Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) polonic válasza Gery15 (#2999) üzenetére


polonic
félisten

Let me google that for you kezdőbetűi.com

[ Szerkesztve ]

(#3002) Biga123


Biga123
addikt

Na tegnap összehegesztettem az AVP-t DX11-be.. hát 150-200 fps... :DDD
viszont érdekesen villódznak a fények benne... :F
De szerintem ez a progi hibája lesz.. elég sok gond volt vele anno..
Apropo milyen gammák támogatják még a DX11-et?
jah.. :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3003) Neo85


Neo85
tag

Giga OC 6850-em van hogy lehet neki feszt adni?csak ugy kiváncsiságból?

(#3004) Biga123 válasza Neo85 (#3003) üzenetére


Biga123
addikt

Sapphire Trix-el. pl.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3005) Gery15 válasza Biga123 (#3000) üzenetére


Gery15
addikt

zsíííír kösziii :DDD :R :R

polonic: :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#3006) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok
most veszem a 6870em de elég nagy dilemmába vagyok mert nem tudom eldönteni hogy a sapphire új terméke amin nem a ref hűtő van, vagy a VTX3D ref hűtős modellje mivel az 6k val olcsóbb! Szerintetek melyik legyen inkább az ismertebb márka vagy egy ismeretlen új márka??

tisztelettel faranus :R

(#3007) zsole84 válasza faranus (#3006) üzenetére


zsole84
senior tag

Hamarosan én is új kártyát veszek (6850). Gondolkodtam a vtx3d-n[link], viszont úgy vagyok vele, ha már rászánom a pénzt, akkor már inkább ez lesz:[link] Biztos, hogy jó az előbbi kártya is, de utóbbi márka már bizonyított nálam, így nekem megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#3008) scaleo


scaleo
csendes tag

Szervusztok

Nem foglakoztam már jó héhány éve gép építéssel így a mostani gépet a fórumozók tapasztalatai alapján építem.
A videókártya maradt a végére amiben szintén csak nézek mint a moziba.
A lényeg szeretném a véleményeteket kérni erről a kártyáról melyet itt a fórumban ajánlottak mint ajánlott vétel.
Nem vagyok egy nagy játékos és nem is igazán a játék a fő profil de kikapcsolódásként azért MOD WOW és hasonlóak szoktam használni.
Főcsapás az képszerkesztés (PS) webszerk, kiadvány és a szokásos net film stb.
Egy U2410 fog hajtani és reményeim szerint mindenben alkalmas a natív bontásra gond nélküli meghajtásra.
Talán van akinek van tapasztalata infója.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3009) potyec


potyec
tag

Sajnos egy problémát közlök amire nemtudom a megoldást . 2 hete kb vettem egy Gigabyte 6850 - est és képzeljétek pl . game közben egyszercsak elmegy a kép a monitor villog mintha alap helyzetben lenne . A hang megy alatta mert TS3 on még beszélni is tudok de a kép elmegy majd kb 30 sec múlva már le is fagy a gép . Ötlet ?!

(#3010) RootRulez válasza scaleo (#3008) üzenetére


RootRulez
félisten

Milyen gépbe menne a VGA és milyen felbontáson tolnád?

═════════════════════════════════════════

(#3011) polonic válasza potyec (#3009) üzenetére


polonic
félisten

Olvass vissza a topikban vagy használd a keresőt. Jó pár komment született már ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#3012) scaleo válasza RootRulez (#3010) üzenetére


scaleo
csendes tag

Gép alatta:
Asrock 890GX extreme4
Phenom II X4 965BE
8GB RAM
Csifi 500W táp
Alapból a monitor natív bontásán használnám ( 1920*1200).

(#3013) potyec válasza scaleo (#3012) üzenetére


potyec
tag

lol nekem is ez a configom csak corsair táp meg 4gb

(#3014) pete_21 válasza Biga123 (#3002) üzenetére


pete_21
addikt

Amúgy azt meg lehet nézni valahogy, hogy éppen hanyas DX-ben megy a játék?

