Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Smith Ügynök válasza wittman (#1999) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Az a kérdés csak, hogy ha esetleg nem lesz megoldva driverrel, akkor mit csinálunk?

Gefos 460? Sok alternatíva nincs...

(#2002) polonic válasza Smith Ügynök (#2001) üzenetére


polonic
félisten

Vagy 6870 egy kis ráfizetéssel.
De remélhetőleg driveres gond lesz.

(#2003) katt777 válasza Smith Ügynök (#2001) üzenetére


katt777
félisten

Váltotok zöldre. Ja, hogy ez is zöld... :U
Ha hardveres hiba, az pech, mert az is lehet, XP alatt ugyanis eleve nem kap akkora terhelést a kari, mint pl. DX11-ben. De legyen driver!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2004) Chaser válasza TPeti (#1956) üzenetére


Chaser
titán

Aktív v őasszív PFC-nek ehhez semmi köze nincs...a PFC-nek semmilyen teljesítmény befolyásoló tényezője nincs...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2005) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

ha a driver nem oldja meg a gondot akkor mi lesz:
hova kell visszavinni? (bolt ahol vettem vagy van valami képviselet)
visszakapom a pénzt vagy levásárolhatom vagy kicserélik egy újabbra? :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2006) Rolesz92


Rolesz92
tag

Próbálta már valaki a fifa 11-et 6850-nel? Laggol pedig fraps fix 60fps-t ír (gondolom korlátozva van) és ha lejebb veszem a grafikát akkor is 4850-ről váltottam azon semmit nem laggolt max grafikán, csak az F1 2010 akadt maxon 4850-nel na az most egyáltalán nem 6850-nel. Kétszer tettem újra a drivert 3 szor a fifát utoljára már ssd-re ment de semmi... Valaki ötlet? Driver a legújabb az ati oldaláról... Mi a megoldás? Valaki pls probálja ki... Win reinstall? konfig: Q8200 4GB ram nem hinném hogy itt a gond...

Samsung Galaxy S

(#2007) SpeedR válasza ///Krisz\\\ (#2005) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha az új driver nem oldja meg a problémát, akkor sok ezer 6850 júzer fogja borogatni az asztalt, és valószínűleg lesz valami hivatalos AMD állásfoglalás.
Sajnos a pénz vissza és a levásárlás nem opció. Erre a jelenlegi szabályozás szerint nem köteles a forgalmazó. Vagy megjavítják, vagy kicserélik egy ugyan olyanra. Ha rendesek akkor persze megállapodhattok másban is. Nyilván nekik sem érdekük, hogy folyamatosan garis ügyekkel zaklassák őket.
Remélhetőleg a 10.12-es mindent megold, és lecsillapodhatnak a kedélyek.

[ Szerkesztve ]

(#2008) ///Krisz\\\ válasza SpeedR (#2007) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

köszönöm a választ!

(én már nem nagyon bízok abban, hogy a driver megoldaná ezt a ramos dolgot, ez nagyon hardver hiba szagú, de hát remélem, hogy nincs igazam :) )

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2009) Zyrius


Zyrius
aktív tag

Na hát srácok ma kb 8 órája tolom elég sokszor megfordultam már azon a ponton ahol eddig 50% volt az esélye annak, hogy előjön a hiba.
900 mhz-en sehol semmi. Hibátlanul működik minden.

Egyik szemem sir a másik nevet :) :(

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#2010) ///Krisz\\\ válasza ///Krisz\\\ (#2008) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

viszont a gigabyte nagyon csöndben van, ebből az F3-as béta BIOS-ból nem igen akarnak véglegeset csinálni ;]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2011) Vasinger! válasza ///Krisz\\\ (#2010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szinte mindennap nézem az oldalukat, nem értem. Már jó ideje béta, azért hamarabb szoktak RTM-esíteni drivereket.... :W

(#2012) ttt1


ttt1
őstag

Egy ilye 6850es kihajtásához milyen cpu dukál?Egy E5200-as 3,4-en kihajtja már v jobb egy e8400as 3,8 körül?

