Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Intruder2k5 válasza Yozee (#17100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tartom valószínűnek, hogy sok mindent találtál volna az ASUS oldalán, mert nem régiben már a Premium V1-es verzió supportját is levették, csak egy, a google által tárolt linkről lehetett elérni. Egy ilyennel viszont tudok neked szolgálni...

http://asusrouterforum.uw.hu/files/Portable.ASUS.Firmware.Restoration.Tool.zip

szerk.:
Megnéztem, most megint fent vannak a cuccok a Global ASUS Site-on, a régiek is. Akkor lehetséges, hogy akkor valami zűr volt mikor kereste itt valaki a v1 support oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#17102) Intruder2k5 válasza Yozee (#17100) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leszedtem a WL-500g utolsó csomagját, és feltettem ide...

http://data.hu/get/3632413/English_1382.zip

szerk.:
Álljunk meg! Tegnap éjjel álmosan én félreolvastam a dolgot, most látom, hogy neked nem WL-500G, hanem WL-600G routered van, ami az ADSL modemmel egybeépített változat, és ha jól tudom 2MB flash van benne, tehát kb. minden moddolás felejtős rajta! Ráadásul ezek a firmware-k amúgy sem kezelik a modem részét.

[ Szerkesztve ]

(#17103) Yozee válasza Intruder2k5 (#17102) üzenetére


Yozee
csendes tag

Tehát akkor semmi esélyem sincs, hogy torrentezésre használjam?

(#17104) Intruder2k5 válasza Yozee (#17103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én legalábbis nem tudok ilyen módszerről... Sorry a félretájékoztatásért, de ezt benéztem tegnap éjjel! :)

(#17105) Yozee válasza Intruder2k5 (#17104) üzenetére


Yozee
csendes tag

Ugyan semmi baj, így is köszönök mindent, sokat fáradoztál miattam!

(#17106) Intruder2k5 válasza Yozee (#17105) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Két probléma van vele... Az egyik, hogy nagyon kicsi a flash memória (2MB), ahova firmware-t fel kellene tölteni, és ilyen kicsit firmware nincsen... Se Tomato, se OLEG! DD-WRT még lenne esetleg (mármint méretben, de nem WL-600-ra), de a modem részét viszont egyik ilyen fw sem kezelné.

Ha jól értem, OpenWrt működik rajta, de ott is azt írják, hogy kivéve ADSL, tehát a modem rész nem... Így viszont nem mész vele semmire!
http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl600g

[ Szerkesztve ]

(#17107) Yozee válasza Intruder2k5 (#17106) üzenetére


Yozee
csendes tag

Tán 4MB a Flash de mindegy is. Bár pénzt nem adtam érte mert kaptam de a beszerzésekor az volt a cél hogy ne legyen külön modem és routher azért lett ez.
Tehát ha jól gondolom akkor vagy visszarakom a modemet és szerzek egy wl 500-as vagy egy rt n16-os routhert ha torrentezni akarok, vagy így marad.

Kérdés esetleg TP-Link létezhet-e ami egybe minden és alkalmas torrentezni vagy annál is kell a két eszköz.

(#17108) Intruder2k5 válasza Yozee (#17107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nagyjából jól látod a helyzetet... TP-LINK-ről sem tudok olyanról, ami kettő az egyben, és torrentezik is. Azok közül a 1043ND, amit sokat moddolgatnak, több kevesebb sikerrel. Bár megmondom őszintén, hogy én nem is szeretem ezeket a kombó cuccokat, és tudomásom szerint ITT sem ajánlják...

(#17109) Kom-ancs válasza Intruder2k5 (#17097) üzenetére


Kom-ancs
tag

Hali,ez az fw van fenn Tomato-RAF-K26USB-1.28.8623MIPSR1_VPN.
Nem tudom mért nem látja,de megpróbálok egy kisebbet keríteni.Most már el akarok kezdeni komolyan foglalkozni ezzel a routerral :K

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#17110) Intruder2k5 válasza Kom-ancs (#17109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj, ITT találsz... VPN-es és Transmission-os verziót is. :)

Bár, ami rajta van, az is 2.6-os, és mindössze 1 hónapos...

