Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-27 22:26:28

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) simonjoe


simonjoe
őstag

...sajnálom azokat az emberek kik úgy élnek, h "ha egyszer", vagy "mi lesz ha" és stb. Megnyugtató, h az emberek nagyobb része, nem így gondolkodik. A baj megtörténik 40km/h-nál is. Ezt ne feledjétek, és azt sem, h nagyon soxor nem rajtad múlnak dolgok. Vitathatatlan, h az az ember aki soha nem ül autóba, sosem fog balesetet okozni. De, hagyjatok már ezzel a magasztos megmondósemberes maszlaggal! Igen, jól esik időnként ha a körülmény úgy adja tolni 250-el! Olyankor Q...vára nem foglalkozom azzal, h mi lenne! Lófasz! Az lenne. Nem elméleti síkon élünk. Én itt lakom Zsámbékon, voltam már a pályán kint nem 1x, de az nem száguldásra való, ott tanulni kell és lehet.

Joe

(#24653) Bogyó bá' válasza Csubakkka (#24652) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem: csak annyit akartam írni, hogy messze nem az ORSZÁGÚTI, nem is túl nagy mértékű gyorshajtás okozza a baleseteket általában. Hanem a vezetésre alkalmatlanság, a figyelmetlenség, a spórolás a márkás téligumin, a vezetés közbeni telefonálgatás, vagy a hátsó ülésre bekötött gyerekkel való bíbelődés. Viszont - mivel ez a legegyszerűbb - szinte csak a gyorshajtást büntetik - akkor is ha nem okozol balesetet, az összes többit meg legfeljebb csak akkor, ha már megtörtént a baj. Részemről lezártam a témát...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24654) simonjoe válasza Csubakkka (#24652) üzenetére


simonjoe
őstag

Menj már!! Kifejtenéd, h miért baj az ha valaki pozitívan gondolkodik?? Nekem ezekből az írásokból olyan unalmas, túlhajtott megfeszített, befordult emberek képe jön le. Azt tudjátok, h aki jégen azt szajkózza, h seggre fogokok esni, az oda is b@...ssza magát! Na, tessék pozitívan mosolyogva élni!! És ne mantrázzátok a bajt, mert beköszön!!

Joe

(#24656) sambenez


sambenez
Topikgazda

Legyetek szívesek elengedni a ki hogyan hajt gyorsan témát. Maradjunk a kameráknál.
Köszönöm.

(#24657) shield válasza sambenez (#24656) üzenetére


shield
őstag

Csak annyit fűznék még hozzá, a forgalmat indokolatlanul feltartó sétakocsikázókat is porrá kellene büntetni, mert a mögötte feltorlódó kocsisorban valakinek úgyis eldurran az agya, és már meg is van a baj. UFF, szóltam.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#24658) shield


shield
őstag

Kamera vásárláson töröm a fejem.
70Mai valamelyik verziójára gondoltam. Az A800S-t értem, de a Pro, Pro Plus, Pro Plus+, A500S-t ezeket egynek dobja ki a kereső. Segítene valaki ezt értelmezni, ez most egy vagy több típus?
Az is érdekelne, melyik lenne a jó választás.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#24659) sambenez válasza shield (#24658) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezek az a500 fejlődési állapotai.
Először külső gps modullal volt, aztán beleépítették a gps-t, végül a hátsó kamera lehetőség is belekerült.

(#24660) Bogyó bá' válasza shield (#24658) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az 500-as sorozatból - ha jól tudom - akkor jelenleg csak az A500 Pro Plus+ fantázianevű kapható, ami megegyezik az A500S típusmegjelöléssel. A többi az régebbi, kifutott típus volt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24661) shield


shield
őstag

Melyik az ajánlottabb típus, A500S vagy az A800S?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#24662) sambenez válasza shield (#24661) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem tudom most mennyi az ár különbség köztük. Ha neked megéri a felárat akkor az A800S.
Az összefoglalóban meg tudod nézni mi a különbség.

(#24663) BBéci válasza shield (#24661) üzenetére


BBéci
titán

Amikor megjelent az A800, nagyon tetszett, de drágának találtam, árcsökkenésre vártam. Aztán piacra került az A500S Pro Plus, ami szerintem legalább annyira jó, mint a nagy testvére, sőt, bizonyos szempontból jobb, megvettem és elégedetten használom.

