Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) alibaba78 válasza Isi345 (#3300) üzenetére


alibaba78
őstag

k.rudolf-nak az van, csak nem tudom, melyik tipus. Szora kene birni.

(#3302) k.rudolf válasza alibaba78 (#3301) üzenetére


k.rudolf
tag

Csáo nkm Sapphire HD 6870 és a hütés huha xD mutatok képet inkább [link]

Bye:P

[ Szerkesztve ]

(#3303) dahaka666 válasza zsole84 (#3298) üzenetére


dahaka666
csendes tag

mármint a 70eshez vagy az 50eshez?

(#3304) asysoft válasza k.rudolf (#3302) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ez a 21179-00-40R, ahogy az URL-ben is látszik. Amúgy nekem is ilyen van:)

dahaka666 (#3303): nekem az adataimnál látható konfigot egy 400-as GreenPower FPS viszi, különösebb gondok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3305) k.rudolf


k.rudolf
tag

Hi all !

Egy kis fejlemény a karival kapcsolatban és a problémámmal egyaránt.

Ugyebár mondtam hogy pár game alig teljesit DE valamelyik pedig azt a teljesitményt nyujtja amennyit valóban kell !
Tehát pl a AVP2010 , COD6 , Just Caust2 , Maffia2, Metro2033 -> mind a maximumot adja fps terén tehát ami a tesztekben is van igy a neten valóban azt az FPS-t kapom.

Viszont pl : COD 4 , League of Legends , Crysis , Crysis Warhed -> ezeknél a játékoknál nincs meg az a teljesitmény aminek kéne lennie vmelyiknél a negyedét teljesiti érdekes módon ez lehet másnak is feltünik hogy ezek régebbi játékok de akkor hol a HIBA? ezentúl csak új játékok fognak futni? Akkor vettem észre mikor a League of Legends-ben 60fps a max régi karival ez meg is volt gond nélkül és ezzel az uj karival 45-55 fps...

Kezdem azt hinni hogy régebbi játékok vagy gyengébb grafikával rendelkező játékokat nem lehet nyomatni normálisan ? minth a kártya határozná meg hogy újakat játszhatom full-on stabil fps-en ami annyi amennyinek valóban lennie kell de a régikre meg visszaesik a kari teljesitmenye? Hmm érdekes ez az egész csak igy elgondolkoztam hogy HD 6870 néha teszi a dolgát és néha nem gamek terén...

Ennyi gamet tudtam csak tesztelni egyenlőre ezért is irtam 1-2 példát de ezek után az összeset ki fogom próbálni amennyi csak van:)

Reméljük valami lessz mert ezek alapján nem a Proci a gyenge.. :/

Thx All
Jóéjt:)

(#3306) martin66 válasza k.rudolf (#3305) üzenetére


martin66
senior tag

Nekem is ugyan ez a bajom hd 6850-nel dirt 2 avg FPS 58 ful full maxon full hd-ban meg a bad company 2-ben is ful fullon full hddben avg 50-55fps, de ilyen régebbi dx10,9-es gamékkal meg alig hoz valamit Ac2 pl Avg 30-35 Fps há mi ez emberek . Szerintem itt driver hiba lesz több vga illesztő progi féleségű hibákat is tapasztaltam.

(#3307) speed3456


speed3456
aktív tag

Sziasztok! VGA csere előtt állok és a mostani ASUS 5770 em egy 6850 re szeretném váltani. Konfigom az adatlapomon. Szerintetek megérné váltani?

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#3308) k.rudolf válasza speed3456 (#3307) üzenetére


k.rudolf
tag

Nkm azt mondták hogy ezek a HD 68xx széria processzorfüggő nkm a 4 maggal nem bir a HD 6870 álitólag sztem a Core 2 Duo az kisé gyenge lenne hozzá de inkáb várd meg egy szakértő válaszát :)

(#3309) Dency01 válasza speed3456 (#3307) üzenetére


Dency01
aktív tag

Összehasonlítás
Itt láthatod hogy kb ~30% -al jobb az 5770-nél. Döntsd el hogy megéri-e váltani.
Viszont amit k.rudolf ír hogy erős proci kell hozzá , az igaz lehet.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#3310) Armor72 válasza speed3456 (#3307) üzenetére


Armor72
csendes tag

Az 5770-ről mindenképpen. Korábban volt ilyen kártyám és az AvP Dx 11-ben tesszelációval bizony durván belassult a "mindjárt bekaplak-Alienes" animációknál.

