Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) rocket válasza scaleo (#3149) üzenetére


rocket
nagyúr

"No ez így szépen is hangzik de ahhoz igen sok azonos jelzésnek kell érkezni, mely az eladott darabszám tükrében válik általuk problémává illetve feladattá."

Termesztesen ez igy van, ezert is kene, hogy irjon mindenki akinek problemaja van, sot olyan is irhat akinek nincs, de segiteni akar.
Beirja a masok altal kozolteket (konfig, problema leirasa) termesztesen nem szo szerint ugyanugy (itt lehet kreativnak lenni :) ), a lenyeg, hogy minnel tobb bejelentes legyen.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3152) alibaba78 válasza ///Krisz\\\ (#3150) üzenetére


alibaba78
őstag

Mi van veled? Neked is megartott a karacsony? :DDD

(#3153) rocket válasza alibaba78 (#3152) üzenetére


rocket
nagyúr

A bejgli nem csak a hasat terheli :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3154) scaleo


scaleo
csendes tag

Na most akkor vegyek ilyen kártáyát vagy ne vegyek? :O

[ Szerkesztve ]

(#3155) ph user válasza pete_21 (#3120) üzenetére


ph user
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Probléma megoldva. Másik böngészővel működik, de akkor sem értem, hogy miért nem megy Mozilla-val....

"I'm not weird. I'm limited edition"

(#3156) rocket válasza scaleo (#3154) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt magadnak kell eldontened a rendelkezesre allo informaciok alapjan.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3157) Biga123 válasza scaleo (#3154) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem Sapphire Toxic 6850-van hiba nélkül használom kb 1.5-hete...
Ár teljesítmény arányban sztem nagyon megérik . Gari lesz rá ha gáz van és bizonyítható a hiba cserélniük kell..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3158) scaleo válasza rocket (#3156) üzenetére


scaleo
csendes tag

Már nem az a kérdés, hogy 6850 vagy más hanem az, hogy az MSI megfelelő az ár és a gyártó kvalitásait figyelembe véve. :K

[ Szerkesztve ]

(#3159) alibaba78 válasza scaleo (#3154) üzenetére


alibaba78
őstag

///Krisz\\\: Remelem, nem sertodtel meg?! :)

[ Szerkesztve ]

(#3160) ///Krisz\\\ válasza alibaba78 (#3159) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

nem, dehogy. :D csak nem tudtam erre mit írni.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3161) rocket válasza scaleo (#3158) üzenetére


rocket
nagyúr

Ja az mas ha mar eldontotted :)
MSI-re csak 2 ev garit adnak, inkabb a picit dragabb (~2000ft) 3 ev garisak kozott nezelodj.
Nem szandekozod 3 evig megtartani akkor is jol johet majd eladasnal a tobb gari.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3162) scaleo válasza alibaba78 (#3159) üzenetére


scaleo
csendes tag

Ahhh ezt nem mond 25 éve hiradástechnikai szervizeléssel foglakozom :-)
Na bevásárlom ezt a kártyát, mert ellen nem mondtok aztán majd legfeljebb írok a supportnak. :B

(#3163) Vasinger! válasza rocket (#3145) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

rocket:
Ezt most te sem gondoltad komolyan, mert akkor sírok a röhögéstől. AMD nagyon is tud a hibáról, hiszen ez nem egyedi és mind az kiderült régebben, hogy nem csak egy márkánál fordult elő. 4 millió+1 ember küldött már levelet, most én minek küldjek?

Kérlek ne oszd már be az időmet és ne személyeskedjünk mert ennek nem a fórumon a helye.

Ha ölbe tett kézzel várnám, hogy megoldódjon, akkor nem jöttem volna fel ide sem.
Először is Te kezdted a lekezelő stílust, én meg ugyanúgy reagáltam rá.

A felháborodásom az elején nem Nektek, hanem az AMD ellen szólt, de ezt mindeni magára vette valamiért, amit nem értek. Ha így jött le, akkor elnézést!