(#3015) polonic válasza pete_21 (#3014) üzenetére


polonic
félisten

A játékon belül, ha beállítod, akkor úgy megy. Pl metroban, stalker cop-ban lehet beállítani.
Aztán ego motoros játékokban (dirt 2, f1 2010), ha maxra teszel mindent, akkor úgy megy.

(#3016) Biga123 válasza pete_21 (#3014) üzenetére


Biga123
addikt

Két indító exe van egy DX9-es + egy DX11-es... szerintem egyértelmű.. :DDD
Már ha az AVP-re gondoltál

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3017) scaleo


scaleo
csendes tag

Nem túl nagy a pörgés.
Mindenki még az utolsó fillérjeit költi!? :-)
Pedig jó lett volna egy kis help :((

(#3018) pete_21 válasza polonic (#3015) üzenetére


pete_21
addikt

Most éppen a Dirt 2-t néztem. Utoljára még 1280x1024-ben ment, a régi videokarival, azóta monitorcsere is volt, szóval azért lennék kíváncsi, hogy sikerült-e átállítani magát DX11-re. De akkor az ilyen ego motorosokban nincs erre mód?

Biga123: Dirt 2-re gondoltam, és ott nem ilyen egyértelmű... :N

[ Szerkesztve ]

(#3019) Milka 78 válasza faranus (#3006) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most vettem egy 6870-es VTX-et kb.1 órája.Üresben semmi hangja,mellette a 4870 Vapor ordítva üzemelt.Egy szinten van egy Musashival,de még nem hajtottam meg.Gondolom akkor hangosabb,de játék közben meg nem mindegy? ;)

(#3020) scaleo


scaleo
csendes tag

Egyetlen hozzáértő, tapasztalattal bíró sem jár erre felé. :(
Két ünnep között szeretnék egy kártyát venni ezért kérem a segítségeteket.
Kellemes Ünnepeket Kívánok midenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#3021) zsole84 válasza scaleo (#3020) üzenetére


zsole84
senior tag

Ezt a tesztet találtam a kártyáról:[link]. Itt dicsérik. Egyébként a 6850 ajánlott vétel, én is ilyet tervezek következő kártyának.

(#3022) pete_21 válasza scaleo (#3020) üzenetére


pete_21
addikt

Nézz teszteket, pl. ezt, hogy milyen teljesítményben. Nem tudom, mennyire olvastál vissza, de 1-1 hiba még sajnos az új Catalyst-tal is fennáll (stand-by hiba). Talán most már inkább, csak a Crysis-sal jelentkezik, ami azt jelenti, hogy valószínűleg ki lesz ez is javítva.
Gyártót meg ár, és hűtés, és gari alapján válassz. Gigabyte-ra, és azthiszem az Asus-ra van 3 év gari, ami szvsz nem elhanyagolható. Vesd össze az árakat, és ha a 3 év garisok nem sokkal drágábbak, akkor én olyat vennék a helyedben. :)

[ Szerkesztve ]

(#3023) Milka 78 válasza scaleo (#3020) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem olvass vissza nyugodtan.Én is az tettem,majd meghoztam a döntést és elmentem vásárolni :K Mivel eléggé új a cucc(nekem kb.3-4 órás) nem sok tapasztalat gyűlt össze és még találgatunk,hogy mi miért van,de ami van azt hátrébb megtalálod.Minnél többet olvasol vissza annál átfogóbb képet kapsz.Én 6870-eset vettem,mert azzal kevesebb a probléma,de lehet,hogy csak azért,mert kevesebb van,ki tudja. :F Ha biztosra akarsz menni akkor 5850-est vegyél.Az már kinőtte a gyerekbetegségeit.