Szívesen folytatnám a gyorshajtás téma megbeszélését, hol lehetne megtenni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24664) simonjoe válasza BBéci (#24663) üzenetére


simonjoe
őstag

Készült egy jó összehasonlító teszt ott egyértelműen a kisebbet hozták ki jobbnak:
[link]

Folytatni? Sok besavanyodott kocka között teljesen értelmetlen!

Joe

(#24665) BBéci válasza simonjoe (#24664) üzenetére


BBéci
titán

Csak a félreértéseket szeretném tisztázni és a blődségeket cáfolni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24667) sambenez válasza simonjoe (#24664) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem nem ezt mondja.

Nem a besavanyodott kockák miatt nem folytathatjátok, hanem mert nem akarok parttalan vitát.

(#24668) simonjoe válasza sambenez (#24667) üzenetére


simonjoe
őstag

:R Te vagy a gazda!

Joe

(#24669) BBéci válasza sambenez (#24667) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, sajnos akadnak itt is olyan emberkék, különösen a kezdők, akik semmiféle észérveket nem hajlandóak elfogadni, ragaszkodnak a saját téves elképzeléseikhez. Velük csakis parttalan vitát lehet folytatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24671) WaterWave válasza Csubakkka (#24670) üzenetére


WaterWave
veterán

Amit itt BBéci levágott az elmúlt 1 hónapban hát én is csak pislogok...

Házimozi haladó fórumban azért nem egy igen neves és drága vas tesztelésére kérték fel, itt meg fillérezik a szállítási költségekkel meg a gyorshajtással :DD Komolyan mondom szégyen.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24672) BBéci válasza WaterWave (#24671) üzenetére


BBéci
titán

A szállítási költség sokszor felháborítóan sok. UK-ból feleannyiért kapok csomagot, mint Budapesten belül. Csak ennyi a problémám.

Nem a fórumban kértek fel tesztelésre, az a munkám 22,5 éve.
Valamint nem vagyok gyorshajtó, pont ellenkezőleg. Megesett, hogy telefonáltam a rendőrségre, amikor félnótások 180-200-zal száguldoztak a Váci úton. Az valóban elfogadhatatlan.

#24670Csubakkka
Nocsak, úgy érzed hogy inged és magadra vetted? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24673) BBéci


BBéci
titán

Maradjunk a kameráknál, ne egymással foglalkozzunk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24674) WaterWave válasza BBéci (#24673) üzenetére


WaterWave
veterán

Szenteste van Karácsony...
Kamera legyen a téma.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#24675) salapp


salapp
addikt

Szervusztok!
Feleségemnek gyakran kell keskeny, egy autó számára elegendő helyen, meredek, kanyarodó utcában felfelé tolatni. Ráadásul közvilágítás sincs egy-két helyen, oldalról kiálló gyökerek, sziklák viszont szép számmal, mert az utcát lényegében belevájták a hegyoldalba. (Fenti, rendes gyűjtőút kapcsán már méricskélnek, de nem tudom, mikorra lesz az meg)
Tudnátok ajánlani olyan rendszámtáblába szerelhető, wifis tolatókamerát, aminek a képét a telefonján látná?
Esetleg létezik olyan megoldás, hogy van a rendszámtábla tartóban tolatáshoz erős led fény is beszerelve?
2 DIN-es egységről lemondtunk, mert nagyon lefelé kéne nézni, a telefonját viszont kiválóan el tudtuk helyezni a kormány mellett.
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24676) sambenez válasza salapp (#24675) üzenetére


sambenez
Topikgazda

El kell keserítselek, de erre a tolatókamera nem jó megoldás. Az autó szélességét nem fogja vele jobban érezni, annyit segít hamarabb észreveszi ha a kanyar után van valami vagy valaki.

(#24677) atees


atees
őstag

Sziasztok! Valaki szivott mar olyannal, hogy 70mai a500s+ gps jelet a szélvédő leárnyékolja? Ha igen van rá mrgoldás?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24678) simonjoe válasza atees (#24677) üzenetére


simonjoe
őstag

..ott a GPS antennával, pontosabban annak érzékenyégével lehet baj.

Joe

(#24679) sambenez válasza simonjoe (#24678) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez nem feltétlen biztos, mert a fémgőzölt szélvédő simán bekavarhat.

