Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) ///Krisz\\\ válasza modern5 (#3700) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

megtaláltam, kössz. :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3702) csucsbicep válasza modern5 (#3700) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egyébként tudja már kezelni a hd68xx-as karikat a program?

(#3703) modern5 válasza csucsbicep (#3702) üzenetére


modern5
tag

Azt nem tudom, csak az ATT rövidítést ismeren :)

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#3704) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Ez a Black Osd ahogy figyelem,csak főleg Gigabyte kártyáknál fordul,ismerősi körben van VTX,Sapphire,Toxic S. és ezeknél még nem jelenkezet! :U

(#3705) wittman válasza modern5 (#3703) üzenetére


wittman
aktív tag

ATT=Ati Tray Tools.

Természetesen már támogatja a HD6800-as szériát is. Az biztos, hogy nem rossz kis program én is sokáig használtam, de most nálam a RadeonPro a nyerő, főleg a driver finombeállítások miatt.

Krisz: tesztelem most én is ezt a log-olási megoldást. Viszont az érdekes, hogy felugrott 31A-re a fogyasztás. Na majd megnézem milyen áram volt ez. Ha VDDC, akkor az még bőven jó. Ha a 12V-os ág, akkor az már nem okés... Az én FSP Bluestorm II-em 30 Ampert tud 12V-on. Sok táp (20.000Ft alatti kategória) nem is tud ennél többet, inkább max 25A. Viszont ez így elég durva áramfelvétel.

Na akkor tesztelek...

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3706) csucsbicep válasza wittman (#3705) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én meg a RadeonPro progit nem ismertem, de kipróbálom most.

(#3707) MZsoltee válasza wittman (#3705) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sztem ez kamu tuti megállt volna a gép, ha az ott igaz!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3708) wittman válasza MZsoltee (#3707) üzenetére


wittman
aktív tag

A VDDC áramfelvétel értéke nem a 12V-os ág terhelését mutatja.

A képen látható áramfelvételi érték: 51W:1,15V(VDDC fesz,)=44,43A

Szóval ez nem az az áramfelvételi érték, amit a kártya felvesz közvetlen a tápegységből.

Teszteltem volna, de a Crysis-nak nincs kedve. Sem kompatibilitás módban, sem 32bites, se 64bites módban. Na mindegy van itt ami csinál még black screen-t...

www.vmh59.hu

(#3709) MZsoltee válasza wittman (#3708) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csodállom, hogy még nincs nagyobb balé, elég sok no signal és Hd6850-es találatot dob már a google.
Kíváncsi vagyok mikor jön ki az új driver, és segít-e valamit a dolgon...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3710) wittman


wittman
aktív tag

A Krisz log értékeiből nagyon úgy nézz ki, hogy ez bios hiba lesz.

www.vmh59.hu

(#3711) MZsoltee válasza wittman (#3710) üzenetére


MZsoltee
veterán

Klifejtenéd bővebben?
Flasheljuk rá egy MSI bioszt? Asszem azzal eddig nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3712) wittman válasza MZsoltee (#3711) üzenetére


wittman
aktív tag

Azzal azért még várnék.

Garanciát senki nem akar szerintem veszíteni...

Amúgy MSI HD6850 nem tuningos változat is van már a fekete képernyős listán.

[ Szerkesztve ]

www.vmh59.hu

(#3713) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

(#3705) wittman: igen az a VDDC érték volt, de furmark alatt már 50. egyébként az én tápom 25A-t ad le max a 12V-os ágon.

(#3710) wittman: amióta kijött a 10.12-es driver azóta gyanakszom én is a bioszra, mivel 1,5 hónap alatt (most már lassan 3hónap) nem tudják véglegesíteni azt a rohadt F3-as béta bioszt. szerintem ők is sejtik, hogy a biosszal van a gubanc csak nem találják a hibát ezért kussolnak, az amd meg fedezi őket ezzel a csoda driverrel. (legalábbis gondolom én) :)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3714) pete_21 válasza ///Krisz\\\ (#3713) üzenetére


pete_21
addikt

De a kolléga szerint nem csak a Gigabyte-tal van gáz. Akkor a kártya referenciabioszával van gond? És a referenciakártya gyártók bios-a nem nyúl bele mélyen a kártya "lelkébe", ugye? Tehát akkor mégis csak az AMD-től kell várni a javítást, amit majd a ref.kártya gyártói tesznek közzé a saját termékeikhez? Legalábbis én így gondolkodok... :U