Egyedül egy bajom van a kártyával: nem működik megfelelően. Ezt szerettem volna megtudni avval, hogy kérdeztem. Erre jön a lecseszés hogy mi a sz@rt írogatok ide. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3164) kop8 válasza scaleo (#3154) üzenetére


kop8
őstag

Ne! én msi-t SOHA nem vennék:)

Amugy ma nem volt gond a karival!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3165) scaleo válasza rocket (#3161) üzenetére


scaleo
csendes tag

Most beéget az agyamba ez az összeg de meggyőzhető vagyok.
Váltani hát az nem az én profilom és mivel jeleztem nem a játék hanem a munka a dolga így tovább lesz képes szolgálni így a gari az ha nem is utolsó de nem létkérdés.
Úgysem a gari időn belül halnak meg a cuccok hanem néhány napppal a gari lejárata után. :D

(#3166) scaleo


scaleo
csendes tag

Basszus eddig azt akartam kihúzni belőletek hogy jó vagy sem vásárolható vagy sem.
Nem szóltatok semmit.
Most ráböktem, hogy legyen minden "bajával" erre most azt mondjátok neeeeeee nézzz másikat. :B
Akkor .....?

(#3167) rocket válasza Vasinger! (#3163) üzenetére


rocket
nagyúr

Eddig a PH foruman es az AMD foruman kb. 35 ember jelezte a problemat, nem tudom honnan jott a 4millio+1ember.
Azert kene kuldjel mert random problemarol van szo, igy minnel tobb adat kell, hogy megoldodhasson.

"Először is Te kezdted a lekezelő stílust, én meg ugyanúgy reagáltam rá."

Ebben mondjuk igazad van igy visszanezve valoban valaszolhattam volna elsore normalisabb stilusban, ezert elnezest kerek.

#3165:Az eddig leirtak alapjan a stand-by Gigabyte kartyainal jott elo legtobbszor (kb. 35 esetbol 2-3 masik tipus volt), ugye az kizarhato, hogy ez azert lenne mert a Gigabyte adta el a HD6850 kartyak ~90%-at, szoval ezt egyelore keruld el, irom ezt ugy, hogy nekem is az van es semmi gondom :) (ez is mutatja milyen "egyszeru" lesz megoldani a problemat.)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3168) alibaba78 válasza scaleo (#3162) üzenetére


alibaba78
őstag

Mar nem is emlekszem, mit irtam oda. Bejgli FAIL. :DDD

rocket mar tanacsolta, hogy vegyel olyat, amin 3 ev gari van, mert ha nem is tartod meg addig, de eladasnal bizony szamit. Raadasul csak 2-3k a kulonbseg. :)

(#3169) lsc válasza Vasinger! (#3163) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem változtál semmit a 48xx korszakod óta. Mint írod az amd-től vársz megoldást, de azt nem innen fogod megkapni, én nem tudok róla hogy itt lenne valaki a fórumon az amd-től. Természetesen sírni lehet, de attól még nem változik semmi. Amit művelsz az olyan mintha lenne egy Hondád /toyotád .../ valami gonddal és ide írnál a honda topicba hogy hátha valaki megoldja a gondodat.

Az élet kegyetlen .

(#3170) rocket válasza scaleo (#3166) üzenetére


rocket
nagyúr

Igazabol a boltban amit linkeltel 1 lehetoseg maradt ha minimalis plusz osszeget vesszuk a +1 ev garira a Powercolor HD6850 +1250ft a MSI-hez kepest, de vasarlas elott kerdezzel ra valoban 3 ev gari van-e, mert a Powercolor 2 ev garit szokott adni.

Ha eliras akkor jon a 22-es csapdaja, mert a Gigabyte maradt normalis osszeghataron belul a +1ev garira :)

Ugytunik inkabb megnehezitjuk a valasztasod, mint segitenenk :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3171) kop8 válasza rocket (#3170) üzenetére


kop8
őstag

Én gigát vettem (51K volt) amire 3 év gari van!

És eladásnál nagyon számít hogy van e gari vagy mennyi van még, mindig ezt kérdezik először!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3172) Vasinger! válasza rocket (#3167) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem ez globális probléma. El is mondom miért.
Eddig nekem sem jött elő, pedig nem egy napja van meg a kártya. Tudod miért?
Mert eddig csak x különféle játékkal játszottam, ma feltettem a x+1.-et is. A X játékkal nem jött/jön elő, de a +1-kel meg igen. Lehet, hogy a többi ember nem játszik olyan játékkal ami előhozza a problémát.
De ettől függetlenül én is írok a gigának már csak azért is...

lsc: Látom nem olvasol figyelmesen. Olvass vissza hogy kezdtem:
Várható valami megoldás erre?
Nem azt mondtam oldja meg az AMD vagy miért nincs megoldva, teccik érteni?

kop8: +1

[ Szerkesztve ]

(#3173) lsc válasza Vasinger! (#3172) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt itt ki és honnan tudja ? Teccik érteni ?

