Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Intruder2k5 válasza vbbb (#16550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Működik...

(#16552) vbbb válasza Intruder2k5 (#16551) üzenetére


vbbb
őstag

Annak már megtaláltam a hibáját..elvileg...de a dyndns nem nagyon akar menni.

(#16553) Intruder2k5 válasza vbbb (#16552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez most a 2381-es OLEG?

(#16554) vbbb válasza Intruder2k5 (#16553) üzenetére


vbbb
őstag

Igen az, egyel korabbit is megprobaltam azzal sem megy. Ez elott egy eleg regi Oleget hasznaltam, abban meg Vimax sem volt. Viszont mukodott a dyndns.

(#16555) Intruder2k5 válasza vbbb (#16554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nahh... Helyzet van! Lehet, hogy nem nálad van a hiba. Ugyanis most nekem sem megy. Bár tegnap este nem próbáltam, lehet, hogy már akkor sem ment, de most bent vagyok melóban, és nem érem el a routert. A torrentjeim mennek, azt látom a trackeren. De az IP-met sajnos egyik sem mutatja, így nem tudok belépni.

(#16556) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#16555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Update:

Kollégámé sem megy, úgyhogy türelem, várunk... Aztán ha nem történik semmi, regelünk valahol máshol. :)

(#16557) ArchElf válasza Intruder2k5 (#16556) üzenetére


ArchElf
addikt

Most hogy írjátok, nekem sem megy... Valamit változtathatott a dyndns a frissítési mechanizmuson. Szkripttel megy a dyndns frissítés és logol is, úgyhogy este otthon ránézek majd a logokra.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16558) Intruder2k5 válasza vbbb (#16554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem már sikerült elérni a routert... 00:00-kor van IP cserém, de szerencsére utána még ránézett az Outlook Express a gmail-emre, így az ottani log-ban megtaláltam az aktuális IP címem. :)

ArchElf
Vagy a DNS szerverükkel van baj, mert nekem is azt írja a Tomato, hogy
Last Result: 2011. január 28. 0:00:25: Update successful.

[ Szerkesztve ]

(#16559) ArchElf válasza ArchElf (#16557) üzenetére


ArchElf
addikt

No, mégis megy. Ha érdekel valakit leírom hogy megy nálam az update (Oleg - valami régebbi firmware).

Intruder2k5
Az ő update szerverükkel van gond? Nálam tegnapi (2011-01-27 13:30) az utolsó refresh és aszerint megy is... csak elfelejtettem, hogy https, és nem http :B

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16560) Intruder2k5 válasza ArchElf (#16559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én most nyomtam neki egy Update-t, ki is írta a Tomato, hogy sikeres, ennek ellenére ha pingelem a dyndns címemet, még mindig az előző, tegnap, éjfél előtti IP-met pingeli, és nem az aktuálisat. Az Update lefut, szerintem a DNS szerverbe nem kerül be, vagy lehet, hogy az nem is működik.

Mindegy, engem annyira nem zavar ez most, ma elérem IP alapján melóból, hétvégén nem kell, mivel otthon vagyok, hétfőre meg csak gatyába rázzák. :)

[ Szerkesztve ]

(#16561) ArchElf válasza Intruder2k5 (#16560) üzenetére


ArchElf
addikt

Remote Konzolod van? Nekem ez a szkript fut (néhány plusz logger sorral) cron-ból: link
Megy optware meg plusz háttértár nélkül is...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16562) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16560) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hali!

Én sem otthon vagyok, és nem érem el a routert. Megnéztem dyndns-en milyen ip van bent a címhez, meg megpingeltem a címet és a kettő nem egyezik. Ami dyndns-en van bent ip azzal elérem a routert, de a cím szerint nem, mert ugye az még a régi ip-re mutat valószínűleg.

Valószínű tényleg a dns szerverrel avn valami. De legalább dyndns-re befrissítette az ip-t, így elérem a routert. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16563) ArchElf


ArchElf
addikt

Olvastam a DynDNS fórumban, és az egyik moderátor írta egy problémázónak, hogy a fair use policy megsértése miatt lehet, hogy blokkolva van a frissítése. Elméletileg csak IP cserénként szabadna frissíteni: a túl gyakori - azonos IP-re való frissítést DOS-nak ítélik, és blokkolhatják a frissítést. A túl gyakori alatt a 35 napnál jelentősen kisebb időt értik, tehát napi/heti frissítés azonos címre már beleeshet ebbe a kategóriába.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16564) ecaddict válasza ArchElf (#16561) üzenetére


ecaddict
senior tag

Nálam megy a dyndns, el is érhető a router (script még mindig ugyanaz).
Sőt, mivel télen ritkábban karbantart az ELMÜ most épp 58 napos az uptime (Oleg :R ).

Szerk: Azért jó fej a dyndns, ha meg 30 napig nem frissítesz akkor jön a levél, hogy 5 napon belül erősítsd meg az acc-ot. Nálam hónapokig nem változik az IP/nem indul újra a router...

