Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Tothgera30 válasza kungzi (#16995) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha jó úgy neki akkor nincs gond...

#16997 csucsbicep: Attól függ mihez...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17002) miresz válasza kungzi (#17000) üzenetére


miresz
veterán

De gondolom hajthatatlan. :DDD "gombás,az nem kell üvegíze van...."

(#17003) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

24,3cm hosszú Giga 6850OC-hez és az ugyanekkora Asus 6850 DirectCU-hoz melyik HD 6870 áll legközelebb, mármint méretben, amelyik fekete nyákkal rendelkezik?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17004) miresz válasza Tothgera30 (#17003) üzenetére


miresz
veterán

Sok választás nincs fekete nyákban,Asus-on meg az MSI-n kívül csak az XFX van még. (HD-687A-ZNFC) Ez elméletileg rövidebb,mint a többi 6870 (oldalt a standard edition között van mert nem lehet rendesen linkelni ezt az oldalt,az alsó kettő a rövidebb az egyik 1 a másik 2Gb-os.

[ Szerkesztve ]

(#17005) Tothgera30 válasza miresz (#17004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen ám, de ennek a hűtése se ér egy fél kiló kakit. Jelen esetben a DirectCU és az XFX féle dupla ventis jobban vonz, az áruk viszont kevésbé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17006) Meridius11


Meridius11
aktív tag

A Globelectro-tól vásárolt már valaki? Mik a tapasztalatok? Elég jó árban van a Direct CU-s 6850.

(#17007) drlovi válasza Tothgera30 (#17005) üzenetére


drlovi
aktív tag

jó estét !

Egy olyan probléma van hogy a egy vizszintes csik van a képernyőn. Azaz a monitoron , ami játék és film alatt látszik. Érdekes hogy TVn nincs csik. A csik mindig ugyanott,átlátszó a képernyő felétől picivel lejebb található.

Lehet a DVI kábeltől ? mert előtte sima dsub volt és annál nem tapasztaltam. Sajna most nincs más kabelem nem tudom kitesztelni.

Egyáltalán lehet ez a vga hiba ?

más egy ideje nem müködig a vga gadget. nem látja a vgát ez driver lehet ?

(#17008) @matthew@ válasza drlovi (#17007) üzenetére


@matthew@
őstag

Sztem nem lehet VGA hiba ha a TV-n jó a kép, inkább a monitorra szavaznék, de egy másik kábellel is próbáld ki vagy másik monitoron :K

Matthew 24:42

(#17009) drlovi válasza @matthew@ (#17008) üzenetére


drlovi
aktív tag

először szoftveres hibára gondoltam , de ma ujra raktam a winfost és maradt a csik :D

az lesz , majd jövő héten otthonról elhozom az eredeti kábelt. akkor rá tudom kötni a laptopra is a monitort.

(#17011) drlovi válasza ALONSO11 (#17010) üzenetére


drlovi
aktív tag

a vga felöli részről leszedtem , a monitor felőli részt nem babráltam.holnap lehet melóhelyen keresek vmi kábelt amivel teszelhetem. a jelenlegi is onnét van. lehet azért nem volt használatban mert rossz volt ?! :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#17012) miresz válasza Tothgera30 (#17005) üzenetére


miresz
veterán

Nah ja! De sajnos fekete nyákban elég szűkös a választék.

(#17013) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Két 6850-es között vacillálok úgymint Sapphire (sima, nem toxic) vagy Gigabyte OC.

Gigabyte-ról jókat olvastam igaz kicsivel drágább én ilyet vennék.
Viszont érdekelne hogy mennyire stabil a kártya, tunning nélkül.
Olvastam a fekete képernyős problémákról is a 6850-ek körében. Jelenleg is fent áll a veszély hogy ilyen kártyát fogok ki?

(#17014) Alastair' válasza zodo (#17013) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha újat veszel, kb 1%, hogy egy raktáron maradt darabot fogjál ki. De a giga oc-k között nem volt hibás.

Alister from Hell

(#17015) miresz válasza zodo (#17013) üzenetére


miresz
veterán

A veszély már nem áll fenn,de akkor is Shappire. Hol olvastál jókat a Gigabyte kártyákról?

No meg fekete nyákos lap hoz kék kártya? Pedíg te adsz az ilyenre is ha jól tudom.... :)Feltéve,ha neked lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17016) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok, engem az érdekelne, hogy megér-e +3 ezer forintot egy DirectCU hűtéses ASUS 6850 egy sapphire-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#17017) miresz válasza Meridius11 (#17016) üzenetére


miresz
veterán

Shappire,de melyik?