De ettől függetlenül én is írok a gigának már csak azért is...Erről van szó. Esetleg nem lehet hogy az x+1-ik játék felpakolt valamit /dx-et vagy java-t vagy valamit/ami nem tetszik a kártyának ? Nem tudod a wint visszaállítani egy korábbi időpontra ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#3174) scaleo


scaleo
csendes tag

A jövő héten megyek ebbe a vállalkozásba, mert van egy befejezetlen ügyletem velük, szerintem itt is tudok vételezni valamit.
Bökjetek egyet legyetek szivesek.
Ugyan huncuttul nem mondtok óvatosan márkát és tipust d éles elmével arra jöttem rá hogy elsőként a Sapphire majd Gigabyte aztán .......... és végül az MSI.

[ Szerkesztve ]

(#3175) Vasinger! válasza lsc (#3173) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Onnan, hogy valahol máshol az interneten le lett írva, amit én nem láttam. Én azt hittem ez teljesen magától értetődő.

Ezt a feltevést nem nagyon értem és valószínűleg én leszek itt a hülye.
Mert van az X játék ami a X+1. játék felrakása után is tökéletesen is működik, csak az X+1. játék nem. Szóval ha visszaállítom a Win-t, akkor a játék sem lesz fent, így nem jutok előrébb.

(#3176) pete_21 válasza ph user (#3155) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit!
Ha érdekel a megoldás, gyere át a Firefox topikba, írd le, milyet verziót használsz, meg próbáld meg FF-et csökkentett módban.

(#3177) lsc válasza Vasinger! (#3175) üzenetére


lsc
nagyúr

Szóval ha visszaállítom a Win-t, akkor a játék sem lesz fent, így nem jutok előrébb.
Dehogyisnem, akkor rögtön kiderül hogy nem a kártyával van a gond ha úgy jó, ennyi. Szoftveres gond is lehet.

Az élet kegyetlen .

(#3178) kop8 válasza scaleo (#3174) üzenetére


kop8
őstag

Olyat vegyél amin gyárilag is jó hűtés van és van rá 3év gari.

Sapphire a legnagyobb gyártója az ATI-nak, én azt vennék, vagy gigát!

SAPPHIRE TOXIC HD 6850 1GB GDDR5 PCIE

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3179) rocket válasza scaleo (#3174) üzenetére


rocket
nagyúr

Erdekesen van naluk a gari, alap 12ho, es +5%-ert megkapod a gyari (2-3ev) garit :D

ASUS, Gigabyte 3ev, VTX3D, Powercolor, Sapphire, MSI 2ev.

Mondjuk brutto 51k-ra jon ki az ASUS naluk 3 ev garival, az mar +6k az eredeti elkepzelesedhez kepest.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3180) Armor72


Armor72
csendes tag

Gigabyte HD 6850 : remek a Windforce hűtése, a kártya teljesítménye pedig éppen megfelelő.
Mindenkinek ajánlani tudom, egyelőre marad :D

Viszont vga bios frissítésre készüljön fel mindenki, mert amivel szállítják, idle-ben 73%-on járatja a ventillátort.... majdnem kib---tam a kártyát az ablakon.

f3 biossal tökéletesen működik.

üdv

Boldog Karácsonyt!

(#3181) rocket válasza Vasinger! (#3172) üzenetére


rocket
nagyúr

Crysis alatt gyakori a problema, pont tegnap kertem kolcson a Warheadet, hogy megnezzem nalam mit csinal, 1005/1120-on is lefutott a benchmark a Frost palyan ami a problemas resz a leirtak alapjan.

Jatszogattam is vele par orat, semmi gond, ugyhogy megint nem lettunk okosabbak a problema okozojaval kapcsolatban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3182) wittman válasza alibaba78 (#3132) üzenetére


wittman
aktív tag

Halihó!

Na megvolt a karácsonyozás...

Szóval agyonteszteltem a kártyámat és kipróbáltam minden lehetőséget.

Igaz, hogy nekem már csak a Crysis Paradise Lost van black screen hiba.

Teszteltem AA és AF-el, mindenféle variációban kikapcsolva is, de a fagyos pályán csak előjön a hiba.

