Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Beri válasza Abu85 (#4993) üzenetére


Beri
addikt

Nos, nem az AMD, vagy a 2K hibája volt, újraraktam a fizikszet és végigtoltam az első chaptert gond nélkül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5002) wittman válasza alibaba78 (#4998) üzenetére


wittman
aktív tag

Mivel én még csatázok a Gigabyte-al küldtem nekik a kérdéseikre válaszokat. Eddig egy napon belül válaszoltak, de most gondolom mazsolázgatják a log-filet amit küldtem. Mivel nagyon unom a banánt, így ha hétfőre nem adnak igazolást, hogy garanciális csere jogos, akkor elkezdem a hadjáratomat a Gigabyte ellen.Ráadásul már 2db giga HD6850-ről van szó, amelyeknek a serial és LOP. Number számát(fotó) is elküldtem nekik. Na ez lesz az igazi reklám nekik! A harvderker szervizese csak akkor hiszi el, hogy hardveres a hiba, ha a Gigabyte elismeri, mert ő szerinte driveres hiba van... szóval egy kicsit 22-es csapdája, mert a magyar antifogyasztóvédelmi faszokhoz hiába megyek, azt se tudják mi az a VGA... Annak idején már volt csörtém az anti Fogy.véd.-el, mert azt se tudják, hogy a fogyasztóvédelmi törvény miről szól...

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#5003) alibaba78 válasza Móci (#4999) üzenetére


alibaba78
őstag

Irtad korabban, hogy morog a kartya. Azt hiszem lsc-nek is ilyen van, de o csak szelzajt emlegetett. Nem lehet, hogy rezonancia okozza? Az enyem is neha morog, ilyenkor vagy a kartyat, vagy a hazat megigazitom, es eltunik. :)

(#5002) wittman: Nehez eset foleg, hogy szerintem a giga nem fogja hivatalosan elismerni a problemat. Gondolj csak bele, ha beismerne, akkor elveszitene az osszes lehetseges vevot, aki eddig windforce huteses 6850 kartyat tervezett vasarolni, es nem keves penzbe kerulne az eddigiek garizasa sem. Csodalom a turelmedet, es kitartasodat! En mar lekiabaltam volna a szervizes fejet is, de a giganak is leirtam volna a csunya velemenyem. Ellenben megtehetned, hogy beszelsz az uzlet vezetojevel. :K Nala lehet csak igazan fenyegetozni, es nem utolsosorban irhatnal egy par sort a vasarlok konyvebe is!

[ Szerkesztve ]

(#5004) Abu85 válasza Beri (#5001) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Cool. Szeretem, amikor ennyi komponens kell egy játékhoz, aztán mazsolázhatod, hogy mi hibázik. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5005) Móci válasza alibaba78 (#5003) üzenetére


Móci
addikt

Lehet, mert a ház már szó szerint széthullik... Ha kihúzom a pendriveot az előlapi usb-ből, jön az egész eleje...
Majd holnap kísérletezgetek vele még. Hátha...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5006) rocket válasza alibaba78 (#4996) üzenetére


rocket
nagyúr

Mostanaban tobb ilyen egyszeru hibat is vetettek, raadasul rejtely, hogy hoztak ezt ossze mivel a CCC a BIOS alapjan allitja az orajeleket, de ott nincsen 300/300-as orajel.

Lassan oda jutnak a driverek, hogy jatekokban mar nem lesz hiba, cserebe a legegyszerubb, legalapabb dolgokat cseszik el, az meg rejtely a BETA teszterek mit csinalnak, hogy ilyen hibat nem vesznek eszre.

Vegulis nagy gond nincs mert a feszultseg ugyanugy 0.95volt idleben :)

Tesszellacios opcio alapon AMD optimalizalton van, ebbol lesz meg botrany :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5007) Beri válasza Abu85 (#5004) üzenetére


Beri
addikt

Áhh, a fenéket lett ez jó... csak tovább bírta...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5008) rocket válasza Beri (#5007) üzenetére


rocket
nagyúr

Jatekot ujra raktad mar?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5009) Abu85 válasza Beri (#5007) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem lehet, hogy a demó is csak tovább bírja, vagy az nagyon sokáig ment?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5010) wittman válasza alibaba78 (#5003) üzenetére


wittman
aktív tag

jaja a szervizes fickót már kihagyom a játékból, az üzletvezetővel meg jó üzleti kapcsolatban vagyok már két éve. Szóval jövőhéten vele beszélek. Még a hétvégén a másik problémás gigabyte HD6850 nálam lesz és megyek pestre a hardverkerhez.