(#17018) Meridius11 válasza miresz (#17017) üzenetére


Meridius11
aktív tag

a sima, nem a toxic.

(#17019) miresz válasza Meridius11 (#17018) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem nem. Max az Asus DC V2-es verzió egy minimálisan jobban húzható.

(#17020) gordonfreemN válasza Roliiii (#16998) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kérdés már csak az: "mivel terhelted be"
Tán Firefoxal? :U

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17021) alibaba78 válasza gordonfreemN (#17020) üzenetére


alibaba78
őstag

Mivel kellett volna? Furmark+linx parossal, amilyen korulmenyeket soha az eletben nem fog tudni teremteni? Az eredmeny szvsz helytallo, mivel a gyartok mindig azt az erteket adjak meg tdp-nek, ami fole nemigen tudsz mar menni.

(#17022) zodo válasza miresz (#17015) üzenetére


zodo
nagyúr

Új kártyára gondoltam.

Ebben a tesztben nézegettem a hőfokokat ill. talán a legtöbbet kérdezett, ajánlott két 6850-es típusról van szó ezért gondoltam hogy nekem is jó lehet.

Tény hogy Giga kártyám még soha nem volt, Sapphire viszont már járt nálam. (4670 ddr4)

Akkor ezt vegyem?

Ha jól láttam mindkét kártya nyákja kék de nekem ez nem számít, szerintem keversz valakivel. :)

(#17024) lipido válasza zodo (#17022) üzenetére


lipido
senior tag

Az OC mellett is van azért érv. Pl ha nem akar a tulajdonosa "beleturkálni", akkor alapon magasabb mint a sap. Mint tudjuk, nem biztos h megéri a pár fps a "buherálást"(szerény vélemény)

(#17025) miresz válasza zodo (#17022) üzenetére


miresz
veterán

Én a Shappire-t venném az tuti. A moddingos topicban olvasgattam,hogy moddingolgatsz,ezért gondoltam. :)

(#17026) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nekem is Sapphire van. Előtte Gigabyte-volt, 2hét alatt eldurrant rajta a V-ram...

20 éve a PH-n.

(#17027) csucsbicep válasza miresz (#17019) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az én mezei Sapphire-om 1000/1200-at megy alapfeszen. Ez példányfüggő, hogy mennyire húzható. Max a hosszabb gari miatt 3k megér rááldozni.

(#17028) L4mie


L4mie
veterán

Fura, hogy mennyire eltűnt a magyar piacról a HIS...pedig nézegettem a teszteket az ICQ Turbo X 6870-ese egész jó.
Vagy csak én nem találok értelmes boltot ahol van ilyen? ÁrGépen 3 ajánlat abból 2 valami 3fős webshop, 1 meg Pixmania -_-'

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17029) miresz válasza csucsbicep (#17027) üzenetére


miresz
veterán

Akkor meg pláne Shappire. :)

(#17030) zodo válasza ALONSO11 (#17023) üzenetére


zodo
nagyúr

Személy szerint én a Sapphire felé húzok mert a gyártót kártyáiról még nem hallottam panaszt ill. nekem is volt egy HD 4670 DDR4-em amit a mai napig bánok hogy eladtam.
Hőfokokat ahogy néztem a tesztben kb. 1-2 fok eltérés volt a kártyák közt hol egyik hol másik volt valamelyik mérésnél hűvösebb.

(#17024) lipido

"Az OC mellett is van azért érv. Pl ha nem akar a tulajdonosa "beleturkálni", akkor alapon magasabb mint a sap."

Hát épp ezen agyalok mert a jelenlegi (msi hd 5770 hawk) kártyám is alapból húzott és talán még a további tunningra is serkentették a leendő vásárlót. pl. 7+1 fázis
Most más fél éves és szervizben van mert ez idő alatt négyszer "szemetelt" (talán vram hiba) és legutóbb pont rosszkor. (online rF bajnoki futam)
Vásárlás után már az első alkalommal azt hiszem 3dmark06 utolsó tesztjénél fordult elő a "szemetelés" de akkor még nem tulajdonítottam ezt konkrét hibának.
Halk, jó hűtésű, szép kártya és még erős is (volt anno) ezért vettem csak meg de mindig alapon használtam.

