Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) MC Pite válasza Intruder2k5 (#16400) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahogy még más is... én ext2-re formáztam az opt particióját, átírtam az fstabban helyesre, restart, optware telepytés újból és megy :R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16402) Intruder2k5 válasza MC Pite (#16401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek! :)

(#16403) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Először is BÚÉK minden Prohardveres fórumozónak!

Mostanában aránylag sűrűn - hetente akár többször is - leáll az rtorrent. Látszólag minden ok nélkül, router rendben, mountok rendben, lighttpd fut és egy AEGA-ból kiváltott restarttal általában minden újra a rendes kerékvágásba kerül (persze - és ez a legidegesítőbb - egy csomó torrentet ilyenkor újraellenőriz). Mi lehet az oka és nem lehet, hogy egy komolyabb problémának az előjelzője?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16404) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16403) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én szerencsére már nagyon régen nem tapasztaltam ilyet, bár igaz, hogy mostanában nagyon keveset töltök le... Mondhatni, "seed only" módban vagyok.

Nem lehet, hogy túl nagy volt a le/fel töltési sebesség, ezért szállt el? Be van korlátozva a sebesség, illetve a kapcsolatok száma, memóriahasználat, stb..? Bár nem volt jellemző, hogy e-miatt elszállt volna, de ki tudja... Más ötletem most úgysincs hirtelen.

(#16405) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16404) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nincs korlát beállítva és valóban mostanában elképesztő adatmennyiségeket mozgat meg. Karácsonykor pl. véletlenül a televíziós bemutató előtt néhány nappal letöltöttem egy régi filmet és legnagyobb döbbenetemre 3 nap alatt 75 GB-ot seedeltem belőle vissza. Szóval szerinted le kellene korlátoznom? Azt viszont gondolom nem a ruTorrentes felületen kell, hanem a conf fájlban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16406) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#16405) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bizony... Meg aztán szinte mindenhol freeleech volt, ami megint csak drasztikusan megdobja a forgalmat. Nekem le van korlátozva, elég keményen, de így is mindig ki tudom használni a maximum sávszélemet - igaz, hogy ez nem sok - és emellett stabil marad. Amiket betettem az rtorrent.conf-ba:

max_peers = 50
max_uploads = 5
download_rate = xxx
upload_rate = xxx
max_open_files = 64
max_open_sockets = 128
max_memory_usage = 134217728

Értelemszerűen a download és upload rate-hez írj egy olyan értéket, ami illeszkedik a netsebességedhez (kbyte/sec-ben megadva csak számmal, tehát pl.: 500), valamint ha kevésnek bizonyul valamelyik érték, akkor próbáld emelni, amíg stabil marad a kliens.

szerk.:
Hozzáteszem, hogy az egész rendszerem, így a korlátozások is még a WL-500GP-ról maradtak így, feltételezem, hogy a mostani RT-N16 jóval többet bírna, de a netem sebessége amúgy sem indokolja, hogy ezt piszkáljam.

[ Szerkesztve ]

(#16407) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#16406) üzenetére


mobilizmo
addikt

Köszi!
Kipróbálom este.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#16408) petir


petir
senior tag

Udv.

Egy levelkuldo form van a weblapon, gyanitom a webszerven ehhez a mailkuldest engedelyezni kell :) Ezt hol tudom megtenni ?

Jajjj meg itt a torrentezest olvasva beugrott egy kerdes. Sajnos rohadt UPC-m van, 300GB forgalomkorlattal megaldva nincs valami lehetoseg sebessegoptimailizalasra ( korlaton kivul )
olyan modon , hogy beallitom hogy 300 GB havi forgalom fuggvenyeben toltson felfele... )

[ Szerkesztve ]

(#16409) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16406) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Érdekes dolog ez a sebesség.. Most váltok 40/20 Mbit/s -ről 80/25 Mbit/s-re. Kíváncsi leszek fog-e rosszalkodni. Így a 40/20-al naponta kb 100Gb-ot seedeltem fel korlátok nélkül, de semmi gondja nem volt eddig.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16410) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16409) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, érdekes... Nekem 512K-m van felfelé, naponta max. 1-2 GB-ot seed-elek, és ezzel sincs gondja! :)

Ezt persze értsd humorosan...