Kiváncsiságból újból elkezdtem a játékot egy Giga 6850-essel, és hálisten 50 feletti FPS-sel fut a játék 1680X1050-es felbontással, mindent maxra tekerve.

(Háttér:Asus P5QL Pro , Intel Q8300@2,5; 4 GB DDR2 RAM; mindenféle tuning nélkül)

(#3311) vassp válasza pete_21 (#3218) üzenetére


vassp
csendes tag

nekem is igy van beállítva,csak a zajszűrést bekapcsoltam és 100% ra raktam igy észrevehetően csökkenti a szemcséket.amugy mpc-hc-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#3312) speed3456 válasza Dency01 (#3309) üzenetére


speed3456
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Neked is k.rudolf!

Most váltok i5 750 re mellé 4gb ddr3. Azt 4ghz-en hajtva elég lesz hogy ne legyen cpu limit nem?

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#3313) speed3456 válasza Armor72 (#3310) üzenetére


speed3456
aktív tag

Igen az AvP ben én is észrevettem a lassulást ezért alacsonyabbra vettem a grafot is vettem mert zavart. 1680x1050 be tolom én is mert ennyit bír monitor max. Erre a felbontásra csak elég lenne a 7xxx szériáig nem?

Bocs hogy nem egybe írtam de szerintem így átláthatóbb. Nem a hszekre hajtok.

[ Szerkesztve ]

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#3314) Armor72 válasza speed3456 (#3313) üzenetére


Armor72
csendes tag

sztem igen,főleg egy erős proccal.

Crossfire-ban pedig 5970 közeli sebességet mértek vele állítólag...[link]

és nyárra sokkal olcsóbb lesz a második, kiforrott driverrel...

(#3315) csucsbicep válasza speed3456 (#3312) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

4Ghz közelébe sem kell menj, hogy kihajtsa.

(#3316) pete_21 válasza vassp (#3311) üzenetére


pete_21
addikt

Én még nem próbáltam ki, hogy csak a zajszűrést engedem a speciális szűrőkből, de majd megnézem, hogy csak azt 100-ra rakom, köszi a tippet. Megnéztem, hogy mind a 4-et engedtem, és talán kicsit rosszabb lett a kép. És valahogy máshogy dekódolta az MPC-HC, mert úgy már más framet mentett ki, hiába adtam meg neki, hogy mit mentsen... :F

speed3456: Szerintem a mostani prociddal se nagyon lenne gáz, főleg, ha 4,4 Ghz-en tolod. Szvsz nincs még sok játék, ami 4 magot használna, de javítsatok ki, ha tévedek. Főleg, ha magasabb felbontáson használod, ott már kevésbé van CPU limit, inkább a VGA-ra támaszkodik a játék.

(#3317) surgyi


surgyi
senior tag

Helló Mindenki!

Olyan kérdésem lenne, jelenleg E8500 cpu-m van, de úgy vélem alap órajelen néhány játékhoz kevés a teljesítménye. Milyen procit javasoltok helyette? Amd x4 @3,8GHz-en járatva elég lenne alá? S mi a helyzet ha később mégegy HD6850-et tennék CF-be?
Várom a hozzászólásokat, mi hajtja ki rendesen?

(#3318) Armor72 válasza surgyi (#3317) üzenetére


Armor72
csendes tag

Minél több mag,annál jobb a Radeonnak, de javítsatok ki, ha tévedek..
az X6-os Phenommal brutálisan nőtt a teljesítménye egy q9650-es hajtáshoz képest
[link]

Ez azért érdekes...AMD FUSION?? :D

(#3319) csucsbicep válasza surgyi (#3317) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor nem árt min egy húzott i5-750 legalább, ha cf lesz...

(#3320) vzsryl válasza k.rudolf (#3305) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Előfordulhat, hogy a régebbi játékokban kicsit rosszabbul teljesít, mert a szoftveres támogatottság nem olyan, mint egy újabbnál, de azért ekkora különbségek furcsák. Sztem. CPU limit erősen közbeszól.
Egyszerűen a Q8200 2,33Ghz-e édeskevés egy ilyen VGA mellé. Igazság szerint egy kb. 3,5Ghz-en üzemelő Q9x50-es, Phenom II 9xx vagy Core i5-i7 kellene egy ilyen brutális VGA-hoz, hogy normális párost alkossanak.

