Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) wittman válasza Neo85 (#3747) üzenetére


wittman
aktív tag

Mentsd már le a biost a kártyádból, és töltsd fel valahová.

Oveclockos órajelre állítottam be a giga HD6850-et(820/1050) Eddig nincs black screen. Mindjárt tesztelem a crysis fagyos pályát.

www.vmh59.hu

(#3752) MZsoltee válasza wittman (#3751) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lassan lehetne nyitni egy külön topicot ennek a black screen dolognak, feljegyezve, hogy mit próbáltunk és mit nem...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3753) Neo85


Neo85
tag

[link] itt a bios

(#3754) Torry válasza MZsoltee (#3752) üzenetére


Torry
addikt

Szerintem elég lenne az első hozzászólásban összegezni az eddig kiderült dolgokat.

(#3755) wittman válasza Neo85 (#3753) üzenetére


wittman
aktív tag

Nagyon köszönjük!

azt hiszem ki is próbálom

www.vmh59.hu

(#3756) omikron23


omikron23
senior tag

Helló mindenkinek!

Én is vettem egy Gigabyte 6850 OC-t... 4 napja nyúzom, Black screen még nem jött elő, viszont COD Black Ops rendszeresen lefagy 1024*768-ban is, fullHD -ról nem is beszélve. Rohadt idegesítő!!! Ezelőtt egy 5670-es Sapphire kártyám volt, az szépen vitte max felbontáson is. Nem hiszem el, hogy egy 50.000 FT-os kártyát így lehetett k***i! :((( :((( :(((

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3757) jegenye77 válasza omikron23 (#3756) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem az 5850-nel is rendszeresen kifagy.
A játék a fos nem a kari.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#3758) modern5 válasza wittman (#3755) üzenetére


modern5
tag

erre kíváncsi leszek. vga bioshoz nagyon nem értek. hogy kell egy ilyet lecserélni. okozhat ez bármi problémát a későbbiekben?

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#3759) Torry válasza modern5 (#3758) üzenetére


Torry
addikt

Ha a bios kártyára írása (flashelés) közben kapsz egy áramszünetet, volt egy kártyád, amire a garancia már nem él.
Sajnos.

(#3760) omikron23 válasza jegenye77 (#3757) üzenetére


omikron23
senior tag

Eddig teljesen jó volt a játék. Cseréltem VGA-t, meg hozzá egy Asus Crosshair Formula alaplapot, hogy majd milyen jó lesz 6850 OC crossfire... Egy kártyát vettem eddig, a következőt a jövő hónapra terveztem, de ezek után nem hiszem, hogy veszek belőle. :W

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3761) MZsoltee válasza wittman (#3755) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem engedni nekem nem egyezik a bios ID vagy mi...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3762) rocket válasza Torry (#3759) üzenetére


rocket
nagyúr

Eleg egy masik PCI vagy PCI-E VGA kartya, es ujra lehet flashelni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3763) modern5


modern5
tag

Megvárom wittman eredményeit aztán próbálkozom én is.

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#3764) MZsoltee válasza modern5 (#3763) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ti hogyan teszitek fel? Az @bios nem engedi...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3765) Torry válasza rocket (#3762) üzenetére


Torry
addikt

Nah ezt nem tudtam (shame on me), akkor nincs para, lehet próbálkozni.

(#3766) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sztem ez melegedési gond lesz és nem segít az új bios vagy driver.
Az alap kártyán lévő biossal játszottam üvöltő ventivel és semmi gond, valami túlmelegszik, csak nem tudni mi...
Az ominózus pályát Frozen Paradise végigcsináltam párszor és nincs hiba...
Most visszaveszem a ventit mondjuk 40%-ra, kíváncsi vagyok mi lesz.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3767) wittman


wittman
aktív tag

Először is itt van két kép a két biosról:

Gigabyte HD6850 bios F3_b
Gigabyte HD6850 OC bios F1

Na ki veszi észre a különbséget?

