Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) atesss válasza vargalex (#16850) üzenetére


atesss
addikt

Akkor mehet rá rögtön a legújabb (mármint amiben támogatott a router, de ezt megnézem az Intruder2k5 álltal linkelt FTP oldalról) mega ?
a restoration tool-al flash-eltem, így azt preferálom.
Ezt akkor el tudnád magyarázni ?

De amúgy (ha nem a te módszeredet használom) tftp-vel kell felrakni; vagy a DD-WRT menüjéből kell a FW upgrade menüpontból (nem is néztem még meg van-e egyáltalán ilyen, de nem rémlik) ?

[ Szerkesztve ]

(#16852) Intruder2k5 válasza atesss (#16851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj, egy leírás az ASUS Firmware Restoration Tool használatáról...

http://asusrouterforum.uw.hu/index.php?topic=15.0

Az persze ne zavarjon meg, hogy ott Tomato Firmware-ről esik szó, természetesen azt raksz fel rá, amit szeretnél, a módszer DD-WRT esetében is ugyanaz. És igen, mehet rá azonnal a mega, mivel a WL-500GP-nek 8MB Flash memóriája van, így nincs olyan probléma, mint amit fentebb vázolt Alex.

Ha ez nem szimpatikus, felteheted TFTP-vel is... Különben az előbb említett Restore Tool is TFTP-t használ, csak kapsz hozzá egy grafikus felületet.

És igen, mehet a webes felületen is, erre is van lehetőség...

http://www.dd-wrt.com/demo/Upgrade.asp

[ Szerkesztve ]

(#16853) atesss válasza Intruder2k5 (#16852) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem grafikus felület a tftp-hez felesleges, ez tényleg nagyon egyszerű dolog.

A leírásból:
Mielőtt nekifogunk a beállításnak, érdemes törölni az NVRAM-ot. Ezt a következőképpen csináljuk. A menüben válasszuk az
Administration -> Configuration -> Restore Default Configuration -> Erase All Data In NVRAM Memory pontokat

Ilyet gondolom más FW esetében is érdemes.
DD-WRT-nél hol található ilyesmi ?

Illetve én úgyis hard reset-et (hátsó gomb) akartam csinálni, mielőtt nekiállok frissíteni.
A DD-WRT webes felületén az alapbeállításokra visszaállítás gondolom nem annyira "megbízható" azért.

Tetszik ez a DD_WRT Demo. :)
Régen hallottam már róla, de nem próbáltam ki akkor.

(#16854) Intruder2k5 válasza atesss (#16853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, jó a hátsó reset gomb is... Előtte, és utána is csináld meg, és kész.

(#16855) avion válasza Intruder2k5 (#16848) üzenetére


avion
csendes tag

Helló,

Elkezdtem újra a telepítést. Minden faszán működik! :)
Amit kihagytam az első telepítésnél:

1. A file sharing-nél nem állítottam be a /opt-ot (sztem ez volt a gond)
2. nem egyből a router-re tömörítettem ki a optware-install.zip-et

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16856) Intruder2k5 válasza avion (#16855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg, hogy jó lett! :)

(#16857) Gyurka6 válasza vargalex (#16849) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, megnézem!

Gyurka

(#16858) atesss válasza Intruder2k5 (#16854) üzenetére


atesss
addikt

Felraktam a legújabb (2010.12.24 - r15962) Mega-t.
De sajnos nem ment zökkenőmentesen.
Először TFTP-vel töltöttem fel rögtön a Mega-t.
Alapvetően ez alapján csináltam: [link], de néhol belenéztem a DD-WRT leírásába is: [link]
Csak sajnos pont ott nem, ami lényeges lett volna, azaz hogy tényleg várni kell 2-3 percet miután feltöltöttem a FW-t.
Mivel ezt csak így irták a leírásban, nem tartottam annyira fontosnak, így kb. 1 perc után kihúztam.
Utána pedig nyomtam egy Reset-et.
Pedig a DD-WRT-s leírásban le van írva pontosan miért is kell várni: [link]
* Step 12: Tftp should report a successful file transfer in 7-15 seconds. This means the file is transfered to RAM.
* Step 13: Wait 5 minutes for the file to be stored to FlashRAM. Then unplug the power from the router. Saving from RAM to FlashRAM takes 2-3 minutes, but if you unplug the power from your router too soon, its likely that you will brick your router. So give it the 5 minutes before unplugging the power!