www.vmh59.hu

(#5011) Beri válasza Abu85 (#5009) üzenetére


Beri
addikt

A demóban van egy 10 perces visszaszámláló, ami csak az utcán megy, meg egyetlen misszió. Azt tudtam végigtolni (cirka negyedóra játékidő), aztán kilép mindenképpen. Tudja a fene, majd vizsgaidőszak után csinálok vele valamit.

rocket: Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5012) alibaba78 válasza rocket (#5006) üzenetére


alibaba78
őstag

"Vegulis nagy gond nincs mert a feszultseg ugyanugy 0.95volt idleben"

Igaz, csak eleg zavaro. Ennek kovetkezteben a venti is 13%-on porog alapon 10 helyett. Es amit Moci is irt, felugrik a gpu hasznalat masodpercekre. Mintha az energiagazdalkodasban szurtak volna el valamit. Ha ilyen problemak vannak idle-ben, mi lehet load-ban?

Es hogy a kenkoves menkube nem vettek ezt eszre 3 drivernel sem? Legyen csak botrany! Az ideig-oraig helyrerakja a dogokat. :)

mod.: En, marha, megrendeltem a masodik 6870-et is, de driver, az nincs. :DDD

(#5010) wittman: Helyes! Remelem az asztalra csapsz!? :)

[ Szerkesztve ]

(#5013) wittman válasza alibaba78 (#5012) üzenetére


wittman
aktív tag

Felraktam én is ezt a szánalmas 11.1a hotfix drivert...nem hiszem el, hogy ezek ennyire benézték volna. Persze nálam is minden 10.12-esnek ismeri fel, sőt még a 11.1a hotfix driver csomagban lévő CCC2 is 10.12-es drivernek látja.

Na ez a kemény. :W

természetesen ki volt gyomlálva az előző driver, ami persze a 10.12-es volt.

Nálam is 300/300 a freki...

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#5014) polonic válasza wittman (#5013) üzenetére


polonic
félisten

Na pont az a legkevesebb, hogy mit ír ki a catalystról. Ezt egy inf fájlban nem írták át, ha jól emlékszem, nem rég írta Abu.
Ha a driver verziószámát megnézed, láthatod a különbséget.

(#5015) wittman válasza polonic (#5014) üzenetére


wittman
aktív tag

Az oké, engem igazán nem zavar.

Az egér akadozás a jobb felső sarokban továbbra is megmaradt. A Black Screen persze nem javult meg, igaz ezt egy percig sem hittem.

www.vmh59.hu

(#5016) dewil666


dewil666
őstag

11.1

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#5017) rumkola válasza Beri (#4987) üzenetére


rumkola
veterán

Skype X4-re unlockolt AMD-ken dob hibát, ha rossz az egyik mag. X akta hogy miért épp ez a progi...Legjobb teszt a hibás 4magosok kiszűrésére. :D

(#5018) alibaba78 válasza dewil666 (#5016) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonjuk! Legalabb az utolso par hsz-t elolvashattad volna, mielott beteszed.

(#5019) Georg17


Georg17
tag

Ilyennel találkozott már valaki?:

http://www.youtube.com/watch?v=ItI3T14Rsb4

Nem tudom mi okozhatja. Néha előjön játék közben. Benchmark lefuttatása után gyakrabban. Bármelyik driverrel képes ezt produkálni.

(#5020) rumkola válasza Georg17 (#5019) üzenetére


rumkola
veterán

kártya hány fokos közben?

(#5021) akira76


akira76
csendes tag

Sziasztok !

Olvasom a fórumot, és gondoltam én is hozzászólok ehhez a gigabyte-os témához (HD6850)
Nekem az alaplap is gigabyte (H55M usb3), és a kártya is GB HD6850OC. A memória 4gb 1600mhz hiper x. Win 7 64 bites op rendszerrel. És i5-760-as proci. A gyári driver 10.11-es volt, de az ati-oldalról leszedtem a 10.12-est.
Leszedtem a farcry2benchmarkot, futtattam. (igaz most csak 1280*1024-ben, lévén a másik monitorom csíkos lett, ez meg csak ezt tudja)
Ultra high beállításokkal, 8x-os aaa val, úgy ahogy a belinkelt youtube-os videón volt. Semmi gond, bs nem volt, szaggatás szinén úgyse. Az átlagos framerate végig 71.45.
A kártya órajele gyári, soha nem volt húzva. 820/1050. Alap (csak a net van nyitva) gpu órajel jelenleg 100mhz, memória 300mhz.
Remélem valakinek tudtam segíteni.
azért érdekelne, hogy ha nagyobb felbontásban próbálnám, akkor előfordulhatna e bs? (mint írtam a mostani csak 1280*1024-et tud) Vagy ez a bs nem felbontásfüggő?

