Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) wasek75 válasza alibaba78 (#3998) üzenetére


wasek75
csendes tag

Igen kiegyensulyozottról.

(#4002) jegenye77 válasza Pala (#3999) üzenetére


jegenye77
addikt

Pár napja vagyok Én is 6870 tulaj de eddig nálam se volt ilyen BS probléma.Remélem nem is jön elő. :N

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#4003) tomic válasza jegenye77 (#4002) üzenetére


tomic
addikt

Míg nálam volt nem nem jött elő ilyen probléma, szerintem nem is fog. :N

(#4004) jegenye77 válasza tomic (#4003) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha előjön akkor meg cserélünk karit.A mostanit ideadod és ennyi. :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#4005) Johnny001 válasza wasek75 (#3997) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Aki win7-et használ, tényleg kapcsolja ki a PCI Expressz energiatakarékos módját! Nálam a többi beállítás így néz ki, kiegyensúlyozott módban:

Jelszó ébresztéskor:Igen
Merevlemez:20 perc
Asztal háttérbeállítások
Diavetítés: Elérhető
Vezeték nélküli csatoló
Energiatakarékos mód: legnagyobb teljesítmény
Alvó állapot: 30 perc
Hibernálás: Soha
Felébresztési időzítők: Engedélyezve
Usb sz. f. e.: Engedélyezve
Főkapcsoló: Leállítás
PCI expressz: Mérsékelt energiamegt.Proc energiagazd: 5% - Aktív - 100%
Monitor kikapcsolása: 10 perc
Médiafájlok megosztása: Ne váltson át alvó üzemmódra tétlenség esetén
Video lejátszása: Videominőség optimalizálása

Ha így se jó, akkor passz Közel egy éves telepítés a Win7!

Előző 5770-es kártyával is voltak gondjaim, akadozás stb. magas fps mellett, de így megoldódott, vagy maximális energiafelhasználásra állítás is volt akinek segített.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#4006) alibaba78 válasza wasek75 (#3997) üzenetére


alibaba78
őstag

Ugy nez ki, te vagy az egyetlen, aki ezzel a problemaval kuzd. A cod:bo-t mar vegigvittem- Enen felul starcraft 2, metro2033, gta4, swtfu 2, nfs hp, es meg sorolhatnam, jatekokba oltem orakat, de meg egyszer sem tapasztaltam semmi rendellenesseget. Helyedben mar gariztattam volna.

(#4007) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Itt van a giga elérhetősége, itt tudjátok jelenteni a hibát!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4008) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Ha az egy db 6870-esem a 8x pci-e slot-ban a 16x helyett, az számít? Olvastam már teszteket erről, de egy darab, valamint ilyen erős kártyával még nem láttam tesztet, hogy mennyivel volt lassabb. Valaki tud erre mondani valamit? Biztos, hogy nem nagy a különbség, de érdekelne, hogy valaki nézte-e már erősebb, valamint egy db kártyával

(#4009) wittman


wittman
aktív tag

Gigabyte Global Technical Services

Én is ott elkezdtem jelenteni a problémát. Most kérnek különböző adatok a kártyáról, amiről fotó is kell. Ezzel tudják beazonosítani a gyártási szériát.

Szóval nálam elkezdődött. Mivel jeleztem, hogy sok magyar sorstársam van, így nevetekben is jeleztem a hibát. Valószínű, hogy segítség lenne ha ti is megadnátok a különböző adatokat a kártyáról. Ezt tehetitek ti is a belinkelt weboldalon vagy én megadom nekik.

Ha utóbbi lesz, akkor szólok itt a fórumon és jöhetnek majd privátba az adatok.

Ezek fognak kelleni:

1. Bios verzió( ez gondolom minden Gigabyte HD6850-es tulajnak már F3B

2. PCB és LOT verzió szám(ez nem az én kártyámról van)

3.Serial number

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#4010) calvin20 válasza lestyanrobi (#4008) üzenetére


calvin20
tag

Nagy a különbség hisz dupla lesz a sávszélesség amivel tud gazdálkodni a kártya. Főleg egy 6870-nek sokat jelent, h x16-ban legyen.

(#4011) calvin20 válasza polonic (#3808) üzenetére


calvin20
tag

Nem tudom válaszolt-e neked erre valaki valamit de valószínűleg a x8 módban van a PCI-E.

(#4012) MZsoltee válasza calvin20 (#4011) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem nekem is ezt írja de 16x-os módban van csak ugye a kari visszaveszi az órajeleit idle

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4013) ///Krisz\\\ válasza wittman (#4009) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

király, haladunk. én szeretnélek megkérni, hogy írj majd az én nevemben is és akkor majd jelezd ha küldhetem a képeket. :C

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#4014) polonic válasza calvin20 (#4011) üzenetére


polonic
félisten

Igen, már válaszoltak.
Nincs 8x-os módban a pci-e. Meg nem is értem, miért lenne a pci-e sávszélességének köze a memória sávszélességéhez.