(#24680) atees válasza simonjoe (#24678) üzenetére


atees
őstag

Ahogy kiveszem a kocsiból egyből van jel. Szélvédőfűtés, meg ilyen spéci ford IR szélvédő, pl a horvát autópályán használható enc sem jó a kocsiból, azt is lefogja🤦🏻‍♂️

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24681) bul07 válasza sambenez (#24679) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem pont ezt írta ő is, hogy nem elég érzékeny gyenge a GPS antennája és árnyékolja valami

Amúgy ahogy rákerestem jó pár videó találat van erre
Mint mondjuk ez is

Amúgy arra kerestem videót hogy nincs e olyan ki szétszedte és kötött be valami GPS antenna szerűséget

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24682) Alc


Alc
tag

Sziasztok!

70mai A500S, sikeresen kikapcsoltam rajt a leírás szerint a be és kikapcsoló hangot.
Az lenne a kérdésem, hogy még így is bemondja, hogy low battery please connect charging cable szöveget.
Ezt hogyan tudnám ugyanígy kikapcsolni? Elméletileg ez jó lenne, ha így írom be?
mv /mnt/app/res/voice/english/low_battery_need_usb_plugin.aac /mnt/app/res/voice/english/low_battery_need_usb_plugin_1.aac
Mert a Public mappában csak a be-ki és a fényképezés hangja van.
Elméletileg ennek is működnie kéne probléma nélkül? (Mint amikor a public mappában írjuk át a hangokat)

(#24683) sambenez válasza bul07 (#24681) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Amit írt én azt úgy értettem arra utal hibás ez a kamera. Lehet félreértettem.

(#24684) Alc válasza Alc (#24682) üzenetére


Alc
tag

Közben kipróbáltam, és működik úgy ahogyan leírtam.
70mai A500s, ezzel a három parancsal szépen csendben indul, és ki is kapcsol (nekem ennyi volt csak a lényeg, a menet közbeni többi hang az már nem számít nekem).
Szivargyújtóról megy, amiről az autó leállításkor elveszi az áramot. "Parkoló üzemmódot" meg powerbankról oldom meg egyenlőre (ami ugye nem rendes parkoló üzemmód, hanem csak vesz tovább a kamera). Tervben van a hardware kit, addig marad ez a felállás.

Bekapcsolóhang némítás:
mv /mnt/app/res/voice/public/bootsound.raw /mnt/app/res/voice/public/bootsound_1.raw

Kikapcsolóhang némítás:
mv /mnt/app/res/voice/public/shutdown.aac /mnt/app/res/voice/public/shutdown_1.aac

Alacsony akku, tedd töltőre figyelmeztetés kikapcsoláskor némítás:
mv /mnt/app/res/voice/english/low_battery_need_usb_plugin.aac /mnt/app/res/voice/english/low_battery_need_usb_plugin_1.aac

[ Szerkesztve ]

(#24685) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Páromnak keresek menetrögzítő kamerát. A 70mai A400 és az A500s jött szóba, de úgy láttam, hogy a parkolásvédelemhez külön akkura köthető kábelcsomagra van szükség. A kérdésem, hogy ettől függetlenül a beépített akksi ugye biztosít valamennyi ideig ilyen jellegű védelmet? Ha igen. ez az 500 mAh-s akkumulátor mennyi ideig tudja ezt kb?

Illetve melyiket vennétek a 2 modell közül? Olvastam az összefoglalóban, hogy az 500s ott van az ajánlottak között. Megéri a felárat?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24686) sambenez válasza aleister (#24685) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha nem kötöd be a hw kitet akkor kikapcsol a kamera amint leállítod a kocsit. Mert ilyenkor nincs parkoló mód.

(#24687) Szoles válasza sambenez (#24060) üzenetére


Szoles
senior tag

Kártyától függetlenül csinálja.
(Bocs, nem voltam egy darabig.)

(#24688) aleister válasza sambenez (#24686) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Akkor az a beépített akksi a beállítások megőrzése miatt van csak benne?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24689) d.tiborz válasza aleister (#24688) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Meg azért, hogy a folyamatban lévő felvételt le tudja zárni amikor eltűnik a tápfesz (gyújtás kikapcs).