(#5022) Beri válasza rumkola (#5017) üzenetére


Beri
addikt

Lassan két éve megvan szegény 720-am, a skype-nak meg csak most támadt rakoncátlankodhatnéka, ahogy meglátta a mafia fellépését a felhasználó ellen (márpedig ő nem fut, őt nem kényszeríthetik)? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5023) Georg17 válasza rumkola (#5020) üzenetére


Georg17
tag

45%-os venti fordulaton max. 68°C.
40%-os venti fordulaton max. 72°C.
A VReg. hőmérséklete még ennél hűvösebb szokott lenni, valahol 60°C körül, de inkább alatta.
GPU-Z és MSI Afterburnerrel is mérve, több órás játék után.

De a jelenség előidézéséhez nem kell sokat játszanom. Elég a bench.-et lefuttatnom, vagy piszkálgatni a grafikai beállításokat. Még nem jöttem rá, mi is okozhatja ezt.

Arra viszont rájöttem, hogy más egyéb problémáim, (amik voltak) mitől szünhetnek meg.
A CCC-ben kikapcsoltam a morfológikus élsimítás opciót. S egycsapásra megszabadultam jónéhány problémától, amit most nem sorolnék fel. Egyelőre ez az egy maradt. De mivel csak ritkán jön elő így egyelőre nem vészes a dolog. Inkább csak "érdekesség" szinten van nálam.

(#5024) alibaba78 válasza rocket (#5006) üzenetére


alibaba78
őstag

Btw, az uvd orajele 300/1050.

(#5025) polonic válasza wittman (#5015) üzenetére


polonic
félisten

Már sejtettük, hogy ezt driverrel nem lehet javítani (BS).
Viszont az egér megakadás tényleg jelen van még. Egyébként annyira minimális, legalábbis nálam, hogy ha külön nem hívják fel a figyelmem rá régebben, akkor észre sem veszem.

(#5026) Neo85 válasza akira76 (#5021) üzenetére


Neo85
tag

Nekem is Gigabyte 6850 OC van és nem volt BS gondom 1920x1080 felbontásba.De ezt már leirtam itt párszor :))

(#5027) fess


fess
őstag

sziasztok
ezt milyen progival érdemesebb húzni? eddig ATT-ot használtam. az ehhez is jó,vagy ccc-vel,vagy valami más progival?

(#5028) polonic válasza fess (#5027) üzenetére


polonic
félisten

MSI afterburner, sapphire trixx.

(#5029) fess válasza polonic (#5028) üzenetére


fess
őstag

trixx-nél be lehet állítani,hogy automatikusan profilt váltson? meddig lehet ezeket húzni?

(#5030) lehel22


lehel22
tag

...na, vartuk a 11.1 drivert.Megerkezett! :W Bar ne erkezett volna mert ez mar valoban botranyos.
IDLE GPU 300 MHZ ? Sajnos akinek az volt az utolso remenye , hogy "majd az uj driver esteleg megoldja a BS vagy egyeb hibat" az most elszomorodik meg jobban.|Amugy szinte semmi valoszinusege hogy uj driver megoldana a BS hibat de legalabb a tobbi parameter illeszkedne a "normalis" 100/300 ertekekhez.Ugy nezem mind rosszabb es rosszabb a helyzet.Vagy , ugy magukra csinaltak a sok user panaszkodasatol, hogy a nagy igyekezetbe megjobban osszekurnak mindnet, vagy egyszeruen el nem tudom kepzelni mi tortenik...nembaj majd lesz uj bios es ujabb driver a vegtelensegig es megtobb ledobbent felghasznalo aki azzal tolti az idejet hogy forumokat bongeszget illetve benchmarkokat futtat , hatha megnyugvast talal , hogy az o kartyajaval nics gond.

