Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Pala válasza alibaba78 (#3946) üzenetére


Pala
veterán

Nade konkrétan mennyi az a feszemelés? :)

(#3952) calvin20 válasza omikron23 (#3949) üzenetére


calvin20
tag

"Devmod-ban"? :F Bocsi a hülye kérdésért. :U

(#3953) rocket válasza Abu85 (#3940) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam is hasonloan all a dolog, akkor tenyleg probalkoznak, mar kezdtem azt hinni vetitenek, es feleslegesen futom a koroket.

Viszont ugye a balkanon nem lesz egyszeru legariztatni ezeket a kartyakat, volt aki probalkozott es visszakapta, hogy nincs baja, meg az se megoldas, hogy 28x cserelgetik hatha vegre kapnak egy mukodot.
(AMD foruman volt akinek csereltek gariban, de ugyanugy elojott a problema.)

Igazabol az AMD kene mar mondjon valamit, meg akkor is ha az emberek kis szazalekat erinti, de erre nem nagyon hajlandoak egyelore, es nem lehet oket meggyozni se, mondjuk tudjak jol nem Szerbiaban, meg Magyarorszagon fogjak megszedni magukat zoldhasuakkal, mashol meg egyelore "kicsi a hang".

Akinek elojott a problema, es tud angolul nagyobb hardver olalaknal probalkozzon, mert ha az egyik felkapja a dolgot, akkor felfognak gyorsulni az esemenyek.
Lehet irni Fuadnak is, o ugyse szereti az AMD-t, alig varja besarazza oket :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3954) omikron23 válasza calvin20 (#3952) üzenetére


omikron23
senior tag

A parancsikonon jobb klikk, és ott a "cél" mezőbe ki kell egészíteni a .exe után... Nálam így néz ki:

"C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Crytek\Crysis\Bin64\Crysis.exe" -devmode

(idézőjelek is kellenek) :K

Miután átírtad a parancsikont, elindítod a játékot, és miután betöltött, a "0" lenyomására előjön a konzol... Ide írd be azt, hogy map ice

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3955) Abu85 válasza k.rudolf (#3942) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gari. Esetleg várni, hogy valamit kitalálnak a gyártók. Igazából itt mázli kell, hogy belenyúljanak egy olyan sorozatba, ami ezzel a hibával küzdött. Amint mondtam az karácsony előtt tényállás. Azóta lehetett mázlijuk.

(#3944) polonic: Az MLAA egy post process szűrő, nincs mit állítani a mintavételen, mert a pixeleket tekinti bemenetnek. A sebesség a kártya nyers számítási kapacitásától függ, mivel a pixel négy komponensből áll, így a Radeonon nagyon jól párhuzamosítható.
Ott alkalmazd, ahol nincs lehetőség MSAA-ra. Egyre több ilyen játék lesz. Ahol van MSAA, ott nem sok értelme van használni. Esetleg akkor, ha a textúrákat és a shadereket is le akarod szűrni.

(#3953) rocket: Az AMD addig nem mond semmit, amíg nem találják a hiba okát. Azzal nem megy a user semmire, hogy "nálunk nincs hiba". Nyilván két hónap hibakeresésbe nem egy kártya fér bele, száznál is több terméket vizsgálhattak át eddig. Így nehéz okosnak lenni. Az meg logikus, hogy ha baj van, akkor gariztas. Ezért adják a kártyához a jótállást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3956) k.rudolf válasza alibaba78 (#3946) üzenetére


k.rudolf
tag

Hát ilyen bios flashek vagy mikről volt szó régebben meg overckolck vagy ilyentől nem ugrik a gari? :P

(#3957) calvin20 válasza omikron23 (#3954) üzenetére


calvin20
tag

Közben rájöttem. :((( Most is tolom épp azon a pályán. Mennyi időn belül jön elő a probléma?