Visszatérve az új sebességedre, nem vagyok benne biztos, hogy ezt bírni is fogja a routered. Ha jól csalódom, akkor ráadásul még a kapcsolatod is PPPoE, igaz? Mert ez ugyebár még tovább terheli a CPU-t, ami a v2-ben amúgy is gyengébb egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#16411) vargalex válasza TomyLeeBoy (#16409) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Azt azért tudnod kell, hogy nem fogod tudni a teljes sávszélességedet kihasználni a routeren keresztül, mivel a router PPPoE kapcsolat esetén nem képes 80 Mpbs-t route-olni (elképzelhető, hogy a V2 még DHCP esetén sem). Még egy 300 MHz-re húzott V1 is "csak" 63 Mbps-t tud. És ugye itt nem a routeren futó torrentről beszélünk, az nyilván ennek is csak a töredéke lesz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#16412) TomyLeeBoy válasza vargalex (#16411) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Hát, mivel csak 2000.-al több a 80megás net a mostaninál ezért váltani fogok, aztán majd meglátjuk mit mutat. :)

Ja igen. pppoe a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16413) TomyLeeBoy válasza TomyLeeBoy (#16412) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ja mégvalami..

Az lehetséges hogy a letöltés jobban terheli a routert mind a seed? Csak mert tegnap bedobtam néhány dvd-nyi anyagot letöltésre, és amíg le nem jöttek, addig minden sokkal lassabb volt. Az internet sebességen a gépen annyira nem vettem észre semmit, de a rutorrent kb. 10x annyi idő alatt indult el mint szokott. :) De ha csak seedelek (napi 100G körüli mennyiséget), akkor minden teljesen jó és "gyors".

Az idő sebessége: 1s/s

(#16414) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Letöltésnél azért nagyobb a terhelés, mert miután lejött, minden egyes szeletet hashel a router, és ha rossz, akkor dobja, és újra letölti. Seed-eléskor a hash kimarad, csak tölti fel az anyagot. Így tehát letöltés közben folyamatos hashelés is történik, ami ugye köztudottan erőforrás igényes, főleg akkora letöltési sebességnél.

[ Szerkesztve ]

(#16415) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16414) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Értem. Logikus.

A mysql elérésre amit említettem nincs valami ötlete valakinek? Az a port nyitás a tűzfalon amit írtam jó lehet úgy?

Az idő sebessége: 1s/s

(#16416) sekli válasza TomyLeeBoy (#16415) üzenetére


sekli
addikt

mysql defaulban csak localhostról fogad el kapcsolatokat, nem lehet, hogy ez a baj?

más, ha már itt vagyok: Tomaton használja valaki az egy click-es belépést? Elvileg csak webes felületen be kellene adni a kulcsot, de nekem nem jön össze...

[ Szerkesztve ]

(#16417) TomyLeeBoy válasza sekli (#16416) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

mysql: Ez lehetséges. És ezen hol tudnék segíteni?

phpmyadmin-al hoztam létre egy felhasználót amivel próbálom elérni, és beállítottam neki, hogy minden host. De nem megy.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16418) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Most bukkantam rá erre a cikkre. (az előző routerem wrt54gl volt) Az jutott eszembe, nem lenne rossz ugyanígy letesztelni az asus-okat is.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16419) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Voltak már sebességtesztek ASUS-ra is... Persze nem olyan részletekbe menően, de eredmény azért itt is született. A PPPoE-s sebességet Laca 012 próbálgatta, ennek eredményét a minap linkelte be neked vargalex, gondolom, hogy azt láttad. DHCP-vel még régebben próbálgatta egy topiktárs, és írt róla 2 rövid hsz-t. :)

http://itcafe.hu/tema/asus_wl500g_premium/hsz_8522-8522.html

http://itcafe.hu/tema/asus_wl500g_premium/hsz_8549-8549.html

[ Szerkesztve ]

(#16420) sekli válasza TomyLeeBoy (#16417) üzenetére


sekli
addikt

nem próbáltam még, mert én mindig phpmyadminnal vagy ssh-val lepek be, ami ugyan kicsit fapados, de a célnak megfelel...

szerintem talán így

(#16421) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megjelent egy újabb verzió (2010.12.05) a DANtes féle 3G-s Tomato-ból... Ha valakit érdekel, és szeretne kísérletezni vele, akkor ITT megtalálja. Eredeti helyéről nehéz leszedni, mert folyton azt mondja, hogy adott országból minden letöltési slot foglalt. Mint a mellékelt képen látszik, ebben - legalábbis webes felületen - nincs NTFS támogatás, tehát ennek tudatában álljon neki mindenki.