(#4015) andras888 válasza lestyanrobi (#4008) üzenetére


andras888
aktív tag

az 5870-el mérve 2% itt a teszt.

(#4016) alibaba78 válasza lestyanrobi (#4008) üzenetére


alibaba78
őstag

Nincs nagy kulonbseg, mondhatni elenyeszo.

(#4017) vzsryl válasza lestyanrobi (#4008) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Attól függ, hogy PCIE 1.x vagy PCIE 2.x az a slot. Ha 2.x, akkor szinte semmi különbség sincs a kettő között.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#4018) calvin20 válasza MZsoltee (#4012) üzenetére


calvin20
tag

Nekem is x8ban mennek a 6850eim és max 67Gb/s-el játék közben. Ezért gondoltam... :U
Akkor én ezt mondatot félreértelmeztem: " egy x8-as kapcsolat 4 GB, egy x16-os pedig 8 GB-nyi adatot képes továbbítani másodpercenként." Azt hittem e miatt feleződik a mem sávszélessége... :(((

[ Szerkesztve ]

(#4019) kop8 válasza lestyanrobi (#4008) üzenetére


kop8
őstag

Én ugyemlékszem hogy minimális a külömbség a 8X és a 16X foglalt között :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4020) vsanyi132


vsanyi132
csendes tag

Sziasztok!
Csatlakozom a black screen problémához egy Msi hd 6850 oc-vel. Először csak lestem mi ez az egész, a win7-el való ismerkedés közben rákattintottam a window élmény teszte, aztán se kép se hang... aztán bármilyen tesztet futtattam volna black screen. Visszavettem a gpu órajelét alap 600 mhz-re, 820 mhz a gyári, és így a 3dmark és a furmark teszt is megy, szép pontszámokkal, de régi - 2004-es - játékokban még így is kifekszik néha. Komplett gépben vettem karácsony előtt, felhívtam a garancia miatt a szervízüket és normálisak voltak, abban maradtunk hogy valószínű driver probléma, megvárom az új drivert aztán ha nem megy visszaviszem. Nem hiszem hogy a vas lenne a hibás, remélem ezerrel dolgoznak hogy rendes driver legyen a kártyához, és az itt olvasottak alapján gyártótól független a gond. Ha van valami ötletetek azon kívül hogy várjak, vagy vigyem vissza megköszönöm :)

(#4021) k.rudolf válasza vsanyi132 (#4020) üzenetére


k.rudolf
tag

Nembiztos h driver hiba lesz :/ olvass kicsit vissza mások is arra tippelnek hogy kari hiba de majd driver után lesz biztos válasz:)

(#4022) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!

Asus 6870 tulajokat kérdezném hogy menyit bírnak a memóriátok tuningban?
Én jelen pillanatban 4600-on használom és kíváncsi lennék másnak menyit megy.
Illetve menyi tartalék lehet még benne. :U

(#4023) alibaba78 válasza vzsryl (#4017) üzenetére


alibaba78
őstag

Na igen, pci-e 1.0-nal szamitani lehet 7-8% kulonbsegre a x16, es a x8 savok kozott. [link]

(#4024) gbors válasza calvin20 (#4018) üzenetére


gbors
nagyúr

feleződik az a sávszélesség, ami a CPU (vagy inkább a rendszer RAM) és a VGA között rendelkezésre áll, valóban. csak ennek a gyakorlatban nemigen van jelentősége, mert nem ez szokott a szűk keresztmetszet lenni. ezért van az, hogy P35-ös lapokkal vígan elvannak emberek, és eszükben sincs cserélni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4025) rocket válasza wittman (#4009) üzenetére


rocket
nagyúr

2 kep a Gigabyte HD6850-rol amin latszik mit hol kell keresni:


"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4026) Abu85 válasza vsanyi132 (#4020) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Garancia. Vidd vissza. Csak az időd pazarlod, ha vársz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4027) V.Dave


V.Dave
senior tag

Sziasztok

melyiket lenne érdemes választani ezek közül ha tuningolni is szeretek és fontos hogy minél halkabb legyen a vas

Asus PCIe EAH6850 DIRECTCU/2DIS/1GD5
Gigabyte PCIe GV-R685D5-1GD-B
MSI PCIe R6850-PM2D1GD5/OC
Sapphire PCIe HD6850 1GB GDDR5
Sapphire PCIe HD6850 1GB GDDR5 TOXIC
PowerColor HD6850 1GB GDDR5

nekem az asus és a giga szimpatikus de asusrol joformán semmit nemtudok sapphire-nek mintha kicsi lenne a ventilátora powercolor meg hangos és meleg a többihez képest úgy olvastam

köszi ha válaszoltok

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#4028) Pala válasza V.Dave (#4027) üzenetére


Pala
veterán

Sapphire Toxic vagy PowerColor PCS+ (tehát nem a sima!), ez talán a két legjobb! De az Asus DirectCU se rossz az Anandtech tesztje szerint. ->Katt!