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3768) modern5 válasza wittman (#3767) üzenetére


modern5
tag

vendor a különbség..de majd valaki más értelmezi :) Mik a tapasztalatok egyébként?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#3769) wittman válasza modern5 (#3768) üzenetére


wittman
aktív tag

Még nem küldtem bele.

www.vmh59.hu

(#3770) rocket válasza wittman (#3767) üzenetére


rocket
nagyúr

AMD foruman van akinek a Gigabyte HD6850 OC problemazik, szoval feleslegesen szenvedtek ezzel a BIOS-al.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3771) MZsoltee válasza wittman (#3767) üzenetére


MZsoltee
veterán

VEndor=gyártó illetve a Bios Chacksum és Bios Chacksum(winflash)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3772) MZsoltee válasza MZsoltee (#3771) üzenetére


MZsoltee
veterán

De a vendor nem lehet más, azt csak te katintottad félre a GPU-Z ez alapján ismeri fel a karik gyártóját, és ezzel nem volt gond, szóval az nem különbség.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3773) pete_21 válasza rocket (#3770) üzenetére


pete_21
addikt

Főleg, hogy más gyártók karijával is produkálja a hibát. Én pl. simán el tudom képzelni, hogy azért a Gigabyte-osoktól érkezik sok panasz, mert a többség ilyen kártyát vett.
Én még biztosan nem viszem vissza gariztatni, csak meg tudják valahogy oldani a gondot. Ha már kiderül, hogy tényleg hardveres hiba van, gondolom úgy is visszahívják a kártyákat. De erre még van ~3 évünk, addig biztosan történik valami.

(#3774) wittman válasza MZsoltee (#3772) üzenetére


wittman
aktív tag

Pedig a Radeon bios editor ezt mutatja.

GPU-z be tudja azonosítani helyesen nekem is.

www.vmh59.hu

(#3775) wittman


wittman
aktív tag

Na akkor jöjjön a gyári OC-s órajelekre beállított Crysis-Paradise Lost teszt.

www.vmh59.hu

(#3776) MZsoltee válasza wittman (#3774) üzenetére


MZsoltee
veterán

De nézd meg ott is van a szám(1458) is a gpu-zben is.

Akkor nem raktad fel, van tipped hogyan lehetne felrakni?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3777) Torry válasza pete_21 (#3773) üzenetére


Torry
addikt

Itt konkrétan ebben a topicban van valakinek nem Gigabyte kártyája ami black screen-ezik?

(#3778) wittman válasza MZsoltee (#3776) üzenetére


wittman
aktív tag

Igen a listában benne van, de a bioseditor mégis 0x0000-nak ismeri. GPU-z nálam is 1458 Gigabyte-nak látja.

Ne cserélj biost egyenlőre.

Még kipróbálok egy-két megoldást. Én beleflashelem majd később.

www.vmh59.hu

(#3779) cynric


cynric
tag

Bepróbálkozom még1szer hátha nem csak Torry tud mondani valamit :)
Szert tettem egy VTX3D VX6870 1GBD5-M2DH PCIE-re, de valami gáz van vele vagy a géppel.
[link]
2 különböző monitoron ugyanezt produkálta. A bios-ban is szines pöttyök voltak felül. Operációs rendszer nélkül is operációs rendszerrel is ugyanaz az eredmény. Driverrel és driver nélkül is.

Visszaküldtem a videokártyát, egyelőre csak ennyit tudtak kideríteni: A terméken jelenleg nem találtak hibás 3d Mark és GPu Caps futott rajta, a következő héten lesz meg minden teszt így a hét elején már végleges információval szolgálathatunk.

Konfig: Alaplap ASUS P7P55 LX
Processzor INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX
Videókártya VTX3D VX6870 1GBD5-M2DH PCIE
Merevlemez HITACHI 1000GB 7200rpm 32MB SATA2
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Egér A4TECH X6-60D USB Fekete
Ház THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition
Táp CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX

Szerintetek mi a gáz? Ha lefut náluk 3d Mark és GPu Caps az azt jelenti, hogy nekik nem csinál ilyen grafikai hibákat? Ha nem a videokártya rossz akkor mi?

Válaszotokat előre is köszönöm!!