Én nem próbáltam, mert nincs 3G netem, és már ehhez való routerem se, de gondoltam felteszem ide, így legalább nem tűnik el... :)

[ Szerkesztve ]

(#16422) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16421) üzenetére


Rick4
félisten

Köszi a többiek nevében is, én kipróbálnám, ha vitrual server rész lenne benne.. :DDD
Ha jól emlékszem, ennek az elődje (az 1.27-es volt fent, és nem bírtam rájönni, hogy fog jól működni a boxom... Cserébe az oleg most már 12 napja megy hibátlanul.. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16423) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16422) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igazat megvallva nem hiszem, hogy belekerült volna Virtual Server menü... Ellenben ha jó vagy angolból, akkor javaslom, hogy kérdezz rá a TomatoUSB weboldalán a fórumban, akár egyenesen a fejlesztő teddy_bear-re, hátha van valami jó ötlete ezzel kapcsolatban. Netán egy iptables szabály, ami megoldja a gondodat. Írd le neki, hogy OLEG-ben működik, itt meg nem...

[ Szerkesztve ]

(#16424) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16423) üzenetére


Rick4
félisten

Majd jól végigolvasom a fórumot, mert lecseréltem a tévémet, egy n-es wifi stick-kel mennie kellene a megosztott mappákból történő médialejátszásnak is... Úgyhogy az új fw ennek is meg kell hogy feleljen... :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16425) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16421) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nekem van 3G netem, és ki is próbálnám mert érdekelne a dolog, csak lusta vagyok megbolygatni a jól működő routert. Lehet kell szerezni még1et kísérletezésre. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#16426) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csináld úgy, mint Rick4. :)
Elmented a beállításokat, felteszed az új firmware-t, kipróbálod, és ha nem jó, akkor mehet vissza a régi, betöltöd a beállításokat, és kész.

Ja, meg a /jffs-t is le kell menteni...

[ Szerkesztve ]

(#16427) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Samba-val nincsen gond, de a DLNA Setver viszont csak a 2.6-osban van, amiben meg nincs 3G-s verzió.... :)

[ Szerkesztve ]

(#16428) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16426) üzenetére


Rick4
félisten

Visszarakni a régi jól működőt, a lementett beállításokkal nincsen 5 perc.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16429) Intruder2k5 válasza Rick4 (#16428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a forward-al és/vagy a prerouting-al lehet megoldani valahogy... Csak az a baj, hogy ezt már én sem vágom. Valami szaki kellene hozzá :)

(#16430) Bernath válasza Intruder2k5 (#16429) üzenetére


Bernath
tag

Küldtem egy privit,néz már rá:)

Bernath

(#16431) Rick4 válasza Intruder2k5 (#16429) üzenetére


Rick4
félisten

Ötleteim nekem is lennének, csak amit nem lehet gui-ból állítani, az nekem nem olyan egyszerű.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#16432) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Szeretném a hálózati helyeknél látni /totalcommanderben/ a torrenteket tartalmazó mappát s ehhez kellene egy kis segítség Nem tudom megoldható-e...
Kiépítés: Tplink router az elosztó s ehhez kapcsolódik az asus s ez tölti a torrenteket.
Ftp kapcsolatban elérem a kérdéses mappát
Tudtok segíteni?

Bernath

(#16433) sekli válasza Bernath (#16432) üzenetére


sekli
addikt

samba megosztáson szeretnéd, az működik? egyébként a TC-nek is van FTP-je, úgy is lehet simán....

(#16434) Bernath válasza sekli (#16433) üzenetére


Bernath
tag

Az Ftp megosztáson müxik,de valahogy a torrent mappát nem lehet bevarázsolni a hálózati helyekhez?

Bernath

(#16435) sekli válasza Bernath (#16434) üzenetére


sekli
addikt

a) ha működik a samba megosztásod:

legegyszerűbb, ha a Windowsban megadod hálózati meghajtónak az adott mappát, akkor kap egy betűjelet ( Z: ) és megjelenik a sajátgépben, ha azt szeretnéd, hogy a hálózati helyek között jelenjen meg akkor a smb.conf -ban kell variálni, vagy nem tudom milyen FW-ed van, lehet, hogy GUI-ból is lehet.

smb.conf -ba valami ilyesmit kell hozzáadni:

[letoltesek]
path = /tmp/mnt/rtorrent/work
read only = No

b) ha nem működik a samba:
FTP-t is hozzá lehet adni hálózati helynek a Windowsban

[ Szerkesztve ]

(#16436) Intruder2k5 válasza sekli (#16435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nála inkább az a baj, hogy a másik routerre csatlakozik a gép, akárcsak az ASUS, így azt WAN oldalról látja, ahol is nincsen samba hozzáférés.

Vagy tévedek Bernath? :)

[ Szerkesztve ]

(#16437) sekli válasza Intruder2k5 (#16436) üzenetére


sekli
addikt

Az gáz, nálam is van ilyen, szerintem így az FTP a legegyszerűbb, elvileg a sambával is megoldható lenne, de nekem nem sikerült.