Szerk.: A felsorolt játékok közül az újabbak tudtommal mind 2-nél több szálon futnak, tehát nem kell feltétlenül magas órajel. Viszont a felsorolt régebbi játékok 1-2 szálat használnak, ahol számít a magas órajel, nagyon. Nem is csodálom, hogy a régebbiek ilyen gyatrán futnak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3321) pete_21 válasza k.rudolf (#3305) üzenetére


pete_21
addikt

Biztos írtad már, de nem emlékszem. Milyen is volt az előző karid? Nekem 9800 GT rémlik.
Driver Sweeper volt csökkentett módban?
Amúgy én is arra tudok gondolni, amire vzsryl kolléga: ezeket a mai Catalystokat inkább az újabb játékokra optimalizálják, és azokra készítik fel őket. És látod, még így is vannak velük hibák (lásd black screen vagy stand-by). Ha még a régi játékokra is optimalizálnák őket, akkor még kevesebb erőforrás jutna a új játékokra, és bugfixekre.
Az meg a másik, hogy az újabbak tényleg át vannak írva több szálra, így jobban tudnak a CPU-ra támaszkodni. A régebbiek órajel-limitesek. A régebbi kari (ha nVidia volt) drivere meg jobban tetszett azoknak a játékoknak. Sokszor van olyan, hogy az egyik nagy videokártyagyártó szponzorálja a játékot, és ezért a játékfejlesztők úgy optimalizálnak, hogy azokkal a kártyákkal menjen jobban (sokszor a játék introja előtt befigyel a logo is). Ez is simán lehet szerintem.
Próbálkozhatsz, engem is érdekel, hogy miben hogy teljesít, de szerintem nem katasztrófa, hogy kicsit kevesebb fps-t kapsz ezzel a kártyával (ami a régebbi játékokat illeti). League of Legends-ben pl. így is bőven 30+ fps-ed van, szóval simán játszható. Bár ha jól emlékszem, a Crysis 30 fps alatt volt. Az még mindig rosszul megy? És szűrők nélkül? Mert az viszont tényleg gáz úgy...

[ Szerkesztve ]

(#3322) aya válasza pete_21 (#3321) üzenetére


aya
addikt

Ha nincs elég erőforrás akkor talán fel kellene venni az amd-nek még pár szakembert?
Engem kifejezetten idegesít az amd töketlensége a 6xxx szériánál.
Kicsit karácsonyi kapkodást vélek felfedezni.
Jó a kártya, de olyan mintha béta fázisban adták volna ki.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#3323) Biga123


Biga123
addikt

Nekem 3.5GHz és 4GHz között +1-FPS különbség van Crysisban szal szerintem 6850-nél 3.5GHz c2d vel nincs cpu limit.. alacsony felbontáson se..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3324) Pala válasza Biga123 (#3323) üzenetére


Pala
veterán

Igen, de ez a very high beállítás miatt is lehet. Sima highon vagy mediumon is nézted? Ott már lehet, hogy nagyobb különbség lenne.
Nekem is volt E8200-am és úgy rémlik, hogy a játék folyamatosan gyorsult, ahogy húztam a procit, még 4GHz fölött is láttam javulást (1280x1024-ben).

(#3325) Biga123 válasza Pala (#3324) üzenetére


Biga123
addikt

Ha már ilyen kari van a gépben akkor én nem venném vissza.. Had menjen csak maxon.
Ez volt a cél. Had dolgozzon csak a kari.
Valószínű ha lejjebb venném akkor lenne cpu limit... De így nincs..szintén 1280x1024

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3326) Pala válasza Biga123 (#3325) üzenetére


Pala
veterán

Persze, érthető, bár hogy őszinte legyek, szerintem GTX480/570 alatt semmi sem elég very high-hoz. :( De még azok is csak mérsékeltebb felbontásban. Mondjuk ez inkább a Crysis nyűgje, mintsem a kártyáké.

(#3327) Biga123 válasza Pala (#3326) üzenetére


Biga123
addikt

Na ja de szerintem Crysis-GTA4 kivételével szerintem egy darabig fog mindent vinni maxon..
Bár mostanában nem divat az optimalizálás. Csak átportolnak mindent konzolról és megeszik minden erőforrást a game. mi meg vehetjük az újabb vasakat.. :W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3328) Pala válasza Biga123 (#3327) üzenetére


Pala
veterán

Hát ezért szívok én, mert pont Crysis/GTA4-re kellene vga, amúgy meg inkább 1995-2000-es játékokkal játszom szívesen. :DDD
Mondjuk pont a fenti két játéknál szerintem jogos az erőforrásigény, viszont több más esetben én sem értem, mire fel a nagy gépzabálás. :(
No mindegy, ezzel a tudattal kell a gépre költeni; a HD68x0 azért még sokáig jó lesz.