7lövetű konyhakés

(#3780) MZsoltee válasza Torry (#3777) üzenetére


MZsoltee
veterán

msi
Sapphire

wittman: megvárom,meg a 11.01-es drivert is, talán nem sokára itt lesz!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3781) wittman válasza cynric (#3779) üzenetére


wittman
aktív tag

Ha biosban is csinálja, akkor ott a vga a hibás.

3D Mark és GPU Caps-ben nem volt ilyen színes pötty?

www.vmh59.hu

(#3782) wittman válasza wittman (#3781) üzenetére


wittman
aktív tag

Crysis Paradise Lost pálya továbbra is black screent csinál, mind 820/1050-as gyári overclock értéken, mind gyári 775/1000 órajelen 100%-os ventilátor vezérléssel.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3783) Milka 78 válasza cynric (#3779) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem vram hiba(volt ilyen 4870-esnél).Most VTX 6870-esem van és nem csinál ilyet mint neked.

(#3784) alibaba78 válasza Milka 78 (#3783) üzenetére


alibaba78
őstag

Visszaküldtem a videokártyát, egyelőre csak ennyit tudtak kideríteni: A terméken jelenleg nem találtak hibás 3d Mark és GPu Caps futott rajta, a következő héten lesz meg minden teszt így a hét elején már végleges információval szolgálathatunk.

Nala el sem indult rendesen, mig a garanciat intezo ceg tesztere 3tremark-ot is futtatott rajta. Ha igy van, ahogy leirta, akkor ez nem vram hiba.

[ Szerkesztve ]

(#3785) cynric válasza alibaba78 (#3784) üzenetére


cynric
tag

Csökkentett módban elindult, ugyanúgy grafikai hibákkal. Normálban asszhem már csak fekete képernyőt adott miután windows betöltött. Driver elött/után. És olyan is volt, hogy nem tudtuk felbontást állítani. Az monitor driver vagy az is vga-val kapcsolatos?(nem vagyok nagy guru)

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#3786) alibaba78 válasza cynric (#3785) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezt most nem egeszen ertem. Sikerult eljutni az asztalig, vagy sem, vagy csak neha? Ki kellett volna probalni vmi ismeros gepeben, mert van egy olyan erzesem, hogy annak a kartyanak semmi baja, csak nem akar megfeleloen kommunikalni egymassal a vga, es az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#3787) cynric válasza alibaba78 (#3786) üzenetére


cynric
tag

Csökkentett módban sikerült, de ott is csinálta a grafikai hibákat. Csökkentett mód nélkül fekete képet kaptunk miután windows7 betöltött(amikor 4 pöttyből összejön az ablak utána sötétség. Amúgy az az ablak is egyik fele full jó, másik felén meg ilyen narancs-vörös körök vették körül hullámokban azt a 2 ablakrészt, a zöld meg a sárga negyedet úgy mintha a negyedek középpontja lenne a kör középpontja.) Ez most így elég érthetetlenre sikerült :D

Tudsz valami gyógyszert a nem megfelelő kommunikálásra alaplap és vga közt ?

7lövetű konyhakés

(#3788) alibaba78 válasza cynric (#3787) üzenetére


alibaba78
őstag

Eloszor is kerj kolcson egy magasabb fogyasztasu radeon kartyat (4870-90), es teszteld a gepedben, hogy kizarhasd a meghibasodott tap, es lap lehetoseget. Amennyiben sikeres volt a teszt, kezdhetsz konyorogni a garanciat vegzo uriembernek, hogy igenis te egy vetlen user vagy, aki csak megvette ezt a kartyat, de nalad nem megy.

Ha az a helyzet, amire gondolok, akkor hivatalos megoldas nincs. Ha nem cserelik, akkor vagy eladod, vagy flash-elsz ra egy masik bios-t. Mondjuk asus-t.

(#3789) pete_21 válasza cynric (#3787) üzenetére


pete_21
addikt

Hülye kérdés, de mindig hibalehetőséget ki kell zárni: a videokarira a tápcsatlakozót rádugtad? Esetleg CMOS reset?
UI: az adatlapod majd töltsd ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#3790) cynric válasza pete_21 (#3789) üzenetére


cynric
tag

Igen rádugtam. Amúgy komplett konfigot rendeltem tőlük, összeszereléssel és teszteléssel is.