(#2013) katt777 válasza SpeedR (#2007) üzenetére


katt777
félisten

Miért is nem? Ha egy VGA-ból 2 is egymás után hibás, már nem követelhetik, hogy ugyanolyat vegyél.

ttt1: Persze, meg hogy nem. Jó hülye kérdés. :( Felbontás, összetettség, játék, ez mind befolyásolja.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2014) Smith Ügynök válasza wittman (#1999) üzenetére


Smith Ügynök
tag

wittman nálad valami újdonság?

Nekem a 10.10e-vel már több órája jó a GTA 4, teljes órajelen, tehát NEM 900mhz-en. Előtte a síma 10.10-em volt, azzal volt standby.

[ Szerkesztve ]

(#2015) SpeedR válasza Vasinger! (#2011) üzenetére


SpeedR
őstag

Csak nehogy az legyen a vége, hogy a vram időzítésein lazítanak.

(#2013) katt777
Azt semmiképp sem követelik, hogy ugyan olyat vegyél, de garanciában csak ugyan olyanra kötelesek kicserélni. (hibátlanra) Ha többször is rosszat kapsz ugyanabból, akkor lehet esetleg más megoldáson gondolkozni. (ha gariban egyszer hibásat kapsz vissza, az szerintem még nem elég hivatkozási alap)

[ Szerkesztve ]

(#2016) Vasinger! válasza ttt1 (#2012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy 6850-hez egy 4 magos dukálna, azok közül már szinte mind kihajtja.
Nekem egy E8400 van 3.8-on. Érzem, hogy nem 100%-on teljesít a kártya, de még így is bőven elég. Főleg úgy is előbb fog előjönni VGA limit, ha FULL HD-ban játszol, mint proci.
De ugye nagy mértékben függ a játéktól is, sőt...

3.4 már talán picit kevéske lesz neki, de majd az okosak megmondják..

SpeedR: Nem értelek, miért tennének ilyet??

[ Szerkesztve ]

(#2017) SpeedR válasza Vasinger! (#2016) üzenetére


SpeedR
őstag

Pl. azért hogy ne kelljen x ezer kártyát kicserélni. Félig egyébként viccnek szántam, nem kell véresen komolyan venni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2019) ///Krisz\\\ válasza SpeedR (#2015) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

ha a vram időzítéseinek lazítása azt jelenti, hogy lassabb lesz a ram akkor addig verem a fejüket a kártyával amíg ide nem adják a pénzt :D mert én nem egy lassabb kártyát kérek hanem ugyan azt amiért kifizettem a pénzem csak működjön hibátlanul.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2020) ttt1 válasza Vasinger! (#2016) üzenetére


ttt1
őstag

1680x1050-be játszok. Most megnéztem cpum 3,63 megy jelenleg ...Elsösorban fps (tudom az meg az adott engine-töl függ) meg rpg megy...

(#2021) wittman válasza Smith Ügynök (#2014) üzenetére


wittman
aktív tag

Hello!

Amivel nálam kijött a hiba az Flaming Cliffs 2 repülőszimulátor, de ott is ha kikapcsoltam fákat, akkor nem volt hiba.

A többi játék amivel játszok, azokon soha nem volt ez a hiba: STALKER: Clear Sky Complete mod, Arma II Operation Arrowhead, StarCraft 2, DCS:A-10C beta3.

Ati Radeon 7500-től csak Ati kártyám volt, de most úgy nézz ki, hogy belenyúltunk valami xar-ba. Az hogy 900MHz-en megy tökéletesen nem vigasztal, de még megnézem esetleg magasabb pl.950MHz-en hibázik-e.

Az is igaz, eddig bőven elvoltam az Xp-vel és ugye ott nem hibázik a kártya, de most már a repszimulátort is win7-en használnám, mert sokkal jobban megy, mint xp-n, persze mikor nem jön elő a hiba miatt.

