Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) wittman válasza trekkes (#4243) üzenetére


wittman
aktív tag

ja most látom már volt válasz...

Szia!

Csökkentett módban töröld ki a driver maradványokat majd Driver sweeper-el, de előtte uninstalláld a 10.12-est is.
Utána már mehet az a 10.12-es driver nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#4252) Vasinger! válasza Beri (#4247) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jah értem, akkor már tudom melyik az F2.

Az a kártya, amit "paffra dob" a furmark, nem jó kártya. Nincs ott semmi medzsik, csak számol a kártya veszettül. Ha elhasal, az bizony instabil.

Nagyon sok helyen azt hangoztatják, hogy a furmark miatt halnak meg ilyen hamar a kártyák. A VGA gyártók is betiltatnák ezt a progit, mert a gariztatások nagy része e miatt van, mivel ez a program annyira terheli a GPU-t mint semmilyen másik játék. Én játékkal meg 3D markkal tesztelném a VGA-kat. Végül is nem furmarkkal szoktunk játszani, de ti tudjátok.

MZsoltee: Hát akkor próbálja meg valaki, lehet hogy még mindig sok neki az az időzítés is.... :(

(#4249) Beri: Minél magasabban tudod, annál jobb. A monitorod natív felbontása felé nem érdeme menni.

[ Szerkesztve ]

(#4253) Beri válasza Vasinger! (#4252) üzenetére


Beri
addikt

ez a program annyira terheli a GPU-t mint semmilyen másik játék
Pont ezért kell ezzel tesztelni. Ha furmarkkal sem borul meg és nem is fő fel, mással sem fog. Mondjuk volt már rá példa, hogy fél óra furmark után Borderlands alatt soknak bizonyult a GPU clock, de attól még kategorikusan kijelenteni, hogy a tesztprogram haszontalan, sőt, káros, nem lehet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#4254) wittman


wittman
aktív tag

Na urak teszteltem Far Cry 2 benchmark-al a F3_C -s bios-al a HD6850-et.
FullHD felbontás, ultrahigh settings.

Eredmény: A teszt 20másodpercig futott, mert jött a black screen...

www.vmh59.hu

(#4255) trekkes


trekkes
csendes tag

Sajnos még mindig ugyanaz a helyzet, driwer sweepwrrel lepucoltam, elötte uninstaláltam minden ati drivert (nem volt fennt szerinte semmilyen ati driver) felraktam megint, de még mindig nincs semmi . se control center, se semmi. a programok közt se látom, hogy fel lenne telepítödve a connrol center, vagy bármi ilyesmi. Csak a hdmi drivert rakja fel.

az ati catalyst telepitéskezelőre az irja fennt van. de az nem a driver, nem?

[ Módosította: Ndruu ]

(#4257) Normi™


Normi™
őstag

Valaki esetleg a 4237-es hozzászóláshoz nem tudna segíteni?Szerintetek memória gond lehet?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4258) wittman válasza trekkes (#4256) üzenetére


wittman
aktív tag

Eszközkezelőben van ismeretlen hardver?
Mikor a win7 bebootolt, nem írja hogy új hardvert talált és ...bla...bla...

A kép alapján olyan mint ha nem is látná a vga-dat...

www.vmh59.hu

(#4259) trekkes


trekkes
csendes tag

Ez a szöveg van a telepítésnél.

(#4260) Beri válasza Normi™ (#4257) üzenetére


Beri
addikt

Frissíts bios-t, ha van, takarítsd ki a drivereket, aztán tedd fel a 10.12-t újra. Ha még mindig hullámzik, gariztasd.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#4261) donjohnson válasza trekkes (#4255) üzenetére


donjohnson
addikt

eszközkezelőben jobb klikk a karira, és kézzel válaszd ki hozzá a drivert, amit a telepítő kicsomagolt az amd vagy ati mappába ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#4262) trekkes válasza wittman (#4258) üzenetére


trekkes
csendes tag

Nem irja ki hoogy ismeretlen hardver..ezen én is meglepődtem, A 9600-omnál mindig kiírta a mikor uj drivert raktam fel. Az eszközkezelő szabvány adapternek látja

speccyvel is néztem, az is annak látja. Mi a fene lehet ez? Elég idegesítő.
Elötte semmilyen problémám nem volt. Miután letöröltem a drivert, azóta videokari ventije is jobban pörög.