(#3958) alibaba78 válasza Pala (#3951) üzenetére


alibaba78
őstag

Hat maximum! :D Az enyem 990mhz-en meg stabil alapfeszen (1.175v), majd feltoltam 1ghz-re a gpu orajelet, es 0.025-os lepcsokkel elindultam felfele. Hat a csucsig meg sem alltam (1.3v), mert sehogy sem akarta az igazat. Viszont 1.3v-nal meg tudtam huzni a gpu orajelen 40mhz-et, ami jatek stabil jelenleg, es +20-al meg bebootol, es lefutnak a bench-ek. A vram konnyeden vitte alapon is az 1250-et. Ettol tobbet mar csak vizesblokkal mernek rakenyszeriteni. Ha a tied menne 1ghz felett alapon, azzal atirnad a tortenelemkonyveket. :D

(#3959) omikron23 válasza calvin20 (#3957) üzenetére


omikron23
senior tag

Nem tudom, én végignyomtam az egészet... Semmi fagyás, csak annyi, hogy a mozgalmasabb jeleneteknél visszaesik kicsit a teljesítmény akár 18 fps-re is...
CrossFire-ben mennyi az FPS??? :U
Én is CF-et szeretnék, de erősen elgondolkodtam rajta, hogy érdemes-e...
Tudnál futtatni egy benchmarkot ilyen beállításokkal??? :R

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3960) szabozeee


szabozeee
aktív tag

HI!

Lenne egy fontos kérdésem.. Volt olyan gond a videokártyámmal, hogy vettem egy újat, gyorsabbat majd amikor betettem a gépembe, szaggatott néhány játék.

Van egy kis program ami megnézi a videokártyát... és onnan kiderült hogy nem ment 32x nem tudom min csak 1x-en.... Annyit kellett csinálni hogy meg kellett a videokártyát mozgatni, kivettem azután jól vissza és a progi kiirta hogy most mér 32x-lett

Nem tudja valaki melyik ez a program? Nem mentettem el, pedig most kellene...

Üdv. Zeee

Hala Madrid :)

(#3961) calvin20 válasza omikron23 (#3959) üzenetére


calvin20
tag

Nekem se fagy le. Jó pár játékkal játszom még, egyikkel sem jött elő az említett probléma.

45-50 FPS átlagban így(1920x1080,DX10,Very High, 4x élsimítás).

Megnézem mit tehetek. :DDD

(#3962) omikron23 válasza calvin20 (#3961) üzenetére


omikron23
senior tag

Köszi, várom az eredményt... :R

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3963) rocket válasza Abu85 (#3955) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezzel a gond csak az, hogy a balkanon a szervizekben (ugye nem a gyartokkal vagy kapcsolatban, es nem ok intezik a garit) ahol a garit intezik szervizes emberke 3 perc 3DMark utan jonak talalja a kartyat, es hiaba mondod neki Crysisben tesztelje X helyen, visszafogjak adni a kartyat, hogy mukodik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3964) Pala válasza alibaba78 (#3958) üzenetére


Pala
veterán

Áhh, úgy néz ki, hogy kereken 1GHz lesz a vége alapfeszen. Igaz, a Mark lefut még 1010-en és 1020-on is gond nélkül, de játékok alatt vissza kell venni 1GHz-re. Nem baj, így is jó! :)

Egyébként találtam egy tesztet: [link]

Itt is pont 1GHz volt a vége alapon. Ezt a részt viszont nem értem: "The Radeon HD 6870 from Sapphire is so far the best overclocking HD 6870 to enter our labs." A refkártyák csak a matricában különböznek, nem? Mert ha így van, akkor ugyan miért ne mehetne egy Giga / Asus, / HIS / Powercolor / akármilyen másik kártya szintén 1GHz közeli értékkel!? :F

(#3965) Abu85 válasza rocket (#3963) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem így működik. A szervizesnek kötelessége megnézni ott a problémád, ahol előjön. Nem utasíthatod vissza a segítséget, ha eladtad a terméket. Ellenkező esetben a fogyasztóvédelemhez fordulhat az ügyfél.
Amikor szervízben dolgoztam ott is voltak x-aktás esetek. Olyankor bekértük a teljes gépet, sőt valamikor megkértük, hogy hozza elő a hibát. Mindig kiderítettük mi a baj.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3966) calvin20 válasza calvin20 (#3961) üzenetére


calvin20
tag

Gyanús, hogy egy jobb lappal(2x x16-ban) és CPU-val jobban teljesítenénk.