7lövetű konyhakés

(#3791) cynric válasza pete_21 (#3789) üzenetére


cynric
tag

Ez egy teljesen szűz gép, 0napos... windows7(2szer raktuk újra) van rajta, anélkül is ugyanazt produkálta, vga driver elött/után is ugyanazt produkálta. Hardveresen csak monitort tudtam cserélni(kábellel együtt). A kártya rendesen bevolt rakva, kötve. Venti felpörög. Nagyon hangosan pörög fel beindításkor és sokáig hangos marad, ha ráteszed(nem vered-ütögeted, csak ráhelyezed) kezedet a házra, akkor elhalkul(normális hangja lesz).

CMOS mit jelent?:)

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#3792) alibaba78 válasza cynric (#3790) üzenetére


alibaba78
őstag

Ha viszont komplett gepet vasaroltal, akkor miert nem egyben vitted vissza? Mennyi ido telt el a vasarlas ota, es mikor kezdte a rendetlenkedest?

(#3793) polonic válasza cynric (#3791) üzenetére


polonic
félisten

CMOS resetre gondolt. Keress az alaplap útmutatójában egy ilyen kifejezést. Ott minden le lesz írva.

(#3794) kriszbon válasza cynric (#3790) üzenetére


kriszbon
őstag

Na ez az, mint amit írtak, hogy ha komplett gépet tőlük vetted, akkor vidd/küld be az egészet ahogy van. Copjanak csak ők vele, mert így nem derül ki soha, hogy amit beleraktak lapot azzal van gond, vagy a kártyával. Oldják meg ők, ha garis a cucc. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#3795) cynric válasza alibaba78 (#3792) üzenetére


cynric
tag

Azért mert többen azt mondták, hogy ez 100% hogy memóriahiba. Ahol vettem ott is azt írták, hogy próbáljam meg csak a hibásnak gondolt terméket visszaküldeni. Amit küldök nekik, azt nekem kell csomagolnom, ha útközben valami van arra nem vállalnak garanciát. Nem akartam kockáztatni. Egeren, billentyűzeten kívül én még mást nem rendeltem neten keresztül, kezdő vagyok ebben. Lehet az lesz, hogy bekérik az egész gépet ha náluk minden rendesen működik... Amúgy garanciafutár van náluk. Rendelnem kellett az oldalukon azt is.

dec 29-en vettem át a gépet, egy napig hagytam melegedni, másnap próbáltam ki és elsőre szűzen már ezt produkálta. 30an éjjel írtam nekik hogy mivan, azt írta küldjem.

7lövetű konyhakés

(#3796) cynric válasza kriszbon (#3794) üzenetére


cynric
tag

Valszeg az lesz..

7lövetű konyhakés

(#3797) alibaba78 válasza cynric (#3795) üzenetére


alibaba78
őstag

Ebben az esetben felejtsd el, amit eddig irtam! Ha azt mondjak, semmi baja a kartyanak, akkor kuldd el az egesz konfigot, a kepekkel egyutt, es ne hagyd magad!

(#3798) pete_21 válasza cynric (#3791) üzenetére


pete_21
addikt

Ha teljesen új, és komplett gépet vettél, akkor más a helyzet. Ez esetben csatlakozom a kollégákhoz: küldd vissza a komplett gépet, majd ők kiszűrik, hogy mi a hiba, és gariba ki is cserélik, amivel gáz van. :)

(#3799) cynric válasza alibaba78 (#3797) üzenetére


cynric
tag

Képeket küldtem nekik alapból. Oké srácok, nem fogom hagyni magam!

Köszönöm szépen a segítségeteket!

7lövetű konyhakés

(#3800) Milka 78 válasza alibaba78 (#3784) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja és nekem is volt ilyen problémám tápegységgel,hogy hibátlan,pedig a 12v-s ág csak a felét adta le és nem tudta beindítani a gépem...persze amikor perre akartam vinni a dolgot,mindjárt rossz lett a szemükben is... :N

cynric: Garancia futár?Esetleg Ipon? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.