(#16438) Bernath válasza Intruder2k5 (#16436) üzenetére


Bernath
tag

Tökéletesen igazad van :)

Bernath

(#16439) Intruder2k5 válasza Bernath (#16438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán még az lenne járható út - de én nem tudom a pontos menetét ennek -, hogy az FTP mappát becsatolod valahova a TP-LINK filerendszerébe, és onnan mehet tovább samba-n. Kicsit bonyolult, de működhet. :)

Vagy a TP-n gyári fw van?

[ Szerkesztve ]

(#16440) sekli válasza Intruder2k5 (#16439) üzenetére


sekli
addikt

valahogy biztos megoldható, VPN?

(#16441) Bernath válasza Intruder2k5 (#16439) üzenetére


Bernath
tag

Természetesen nem a gyári van:) Azért választottam ezt a megoldást,mert a Tp-vel ugyan lehet torrentezni,de közel sem annyira stabil+a wifi kapcsolat sínylette meg a torrentezést,nem mindig lehetett csatlakozni

Bernath

(#16442) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16436) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Ha az asus a lan portján kapná az internetet a tp-től, akkor nem tudna torrentezni?

Az idő sebessége: 1s/s

(#16443) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#16442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem... Akkor csak switch-ként működne. A rákötött gépeken lenne net, de a routeren nem.

[ Szerkesztve ]

(#16444) TomyLeeBoy válasza Intruder2k5 (#16443) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Jo. Akkor ugye a tp egyik lan porjából kapja a netet az asus wan portja. + összekötnénk a tp másik lan portját az asus egyik lan porjával, és az asus lan-ja kézzel kapna egy címet a tp lan tartományában. Akkor a tp belső hálójáról elérhető lenne az asus belső hálója. Érdekes megoldás, de szerintem nem tiltja semmi...

csak persze az asus belső és külső (lan és wan) ip-je ne legyen ugyanaz, de mindkettő a tp lan tartományában legyen. Akkor a tp belső hálójáról ugymond "kívülről is meg belülről is" elérhető az asus ip-től függően.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16445) sekli válasza TomyLeeBoy (#16444) üzenetére


sekli
addikt

éppenséggel hurok szerintem nem nagyon lehet egy hálózati topológiában. Ha meg van (megbízhatósági megfontolásból), akkor arra van az STP protokoll... (így gyakorlatilag megint csak nincs hurok)

(#16446) TomyLeeBoy válasza sekli (#16445) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Szerintem hurok csak akkor lenne, ha a tp két lan portjából mindkettő az asus lan portjaihoz lenne kötve. De mivel az egyik a wan-hoz van kötve az írásom szerint, aminek lényegében (idézőjelesen mondom) "nincsen köze" a lan portokhoz, így nincsen hurok sem. De még ma ki fogom próbálni hogy működik-e az elméletem.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16447) TomyLeeBoy válasza sekli (#16445) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Egy Linksys wrt54gl router volt a közelben dd-wrt fw-vel. Itt a cégnél egy tp-link router végzi a címkiosztást és a natolást. A linksys lan ip-jét elraktam a 192.168.1.1-ről 192.168.1.99-re, mert ugye a tp-nek is ez az alap címe és ne legyen címütközés:

Ezután rádugtam a céges hálót a linksys egyik lan portjára, így már elértem a céges hálóra kapcsolódva a 192.168.1.99 címen.
Ezután a linksys wan portját beállítottam dhcp-re, és azt is rátoltam a céges hálóra.

Beállításoktól függően mindkét címről elérhető a webui, ssh, stb...

Sajnos ezzel a router & fw párossal a samba megosztást nem tudtam kipróbálni, de működnie kell. wan portján megkapta a linksys a dns címeket tehát internetnek mennie kell rajta, lan-on keresztül pedig elérhető minden más..

Ja, és a második (jelen esetben linksys) router dhcp-jét mindenképpen tiltani kell ebben az esetben, de gondolom ez egyértelmű. :)

Ha szeretnétek holnap kipróbálom az asus-al is. :D

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#16448) Bernath válasza TomyLeeBoy (#16447) üzenetére


Bernath
tag

Elég érdekes,várom,hogy az asussal,müxik -e rendesen! :)

Bernath

(#16449) TomyLeeBoy válasza Bernath (#16448) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Szerintem kötelessége neki, de holnap kipróbálom és beszámolok.

Az idő sebessége: 1s/s

(#16450) sekli


sekli
addikt

46 napja ment már hibátlanul, újraindítás nélkül a routerem, amikor most a második táp is megadta magát. Most már 3A-est fogok venni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.