(#3329) k.rudolf válasza pete_21 (#3321) üzenetére


k.rudolf
tag

pete_21 régebben MSI NX9600GT 1Gb -os karim volt. :)
Télleg mostmár minden kinom bajomra megleltem a választ köszi szépen all :)

Amugy a league of legend 40fps nél szaggat XD nálam végülis igen de m1 anyival megy h normlisan játszható. A crysis úugy fut pontosan hogy mikor egy nagyobb táj jön vagy több fa,ember stb akkor leugrik az fps 18-23 köré , Warhead-ban eddig a 16-25Fps volt a legkisebb viszint kicsit arébb megyek akkor már 25-45Fps na ez már valami de ugyebár a crysis-ben mindenhol nagy a tér sok a cucc előtted és valahányszor ilyen helyre tévedek az FPS rohamosan lecsökken 18-23/25 közé ami szinte játszhatatlan és igen erős ez a kari mivel hogy ha 8x-os AA-t adok neki akkor is ugyanilyen FPS -en megy ezen én is meglepődtem XD

Tegnap GTA 4 teszt volt - Full maxon - 15-28 fps atomszaggatás XD:)

Ty , Bye

[ Szerkesztve ]

(#3330) Milka 78 válasza Armor72 (#3318) üzenetére


Milka 78
nagyúr

E szerint még rá kell dobnom a 3.7 ghz-re,hogy valamelyest kihajtsak egy 6870-est?azt nem tudja valaki,hogy a 1055t milyen frekin ment,mert azért nem minegy?

(#3331) k.rudolf


k.rudolf
tag

Na szeretném megköszönni mindenkinek a fáradozást itt a fórumon mostmár tudni mi a hiba és én is elfogadtam h az :) THX mindent most én is segiteni fogok másokon :) aztan majd veszek egy i5-ös processzort amit már ki is néztem ez lenne : 4mag + 2.8Ghz :) szerintetek kihozza a kariból az állatot ? :D [link]

Ty all Bye :D

(#3332) csucsbicep válasza Milka 78 (#3330) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Számomra érdekes az a teszt. Régebbi ph tesztben nem brillírozott a Thuban játékokban...
Sztem, így elég a procid egy 6870hez. Amúgy is sok mai játék jól van optimalizálva...

(#3333) potyec


potyec
tag

na leadtam a garanciára a videókarim kíváncsi vagyok az eredményre..

Amit mondtak :
1 . Gigabyte-ot nem hoztak még vissza ilyen hibálad csak piros pöttyözéssel és csíkozással
2. Sapphire félét is hoztak vissza mér többet a pöttyözéssel vagy képfagyással :U

(#3334) ///Krisz\\\ válasza potyec (#3333) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

a black screen miatt adtad le?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3335) potyec válasza ///Krisz\\\ (#3334) üzenetére


potyec
tag

igen

(#3336) ///Krisz\\\ válasza potyec (#3335) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

na akkor az már jó, hogy egyáltalán megnézik. (én azt hittem, hogy elküldik az embert a francba ilyen hibával, ezért is vártam/várok) majd írnál róla ha visszakapod, hogy mit mondtak/csináltak?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3337) vzsryl válasza Biga123 (#3323) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Crysis VGA limites játék, ott nem is kell 4Ghz egy Quad-tól. De azért egy 3-3,5Ghz elkél általában.

(#3331) k.rudolf: Csak ne Intel-es lapot vegyél hozzá, hanem valami normálisat, pl Asus, Gigabyte, Asrock, MSI stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3338) potyec válasza ///Krisz\\\ (#3336) üzenetére


potyec
tag

kötelesek beküldeni ! ez hiba és nem hagyom ha nem működik akkor bemegyek és kiverem a balhét

(#3339) k.rudolf válasza vzsryl (#3337) üzenetére


k.rudolf
tag

Szia hogy érted h Intel alaplapot ? nem akarok alaplapot venni vagy az is kell ha procit cserélek ? NEE :( akkor procit sem veszek nem vagyok én miliomos :(