Mondom, hogy kivárok még, remélem orvosolják. Amúgy az ARMA2 és StarCraft 2 miatt is megtartanám a kártyát, mert hasít ezekkel...

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#2022) TESCO-Zsömle válasza ttt1 (#2012) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszerű.

Fogod a gépeden a mérvadó játékot, beállítod a kívánt felbontást, és az összes effektet leveszed, amit nem a CPU számol. Így jó eséllyel kapsz CPU-limitet, vagy ehhez közeli állapotot. Ha biztosra akarsz menni, még húzol a procin is, amennyi belefér.

Ezután keresel egy tesztet, ahol az ominózus játék is szerepel, lehetőleg egy 4+GHz-es korájhéttel megtámogatva. Megnézed, hogy az általad kívánt felbontáson mennyi FPS-t présel ki magából. Ha kevesebbet, mint a tied, akkor jó vagy. Ha nem, akkor komolyabb proci kell.

Fontos megjegyezni, hogy még mindig kevés játék használ kettőnél több magot. A 4-magos procik gyakran semmivel se gyorsabbak, mint a 3 magosak, mert a harmadik is csak annyit gyorsít, hogy leveszi a 2 magról az összes egyéb terhelést, így tiszta utat biztosítva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2023) wittman


wittman
aktív tag

Megvan a hiba!

AMD fórumán írták, nagyon gyanús tényleg ez a hiba.

hi guys

the reason of crash is memory video hotness more than 92c i test it with gpuz sensor name gputemp (memio) n 2 in new card gpu temp n2 in 6000 series

the gpu core is well that amd built it max 88 c cool but the memory not good

i think amd must do such a auto limit of frequency by the hotness of video memory exp max is 88 c so like that no more crashes automatically i hope ati admins read this topic and do it in future driver 10.12 10.13

i hope this help you people and if you have any qeustion about video cards games i am hear to help ^^

AMD forum - Black screen solved

www.vmh59.hu

(#2024) ///Krisz\\\ válasza wittman (#2023) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

kérlek írd le magyarul a lényegét, mert nagyon érdekelne, de a webforditas.hu olyan hülyeséget fordít, hogy nem értem meg :B

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2025) SpeedR válasza wittman (#2023) üzenetére


SpeedR
őstag

De akkor Xp-n miért nem jön elő? Vagy ott nem éri el a mem. a 92 C fokot?
De nagyon egyszerű lecsekkolni a dolgot. Ventit fel 100%-ra és mehet a teszt.

(#2026) rocket válasza wittman (#2023) üzenetére


rocket
nagyúr

Memio-nak semmi koze a memoria homersekletehez, az a memoria vezerlo ami a GPU-ban van.

AIDA-val kellene loggolni, GPU-Z-nel eleg gyakran elofordul, hogy rossz adatokat ir.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2027) rocket válasza rocket (#2026) üzenetére


rocket
nagyúr

3DMark11 alatti homerseklet:

Minimum, maximum, atlag:

GPU dióda (DispIO) °C 40 2010.12.10. 21:47:54 60 2010.12.10. 21:51:04 51,2
GPU dióda (MemIO) °C 40 2010.12.10. 21:47:54 64 2010.12.10. 21:51:04 53,0
GPU dióda (árnyaló) °C 40 2010.12.10. 21:47:54 62 2010.12.10. 21:50:23 52,8

#2007:Sok ezer?
Eddig sok 10 sincs aki jelezte a problemat.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2028) Traven


Traven
csendes tag

Nekem sapphire ati radeon 6780 én már mindenen átt futotam és ara jutotam hogy kell enek a VGA-anak egy Nagyon erös proci Cor i7 és akkor nem lesz gond:) meg hát ha jön is 10.12 driver nem bisztos hogy jó lesz vele deh hát majd kiderül csak remélni tudom hogy télleg ez a gond:)

(#2029) polonic válasza Traven (#2028) üzenetére


polonic
félisten

A 70-esekkel nincs baj. Vagy nálad akkor most azzal jelentkezett?