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#16565) ArchElf válasza ecaddict (#16564) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy utólag is köszi a szkriptet :) Életmentő volt.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16566) vargalex válasza ecaddict (#16564) üzenetére


vargalex
félisten

Ha nem változik az IP-d, akkor nem is csoda, hogy eléred névvel. Ha jól értettem, pont az a gond, hogy az IP-t regisztrálja, de a DNS szerverben nem frissíti. Mivel nálam sem cserélgeti a szolgáltató az IP-t, nekem is jó természetesen.
Nálam egyébként OpenWrt alatt úgy van beállítva, hogy 10 percenként ellenőrzi az IP-t, 72 óránként pedig akkor is frissíti, ha nem változott.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16567) TomyLeeBoy válasza vargalex (#16566) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Igen. Valahogy az adatbázisban a jó ip van, de a dns-be nem kerül be. Remélem azért megoldják majd. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16568) Intruder2k5 válasza ArchElf (#16563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elhiszem, hogy ezt olvastad, de szerintem ez a moderátor sem normális... Valószínűleg nincs tisztában vele, hogy technikai problémáik vannak. Arról nem is beszélve, hogy az ADSL kapcsolat 24 óránként bont, és automatikusan új IP-t kapok, ilyenkor pedig mindig frissít. Tehát egy IP cím, maximum 24 órán át van nálam. Arról meg már végképp nem is beszélve, hogy amikor töltögettem le rapidról, akkor minden file után reconnect-eltem, nagyjából 10-15 percenként, és sosem tiltottak le. Most meg, mikor semmi problémám nincs, csak simán a napi IP váltás volt, letiltanak? És véletlenül velem együtt tiltották a fél itcafe fórumot? Vagy úgy cakk-pakk az ASUS routereket tiltották le? Áááá.... Ennek semmi valóságalapja nincs, csak egy hülye moderátor írt ilyet. Majd kijavítják, és jó lesz. Meg vagyok győződve róla, hogy ez műszaki gond!

szerk.:
Ja, és csak akkor frissít a router, ha IP csere van, tehát nem is frissítettem azonos IP-re, ergo ezért nem tilthattak le. Ezt az embert se tartanám sokáig moderátornak.

[ Szerkesztve ]

(#16569) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16568) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Megjavult. :D

Az idő sebessége: 1s/s

(#16570) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16569) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaja... Nekem is!

Biztos lejárt a kitiltásunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#16571) PistiSan válasza TomyLeeBoy (#16569) üzenetére


PistiSan
addikt

Tegnap én is kaptam egy levelet hogy blokkolták a címemet a túlságosan gyakori frissítés miatt! Bejelentkeztem vissza állítottam a blokkolást és azóta is jó :)

(#16572) vbbb


vbbb
őstag

Én nem kaptam levelet, viszont még mindig nem nem érem el a routeremet. Pedig az IP címem jó, az updater progit is leszedtem és azzal sem. :(
(A laptopomról el kéne tudnom érni az asztali gépemet ugye? Eddig nem volt gond.)

(#16573) vbbb válasza vbbb (#16572) üzenetére


vbbb
őstag

Éppen ledöglött a hdd ami rá volt kötve, most egy pendrive-ot próbálok a helyére rakni...bár szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz...valaki valami jó leírást linkelhetne, mert én nem találtam hirtelen...(az első hsz-t is megnéztem, jó néhány link halott...)

(#16574) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16570) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Tegnap délutánra megjavult, működött is jól. Most az ip jó, oda mutat a cím ahova kell, de most meg ezt kapom: Időtúllépés a HTTP-átjárónál

Az idő sebessége: 1s/s

(#16575) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#16574) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nem volt netem.. :S :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16576) vbbb


vbbb
őstag

(#16577) Intruder2k5 válasza vbbb (#16576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi ez? Egy 8GB-os /opt? :)

[ Szerkesztve ]

(#16578) vbbb válasza Intruder2k5 (#16577) üzenetére


vbbb
őstag

Bocs, kicsúsztam az időből, kész lett a vacsora. :DDD

Naszóval:

Hogyan tudom lecsatlakoztatni a pendrive-t, hogy meg tudjam formázni Ext2-re? Csak 1particiót szeretnék rá swap nélkül. Ez az előző képhez ment volna...

A másik meg, hogy végre sikerült felrakni a torrent clienst amit használtam régen de nem találom a fájlt amit be kéne konfigurálni. A torrent mappát átrakni az /opt-re meg ilyenek. :U

Kéne valami használható leírás, mert kezd egy kicsit káosz érzésem lenni... :W

[ Szerkesztve ]

(#16579) Intruder2k5 válasza vbbb (#16578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Hogyan tudom lecsatlakoztatni a pendrive-t, hogy meg tudjam formázni Ext2-re?"

Ha nem használja semmi, akkor

umount /opt

[ Szerkesztve ]

(#16580) vbbb válasza Intruder2k5 (#16579) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi, ez segített. :)

Ez mit csinál a pre-shoutdown-ban? (usr/local/sbin)

#! /bin/sh

/opt/etc/init.d/rc.unslung stop

sleep 10s

for i in `cat /proc/mounts | awk '/ext3/{print($1)}'` ; do
mount -oremount,ro $i
done

swapoff -a

sleep 1s

Valami HDD kikapcsolásra tippelnék, flashdrive-nál kihagyható nem?