Ez az idő amúgy függ a feltöltött FW nagyságától (magyarul akkor egy mega esetében jóval tovább tart mint akár egy mini esetében), vagy mindig az egész Flash-t megírja ilyenkor ?
És látni nem lehetne valahonnan hogy mikor végzett ?

Szóval túl hamar kihúztam, utána a Reset, és utána pingelni lehetett, de a webes felület nem jött be, és villogott a bekapcs jelző led - jól gondolom hogy ez azt jelzi, hogy Restoration módban maradt ?
Ja és még két dolog van amit első alkalommal (mármint a clear.trx, recover.trx, mini.trx első felrakásakor is még) a Compisland-os magyar leírás alapján csináltam:
A gép IP címét 192.168.1.10-nek állítottam be (később 192.168.1.2-nek a DD-WRT-s wiki alapján), és az átjáró címét üresen hagytam: [link] (később ide bírtam a 192.168.1.1-et).
De ezekből gondolom nem lehetett gond - az elsőből biztos nem, de ha a TFTP feltöltötte rendben, akkor gondolom az átjáró cím üresen hagyásából sem.
Ja és ha közben aktív net kapcsolat volt az USB-s HSDPA adapterrel, az bezavarhatna valaminek ? (volt amikor nem volt net közben, de asszem csak amikor az átjárócímet is beállítottam)

Másodiknak gondoltam hogy akkor megcsinálom a clear, recover (ezeket a fájlokat innen: [link] - Requirements: # File Pack which contains both the wl500g-clear-nvram.trx and wl500g-recover.trx ), mini.trx egymásutáni felrakását - az IP címet hagytam .10-en, és az átjárót is beállítatlanul.
De itt sem tudtam hogy ennyit kell várni, ezért kihúztam közben hamar - ugyanaz lett az eredmény.
Aztán jobban elolvasva megtaláltam, hogy miért is kell várni, ki is vártam mind3 után az 5 percet, és ment is a mini.
A mega.bin-t pedig a webes felületről töltöttem fel, ugye itt szólt mikor lett kész (ez 5 percnél több volt).

De nem találom a 3G modemet - nem hogy a WAN kapcsolatnál, hanem máshol sem, pedig a "Core USB Support"-ot bekapcsoltam.
A DD-WRT wiki alapján: [link] : on the DD-WRT PROFESSIONAL platforms.
Supported Plattforms
* INTEL IXP platform (e.g. ADI Coyote, Gateworks Cambria, Tranzeo ER1000(HG))
* Atheros 71XX (e.g. Ubiquiti Routersation (Pro), Linksys WRT160NL)
* x86
* Willigear WBD-111

Akkor ez alapján ha jól sejtem nem tudná, pedig fórumon írnak róla (ugyan nem pont a WL-500gP-ről, de pl. az Asus RT-N16-ról: [link]
A DD-WRT wiki USB része nem sokat mond erről: [link]
Még pár fórum/tutorial amit találtam google-el: [link]
OpenWRT-ben egy Nokia 6230-al: [link]
Huawei E220: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16859) Intruder2k5 válasza atesss (#16858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"És látni nem lehetne valahonnan hogy mikor végzett ?"

De... A firmware restoration tool, amit javasoltunk, jelzi, hogy éppen hol tart a folyamat, és a végén magától indítja újra a routert. Dehát, Te azt mondtad, hogy nem kell neked GUI a tftp-hez!

"Szerintem grafikus felület a tftp-hez felesleges, ez tényleg nagyon egyszerű dolog."

Én sosem használtam 3G modemet, DD-WRT-t is csak néhány napot valamikor régen, csak a Demo-ban láttam a 3G-t, illetve biztosra tudom, hogy a TL-WR1043ND-ben benne van...