(#2030) SpeedR válasza rocket (#2027) üzenetére


SpeedR
őstag

Nyilván nem úgy értettem hogy a ph!-ról jön össze a "sok ezer".

(#2031) polonic válasza SpeedR (#2030) üzenetére


polonic
félisten

Az AMD fórumán sincs sok ezer. :DDD

(#2032) rocket válasza SpeedR (#2030) üzenetére


rocket
nagyúr

En se PH-rol beszeltem.
Globalisan nincs sok 10 panasz se, nem hogy sok 1000.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2033) szab0729 válasza ///Krisz\\\ (#2024) üzenetére


szab0729
tag

Hát ja, ez van mikor egy alapból webfordított szöveget - sztem az lehet vagy csávókám nagyon töri az angolt - megpróbálsz még1szer webfordítani.:)
Lényeg: a MemIO hőmérséklete túl magasra megy és ezért fagynak a kártyák, de ez egy Fa...butaság, egyrészt mert Kombustor alatt senkinek semmi baja, csak egyes játékokkal van probléma és normális esetben egyáltalán nem ilyen magasak a hőmérsékletek, ahogy az rocket logjából is látszik..
Srác meg azt hiszi kisz... a spanyolviaszt...

Amúgy még emlékszem másfél éve ellenőriztem egy ATI X800XT-n a memóriát egy programmal, hogy nem hibázik-e csak most nem jut eszembe a neve. Nem tudom az mennyire terheli és hogyan, de lehet, h érdemes lenne egy próbát csinálni vele.

ITT egy link hozzá.

(#2034) SpeedR válasza rocket (#2032) üzenetére


SpeedR
őstag

Itt a ph-n is van legalább 10 panaszos. Azt pedig gondolom nem kell ecsetelni, hogy az összes 6850 tulaj közül mennyi forog a ph fórumon, vagy akár bármilyen fórumon. Wittman épp ma írta, hogy a nagyker. is tud a problémáról. 1-2 egyedi eset nem hiszem, hogy feltűnne nekik.
Persze lehet, hogy éppen erre a piacra érkezett olyan szállítmány amiben több a selejt, de nem valószínű. Nem lenne fair, ha az AMD arra hivatkozva próbálná meg elsikálni a dolgot, hogy az összes kártyának úgyis csak egy kis százalékát érinti probléma. (pontos számot senki sem tud, de az biztos hogy világszinten nem 10-20-50 kártyáról beszélünk)

(#2035) ///Krisz\\\ válasza szab0729 (#2033) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

köszönöm! (azt hittem már, hogy tényleg megvan a hiba)

(#2034) SpeedR: nekem az is jó lenne ha az lenne, hogy csak pár kártyát érint a hiba csak cseréljék ki egy olyanra ami jó. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2036) SpeedR válasza ///Krisz\\\ (#2035) üzenetére


SpeedR
őstag

Nyugi, ha nem lesz szoftveres megoldás, akkor tuti cserélni fogják.

(#2037) kop8


kop8
őstag

Játszok és megáll a kép és ez a hiba üzenet fogad:

[link]

Nem tökéletes a driver még:)
Vagy újra kellene telepíteni a gépet??

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2038) polonic válasza kop8 (#2037) üzenetére


polonic
félisten

Milyen driver van feltelepítve?

(#2039) alibaba78 válasza kop8 (#2037) üzenetére


alibaba78
őstag

(#2040) kop8 válasza polonic (#2038) üzenetére


kop8
őstag

A 10.1 van fent

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2041) kop8 válasza alibaba78 (#2039) üzenetére


kop8
őstag

Ezt csak nagygyából értem de nem tudom hol keressem ezt a beálítást.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#2042) katt777 válasza SpeedR (#2015) üzenetére