(#4263) trekkes


trekkes
csendes tag

ezt látja az eszközkezelőben

(#4264) wittman válasza trekkes (#4263) üzenetére


wittman
aktív tag

És a videókártya bejegyzésnél milyen hardvert lát?

A ventik azért pörögnek, mert nem az Ati driver vezérli még a vga-dat.

Manuálisan próbáltad már, ahogy a donjonhson is írja?

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#4265) Ndruu válasza trekkes (#4263) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.

Harrrr!!!!

(#4266) trekkes


trekkes
csendes tag

sikerült ugy telepiteni a drivert ahogy irtad. most már 6800-nak látj a akártyát, van normális felbontás is, assasin creed is elindul, vagyis mükszik a kártya. Viszont nincs control center még mindig, csak windowsos felbontás állítás van.

(#4267) Beri válasza MZsoltee (#4245) üzenetére


Beri
addikt

Tekert egy órát a furmark hiba nélkül. Akkor most nekem jó? :DDD

Igaz, hogy az én kártyám csak 1200as RAMórajellel dobott BS-t...
De akkor is gáz ez a teljes halál. Ha hibázik is, szedje össze magát valahogy, mint a 4850-em...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#4268) trekkes


trekkes
csendes tag

igy néz ki driverügyileg valami nem stimmel itt szoftveresen, de nem értem. ilyet még nem tapasztaltam soha, pedig volt pár néhány ati meg nvidia kártyám. a control panelt sehogy sem tudom istalálni, fel sem ajánlja , ahogy az előző képeknél is látszott.

(#4269) polonic válasza trekkes (#4268) üzenetére


polonic
félisten

Először is.
Mit töltöttél le és honnan?

(#4270) TTomax válasza Beri (#4253) üzenetére


TTomax
nagyúr

De lehet,szokjatok is le róla teljesen értelmetlen.100%osan ki lehet jelenteni,hogy a furmark másra nem jó csak a hűtést belőni,meg megnézni azt mi a maximum hőmérséklet amin tetőzik.Stabilitás tesztre sajnos már nem alkalmas,lévén a kártyák vagy hardveresen vagy szoftveresen fel vannak illetve lesznek rá készítve,illetve mivel OGL alkalmazás így könnyen előfordulhat hogy DX-ben hibázik.A legnagyobb probléma a programmal,hogy nem csak a GPU-t és a VRAMot izzasztja hanem a VRM-et is ami nincs felkészítve ilyen órákig tartó terhelésre,néhány kártyán nem is hűtik.
Három játékkal érdemes jelenleg tesztelni ahol ha bírja akkor stabilnak mondható,ez a Crysis,Metro2033,Stalker trió,ha ezekben nem hibázik akkor nagy valószínűséggel máshol sem fog.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4271) Beri válasza TTomax (#4270) üzenetére


Beri
addikt

Ha a VRM, vagy a hűtő alulméretezett, arról a gyártó tehet. A furmark egy szoftver, nem rak egy öngyújtót a kártyád alá, hogy megsüsse, csak számoltat vele. Ha szegény VRM úgy dönt, hogy feladja, akkor az a kártya bizony egy dizájnos kis trágyakupac.
Az már más dolog, hogy a furmark nem 100%-os stabilitástesztre, abban én is egyetértek. Viszont elég nagy pontossággal be tudod lőni vele a stabil OC-t, aztán csak egy kicsit kell reszelgetni játékokkal való tesztelés során. Meg két másodperc elindítani...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#4272) TTomax válasza Beri (#4271) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,sajnos nem tudok igazat adni neked.Valóban a furmark egy szoftver,ami olyan tipisu terhelést ad a vganak amilyet soha semmi más.A terhelés típusából adódóan,nem alkalmas sajnos a stabilitás tesztre,mivel játékban nem ilyen terhelést kap... ezért is van az,hogy a "furmark stabil" eredményed elbukik 10perc crysis után.
Ráadásul azt igen merész kijelenti hogy ha egy grafikus kártyát megfőz egy szoftver akkor az egy trágya,mivel ezek nem erre készültek ez bőven belefér a " nem rendeltetésszerű" használatba.
Most próbálok neked egy hasonlattal élni...Veszel egy BMW-t és 3órán keresztül az indexet nyúzod... na bumm bedöglik..akkor az egy trágyakupac? ;]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4273) Beri válasza TTomax (#4272) üzenetére