Amugy jo lenne osszeszamlalni hany szemelynek nem volt baja a kartyajaval egyeltalan.
szoval F3_B, F3_C BIOS az osszes elerheto catalystal kombinalva ne dobjon BS a kartya. Ha jol lattam es nem kerulte el a figyelmemet akkor talan csak Rocketnek a kartyaja egeszseges eddig.Ha tevedtem elnezest attol akit jogtalanul megblekszrinesitettem :B Ez az arany nem hogy ijeszto hanem egyenesen hihetelen! Meg akar valaki magyarazkodni? hogy ezekkel a kartyakkal nics baj?

Azthiszem viszzateszem az eredeti gyari biost orjongjon a ventilator 73% (ha szar hat legyen szar) es visszaviszem a ceghez hogy kenjek a hajukra.Mikor pedig feldobja a talpat akkor nem fog erdekelni semmi duma hogy "jajj tegyuk fel az F3_C Biost mert azzal aztan igazan mukodik.NE tegyenek fel semmit! Azert a 260$ ere olyan kartyat adjanak amit kiszedek a dobozbol betszem a gepbe es hasznalomi.A felhasznalo nem koteles biost cserlejen, subclockoljon, undervoltoljon, es meg n+1 buheraciot elkovessen hogy a kib...szot kartyaja feligmeddig mukodokepes legyen. Az ilyen hulyesegeket pedig hogy egy kartya ha birja 15 percig a furmarkot akkor az "mar jonak szamit" hagyjuk .Furmarkot birjon x oraig legalabbis annyit amennyit egy egeszseges ember egyulteben kepes monjuj jatsznai. Ne essek tulzasokba legyek elnezo szerintem monjuk 2 orat.Ez sok? VAgy pedig irja valahol hogy 3D be a kartyat mx 15 percig lehet hasznalni ??? Amugy a kovetkezo kartyak birtak kb 1 orat furmarkal es csak azert egy orat mert megunttam./meguntunk tovabb varni a 2 haverrel akivel a tegnap delutant azzal toltottunk hogy megprobaltuk kideriteni hogy valoban kifekszik egy kartya a furmarktol 15 perc alatt?Szoval HD 4670 IceQ HiS, Asus 4850, EVGA GTX 460 mind tokeltesen birtak , fagyas es egyeb BS neklul kb 1 orat.PErsze toredeztek szerencsetlenek mert sok az nekik ( foileg a kis 4670 nek) de mindegyik mukodott !.

Visszaterve 11.1 driverre -Gratula AMD - NO COMMENT ! :W

(#5031) wittman válasza fess (#5029) üzenetére


wittman
aktív tag

Na meg is jött a válasz a Gigabyte-tól.

Szóval vakarják a fejüket...

"Dear Steve,

Thank you for your detailed information. This mail has been forward to relevant department, our person in charge from related department will test with your information, and we will update this mail as soon as the result comes out. Sorry for the inconvenience.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY"

www.vmh59.hu

(#5032) polonic válasza fess (#5029) üzenetére


polonic
félisten

Na, azt nem tudom. Egyiket sem próbáltam ki.
Az ATT-vel viszont lehet profilt csinálni, nem? Azt csak azért nem írtam, mert a CCC-vel nem barátok. Bár az ATT ki tudja váltani a CCC-t. Használhatod azt is. Nem tudom meddig lehet húzni, nem tuningolok. De olvass vissza, páran beírták, meddig jutottak.

(#5033) dewil666 válasza alibaba78 (#5018) üzenetére


dewil666
őstag

Elolvastam! De sehol nem volt linkelve :N
Mind1 ....bocsánat ha nagy bűnt követtem el! Uuu már jönnek is a rendőrök.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#5034) wittman válasza lehel22 (#5030) üzenetére


wittman
aktív tag

Tényleg Rocketen kívül van még valaki, akinek nem volt egyáltalán BS hibája a sima Gigabyte HD6850-el, az F3_B-s bios-al? Azért kérdezem így, mert az F3_C egy pár giga usernek megoldotta.

www.vmh59.hu

(#5035) fess válasza wittman (#5034) üzenetére


fess
őstag

bs hiba akkor inkább a gigabyte-ra jellemző? sapphire-nél nem fordulr még elő?

(#5036) Kloss válasza wittman (#5034) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem sincs hibám és F3_B bios van rajta, mert nekem is hangos volt a 40% venti.
Most töltöttem le a Far Cry 2 tesztet és futtattam párszor, de szerencsére semmi.