(#3967) tomic válasza Pala (#3964) üzenetére


tomic
addikt

Na eddig ph-n ez a legjobb alap feszes akkor. :C

Enyémet anno 975-1275 használtam játékokhoz alap feszen.(ha jól emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#3968) Pala válasza tomic (#3967) üzenetére


Pala
veterán

Ki tudja, lehet, hogyha 2 napig nyúznám így egy tucat különböző játékkal, akkor előjönne egy-két probléma, nem tudom.... Mindenesetre egy fél óra Crysis és GTA IV alatt semmi gondot nem tapasztaltam.
De nekem inkább működjön stabilan, hűvősen és jó sokáig, így inkább visszaveszem alapra. :K Vagy esetleg megnézem a Powercolor PCS+ órajelein mit megy (940/1100).

(#3969) tomic válasza Pala (#3968) üzenetére


tomic
addikt

Ha nincs szükséged a + ra felesleges kínozni.

(#3970) omikron23 válasza calvin20 (#3966) üzenetére


omikron23
senior tag

Köszi szépen, remélem hamarosan összehasonlíthatjuk... :C

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3971) krisztofer55 válasza tomic (#3969) üzenetére


krisztofer55
tag

Szerintem (most lehet meg fogtok kövezni) az eddigi játékokhoz nincs arra szükség, hogy egy 6870-et fel kelljen még jobban húzni. Nekem az 5850-em minden játékban szaggatás nélkül, max beállításon, üzemelt.
Nézegettem nagyon sok tesztet, mindegyiknél az elfogadható értéken belül volt az fps száma. Azt, hogy a Crysis a havas pályán kinek mennyire szaggat... hát nem hiszem hogy ennek nagy jelentősége lenne. Emlékszem rá, hogy mikor ez volt a "sztár" játék, akkor próbáltak vele maxon játszani egy atom gépen (3xGTX295 stb) és azon is szaggatott. A játék motorja eleve hibás, ezt már nagyon sok helyen leírták.
Ha ennyire visszaveti a konzol a pc-s játékok fejlődését, akkor egy jó ideig nem kell azon izgulni, hogy bármi problémát fog okozni. Persze, most fog majd jönni a Crysis 2, remélhetőleg az új motorral nem lesz probléma, ha meg igen, hát az eddigi videók alapján nem fogok vele sokat veszteni. :C

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#3972) wittman válasza Abu85 (#3940) üzenetére


wittman
aktív tag

Én már intézem is a garanciát.

Érdekességképpen leírom, hogy tegnap éjszaka Xp-re visszaraktam a black screent csináló 10.12 helyett a 10.10b-t. Tökéletesen fut black screen nélkül, viszont win 7-nél egyre sűrűbben jön elő.

Szóval küldöm vissza a kártyát, viszont Giga HD6850 helyett 9 évi Radeon kártya használata után Gigabyte GTX460 OC lesz, főleg a Flaming Cliffs 2-ben jelentkező shimmering jelenség miatt, mivel 99%-ban csak ezzel "játszok" már 5éve.

Sajnos a LOD állítás sem hozott nekem elfogadható eredményt. Teszteltem Nvidia GTX460-al és nincs ez a textúra villódzás.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3973) Rusher4587


Rusher4587
tag

Amúgy valamit nem értek...
Ha nálunk ilyet problémák jelentkeznek, akkor a tesztekben miért nincs ennek semmi nyoma?
Azt még megérteném, hogy próbálják eltussolni, de akkor hogy tesztelhették le a játékokat, ha szinte semmi sem megy a kártyával?:D
Pl. itt: http://www.hexus.net/content/item.php?item=27537&page=8

Si vis pacem, para bellum!

