Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) GeneraL_XTX válasza Keni21 (#15998) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A 6870 sajna nem bírja BF3-ban az ultra beállítást minden helyzetben (single)

sok helyen leesik 30 fps alá is akár, a tankos küldetésnél (amit az E3-on is mutogattak) ott meg bőven leesik 20 alá is.

Én úgy oldottam meg h:

-Minden high kivéve a terran és a texture detail, ezeket ultrára raktam,
-v-sync on
-blur off
-AA kikapcs és minősége medium

Így nagyjából minden helyzetben megvan a minimális 40fps. (még a tankos résznél is)

(#16002) GeneraL_XTX válasza cavman (#15995) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

2GB ram nagyon kevés :(

Fagyások esetén próbáld meg azt, hogy kikapcsolod az Aero-t, elvileg ez megszűnteti a fagyásokat. Ha mégsem, akkor ott valami más HW-es probléma van.

(#16003) GRaul válasza GeneraL_XTX (#16002) üzenetére


GRaul
őstag

Hello!

Nekem nincs gondom a BF3-mal.
6870es kártyám van full hd és minden fullon van, nem tapasztaltam szaggatást.
Bár nekem 8 giga ram van.Lehet ez segit vmit. :R

Helyesbítek.Csak Highon van :)) Sorry
Nem is néztem h van ultra.Nah mindjárt kitesztelem azzal is :D

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#16004) Misua válasza cavman (#15999) üzenetére


Misua
senior tag

Idővel pedig a proc is gyenge láncszem lehet, persze ha nem kötsz grafikai kopromiszumokat, mivel 6850 OC mellé Athlon X3 kissé kevés
Persze ha a lapod támogat a magfeloldást, próbalhatod feloldani a 4. magot, vagy veszel előtesztelt 2 magos Phenomot, melynek mind a 4 mag 100%-s

[ Szerkesztve ]

(#16005) cavman válasza Misua (#16004) üzenetére


cavman
tag

Sajna a 440 verzió, ami tudtommal nem 4 magos. A lapom bios frissített AM2, ami így megeszi az AM3 procit. így lett tavaly betéve a 440.

(#16006) Misua válasza cavman (#16005) üzenetére


Misua
senior tag

Nekem annó 435-s volt és 4 magosként muzsikált - összes 3 magos 4 magosból van...csak valahol azért van letíltva a 4. mag mert tényleg hibás vagy csak egy vagonnal kellett leszállítani és úgy lett letílttva a 4. mag.

Sajna AM2-t meg a lapot nem vágom, de e témában [link] érdeklődj hogy van e remény :)

[ Szerkesztve ]

(#16007) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hali! Az érdekelne engem, hogy ha 3 monitort szeretnék használni 6850el, akkor milyen buktatokra kell számitanom? Teljesitményben nagyon visszafog? És a csatlakoztatást hogyan tudom megoldani? És a játékban most ha 3 monitort használok, akkor annyival szélesebb tehát több területet látok be?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16008) polonic válasza gordonfreemN (#16007) üzenetére


polonic
félisten

Nagyon kevés lesz 3 montiros rendszerhez a teljesítménye.
A csatlakozókat úgy, hogy dp-re kell egy monitort kötni minimum, aztán a többit úgy, ahogy szeretnéd. Ja, és még 2 dvi-t sem lehet használni. Igen, akkor a játékokban annyival szélesebben látni mindent.

(#16009) gordonfreemN válasza polonic (#16008) üzenetére


gordonfreemN
addikt

milyen vga kellene hozzá? (bf3)
amugy akkor.egy moncsit a mini dp-re? egyet hdmi-re? és egyet dvi-re? és akkor olyan monitort kell vennem amin van mini dp, meg hdmi?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16010) polonic válasza gordonfreemN (#16009) üzenetére


polonic
félisten

Kb 6990 AMD oldalról. 5XXX x 1XXX -es felbontást kéne bírnia, attól függően, hogy milyen 3 moniort választasz.