(#3715) ///Krisz\\\ válasza pete_21 (#3714) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

már kicsit kezdek belezavarodni annyi a találgatás. :B oké legyen akkor nem a bioszal van a gond, de akkor főleg miért a gigabyte-okkal van gond? (tudom van más gyártótól is hibás, de közel sem annyi mint a gigabyte-tól) biosz akkor ugyanaz, driver ugyanaz, nyák ugyanaz, az áramellátással nincs gond és nem is melegszik túl holott a hűtés az eltérő arra rá lehetne kenni a dolgot, de nem, mert ma teszteltem és nem melegszik túl. akkor kérdem én mitől van ez? :F

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3716) pete_21 válasza ///Krisz\\\ (#3715) üzenetére


pete_21
addikt

Azért gondoltam, hogy nem (csak) a Gigabyte-os bios-sal van a gond, mivel más kártyákkal is jelentkezik a probléma. De lehet, hogy valami bios-os gond mégis, de akkor nem a Gigabyte hibája, hanem az AMD-jé (vagy nem tudom, hogy működik ez a bios-fejlesztés. Az AMD is fejleszt közben bios-okat? És azt elküldi a kártyagyártóknak, hogy ők testreszabják, meg kiadják? Vagy hogy megy ez?)
És mivel a 10.12-es Catalyst javított valamennyit, ez szerintem csak megerősíti, hogy valami szoftveres gáz lesz. Ha meg mégis hardveres, akkor szerintem úgyis visszaveszik a kártyákat. Szerintem nem csoda, hogy mi is itt törjük a fejünket, és nem jövünk rá, mi lehet a gond. Lehet, hogy még AMD-ék se tudják, pontosan mi is a gáz. Vagy persze lehet, hogy tudják, de elég nehéz lehet kijavítani.
Az, hogy főleg a Gigabyte-osok panaszkodnak, szvsz nem feltétlen mérvadó, mert lehet, hogy több Gigabyte kari fogyott, és így arányaiban ez akár így rendben is lehet.
Meg szerintem biztos van olyan is, akinek Giga kártyája van, de nem tapasztalt hibát.
(Egy kis ideje már nem tudtam olvasni a fórumot, úgyhogy ha valami hatalmas hülyeséget írtam, javítsatok ki.:) )

(#3717) Torry


Torry
addikt

Referencia hűtős modelleket mennyire lehet húzni?
Ezzel kapcsolatban van tapasztalat?

(#3718) ///Krisz\\\ válasza pete_21 (#3716) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

ezzel egyet értek. :K A biosz-os dologgal kapcsolatban, pedig Abu-t kéne megkérdezni, ő van otthon ezekben. Abu ha olvasod ezt légyszíves magyarázd el a biosz kiadás/fejlesztés menetét! :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3719) lehel22


lehel22
tag

....sajnos nem csak Win 7 alatt tapasztalhato a "feketekepernyo effektus" Xp-n is osszejott NFS Shift el jatszopttam mikor kb 20 perc utan egyszeruen elsotetedett akepernyo .Ventilatorok mukodnek a gepben de semmire nem reagal tehat maradt az ujrainditas.Epp ezelott olvastam nehany HD6850 es tulaj sirankozasat ezert gyorsan a Black Ops ot is kiprobaltam lassuk azzal is elojon a hiba de az meg nem fagyott .Eddig....

Masik problema / kerdes
Normalis az ha 2 kijelzo csatlakzotatasa eseten az IDLE ertekek nem skalazodnak vissza? Ugyertem a 100/300 GPU/RAM(normalis IDLE ertekek ) helyett 250 / 1000 megy a kartya ? Gyakorlatilag arrol szol a tortenet , hogy a monitor melle az LCD tv -t is rakotottem es ekkor vettem eszre , hogy nyugalmi allpotban is 250/1000 mhz mukodik.Sok keresgeles utan talatam valami homalyos magyarazatot egy kuldolfi forumon de sajnos ott is megoszlottak a velemnyek.Egyesek szerint ez teljesen normalis masok szerint nem. Nem vagyok szkmabeli de nekem kisse soknak tunnek ezek az ertekek Ha barki tud szolgalni informacioval vagy barmilyen felhomalyositassal nagyon megkoszonnem.