(#5037) polonic válasza fess (#5035) üzenetére


polonic
félisten

Sapphire van, nem jelentkezett.

(#5038) Beri válasza wittman (#5034) üzenetére


Beri
addikt

Nekem sem volt semmi gondom a gigámmal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5039) wittman válasza fess (#5035) üzenetére


wittman
aktív tag

Amiről tudunk az túlnyomóan Gigabyte HD6850.

Az AMD fórumán jelezték Sapphire-al is, de jelezték egy páran(de tényleg csak egy páran)a problémát Asus, MSI, PowerColor kártyákkal is.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#5040) RegiSVK


RegiSVK
tag

Ez tényleg szomorú hogy kiad az ember X összeget egy kártyáért és még én frissitgessem a biost meg mittom milyen drivert meg a sok fix meg micsodák :S . Milyen világot élünk ? :O

(#5041) Beri válasza RegiSVK (#5040) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom, mit csináltál mostanáig, de eddig is ugyanígy jöttek frissebb driverek, bios-ok a kártyákhoz. Olyan ezer-ezerkétszáz évvel ezelőtt az MX440-esemen már vindóz alatt lehetett bios-t frissíteni...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5042) lehel22 válasza Kloss (#5036) üzenetére


lehel22
tag

F3_B vel nekem is lement a far cry2 teszt, sot a furmark is birta.Mar majdnem megnyugodtam hogy minden ok , de aztan a crysis annal a palyanal ahol a koreai cirkalot kell felrobbantani, szepen nyomott egy black screent :F Milyen jatekokkal jatszol amugy? A problemask kozul valamemlyikel? NFS Shift, Crysis, C-Warhead, COC Black OPS, Two World2 , ? Es foleg ,milyen beallitasokka l? Alltalaban nagy felbontas mellett produlkalja 1900x1080 8xAA Anisotrop szures, textures high , shadow high, dir x10 WIN 7.Sajnos ez sincs leszogezve mert volt mar XP panasz is.(pl nalam is a NFS Shift XP SP3 alatt szepen kifekudt) Es fontos kiemelni a GPU homersekletenek latszolag semmi koze az egeszhez.
A NFS Shift mikor BS produkalt, akkor az AIDA 64 es MSI afterburner szerint a GPU kemeny 56C volt ...
Mondjuk nem is a GPU ra gyanaksznak mint hibaforras hanem pont a VRam --ra amirol nem sokat tudni.Azok homersekletet es egyeb oparametereit "mezei " szoftverrel nem igazan lehet merni( ha tevedek homalyositsatok fel) es vannak mindenfele pletykak miszerint allitolag 1,4 von kene mukodniuk de egeys meresek szerint 1,6 on muzsikalnak. Vajon miert ...?

(#5043) alibaba78 válasza Beri (#5041) üzenetére


alibaba78
őstag

Frissebb bios-ok? Hanyszor kellett eddig uj vga vasarlas utan biost frissitened? Lehetoseg volt, es van is, de mas szempontok alapjan.

dewil666: Ne szivd mellre! Mar tegnap hozongtunk itt paran ezen a bizonyos uj meghajton, es annak csodalatos tulajdonsagain. Nyilvan meg merges vagyok, mert tegnap 2 oran at csak telepitettem, meg uninstall, szoval peace. :R

(#5044) lehel22 válasza Beri (#5041) üzenetére


lehel22
tag

Beri, szerinted rendben van ,hogy egy zsiruj kartya ami specifikaciok szerint IDLE be 25% RPM ventilatorsebessegen kene mukodjon az a gyari BIOS al 73% megy? Illetve az szerinted normalis , hogy az alap 775/1000 a kovetkezo BIOS al 775/1005 re modosul? Nem tunik ugy mintha foltozgatnak ? Szerinted ok hogy 3 honap alatt volt 4 DRB BIOS ???
Ja igen , hogya kerdesedre valaszoljak GeForce MX 440, , Radeon7500,GF FX 5600, Ati 9600PRo, Ati 9800Pro ,Ati X800, Ati ,Hd His 4670, HD Asus 4850 , alatt soha nem kellett BIOSt cserelnem ,sot az osszs iserosom kozul az utobbi 6-7 evben talan 1 vagy 2 esteben hallottam olyanrol hogy BIOSt kellet flashelni azt is alltalaban elegge specifikus esetekben pl.SLI vagy crossfire .Az a normalis ha az emberek hazaviszik akartyat , drivert isntalanak , az ovatoisabbak monjuk friss oprendszert instalanak es kesz.
Az esetleges grafikai hibakat lassan orvosoljak az ujabb driverek.Nem kell 472 BIOS meg 7300000 driver.Maholnap ha valaki leirja hogy egyik vagy masik jatekban grafikai rendellenesegeket tapasztal jon egy okos es bolcsen beirja hogy mert nem irja at kisse az openGL vertexkezelojet.... :C