(#16011) gordonfreemN válasza polonic (#16010) üzenetére


gordonfreemN
addikt

engem nem erdekel a fullHD. most is egy 1440x900 moncsim van. a leheto legkevesebb keppontot hogyan lehetne osszehozni? es meg akkor sem eleg egy 6970 vagy 5870?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16012) polonic válasza gordonfreemN (#16011) üzenetére


polonic
félisten

Itt már FullHD fölötti felbontásokról beszélünk.
Triplázd meg a felbontást attól függően, hogy fektetve vagy állítva akarod használni a monitorokat. Vagy 4320x900 vagy 2700x1440.
Láthatod, hogy ezek is elég nagy felbontások. . .
Talán elég lenne a 6970, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16013) gordonfreemN válasza polonic (#16012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

phenom 3 mag vagy 4 kell vagy a magas felbntáshoz mindegy?
köszönöm a segitségedet! Lehet beujitok.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16014) Alastair' válasza gordonfreemN (#16009) üzenetére


Alastair'
nagyúr

1 db 6850-es a BF3-hoz visítva elég 1680x1050-re. High beállítás, 2xaa és 4xaf. Egy X4 955BE, 3.6GHz környékén.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16015) ///Krisz\\\ válasza Alastair' (#16014) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Eyefinity-hez? :D

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16016) blackconvers válasza Tothgera30 (#15986) üzenetére


blackconvers
csendes tag

Köszi a választ! :)

(#16017) blackconvers válasza GeneraL_XTX (#15987) üzenetére


blackconvers
csendes tag

Igen, hallottam a black screen hibáról, erre gondolom érvényes a gari, az viszont új, hogy bugos a ventivezérlés... minden kártyára kivétel nélkül igaz?

(#16018) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

És próbálta már valaki az eyefinity-t? Meggyőző volt? Bizonytalan vagyok, lehet egy nagyobb monitorral többet érnék?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16019) Alastair' válasza ///Krisz\\\ (#16015) üzenetére


Alastair'
nagyúr

LOL, szerintem az 1680x1050 nem eyefinitit jelent. :D Próbáltam utalni arra, hogy 1920x1080-hoz még gázabb a dolog :D , nemhogy 3 monitorhoz.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#16020) GeneraL_XTX válasza blackconvers (#16017) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

attól függ mióta porosodik a készleten :DDD

a régi karikon még a régi fw van, az újabbakon gondolom már a javított verzió.

(#16021) polonic válasza Alastair' (#16014) üzenetére


polonic
félisten

Egyáltalán nem volt szó itt ekkora felbontásról.

Innen indult a dolog: " Hali! Az érdekelne engem, hogy ha 3 monitort szeretnék használni 6850el, akkor milyen buktatokra kell számitanom?"

Aztán írta az 1440x900-at, hoyg ebből kéne eyefinity-t operálni. . .

(#16022) Alastair' válasza polonic (#16021) üzenetére


Alastair'
nagyúr

3 monitort kérdezett, 1 db 6850-essel. Én ehhez képest utaltam, hogy mennyire elég. :F Hol akadtunk el?

Alister from Hell

(#16023) cavman válasza Misua (#16006) üzenetére


cavman
tag

Hi!
Na bele paszíroztam egy 2Gb os Kingmax ramot, úgy néz ki működik rendesen. Minden fullon. Viszont volt fagyásom 2x :O

(#16024) kongo


kongo
csendes tag

HD 6850-t akarok venni a közeljövőben. Fontos szempont a minél csendesebb működés. Ehhez melyik kártya lenne a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#16025) leonel válasza kongo (#16024) üzenetére


leonel
aktív tag

Ilyen szempontból a Giga 6850 Oc szerintem jó választás. Csendes és elég hűs.
Ha jól tudom ezt már nem érinti a black screen hiba és elég jó áron is van.
Talán egyetlen hátránya van amit a sajátomnál (vagyis a gyereké :) )is megtapasztaltam - nem lehet rajta feszt emelni - így a tuning korlátozott. Nekem 930/1200-ig sikerült jutnom utána bedobja a törülközőt. :U