Viszont tudom, hogy a DANtes féle Tomato-ban egész biztosan ott van, ha gondolod, próbáld meg azt.

[ Szerkesztve ]

(#16860) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#16859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt a Tomato...

De az OLEG is tudja...

Ezek szerint a DD-WRT-n kívül mindegyik tudja. :)

(#16861) atesss válasza Intruder2k5 (#16860) üzenetére


atesss
addikt

És a Tomato-ban csak a DANtes féle verzióban van benne, a "simában" (vagy nem tudom ott létezik hasonlóan többféle verzió) nem ?

Kezdek arra gyanakodni, hogy valami HW gond is van, leginkább gyenge a táp.
Ha úgy dugom be a tápba a routert, hogy az egyik USB-re rá van dugva a HSDPA modem (a ZTE MF626 - de elvileg csak azt támogatja a DD-WRT, az Option GIO 225-t nem), akkor nem lehet elérni a webes felületen, és a boot után sem világít az AIR led (2-3 perccel sem).
Ugyanez a helyzet, ha közben dugom be, és a webes felületről nyomok egy Reboot-ot.
Ez mitől lehet ? :F

Ja és olyat is csinál néha, hogy ha megnéztem jó pár (mondjuk 10 felett viszonylag gyors egymásutánban) "oldalt" a DD-WRT webes felületen (pl. nézegettem, hogy miket lehet beállítani), akkor előfordul, hogy nem tölt be a következő oldal, és várnom kell rá 3-4 percet is mire bejön.
Ha bezárom a böngészőt, akkor sem jön be hamarabb.
Tápból kihúzva és visszadugva persze megy megint, ha bebootolt.

Ja és a DD-WRT honlapján lévő Demo egy std verzió:
DD-WRT v24-sp2 (10/21/09) std - build 13120.
Lehet hogy nekem is ezt kellene megpróbálnom felrakni ?

(#16862) Intruder2k5 válasza atesss (#16861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak a DANtes Mod-ban van 3G...

Én nem hinném, hogy ez táphiba... Inkább valami egyéb hiba, amit nem nagyon tudok megmagyarázni, de semmiképpen sem táp. Szerintem...

DD-WRT verziókat nem ismerem nagyon, és sorry, de most nincs is kedvem emiatt átolvasni a teljes dokumentációt, így nem tudom, hogy miben különbözik a standard a többitől... :)

(#16863) vargalex válasza atesss (#16861) üzenetére


vargalex
félisten

DD-Wrt file verziók.

Modem nélkül mindig indul rendesen? Ha igen, akkor lehet akár gyengélkedő táp is, ami a modemet már nem bírja ellátni. Persze egy ilyen USB-s modemnek nem hinném, hogy nagy az áramfelvétele, de a routerrel együtt már lehet, hogy éppen a határon mozog (mármint a gyengélkedő táp határán).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16864) vargalex válasza atesss (#16861) üzenetére


vargalex
félisten

Törölve (dupla post).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16865) TomyLeeBoy válasza atesss (#16861) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Annyit olvasom már ezt a 3G problémát hogy mostmár ki kell próbálnom hogy tényleg ennyire nagy ördöngősség-e ez. Van 3G netem ugyhogy valamelyik nap rászánom magam. :D

Az idő sebessége: 1s/s

(#16866) atesss válasza Intruder2k5 (#16862) üzenetére


atesss
addikt

Hiába próbálokoztam, nem ment a DD-WRT-vel a 3G, továbbra sem jelenik meg az opció a WAN-nál.
Be kellene még valamit állítani ?

Pedig kipróbáltam azt is, hogy felraktam egy standard-ot is, először a legújabbat (illetve már nem a legújabb, mert tegnap jött ki egy új - át is rendezték az FTP szervert, most már van külön egy 2010 és egy 2011 mappa).
De abban nem is volt USB támogatás, úgyhogy felraktam a DD-WRT honlapján ajánlott 13064-et (2009-10-10), abból is először a sima standard-ot, csak ugye abban sem volt USB, csak az utána felrakott _usb_generic -ben. De abban is hiába próbáltam, nem jött be a WAN-nál a 3G.