[ Szerkesztve ]

(#17111) petir


petir
senior tag

udv!

Transmission-os fw-vel kapcsolatban van valakinek mar valami tapasztalata rtn-16-on vagy mindenki csendben megmaradt a bevalt verziojanal? :D

(#17112) Intruder2k5 válasza petir (#17111) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem az van fent, próbáltam, működik, de ennyi... Igazából nem nagyon szeretem a transmission-t, és maradtam is az rtorrent-nél... De működik. :)

(#17113) Kom-ancs válasza Intruder2k5 (#17110) üzenetére


Kom-ancs
tag

Nem kell nekem semmi extra,majd beszerzek egy 1tb-os vinyót és ftp letöltésre használni.Ehhez trans vagy vpn fw-t ajánlasz?Bocs a sok kérdésért,de ez a router buhera nekem még nagyon új :B

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#17114) Intruder2k5 válasza Kom-ancs (#17113) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez teljesen mindegy... Értelemszerűen, a VPN verzióban VPN szerver és kliens van, a másikban pedig Transmission torrent kliens...Ezt neked kell eldönteni, hogy az FTP mellett, melyik dolog az, amelyikre inkább szükséged lehet. Mellesleg torrent klienst (akár Transmission-t) egyszerű utólag is telepíteni, akár a VPN-es firmware-re is, csakhát ebbe meg bele van fordítva, és a beállításait a webes felületen tudod elvégezni.

(#17115) Kelvin válasza Intruder2k5 (#17114) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia!
Érdemes felrakni a Tomato RAF Transmission-t BitTorrent klienssel, ha transmissiont használok? Milyen beállításai vannak illetve hányas verzió van belefordítva?
Tudnál esetleg egy képet a router web felületéről a transmission menüpontról felrakni?
Remélem jól olvastam, hogy fennt van neked ez a verzió :)
Illetve, hogy sima RAF verziót simán lehet updatelni erre?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17116) mcfly13


mcfly13
tag

Szia Intruder2k5!

Sikerült felraknom a VPN-es verziójú firmware-t.De csak akkor érem el a web admin felületet ha nincs rádugva a modem a routerre.Erre jöttem rá.Tudsz rá valami megoldást?Esetleg cseréljem le a modemet?Vagy talán az összekötő kábel hibás?Mondjuk eddig is ezzel használtam.

(#17117) Intruder2k5 válasza Kelvin (#17115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sajnos nem tudok, most legalábbis nem, mert reggel óta nem érem el melóhelyről a router-emet, a fiam most ért haza, és azt mondja, hogy láthatólag megadta magát a modem, mert teljesen sötét...

Ha használod a transmission-t, akkor tedd fel. Én feltoltam kíváncsiságképpen, de továbbra is rtorrent-et használok. De azért kipróbáltam, tökéletesen működik. Verziószámot nem tudok mondani fejből, ha jól rémlik, talán 2.12, vagy 2.13 volt?! Valami ilyesmi, de erre már nem esküszöm meg!

szerk.:
Tessék, egy netes képet tudok adni. :)
http://update.groov.pl/btclient/btclient.png

Mivel van Custom Config ablak, így bármit be tudsz állítani, de akár a settings.json file-ba is beleírhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#17118) Intruder2k5 válasza mcfly13 (#17116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, hogy mitől lehet, sose hallottam még ilyet... Csináltál Hard Reset-et a flash-elés után?