(#5045) polonic válasza Beri (#5041) üzenetére


polonic
félisten

"Olyan ezer-ezerkétszáz évvel ezelőtt"

(#5046) Beri válasza alibaba78 (#5043) üzenetére


Beri
addikt

Most is csak lehetőség van. A kártya nem produkál hibákat attól, hogy pörög a ventije veszettül :DDD

lehel22: Tehát emelnek az órajelen, hogy stabilabb legyen? :U Érdekes meglátás...

Ja igen , hogya kerdesedre valaszoljak
Nem kérdeztem semmit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5047) Abu85 válasza wittman (#5039) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne keverjük a fagyást a no signal hibával. Az AMD oldalán most írt be egy PowerColoros srác, hogy neki is fekete képernyővel megfagy az összes játék, de mint tudjuk nektek pont az a bajotok, hogy nem minden fagy. Ezért volt hülyeség ezt a hibát black screennek nevezni, mert minden fagyás fekete képernyőhöz vezet.

(#5046) Beri: Nem emelik az órajelet. A GPU nincs hatással a problémára. Már írták a Giga tulajok, hogy továbbra is fagy a 11.1-gyel. A driverben erre nem lesz javítás. A terméken Giga termékein használt memória nem stabil. A 300 MHz az Overdrive modul miatt van. A kártya tuning mellett nem fogja visszavenni az órajelet 100 MHz-re (ez eddig nem volt beállítva). Ellenben most tuning nélkül sem veszi vissza, ami egy szimpla driverhiba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5048) Beri válasza Abu85 (#5047) üzenetére


Beri
addikt

Én értem, hogy mi a gond a gigákkal, leírtad már milliószor. Lehel szerint mókolás az 1000-ről 1005MHz-re emelt VRAM órajel, mer'hogy tákolják a kártyát...
Lehet, hogy nem volt teljesen egyértelmű az a mondat, talán így kellett volna: " Tehát szerinted emelnek az órajelen, hogy stabilabb legyen?"

Nem a 300ra emelt idle gpu clockról beszéltünk, de ha már szóba hoztad, nekem eleve fenn sincs a CCC, sehol semmi tuning, mégsem kapok 100MHz-es gpu órajelet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#5049) Abu85 válasza Beri (#5048) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Keresik a lehetőséget a Gigabyte-nál, hogy megússzák a visszahívást. :(
Szerintem a memória-órajellel nincs mit csinálni. Úgy sem lesz az összes termék jó. Lehet paraméterezni, de ettől az alapprobléma nem oldódik meg, max megint lesz egy pár felhasználó, akiknek eltűnik a hiba.

A GPU órajele ennél a hibánál nem számít. Az Overdrive lesz úgy beállítva, hogy ha tuningolsz, akkor az alsó órajelkapu ne legyen aktív. Ez a HD 5000-nél is így van. Az Overdrive kikapcsolásával visszaáll az alsó órajelkapu. Ez lesz bevezetve a HD 6000-re is.
Nem tudom, hogy az Overdrive kapcsoló állása CCC-nélkül mi. Akár aktív is lehet, ettől nem kell még tuningolni. Lehet az a hiba, hogy állandóan aktív állásban marad, így nem csökkenhet az alapórajel 300 MHz alá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5050) wittman válasza Abu85 (#5047) üzenetére


wittman
aktív tag

Ezt olyan jó lenne, ha a szervizekben is elismernék...

Kérdezem újra: Ahhoz mit szólsz, hogy a Gigabyte bevizsgált már pár no signal crash(bs) hibával visszaküldött kártyát és a Gigabyte szerint a kártyák kifogástalanok.

Ráadásul az egyik kártya azé a useré volt, aki felrakta a youtube-ra a no signal crash videót.

Most akkor mi van?

Mint látod én már levelezek egy idő óta velük és még most is vakarják a fejüket(vagy az időt húzzák). :W

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.