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#16026) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok , lassacskán vga-t fogok venni és úgy néz ki hogy ez 1 6870 s lesz.
Szerintetek melyik gyártótól érdemes választani ? (lehetőleg az ipon ról fogok vásárolni , tehát azok a kártyák jöhetnek szóba amik ott vannak :) )

(#16027) Töki bácsi válasza leonel (#16025) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Azért az sem rossz eredmény :)

osu-no seishin

(#16028) miresz válasza gordonfreemN (#16011) üzenetére


miresz
veterán

Pont ma próbáltuk,6970-en megy az eyefinity 3 Asus monitoron ,monitoronként 1680x1050-on
hig-on,blur/off,v-sync on,AA kikapcs.

(#16029) leonel válasza Töki bácsi (#16027) üzenetére


leonel
aktív tag

1000 volt a cél - de így lehetetlen. :DDD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#16030) miresz válasza miresz (#16028) üzenetére


miresz
veterán

Ja+6870 CF-en is megy talán még jobban mit a 6970-esen. :)

(#16031) OddMan


OddMan
őstag

Az RBE 1.28 jól kezeli a Sapphire Radeon HD6870 Vapor-X BIOS-át? :U
Az a gondom, hogy át szeretném állítani a ventillátor szabályzást, de a módosított BIOS-al kékhalállal elszáll a Windows (0x0000003B; atikmdag.sys). Csökkentett módban leszedtem a 6870-es ATI driver-t és utána már elindult a Win7. Az ATI Catalyst-ot nem tudom visszarakni, mert akkor újra kékhalállal elszáll a köv. indításnál a Win. A régi BIOS-t visszatöltöttem a vga kártyába és azzal minden rendben szépen működik a Catalyst.
Szerintetek mi lehet a gond? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16032) polonic válasza OddMan (#16031) üzenetére


polonic
félisten

Az RBE-vel lehet a gond. Nem jól olvashatja vagy mentheti vissza a biost.
De már régebben is előjött ez valakinél, hogy bios módosítás után kékhalál történik.
Egyelőre ez felejtős.
Majd talán akkor lesz jó, ha egyszer frissítik az RBE-t. De az meg ki tudja, mikor lesz. . .

(#16033) OddMan válasza polonic (#16032) üzenetére


OddMan
őstag

Egy másik Radeon BIOS szerkesztő programot tudnál ajánlani? :U
Amúgy köszi az infót.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16034) gordonfreemN válasza miresz (#16028) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És úgy brutálisan nagyobb az élmény, vagy ne kezdjek el gondolkozni, hogy belehecceljek igy hirtelen pár ezrest a dologba?
(~tápcsere, +2 monitor, VGA csere)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16035) polonic válasza gordonfreemN (#16034) üzenetére


polonic
félisten

Attól függ, hogy mivel játszottak meg és te is mivel akarsz játszani.
Az időtállóság figyelembe véve írtam az előbbi hsz-eimet.

(#16033) OddMan

Nincs mit.
Nem tudok más programot. Csak ezt ismerem.

(#16036) cavman


cavman
tag

Hali!
Újrahúztam a gépet, benne a 4gb ram is, nincs fagyás, fut a battlefield3 1000 -rel. :DD
Sokat segített az újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

(#16037) Turbolada II válasza gordonfreemN (#16034) üzenetére


Turbolada II
őstag

Ha veszel még 2 monitort akkor a későbbiekben is mindig az aktuális csúcskártyára lesz szükséged, ha a legújabb játékokkal szeretnél játszani.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#16038) gordonfreemN válasza polonic (#16035) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nah, bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16039) gordonfreemN válasza polonic (#16035) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Alapvetően FPS-el tolom. Vagy ennek inkább "szimulátor"okban van értelme?
Szóval értem, sok pénz, de hogy megéri-e? Ezért kellene egy kis tapasztalat... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16040) polonic válasza gordonfreemN (#16039) üzenetére


polonic
félisten

Most látom, hogy milyen szerencsétlenül írtam a hsz-t. :)
Késő volt már. . .