(#3974) wittman


wittman
aktív tag

Folyt.

Sajnos a LOD állítás sem hozott nekem elfogadható eredményt. Igaz sikerült csökkenteni a jelenséget, de cserébe a textúrákat szépen elhomályosította, egyszóval amit javult, de cserébe az AF hiába dolgozik elmosott textúrákat kapok. LOD állítás helyett sokkal jobb eredményt hozott a SSAA alkalmazása, de nagyobb városoknál 20FPS sem volt. Ettől még az "öreg" X1950XTX-em is jobb minőségben dolgozott és nem volt egyáltalán shimmering jelenség. Tökéletes tűéles FullHD felbontásban 4XAA 16XAF mellett bőven játszható FPS mellett.

Teljesítményben a HD6850 hozta amit vártam, de ez a shimmering jelenség nálam valahogy nem fér bele, amit ma 2011-ben egy szűk 50ezer forintos kártyától úgy gondolom jogosan elvárhatnék. A balck screen hibát nem számítom, mert az sajnos benne van a pakliban. Nekem eddig még nem volt rossz kártyám, mindegyik kifogástalanul működött, de most kifogtam. Pánikra nincs ok, mert a Giga HD6850-re van még bőven garancia, nagyker tud a hibáról, így nem is problémáznak, hogy visszaküldöm és meg is kérdezték mit kérek helyette...

Teszteltem Nvidia GTX460-al és nincs ez a textúra villódzás.

www.vmh59.hu

(#3975) tomic válasza krisztofer55 (#3971) üzenetére


tomic
addikt

Azért ez nagyban függ felbontástól is.

(#3976) Pala válasza krisztofer55 (#3971) üzenetére


Pala
veterán

Én igazából nem mondandám "hibásnak" a Crysis motorját, és ezt most nem a technikai háttérre értem, mivel ahhoz nem értek. Egyszerűen csak azt látom, hogy csurig van effektekkel, dinamikus fényekkel, árnyékokkal, sűrű vegetációval, éles textúrákkal, shaderekkel, a fizika is elég jó, és minden real-time történik a játékban, nincsenek álmegoldások... ennél fogva én úgy vélem, hogy a gépigénye is jogos, még akkor is, ha ez nekem/nekünk fáj! :)
Máig nincs olyan fps, ami grafikailag a nyomába érne. Ha az ember letölt hozzá egy ultra quality cfg-t, az a látvány még mindig odaver. És ez nem külső grafikai mod, ezt a játék alaphangon tudja, csak pár érték van átírva!

Ugyanez a véleményem a GTA4-ről is. Ott meg egy baromi részletesen lemodellezett város, rengeteg mozgó jármű, gyalogos, nagy látótáv, stb. Okkal kell neki a kakaó szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#3977) userxy


userxy
őstag

a 6870-nél is van ez a black screen vagy csak a 6850-nél jelentkezik ?

(#3978) tomic válasza userxy (#3977) üzenetére


tomic
addikt

Nincs. Vagy eddig én nem olvastam róla.

(#3979) wittman válasza userxy (#3977) üzenetére


wittman
aktív tag

Egy esetről tudok, de szerintem az nem az volt.

Szóval nincs.

www.vmh59.hu

(#3980) wittman válasza wittman (#3979) üzenetére


wittman
aktív tag

Gigabyte válaszolt nekem, persze egy kicsit olyan általánosat.

Tudnak a dologról és vizsgálják a lényeg ennyi.

Értesítenek ASAP...

www.vmh59.hu

(#3981) MZsoltee válasza wittman (#3980) üzenetére


MZsoltee
veterán

Várjuk a fejleményeket, remélem a 11.1 hamarosan kijön vagy egy új bios.

Persze úgy hogy a problémát maradéktalanul megoldja.