katt777
félisten

Hát én 2X kaptam vissza Glaciator kártyát ua. hűtés hibával (ti. leállt a ventije), ebből az első javított volt, ugyanilyen hibával, szóval elmondhatom,hogy 2 ASUS EAH4870 G kártyámból 3 volt rossz, és utána kaptam más gyártmányt. Megint Sapphire-t, amelyből az első volt rossz (ahelyett kértem ASUS-t :W ), de a 4. HD4870-em végre jó lett. Biztosan kicsi volt a selejt-százalék a szériából. :DDD Lehet, hogy csak jó volt a bolt, de hogy a pl. TESCO-ban érdemes rájuk borítani az asztalt gar. ügyben, az tuti, akkor ott is ismerik a jogszabályokat. Van számtech forgalmazó is, amelytől biztosan nem vennék semmit.
Hogy XP-n miért jó a kari, lásd alább.

Vasinger!: Érzed? És mégis hogyan? :( Inkább tesztelnéd le!

wittman: Mert az XP elavult... :D Arra elismerten nem fejlesztenek már az AMD-nél, ami, őket ismerve, nyilvánvalóan a VGA-ik stabilabb működését eredményezi. :))

TESCO-Zsömle: De annál is egyszerűbb mindent feltolni maxra, aztán megnézni, mekkora a CPU-terhelés. ;)
A több-magos véleményt 8-szálról tudom alátámasztani. Még amelyik program képes HT-re, az sem használ 50%-nál több erőforrást, de ez már ráhagyás, mert 40%-ig sem ment fel semmi (megj.: szigorúan maximális grafikával toltam minden játékot, kivéve Metro2033, és STALKER CoP, de abból csak min. kell visszavenni). Fallout NV konkrétan 20% (teljes) CPU-t sem használ, CoD BO is valahol 25% környékén teheli a procit. Direkt teszteltem a játékokat 2 mag és HT OFF, úgysem volt 100% CPU-terhelés (80-90%), viszont azt hozzá kell tennem, hogy ez, ugye, i7 proci, egy Phenomnál már láttam hasonló játékokkal 50% feletti CPU-terhelést, ezért aztán, akinek AMD cucca van, könnyen eshet abba a tévedésbe, hogy a játékoknak általában kell a 4 mag. :) Az lehet, hogy egy gyorsabb VGA-val jobban igénybe lenne véve a procim, de a jelen helyzetet figyelembe véve 2X olyan gyorsnak kellene lennie, hogy felmenjen 50% fölé, a HD6-ok pedig ennyire nem sebesek.
Terheléses grafikonokat találni a honlapomon.

Traven: Elég egy Core i5 is, de az mondjuk biztos, hogy i7-tel lesz CPU-teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2043) Vasinger! válasza katt777 (#2042) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Speciel 3D mark 06 és Vintage alatt erősen kevesebb a GPU score-om mint a többi 6850 tulajnak 4 maggal. Játékokban még nem hasonlítottam össze ilyen módon, egyelőre 10.12-t várok.

(#2044) polonic válasza kop8 (#2040) üzenetére


polonic
félisten

Talán nem ártana frissíteni. :)

(#2045) Neo85


Neo85
tag

Nem találok sehol se 6850-es 3dmark eredményeket.Enyém 19300 lett 06-ba,vantageba meg 13000.Reális?Phenom ll X4 3700mhz

(#2046) Vasinger! válasza Neo85 (#2045) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

GPU score-okat tudnál mondani? Főleg azok érdekelnének. Nekem speciel csak azok vannak meg.

(#2047) Neo85 válasza Vasinger! (#2046) üzenetére


Neo85
tag

nem csináltam képet de lefutathatom valamelyiket ha gondolod

(#2048) Neo85 válasza Vasinger! (#2046) üzenetére


Neo85
tag

(#2049) korcsi


korcsi
veterán

Fizikailag a Sapphire 6850-es és a VTX3D 6850-es között nagy a különbség? Leginkább a hűtőjük közötti különbségre lennék kíváncsi?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2050) szab0729 válasza Neo85 (#2048) üzenetére


szab0729
tag

Reális: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.