Tappal semmi hiba (le volt merve es stabil ) szoval nem ez az oka.Ezt csak azert irom mert nem szeretnek azzal szembesulni hogy erkezik majd egy rakas velemeny a "szakertoktol " akik elkezdik osztani a tudast es sorra ajanljak az osszes alkatresz lecsereleset illetve belekotnek az alaplapi chipkeszlettol a levego nedvessegtartalmaig mindenbe.A gep betonstabil volt eddig a 4850 es grafikusvezerlovel, sot a 6850 is AIDA 64 stabilitastesztbe tokeltesen vizsgazik a leadott aramerosseg ertekek is tokeltesek.
A videokartyanak a BIOS a frisitve van az F3 verziora mert termeszetesen a gyari BIOS 73% hajtotta a ventilatorokat. Uj biosal tokeltes 25% ventilator fordulatszam 2D be

Ja a konfig Alaplaplap: Gigabyte EP43 DS3L ,Procc: E8400 stock 3 Ghz , RAM: 4GB Kingston 800mhz,VIDEO: Gigabyte HD 6850 stock 775/1000, Tap Thermaltake TR2 500W,Win XP SP3 .

(#3720) Torry válasza lehel22 (#3719) üzenetére


Torry
addikt

Ezt láttátok már?
Gondolom igen. Tapasztalat?

I guess its final, problem was caused due to heated memory voltage controller.

[ Szerkesztve ]

(#3721) Colgate válasza lehel22 (#3719) üzenetére


Colgate
csendes tag

Mikor ki van terjesztve a Tvre is az asztal akkor nekem se áll visza a mem .Bár az én értékeim 300/1080 , de viszont ha letiltom a tvt akkor 100/150 lesz .

Crystal Method

(#3722) ///Krisz\\\ válasza Torry (#3720) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

ez össze tudnád foglalni tömören magyarul, mert sajnos nem tudok angolul viszont érdekelne.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3723) wittman válasza lehel22 (#3719) üzenetére


wittman
aktív tag

Szia!

Igen XP-nél Catalyst 10.12-vel kijött a hiba. Viszont én visszaraktam a 10.10b-t és azzal nincsen...

Két kijelző esetén a 250/1000 a helyes érték, szóval az jó.

Viszont most teszteltem a Gigabyte HD6850-et a gyári Overclock-os órejelre beállítva 820/1050 és nincs black screen hibám.

Crysisban délelőtt lesz csak teszt.

Arra gondoltam, hogy összehasonlítom a sima és OC-s Gigabyte HD6850 bios-okat. Hátha van benne valami okosság.

Akinek rendelkezik Gigabyte HD6850 OC-s kártyával, az mentse már le a kártya bios-át.

www.vmh59.hu

(#3724) Torry válasza ///Krisz\\\ (#3722) üzenetére


Torry
addikt

A srác azt csinálta, hogy egy 6870-es bioszt tolt rá a 6850-jére.
A fő különbség a memoria feszültsége. A 6850 esetében 1.6 a 6870 esetében 1.4.
Miután a 6850-es bioszban is átírta az érték 1.6-ról 1.4-re a probléma teljesen megszűnt.
Nagyon úgy tűnik, hogy bios probléma, viszont ezzel bukik a gar elvileg.

Most látom, hogy nem ilyen egyszerű. A kártyán egy grafit cerkás trükköt is meg kell ejteni, hogy tényleg menjen a bios. Ez így már húzós eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#3725) Torry válasza Torry (#3724) üzenetére


Torry
addikt

Ennél hivatalosabb fórum azt hiszem nincs, itt lehet követni az eseményeket.

(#3726) ///Krisz\\\ válasza Torry (#3724) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

köszönöm. végre valami haladás. ezt remélem, hogy a gigabyte-osok bocsánat (:D) tehát a HD6850-et gyártók is észre veszik. ezek szerint ha a memória feszt lecsökkentik 0.2V-al akkor megszűnik a hiba vagy még akkor is kell a grafittal babrálni?