A 6850-et most már tuti, hogy száműzted?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3982) -Solt- válasza wittman (#3972) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez a shimmering jelenség megvan a RoF, az FC, és a DCS esetében is, pedig nekem GTX460-m van... akkor tűnik el, ha ráadom az SSAA-t, de az meg tizedeli az fps-t...

Én 4870-ről váltottam pont emiatt, de sok különbség nincs... elvben eltüntethető, de a gyakorlatban játszhatatlan fps-t hoz...

www.smart-bus.hu

(#3983) imibogyo válasza userxy (#3977) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem volt a 6870-el is. Nem túl sűrűn, de volt.

Metro 2033-ban csak az segített ha 1920x1200-ról levettem a grafikát Full HD alá (1680x1050 pl.).

Meg egyszer csinálta Trials-nál. Nem volt sűrűn, de engem idegesített, így eladtam. Most alaplapi HD4250-el nyomom. Ezzel nincs baj. :B

Üdv!

(#3985) wittman válasza -Solt- (#3982) üzenetére


wittman
aktív tag

Szia Solt!

Amit linkeltem videót, neked GTX460-al ugyanilyen volt?

Ahogy írtam én SSAA-val tudtam én is a jelenséget szinte megszüntetni, de FPS eléggé leesik. Win7-en ráadásul ha gyári órajelen használom a kártyát, akkor SSAA-val még hamarabb dobja a black screent, ha meg redukálom a Vram frekit 900MHz-re, akkor meg az FPS esik le 20-ra. Win XP 32bit Catalyst 10.10b-vel viszont még 30FPS van nagy városok fölött meg grúzia fölött is 1000m magasan is, igaz nincs is black screen és így gyári órajelen mehet a kártya, így van sebesség is.

Szóval teszteltem az FC2-őt GTX-460-al és nekem nem volt ilyen durva a shimmering jelenség.

Zsoltee: Még bepipulok és visszarakom a X1950XTX-et. :Y Eddig az volt a legjobb kártyám a Lock On szériának.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3986) -Solt- válasza wittman (#3985) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia Wittman!

Nekem az FC2 nincs meg, de a többi amit írtam ilyen. Egy 2X-s SSAA már javít a dolgon, de a 4X-s lenne az igazi, viszont az már megfekteti a 460-t is... ráadásul driverből még mindig nincs SSAA... kell egy külön tool hozzá. Az nHacer természetesen nem működik ezekkel a driverekkel...

Nem csak pszichológia, hogy nem volt nálad ilyen durva? :)) Ha nem állítottam semmit, akkor én csontra ugyanazt a jelenséget kaptam GTX460 esetén, mint amit a 4870-l... csak ugye a 4870 nem tudja az SSAA-t.

Ezt a black screen dolgot sajnálom... nem jött jól az amd-nek, főleg nem ebben a szegmensben.

www.smart-bus.hu

(#3987) Spam123 válasza rocket (#3935) üzenetére


Spam123
tag

Simán megvan mindenkiél az esély hogy előjön. Így nyugodtan általánosíthatunk, ha valaki venni akar, nincsen kizárva, hogy az övé is "hibás" lesz. Ennyi

(#3988) wittman válasza -Solt- (#3986) üzenetére


wittman
aktív tag

Driverből nincs a 460-hoz SuperSlamping állítási lehetőség? Uff ez nekem új. A régebbi Nvidiákhoz volt a driverben Nvidia Control Panelben.

Én erre a videóra gondoltam: Gigabyte HD6850 Flaming Cliffs 2.

GTX460-al is így nézz ki az FC1.12??

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3989) -Solt- válasza wittman (#3988) üzenetére


-Solt-
veterán

Lehetőség van, csak sz@rik rá... Beállítod, és semmi nem történik... csak a külön NV tool segít rajta..

Tudom melyik videóra gondoltál... :) A DCS ilyen, az FC is, ha jól emlékszem, bár az most nincs felrakva... a RoF meg 1000%, hogy ilyen...