Megvolt a feszemelés is 1,2V-ra. Viszont ez sem hozott pozitív eredményt.

Csak egy megoldás maradt a full grafikán árnyékokkal ami bevált, Vram 900MHz-en és tökéletesen működik. Teszteltem 950MHz-en is, de ugyanúgy black screen hiba...

Érdekes számomra az is, hogy Flamings Cliffs 2 tökéletesen fut 10.12-es Catalystal win7 x64-ben gyári órajeleken a Gigabyte HD6850. 10.10e driverrel ugyanúgy hiba volt.

www.vmh59.hu

(#3183) wittman válasza rocket (#3181) üzenetére


wittman
aktív tag

Azért örülök, hogy neked OK! Köszi a tesztet!

www.vmh59.hu

(#3184) scaleo válasza rocket (#3179) üzenetére


scaleo
csendes tag

Elnézést csak a nagyon messzi kontinensről hívtak és még csörögnek újra.
Nem is figyeltem de majd megszorongatom őket.
Néztem körbe és ez is jó lehet!?

Megint csörgetnek.
Köszönöm az eddigi segítséget holnap még visszatérek, hogy segítsetek egy kártyát találni.

[ Szerkesztve ]

(#3185) Biga123 válasza wittman (#3183) üzenetére


Biga123
addikt

Rájöttem....
AMD Phenom II X4 965 3,4GHz Black Edition ez a hiba :DDD a configodban..

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3186) klausztro


klausztro
csendes tag

Hali!!!Nekem van egy ati radeon 6870 es karim és az akérdésem hogy belehet kötni szarúl a gépbe???

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

(#3187) polonic válasza klausztro (#3186) üzenetére


polonic
félisten

Ezt én nem értem. Mit értesz azon, hogy szarul?
Ha valaki egy vga-t szarul köt be, arra nincs szó. :D Nem lehet elrontani.

(#3188) Milka 78 válasza polonic (#3187) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Menetiránnyal szemben,vagy élére állítva :DDD

klausztro : Sokat segítene ha a problémát is leírnád...már ha van,de nem tudod rosszul bekötni.PCIE csatiba berakod,2db 6 pines csati a tápról a Kártya oldalába(sokat segít ha nem valamilyen hulladék tápról beszélünk,mert ott már lehet gebasz,inkább 450-es márkás táp...)és ha kitöltöd az adatlapod akkor még könnyebben lehet segíteni,milyen lap,táp,proci,kártya... :K

[ Szerkesztve ]

(#3189) Vasinger! válasza lsc (#3177) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, attól, hogy hibázik egy játék alatt ott nem feltétlenül a játék a hibás, lehet a kártya vagy a driver is.

rocket:
Én pedig ezért sem rakom fel a Crysis-t, mert tudom, hogy az alatt szinte biztos a Stand By.

Egyre reménytelenebbnek látszik ez az egész...

(#3190) takix válasza rocket (#3068) üzenetére


takix
csendes tag

Hello Rocket

#3068
Nálam az eredmény 6870 Sapphire kártyával 19/36/54. A proci 4000Mhz-re húzva, a RAM 2GB 800Mhz. Neked több jött ki átlagra meg maxra, pedig ha jól emlékszem neked 6850 van. Kevés lenne a proci? (Core 2 Duo E8500, WIN 7 Ultimate 32 bit) Vagy a RAM kevés?

Vagy jó ez az eredmény? Kártya alapon van. (alaplap Gigabyte EP35-DS4)

Üdv. takix

[ Szerkesztve ]

(#3191) alibaba78 válasza takix (#3190) üzenetére


alibaba78
őstag

Ugyanannyi ram van a gepeben, mint a tiedben. A kulonbseg, hogy a vga-ja szarra van huzva.

(#3192) lsc válasza Vasinger! (#3189) üzenetére


lsc
nagyúr

Hát, attól, hogy hibázik egy játék alatt ott nem feltétlenül a játék a hibás, lehet a kártya vagy a driver is.

Amennyiben egy kártya hibás akkor nem csak egy játéknál hibázik, driver gond lehet, de akkor annak sem csak egynél kellene előjönni.

Az élet kegyetlen .