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3727) Torry válasza ///Krisz\\\ (#3726) üzenetére


Torry
addikt

Ezt is sokan támadják, szóval nem tudom.
Én ettől az egésztől függetlenül megveszem a kártyát, de ha egyszer is előjön, viszem vissza és hozom a gtx460-t. :((

(#3728) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Van egy VTX 6870-es karim és kéne hozzá valamilyen program,amivel adhatok neki plussz feszt.Létezik ilyen?Afterburnerel(2.0.0) nem megy,Trixx-et nem engedi letölteni...
Ha van ilyen progi linkeljétek már be légyszíves.
Köszönöm! :R

(#3729) RootRulez válasza Milka 78 (#3728) üzenetére


RootRulez
félisten

ATT?

═════════════════════════════════════════

(#3730) cynric


cynric
tag

Hi!
Szert tettem egy VTX3D VX6870 1GBD5-M2DH PCIE-re, de valami gáz van vele vagy a géppel.
http://kepfeltoltes.hu/110108/10782646542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2 különböző monitoron ugyanezt produkálta. A bios-ban is szines pöttyök voltak felül. Operációs rendszer nélkül is operációs rendszerrel is ugyanaz az eredmény. Driverrel és driver nélkül is.

Visszaküldtem a videokártyát, egyelőre csak ennyit tudtak kideríteni: A terméken jelenleg nem találtak hibás 3d Mark és GPu Caps futott rajta, a következő héten lesz meg minden teszt így a hét elején már végleges információval szolgálathatunk.

Konfig: Alaplap ASUS P7P55 LX
Processzor INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX
Videókártya VTX3D VX6870 1GBD5-M2DH PCIE
Merevlemez HITACHI 1000GB 7200rpm 32MB SATA2
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Egér A4TECH X6-60D USB Fekete
Ház THERMALTAKE VL80001W2Z V3 Black Edition
Táp CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX

Szerintetek mi a gáz? Ha lefut náluk 3d Mark és GPu Caps az azt jelenti, hogy nekik nem csinál ilyen grafikai hibákat? Ha nem a videokártya rossz akkor mi?

Válaszotokat előre is köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#3731) Torry válasza cynric (#3730) üzenetére


Torry
addikt

Rakj fel egy friss windows-t. Ilyen hibát én anno xp-n kaptam kártya csere után, hiába töröltem megfelelően a drivert és raktam fel a másikat, (ati-nvidia) ezt a képet produkálta.

Most látom, biosban is produkálta a kártya, szóval szerintem hibás a kártya. Kérj cserét ha 3 napon belül vagy, ha náluk megy a kártya, akkor nálad lehet valami gond.

[ Szerkesztve ]

(#3732) modern5 válasza wittman (#3723) üzenetére


modern5
tag

Egyenlőre nekem sincs így. Lost Planet megy mint az álom. logolni sem kell :)

ASROCK B75 Pro3 INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 16 GB 1333MHz DDR3 ASUS ROG GeForce GTX 1660 Ti 6GB Windows 10 Pro X64 LG IPS LED 27"

(#3733) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!

Azt vettem észre a 6870 karimmal hogy hiába állítom be a 16x anizotróp szűrést mintha nem változna semmi és alapon mondjuk 4x maradna 10.12 CC-s driverem van fenn.
Mostanában a Two Worlds 2-vel játszok és abban tisztán látszik a talajon.
Érdekes nem tudom volt-e valakinek hasonló tapasztalata.

(#3734) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Egyenlőre azt tudtam tenni, hogy ATT-ben létrehoztam 2 profilt:
2D 100/300
3D 775/900
A progi magátol váltogatja ha lesz valami javítás akkor kipróbálom, 775/1000-en és ha úgy stabil akkor 950/1200-on mert így pl a Heaven simán futott.

Írtam Abunak egy privit, hátha tud az ügyel valamit kezdeni, legalább infót szerezni.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3735) Milka 78 válasza RootRulez (#3729) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Használtam 4870-eshez,de ezzel a karival egyből fagy :( Esetleg más ami nem üti a control centert?