[ Szerkesztve ]

(#16581) vbbb válasza Intruder2k5 (#16579) üzenetére


vbbb
őstag

Na most akkor felment vagy nem? Hmm...a konfigurálandó fájlnak a itt kéne lennie:

simply run /usr/bin/dctcs (after you modified the config file /etc/dctcs.conf) or /etc/init.d/dctcs start

De nincs ott semmi...valami nem klappol...:(

(#16582) Intruder2k5 válasza vbbb (#16581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... dctcs-t sosem használtam, de OLEG-et is már jó régen.

(#16583) vbbb válasza Intruder2k5 (#16582) üzenetére


vbbb
őstag

A régi Olegre vígan felment...valami alternatíva esetleg? :)

(#16584) vbbb válasza Intruder2k5 (#16582) üzenetére


vbbb
őstag

Az rtorrent-el próbálkozok, de az sincs ott ahol kéne...mi a p*** van???

Ezt a leírást követem.

(#16585) Intruder2k5 válasza vbbb (#16583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#16586) vbbb válasza Intruder2k5 (#16585) üzenetére


vbbb
őstag

Egyszer rápróbálok majd arra is...egyenlőre most működik a dctcs torrent nagy nehezen.
Total Commander alól akarnám elérni az eszközt ftp-vel, de azt írja: A célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot...hömm

(#16587) vbbb válasza Intruder2k5 (#16585) üzenetére


vbbb
őstag

A routerből sem tudok fellépni...mi lehet a baj? :)

[link]

Mitől függ az ftp elérés?

[ Szerkesztve ]

(#16588) Intruder2k5 válasza vbbb (#16587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A megadott könyvtárak léteznek? Fut az ftp szerver?

ps -afx

(#16589) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Üdv.

Ilyen még nem volt eddig:
Torrent hozzáadásnál a rutorrent a következő üzenetet adja:
"Error: torrent wasn't passed to rTorrent." :F

Mi lehet ilyenkor a gond?

Az idő sebessége: 1s/s

(#16590) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De ez mitől lett ilyen?

Csináltál ipkg update & upgrade-et, vagy rutorrent-et frissítettél, vagy történt valami egyéb?

(#16591) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16590) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hát ezaz.. Semmit nem csináltam.
Az este még hozzáadtam egy torrentet, ma reggel is akartam egyet, és ez fogad.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16592) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem csak ezzel az egy torrenttel van baj?
Hülye kérdés, de próbáltál másikat is?
Restartot próbáltad?
Szabad helyed van elég?

(#16593) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16592) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

3 torrentel is próbáltam. Szabad helyem 200Gb...
Restart-olni nem akartam, de asszem az lesz...

Az idő sebessége: 1s/s

(#16594) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg nTorrent-tel... Ha azzal felmegy, akkor nem az rtorrent, hanem a rutorrent a hibás.

(#16595) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#16593) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Restart-oltam csak az rtorrentet.
"iptables: Bad rule (does a matching rule exist in that chain?)" -> Ez mi lehet? :F
Így is ugyanaz a helyzet..

Az idő sebessége: 1s/s

(#16596) vbbb válasza Intruder2k5 (#16588) üzenetére


vbbb
őstag

Próbáltam ftp-t eszközölni, ezek szerint lehet nem jött össze.

Ezek futnak.

Hogyan tudok másik könyvtárat megadni? Ha pl.: az /opt (pendrive) legyen látható

(#16597) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16594) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

nTorrent hozzáadta. akkor ruTorrent lesz a ludas..

Az idő sebessége: 1s/s

(#16598) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"iptables: Bad rule (does a matching rule exist in that chain?)"

Ha minden igaz, valami olyasmit, hogy ez a szabály már létezik a láncban... Ez abból adódik, hogy az rtorrent init scriptje nem mindig nyitotta meg a portot, és volt, amikor így passzívban ment a kliens. Ezért én betettem a portnyitást fixen a firewall scriptbe, és ezt beírtam a tutorialba is. Így, amikor induláskor hozzá szeretné adni a szabályt a lánchoz, akkor megjegyzi, hogy már létezik egy ilyen. De ez nem okoz semmi problémát, csupán tájékoztat...

"nTorrent hozzáadta. akkor ruTorrent lesz a ludas.."

Akkor próbáld meg lecserélni a rutorrent-et... Lehet, hogy megsérült benne valami.

[ Szerkesztve ]

(#16599) Intruder2k5 válasza vbbb (#16596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, itt bizony nem fut vsftpd...

Pontosan nem tudom, hogy milyen formátumban kéri az OLEG, de gondolom, hogy akkor azt írod be :)

/opt

(#16600) vbbb válasza Intruder2k5 (#16599) üzenetére


vbbb
őstag

Ezt most raktam fel, ha total commander-el akarnék belépni akkor itt is csak a router címe 192.16.1.1. meg a név/jelszó kéne nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.