(#3193) Biga123 válasza takix (#3190) üzenetére


Biga123
addikt

Airfield
Frost
6850-el alapon (820/1100) E8200-al 3.5GHz-n szintén Giga-P35
Crysisre nagyon jótékony hatással tud lenni a 4GBram

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3194) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Tegnap arra figyeltem fel, hogy a videok lejátszása DXVA-val, és nélküle egészen máshogy néz ki. DXVA-val élénkebbek kicsit a színek, viszont a kevesebb részlet látszik, ezek kicsit elvesznek. Készítettem néhány képet, ahol eléggé feltűnőek a különbségek, és írtam néhány dolgot, mit is kéne figyelni:
1. képpár:
Jobb oldalt a falon dxva nélkül sokkal jobban kivehetők a részletek, illetve a bal alsó sarokban a csíkik, és a lépcsőn a részletek.
2. képpár:
Itt inkább a színek, és árnyalatok különböznek csak.
3. képpár:
A homlokán a ráncok jobban kivehetőek, részletesebbek, és a kabáton a csíkok kicsit szebbek.
Azóta a CCC-ben a dinamikus kontrasztot kikapcsoltam, most így néz ki. Viszont a részletek most sem látszanak eléggé. Nem tudom, mit kéne állítani.

Légyszi nézzétek meg a képeket, és próbáljátok ti, hogy nálatok is ilyen-e a kép, ekkora különbség van DXVA-val és nélküle? :F
Köszi előre is! :R

(#3195) takix válasza Biga123 (#3193) üzenetére


takix
csendes tag

Köszönöm.
Most csináltam pát tesztet sorban egymás után:
Airfield:
10/27/38
11/29/39
16/29/38
15/29/39
8/28/39
14/29/38
19/30/39
Frost:
21/36/53
20/36/54
20/36/55
21/36/53
Azt nem értem, hogy miért volt ilyen nagy szórás az Airfield pályán a min FPS-nél.
OFF
A Chipben láttam egy cikket: Több mint 4GB memória 32 bites oprendszerrel.
Valaki kipróbálta már?

Üdv. takix

(#3196) k.rudolf


k.rudolf
tag

:D Sziasztok újra kértetek egy 3Dmark 06 os tesztet sajnos az nincs meg de a Vantage igen ! igy azt futattam . Tessék ime az eredmény : //*első kép a beallitasok*//

http://img264.imageshack.us/i/sys.png/

http://img253.imageshack.us/i/endc.png/

(#3197) pete_21 válasza pete_21 (#3194) üzenetére


pete_21
addikt

Megvan a válasz! ATI CCC-ben minden automata korrekció, dinamikus kontraszt, és hasonló elvileg képjavító funkciók be vannak kapcsolva. Csakhogy ezek miatt vesznek el a részletek, és a színhűség. De persze ez egyéni ízlés kérdése.
Framere pontosan ugyanazokat a képkockákat mentettem ki az új CCC beállításokkal, dxva-val és nélküle.Itt vannak az új képek, ha valakit érdekel. Most nálam a CCC-ben minden le van tiltva, ezek kivételével: automatikus deinterlacing, és egyenletes videolejátszás kényszerítése. Így most szinte ugyanúgy néz ki dxva-val és nélküle. Azért kíváncsi vagyok, nektek is ekkora különbség van-e alapból, mint ami nekem volt...

(#3198) vzsryl válasza k.rudolf (#3196) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Az megoldható lenne, hogy ne állíts rajta semmit, hanem csak alapon futtasd?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3199) k.rudolf válasza vzsryl (#3198) üzenetére


k.rudolf
tag

Csáo ezen csak a felbontást állitottam tegyek mindent low-ra?

(#3200) klausztro


klausztro
csendes tag

Sziasztok!!!

Az lenne a kérdésem hogy Giga Ati Radeon HD 6870-es vidi kártyát belehet -e szarul kötni,mert nem volt vezérelve a ventije???Ezt azért kérdem,mert két nap alatt 3-szor csinálta(kicsi venti búgások néha,kb 2 órás játék után, "mondom mi a geci"kiléptem a játékból és néztem a hőmérsékletét 86 fok "azta kurva ez sok"!!!
Majd reset,windows betölt és venti 100% pörög...Majd csak az Ati Catyn belül reset és OK!!!

Szerintetek a kártya károsodott -e???És mért csinálja???3 napja raktam össze a gépet!!!

Kérlek segítsetek,nagyon fontos!!!

A pénznek nincs szaga,csak ha meggyújtják!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.