Ezeken csak az SSAA segít... tipikus hanyag ( NV szponzorált ) orosz programozás...

www.smart-bus.hu

(#3990) wittman válasza -Solt- (#3989) üzenetére


wittman
aktív tag

Hát akkor ez konkrét.

AMD fórumára linkelte be egy olasz srác ezt a videót, írtunk is egymásnak, végül visszavitte a kártyát és GTX470 vett helyett azzal nincs ilyen baja. Mindegy akkor még sem lesz GTX460-an.

Maradok akkor a HD6850-nél és ugyanúgy Gigabyte OC-s lesz a hűtés miatt. Persze előbb megvárom a fejleményeket a Gigabyte részéről, mert kivizsgálják az esetet. Teljes hibaleírást írtam nekik, Crysis Paradise lost pálya és Warhead Frozen paradise esetén.

Írtam az FC2őt, COD BO, BF BC2, GTA IV-et. Kapásból ennyi jutott eszembe.

Mivel én az első szériából vettem, így a gyári számot is megadtam a modellszám mellé.

Gigabyte HD4850OC-t használtam jó darabig és Ati Tray Toolsban Adaptív élsimítást beállítva elég szépen lecsökkentette a shimeringet, Igaz néhol volt 25FPs alatt.

www.vmh59.hu

(#3991) -Solt- válasza wittman (#3990) üzenetére


-Solt-
veterán

A GTX470 erősebb azért jóval... gondolom úgy oldotta meg, hogy adott neki SSAA-t... csak simán a kártya csere minden állítgatás nélkül nem működik... SSAA nélkül ez nem tűnik el... lehet tompítani, de el nem tűnik.

Az a lényeg, hogy olyan vga kell, ami bírja az SSAA-t... kipróbálhatod a GTX460-t, én elégedett vagyok vele, bár a 4870-ről történő váltás előtt azért többet vártam... ha lesz pénzem, le is cserélem egy 6950-re amíg olyanok vannak forgalomban, amikből 6970-t lehet "varázsolni"...

A crysis-hoz annyit, hogy nekem például ez alatt derült ki, hogy instabil a gépem... rábeszéltek a warhead-re, hogy próbáljam ki... jöttek is a kék halálok, pedig más játék rendben ment... tesztek lefutottak hibátlanul... prime blend 1 óra, IBT 10 kör maximumon...

Aztán rászántam egy napot... 3 óra prime blend után hiba... na mondom hátha ez a nyűg... belőttem úgy a rendszert, hogy 6 óra prime blend után még ment volna, én szakítottam meg... azóta egy darab fagyásom nem volt crysisl-l...

Én 3870-ről váltottam 8800GT-re, majd 4870-re, majd most a GTX460-ra... szeretem így váltogatni, tesztelgetni őket és egy dolog ami tény számomra... nincs új a nap alatt... mindkét gyártó kártyái jók, és pár kivételtől eltekintve a hibák döntő többsége user error...

Ugye a szokásos duma is, hogy "én nem tuningolok, default minden a biosban"... hát ez az... sokan elfelejtik, hogy a ram amit vettek, nem működik megfelelően a default 1.8V-n... kell neki a gyári 2.1V... ( gyártó és típus függő ) ez egy alap hiba, amibe sokan belefutnak, és aztán jönnek a kékhalálok nagyobb terhelésnél...

Ennek ellenére az ismert NV-s csibészségek miatt, én szívesebben veszek AMD vga-t, bár a tapasztalatom az, hogy bugok és hibák terén kb egál van... az egyik ebben jobb, a másik abban, de csodák nincsenek...