Beri
addikt

Nem számít, milyen típusú terhelés. Ha én a vásárlás napjától kezdve két éven és 364 napon keresztül 100%-on hajtom a videókártyámat és nem viseli jól, akkor bizony visszaviszem a boltba teljesen jogosan. A terhelés az terhelés. A VRM meg nem lát el plusz fogyasztót a kártyán lévőkön kívül csak amiatt, mert én pörgetem a szőrösfánkot. Ebből következik, hogy ha kevés/túlmelegszik akkor az bizony egy trágyakupac.
Ha a béemvém indexe 3 óra után bedöglik, az is az. Ha még él a garancia, szó nélkül hárítanák el a hibát egyébként.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#4274) P.O.W.


P.O.W.
tag

Az új biosszal végre működik a Two World 2. Már ideje volt! Gigabyte HD 6850. :C

[ Szerkesztve ]

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#4275) direwolf


direwolf
őstag

Sziasztok!

Egészen pontosan mit is módosítottak az új biosban? Nekem ugyan Sapphire 6850-em van, de a Techpowerup bios adatbázisában erre a kártyára csak S41 végű biost találok, az enyémben meg S43 van. Akkor most ebben is elállítottak valamit a referencia szintekhez képest???

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4276) wittman


wittman
aktív tag

F3_C biossal most már a Furmark-al jön a black screen rendesen. 5 tesztből 5-ször csinálta és kb 15perc futás után.

Szóval nagyon tüneti megoldást adott a gigabyte. Far Cry 2 bencmark-ot 1percig nem bírja.

Játékokba egyenlőre nem jött elő...

Mivel én a gigabyte supporttal elkezdtem a levelezést a probléma miatt, kíváncsian várom, hogy mi lesz a vizsgálat eredménye, de jelzem nekik, hogy az F3_C sem hozta azt amit kéne, mert továbbra is megvan a black screen, egyenlőre csak tesztekben.

www.vmh59.hu

(#4277) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Abban segítsetek, lécci, hogy hogyan lehet Crossfire-ban lévő kártyák BIOS-at frissíteni?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4278) Giot válasza direwolf (#4275) üzenetére


Giot
addikt

Inkább a Sapphire weboldalán nézd meg adtak e ki új Bios-t a kártyádhoz.

(#4279) rocket válasza wittman (#4276) üzenetére


rocket
nagyúr

Jon majd a F3D, aztan talan mire megjelenik az F3Q juliusban sikerul megoldani a problemat :)

Viccet felreteve, vidd vissza a kartyat es gariztasd le, eleg problemat okozott mar neked (is), en a helyedben mar nem varnak, hogy a Gigabyte 100%-osan megoldja a problemat.
Kicsit elkapkodtak, nem kellett volna par nap alatt osszedobni az uj BIOS-t, inkabb lett volna meg par plusz nap mig megjelenik, de igy letudtak volna tesztelni normalisan.

Nalam egyebkent lefutott a teszt (#4220).

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4280) direwolf válasza Giot (#4278) üzenetére


direwolf
őstag

Ezen túl voltam, mikor megkérdeztem itt. (értsd: ott nincs új bios)
Viszont okosabb nem lettem... mondjuk hiba nincs, úgyhogy csak azért érdekel, módosítottak-e valamit.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4281) polonic válasza wittman (#4276) üzenetére


polonic
félisten

Jegyezd meg, hogy nem a játékokba nem egyenlőre jött elő. Mivel lett egyenlő a játékokban?
A két csapat áll egyenlőre.