(#3024) scaleo válasza pete_21 (#3022) üzenetére


scaleo
csendes tag

Köszi a linket megolvasom.
Az adott hibákról olvastam a topikban de úgy látom hoy ezek mind játék közben adódtak.
Ettől függetlenül dobhatja a hibát egyéb alkalmazásoknál is bár az igénybevétel más mint egy jól feltrimmelt játéknál.
A szelekciót megértettem bár most az ár a "fontosabb".
Pláne annak tükrében, hogy én alapvetően nem játékra használom hanem dolgozni fogok vele.
No persze azért lesz játék nem véletlenül ez és ilyen kártya :D
A hosszabb garancia az jól jön ha hosszú pl eladáskor esetleg bár nem vagyok egy sűrűn cserélgetős a mostani is szépen itt áll a gépben 5 éve és csak annyi volt vele a dolog, hogy évente kifújtam levegővel oszt teszi a dolgát.
De mára viszont már kevéske de hálás vagyok neki az eddigi hűséges munkáért.

(#3025) Biga123


Biga123
addikt

Kipróbáltam a Crysis Warhead-et. Frozen Paradise pálya nincs hiba (20-perc) minden beállítás max-on..
Szépen hozza a 25-45 FPS-eket :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3026) Pala válasza Biga123 (#3025) üzenetére


Pala
veterán

Milyen felbontásban?

(#3027) Biga123 válasza Pala (#3026) üzenetére


Biga123
addikt

1280*1024 nagyobbat nemtudok :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3028) alibaba78 válasza Milka 78 (#3023) üzenetére


alibaba78
őstag

"Én 6870-eset vettem,mert azzal kevesebb a probléma,de lehet,hogy csak azért,mert kevesebb van,ki tudja. :F"

Vagy epp nincs mirol irni vele kapcsolatban. Szepen teszi a dolgat, koszoni. :D

(#3029) Pala válasza Biga123 (#3027) üzenetére


Pala
veterán

Na felrakom nemsokára a warhead-et és futtatok egy benchmarkot. :) Kíváncsi vagyok mennyivel gyorsabb a kártyád, mint a 4870-em. Jó volna, ha azonos beállítások mellett legalább átlag 10fps-el többet kapna, akkor azt mondom, megéri váltani, bár 1280x1024-ben nemtom mennyire érződik a 6850 plusz ereje... mondjuk very highon biztosan. :) Igaz a tied Toxic, de ha 6850-et vennék, nekem is ez az első számú kiemelt (vagy a Powercolor PCS+)
Neked nincs kedved megnézni ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#3030) Colgate


Colgate
csendes tag

Most játszok Crysis Warhead el , és nekem sem volt probléma a Frozen Paradise pályán.

Crystal Method

(#3031) Biga123 válasza Pala (#3029) üzenetére


Biga123
addikt


Parancsolj..
Szűrőket valamiért nem engedte..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3032) wittman válasza Colgate (#3030) üzenetére


wittman
aktív tag

konfigodat írdd már le?

Crysis beállítása?

Örülök, hogy Nektek jó! Egyre több a pozitív példa, így ki tudjuk szűrni jobban, hogy nálunk miért is van.

Kérek mindenkit, aki teszteli Crysis-al vagy Warhead-el és ha nincs black screen hiba vagy sajnos van, az írja már be a konfigját és játék beállítását.

Mi is hibát csak full grafikán full árnyék és élsimítás mellett tapasztaltunk.

Köszi mindenkinek!

Én ma este még tesztelek, majd írom az eredményeket!

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3033) Pala válasza Biga123 (#3031) üzenetére


Pala
veterán

Köszi! :R

Egy pill, csinálok egyet én is ugyanilyen beállításokkal (igaz 4 magos procim van, de semmit sem számít Crysis alatt, szóval ez nem fogja befolyásolni)

(#3034) wittman válasza Biga123 (#3031) üzenetére


wittman
aktív tag

Na kezd ez alakulni!

Szóval élsimítást nem tudsz kapcsolni és játékban?