Nem tudom, hogy van-e értelme. Nem próbáltam még ki. Ha vahalol van módod kipróbálni, akkor tedd meg, aztán meglátod, hogy van-e értelme.
Vagy nézz videókat róla tecsőn. Vagy teszteket keress.

(#16041) Flashget válasza pinnacle (#15765) üzenetére


Flashget
félisten

VGA: Asus 6870 DCU 915/1050
CPU: E8400 3.0GHz
RAM: OCZ 2x1GB 800MHz
Driver: 11.9

vagyis nem húztam semmit
eredmény vantage-ban

Realme GT Master Edition

(#16042) ///Krisz\\\ válasza gordonfreemN (#16039) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha szereted az FPS-eket akkor az Eyefinity neked való. Akkora csalás a több monitor FPS-ekben, hogy az nem igaz, 3x akkora területet látsz be. Akik egy monitorral tolják azok szinte csak maguk elé látnak a játékban viszont 3 monitorral már a melletted történő dolgokat is egyből látod. Sokkal több időd lesz reagálni, mert egyszerűen előbb látod meg az ellenfelet ha oldalról jön. :K
Szimulátorokban is biztos van előnye, de azokról ,még nem nagyon olvastam/hallottam Eyefinity alatt. :N

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16043) OddMan


OddMan
őstag

Ha el akarom indítani a FurMark-ot vagy az MSI Kombustor-t, akkor a köv. hibaüzenetet kapom: "Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.".
Ez a hibaüzenet lehet attól, hogy nem túl erős a tápom? :U
A kártyám Sapphire HD6870 a proci pedig Intel C2Q Q9400 a táp pedig régi FSP400W-os.

Ami picit furcsa, hogy a "The Witcher2" és a "3DMark11" megy rendesen. :F

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16044) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#16042) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezt honnan veszed, hogy nagyobb teruletet latsz be eyefinity modban 3 monitorral, mint egyel? :Y

(#16045) ///Krisz\\\ válasza alibaba78 (#16044) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Például vagy például és például. :P :D

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16046) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#16045) üzenetére


alibaba78
őstag

A video nekem nem nyilik meg. :( Ezen felul meg mindig azt mondom, hogy a terulet, amit latsz ugyanakkora, de mivel haromszor akkora megjeleniton tolod, haromszor akkora felbontason, igy sokkal reszletgazdagabb ugyanaz a kep, amit en latok egy monitoron. Rosszul gondolom?

(#16047) alibaba78 válasza alibaba78 (#16046) üzenetére


alibaba78
őstag

"igy sokkal reszletgazdagabb ugyanaz a kep, mint amit en latok egy monitoron."

Ez az egy szo lemaradt, sorry! :B

(#16048) ///Krisz\\\ válasza alibaba78 (#16047) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Lehet, hogy egy darabig részletgazdagabb, de ez már 3x akkora felbontás és ha 3x részletgazdagabb lenne az már DX13 lenne. :D
Viccet félre téve, nem tudom az okát, hogy mitől látsz többet, de többet látsz, meg hát egy bizonyos szélesség után ha nem nőne a látómező akkor torzulnának az alakok, mint mikor 4:3-as filmet nézel 16:9-es TV-n és szétnyújtja a képet. Legalábbis én így gondolom.

http://www.youtube.com/watch?v=Lvf2MQ9tAss (hátha így jó lesz)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#16049) Töki bácsi válasza ///Krisz\\\ (#16045) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Ahogy én a videóban láttam, az Eyefinity levágta a videó alját és tetejét, majd azt húzta szét. Tehát nem hogy nőtt a látómező, hanem csökkent vertikális irányban :)

osu-no seishin

(#16050) ///Krisz\\\ válasza Töki bácsi (#16049) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Az nem lényeg most, mert nem arról beszélünk. Mert egy FPS játékban mikor van az ellenség alattad vagy fölötted? Itt a horizontális látómező növekedése a lényeg.

Jó mondjuk a repülők esetében igazad van, de azért nem olyan vészes az a vertikális látómező csökkenés. :N

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.