(#17119) Intruder2k5 válasza Kelvin (#17115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most olvasok vissza, az utolsó kérdésedre lemaradt a válasz... Természetesen lehet a sima RAF verziót upgrade-elni erre, én is így csináltam. A beállítások is megmaradtak, nem kellett reset-elni sem, csak természetesen a /jffs-t formáztam meg. ITT megtalálod, hogy mit kell menteni a frissítés előtt, de szerintem Neked ez már megy magadtól is. :)

(#17120) Kelvin válasza Intruder2k5 (#17119) üzenetére


Kelvin
őstag

Igen, neked köszönhetően már csuklóból mennek az alap dolgok.
A többit azért is kérdeztem, hogy tudjam milyen pluszmunkára számíthatok :)
De nem kellett a jffs-en kívül más, hál isten.
Egy picit lomhább lett a webes felülete a routernek de a transmission elérése webgui vagy a remotegui szinte pik-pakk bejön és gyorsan reagál, stabilabb és gyorsabb így. Na meg kényelmesebb.
Örülök, hogy szólsz/írsz az új dolgokról nekünk. :R

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17121) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

Áramszünet után internet van, a routert nem érem el és a rá kötött HDD-t ugyan csak nem. Áramtalanítás, szoftveres reboot után is ezt csinálja. Tomatot firmware van rajta. :F
Ja és villog az állapot jelző gomb...

[ Szerkesztve ]

(#17122) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#17119) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Nekem most a VPN-es RAF van feltelepítve és rtorrent-et használok. Valamennyit javult a helyzet amióta Intruder iránymutatása alapján a max. letöltési sebességet 1000-re állítottam, de 2-3 naponta így is újraindul a router. Mit gondoltok, megpróbáljam én is ezzel a verzióval és transmission-nel? Ha igen, meg lehet-e valahogy oldani, hogy a jelenlegi torrentjeim a transmission-nel is működjenek, vagy meg kell várnom amíg kifutnak?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17123) PistiSan válasza mobilizmo (#17122) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem mindenképpen be kell hashelned újra a torrenteket!

(#17124) Kelvin válasza mobilizmo (#17122) üzenetére


Kelvin
őstag

Nálam is volt ilyen újraindulási, fagyási probléma ezért váltottam transmissionra.
Nekem nagyon bejött főleg, hogy block listet is használ és ami még meglepő, hogy nagyon gyorsan ellenőriz 20Gb-os fájlokat is. Rtorrent nálam sokszor abba is belehalt.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#17125) Yozee válasza Intruder2k5 (#17108) üzenetére


Yozee
csendes tag

Támadt egy újabb elveteműlt ötletem! :)

Hamár mindenképp két eszköz kell arra gondoltam, hogy maradna a WL 600 G mint modem, mint routher és FTP server ami kiszolgálja a PC-met LAN-on és barátnőm Laptop-ját WIFI-n és beszereznék egy Asus Wl 500g Prenium V2 vagy egy Asus RT N16 Routhert amit simán LAN-on rákötök mint egy PC-t és az majd torrentezik nekem csak jóval kevesebb áramot fogyasztva mint egy PC.

Kérdés, megvalósítható-e az ötlet és ha igen akkor melyik eszköz az alkalmasabb a célra, tekintve, hogy nagyjából 10 rugó a különbség az ára között ha jól néztem.

(#17126) sekli válasza Yozee (#17125) üzenetére


sekli
addikt

Természetesen megvalósítható. Mindkettő alkalmas, a kérdés, hogy milyen gyors nettel akarod használni és mennyire vagy türelmetlen ( = milyen gyorsan szeretnél LAN-on másolni ).

(#17127) mobilizmo válasza Kelvin (#17124) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az a probléma, hogy linux hozzáértés nélkül fogalmam sincs pl. mit kellene csinálni az optware-es cucokkal. A fw-t még csak-csak fel flashelem és beállítom, de a többi...

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17128) vbbb válasza vbbb (#17121) üzenetére


vbbb
őstag

Mindent újra kellett rakni, még a HDD-t is formáztam....no nem baj Red Bull a barátunk...after that a can of Holsten Pils...or two :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17129) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#17118) üzenetére


mcfly13
tag

Csináltam hard resetet.Előtte és utána is.De mégsem jó.Megpróbálok állítgatni még valamit hátha...De azért köszi.