(#3736) k.rudolf válasza jozsef11 (#3733) üzenetére


k.rudolf
tag

Szia ez szerintem ez nem baj én a GTA 4 -el voltam igy más graffal is 16és 4 kozot semim kulonbseg nem volt. Lehet h vmelyik jateknal látható de vmelyiknél nemannyira :D

(#3737) gbors válasza Torry (#3724) üzenetére


gbors
nagyúr

nyilván nem ok nélkül van az eredeti BIOS-ban 1.6V. ezek szerint akkor tényleg melegedési probléma lehet - ezért megoldás mind a feszültség visszavétele, mind az órajel leszabályozása. még mindig azt mondom, hogy az ilyen kártyákat vissza kell vinni garanciába.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3738) MZsoltee válasza MZsoltee (#3734) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egy komolyabb dirt 2 nálam 775/900-on is black screent adott!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3739) Torry válasza gbors (#3737) üzenetére


Torry
addikt

Jaja, vissza kell vinni.
Az lesz, amit írtam. Elhozom a 6850-t tesztelem 2 napig, ha egyszer is ad black screen-t, fájó szívvel ugyan, de viszem vissza és hozom a Giga gtx460-t.

(#3740) MZsoltee válasza Torry (#3739) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ne is hozd el sztem

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3741) polonic válasza Torry (#3739) üzenetére


polonic
félisten

Vagy vegyél 6870-et. Nem tudom, mennyi az ára, annak, amit kinéztél. De itt hardveraprón egy 70-est lehet, olcsóbban is megkapsz, mint boltban. Ezek is újak és garanciásak.
Azokkal nincs ilyen black screen gond.
Egyébként nekem sapphire van és eddig nem történt black screen, mondjuk crysisszel nem próbáltam.

(#3742) MZsoltee válasza polonic (#3741) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen játékokkal játszol? Mivel próbáltad a 6850-est?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3743) Torry válasza polonic (#3741) üzenetére


Torry
addikt

Van cég, szóval kell a névre szóló számla.
6870 már sok nekem, ez a 6850 44600, ugyanitt 48 a gigaoc 460, csak kérdés tudnak-e hozni mert van oc2 is de az már 52, túllépi az 50-es keretet.
6870 legolcsóbb pedig 58, nagyon sok.

(#3744) polonic válasza MZsoltee (#3742) üzenetére


polonic
félisten

GTA 4, Cod BO, F1 2010, Dirt 2, Bioshock 2, Batman AA, Metro 2033-al játszottam, de ott sem volt.

(#3743) Torry

Értem. Te giga 6850-et szeretnél? Mert ugye leginkább azokkal van gond. Inkább sapphire-t, powercolort, vtx3d-t vagy esetleg asus-t vegyél. Vtx3d a olcsóbb is tán, asus meg mondjuk drágább.

[ Szerkesztve ]

(#3745) Torry válasza polonic (#3744) üzenetére


Torry
addikt

Leírom újra.
Szóval jövhéten érkezik a Vtx3d 6850-em. Ha hibázik, akkor visszaviszem és hozok egy Gigabyte gtx460-t.
Erre a két kártyára van keret, itt is húzom picit a számat, de ez alatt nincs értelmes kártya.

(#3746) polonic válasza Torry (#3745) üzenetére


polonic
félisten

Jól van. Én nem láttam, hogy vtx3d-t írtad volna most, azért kérdeztem meg. :D
Remélhetőleg nem lesz vele gond!

(#3747) Neo85


Neo85
tag

Nekem már megvan 1 honapja a giga OC 6850 és még nem találkoztam semmilyen hibával szerencsére.

(#3748) MZsoltee válasza Neo85 (#3747) üzenetére


MZsoltee
veterán

Esetleg eltudnád küldeni nekem a biosát vagy valahova feltölteni, megpróbálom felrakni, hátha...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3749) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valaki használta a gigakarikat az eredeti biossal is (F_2)? Mármint azzal amiben nem volt jó a ventivezérlés. Azzal is produkálták a hibát, most visszaraktam az F_2-t hátha azzal nem lesz gond.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3750) wittman válasza MZsoltee (#3749) üzenetére


wittman
aktív tag

Felesleges visszarakni, mert azzal is csinálja. Nekem azzal kezdte majd jött a bios frissítés a venti miatt és black screen is megmaradt.

www.vmh59.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.