Hogy megnyugtasd magad, próbáld ki a GTX460-t... nem jársz rosszul vele, és legalább tesztelsz is... a két ventis Giga OC kiváló választás... halk, és jól teszi a dolgát... :)

www.smart-bus.hu

(#3992) wittman válasza -Solt- (#3991) üzenetére


wittman
aktív tag

Mivel az SSAA-t úgy látom jobban bírja a HD6850 így ugyanilyet kérek garancia cserébe.

www.vmh59.hu

(#3993) k.rudolf


k.rudolf
tag

De azért egy két teszben láthatóan stabilabb fps-t ad a HD 6870 mint egy GTX 470 igen persze van amiben a GTX 470 erősebb de az is max 5 fps de vmelyik játéknál viszont a HD 6870 jeleskedik. Gondolom h amit igy NV re van optimizálva az NV karikon jobban megy de ebben az esetben sem kell a ATI,AMD-t eltemetni mivel az is szépen hozza a teljesitményt :)

Kiváncsi leszek hogy a ATi,AMD milyen müveletet fog most csinálni ha ők is rájönnek az egészre hogy hoppá baj van :D vagy lehet hogy már rá is jöttek csak nem osszák meg a vásárlókkal pedig jobb lenne mert valaki biztosan nem tudja hogy most egy 6850el mire vállalkozik :/ haverom is megjárta de persze nem szólt h fog venni karit de hát most h megvan neki már visszavitte cserére :D GTX 460-ra volt a csere:)

[ Szerkesztve ]

(#3994) rocket válasza Spam123 (#3987) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem mondtam nincs esely ra, de az esely nem egyenlo a tennyel.

Vigyetek vissza gariba, es kerjetek cserebe valami NV kartyat, jobb otletem nincs egyelore, igergetesekkel mar tele padlas az erintett cegek kapcsan :)

Egyik AIB partneruk nagyon segitokesznek tunt az elejen, aztan jottek az unnepek, es azota valaszra is keptelenek, pedig mar dolgoznak.

#3992: Ez biztos jo otlet?:)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3995) -Solt- válasza wittman (#3992) üzenetére


-Solt-
veterán

Azért még nézz körül mondjuk simhq-n... az én véleményem csak egy a sok közül! ;) Bármit is választasz, sok sikert hozzá!

www.smart-bus.hu

(#3996) wittman válasza -Solt- (#3995) üzenetére


wittman
aktív tag

Köszi Slot!

Jó leszállást! :R

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3997) wasek75 válasza wittman (#3979) üzenetére


wasek75
csendes tag

Sziasztok! 6870-es (Sapphire ref model) tulajdonos vagyok és a "black screen" probléma nálam is jelen van kezdettől fogva. Különböző játékoknál ,pályáktól függetlenül ( pl.COD BO, Alien vs Predator,NFS Shift). Az érdekesség kedvéért tegnap feltettem a Crysist, Frozen paradise-t végig toltam kétszer egymás után gond nélkül, egy másik pályán viszont 5 perc után "black screen".Igaz a 10.12 driver segített valamit de továbbra is megmaradt a BS probléma. Úgy gondolom h nálam a Win7 energiagazdálkodását átállítva teljesitménycentrikusra ( PCI Express energiagazdálkodása -ki) stabilabb lett a rendszer BS szempontból is.

(#3998) alibaba78 válasza wasek75 (#3997) üzenetére


alibaba78
őstag

Hihetetlen..... Mirol allitottad at? Balanced-rol?

(#3999) Pala válasza wasek75 (#3997) üzenetére


Pala
veterán

Az érdekes, mert nekem is ugyanilyen kártyám van és az általad említett játékok is mind megvannak a shift kivételével... egyikkel sem sikerült produkálnom a black screent (igaz, nem is törekedtem rá, mivel alapvetően a 6850-eseknél fordult elő leginkább ez a probléma).
Most már kíváncsi vagyok én is, min múlik, hogy kinél jön elő!? :F

[ Szerkesztve ]

(#4000) Pala


Pala
veterán

Ezt talán érdemes lehet elolvasni a 6850 tulajoknak, hátha...

Itt az érdekes rész: "I guess its final, problem was caused due to heated memory voltage controller. The memory by itself is of very good quality."

Most viszont kicsit érdekesebbé vált a helyzet, hogy már egy 70-esnél is előjött.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.