(#17130) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#17127) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Simán lecserélheted a Transmission-os verzióra is akár, segítséget ITT találsz, hogy a beállításaid ne vesszenek el. Bár abban is minden ugyanúgy megy tovább, az optware-t tekintve, de ha Transmission-t szeretnél használni, akkor a torrent file-okat oda természetesen újra be kell tölteni, ami az adatfile-ok hash-elésével jár, de ezt követően folytatja a megkezdett letöltéseket, és a seed-et is. Ha szeretnéd, hogy az rtorrent és a lighttpd ne fusson (vagy csak az egyik), akkor az indító file-t (/opt/etc/init.d/SXXfilename) nevezd át úgy, hogy a neve ne nagy S, hanem kis s betűvel kezdődjön, így nem fog automatikusan elindulni.

"Az a probléma, hogy linux hozzáértés nélkül fogalmam sincs pl. mit kellene csinálni az optware-es cucokkal. A fw-t még csak-csak fel flashelem és beállítom, de a többi..."

Semmit... Ez is egy Tomato verzió, csak bekerült egy újabb menüpont! :)

[ Szerkesztve ]

(#17131) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#17130) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor, ha jól értem a lighttpd csak az rtorrent miatt kell? Esetleg akkor is, ha ugyan transmissiont használok, de távolról szeretném elérni, mint az rtorrentet?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17132) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#17131) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Transmission-hoz nem kell lighttpd... Az csak az rtorrent-hez kell, illetve még néhány dologhoz, ha azokat használod. AEGA, ADOS, stb... Tehát, amiket a böngészőben érsz el, kivéve persze a Tomato webes felületét, mert annak külön webszervere van. A trans-nak van egy saját, kicsi webszervere, amivel eléred a kezelőfelületét, akár távolról is... Csak a "fapadossága" miatt inkább Remote DotNet-el szokás kezelni. Persze ha nem zavar a puritán felület, akkor ez sem kell.

(#17133) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, feltette valaki WL-500G Premium-ra a Transmission (BT) verziót? Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#17134) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#17133) üzenetére


mcfly13
tag

Én a V2-re tettem fel.Felfelé nem töltött.

(#17135) PistiSan


PistiSan
addikt

BT alatt mit értesz? a BitTorrentre célzol vagy valami spéci Transmissionről van szó?
Én a kezdetek óta Transmissiont használok, anno DDWRT alatt, jó ideje viszont OpenWrt alatt futtatom a klienst, nagyon jó és könnyen telepíthető és használható. Ha csak be akarok rakni valamit távolról és nem feltétlen biztonságos a hely akkor webes felületen lépek fel rá, vagy pendriveon szoktam hordozni Transmission Remoge Guit amit jobban kedvelek mint a Dotnet verziót, illetve otthonról is azt használom inkább a webes felület helyett!
Sebességgel kapcsolatban nem tudok sok mindent elmondani, nekem 5mb-es a netem és azzal full sávon jön minden, persze csak az amit a seederek is bírnak :)
Nem szoktam egész nap futtatni, de még egszer sem fagyott le, és eddig csak jót tudok elmondani róla!
Eddig leghosszabb ideig 1 hétig ment a letöltés egyfolytában hiba nélkül!
Router újraindulás előrofult már, egy reboot parancs után :) de ezen nem lepődtem meg xD

(seedelésnél alap esetben ha jól emlékszem csak a titkosított kapcsolattal volt hajlandó együtt működni, de egy apró beállítással ez is megoldható és utána már tényleg mindíg minden körülmények között seedel)

[ Szerkesztve ]

(#17136) Intruder2k5 válasza PistiSan (#17135) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm szépen a kimerítő információt, de most inkább a Transmission-os Tomato-ra gondoltam, mint magára a torrent kliensre... :)

mcfly13
És egész biztos, hogy volt kinek töltenie? Csak mert nekem simán töltött felfelé is RT-N16-on...