(#4279) rocket

Nem! Nem kellett volna rossz memóriákat rendelni, ami ráadásul az AMD ajánlásában sem szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#4282) trekkes válasza polonic (#4269) üzenetére


trekkes
csendes tag

az amd oldaláról Catalyst Software Suite (32 bit) English Only 10.12-öt.

Tegnap éjjel a packages--->apps könytárból egyenként fel tudtam telpíteni a CCC elemeit, ígí van most CCC. viszont nem hiszem hogy ennek igy kéneműködnie.
A video drivert is csak ugy tudtam telepíteni, hogy fel kellett ismertetni a windowsal.
Mikor először felraktam a 10.10-et semmilyen ilyen probléma nem volt. kb 1 perc volt az egész művelet, és minden működött.

[ Szerkesztve ]

(#4283) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Egy ideje nem értem ezt a black screen történetet. Persze az én kártyámon jó memóriák vannak, több, mint 17 percig futtattam most a szőrös fánkot 8xMSAA-n, extreme burning mode ON, Post FX ON, nem jött a hiba. Ennek ellenére ha kitesz egy új biost a Gigabyte, használom, csak hasznom lehet belőle. Most is flash-eltem F3_C-re. Amit nem értek, az az, hogy ha egyértelműen jelen van a bs hiba, a tulaj miért nem viszi azonnal gariztatni a kártyát, miért várja a csodát, meg az új biosokat, drivereket? Miért jobb itt sírni, ha belefutott egy kifogásolható minőségű memóriával szerelt kártyába? Minél hamarabb gariztatja a hardvert, annál hamarabb játszhat majd egy hibátlan kártyával, azzal a gémmel, amivel csak akar.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#4284) rocket válasza polonic (#4281) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt csak Abu irta, ne vedd keszpenznek ;)

Mindegyik gyarto ugyanazt a modult hasznalja, tipusszamban megegyeznek.
Ha ez valoban memoria hiba, sokkal valoszinubb, hogy egy rossz szeria kerult piacra ami nem birja a referencia beallitasokat, amibol ugytunik a Gigabyte kapta a legtobbet.

Mostmar eljutott oda a tortenet, hogy nem kell varni semmire, vissza kell vinni gariba, es kerni a cseret, vagy masik tipusu kartyat.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4285) Giot válasza direwolf (#4280) üzenetére


Giot
addikt

Ha nincs a hivatalos oldalon, és nem a tuning miatt akarod cserélni a BIOS-t, jól is működik a kártya, akkor miért cserélnéd? :F

(#4286) rocket válasza Taifa Díaz (#4283) üzenetére


rocket
nagyúr

Mert a balkanon a szervizek tobbsegeben a stabilitas teszt abbol all, hogy 3 percig futtatjak a 3DMark2k6-ot, es hiaba mondod miben, mennyi ido utan doglik meg a kartya, nem erdekli oket.
Volt aki probalkozott volna, de rafogtak, hogy ez driver problema es majd javitva lesz.

Persze megvan az ilyen mentalitasra is a lepes, dehat nem hinnem szeretnenek ezzel a nyugos folyamattal foglalkozni az emberek.

Kulfoldon konnyu gariztatni, mert a gyartoval vagy kapcsolatban miutan megvetted a kartyat, itt meg a nagykerek digtalnak, akik azt hazudnak amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4287) Normi™ válasza Beri (#4260) üzenetére


Normi™
őstag

Beri köszönöm a választ!

Frissítettem bios-t,driver le régebbi fel és változatlan a helyzet. :(

Megpróbálkozom egy új windows-al,hátha...

Majd beírom a tapasztalatokat hátha sikerül és másnak tudok segíteni akinek véletelnül ilyen gondja van!

Köszi még egyszer!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4288) trekkes


trekkes
csendes tag

A videoprofil beállításánál nincs kép...talán ez az egyetlen hiba eddig amit észrevettem ezzel
a hegesztett módszerrel, bár ez igy biztos nem frankó.