Ez a hiba pedig úgy néz ki talán az USB driverre vezethető vissza.
Ugyanis próbálgattam hogy az USB-nél nem kapcsoltam be mindent: [link]
Az USB Storage Support kikapcsolása semmit sem változtatott, viszont ha az "USB Core Support"-on kívül csak az "USB 2.0 Support" volt bekapcsolva, akkor nem csinálta a hibát.
Mit jelent amúgy az "USB 1.1 Support (UHCI)" és az "USB 1.1 Support (OHCI)" ?

Ja és azért is driverre gyanakszom, mert csak a ZTE MF626-al csinálta a hibát (ami támogatott a DD-WRT-ben, van hozzá alapból benne USB driver), az Option GIO 225-val (=T-Mobile web'n'walk Stick) nem (az elvileg nem támogatott a DD-WRT USB driverek közt).

vargalex
Modem nélkül mindig indul rendesen.
De van még ez a másik hiba is amit írtam, ha több lapot nézek meg a DD-WRT webes felületben egymás után.

MOD:
Ja a lényeg az, hogy egyenlőre feladtam a DD-WRT-t (de késöbb még meg akarom nézni majd, hogy mi a francért nem megy ez), és felraktam az álltalad korábban linkelt Tomato verziót.
Ebben már megjelenik a 3G, de a beállítással még bajban vagyok.
Pl. honnan látom, hogy rendben felismerte-e a HSDPA modemet; meg először, hogy benne van-e ebben a Tomato-ban az USB driver az adott USD-adapter típusra.
Próbálok majd leírást keresni ezekhez a modemekhez, hogy pontosan mit is kell beállítani. Az hogy a kettő közül melyiket használom végül is mind1, úgyhogy még választási lehetőség is van - ha az egyikhez nem lenne USB driver.
És a legjobb ugye egy pont ugyanígy magyar T-Mobile-os leírás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16867) TomyLeeBoy válasza atesss (#16866) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Én a helydben már vettem volna egy direkt 3G routert annak a netnek a megosztására. Az asust meg ahsználnám másra, mobilnettel úgysem lehet kihasználni a sokoldalúságát. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16868) Intruder2k5 válasza atesss (#16866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én igazából ezt az egész 3G témát passzolom, mert sosem volt 3G netem, de nem is nagyon vágyom rá, így tapasztalatom sincs benne. Tehát, fogalmam sincs, hogy hol jelenik meg az USB modem, meg semmi egyébről... Csak tippelni tudom, hogy az "USB and NAS" menü alján, az "Attached Devices" részben. Ha ott nem, akkor még ránézhetsz a syslog-ra (Status -> Logs), de egyéb ötletem nincs. Gyaníthatóan, ha a syslog-ban nincs rá jel, hogy felismerte, akkor nem működik.

(#16869) ArchElf válasza TomyLeeBoy (#16867) üzenetére


ArchElf
addikt

Én is szívok vele, mert nem nagyon látszik semmi a felületen, konzolon dmesg-ből tudsz meg többet...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16870) Intruder2k5 válasza ArchElf (#16869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia (itt is)!

A másik topikból folytatva... 2.6-os kerneles fw-k WL-500G Premium-hoz.

OpenWrt + LuCI
OpenWrt + WebIf (X-Wrt)
OpenWrt + Gargoyle
TomatoRAF
TomatoUSB
OLEG

Szerintem lehet válogatni 2.6-os kernellel is. :)

szerk.:
A Tomato-k közül mondjuk 3G-s verzió csak 2.4-esel létezik.
http://asusrouterforum.uw.hu/index.php?topic=42.0

[ Szerkesztve ]