(#4029) kop8 válasza V.Dave (#4027) üzenetére


kop8
őstag

szerintem a gigabyte is jó :K
A hűtése az biztos jó!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4030) jani714


jani714
csendes tag

Sziasztok!

A napokban lettem egy Sapphire HD 6850 (sima, nem toxic) tulajdonosa, és azt kell mondjam, hogy nem bántam meg. Black Screen probléma egyszer sem jött elő (le is kopogom...).

Fél éves Win7 32bit, 10.12 Catalyst a régi CCC-vel, órajelekhez ill. feszültségekhez nem nyúltam.

Játékok amivel teszteltem:
-COD 4, MW2, Black Ops
-Crysis és Warhead (DX9, DX10)
-Counter-Strike: Source
-Metro 2033 (DX9, DX10, DX11)
-Battlefiel Bad Company 2 (DX9, DX10, DX11 config file-ban átírogatva)
-Fallout New Vegas
-Starcraft 2

Játék közbeni task váltás nem akasztotta ki, illetve ablakban is játszottam a Warhead-el és jó volt. Én is úgy gondolom, hogy driver hiba lesz a dologban, mert nagyon régen, még Radeon 9600Pro-val nekem is volt ilyen problémám COD1 alatt. Visszaállás régebbi driverre, illetve egy újabb driver megoldotta a dolgot akkor.

Remélem nekem nem jön elő, illetve, hogy nektek megoldódik a gond, mert jó kis kártya ez.

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#4031) jani714


jani714
csendes tag

Még annyit, hogy Alvó Állapotból is feleszmélt a gép.

"Don't wanna end up inside my refrigerator freezer, be used as extra topping the next time I make a pizza..."

(#4032) wittman válasza rocket (#4025) üzenetére


wittman
aktív tag

Köszi már mentek is a képek, meg a kérdéseikre a válaszok is.

Minden magyar Gigabyte HD6850 nevében levelezek velük, hogy átérezzék a hiba súlyát. Megkapták az AMD HD6850 black screen fórum linkjét is.

Teljes hibaleírást adtam nekik, de ha kell küldök videót is nekik.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#4033) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
a 6870-eseknél is előjönnek azok a problémák amik a 6850eseknél?
ezt néztem: GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE
ez mennyivel tud többet? megéri a +4ezer forintot? : GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B HD6870 1GB PCIE

[ Szerkesztve ]

(#4034) krisztofer55 válasza zenwalk (#4033) üzenetére


krisztofer55
tag

Szia!

Volt 1-2 ember, akinek előjött a probléma 6870-nél is.

Véleményem szerint a többlet elenyésző, a tuningpotenciál viszont jobb lehet az egyedi hűtés miatt. Nekem ma fog megérkezni az általad említett modell. Munka után tudom tesztelni, leírom a tapasztalatokat.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#4035) Colera válasza zenwalk (#4033) üzenetére


Colera
tag

Tessék, hogy friss legyen a GIGABYTE GV-R687OC-1GD HD6870 1GB GDDR5 PCIE

:))

[ Szerkesztve ]

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#4036) krisztofer55 válasza zenwalk (#4033) üzenetére


krisztofer55
tag

Az OC verzió elméletileg mindig drágább. A "sima" régebbi készlet lehet, "kitartják" az árát. Ha az "I" betűs boltnál nézted, ne tévesszen meg a termék képe sem, a képen a 6850 OC szerepel.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#4037) krisztofer55 válasza Colera (#4035) üzenetére


krisztofer55
tag

Bocsi, mit látunk a képen? "Kékhalál"?

[ Szerkesztve ]

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#4038) Colera válasza krisztofer55 (#4037) üzenetére


Colera
tag

Nah, örülök hogy nem kellett reagálnom az előző szerkesztetlen kérdésedre, igen, ez egy kinek milyen néven Black/Blue screen-nek hívott kép, egy 3 napos Giga 6870-nél 3-ik napon kezdte el.

Csak idle módban tette ezen galádságát, viszont win7 azonnal helyreállt, csak minden futó programmot bezár ugye

[ Szerkesztve ]

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#4039) krisztofer55 válasza Colera (#4038) üzenetére


krisztofer55
tag

Próbáltad több driver-el? Most csak VGA-t vásároltál, vagy van más új alkatrész is benne?