Crysis - Paradise Lost és Warhead - Frozen Paradise pályákon van black screen hibánk sokunknak, de eddig annyi a megoldás, hogy ezeknél a pályáknál az árnyékozást alacsonyra vesszük.

www.vmh59.hu

(#3035) wittman válasza wittman (#3032) üzenetére


wittman
aktív tag

Persze csak annak kéne ideírni a konfigot, akinek a profiljában még nincs beírva.

www.vmh59.hu

(#3036) polonic válasza pete_21 (#3018) üzenetére


polonic
félisten

Átáll automatikusan, meg egyes funkciókat nem lehet legmagasabb értékre állítani, ha nincs dx11-es kártyád. Ha van, akkor mindent maxra tudsz tenni és dx11-ben megy.

(#3037) Biga123 válasza wittman (#3032) üzenetére


Biga123
addikt

konfigom az adatlapon.. 8x os élsimi minden "csúcs" beállítás mellett árnyék is.. 1280x1024
szerk : játékban igen csak a bench ben nem..
Pala : kíváncsivá tettél.. hehe.. max ban 9 fps + :DDD
Bár ha már tesztelgetünk lehet a frozen mapon kéne.. ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3038) Pala válasza Biga123 (#3037) üzenetére


Pala
veterán

Nos, íme az enyém:

Eredmény

Én nagyobb különbségre számítottam. :(
De igazad van, nézzük meg akkor a Frost teszttel is! (A simával, ne a kettessel... ezzel teszteltek itt a PH!-n is Abuék)

szerk: igen, tudom a max fps-ed nagyobb :D de hát nem az a sarkalatos pontja a tesztelésnek..meg a minfps meg ugyanannyi. :) De csaltam, mert nekem 100Mhz-el magasabb órajelen fut a proci. ;] Úgyhogy vonjunk le 1fps-t az eredményemből. :D

[ Szerkesztve ]

(#3039) Biga123 válasza Pala (#3038) üzenetére


Biga123
addikt


Küldjed neki.. :DDD
Lehet kéne 1 et tolnom 4GHz-n ;]

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3040) Pala válasza Biga123 (#3039) üzenetére


Pala
veterán

Mindenképpen csinálj egyet ugyanis, mert van egy olyan érzésem, hogy 3.5GHz-en a procid ebben a felbontásban nem hozza ki a maximumot abból a kártyából. :K

Egyébként itt az enyém is:

Eredmény

Természetes látható a különbség, bár viszonylag alacsony felbontásban tesztelünk, nem tudom ez mennyire mérvadó. Az tisztán látszik, ha emelnénk a felbontást, mindkét kártya ereje ugyanúgy elfogyna, hiába gyorsabb a tied a netes tesztek szerint kb. 25-30%-al. Persze ez most Crysisre vonatkozik.
Játék közben én mondjuk amúgy is DX9-ben tolom, mivel átlagban 4-5fps-sel gyorsabb, miközben ugyanúgy néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#3041) Biga123 válasza Pala (#3040) üzenetére


Biga123
addikt

4GHz-en a max FPS +1 LOL.. többi meg ua.. ezekszerint nincs cpu limit.. ennek azért valahol örülök..
de azért valljuk be 20%-os sebességnövekedés a crysis-nál azért nem elhanyagolható pedig a 4870 sem gyengus kari..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3042) Colgate válasza wittman (#3032) üzenetére


Colgate
csendes tag

Config; Cpu: E8200, 3200Mhz
alap: Giga P35-Ds4
Mem: 4 Gb
Vid: Vtx HD 6850

Crysis Warhead
1280x1024
élsimitás : ki
spec beállításoknál, minden csúcs kivéve a objektum minősége az nálam játékos

Crystal Method

(#3043) Pala válasza Biga123 (#3041) üzenetére


Pala
veterán

Persze, a különbség mérhető, dokumentálható, meg kézzelfogható, de összességében azt látom, hogy ahol a 4870 teljesen meghal, ott a 6850 szimplán csak lassú, tehát nem menti meg a helyzetet. Rádaásul nekem 1680x1050-ben kéne használom, és akkor még szűrőkről nem is beszéltünk. Persze végig szem előtt tartom, hogy ez most csak a Cyrsisről szólt, más játékok tudom, hogy simábban futnának.