(#16871) Rick4 válasza atesss (#16866) üzenetére


Rick4
félisten

Keress vissza, én oleggel összeraktam egy modemet ami még a listában se volt benne, és frankón működött vele. Ott van minden a leírásban, hogy mire kell figyelni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16872) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16870) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia!
Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy az rtorrenthez nem tud egy bizonyos mért feletti fájlt hozzáadni?
pl.: egy 100Gb-os torrentet szerettem volna megetetni vele de nem hagyta.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16873) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Már annyiszor megfogadtam, hogy nem nyúlok hozzá, ha egyébként minden rendben megy, de a kíváncsiság...
Megpróbáltam upgradelni a Tomatoból a RAF-os változatra. Az eredmény: elérhetetlen felület, nincs WIFI, de IP-t kioszt LAN-on. POWER villog, de nagyon lassan, LAN1 és WAN világít, AIR nem.
Ekkor próbáltam hardresetet, semmi eredmény.
ASUS Restore Tool-al Clear-NVRAM majd Restore-NVRAM. Eredmény: már IP-t sem oszt (illetve 169.... kezdetűt).
Szerintetek meg merjem próbálni erre feltölteni valamelyik TOMATO-s firmware-t vagy előbb PIN9?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16874) mobilizmo válasza mobilizmo (#16873) üzenetére


mobilizmo
addikt

Rátöltöttem és visszajött. Most Restore configuration...

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16875) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16872) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, én nem... De őszintén megvallva, nem is próbáltam még soha ekkora torrentet. Viszont szerintem ilyen betegségei a rutorrent-nek szoktak lenni, javaslom, hogy próbáld meg betenni nTorrent-tel, aztán kezelni már fogod tudni ruTorrent-tel.

(#16876) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16875) üzenetére


Kelvin
őstag

Igazad volt a rutorrent nyűge, az ntorrentel sikerült egyből.
Köszönöm szépen!

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16877) jotyuka


jotyuka
csendes tag

sziasztok. Linuxos routeren szeretném futtatni a cccamot ehez kelene Segítség ha valaki járatos benne segithetne elore is köszönöm Asus WL-500GP V2 routerem

senki nem tud nekem segiteni ebbe?

(#16878) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Hali!

ruTorrent racker állapot: Storage error: [File chunk write error: Cannot allocate memory.]

Ez mit jelenthet pontosan? :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#16879) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem PenDrive-ra swap-elsz véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#16880) kri37


kri37
csendes tag

Sziasztok!
Be lehet állítani a MC-t úgy hogy könyvtárt váltson az adott helyzetnek megfelelően.
Azaz ha elnavigálok, benne valahova, akkor kilépés után az utolsó helyre kerüljön?

(#16881) Intruder2k5 válasza kri37 (#16880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést nem értem pontosan...

[ Szerkesztve ]

(#16882) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16879) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nem-nem. Winyóra még mindig. Az a bizonyos 500Gb-os WD van 3 felé osztva értelemszerűen..

kri37 szerintem arra gondol, hogy ha kilép mc-ből, akkor a terminálja abban a mappában álljon ahol az mc volt. De ez nemtudom miért jó.. meg hogy akkor mc melyik oldalának kellene ott lenni? :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16883) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#16882) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

De néhány torrentnél ír ilyet is:

Tracker: [Error]

Egy csomó torrent ugyanarról a trackerről meg megy rendesen... Ugyhogy ezt sem értem.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16884) Kelvin válasza TomyLeeBoy (#16882) üzenetére


Kelvin
őstag

Logikusan abban a könyvtárban lesz a konzol promt-ja ahol az mc ben állt. Ezt én is gyakran használom pc-n mert sokszor nem tudom, hol van az adott file amivel dolgozni szeretnék parancssorban illetve ha mélyen van nincs kedvem gépelni egy egész sort :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16885) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sikerült feltolnom a RAF verziót. Látszólag minden kaffa, de rtorrent-től ezt az üzenetet kapom:
JS error: [https://192.168.1.1/rtorrent/ : 4979] missing ] after element list

Pedig fut:

PID USER VSZ STAT COMMAND
1 root 1312 S /sbin/init noinitrd
2 root 0 SW< [kthreadd]
3 root 0 RWN [ksoftirqd/0]
4 root 0 SW< [events/0]
5 root 0 SW< [khelper]
17 root 0 SW< [kblockd/0]
46 root 0 SW [pdflush]
47 root 0 SW [pdflush]
48 root 0 DW< [kswapd0]
49 root 0 SW< [aio/0]
93 root 0 SW< [mtdblockd]
298 root 752 S hotplug2 --persistent --no-coldplug
338 root 1300 S buttons
339 root 1268 S console
340 root 1712 S /bin/sh
344 root 0 SWN [jffs2_gcd_mtd3]
347 root 0 SW< [khubd]
376 root 736 S p9100d -b -f /dev/usb/lp0 0
493 root 0 SW< [scsi_eh_0]
494 root 0 SW< [usb-storage]
623 root 0 SW< [kjournald]
641 root 908 S miniupnpd -f /etc/upnp/config
650 root 1156 S dropbear -p 22 -a
680 root 1192 S nas
682 root 1012 S eapd
748 nobody 1048 S dnsmasq -c 1500 --log-async
752 root 1720 S crond -l 9
755 root 2544 S httpd -s
824 root 2508 S nmbd -D
825 root 2460 S nmbd -D
830 root 0 SW< [kjournald]
833 root 1092 S vsftpd
853 root 3356 S N smbd -D
858 root 5560 S /opt/sbin/lighttpd -f /opt/etc/lighttpd/lighttpd.conf
865 root 18776 S /opt/bin/php-fcgi
899 root 2036 S /opt/bin/SCREEN -dm -S rtorrent
903 root 18844 S /opt/bin/php-fcgi
906 root 16628 D N /opt/bin/rtorrent -n -o import=/opt/etc/rtorrent.conf
21647 root 18932 D N php /mmc/www/rtorrent/plugins/trafic/update.php root
21695 root 2608 D httpd -s
21704 root 1704 S sh -c cd '/mmc/www/aega' ; /bin/ps -w
21713 root 1704 R /bin/ps -w

dht_cache és lock fájl törlése és reboot már megvolt.

Mounttal is minden rendben ahogy én látom:

Maxtor 6 Y080P0
Partition 'sda1' ext3 (7,914.00 MB / 7,677.05 MB free) is mounted on /opt
Partition 'sda2' swap (4,024.09 MB) is active
Partition 'sda3' ext3 (63.53 GB / 23.67 GB free) is mounted on /mmc

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16886) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, nekem nagyon nem ott van... :) Belépek PUTTY-ba, akkor ugye a /tmp/home/root mappában találom magam. Itt indítok egy mc-t, majd elnavigálok benne /opt/etc/init.d mappába, ahol F10-el kilépek, és megint a /tmp/home/root mappában találom magam.

Vagy Te nem erre gondoltál? :)

(#16887) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16885) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem rtorrent, hanem rutorrent probléma... Szerintem töltsd le újra, ami most van azt töröld le, és másold be a helyére az újat...

[ Szerkesztve ]

(#16888) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16886) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Én is így értettem a kérdező kérdését, de nekem sem ott van ahol kilépek, hanem ugyanott ahol kilépés előtt volt. Megnéztem egy Ubuntu serveren is putty-val mert az volt még kéznél, de ott is ugyanez a helyzet.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16889) r0by válasza TomyLeeBoy (#16878) üzenetére


r0by
addikt

Nálam ez akkor szokott előfordulni, ha túl sok mindent töltök le egyszerre.
Ilyenkor sajna megfekszik a vas egy kicsit, mert a nagy savszél és a sok kapcsolat eléggé megterheli a routert.
Úgy oldom meg, hogy nem teszek be egyszerre 1 letöltésnél többet (egyébként is nagyon ritka, ha többet mindent szednék le; nameg seedelek, mint leechelek :P ).

(#16890) TomyLeeBoy válasza r0by (#16889) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Amikor ezt a hibaüzit kimásoltam, talán 1 letöltés ment.. De lehet még egy sem. Én sem szoktam sokat belerakni egyszerre.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16891) kri37 válasza TomyLeeBoy (#16882) üzenetére


kri37
csendes tag

Igen, erre gondoltam, de ez nem légből kapott ötlet, pl. a munkahelyemen így működik.
Persze nem egy router a vas, de azt gondolom, hogy ez csak MC beállításán múlik.
Mindig az utolsó váltás 'marad' meg bármelyik oldalon történt is.