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#4040) imibogyo válasza Pala (#3999) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha a balanced-ről high performancra raktam az energiagazdálkodást, akkor az nekem is ritkította a BS hibát, de meg nem szüntette.

Először a nem stabil áramellátásra is gondoltam, de egy GTX580-at meg elvitt az 550-es Arctic tápom gond nélkül, szóval ez a gond kilőve.

Egyébként a legtöbb játéknál más-más segített, az egyiknél a Vsync állítás, a másiknál az árnyékok babrálása, a harmadiknál a felbontás változtatása.

Valamelyik külföldi fórumon már Full HD hibának hívják, mivel a legtöbb esetben ebben a felbontásban vagy e fölött jön elő a hiba gondolom mivel itt van durvábban leterhelve a kártya és épp azért valószínűleg itt a legnagyobb esélye a memóriavezérlőnek is túlmelegednie.

Ezt alátámasztja az amit a Metro 2033-nál tapasztaltam. Ott amint levettem a felbontást 1920x1200-ról, 1680x1050-re bármilyen grafikai beállítás mellett sem jött elő többet a BS. Még akkor sem ha amúgy 10 Fps-el ment a játék, tehát a kártya maga le volt terhelve, mint az állat.

Nem tudom mi a megoldás. Gondolkodtam, hogy veszek egy másik 6870-et, csak mondjuk most Sapphire-t és nem gigát, de már félek. Inkább várok egy 6950-et, vagy GTX 570-et.

Ráadásul azért bosszantó nagyon, mert eddig a legtöbb kártyám Ati volt, az előző meg egy GTX 460 1 gigás az nagyon stabil kártya volt, nuku driver szívás. De mondom a 460 egy kicsit kevés, veszek újra Ati-t, így lett a 6870. De ez most akkora csalódás volt, mind a BS miatt, mind driver szívások miatt (Maya 3d, After Effects és néhány játéknál), hogy Ati preferálás ide vagy a következő kártya lehet megint nv lesz.

Bocs a hosszú Hsz-ért. :U

[ Szerkesztve ]

(#4041) wittman


wittman
aktív tag

Na üdv mindenkinek!

Tegnap éjszaka tesztelgettem a Gigabyte HD6850-e Furmark-al a következő beállításokkal:
Felbontás: 1280x1024
MSAA: 8x
Xtreme burning mode: On
Displacement Mapping: On
Post FX: On

Készítettem Log filet is.

A lényeg az, hogy kb. 10perc elteltével ugyanúgy black screen hibát csinál Stability stress-el a fentébb lévő beállításokkal.

A GPU 64 Celsius fokos volt max.

www.vmh59.hu

(#4042) kop8 válasza wittman (#4041) üzenetére


kop8
őstag

Nekm régóta hibátlanul megy, amióta a 10.12-es CCC-t használom talán egyszer kapcsolt le a monitor.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4043) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!

Asus 6870 tulajokat kérdezném ill mosokat is hogy menyit bírnak a memóriátok tuningban?
Én jelen pillanatban 4600-on használom és kíváncsi lennék másnak menyit megy.
Illetve menyi tartalék lehet még benne. :U

(#4044) MZsoltee válasza jozsef11 (#4043) üzenetére


MZsoltee
veterán

A tuning listán vannak akik 4800-on markoltak vele.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4045) jozsef11 válasza MZsoltee (#4044) üzenetére


jozsef11
tag

Hm melyik tuning lista ez?

(#4046) MZsoltee válasza jozsef11 (#4045) üzenetére


MZsoltee
veterán

[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4047) wittman válasza wittman (#4032) üzenetére


wittman
aktív tag

Na az első "ügyfélfogadási" szűrön túl vagyok.

Most már továbbítják a problémát az illetékesnek, ennyi a lényeg.

"Dear Steve,

Thank you again for your information. This mail has been forward to relevant department, our person in charge from related department will test, and we will update this mail as soon as the result comes out. Sorry for the inconvenience.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY"

www.vmh59.hu

(#4048) MZsoltee válasza wittman (#4047) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nah ennek nagyon örülünk, remélem lassan én is kapok valami reakciót bár én képet nem küldtem, de ha hazaérek akkor lehet megteszem, hátha vége lesz már a kálváriának.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4049) Taifa Díaz válasza wittman (#4041) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ugyanezekkel a beállításokkal alapórajelen 15 percig járattam most a Furmark stability test-jét, és nem produkált hibát a Gigabyte HD6850, bár nálam 74 fokig engedte melegedni a Windforce.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4050) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!
A 6870-esek akkor nem (vagy csak elvétve) produkálnak hibát, ugye? A ref hűtés is megfelelő ezeken? Van itthon egy AC S1, az rámenne? :U
A Gigabyte GV-R687OC-1GD HD hűtése jóval komolyabbnak néz ki, mint a ref. Ez milyen kari?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.