[ Szerkesztve ]

(#17137) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#17133) üzenetére


mobilizmo
addikt

Még nem volt rá érkezésem, talán a hétvégén.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#17138) mcfly13 válasza Intruder2k5 (#17136) üzenetére


mcfly13
tag

Teszteltem az este a torrent klienst és működik.Ezzel a firmware-val próbáltam.
Tomato-RAF-K26USB-1.28.8800MIPSR1-8MB-BT egy kicsit mondjuk lassabban reagál a dolgokra de gondolom ha bekapcsolom a swap-ot akkor jobb lesz.:)

(#17139) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Köszönöm Mindenkinek! Csak kérdezték "odaát" is, hogy hogy működik WL-500GP-n, nekem meg ott nincs vele tapasztalatom. Mondtam, hogy inkább nézzen be ide, mert itt jóval nagyobb a társaság. :)

[ Szerkesztve ]

(#17140) siemensfun


siemensfun
tag

Valaki tudna segíteni úgy beállítani a Transmissionban, hogy automatikusan tömörítse ki a letöltött dolgokat.

(#17141) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok. Megint elakadtam a routeremmel:
Még mindig a DDNS-el tökölök. Sikerült mindent beállítani és működik is minden a külső eléréssel, de sajnos jelszó nélkül beenged bárhonnan a router. Vagyis beírom pl. az xy.dyndbs.org:1111 címet és hip-hop már bent is vagyok a routerben.
Hogy/hol tudom beállítani hogy jelszót kérjen a rendszer.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#17142) Intruder2k5 válasza Titi76 (#17141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez most mire vonatkozik? lighttpd webszerver, vagy a webadmin felület?

[ Szerkesztve ]

(#17143) Titi76 válasza Intruder2k5 (#17142) üzenetére


Titi76
aktív tag

Szia. Egyenlőre a sima webadmin felületre gondolok (amit helyben a 192.168.1.1-re kapok).

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#17144) Intruder2k5 válasza Titi76 (#17143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És az nem kéri a root jelszót? Azt nem hiszem el... :)

Szerintem a böngésződ elmentette a belépési adatokat, és ezért nem kéri.

[ Szerkesztve ]

(#17145) vbbb válasza Intruder2k5 (#17136) üzenetére


vbbb
őstag

Én felraktam, de sok különbséget a benne foglalt torrent cliensen kívül még nem tapasztaltam. Igaz azt sem próbáltam ki, mert nekem bevált az rtorrent. :)

(#17146) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

Jó pár hónapja nem használtam már a wl500asomat már, és az lenne a kérdésem, hogy alap firmware-rel kezeli az ipv6ot? vagy le kell majd szednem egy újat?!
előre is kösz

(#17147) Intruder2k5 válasza PunkZoli (#17146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nagyon régen nem láttam már gyári firmware-t, de erősen kétlem... Ehhez valami 3rd party firmware fog kelleni. Pl. Tomato simán kezeli, de szerintem az OLEG is.

szerk.:
Szóval a gyári biztosan nem, mivel az RT-N16 sem kezeli...

[ Szerkesztve ]

(#17148) Titi76 válasza Intruder2k5 (#17144) üzenetére


Titi76
aktív tag

Nem bizony. Mindent úgy telepítettem ahogy írtad az asusrouterforum-on. Ha simán beütöm az ip címet, akkor kéri, akkor is ha az rtorrent-et érem el, de ha dyndnsen kersesztül akarom elérni akkor jelszó nélkül beenged. Ezért ki is kapcsoltam átmenetileg a DNS-t :(

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#17149) Intruder2k5 válasza Titi76 (#17148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Szerintem a böngésződ elmentette a belépési adatokat, és ezért nem kéri."

Ezt továbbra is fenntartom... A böngészőnek az IP címmel és a DynDNS címmel történő elérés két külön webhelyet jelent. Javaslom, hogy próbáld meg egy olyan böngészővel, amit még soha nem használtál...

szerk.:
Ez különben sem az én leírásomon múlik, mivel ez a firmware "hatásköre". Mellesleg a DynDNS az, aminek ehhez aztán végképp semmi köze! :)

[ Szerkesztve ]

(#17150) Titi76 válasza Intruder2k5 (#17149) üzenetére


Titi76
aktív tag

Este megpróbálom a netbook-om alól Ubuntuval. Azzal még nem próbáltam. De sztm ugyan az lesz mivel mobilon is próbáltam és simán beengedett.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.