(#17025) miresz

Most már tuti keversz valakivel de köszi a szavazatot. :)
Lehet ugyan hogy olvastál tőlem egy pár béna kérdezősködős hsz-t a tunning topikba mert épp blog bejegyzést készítettem az új konfigomról és ahhoz kellett némi segítség.
Amúgy az alaplapi Turbo Key II kapcsoló sincs aktiválva nálam, szóval max. egy-egy teszt erejéig próbálkoztam a húzással kisebb sikerekkel de eleve nem szeretek a bios-ba turkálni. Szóval az csak véletlen lehet ha épp olvastál egy hsz-em.

(#17026) Saycz

Hát ez elszomorító. :(((

(#17027) csucsbicep

Igen láttam hogy a Gigabyte 3 évet ad a Sapphire 2 évével szemben. Köszi.

(#17031) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Asus 6850 direct cu v2 szerintetek megér 42 ezer forintot? Vagy inkább egy sima sapphire 3 ezerrel olcsóbban?

(#17032) gordonfreemN válasza Meridius11 (#17031) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én nem ajánlom az asus DC-t, de mindenki más nem ezt fogja mondani. Nekem a hangja nagyon nem jött be, gari miatt 2db is volt nála, mindkettőnek morgott a ventije alacsony fordulaton.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17035) Tothgera30 válasza gordonfreemN (#17032) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem tudom milyen darabot/darabokat fogtál ki, de nekem már szeptembertől egy 6850 DirectCU teljesíti szolgálatát és halkan üzemel. AB-vel szépen be van lőve, most IDLE 35fok, 11%-os ventifordulaton, egyszerűen tényleg halknak mondanám a gyári hűtős VGA-k között. Ez nem morog, nem kerreg, de olvastam ilyet, és az egyik fórumozónál akkor fordult elő ha nagyon gyorsan emelte a fordulatszámot, mondjuk nekem gyári vezérléssel és az általam átírttal se volt gond. Ha lecserélném, már csak kipróbálásképpen egy 6870-es DC-t vennék legszívesebben helyette. Bár volt Sapphire 6870-em, de az nekem nem fért el igazán a házban, a Twin Turbo Pro miatt, gyári hűtése meg borzalom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17036) miresz válasza Tothgera30 (#17035) üzenetére


miresz
veterán

Nekem is Asus 6850 DCu-m volt. és nagyon meg voltam vele elégedve,most 6870DCu-m van és ez is tökéltes,és szerintem is az egyik leg hatékonyabb,és halkabb gyári hűtés. Sok Asus 6850 DCu-t adtunk el,de még eguet sem hoztak vissza,modjuk Shappire-t sem. Viszont Gigabyte-tot annál többet.

(#17039) Tothgera30 válasza miresz (#17036) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem előtte Giga féle OC volt, Windforce hűtővel, azzal se volt bajom...

#17037 ALONSO11: Mint? Írhatna róla!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17041) Kriccs


Kriccs
tag

Hello!

Melyik a legjobb HD6870 a köv szempontok alapján?

-legyen halk, de jó a hűtés (akár dual fan)
-lehessen itthon is kapni (sok helyen nem lehet kapni pl az XFX-et)
- legyen rá 3 év gari
- max 55k

(#17042) Tothgera30 válasza ALONSO11 (#17040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekelne a véleménye a kártyáról, az enyém is szinte ugyan az. ahogy leírtad, nekem sem olyan jó a szellőzése a karinak, mert a ventik 400/400/200rpm-en üzemelnek, szóval elhanyagolható.

#17043 miresz: Jó, hát persze az Asusba több az anyag, de a Giga se olyan rossz. Én szerettem.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17043) miresz válasza Tothgera30 (#17039) üzenetére


miresz
veterán

Én a Giga kártyákról nem tudok jókat írni. Szerintem gagyik,már kinzetre is. Dehát kinek mi....:)

(#17047) rambustibi válasza Kriccs (#17041) üzenetére


rambustibi
őstag

Ajánlom: ASUS HD 6870 /2DI2S/ 1GD5 vagy a DirectCU változat.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#17048) Kriccs válasza rambustibi (#17047) üzenetére


Kriccs
tag

A Sapphire jó cucc?

(#17049) lipido válasza Kriccs (#17048) üzenetére


lipido
senior tag

52k?????? :Y :Y :Y :Y :W

(#17050) Roliiii válasza Kriccs (#17048) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Nekem ilyenem van, tökéletesen megvagyok vele elégedve, rem nyáron sem lesz hangos :D

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.