Kíváncsiságból amúgy lefuttattam sima HIGH beállításokkal is és átlag 46fps-t kaptam eredményül a Frosttal (min: 19, max 70). Ez bizony jelentős gyorsulás.

Mindettől függetlenül jó kis kari az a toxic. :R Mondjuk úgy, hogyha most a semmiből kéne vga-t vennem, minden bizonnyal arra szavaznék, viszont így, hogy van egy 4870-em, a +20-25% nem olyan látványos különbség, amire azt mondanám, hogy gondolkodás nélkül váltanék. Hmm, lehet, hogy 5870 körül, vagy afelett kéne nézelődnöm.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Biga123 válasza Pala (#3043) üzenetére


Biga123
addikt

High : Minimum= 31 FPS Average= 51 FPS Max= 81 FPS
Lehet igazad van helyedben én se váltanék.. viszont az én gts250-em very high -on már elhasalt és átment diavetítésbe.. :O

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3045) pete_21 válasza polonic (#3036) üzenetére


pete_21
addikt

Oké, köszi a választ! Akkor biztos abban megy. Mondjuk tényleg elég szép így fullhd-ban... :U

(#3046) Pala válasza Biga123 (#3044) üzenetére


Pala
veterán

Hát igen, te ott nagyobbat ugrottál előre! Én mondjuk +50%-ra azt mondom, hogy azért márt hajlandó lennék váltani, mert az szemmel látható különbség, nem kell fraps-szel méricskélni, hogy kiszúrjam hol gyorsabb. :)

(#3047) Colgate


Colgate
csendes tag

Lefuttattam én is eszt a teszt progit.

The benchmark started at 2010.12.23. 23:15:22

System Information
Operating system: Windows 7 Ultimate
System memory: 4094 MB
CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz
CPU speed: 3300 MHz
Graphics card: - 0 MB
Benchmark information
Demo: Airfield
Quality: Very High
Renderer mode: DirectX 10
Antialising mode: Off
Filtering mode: None
MultiGPU support: Disabled
Boost renderer: Disabled
Use Custom Config File: No
Random .exe: Disabled

Resolution: 1280×1024
Result(1): Minimum= 15 FPS Average= 34 FPS Max= 44 FPS

Crystal Method

(#3048) Biga123 válasza Colgate (#3047) üzenetére


Biga123
addikt

Érdekesek ezek a tesztek ..neked a min fps 2-kevesebb nekem meg az av, max..pedig szinte ua config..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3049) kisJack


kisJack
aktív tag

Ezer éve nem volt Ati kártyám és elég nehezen igazodok el ezen a Catalyst-en. Tegnap leszedtem a legújabbat, az AMD oldaláról (ugye csak a legnagyobb 100+megás kell?). De úgy vettem észre hogy a vsync nem akar működni, legalábbis Battlefield BC2 alatt, még csak ezzel próbáltam. Ja, és a többiben (AA, AF) sem vagyok 100%-ig biztos, nem látok ugyanis nagy különbséget a legkisebb és a legnagyobb között. Akár az egyszerű csúszkát állítom "minőség"-re, akár az egyéni beállításokkal, de "alkalmazásvezérelt"-ként sem tudok vsync-et kapcsolni. Tud vki segíteni? :R

(#3050) rocket válasza pete_21 (#3018) üzenetére


rocket
nagyúr

Nezd meg a konfig filet "my documents\my games\DIRT2\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml"

<graphics_card>
<directx forcedx9="true" />

Ha ezt irja akkor DX9 modban fut, nyisd meg notepadban az xml filet, es "true" helyett "false" legyen, mentsd el, indisd el a jatekot, es rakjal mindent ultrara, igy biztosan DX11-ben fog futni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.