockát. Egy egy perces timelapse videó az fél óra. Mellette ugyanúgy mehet a mozgás érzékelés. Azt írja a könyv, hogy rezgés esetén menti a timelapse-t, megcsinálja az emergency videót, majd folytatja a timelapse-t.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23950) simonjoe válasza Upo (#23949) üzenetére


simonjoe
őstag

..oké, de akkor vagy time-lapse, vagy a beállított idejű felvételek? Ha nincs beállítva a time-lapse akkor az általam beállított 3 perces blokkok kerülnek rögzítésre. Ha viszont a time-lapse ON, akkor csak az kerül rögzítésre. Én így értelmezem, de javítsatok ki, ha nem így van.

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.