Egyébként az alap probléma az, hogy a routerre, kötött vinyoról nézek Media lejátszóval
filmeket, és van úgy hogy becsomagolva érkezik az anyag. Ilyenkor a routerrel csomagoltatom ki, a becsomagolt filehez navigálás , Mc segítségével a lenne a legegyszerűbb. Elvileg azt is be lehetne állítani hogy MC + csomagolt filére kattintás után máris csomagoljon ki , erre is várom az ötleteket:)

(#16892) Kelvin válasza Intruder2k5 (#16886) üzenetére


Kelvin
őstag

Nekem a pc-n is linux van és ott így működik, a routeren nem. Csak arra akartam válaszolni, hogy miért jó ez...kicsit félreérthető volt :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16893) Intruder2k5 válasza Kelvin (#16892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, hogy ha PUTTY-al jelentkezel be a PC-s Linux-ra, akkor ott sem így működik?! És igen, értem én, hogy miért kellene ez neki, csak mondjuk én spec feleslegesnek tartom. Az már nagyon gáz, ha valaki annyira kényelmes, hogy 2-3 cd parancs megerőltető neki... :)

Nem tudom, esetleg lehetne scripteket írni, ami a leggyakrabban látogatott mappákba juttat be minket, valami nagyon egyszerű parancsra. Vagy simán telerakni symlink-kel a /tmp/home/root mappát, és akkor login után azonnal, mint egy menü tárulna elé a sok link.

Ha megerőltetem magam, még biztos lenne néhány ilyen jó ötletem :)

[ Szerkesztve ]

(#16894) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

OLEG felhasználóknak frissítés érkezett... :)

http://code.google.com/p/wl500g/

(#16895) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16894) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg már nagyon szeretnék tomato felhasználó lenni... :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16896) atesss válasza Rick4 (#16871) üzenetére


atesss
addikt

Hát hiába próbáltam keresni, nem találtam, csak olyan hsz-eidet, ahol már azt írod ugyanígy, hogy összeraktad. :U Pl: [link]
És itt szerintem elírtad a típusszámot: "huawei k7515"
De találtam viszont egy ilyet: [link]

Viszont ahogy olvastam, Olegból már elég régen jelent meg az utolsó verzió. (De pontosan mikor is ?)
Ezért lenne jobb egy Tomato, vagy egy DD-WRT, de azokról még nem találtam Guide-ot.
Bár az Oleges beállításokat átnézem majd, valószínűleg jópárat át lehetne emelni Tomato-ba.
MOD: Hát itt aztán sokkal kevesebb beállítás van. Meg Tomato-ban alapból nincs olyan, hogy a modem típusát be tudnám adni.

[ Szerkesztve ]

(#16897) Intruder2k5 válasza atesss (#16896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Viszont ahogy olvastam, Olegból már elég régen jelent meg az utolsó verzió. (De pontosan mikor is ?)"

Tegnap előtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16898) kri37 válasza Intruder2k5 (#16893) üzenetére


kri37
csendes tag

Én Puttyal jelenkezek be a Pc-s linuxra és ott így működik.

>>Az már nagyon gáz, ha valaki annyira kényelmes, hogy 2-3 cd parancs megerőltető neki...:)

Igazad, van éljen a parancssoros felhasználói, felület, szar windfos jött, ezzel a grafikus szarral, aztán már lassan mindenhol érintő képernyő, pfuj :D

(#16899) Kelvin válasza kri37 (#16898) üzenetére


Kelvin
őstag

Miért nem sima konzole vagy terminal?
Nekem megsem fordult még a fejemben a puttyal linux alatt....

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#16900) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új Tomato RAF verzió....

Tomato-RAF-K26USB-1.28.8623MIPSR1_VPN.zip

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.