(#24690) aleister válasza d.tiborz (#24689) üzenetére


aleister
veterán

És a kondenzátoros kameráknál is így van ez?
Én egy Viofo a129 duo-t használok. Az kondis. Nincs hozzá hw-s kit, ajtócsukódáskor viszont szépen rögzít. Ha jól emlékszem csak akkor kell az akksira kötés, ha a parkoló módnál a buffered rögzítést választja az ember.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24691) Debilon válasza aleister (#24690) üzenetére


Debilon
addikt

Nincs állandó áram vagy leállítás után kis ideig a szivargyújtó aljzatban? (ha abba van dugva a kamera)

Mert a kondisnak nincs önálló minimális táp ellátása sem önállóan

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#24692) aleister válasza Debilon (#24691) üzenetére


aleister
veterán

Azért gondolom, hogy nincs, mert gyújtás ráadáskor rögtön pittyeg a kamera, elkezd működni a képernyője, felvillannak a ledek rajta....egyszóval életre kell. Ha folyamatosan kapná a tápot, akkor gondolom nem csinálni ilyet.
De mindjárt lemegyek a kocsihoz, mert úgyis le kell töltenem a felvételeket, és megnézem, hogy készül-e felvétel a beszálláskor.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24693) sambenez válasza aleister (#24690) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A kondinak az a lényege, egy minimális feszt tárol. Azzal ugyanúgy lezárja a felvételt mint az akksis. Aztán ha marad még benne feszültség akkor addig amíg ki nem sül tud működni vele a kamera. De elég meglepő lenne ha ez parkoló módként több órát jelentene.

(#24694) d.tiborz válasza aleister (#24690) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Sztem igen, annak is csak a felvétel lezárása a cél. Ha eltűnik a tápfesz, lezárás nélkül csak egy értelmezhetetlen adathalmaz lesz a vége.

(#24695) aleister


aleister
veterán

Köszi a válaszokat Urak! :R
Nos, most már nem rögzített semmit a kamera, de ez csoda is lett volna, mert tegnap reggel óta áll az autó. Tesztelem majd, hogy kb mi az az idő, amit még kibír. Gondolom egy bevásárlás esetén a parkolással töltött pár perc, max 1 óra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24696) bikfic1


bikfic1
tag

sziasztok!
olyan dashcamet szeretnék amely oldalra is lát, tehát parkoláskor a kocsi mellet zajló dolgokat is tudná rögzíteni. néhány 3 csatornás dashcamet nézegettem neten, de mindegyikben van olyan ami nem felel meg az elvárásaimnak.(front 4k, gps,wifi, app, mozgásérzékelős parkoló mód, h265 és mindhárom kamera egyidejű rögzítése...) jelenleg van egy 70mai a800s-em hátsó kamerával, de nemrég vettem egy 360fokos dashcamet is plszba, ami oldalra is lát mivel halszem objektív van benne. Tudom nem ez a legjobb megoldás ,de szerintetek meg lehet csinálni hogy mindkettő dashcamet rákötni a kocsi akksijára? vagy az már nagyon rövid üzemidőt jelentene park módban,mert hamarabb lemeriteni az akksit? de ha tudtok jó ár értékű 3 csatornás szettet, az is érdekelhet. köszi.

(#24697) gcsikos


gcsikos
tag

Üdv., MI Dash Cam 1S csak két napot rögzít, pedig gigabájtözön üres helye lenne. Ötletet megköszönnék.

(#24698) pakfong válasza gcsikos (#24697) üzenetére


pakfong
tag

Ennyiből azt mondanám, hogy hibás a memóriakártya, de egy kicsit részletezhetnéd, h mi is a gond.

Csak 2 napot rögzít? Loop mód be van kapcsolva, hogy a régi fájlokat felülírja? (ha egyáltalán lehet ezt állítgatni)
Milyen kártyát használsz?
Új kamera vagy használod már egy ideje?

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#24699) sambenez válasza gcsikos (#24697) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A régit felülírja, vagy hal eléri a 2 napot nem csinál semmit? Gépben megnézve van még hely a kártyán, vagy csak a mérete alapján tippeled hogy kell lennie.
Lehet fake a kártya és nem akkora mint ami rá van írva. Ezt tesztelted?

(#24700) gcsikos válasza sambenez (#24699) üzenetére


gcsikos
tag

Most ez a kártya állapota, a régi Yi-ből tettem át, ahol hibátlan volt. Gondolom h most is jónak kellene lennie. pakfong -nak is: két perces videókat csinál, nem lehet állítani a loopolást . Most visszarakom az autóba és újra figyelem. Sandisk Ultra a kártya. Köszi a válaszokat, majd jövök, keveset autózom most, lehet, hogy powerbankos sétákat csinálok :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.