(#3340) Biga123 válasza k.rudolf (#3339) üzenetére


Biga123
addikt

Mókás lett volna ha a 775-ös lapodba bepaszírozod az i5-öt... :C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3341) alibaba78 válasza k.rudolf (#3339) üzenetére


alibaba78
őstag

Sot, meg memoriat (ddr3) is venned kell bele!

klausztro: Mar tobben kerdeztek, hogy megis mire gondolsz, mert egy vga-t nehezebb szarul bekotni, mint jol, de eszre sem vetted. Idle-ben hany fokos a kartya? Mivel sikerult 86C fokig heviteni? Az enyem volt mar 83-84C is, szoval nem tartom elkepzelhetetlennek.

[ Szerkesztve ]

(#3342) klausztro


klausztro
csendes tag

Sziasztok!!!

Az lenne a kérdésem hogy Giga Ati Radeon HD 6870-es vidi kártyát belehet -e szarul kötni,mert nem volt vezérelve a ventije???Ezt azért kérdem,mert két nap alatt 3-szor csinálta(kicsi venti búgások néha,kb 2 órás játék után, "mondom mi a geci"kiléptem a játékból és néztem a hőmérsékletét 86 fok "azta kurva ez sok"!!!
Majd reset,windows betölt és venti 100% pörög...Majd csak az Ati Catyn belül reset és OK!!!
Szerintetek ezt mért csinálja(xar a kártya???)biost nem tudok frissíteni,mert a legújabb van rajta,az atibol a 10.12 használom...

SZERINTETEK KÁROSODOTT-E A KÁRTYA???És mért csinálja???3 napja raktam össze a gépet!!!MILYEN HŐMÉRSÉKLET A REÁLIS TERHELVE ÉS TERHELÉS NÉLKÜL???

Kérlek segítsetek,nagyon fontos!!!

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#3343) Biga123 válasza klausztro (#3342) üzenetére


Biga123
addikt

NEM LEHET ROSSZUL BEKÖTNI!
85-fok az piskóta...
Bios frissítés megvolt? tekintve hogy giga kártya....

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3344) klausztro válasza Biga123 (#3343) üzenetére


klausztro
csendes tag

Szia...Igen próbáltam,de a legfrissebb van rajta ez az f3as...
Elkezdtem úgy használni ha játszom felveszem a fordulatot 30 %,így még halk és 65 fokos a kártya ez így jóóóóó???

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#3345) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Akinek gondja akad a Crysis-al teljesítmény szempontjából próbálja ki ezt a módot![link]

[ Szerkesztve ]

(#3346) Biga123 válasza klausztro (#3344) üzenetére


Biga123
addikt

ha játék közbe 65 fok az tökéletes...
Nekem felmegy 70-ig is.. 2D-ben meg olyan 35-fok körül...

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3347) vzsryl válasza k.rudolf (#3339) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Processzor csere előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy a leendő CPU milyen foglalatba passzol, és mivel jár az egész csere folyamat. Jelen esetben: i5 760 mellé kell még egy LGA1156-os foglalatú alaplap és DDR3-as memória is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3348) k.rudolf


k.rudolf
tag

OMG akkor ki kell szinte mindent cserélnem :O

Kiseréltem : Táp , Graf , most akkor : Cpu , alaplap , ram

Ez nemigaz minek vettem meg ezt a 6870et :(

(#3349) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sziasztok. A Gigabyte segítőkészsége annyiban nyilvánult meg hogy azt írták frissítsük a bios-t az f3bétára.A haverom megtette és 78 százalék helyett 28 százalékon megy alapba a hűtő venti.Semmi mást nem orvosolt,ennyi.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#3350) alibaba78 válasza k.rudolf (#3348) üzenetére


alibaba78
őstag

Nem kell rogton ketsegbeesni, hiszen jol teljesit az a 6870, nemde? Az, hogy par jatek nem megy tokeletesen, nem ujdonsag. Semmi sem lehet tokeletes. Amd oldalon is gondolkozhatsz, lenyegesen olcsobbak a lapok, meg a procik, es jatekokban elenyeszo a kulonbseg.
Azert azt ugye mar akkor is tudtad, amikor gepet vettel, hogy egy penznyelo. Nem tudsz eleget kolteni ra. :D

klausztro: Probald meg furmarkkal kis ablakban terhelni a kartyat, es kozben monitorozd aida64-gyel. Kivancsi vagyok, meddig melegszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.