(#4289) Xelo


Xelo
addikt

3 hete én is egy gigabyte 6850t nyúzok. mindegyik biossal jól futott (f2, f3b, f3c), far cry 2 benchmark hosszú beállításán is ellopolgat végtelenségig, metro 2033 tesztjén is teljesít a szutyok procimhoz képest (1440×900 dx11 fullmaxgépölőbeállítások 21fps átlag), 3dmark11 is problémamentesen fut, furmarkkal sincs probléma, crysis warhead se sikítozott, illetve egyszerűbb azt mondani hogy minden játékom faszán fut (stalker clear sky, cop, just cause 2, stb). teljes mértékben meg vagyok elégedve továbbra is a giga termékeivel, bejátszik hogy nem hibás példányt küldtek :) ja driver a ccc2es 10.12, windows 7 x64

[ Szerkesztve ]

(#4290) polonic válasza rocket (#4284) üzenetére


polonic
félisten

Igen, ő írta. De csak jártasabb az ilyen dolgokban, ha már kapcsolatban van a gyártókkal.
Egyébként a gariban egyetértek én is, vissza kell vinni vagy már rögtön az elején vissza kellett volna vinni. Nem valószínű, hogy biosokkal megoldják ezt a gondot.

(#4288) trekkes

Nem értem a te jelenségedet. Előtte rendesnek kipucoltad a rendszert, mondjuk driver sweeperrel?
Ez meg azért van, amit a képen mutatsz, mert az avivo nincs feltelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#4291) lehel22


lehel22
tag

... tenyleg nem oldodott meg ez a Black Screen gond az uj Biosal sem?A FarCry 2 benchmark es a FurMark teszteken kivul meg hol jelentkezett a gond?

(#4292) direwolf válasza Giot (#4285) üzenetére


direwolf
őstag

Én nem írtam olyant, hogy cserélni akarom a biost. Arra vagyok kíváncsi, pontosan mit változtattak.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4293) lehel22 válasza direwolf (#4292) üzenetére


lehel22
tag

...IDLE 40% ventilatorfordulatszam (25%hoz kepest ) es 775/1000 GPU/Vram rol 775/1005 Gpu/Vram -ra modosultak az ertekek az uj F3_C Biosal.
Ja , es a GPU homerseklete 40% RPM nel ugyanannyi mint amennyi 25%RPM el volt ~ marmint ~40C ha a kornyezet homerseklete 22-23 C....

(#4294) direwolf válasza lehel22 (#4293) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi! Ezek szerint Sapphire nem ezt változtatta, már ha egyáltalán az enyémben újabb a bios, mint amit találtam... lehet, hogy csak rev. változott, volt már ilyen.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4295) Abu85 válasza lehel22 (#4291) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Még szép, hogy nem. Rossz a kártya. Ki kell cseréltetni, de ezt már ezerszer leírtuk. Kapsz egy másik, hibátlan terméket, és menni fog.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4296) HANDO88


HANDO88
senior tag

Cseréltek már valakinek karit gariba?Ha igen akkor írja le légyszi hogy milyen volt a hozzá állás a kereskedő részéről.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#4297) polonic válasza HANDO88 (#4296) üzenetére


polonic
félisten

Azért ezt gondold át mégegyszer.
Mennyi az esélye annak, hogy ugyanaz lesz a kereskedő, mint nálad.

(#4298) HANDO88 válasza polonic (#4297) üzenetére


HANDO88
senior tag

Pusztán csak kíváncsi vagyok.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#4299) HANDO88 válasza polonic (#4297) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mivel szerintem egészen érdekes történetek fognak kerekedni a dologból,az enyém már vissza van küldve és tűkön ülve várom a fejleményeket.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#4300) Vasinger! válasza HANDO88 (#4296) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ez engem is érdekelne.

Beviszem a kártyát, akkor visszaflasheljem az F2-es BIOS-ra, mert az F3 C-n nincs hiba.

Hogy tudnám kimutatni ott a hibát és hogy elfogadják e ezt hibának...

Itt most nem konkrét üzletről akarunk megtudni dolgokat, hanem általánosságban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.